Weer dreigende taal van presiden Nasser Thans Franse aanval de dollar ingezet Felle kritiek op het beleid Zwolsman Fransen tegen politieke integratie in NAVO solidus-gas op V.S. verwijten bondgenoten hulp aan N.-Vietnam GEEN ISRAëLISCHE SCHEPEN Sterker dan IN SUEZ-KANAAL ooit AMNESTIE IN KONGO (£on<\iidctidt Oproer in Y.S. begint altijd hetzelfde Meer werklozen in Engeland P0^@lj3r,erlgf Frankrijk wil China in Y.N. %xxxxxx% Steen van Oswald gestolen Londense haven blijft staken DE GAULLE GEEIS INLICHTINGEN NOOIT TIJD Alleen een echt Perzisch kussen is de zetel van Sint Nicolaas waardig Trouwens, een Perzisch Tapijt is altijd een origineel en welkom geschenk. En *t hoeft helemaal niet duur te zijn! U kunt in de Sint Nicolaas week ook 's avonds gezellig winkelen bij Griekse bannelingen naar Syros MISPLAATST X X X a JAARSTUKKEN MEDELIJDEN LAATSTE MAAL BROEDENDE KIP VRIJDAG 24 NOVEMBER 1967 ADVERTENTIE 582ste STAATSLOTERIJ VRIJDAG 24 NOVEMBER 1967 TWEEDE KLASSE Prijzen van 10.— zijn gevallen op nummers eindigende op 4 50.— zijn gevallen op nummers eindigende op 732 100. zijn gevallen op nummers eindigende op 602 200. zijn gevallen op nummers eindigende op 632 400. zijn gevallen op nummers eindigende op 997 I000. zijn gevallen op nummers eindigende op 8379 Een prijs van 2000.- Een prijs van 2000.- Een prijs van 2000.- Een prijs van 2000.- Een prijs van 2000.- Een prijs van 5000.- is gevallen op nummer: 017284 is gevallen op nummer 000789 is gevallen op nummer: 013667 is gevallen op nummer: 091268 is gevallen op nummer: 069176 is gevallen op nummer 045689 De prijs van 25.000.is gevallen op numnjer 061794 Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. LONDEN Een wilde vlucht in goudaankopen heeft op de Westeurope- se goud. en zilvermarkten twijfel doen rijzen aan het vermogen van de Ame rikaanse dollar om aan deze aanval het hoofd te kunnen bieden. Op de markten in Londen, Parijs en Zürich werden recordverkopen ge boekt. De kopers beschouwen goud als het enige stabiele bastion in de finan ciële branding die is ontstaan door de devaluatie van het Britse Pond ster ling. De door acht landen gevormde goud- pool, waaruit Frankrijk zich in juni J.l. heeft teruggetrokken, moest op nieuw zijn reserves aanspreken om het benodigde goud te leveren voor de ko pers. Een gezaghebbende handelaar in edele metalen verklaarde hierover „zelfs de Amerikaanse goudvoorraad kan niet voor onbepaalde tijd standhou den bij een dergelijke vraag". De rush op het goud levert een dub bele bedreiging op voor de dollar ten eerste omdat deze munteenheid op KINSHASA Radio-Kinshasa heeft een amnestie aangekondigd voor zeven politieke gevangenen, onder wie de vroegere minister van Buitenlandse Zaken Cleophas Kamitatoe, wiens vier medebeklaagden tijdens een proces in het openbaar zijn opgehangen. Volgens de uitzending had president Moboetoe het besluit genomen opdat de zeven in familie- en vriendenkring hun tweede verjaardag van het nieuwe bewind zouden kunnen vieren. Aan hun vrijlating is de voorwaarde ver bonden, zich van de politiek afzijdig te houden. Onder de vrijgelatenen bevinden zich vroegere medestanders van Tsjombe en mensen die betrokken wa ren bij de opstand in 1966 van de Ka- tangese gendarmes. Een van de bekendste gevangenen en Godefroid Moenongo, blijft in hech tenis. Hij was minister van Buitenland se Zaken, onder Tsjombe in de afge scheiden Katangese regering en ook in de centrale regering. De overige zes aan wie gratie werd verleend zijn: André Isia Amoundala, Joseph Kulumba, Leon Mamboleo, Henri Ndala-kabola, Edmond Ruda- hindwa and Ignance Alamazani. ADVERTENTIE goud is gebaseerd en ten tweede als gevolg van haar koppeling aan het Pond sterling als valuta". Tenminste-50 procent van het goud dat aan de goud-pool wordt onttrokken is afkomstig van Fort Knox. De buffervoorraad van goud-pool is 300 miljoen dollar goud. In het afgelo pen jaar zou de pool echter voor meer dan een miljoen