Gouden platenregen voor diverse Kleinkunstenaars Onsmakelijk Interland komt misschien op tv Beurs van Amsterdam Kon. Olie vast KERKNIEUWS VANAVOND MORGEN Wisselmarkt FINANCIËLE NOTITIES Lindeteves blijft gelijk Technische Unie is tevreden PILOOT STORM RECHTER TIE TELEVISIE TEKKO TAKS Bayer: minder winst meer omzet Hul 1 -Rotterdam duurder Pagina 2' VRIJDAG 24 NUVCMdwK i WfcRkU» OKDtN>: 44 De oude Witz keek beteuterd. Er was iets in die jonge kerel, een ele ment van kracht en vastbesloten heid, dat zijn woede enigszins tem perde. „Waarom stelt u me zulke typische vragen, jongeman? Als jullie me al niet kunt respecteren, respecteren jullie dan tenminste mijn baard, die gedurende de vele jaren gegroeid is, waarin ik, met meer of minder suc- ses geprobeerd heb, om jonge hoof den als die van jullie met wat ge zond verstand op te vullen. Wees jul lie nu zo goed, om mijn nieuwsgie righeid te begrijpen". „Zo, zo een professor!" riep de jonge Wolf zonder een zweem van eerbied. „Zo eentje van het soort, dat naar ik wedden wil de wereld wel, als hij kon zou willen tegenhou den in zijn omwenteling om de zon". „Blijft u nu bij één chapiter, jonge man", hernam de oude Witz niet zon der een spoor van een goede luim. „Wat bedoelt u nu eigenlijk met uw vragen over dat zwemmen en over dat visdieet?" De beide jongemannen begonnen te lachen. „Omdat", barstte Somers los en hij wees naar de hut, „omdat u daar niet meer lang zult kunnen wonen. Er komt hier een meer van tweehon derd meter diepte en u zult op de bo dem van dat meer moeten leven, ten zij u een nieuwe woonplaats kiest. Ja, mijnheer zo is het". „Een meer?". „Ja, een meer. De Rossmer-dam. We gaan de vallei daarginds sluiten en we gaan water in elektriciteit om zetten. Kunt u ons misschien ook zeg gen, hoeveel kubieke meter water daarvoor nodig zijn? En hoeveel druk we moeten uitoefenen om honderd- vljftlgdutrend paardekrachl t« krij gen?". „Hier een elektrisch station. In de ze vallei. Neen maar, dat is iets onmogelijks!" riep de oude man met een wanhopige stem. Op dit ogenblik weerklonk er een harde slag van een ontploffing, die als ejn roffelende donder langs de hoge "bergmuren rolde. „Dat komt van de laagste vallei", verduidelijkte Lionel en hij stopte een pijp. „Dat is heel wat mijlen hiervandaan. Ze laten de rotsen springen om de nieuwe weg te kun nen aanleggen". „Krijg ik dat verschrikkelijk ge luid geregeld te horen?" „Er zullen genoeg intervallen zijn, om u in de gelegenheid te stellen van de schokken te bekomen", ant woordde Lionel met een glimlach. „Er leeft een betreurenswaardige geest in jullie", protesteerde de oude Witz en de handdoek steviger om zijn lenden bindend, keerde hij zich om en liep weg. II Professor Witzkracher keerde in het begin van augustus van het vol gende jaar naar de Rossmer-vallei terug. Toen hij op het station Mutten- thal uit de trein sape en zijn rugzak ombond, staarde hij enigszins ver baasd om zich heen, want hij herken de de omgeving nauwelijks meer. Overal zag hij depotplaatsen, lood sen en wisselsporen. Hele groepen mannen ontlaadden materiaal op lor ries en paard-en-wagens. De oude man keek nog eens wanhopig om zich heen en prevelde tenslotte een „verduveld nog aan toe!" Nauwelijks had hij uiting gegeven aan zijn diepste gevoelens, of een stevige jongeman met een bruin ge zicht. schitterende donkergroene ogen en gizwart krullend haar kwam naar hem toe en vroeg met een vreemd rollend accent. „Neemt u me niet kwalijk, mijnheer, maar kunt u me zeggen, hoe ik naar de Rossmer-val lei kom?" De oude Witz staarde de vreemde ling met een eigenaardige verwonde ring aan. „De Rossmer-vallei?" „Ja, mijnheer". „Daarginds naar boven", sprak de oude