Pluimveehouder liet massa's dode kippen dagen op erf liggen Zware straf voor elektromonteur Skelet van grote had" gereed „Man, ik leef in dit werk!" Wageningen krijgt weer een museum- en een expositieruimte Leersums nieuwe wethouder over zijn functie: AGENDA ARNHEM A. v. d. Bogert enthousiast aan de slag Bioscopen in Utrecht Bioscopen in Arnhem Sint per boot naar Eist MIST AGENDA Foute foto Kooruitvoering goed geslaagd Bejaardenfeest in Kesteren van „Betuwe Zusjes" Baad draafft T Anker" (no«ï) niet over Onderschat Wisseletuk tentoonstellingen Demonstraties Historisch' ruimte Lerenskansen Brief Vals Beroofd Schuld Boos u uw 10550 11079 Alcohol Pagina 3 ZATERDAG 25 NOVEMBER 1967 WAGENINGEN Op en rond het erf van de Edese pluimveehouder J. D. v. R. had de politie honderden dode kippen aangetroffen, waarvan de meeste al in een staat van ontbinding waren. In het proces-verbaal dat destijds werd opge maakt en dat tijdens de vrijdagse zitting van het Wageningse kantongerecht herhaaldelijk door kantonrechter mr. A. C. van den Brand werd geciteerd, stonden vele onsmakelijke details. „Op de mestvaalt lagen zakken vol kippen en het krioelde er van de maden. In de aangrenzende dennebossen troffen we half aangevreten kippen aan. Er heerste en ondraaglijke stank", aldus de lezing van de agenten in het proces-verbaal. De buren van de pluimveehouder hadden eveneens alarm geslagen. „Het is bij ons in huis niet uit te houden van de stank", zei een van hen tegen een agent. De pluimveehouder vertelde de kan tonrechter dat er een ziekte onder zijn kippen was uitgebroken; van de 3.000 dieren had hij er maar 1200 over ge houden. „Maar het was toch een klei ne moeite geweest, de dode dieren even te begraven?" zo vroeg de rech ter zich af. Verdachte vertelde dat hij meer aandacht had geschonken aan het behoud van de nog in leven zijnde exemplaren, dan aan het al dode gevo gelte. De officier van justitie, mr. F. O. Leusink sprak in zijn requisitoir van «een „smerige, onhygiënische troep". Hij eiste een geldboete van f 75,-. Mr. Van den Brand vonniste con form. schakeling van drank te zien..." Hij eiste een week hechtenis en een geld boete van f 20,-, omdat gebleken was, dat de verdachte zonder licht had ge reden toen de aanrijding plaats vond. De rechter vonniste conform. J. was al veroordeeld tot een week hechtenis, die hij met ingang van 6 decem ber zal gaan volbrengen. Nu zal hij dus veertien dagen in Arnhem moeten blijven. Elektromonteur G. S. uit Veenen- daal kon zijn tranen nauwelijks be dwingen, toen hij de officier de eis uit hoorde spreken. En toen hij even later hoorde dat het vonnis van de rechter een nog hogere strafmaat in hield (een totale geldboete van f 635,-) kreeg hij het met zichzelf nog meer te stellen. Verdachte S. had twee dag vaardingen ontvangen; een voor het rijden met een ondeugdelijke auto, waarbij hij bovendien niet in het bezit was van een rijbewijs, geen geldig ken tekenbewijs had en voorts de auto niet had laten verzekeren. Later was hij in Oosterbeek aangehouden, toen hij daar met een motor reed. Ook toen kon hij geen rijbewijs laten zien en hij had bij die gelegenheid een valse naam op gegeven. S. die nog steeds niet in het bezit van een rijbewijs is, verdedigde zich met de mededeling, dat hij met de on betrouwbare auto. die hij destijds voor f 100.had aangeschaft, maar een en kele keer heeft gereden. „Hij stond op de parkeerstrook voor mijn huis. Op 1 mei vonden er festivi teiten plaats en daardoor moest ik de wagen verzetten, anders zou ik er niet mee