dollar goud aan de reserves van de 8 landen hebben moeten onttrekken. Frankrijk trok zich op 1 iuni terug, nadat de pool het had aan gemaand weer goud beschikbaar te stellen. Gisteravond werd gemeld dat België en Italië op het punt staan het Franse voorbeeld te volgen ondanks de dementi's in zowel Brussel als Rome. De prijs van goud is vandaag in Lon den gedurende korte tijd een halve dollarcent boven de uiterste prijslimiet geweest. De Amerikaanse regering is verplicht goud te kopen en te verkopen tegen 35 dollar per troy ounce. Als de goudprijs daarboven stijgt is, in feite sprake van een devaluatie van de dollar. Britse regeringsfunctionarissen en fi nanciële deskundigen verhelen niet, dat naar hun mening de aanval op het goud een onderdeel is van een vastberaden poging van president De Gaulle, de fi nanciële standing van de V.S. en Groot- Brittannië aan te tasten. Zij wjjzen op een aantal officieuze lekken in Parjjs, welke in de dagen voor de devaluatie van het pond de zwakte van de Britse financiële positie In volle omvang ont hulden. Maandag heeft de Franse regering bekendgemaakt dat elke maand de dollar-inkomsten weer in goud zullen worden omgezet. De Fransen waren hiermee in oktober 1966 opgehouden toen hun dollar-reserves beneden de 600 miljoen dollar waren gedaald. De Franse dollar-reserves zijn intussen weer boven dat niveau gestegen. CAIRO „Egypte zal nimmer toe staan dat Israëlische schepen het Suez- kanaal bevaren''. Een stonn van ap plaus rees op onder de afgevaardig den van het Egyptische parlement toen president Nasser gisteren deze woor den uitsprak. De rede van de Egy pti sche president werd via radio en tele visie uitgezonden. Het was de eerste maal dat de Egy ptische Nationale Ver gadering bijeenkwam sinds de oorlog met Israël in juni. Onder daverende toejuichingen van zijn toehoorders deelde Nasser mee dat de Egyptische strijdkrachten op het ogenblik sterker zijn dan voor het uitbreken van de oorlog in juni. Het Egyptische leger was nu tot „krachti ge en indrukwekkende prestaties" in staat, zei Nasser. De president maakte voorts bekend dat tijdens de gevechten in juni tien duizend Egyptische soldaten en vijf tienhonderd officieren zijn gesneuveld. Ruim 5500 Egyptische militairen, onder wie zeshonderd officieren, werden krijgsgevangen gemaakt. De Egyptische strijdkrachten verlo ren in de oorlog met Israël tachtig pro cent van hun uitrusting en waren daar om niet in staat een tegenaanval in te zetten, zo merkte de Egyptische presi dent op. Het leger was intussen weer op volle oorlogssterkte gekomen, „maar", zo hield Nasser de afgevaar digden voor. ..om redenen van veiligheid kan ik geen bijzonderheden geven over de sterkte en de uitrusting van het Egvntische leger". Nasser drong er bij de Egyptenaren op aan de toestand zonder emoties on der ogen te zien. Hij zei dat vele ge beurtenissen, die zich na de catastrofa le oorlog van juni hadden voorgedaan, inclusief zijn bekendmaking dat hij zou aftreden, het resultaat waren geweest van emoties. Over de jongste aangenomen Britse resolutie in de Veiligheidsraad zei Nas ser dat Egypte de resolutie in overwe ging zou nemen, maar dat twee pun ten niet voor discussie in aanmerking kwamen. In de eerste plaats dient Is raël al zijn troepen terug te trekken van de bezette Arabische gebieden en in de tweede plaats zal Egypte niet toe staan dat Israëlische schepen van het Suezkanaal gebruik maken, ongeacht de kosten die daaraan verbonden zou den zijn. Dit laatste punt hangt nauw samen met de gehele Palestijnse kwestie en niet met de jongste oorlog, aldus Nas ser. Hij voegde er aan toe dat de Egyptische regering van het princi piële standpunt uitging dat „wat met geweld was veroverd slechts met ge weld heroverd zou kunnen worden". Hij besloot zijn rede met de troostende opmerking dat de tijd in het voordeel van de Arabieren werkte. Nasser was hard in zijn oordeel over de prestaties in de Sinaioorlog Hij noemde