Witz. „U hoeft maar de richting te volgen van die verschrikkelijke karren, waarin die rommel voor de nieuwe elektrische werken wordt ge laden". „Dank u wel mijnheer". De jongeman aarzelde een ogen blik. „Neemt u me niet kwalijk Ik ben een Egyptenaar. Dr. Hassan El Beit is mijn naam". „Zo" „Ja". „Doctor, waarin?" „Ik heb een diploma van de Tech nische Hogeschool in Zürich. Ik ben nu uit Egypte teruggekomen, om een van mim vrienden te bezoeken die hoofdingenieur is bij de Rossmer- s werken". „Wat? U komt van dat oude land s van vrede, wetenschap en zonne- schijn hier naar toe om uw belang- E stelling aan de dag te leggen voor die S ontwijding van de natuur?" „Ik heb een uitnodigingsbrief van mijn vriend gekregen". „Wie is uw vriend, als ik u vragen mag?" ..De hoofdingenieur, de heer Mül- ler". „Dat zegt me niets. Wij hebben misschien net zoveel Müllers in ons land, als er in het uwe Hassans zijn". „Kent u de hoofdingenieur niet?" „Neen. En ik wil hem ook niet ken nen". „Hij is een groot man". „Wat betekent dat voor mij?" „Neemt u me niet kwalijk, mijn heer, maar u schijnt niet bepaald vriendschappelijke gevoelens te heb ben voor de technische vooruitgang". Professor Witzkracher liet een schier onmenselijk gegrom horen. „Ik vind 't misdadig, om jullie, jongemannen uit het oosten, onze technische vooruitgang bij te bren gen. Jullie moesten alleen maar filo sofie leren". „Wij zijn geboren filosofen", ant woordde Hassan en hij toonde de ou de man een rij grote, volmaakt ge vormde tanden. „Maar wat we wer kelijk nodig hebben, dat is technische vooruitgang. Ik bedoel de toepassin gen van de wetenschap. We zullen al tijd een arm. uitgebuit ras blijven, tot we d„' beschavingsmethoden van het westen zullen leren toepassen, teneinde betere levensvoorwaarden voor ons eigen volk te scheppen. Het is een feit, dat we heel dorstig zijn naar kennis en opvoeding". „Een fatale dorst", antwoordde de oude Witz, „die zal maken, dat jullie te veel en te haastig drinkt". „Dat is 'n heel interessante theo rie, die we vaak onder elkaar bedis cussiëren", hernam dr. Hassan glim lachend, „maar we zijn ervan over tuigd, dat we een intelligent volk zijn en als zodanig moeten we met andere intelligente volken gelijk opmarche ren". „Dat is een dwaalbegrip", riep de oude Witz. Hij streek zich over zijn baard en keek de jonge Egyptenaar met een steeds groeiende belangstelling aan. „U lijkt me in ieder geval een in telligent persoon. Als u met mij mee wilt gaan, zal ik u de weg naar de Rossmer-vallei wijzen. Ik woon daar in de hoogte". „Mag ik vragen, hoe u heet, mijn heer?" „Professor Witzkracher". „Aangenaam kennis te maken, mijn heer", sprak Hassan en hij schudde de professor hartelijk de hand, maar met die mate van eerbied, welke de jongemannen van zijn land tegenover oude bebaarde heren plegen aan de dag te leggen. (Wordt vervolgd» 3669. Nadat Piloot Storm de Naald uit hyper-drive had teruggebracht tot normale kruissnelheid, stuurde hij in een wijde cirkel om de satelliet heen, die zich gelukkig juist in het Derde Kwartier bevond, zodat Lunapolis baadde in het zonlicht. Het grote schip streek omlaag naar het onherbergzame landschap, tot het afgeremd door de retro-stralen bijna tot stilstand kwam boven de landingsstrip, waarna Arend het vak kundig neerzette. Buiten ging een onhoorbaar hoera tje op van de „Maanmannen", die van alle kanten toe- stroomden. In minder dan geen tijd hadden de astro nauten hun drukpakken aangeschoten en daalden zij af naar het platform, waar commandant Grishow hen begroette alsof zij zijn eigen kinderen waren. „We komen je aan je belofte houden, Baardmans!" riep Arend. „Waar is al dat glorieuze voedsel? We hebben honger