op de weg gekomen zijn..." Even later verklaarde hij evenwel zo nu en dan ook 's avonds een ritje gemaakt te hebben. De officier vond het gedrag van de Veenendaler „bijzonder onver antwoordelijk". Hij eiste voor de totaliteit der over tredingen een geldboete van f 475,- als mede onttrekking aan het verkeer van de in beslaggenomen voertuigen. Mr. Van den Brand maakte er ten slotte f 635,- van en handhaafde de ge vraagde onttrekking aan het verkeer. De Veenendaler M. B. D. had de ge meente Veenendaal per brief aanspra kelijk gesteld voor de aanrijding, die hij op een winterdag op de Emmalaan in zijn woonplaats had veroorzaakt. ..Het was daar spiegelglad. Ik slipte, omdat de gemeente nagelaten heeft daar te strooien. Het gebeurde om elf uur in de morgen, dus men heeft er tijd genoeg voor gehad..." Hoofdagent Stuit van de Veenendaalse gemeente politie trad als getuige op en gaf inder daad toe dat de weg op dat tijdstip bij zonder glad was geweest. „Ik werd er zelf ook door verrast..." zei hij. De rechter vroeg belangstellend hoe de ge meente op de brief van de verdachte had gereageerd. D. zei dat hij er niet veel mee was opgeschoten. De officier vroeg zich af in hoeverre hier sprake was van schuld. Hij eiste een geldboe te van f 20,- en mr. Van den Brand deed er tenslotte nog vijf gulden af. Onderwijzeres G. E. H. E. uit Wage- nir.gen was op rijksweg 12 geverbali seerd, omdat zij met haar auto des avonds zoncier brandende achterlich ten had gereden. „Die achterlichten zijn gewoon van mijn wagen afge- sloopt", zei ze verontwaardigd. Vol gens haar zou het in Wageningen be trekkelijk vaak voorkomen, dat auto's die langs de weg geparkeerd staan van onderdelen worden beroofd. „Met mijn vorige wagen heb ik het ook al gehad. Elke keer moest ik er weer nieuwe bougies inzetten. Ik ben al zo vaak bestolen". De onderwijzeres drong dan ook aan op meer politiecon trole en de rechter adviseerde haar hier eens met de hoofdinspecteur van politie over te gaan praten. Hoe de onderwijzeres zich daarna ook nog met vele (overigens vriende lijke) woorden verdedigde, ze kreeg toch straf; een geldboete van f 20,-. De Wageningse directeur van een muziekschool T. van de L. had zijn as sistent laten rijden in 'n auto die tal van mankementen vertoonde. Van d. L. ont kende dit niet, maar gaf eerder de mon teur de schuld van wie hij de wagen voor f 450 - had gekocht. „Die man gaf de garantie dat de auto goed was. Ik dacht met een zeer betrouwbare auto te doen te hebben..." Het proces-verbaal bracht het anders aan het licht; de auto had een ondeug delijke stuurinrichting, een defecte hoorn, een slechte rem en lx)vendien scherp uitstekende delen, die bij een aanrijding gevaar kunnen opleveren. „Het grapje heeft me al veel ge kost", zei de muziekleraar. Hij werd veroordeeld tot het betalen van een geldboete van in totaal f 125,-. dagblad DE VALLEI Bel: tot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uur Zaterdags uur. 16.30—17.30 Heden, zaterdag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Invasie der barbaren". