Oecumenische opzet Financiële middelen zijn zeer beperkt - vergadert in Arnhem Politienieuws uit Ede ONDERSCHEIDING VOOR EDESE MUZIKANT H VEENENDAAL Geschenken Geschenken Rein Kok School van De Klomp toch naar Ederveen Ook vroeger moderniseerde men in Veenendaal Geslaagd G.M.V.L. Geschenken Dromen voor etalages in St.-Nicolaastijd Comitélid Volkskerstzang: Feest van alle christenen van alle kerken99 Cultureel Financiën Uitbreiding chr. huishoudschool Uitvoering van „De Tokkelaars** Geschenken Sinterklaas Brochure Winkelstand Looier UIT DE OUDE DOOS DOOR RIK VALKENBURG MIST dagblad DE VALLEI? Bel: 10550 11079 Jan van Schuppen H.D.S.-contact avond Uitslapen onderlinge schietwedstrijd ,.De Eendracht" Geschenken DONDERDAG 23 NOVEMBER 1967 I EENENDAAL De Volkskerstzangdie dit jaar op 13 december zal plaats vindenkrijgt een uat andere op zet. Het comitédat zich ieder jaar niet zonder veel moeite beijvert om dit evenement in de Adventstijd doorgang te laten vindenuil er namelijk een sterker oeucumenisch karakter aan geven. Dit jaar is dan ook de plaatselijke Rooms Katholieke geestelijkheid in de persoon van pa stoor G. Goes verzocht medewerking te verlenen. „We willen nog meer de nadruk leg gen op het woordje „volk" in de beti teling „volkskerstzang", aldus de voor zitter van 't comité. „Het kerstfeest is een feest dat met name alle Christe nen van alle Kerken aangaat. Veenen- daal mag daarop geen uitzondering maken. Als comité moet je ergens aan beginnen, je moet iets durven. Ander zijds zouden we bepaalde kerkelijke groeperingen tekort doen. wanneer wij als comité ze er niet bij zouden betrek ken". Het comité ziet zijn taak echt niet om een traditie levendig te houden. „De comitéleden zijn allemaal idealis ten", zo schildert de voorzitter zijn me de-comitéleden af. „We zien het Kerst evangelie als iets groots voor de gehe le wereld, met name met het oog op de vredesgedachte, die er mede aan ten grondslag ligt. Met dit voor ogen moet het toch mogelijk zijn om dit met alle modaliteiten te belijden". Om hieraan ook organisatorisch meer gestalte te geven heeft het comité aan pastoor Goes gevraagd de opening voor zijn rekening te nemen. Ds. G. P. Klijn, de bekende „Open Deur"-predi- kant, zal de Kerstmeditatie uitspreken, terwijl de sluiting zal worden verricht door de plaatselijke Ned. Herv. predi kant ds. G. C. Vijzelaar. Van de zijde van het bestuu r werd met stelligheid tegengesproken, dat de keuze bijvoorbeeld op ds. Klijn is ge vallen omdat andere plaatselijke predi kanten geweigerd zouden hebben aan de wat oecumenischer opzet van de volkskerstzang van dit jaar mee te werken. Het comité had ook graag de medewerking gehad van de bekende te levisie-pater Leopold Verhagen. Hij had voor de avond van de dertiende de cember echter al bindende afspraken gemaakt. Daarnaast zal de volkskerstzang- avond een behoorlijk cultureel karakter dragen. Vrijwel alle koren, die in het verleden hun medewerking verleenden zullen ook op 13 december weer van de partij zijn. Tot de nieuwe opzet behoort ook het plan om ieder jaar een bepaald koor een solonummer ten gehore te la ten brengen. Dit jaar is hiervoor het mannenkoor „De Veenzangers" uitge nodigd. Volgens opgave van de koorlei ding zal men het „Halleluja" van Han del uitvoeren. Naast de reeds eerder genoemde geestelijken, die opening, sluiting en de Kerstmeditatie voor hun rekening nemen, zal ook burgemeester mr. dr. J. Hazenberg met een aantal jongeren medewerking verlenen, met name bij het voorlezen van het Kerstevangelie. Het doorgaan van de volkskerst zang heeft maar even op losse schroeven gestaan. „Aanvankelijk hebben we gespeeld met de gedachte eens een jaar over te slaan om te kijken of de behoefte aan een derge lijk gebeuren nog wel aanwezig