als paarden!" Grishow had niets teveel gezegd want het werd een ware feestmaaltijd, waarbij niet al leen smakelijk werd gegeten, maar ook heel wat ge sproken. De platenmaatschappij Phonogram heeft gistermiddag duidelijk willen ma ken dat het haar goed gaat. Als voor barige Sinterklaasgeschenkjes werden in de Singer Concertzaal maar liefst elf gouden platen uitgereikt. En toch deelt deze platenmaatschappij in een aankondiging mee „Gouden platen blij ven zeldzame bekroningen in een ar- tiestcnloopbaan". Dus was er alle re den voor uitbundige vreugde. De sfeer in de zaal door de to neelmeester als altijd kundig met bloem- stukjes landelijk aangekleed is ech ter niét uitbundig. Het is er één van een onderonsje. Daarom kan uitreik- ster Mies Bouwman ook zeggen: „We zijn hier onder elkaar, je mag alles zeggen". Ze vergeet dat twee filmca mera's dat „alles" zorgvuldig inblikken voor dinsdag, Nederland 1. Inleider Wim lbo zegt eerst dit: „Nu de gouden regen gaat neerdalen op de Nederlandse kleinkunst. zijn we er meer dan ooit van doordrongen dat het goed gaat met die kleinkunst. Nog maar weinig jaren geleden zeiden sommige opdrachtgevers ik zal niet zeggen welke het publiek wil rotzooi, geef ze het dan ook. Ach. misschien hadden die opdrachtgevers nog wel gelijk ook". En over datgene waarvoor hij geko men is: „Het is niet gebruikelijk gou den platen per post te sturen. Dat moet feestelijk gebeuren, met warme op rechtheid in scène worden gezet". En „dus" verschijnt Mies Bouwman, want dat „scène" was het wachtwoord. Achter elkaar komen nu de winnaars van het goud. Eerst Boudewijn de Groot en Lennaert Nijgh, voor hun langspeelplaat „Voor de overleven den". (Een langspeelplaat is al goud bij 25.000 verkochte exemplaren). De volgende zeven gouden platen zijn voor het team van „Ja zuster, nee zuster". Eigenlijk hadden het veertien gouden platen moeten zijn, want beide LP's van deze TV-serie hebben de 25.000 gehaald. Een derde is in de maak. Harry Bannink. de man van de mu ziek, verschijnt zonder schrijfster An nie Schmidt. Mies: „Je vindt dit vrese lijk, hè?" Ja, Harry Bannink vindt het vreselijk; hij houdt niet van publiciteit. Sterker nog, hij benijdt Annie Schmidt, die 's ochtends is teruggekomen uit Amerika en nu slaapt. De één na laatste is Ramses Shaffy. Zijn .Sammy" is honderdduizend maal verkocht. Rolf ten Kate van Phonogram Het is een beetje „in" om personen die op tv worden geinterviewd, ge woon te laten neuspeuteren, keelschra pen, etc. Het „Hoepla"-interview met Jan Cremer sloeg gisteravond alle re cords op dit gebied en werd daardoor wat onsmakelijk. Nu moest dit mis schien ook wel, omdat Jan maar wei nig te zeggen had. Laten we echter ho pen, dat het voortaan beperkt blijft tot de geringe hoeveelheid die bijvoorbeeld zoveel bijdroeg tot de levensechtheid van Netty Rosenfelds gesprek met de Rotterdamse antiquair Cor Hoofdman in^de weer veel te kopte aflevering van haar voortreffelijki' serie „Ëen mer.' is maar een mens". Alleen al om de waardevolle uitspra ken van macrobioticus Mike Lorsch, het met veel „mannentaal" gevulde ge sprek met een aantal van onze militai ren dat liever figuurlijk dan letterlijk aangeschoten is, de boeiende muziek en vooral de straatinterviews over Jan Cremer was „Hoepla" gisteravond trouwens weer volop de moeite waard. Van Otto Dijks sterke eenakter „De vroedvrouw" (waarin Nel Oosthout ex celleerde) heb ik het slot gemist, omdat ik ook de KRO RKK-documentaire „De laatste dingen" wilde zien. Imposant was daarin het verhaal van Simon Vin kenoog over zijn stervende grootmoeder. Nog even terug naat het geslaagde VPRO-avondje: goed Leids studenten cabaret. ondanks invloeden van Shaffy en