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 15 uur: vasie der barbaren" en 19.30 „In- uur: Een boze terreinknecht van een Veenendaalse camping was er, althans volgens de verklaringen van de Vee nendaalse verkoper W. van S. de oor zaak van geweest dat hij met zijn au to nabij de spoorwegovergang aan de Klompersteeg tussen Veenendaal en de Klomp gekanteld was. Van S. zei: „We moesten van de camping if en die mar ging zo tegen me te keer. dat ik hard ben weggereden..." I)at was dan bl:ik':aar te hard gegaan en de officier sprak in dit verband zelfs van „scheu ren". Hij eiste een boete van f 125,-. De kantonrechter vonniste conform. VEENENDAAL Door een technisch misverstand werd gisteren bij het artikel over de komende Kerstactie van het Le?er des Heils in Veenendaal een verkeerde foto geplaatst. Wij bieden de betrokkenen hie voor graag onze ver ontschuldigingen aan. „Man, vrouw en het huwelijk". ELST Heden, zaterdagmiddag, komt Sint Nicolaas ook in Eist. Hij werd daartoe uitgenodigd door de El- ster Contactgroep, een uit zeven win keliers bestaande combinatie, die in de St. Nicolaasweken tevens een actie voe ren. De Sint komt om circa drie uur per boot aan bij het Ingense' veer, waarna het gezelschap een rondgang door Eist gaat maken. Muzikale medewerking verleent het tamboer- en majoretten- korps „O.B.K." uit Rhenen. Iedere koper krijgt in de St.-Nicolaas- weken bij winkeliers die deel uitmaken van de contactgroep voor iedere beste de gulden twee bonnen. Voor zestig van deze bonnen wordt een speculaaspop verstrekt, terwijl alle formulieren aan het eind van de actie meedingen naar een aantal speciale prijzen. De prijsbe paling vindt plaats op maandag 11 de cember in de muziektent. KESTEREN De uitvoering van het „Kesterens Gemengd Koor" en het meisjeskoor „Lenteknoppen", welke de zer dagen in zaal Verseveld plaatsvond, is bijzonder geslaagd. De avond werd geopend door mevrouw Van Ravesteyn, de voorzitster, die met name burge meester D. J. Pott bijzonder welkom heette. Het optreden van beide koren stond onder leiding van de heer Baard wijk uit Nijmegen. Het „Kesterens Ge mengd Ko'"" gaf onder anderen een werk van Bgch te horen „Wohl mir", dat bij het publiek veel waardering vond. Het meisjeskoor „Lenteknoppen" oogstte veel succes met de „Tiroler houthakker polka" en „Whispering ho pe". Het talrijke publiek genoot merk je.,.. ,..,n optreden van beide koren. Na de pauze bracht de toneelvereni ging „Kunst en Vermaak" uit Eist (Gld) het toneelstuk „De vrouw in de och tend". Het stuk, in vier bedrijven, speelde zich af in een dorp van Spaans Asturië. KESTEREN Het muzikale trio „De Betuwse Zusjes" uit Kesteren or ganiseert vrijdagavond 1 december een feestavond voor alle bejaarden van Kesteren. De avond vindt plaats in zaal Verseveld. Naar alle waarschijn lijkheid zal Sint-Nicolaas de bejaarden tijdens de bijeenkomst met een bezoek vereren. Het feest wordt verder nog opge luisterd door de muzikale medewerking van de Tiroler Kapel uit Rhenen en de zanger Jack Miles uit Opheusden. De bejaarden worden verzocht om 7.15 aan wezig te zijn. Ook de inwoners van het bejaardencentrum ,,'t Anker", waarvan er zich reeds verscheidenen hebben op gegeven, zijn van harte welkom. De be jaarden, die met een auto wensen te worden opgehaald, dienen dit op te ge ven aan de heer G. G. Meurs, Mars dijk 38 te Lienden (Tel. 08886-358). Ook autobezitters, die aan deze avond hun medewerking willen verlenen, kun nen zich op dit adres aanmelden. 