is. Anderzijds waren we er ons van be wust, dat een jaar overslaan een doorbreking van een gewortelde tra ditie met zich meebrengt met het ri sico, dat het jaar daarop een nog ge ringere belangstelling aan de dag wordt gelegd", aldus een der comité leden. Dezelfde man is er van over tuigd dat door de wat oecumeni scher opzet van de volkskerstzang dit jaar een grotere belangstelling zal worden getoond dan in voorgaan de jaren het geval was. Zoals gezegd, hierover is men niet ongerust. Waar men wel zorgen over heeft zijn de financiën, die ook bij een evenement als dit een belangrijke rol spelen. De voorzitter van het comité zegt hierover: „Je snapt het eigenlijk niet, dat bij een bezoekersaantal van rond tweeduizend mensen een collecte maar een schrale f 500,- oplevert. We zitten nu nog met schulden van het vo rig jaar en dat moet toch eigenlijk niet voorokmen. We voelen er namelijk wei nig voor om bijvoorbeeld de patiënten in de diverse ziekenhuizen de dupe te laten worden van de beperkte midde len. Ieder jaar zijn een aantal zieken huizen dank zij de voorzieningen van de PTT op garage De Haas aangeslo ten en vanzelfsprekend zijn hiermee kosten gemoeid. We willen ook in dit op zicht een traditie handhaven, maar dan moet er door de bezoekers wat dieper in de beurs getast worden tijdens de collecte". Een hoger bezoekersaantal hoopt het comité ook te bewerkstelligen door pro paganda te maken in de omgeving van Veenendaal. Daartoe zal een publici teitscampagne worden gevoerd waar bij de regionale persorganen zullen worden aangezocht hun medewerking te verlenen. Ook aan service voor de bezoekers wordt door het comité gedacht. Het aantal zitplaatsen zal worden uitge breid en ten gerieve van de bezoekers die per auto naar garage De Haas ko men zal met de Ned. Spoorwegen wor den overlegd of een deel van het sta- sionsterrein tegenover de garage als parkeerterrein kan dienen. Ten aanzien van de zitplaatsen voor bejaarden zal een nadere regeling te zijner tijd wor den gepubliceerd. Naast de vele voorbereidende werk zaamheden voor de volkskerstzang- Girostortingen ten bate van het comité „Volkskerstzang" kunnen worden overgemaakt op nummer 350546 t.n.v. Th. A. Slijderink, Veenendaal. onder vermelding V olkskerstzang' ADVERTENTIE u uw tot 17.30 uur van 17.30 19.30 uur Zaterdags uur. 16.30—17.30 avond van dit jaar heeft het comité nog wensen op het verlanglijstje. Na tuurlijk is de uitvoering van deze plan nen, zoals o.a. het geven van een at tentie aan iedere zieke, afhankelijk van de financiële armslag", aldus de secretaris-penningmeester, „maar met wat meer offervaardigheid is zoiets ze ker te bereiken". Ook wil men volgend jaar meer Kerken verzoeken vooral jonge vertegenwoordigers aan te wij zen in het comité om zodoende alle modaliteiten en Kerkgenootschappen hierin vertegenwoordigd te krijgen. De volkskerstzangavond van 13 de cember krijgt hetzelfde motto als in het verleden: „Komt allen tezamen". De algehele muzikale leiding is in han den van de heer G. van Zanten. ADVERTENTIE exclusief bij herenkledingspecialisten Voor Veenendaal en omstreken Hoofdstraat 90 Veenendaal Tel. 12163 EDE Voor het Uniepraktijk-diplo ma machineschrijven slaagden weer de volgende kandidaten: Mevr. A. A. van de Berge-Provée; Mej. J. van Bruksvoort; A. L. Gorkink; F. Groene- veld; Joh. Harmsen; D. J. M. Hoek man; A. M. L. Jonkman; A. G. Ipren- burg; Th. Karssen; A. J. Koopman; Mej. A. C. M. Mein; Mej. A. G. van Metzsch; H. Smeitink; N. F. K. Tem pelman; A. E. Groot Wassink; C. de Wit; mej. A. C. M. v. d. Linden; F. D. Lulofs en mej. H. M. Tuinstra. Het Uniepraktijk-diploma Stenografie Nederlands behaalden: L. I. Herben; Mej. P. W. Jaquet; C. E. Jochemsen. De geslaagden werden opgeleid door het studiecentrum