Rutten bij Floris de Graaf. J. v. d. K. na afloop: „Dat had hij in september al bereikt, maar die man kan je nooit vinden. Het is nog een wonder dat hij nu gekomen is". Mies Bouwman tegen Ramses Shaf fy: „Ik heb gisteravond ontdekt dat je precies tien jaar geleden voor het eerst op de televisie bent geweest. Dat was met Ria Kuyken. Ik dacht toen nog dat wordt een tweede Gert en Hermien, maar dat heeft er niet ingezeten hè? Je had toen geen cent, herinner ik me". Ramses Shaffy: „Nu weer niet, het wordt echt onrustbarend. Ik moet maar weer gaan werken. Maar ik zit met iets, mag ik dat even zeggen. Op 1 fe bruari gaan we beginnen met een groep. Maar ik moet nog twee jongens hebben die gitaar kunnen spelen en kunnen zingen. Ik kan ze niet vinden". Na deze gratis reclamespot heeft Ramses ook nog nieuws. Hij heeft ein delijk een theatertje gevonden: Felix Meritis (het gebouw van De Waarheid) en zijn programma gaat heten „Shaffy Chantate". Hoe informeel de bijeenkomst ook is elke bekroonde zingt zo slordig weg een paar liedjes Wim Sonneveld kan niet anders dan het klapstuk zijn. Hij krijgt zijn vierde gouden plaat, ditmaal voor de LP „Een avond met Wim Son neveld", waarvan er overigens al HILVERSUM De interlandvoet balwedstrijd Nederland - Rusland, op woensdagavond 29 november, kan door de NTS op het scherm gebracht wor den op voorwaarden dat begin volgen de week het Feyenoordstadion is qit- verkoeht. Het is nog niet zeker of dat het geval zal z(jn. Van deze wedstrijd zal via de radio in elk geval een integraal verslag wor den uitgezonden via Hilversum II. 20.20 uur. N'ed. Herv. Kerk: Beroepen te Joure (vac. R. Bij, toez.): B. Zoodsma te Wemeldinge; te Schoon hoven (vac. H. Jongerden): L. T. Roet- man te Gouda. Geref. Kerken: Aangenomen: de benoeming tot hulp predikant te Nigtevecht: J. Faber, voorheen predikant der Chr. Ref. Church te Pembroke (Ontario^Ca- nada) Bedankt: voor Uithoorn (2de pred. plaats): G. Assis te IJmuiden. 43.000 zijn verkocht. Maar Wim Sonne veld heeft netjes gewacht tot de ande ren zover waren. HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.15 Comment, op infor matie. 18.20 De Vrije Gedachte: Het Atheïsme, lez. VPRO: 18.30 Hee, pro gram. voor onvolwassenen. 19.00 Jazz- rondo. 19.20 De toekomst van ons on derwijs, lezing. 19.30 Nws. 19.35 Criteri um: kunst nader beschouwd. 20.00 Hebt u mijn pop ook gezien?, hoor spel. 20.55 Mens en media, lez. VARA: 21.00 Rep. Congres van de PvdA en lichte grammofoonmuz. 22.30 Nieuws. 22.40 Act. 22.55 Licht gevar. pl.progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 18.00 Marinierskapel der Ko ninklijke Marine. 18.20 Uitz. van de KVP. Kaarten op tafel, een uitzending over politieke zaken, die de aandacht verdienen. 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.45 Act. 19.00 Voor de tieners en twens. 19.40 Wereldpanorama. 19.50 Uit: licht muz.progr. 20.55 De NCRV als onmogelijke zaak, toespr. 21.00 Van mens tot mens, hoorspel. 21.50" Stereo: Tango-ork. TROS: 22.00 Jazzmuz. 22.30 Nws. 22.40 All-in: gevar. progr. 23.55- 24.00 Nieuws. NEDERLAND I NTS NOT: 10.20-12.00 Schooltelevi sie. NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journ. STER: Reel. TROS: 19.07 Fa miliefavorieten: 19.07 Rin-Tin-Tin, 19.32 Mr. Terrific: Stanley de uitbre ker, TV-film. STER: 19.56 Reel. NTS: 20.00 Journ. STER: 20.16 Reel. TROS: 20.20 Kleine mensen hebben grote wen sen. 20.45 Carrousel, gevar. Ned. pro gramma. 21.55 Hom over Hom, ge- snrek over de voetbalsport. NTS: 22.40- 22.45 Journ. NEDERLAND II NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journ. 19.03 Die van hiernaast, TV- feuilleton. 19.33 Open oog: tips voor het weekend. 