de gang van zaken een „volle dige paniek". Vele officieren, zei hij, bleken niet in staat hun manschappen leiding te geven toen het werkelijk me nens werd. Onder luide toejuichingen beloofde hij dat een onderzoek zou worden inge steld naar de bron van vermogens ver kregen na 1952, toen de officieren ko ning Faroek afgezet hebben. Nasser kondigde verder aan dat on wettig geconfisceerde bezittingen zou den worden teruggegeven en dat ook andere in de afgelopen jaren tegen over bepaalde personen bedreven on rechtvaardigheden zouden worden ge redresseerd. Hij verklaarde dat grotere democi'a- tische controle op de regeringsdiensten vereist is wil men bureaucratische mis bruiken voorkomen. ARNHEM Geit Rijdersptein 41 Telefoon 2019$ AMSTERDAM - ROTTERDAM - DSN HAAG - EINDHOVEN BRUSSEL De Amerikaanse de mocratische afgevaardigde Chamber lain heeft in het Noordatlantisch par lement Amerlka's bondgenoten verwe ten, nogal wat goederen te verschepen naar Noord-Viëtnam. Hij gaf de vol gende cfjfers: in 1964 arriveerden 401 waarvan er 283 de vlag voerden van schepen uit de niet-communistische wereld in Noordviëtnamese havens, NAVO-landen. In 1965 waren die cij fers respectievelijk 256 en 201 en in 1966 74 en 58. Van het Amerikaanse departement van Defensie had Chamberlain verno men dat in de meeste maanden van dit jaar die verschepingen strategisch belangrijke goederen bevatten. De 63 schepen uit niet-communistische lan den die dit jaar in Noordviëtnamese havens arriveerden, brachten daar 427.000 ton goederen. Op zijn minst tien procent van de Noordviëtnamese import was in het laatste jaar afkom stig uit „landen van de vrije wereld" als deze immorele handel met onze vij and beschermd wordt door de wetten, dan is misschien de. tijd gekomen om die wetten te herzien, aldus de Ameri kaan. Een landgenoot van Chamberlain, de republikein Findley, besprak het ge vaar van een zich in defensieve neutra liteit terugtrekkend Europa, op het moment dat het ziet dat de kloof tus sen zijn eigen verdedigingswapens en de superwapens van de wereldmach ten steeds groter wordt. Dat zou Ame rika in een isolement brengen, aldus Findley. De republikeinse afgevaardig de voorzag daarmee de ontbinding van de NAVO. Hij stelde daarom voor. om op NAVO- wijde basis de ontwikkeling van wa pens, inclusief de anti-raketten, te ver enigen, overigens geen details voor zo'n plan gevend. Europese weten schap en industrie zijn, evenals de Ca nadese, capabel genoeg om een be langrijke bijdrage te leveren voor zulk een eigen nucleaire defensie van de NAVO. Findley vond dat zijn denk beeld er ook toe zou kunnen bijdragen, de verschillen in technologisch peil uit de weg te ruimen. ADVERTENTIE De wilde havenstaking in Londen duurt voort: op de foto zien we de leider van de staking Jack Dash (L.) WASHINGTON Vrijwel elke oproer in de VS in de afgelopen tien jaar ging vergezeld van het valse gerucht dat de politie een zwangere vrouw had gesla gen. Degenen die tot rassenonlusten aan stookten, wendden zich in het algemeen tot jongelui wanneer zij plunderingen en vernielingen wilden ontketenen en een iincident in een grote oproer wilden veranderen. Dit heelt het hoofd van de New Yorkse politie, Howard Leary, ver klaard in een getuigenis voor de com missie door president Johnson in het leven geroepen voor een onderzoek naar de oorzaken van de ongeregeldheden van augustus jl in Detroit. Een andere getuige die met de zorg voor de openbare veiligheid is belast zei dat „bruut optreden van de politie" de gebruikelijke kreet van oproerkraaiers was, ook al was daar weinig of niets van waar. Zelfs wanneer je „met poe derdonsjes en bijbels gewapende" man nen op ze afstuurt gullen zij nog de politie van bruutheid beschuldigen, aldus getui ge Wilson Furdy, hoofd van I. ami's af deling voor openbare veiligheid. LONDEN In Engeland waren in no vember 581.599 werklozen ingeschreven 20.869 meer dan in oktober. Volgens het Britse ministerie