Magnolia te Ede. EDE De ledenraadsvergadering van de Geldersche Maatschappij van Landbouw wordt volgende week woens dag in restaurant „Royal" te Arnhem gehouden onder voorzitterschap van de heer W. J. Lokhorst. Na de ope ningsrede. die om 10.00 uur zal worden uitgesproken en waarin een beeld van de stand van zaken op agrarisch ter rein in de provincie wordt gegeven, is de begroting voor 'iet volgend vereni gingsjaar behandeld. Voor de middag pauze spreekt de heer M. Prins, voor zitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen over de perspec tieven van de groente- en fruitteelt. De uit de afdelingen gekomen vragen zul len daarna worden behandeld. De mid dagzitting is gewijd aan het onderwerp „Vee en vlees" waarover ir. J. S. Keij- zer, voorzitter van de Coveco, zal spre ken. EDE Op de kruising Otterloseweg- Bospoort merkte de heer B. uit Barne- veld te laat de vrachtauto van de heer R. uit Ede op, die voorgesorteerd stond. Er volgde een botsing met ern stige schade. BENNEKOM Zware schade was ook het gevolg van een ongeluk op de kruising Laarweg-Heidelaan, dat ge beurde toen de heer K. uit Bennekom geen voorrang verleende aan de van rechts komende bestelauto van de heer v. d. B. uit Ede. D« bestelauto was total loss. EDE Aan de heer Hendrik Veenendaal is de eremedaille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend vanwege zijn verdiensten voor het muzikale leven in Ede. De onderscheiding, waarop de heer Veenendaal terecht trots is, werd hem door wethouder M. Wiegeraadt uitgereikt tijdens een feestelijke bijeenkomst ten hui ze van de onderscheidene ter gele genheid van het feit dat hij veertig jaar zijn partij in het Edese mu ziekleven op voortreffelijke wijze speelde. De heer Veenendaal werd veertig jaar geleden lid van het destijds be staande Edesch Fanfarekorps, dat later de „Harmonie" is geworden Dat feit bracht wethouder Wiege raadt in herinnering na de uitreiking van de onderscheiding aan de heer Veenendaal, die de jubilaris schet ste als een figuur die men niet los kan denken van de Harmonie. De jubilaris, heeft dan ook inderdaad veel werk verzet. Van 1931 tot 1933 was hij commissaris materieel en daarna, tot medio 1965, penningmees ter. Steeds heeft hij belangrijke func ties in het muziekkorps bekleed, be halve in de jaren 1940-'45, tien stond de vereniging uiteraard op non-ac tief. Voor al dat werk achtte de wet houder een woord van waardering wel op zijn plaats. LEERSUM Vrijdag houdt de feest commissie van HDS weer een contact avond in de zaal van hotel Het Cen trum. Vanzelfsprekend was de voltallige Harmonie by de uitreiking van de onderscheiding ook van de partij. Het korps bracht de jubilaris een serenade die met het Wilhelmus werd besloten. De voorzitter van de Harmonie, de heer Van Leersum, die de heer Veenendaal het gehele korps tot voorbeeld stelde, hoopte dat de jubilaris nog lang voor de Harmonie behouden zou mogen blij ven. Hij bood namens de Harmonie een klok als feestgeschenk aan. Van zelfsprekend werd mevrouw Vee nendaal in de bloemetjes gezet. BARNEVELD Dinsdagavond werd het tweeklassige noodlokaal van de chr. landbouwhuishoudschool te Barne- veld in gebruik genomen. Een feest commissie had ter gelegenheid hier van een feestelijk programma samen gesteld, dat werd bijgewoond door het bestuur van de school, vertegenwoordi gers van de CBTB, en mej. J. C. Buy met haar leerkrachten. Aan het begin van de avond sprak de voorzitter de heer G. Liefting een kort woord van welkom. O.m. zei hij te hopen, dat de uitbreiding van de school tot bloei en groei van het onderwijs op deze school zou leiden. Symbolisch werd de school geopend met het zingen van een toe passelijk, speciaal hiervoor geschre ven, door de leerkrachten. In versvorm werd hulde