20.00 Journ. en weeroverz. STER: Reel. KRO: 20.20 De Verloof den. TV-feuilleton. 20.45 Brandpunt. 21.35 In kleur: Bonanza, TV-film. STER: 22.25 Reel. NTS: 22.30-22.35 Journaal. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws en ochtendgymnas tiek. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gr.- muz. VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135: gevar. progr. (9.35 - 9.40 Wa terstanden). 10.30 Een nieuw geluid: jonge artiesten met instrumentaal kwartet. 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. 11.25 Afrikaan se kroniek. 11.45 Stereo: Salonorkest met zangsolist. 12.15 Voor nu en later, lezing. 12.27 Mededelingen voor land en tuinbouw. 12.30 Reportage van het 2-jaarlijks Congres van de Partij van de Arbeid in Amsterdam. 13.00 Nieuws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teen agers. 14.00 Uitlaat, programma voor twintigers. 14.40 Radio Jazz magazine. NRU: 15.00 Is de toekomst economisch haalbaar?, lezing. 15.30 Zestig jaar jazz: gesprekken. 16.00 Nws. 16.02 Volksmuziek uit Bulgarije. VARA: 16.30 Operaconcert (opn.). 17.10 Orgel concert: amusementsmuz. 17.30 Radio- weekjournaal. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Viool en piano (gr.): Klas sieke muz. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Pia norecital (gr.): klass. m*z. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.15 Muzaiek: ge varieerd muz.pr. en kunstkroniek. 11.00 Nws. 11.02 Uppsala: toekomstkunde van de kerken, lezing. 11.15 Solistenka mer: muzikaal vraaggesprek. KRO: 12.00 Stereo: Country and Western Ex press (gr.). 12.15 Marktber. 12.17 Over heidsvoorlichting: De politie nu. 12.27 Med. voor land- en tuinbouw. 12.20 Nws. 12.40 Act. 12.50 Zonder grenzen: een rubriek over missie en zending. NRU: 13.00 Openbaar Kunstbezit. 13.10- 13.25 Christiari Scièrtce:j De betekenis van het Kruis, vraaggesprek. 13.25 Vliegende schijven: verzoekplaten voor de militairen. KRO: 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00- 16.02 Nws). NRU: 16.30 Franse les. HRI: 17.00 Aandacht voor J. P. Sartre: gesprekken. KRO: 17.30 Voor de tie ners. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Djinn: gevar. progr. (10.00 en 11.00 Nws). NRU: 12.00 Nws. 12.02 Klein chanson. NCRV: 13.00 Nws. 13.02 Ramblers Radio Reprises. 13.30 Zuidzee-serenade. 14.00 Nws. 14.02 T(w)ienerama: progr. voor tieners en twens. 15.00 Nws. 15.02 Halte: progr. voor twintigers. 15.30 Country and Western muziek. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Licht platenprogr. 17.00 Nws. 17.02 - 18.00 Sportshow en lichte gr.- muziek. 36. Na een verwonderde blik op de Rechter gaat Ho weer zitten. „Er is iets dat ik niet begrijp, meneer Ho", zegt Rechter Tie. „U nam om ongeveer twee uur afscheid van uw vrouw in het tuinprieel. Toen ging u met meneer Hwa naar het gerechtsgebouw en daar bent u tot op dit moment gebleven. Om vijf uur kwam uw huismeester vertellen dat uw vrouw rich had opge hangen. De huismeester zei niets over het tijdstip waarop dat was gebeurd. Hij had daar ook geen flauw idee van, zoals geen ve.i ons allen. We wisten alleen maar dat uw vrouw tussen twee uur en vijf uur zelf moord had gepleegd, het kan evengoed om half drie als om half vijf gebeurd zijn." „Ik begrijp niet waar u heen wilt. Edelachtbare", zegt Ho op vermoeide toon. „Mijn hoofd staat op het ogenblik niet erg naar spits vondige redeneringen." „Toch zult u moeten luisteren", zegt Rechter Tie. „Toen ik u het slechte nieuws mee deelde, liet u zich de volgende opmerking ontvallen: de heren Hwa Min en Yie Pen kunnen het getuigen: „Dood, zelfmoord. En dat maar enkele uren nadat ik haar verliet!" Mijn vraag is: hoe wist u dat uw vrouw niet kort na uw vertrek zelfmoord had gepleegd, maar tenminste twee uur later?" 