99 KESTEREN De overdracht van het bejaardencentrum ,,'t Anker" door het gemeentebestuur van Keste ren aan de Stichting Bejaardenzorg Neder-Betuwe gaat nog niet door. De gemeenteraad wil eerst een gesprek met het algemeen en dagelijks bestuur alvorens tot een definitieve beslissing te komen. Met name de linkse fracties in de gemeenteraad toonden er zich gisteravond voorstander van om vijf vertegenwoordigers van de raad aan het stichtingsbestuur toe te voegen. Aangezien hiervoor wijzigingen van stichtingsvoorwaarden nodig zijn, moet er eerst worden onderhandeld. Zoals bekend is kwam het bejaarden centrum enige tijd geleden in de be langstelling door de zgn „televisierel" waarbij o.m. de directrice van het te huis werd verweten, dat zij door haar optreden geweld doet aan de bepaling, dat er in het bejaardencentrum plaats en vrijheid is voor personen van a'.le richtingen. WAGENINGEN Het zal niet lang meer duren of Wageningen heeft de beschikking over een vaste museum- en expositieruimte in de vroegere gym nastiek- en tekenzaal aan de Wilhelminaweg. Eerder dit jaar is een werkgroep ingesteld om de mogelijkheden van de nieuwe ruimte te onderzoeken. In een uitvoerig rapport hebben de leden van die groep inmiddels hun bevindingen aan B. en W. medegedeeld. Voor de uitvoering van de adviezen van de werkgroep zal een stichtingsbestuur in het leven wor den geroepen. Het college ziet zich in zijn museum-voornemen extra gesterkt door een kortelings ontvangen adhesie-betuiging van de Culturele Raad voor Gelderland. Uit het rapport blfjkt dat het als mu seum bestemde pand, Wilhelminaweg 5, uitermate geschikt is om, zonder gro te verbouwingen, als zodanig gebruikt te worden. Men gaat er zelfs van uit dat VEENENDAAL De spauien van het toekomstige overdekte -wem- bad van Veenendaal zijn opgezet. Ter gelegenheid van het bereiken van de ze belangrijke fase in de bouw' van 't grote bad" hebben burgemeester mr. dr. J. Hazenberg, wethouder van sportzaken C. Nvan Kuyk en een aantal afgevaardigden van de Sport stichting dezer dagen een bezoek gebracht aan het bouwterrein. Nadat men zich op de hoogte had gesteld van de vorderingen die men met de bouw maakt kreeg het hierbij betrok ken personeel een extraatje van het „Wat voor straf moet je deze man nu weer opleggen?" sprak de officier schouderophalend toen hij kennis had genomen van de reeks wetsovertredin gen, die de Edese los-arbeider E. J. al ln zijn leven heeft begaan. J. was bijvoorbeeld al drie maal veroordeeld voor rijden onder invloed van sterke drank, had twee proeftijden lopen en bovendien nog een week hech tenis te goed. Hij stond nu terecht voor de aanrijding die hij met zijn bromfiets op de Maanderbuurtweg in Ede had veroorzaakt. Hij was tegen een auto aangereden en had een lichte hersetncchudding opgelopen. „Ik zag ineens niets meer omdat de auto me verblindde", zo voerde hij aan. In het proces-verbaal stond echter dat hij destijds een heel andere verkla ring had gegeven. „Kan wel zijn", zei hij nu, „ik was toen niet goed bij mijn positieven; de politie is n het zieken huis bij me geweest..." Ook bij deze aanrijding was weer vastgesteld dat hij alcohol had gedronken. De officier zei dan ook: „Het straf blad van deze man geeft een aaneen- STADSSCHOUWBURG Vrijdag 24 november 20 uur: Neder lands Danstheater, begeleid door het Nederlands Balletorkest o.l.v. Zoltan Szulassy. Zaterdag 25 november 20 uur: Nieuw- Rotterdams Toneel met „Mimicry". Dinsdag 28 november 20 uur: Toneel groep Centrum met „Slippers". MUSIS SACRUM Donderdag 30 november 20 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Francesco Man der, m.m.v. Michel Block piano, wer ken van Van Beethoven. THEATER AAN DE RIJN Zondag 26 november 20.30 uur: „Krapp's laatste band" en „Kroondomijn", ge snoeid door o.m. Bernhard Droog. I Van een onzer redacteuren) LEERSUM ,,lk weet niet eens wat ik er eigenlijk voor krijg..." Met de ze uitspraak typeert Leersums nieu we wethouder Adriaan van den Bo- gert (58) zichzelf treffend. Hij maakt nu ruim veertien dagen deel uit van het