gebracht aan de heer A. J. Berkhout, die zich voor deze uitbreiding veel moeite en tijd heeft getroost. In de pauze werd xet nieuwe deel, dat los van het be staande staat, en geplaatst is in de schooltuin, dus achter de school, be zichtigd. Op deze avond nam de heer A. Roe- lofsen afscheid van de commissie. Evenals de heer Berkhout en rijn echt genote ontving hij een cadeau. BARNEVELD De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden van „De Eendracht" te Barneveld luiden deze week als volgt: L. D. Huisman 94. A. Bouw 94, A. Willems 92, C. Mastenbroek 92, A. v. d. Brink 92, W. Vinkenborg 91. W. Adams 90, M. Zegers 88, T. Roskam 88, M. Teu- nissen 88, B. v. d. Langemeen 87, M. van Ginkel 87, H. J. van Ee 83, W. Tim mer 83, J. Westerneng 83, C, J. M. van Hoef 83, J. Bekebrede 82, M. van Brug gen 82, C. van Turnhout. 81, W. de Gijdt 81, W. Groenwold 80, C. Veldhuizen 7 J. Vinke 73, J. Gebbink 72 en W. Pater 71. BARNEVELD Vrijdagavond geeft de mandoline- en toneelvereniging „De Tokkelaars" haar jaarlijkse uitvoering in het Concertgebouw te Barneveld. Voor de pauze wordt het muzikale ge deelte afgehandeld en na de pauze wordt een toneelstuk door de leden op gevoerd. BIJ DROGISTERIJ/PARFUMERIE Gelderland/hk. Hoogstraat, Veenendaal. Tel. 12656. Loten zwembadactie of dub bel zilverzegels. EDERVEEN In verband mei do voortdurende daling van het aanta leerlingen van de o.l. school te Dc Klomp hebben B. en W. enkele jarer geleden reeds overwogen deze schoo te verplaatsen naar Ederveen. Een in 1964 ingesteld onderzoek wees echter uit dat een dergelijke verplaatsing op dat moment weinig invloed zou heb ben op de grootte van de schoolbevol king. Inmiddels is het aantal leerlingen van deze school teruggelopen tot 26 terwijl een verdere daling moet wor den verwacht omdat in De Klomp vrijwel geen jonge gezinnen wonen en evenmin uitbreiding van de bevolking is te verwachten. Indien geen maat regelen worden genomen om terug gang van het aantal leerlingen te voor komen zal de school na 31 december 1968 een eenmansschool worden waar door haar bestaanszekerheid nog meer wordt bedreigd. Eon er. ander is voor B. en W. aan leiding geweest opnieuw een onderzoek te doen instellen naar de te verwach ten gevolgen die een verplaatsing op korte termijn van de school van de Klomp naar Ederveen zou hebben. Uit dit onderzoek is gebleken dat, wan neer de school op 1 augustus 1968 naar Edeiveen zou worden verplaatst, er vermoedelijk 38 leerlingen zullen zijn en dat ook voor de jaren na 1968 gere kend mag worden op een groeiend aan tal leerlingen. Na overleg met de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Ede stellen B. en W. dan ook voor te beslui ten de o.l. school in de Klomp te ver plaatsen naar Ederveen en als plaats daarvoor aan te wijzen het terrein aan het Hootsenplein. vyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyx yyywyyyyyyyvyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyxwxwxxxxyxyw .yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Pecnndaal. Kerkewijk. In elk tijdperk heeft men het recht om te spreken over: deze moderne tijd. We kunnen nu wel glimlachen over de gebeurtenissen uit de oude tijd, maar wie zegt dat over een bepaald aantal jaren onze tijd niet als hopeloos ou- denvets bestempeld zal worden, terwijl wij ervan overtuigd zijn in een hy per-moderne tijd te leven. Een gevoelen dus dat elk tijdperk kenmerkt. Als in de oude tijd een gracht werd gedempt, waarvoor een klin kerweg in de plaats kwam, dan was dat een even grote modernisering als er nu semi-wolkenkrabbers omhoog rijzen. Misschien was de verwonde ring toen nog groter. Men sprak er over hoevéél er veranderd was, ge rekend na een generatie verder te rug... Vooral de Veenendaalse mid denstand liet