62. Langzaam en omzichtig naderde Tekko de solide stalen deur. Maar toen zich daarachter geen enkel ge luid deed horen stapte onze vriend kordaat naar binnen. Het vertrek waar hij zich nu bevond bood een enigszins eigenaardige aanblik. Het leek meer op een vergader plaats van het een of andere geheime genootschap dan op een middeleeuwse kelderruimte en nieuwsgierig keek Tekko om zich heen. „Wel, wel, als il' nu ik weet niet wat verwacht had, dan was het toch zeker niet dit!" mompelde de onverschrokken speurder en hij liep met een grote boog om een paar geladen machine geweren heen. „Nee maar! Kijk nu eens even! Daar hangen zowaar de spoken tegen de wand. Hi. hl, leuk verzonnen dat moet ik toegeven. Maar wat nu eigen lijk precies de bedoeling van die lui is die 's nachts in deze witte hansoppen rondlopen snap ik nog niet. Maar dat het geen vriendelijke heren rijn met edele bedoelingen kan ik uit de rest hier wel opmaken. Wacht even proberen hoe of mij zo'n spokenuniform staat!" Tekko nam een van de witte kleden van de muur en paste dit aan. „Precies mijn maat!" glunderde hij toen. „Ik zal het maar meenemen. Wie weet hoe of mij dit nog eens van pas komt. Alleen zou ik nog wel graag willen weten hoe of ik in dit pakje licht moet uitstra len." Fonds Vorig* koers l»ts not. Nederland 1966-1 7 103% 103% Nederland 1966 64 96 H 99% Nederland 1967 6 96% 96% Nederland 1965-1 51 93% 93% Nederland 1964-1 54 90% 90A Nederland 1964 5 88% 88% Nederland 1958 44 86 88 A Nederland 1964 44 94 Vt 94A Nederland 1959 41 86% 86% Nederland 1963-1 44 83% 83% Nederland 1961 4 84 Vt 84% Nederland 1953 31 80% 80 Vt Ned. staffelt 1947 li 72 7lH Nederland 1951 3i 90% 90% Nederland 1953 1-2 34 83% 83% Nederland 1950 1-2 3i 73% 73V« Nederland 1954 1-2 34 76% 76 Vt Ned. grootb. obl. 1946 3 82% 82% Ned. dollarlng 1947 3 88 88% Bank v. N.G. wnbJ. '57 6 85% 85% id. 30-jar. 1958/'59 44 86% 86Vt H.V.A.-mijen ver. M. 114% 113s/4 A.K.U. •t. 60.6 60.6 Deiimij. f. eert 85.7 85.7 Hoogovens o.r.c.vs. 110 110 Philips gem. bezit v. a. 114.7 115.3 Unilever c.v.a. 107.1 107.3 Dordtsche Petr. a. 659 666% Kon. Petr. f. a. 143.2 145.5 H.A.L. a. 76 75Vt Java-China p. n.r.c.v.a 167 165 KL.M. a. 274 279.8 Rotterd. Lloyd a. 143Vt 141 Scheepvaartunie 9. 125 124% Kon. Zout-Organon 149 150.2 Bk v. Ned Gem '65-1 54 92 Vt 92% Nat investertngsb. '65 53 95% FT.-Gron. Hyp.b. dw 6 93 Westl Hyp.b. u 5 87Vt Alb Heyn wdlobl. '55 4 129Vt Bijenkorf 6 97'/4 Co-op Ned. r^paarbr. 147 Ned. Gasunie 53 94A 94 Philips dir. 250-100 '51 4 81% Pegem 1-2 1957 6 97 963/4 Pgem 1957 6 97 97Va K.L.M. 15-jarig 5 93% 93% Ned. Spoorw. 57 1-2 43 90Vt 91 A.K.U f 1000 44 88 88% Berghuizer Pap.fabr 44 94% 94% Gelder Zonen v 41 89% 89% O (Slotkoersen van gisteren) Alg. Bank Ned. a. 229 232 Amrobank f 20,— a. 44.5 46.4 Nationale Ned. cert. 570 572 Ned. Credietb. aand. 'o. 176 177% Ned. Middenstandsbank a. 88.3 88 Slavenburg's Bank a. 175 173% Albert Heyn a. 1200 1200 Amstel Br nJ.c.v.a. 383 380 Bergh en Jurg. f 250-1000 a. 206% 206 Blaauwhoed a. 95.3 98.5 Blijdenst-Will. f 1000 nreva 75 75% Bols Lucas a. 182.5 184 Bredero ver. bedr. n.r.c.v.a. 400 400 Buhrmann-Tetterode a. 473 478 Bijenkorf n.r.c.v.a. 629 636 Calvé c.v.a. 750 747 Drentsch-Overijs. Houth. h. 114% 114 DJLU. 317% 310 Elsevieris Uitgeversmij. a. 288.5 288 Erdal mij. v. wasverw. a. 533 535 Excelsior metaalbuizen a. 61% 61% Fokker a. 439% 439% Gazelle Rijwielfabriek a. 171 168 Gelder Zonen, van 108 109% Gisfc- en Spiritusfabriek a. 713 717 Grasso's Kon. MachJabr. a. 118% 119 Heineken's Bierbr. aand. 597 594 Holec aand. 162 160 Internatio aand. 262 267 Kon. Ned. Papierfabr a. 158 Kon. Ned. Textielunie