van Ar beid blijkt uit de cijfers dat het aantal werklozen met bijna 26.000 toenam daarin niet meegerekend leerlingen die de school hebben verlaten maar dat in deze periode van het jaar het aan tal werklozen normaal met meer dan 30.000 stijgt. Hieruit concludeert het mi nisterie dat de werkloosheidstendens tot staan is gebracht. Ook gelooft men dat deze winter niet het gevreesde getal van 750.000 werklozen zal worden be reikt, tenzij de winter zeer streng is. Doodstraf in Canada opgeschort OTTAWA Het Canadese Lagerhuis heeft donderdag met 114 tegen 87 stem men een wetsvoorstel aanvaard om de doodstraf voor vijf jaar op te schorten, met uitzondering ingeval van een ver oordeling wegens moord op een politie man, een gevangenisbewaker of ande re ordebewakers. ATHENE Het Griek:e militaire re gime heeft besloten politici en anderen die worden beschouwd als staatsgevaar lijk niet te verbannen naaf het eiland Folengandros maar naar het eiland Sy ros. Een en ander werd bekend gemaakt door de minister van penbare Orde, Paul Totomis. Op Syros zijn de levens omstandigheden beter dan op folengan dros, zo zei hij. De bannelingen zullen worden onder gebracht in de hoofdstad Ermopolis die 15000 inwoners telt. Zij mogen hun ge winnen meenerhen, aldus de minister. DEN HAAG In zijn Scheveningse Kurhaus ontstond gistermiddag, tijdens de jaarvergadering van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen, een hevige bot sing tussen de (meerderheids)belangen van de heer R. Zwolsman met z|jn groep en de outside-aandeelhouders. Het sorteren van de brokken, dat de hele, tot ver in de avond durende ver gadering in beslag nam, kreeg zijn hoog tepunt in een stemming over punt twee van de agenda: Het voorstel het be stuur dispensatie te verlenen voor het te laat uitbrengen van het jaarverslag over 1966. Hiervoor moest de notaris de namen van alle 796 aanwezige aan deelhouders opnoemen om het voor of tegen van hen te vernemen. De eerste botsing deed zich reeds kort na het begin van de vergadering voor tussen de heer Zwolsman en mr. R. J. Polak, die al jarenlang bij tijd en wijle de degens pleegt te kruisen met de president van het Scheveningse concern. „Het is moeilijk geweest het verslag op tijd gereed te krijgen. Ik vraag de vergadering daarom dispen satie", begon de heer Zwolsman. Onder luid applaus uit de vergade ring kwam de heer Polak toen vertel len, dat het een misplaatste poging en een slechte start was van een nieuw be gin om de verantwoordelijkheid voor het te laat uitbrengen van het verslag op de aandeelhouders over te hevelen. „In mei zijn de jaarstukken reeds aan de Vereeniging voor den Effectenhan del voorgelegd. Ik verzoek u dan ook dit agendapunt af te voeren en het niet in stemming te brengen", antwoordde de Amsterdamse advocaat. Een andere aandeelhouder lanceerde daarop in minder vleiende woorden, maar weer onder laaiend applaus, het voorstel, direct een commissie uit de ver gadering te benoemen om in te grijpen. Hij geloofde niet in de commissie van sterke mannen, die de heer Zwolsman even eerder in een persoonlijk woord tot de aandeelhouders had genoemd en die over de toekomstige ontwikkeling en structuur van de EMS een grondig advies gaat uitbrengen. De heer Zwols man: „Het instellen van een commissie uit de vergadering kan bij de rond vraag ter sprake komen, (stemmen uit de zaal: „dat is te laat"). ADVERTENTIE in de huid gezondheid en zuiverheid NEW YORK In het debat over de toelating van de Chinese volksrepubliek tot de Verenigde Naties heeft Frankrijk een beroep gedaan op de Algemene vergadering om Nationalistisch China (het regime van Tsjang Kai-sjek op Formosa) uit de volkerenorganisatie te stoten en het bewind van Peking er voor in de plaats te aanvaarden. Volgens de Franse afgevaardigde kon een verandering in de vertegenwoordi ging van China reeds tot stand worden gebracht wanneer daarvoor een gewo ne meerderheid werd gevonden onder de 122 leden van de