zich niet onbetuigd. Ook op dat terrein was er een voort durende progressiviteit. Er werden winkelweken georganiseerd met tal van attracties. Bij aankoop van goe deren werden bonnen uitgereikt met een bepaald nummer erop die men na de winkelweek kon gaan vergelij ken met de nummers op de trek- kingslijsten die overal in Veenendaal bij de deelnemers aan de winkelruit waren bevestigd. Overal verdrongen de mensen rich met hun bonnetjes rond deze lijsten, om te controleren of men een prijsje gewonnen had. Zo ja, dan werd de attractie in triomf ergens afgehaald. Ook de Sinterklaas-tijd had toen een grote bekoring. Van hun arme lijke spaarduiten kochten de Veenen- y\yyyyyyyyyyyyyy\yvyvyy\yv\yyyv\yy\y\yyvyyyyvyy\ daalse wolkammers, spinners, we vers, sigaren-makers enzovoorts hun geschenken voor het vaak veeltallige kroost, die ergens voor een oude pot kachel hun klompjes gezet hadden. De „moderne Hoofdstraat" liep ook toen tjokvol met kopers. Veel kinderen hepen overdag langs de keurige etalages, drukten hun neus tegen het raam en tuurden uren naar het in hun ogen paradijselijk uitgestalde. Er was een schittering in hun ogen. Ze genoten van de heerlijkheden die ze zagen, ook al kregen er weinig of niets van. Dat was het geheim van de oude tijd. Men kon genieten van iets wat men niet en nooit in bezit kreeg.De juist heid van deze theorie blijkt uit het feit dat het kind van heden, als het alles maar krijgen kan, er 'feitelijk niet meer zo gelukkig mee is. Over daad schaadt, ook op dat terrein. Dan kent men niet meer het sfeervolle dromen voor een etalageruit, wat bij het gemis toch ook een eigenaardig, maar reëel geluksgevoel opriep!... Een hoogtepunt in het kleine ge- lukswereldje was wel het moment dat de kinderen hun klompjes bij de schoorsteen mochten leeghalen. Al was het cadeautje nog zo klein, de verrukking was onbeschrijfelijk!... De vorige avond was er zorgvuldig wat stro en een peen in de klomp ge daan. Nu zaten er wat „senterklaas jes" (speculaasjes) in en een stukje speelgoed er voor, of erop. Een pop, een blokkendoos, een bouwdoos, mens-erger-je-niet, een autootje met een veer, een drukdoos, een dam bord en meer dergelijke heerlijkhe den. Het was moeilijk te beoordelen wie er dan gelukkiger was. De ou ders, die zich wat moesten ontzeg gen om voor de kinderen wat te ko pen, of de kinderen zélf, die spon taan genoten, zonder erbij na te den ken. De kleine huisjes met de nauwe kamers en de rokerige kachels wa ren dan evenzoveel oorden van ge luk. Simpel maar echt... Het tijdperk, dat we hierboven beschreven, had dus al de metamor fose en de modernisering van het ou de naar het nieuwere Veenendaal achter de rug. Het was de schakel- tijd rondom en na de eerste Wereld oorlog, die tot aan de Tweede We reldbrand een bepaald karakter handhaafde. De grote ommekeer, de enorme expansie zou pas gereali seerd worden na de bevrijding in 1945. Uit dat tussentijdperk ontdek ten we bij een verwoede verzamelaar uit Woudenberg een brochure over het toenmalige Veenendaal, bestemd voor 't vreemdelingenverkeer, met een behoorlijk commercieel reclame tintje. Op de omslag een foto van de toenmalige Hoofdstraat, die voor ui terst modern doorging. In de adver tenties troffen we verschillende tele foonnummers aan. Fa. J. van den Bosch, tel. no. 64. Slager L. W. Jan sen, rund- en varkensslagerij. Hoofd straat B 49, tel. 25. Bakkerij W. J. Hament, Hoofdstraat 177, tel. 127. Het blaadje staat vol met adverten ties, die men met genoegen naleest. Zowel wat de aanprijzing als wat de prijs betreft!Ook is 'n kaart van Veenendaal in aangebracht waar uit duidelijk blijkt hoe klein het ou de Veenendaal eigenlijk was. Diverse foto's versierden het geheel, waar onder een heel mooie van de musicus J. S. Bach, die