eert. 47 K.V.T. (kon ver tap) aand. 255 Meteoor Beton 96% Misset Uitgeversmij. a. 255 Naarden Chem. fabr. a. 468 Naeff gebr. a. 148% Nedap ned. app.fabr. aand. 144% Ned. Kabelfabrieken aand. 285% Nelle, wed. J. van aand. 345 Nyma n.r.c.v.a. 23% Nij verdal-ten Ca te a. 93 Overz. Gas. nat bez. v.a.f. 100 Palthe a. 61 Pont Houthandel a. 176 Reesink en Co. a. 155 Scheveningen Expljniji. a. 29.9 Schokbeton aand. b. 204 Scholten Carton en Pap. a. 255 Schuppen Sajetfabriek a. 94 Simon de Wit aand. b. 414% Spaame ver. bez.500-100 a. 660 Technische Unie a. 231 Thomassen/Dr.-Verbl. t.a. 99.9 Twentsche Kabelfabriek a 358 'hihink-Davo a 15% 157 47% 95% 250 467 148% 141% 285 346 23% 90% 99 62 175 154% 30.5 200 260 414% 660 235 99.9 14% Veenendaalsche stoomsp. a. Ver. Machinefabrieken a. Ver. Touwfabrieken c.v.a. Vredestein Rubb.br. c.v.a. Vulcaansoord a. Wessanen's Kon. Fabr. a. Wilton-Fijen.-Bronsw. a. Billiton le rubriek a. Geldersche Tratnw.mij. a. H£J. bel. depot 1-2 pb. f. Interbonds Ipb. f. Vastgoedbel.fonds part t. Interunie f 50 a. Robeco f 50 a. Rolinco f. Unitas f 50 a. Ver. Bezit v. 1894 f 50 a. Canadian Pac. Railw. eert. Int. Nickel Cy Can. cert. Shell Can. (10 a.) cert. A.T.T. 15-10a33-l/3d cert Anaconda cert. Bethlehem Steel cert. 31% Chesapeake and Ohio cert. 64% Cities Serv. 10 a 10 dlr cert. 48% Douglas Aircraft cert. Dupont d.n. 10 a 5 dlr cert. General Electric cert. General Motors cert. Kennecott Copper cert. Phillips Petroleum cert R.C-A. cert. Republic Steel cert. Shell Oil cert Standard Brands 10 a. cert. U.S. Steel (10) cert. Woolworth cert Bank v. N.G. '58 1-2-3 43 Nat Bk v. Midd.Kr. '66 7 British Petrol. 1966 7* Ned. Gasunie 1966 64 Rott. Rijn Pijpl-mJj. 51 Grasso's Kon. Mach.f. 53 Meteoor beton 53 Stokvis en Zonen 43 Thomassen/Dr.-Verbl. 44 Bredero vast goed a. Calvé cum.pref.wd.nr. eert Edy emaille a. Krasnapolsky, f. a. Lips en Gispen eert VOORBEURSKOERS VAN HEDENMORGEN (verstrekt door de Amrobank) Kon. Olie 145.10; Unilever 106.60: Phi 194 167% 135 155% 62 501 162% 712% 67 755 635 643 179.8 219.3 214 411 98.4 58% 120% 29% 52% 45% 86 153% 103% 80 41% 58% 58% 41% 63 33% 42 26% 86 .1001 103 100% 100% 90 79% 88 •102 165 145 82 58 117% 192 167% 131% 155% 62 503 158% 757 635 180.6 221.2 215.5 410 98.8 57% 122% 29% 52% 46% 31% 48% 87 152 105 81% 43% 57% 59 41% 63 40% 25% 86 100 103 100% 100 79 88 103% 167% 145 80% 58 120 AMSTERDAM, 23 november Met Damrak heeft vandaag niet alleen de forse koerswinsten van woensdag voor de internationale waarden geheel kun nen behouden, maar heeft er nog een flinke schep bovenop gedaan. Dit laat ste echter alleen voor het aandeel Kon. Olie. In deze hoek kwamen de partijen bij de opening moeilijk tot overeen stemming. Uiteindelijk geschiedde de eerste verhandeling op 145.70, tegen een voorgaande slotprijs van 143.30. De vraag in de oliehoek kwam van het publiek. Kon. Olie sloot woensdag in Wall Street bijna drie dollar hoger, hetgeen in Amsterdam in de koers tot uitdrukking werd gebracht. Het hoog ste niveau van de voorbeurs op 146.70 kon echter niet worden gehaald. Phi lips en Unilever openden onveranderd op resp. 114.90 en 107.30. AKU gaf 20 cent prijs tot 60.50. Hoogovens werd een halve gulden hoger geadviseerd op 110.50. KLM kreeg een hogere advies- koers op de koersverbetering van gis teren op de New Yorkse beurs. De handel in de hoofdfondsen was kalm, mede in verband met het feit, dat Wall Street vandaag, wegens Thanksgiving Day, gesloten blijft. In verband hiermede vindt er vandaag geen nabeurshandel plaats en ook geen telefonisch avondeffectenverkeer. Later liep Pilips uit tot 115.50 en Unilever tot 107.60, terwijl Kon.01ie 146 deed. De New Yorkse beurs zette