VN. Recht daartegenover staat de Ameri kaanse opvatting dat toelating van de Chinese volksrepubliek een „belangrij ke kwestie" is en derhalve een meer derheid vergt van twee derden. De Verenigde Staten en veertien an dere landen hebben een resolutie inge diend waarin de Algemene vergadering wordt gevraagd de kwestie als „be langrijk" te behandelen opdat een meer derheid van twee derden nodig wordt. Een dergelijke grote meerderheid is (op het ogenblik) voor toelating van Rood China zeker niet te vinden. De Algemene vergadering hoopt van daag het debat over de vertegenwoordi ging van het Chinese volk, dat jaarlijks terugkeert, te kunnen beëindigen. ADVERTENTIE Solidus "liliput" dames model in chroom en goudkleur 15.- *02 Solidus "exzellent" Solidus "chroom" 18.50 chroom Solidus "liliput" in chroom in goudkleur 16.75 17.50 Solidus "liliput" leer, in pigskin, rood, bruin, groen, zwart 17.50 Solidus "exzellent" leer, in pigskin, bruin, groen, TO.7! 19.75 Solidus "exzellent" guilloche 19.75 da's 'n pijp! BRUSSEL De Franse regering zal geen enkel voorstel voor een politieke integratie in de NAVO accepteren. Mochten de Harmel-studies tot zo'n voorstel leiden, dan zal Frankrijk dat beslist afwijzen, zo verklaarde de Franse Gaullist Boscher in het politie ke debat van het noordatlantisch par lement in Brussel. Boscher noemde het een verdienste van sommige besluiten van de Franse regering, dat ze een discussie hebben uitgelokt. Dat geldt voor de oorlog in Viëtnam, voor het vraagstuk van de „Détente" tussen Oost en West, voor de ontwikkeling van de Europese Eco nomische Gemeenschap en voor het „veilig stellen van de politieke onaf hankelijkheid van West-Europa", al dus de Fransman. De Gaullist vond een sterke oppo nent in de Belgische socialist Radoux, die zei dat Europa's kracht en onaf hankelijkheid bepaald niet gediend worden door aanhangers van een na tionalistische politiek. Ook de Neder landse socialist Goedhart keerde zich tegen de Fransman. Hij kondigde aan, dat de Nederlanders een aparte stem ming zullen vragen over een para graaf van een door Boscher ingediende resolutie, waarin over het „beroven" van Europa van zijn politieke onafhan kelijkheid wordt gesproken. Het Noordatlantisch parlement heeft donderdag ook een aanbeveling over Griekenland voorgelegd gekregen, die slechts een flauwe afschaduwing is van het oorspronkelijke ontwerp, waarover woensdag in de politieke commissie is beraadslaagd. In het oor spronkelijke concept was nog gespro ken over het ondernemen van stappen door de NAVO-raad om te pogen de parlementaire democratie in Grieken land snel te doen terugkeren. In de nu bij de assemblee ter tafel liggende aanbeveling (waarover heden gestemd wordt) wordt slechts de hoop op her stel van de democratie uitgesproken en wordt de leden van het bondgenoot schap aanbevolen pogingen daartoe in het werk te stellen. De Turkse afgevaardigde Gülek ver klaarde in Brussel bij een recent be zoek aan Griekenland de stellige indruk gekregen te hebben dat het militaire bewind hard werkt aan een nieuwe grondwet en terug wil naar het demo cratische systeem. FORT WORTH De zestig kilo zwa re steen op het graf van Lee Harvey Oswald, de moordenaar van president John Kennedy, is gestolen. Het granie ten gevaarte verdween aan de voor avond van de vierde verjaardag van de moord op Kennedy. De vermissing wprd opgemerkt door een arbeider op de begraafplaats Rose Hill nabij Fort Worth, Texas. De politie heeft nog geen aanwijzingen omtrent het motief en de identiteit van de da der, die er in geslaagd is de steen te laten verdwijnen ondanks het feit, dat Oswalds graf voortdurend in de gaten wordt gehouden, juist om gebeurtenis sen als deze te verhinderen. Dornier Gisteren heeft de DO-ol, een vliegtuig van 30 ton, dat verticaal opstijgt en landt, zijn eerste geslaagde proefvlucht gemaakt, zo hebben de dor- nier-werke meegedeeld. Mr. POLAK weer aanval In een felle discussie, die tenslotte