dienst deed bij de ad vertentie van Cavansa's „Bach". (Si garenfabriek). Het inleidende woord begint als volgt: „Wanneer de vreemdeling, van welke richting hij ook kome, Veenendaal ziet, vertellen de vele fabrieksschoorstenen hem reeds, dat daar in dat dorpske in de vallei, een fabriekscentrum van beteekenis ze telt. Zoodra hij Veenendaals grond gebied betreedt, zal het hem duide lijk zijn, dat hier, gezien de vele flinke, keurig onderhouden gebou wen, de florissante zaken met spie gelende winkelruiten ongekende wel vaart heerscht. En bovenal treffen hem de welverzorgde étalages, die hem een verscheidenheid van artike len bieden, als in een groote stad. Dit zijn factoren, die den vreem deling aangenaam stemmen en door de vele werkgelegenheid, die hier is te vinden op allerlei gebied zal hij zich spoedig tot de plaats aangetrok ken gevoelen. Hij vindt hier, zooals verder uit deze gids blijkt, ruim schoots gelegenheid tot het belijden van zijn Godsdienst, van welke rich ting ook. We noemen ook de Chr. Leeszaal en de Veenendaalsche Win- keliersvereeniging „Handel en Nij verheid", welke laatste zeker veel bijdraagt tot den bloei van den Vee- nendaalschen winkelstand"... Een leuk staaltje van de min of meer gezwollen taal die men toen be zigde vonden we aan het slot van de inleiding: „Toch moeten we nog een oogenblik wijzen op het rijke natuur- schoon. Voor den wandelaar is hier zeer veel te genieten. De heerlijke wandelingen op het landgoed „Prat- tenburg", met zijn schitterende pa norama's, kunnen niet genoeg ge waardeerd worden. Hier kirt de tor tel- en boschduif hier boldert de kor- haan, hier springt het vlugge eek hoorntje van tak tot tak der geuren de dennen, wier looverdak u beschut voor de warme zonnestralen. Doch welke richting men ook gaat, de gol vende korenvelden met haar beko ring, de lage polderlanden met haar schat aan bloemen en planten, waar de grutto's, de tureluurs en kieviten den wandelaar het welkom toeroe pen, waar de roerdonp, de reiger, de wilde eend en de waterhoentjes huizen, dit alles getuigt van Veenen- daal's velerlei natuurschoon, zijn rij ke flora en fauna..." Het met drie sterretjes onderteken de voorwoord besloot tenslotte met: „Moge dit boekje er toe bijdragen, dat velen den wandelstaf ter hand nemen, om van dat alles te genieten. Moge het een gids zijn, hoe beknopt ook, voor den vreemdeling die zich hier vestigt, en voor hen die Veenen daal bezoeken..." Verder vindt men diverse rubrie- De Kerkewijk in de dertiger jaren. Op de voorgrond links de pastorie van de toenmalige predikant ds. Jongebreur met daarnaast het „oudeliedenhuis". ken die voor inlichtingen zorgen. Zo lezen we dat het tarief voor huwe lijksvoltrekking f 20,bedraagt. Za terdags kosteloos. Bij de „geneeshe ren" treffen we nog aan: Dokter A. Hekster, Kerkewijk F 41 en dokter B. W. Willemsen, Nieuweweg E 6. Bij de tandartsen: Mulder en Jol. Het bejaardencentrum heette toen: Oudenliedenhuis. Hierbij is de jongste toeristische folder van VVV totaal anders van opzet. In de eerste plaats geeft het vcoraanzicht niet een blik op Vee nendaal, maar een stukje natuur rondom onze woonplaats. Adverten ties komen er niet in voor. Wel treft men diverse foto's aan die iets laten zien van het moderne Veenendaal. inclusief de traditionele bijenmarkt. Zo gaat de tijd verder, altijd wis selend en veranderend. Nooit zal zij rust vinden. En wat gedoemd is „oude doos" te worden, is tijde haar presentie steevast super-mo dern!... yyyyyyyyy\y\yyyy\yy\y\\\\\yyy\y\yyyyyyyyyyyyy\y\\y\y\y\\y\\\yy\yyyyyyy\\\yyy\yyyyyyyyyyyyyyyyyy\yyyy\\yyy\\\\y\\yy\\y\yy\\\\\UV»\\\\\\\yyyy\vv\yy\yyyyy\\yyyyyyy\yyyyyyy\yyy\yyyy\\\y\y\\y\\\\\\\v\\\\\VV\\\V,Y\\\\\\\\\\\y\\\\\\\YVYYYYYYV\\yyyyy\yyyyyyvv.

De Vallei | 1967 | | pagina 3