woensdag de zeer vaste tendentie van dinsdag verder voort. Vooral de oliewaarden la gen er gevraagd in de markt, waarvan Kon. Olie zeer goed meeprofiteerde. De beurzen in West-Duitsland waren van daag vriendelijker. De stemming in de scheepvaartwaar den was licht verdeeld met weinig za ken. Van de cultures was HVA zwak op 113 3/4. In de staatsfondsenhoek ga ven de 7 pet. leningen wederom een zwakke stemming te zien, doch de la ger geklasseerde leningen waren me rendeels hoger. Ook in deze sector ging weinig om. Maandag 27 november begint de han del in claims Desseaux. Vandaag vindt de jaarvergadering plaats van de Ex ploitatie Maatschappij Scheveningen. De beurs ziet met grote belangstelling uit naar de resultaten van deze jaar vergadering. Ook gedurende de verdere beursduur bleef de handel in de internationale waarden zeer kalm. Bij het scheiden van de markt deed AKU 60.60, Philips 114.80, Unilever 107.10 en Kon. Olie 145.50. Hoogovens bleef onveranderd op 110, doch KLM kon zich bijna zes gul den verbeteren. AMSTERDAM Naar de directie van Lindeteves-Jacoberg N.V. mee deelt, is de achterstand in de resul taten over 1967 ten opzichte van de overeenkomstige periode van 1966 thans geheel ingelopen, zodat het tota le resultaat t/m heden ongeveer gelijk zal zijn aan dezelfde periode van het vorige jaar. Tijdens de jaarvergadering der ven nootschap in juli 1967 had de directie meegedeeld, dat de resultaten over t lopende boekjaar (t/m juli 1967) wa ren achtergebleven. Voorts vermeldt een heden verstrekt communiqué, dat de devaluaties, die tot dusver hebben plaats gevonden, de totale resultaten van het bedrijf niet hebben beïnvloed. AMSTERDAM De gang van zaken in 1967 van de Technische Unie n.v. wordt tot nu toe als bevredigend be schouwd. In verschillende sectoren van het economisch gebeuren is sprake van een verminderde bedrijvigheid en in sommige gedeelten van het land doet zich dat ook gevoelen in de bouw activiteit. Desalniettemin is het moge lijk gebleken de omzet, ook in de ma teriaalsectoren, ver te ontwikkelen. Wanneer de omzet over de eerste 9 maanden van 1965 op 100 wordt ge steld, is het verhoudingscijfer over die periode in 1966 105 en in 1967 111. De kosten rijn uiteraard ook verder gestegen, doch met een lager percenta ge dan in dezelfde periode der vorige jaren. Onder voorbehoud van onvoorziene omstandigheden verwacht de directie dat het jaar 1967 met een bevredigend resultaat afgesloten zal kunnen wor den (over 1966 bedroeg de winst f2,29 (f 1.84 miljoen), het dividend zeventien procent (onv.) - red. anp. LEVERKUSEN De geconsolideer de omzet van Farbenfabriken Bayer h in de eerste negen maanden gesteger van 4,42 miljard tot 4,62 miljard mark Het bruto resultaat kwam uit op 3,22 (v.j. 3,15) miljard en de nettowinst op 199 (203) miljoen mark. Bayer is intussen een samenwerking aangegaan met Desowag Chemie in Düsseldorf, een dochteronderneming van het Belgische concern Solvay. Df twee bedrijven gaan hun krachten bun delen bij de ontwikkeling en fabricag» van produkten voor het duurzaam ma ken van hout Hiervoor is een vennoot schap opgericht onder de naam Deso wag Bayer Holzschutz. HULL (Engeland) North Sea Fer ries, die de veerdienst tussen Hull en Rotterdam onderhoudt, heeft een prijsverhoging van ongeveer 15 pel van personen- en met autovervoer me' ingang van 1 dec. aangekondigd. AMSTERDAM, 23 nov. Contant pr.: Londen 8.69%8.70%; New Yor 3.59%—3.59%; Montreal 3.34%—3.34 Parijs 73.34—73.39; Brussel 7.24%- 7.25%; Frankfurt 90.2690.31; Stock holm 69.48%—69.53vt; Zürich 83.31 Vt— 83.36%; Milaan 57.68%—57.73vt; Kopen hagen 48. 12Vï—48.17%; Oslo 50.37—50.42 19 OA*' A AA* T 1 A -

De Vallei | 1967 | | pagina 2