uitmondde in een welles-nietes, waar van niemand een cent wijzer werd, zei de heer Zwolsman na een schorsing van de vergadering van ruim een half uur in alle rust: „De notaris zal de na men afroepen". Dit duurde ruim een uur. Na afloop van de stemming kon de heer Zwolsman vergenoegd vast stellen, dat ook heel wat outside-voor- stemmen voor dispensatie waren uitge bracht. Over de jaarstukken, die daarna aan de orde kwamen, spraken enige tiental len aandeelhouders de volgende twee uren vol. Een der aandeelhouders sprekend over meneer Zwolsman NV: „Het is een ongelukkige toestand, dat we geen balans ter inzage krijgen van de Zwols- man-Groep. Ik geloof dat we aardig in de luren worden gelegd". De heer Polak: „Waarom legt de heer Zwolsman zich niet bij voorbaat neer bij een bindend advies van de commissie van wijze mannen. Misschien moet er dan nog arbitrage komen van nog wijzere mannen". „Krijgt die commissie voldoende ge gevens ter beschikking", vroeg een an der zich af. De volgende spreker had medelijden met zichzelf, dat hij aandelen EMS had gekocht. En op de bestuurstafel wijzend, waarachter de heer Zwolsman slechts terzijde werd gestaan door een secreta ris van de vennootschap, een secretaris van de vergadering, twee notarissen en twee stenografen (de raad van bestuur zat in de zaal): „Ik krijg de indruk dat u het bestuur volledig vertegenwoor digt. Wij hebben hier vakjes gekregen voor stemmingen, maar waarom dan zo even alle namen afgeroepen? Ik heb hier een vermakelijke middag, maar het is een schertsvertoning". Vervolgens spraken aandeelhouders over de vraag of hier sprake was van een love-in of een love-out, van de Zwolsman-soep en of de commissie van wijze mannen wel opgewassen zou zijn tegen de persoon van de heer Zwols man. Een spreker kwam daarbij tot de suggestie om de activa en passiva van de EMS te splitsen in een deel van de Zwolsman-Groep en een voor de outside- aandeelhouders. Na vijf uur vergaderen schorste de heer Zwolsman de vergadering voor een tweede maal. De tijd van een kwar tier, die hij daarvoor bestemde, werd verdrievoudigd door een run van de aandeelhouders, die niet voortijdig wa ren weggegaan, op soep en sandwiches. Het gelach, geschreeuw en geroep uit de zaal was al begonnen toen de heer Zwolsman zich kort na twee uur gistermiddag in een persoonlijk woord tot de aandeelhouders richtte. „Ik ver trouw, dat bet de laatste maal is ge weest, dht vertraging in de jaarverslag- geving is opgetreden", zei hij onder grote hilariteit. In een brief aan het bestuur van de Amsterdamse effectenbeurs heeft de EMS geschreven, dat het haar wense lijk voorkwam de notering van oude en nieuwe aandelen vooralsnog te handha ven, hoewel het thans nog niet mogelijk is te zeggen of en wanneer een nieuw aanbod aan de aandeelhouders om uit de risicodragende sfeer te stappen, zal worden gedaan. Zoals gemeld is het aanbod, dat bijna twee jaar heeft gelo pen, ingetrokken op advies van de com missie van sterke mannen, die de heer Zwolsman onlangs aantrok. Hierin heb ben zitting de heren A. Jiskoot, W. A. de Jonge, dr. G. M. J. Veldkamp, dr. W. H. van den Berge en Zwolsmans ad vocaat mr. A. E. J. Nysingh. Deze commissie heeft haar werk nog niet beëindigd, zodat het niet mogelijk was gisteren reeds mededelingen hier over te verstrekken. „Het is een be kende zegswijze, dat men een broeden de kip niet moet storen", aldus de heer Zwolsman, die vervolgde: „Het is van groot belang, dat onder linge vervlechting van activiteiten van de Zwolsman-Groep en de EMS wordt voorkomen. Ik ben blij, dat de groep van vooraanstaande Nederlanders be reid is gevonden te onderzoeken of het mogelijk is ook hierover advies uit te brengen. Daarom lijkt het mij, dat ook deze zaak buiten de discussie dient te blijven." Om tien minuten voor half elf gister avond, ruim acht uur na het begin van de vergadering, kon de heer Zwolsman opgelucht de laatste hamertik geven.

De Vallei | 1967 | | pagina 11