Leersumse college van burgemeester en wethouders en is zo enthousiast aan de slag gegaan, dat hij over zijn eerste ervaringen al uren zou kunnen vertellen. Wat té enthousiast misschien. Hij be seft dat zelf ook: ..Dit werk doe ik ontzettend graag, man ik leef erin..." De heer Van den Bogert werd na een nogal bewogen stemming gekozen tot wethouder. Teen de burgemeester tij dens de laatste raadsvergadering de uitslag van de stemming bekend maak te en zijn benoeming een feit geworden was, kreeg de nieuwe wethouder het even moeilijk. „Ik ben er eigenlijk van ondersteboven", was zijn reactie toen ongeveer. Nu, na een paar weken, is dat spoor van emotie nog steeds niet uitgewist. Van den Bogert rekent zichzelf de taak die de raad hem op de schouders heeft gelegd bijzonder zwaar aan. „Als je nu eenmaal zo bent. dan doe je daar niets aan", concludeert hij tussen een paar rookwolkjes van zijn sigaar door. En even later: „Ik heb me hiervoor gegeven en ik hoop dat men mij als zo danig zal accepteren, net zoals dat bij mijn komst hier in Leersum is gebeurd. Ik kom uit Den Bosch en men maakte als een joviale Brabander kennis met mij. De mensen hebben me zo geno men..." Het wethouderschap is ook in een ge meente als Leersum geen sinecure. Wie nu deze constatering voorlegt aan Van den Bogert, kan rekenen op de vol gende reactie: ..Er is ontzettend veel werk te doen, waar je echt naar toe moet groeien. Ik heb het voordeel dat ik zes jaar lang reeds raadslid ben ge weest. Als je je voor honderd procent aan deze functie wil geven, kost dat naast veel inspanning ook bijzonder veel tijd...". Is in dit opzicht zijn entree als wet houder misschien al een persoonlijke teleurstelling? „Eerlijk, ik heb het werk van een wethouder onderschat. Ik weet nu zo ongeveer wat het is en ik wil er alles voor doen Hij geeft een voorbeeld. Zo maar een dag uit zijn eerste veertien dagen als wethouder van Leersum. „Deze week is er een dag geweest, die om half tien begon met de vergade ring van B. en W. Ik ben er een paar uurtjes tussenuit geweest om te eten, maar 's avonds was ik pas om half twaalf thuis..." Een korte pauze en dan: „De mensen hebben wel eens tegen me gezegd, dat ik stapelgek ben om me zo uit te slo ven. Ik kan ook 's middags de auto pakken en een eind door de bossen rij den, maar dat is mijn aard nu een maal niet..." Is de nieuwe wethouder bang voor kritiek nu hij steeds meer (en zo en thousiast) aan de weg gaat timme ren? Hij stelt het scherp: „Kritiek? Het is onmogelijk het iedereen naar de zin te maken. Ik zie mijn werk zuiver in het belang van Leersum... als men vindt dat ik het op een gegeven moment niet goed doe. dan ben ik bereid plaats te maken voor degene, die het dan beter kan. Ik geloof dat ik een brede rug heb..." Van de Bogert maakt deel uit van de drie-mans-fractie van de groepering Leersums Belang, die nog niet eerder een wethouder heeft geleverd. Hij be schouwt dr. J. C. C. Dell, die eveneens zes jaar lang in dezelfde fractie zitting heeft, als zijn grote leermeester. Hij vindt ook, dat Leersums Belang in haar bestaan in de raad een duide lijk woordje heeft meegesproken, ook al zal hierover in politiek opzicht heel verschillend over worden gedacht. Er blijven natuurlijk wensen genoeg. „Ik zou hier in Leersum zo graag een dorpshuis hebben, dat echt neutraal van opzet is. Voor de verenigingen is hier niks. We komen bijzonder veel te kort en daar moet nu echt eens iets aan gedaan worden..." Maar de wethouder heeft in zijn kor te ambtsperiode nu al wel ervaren, dat elke wens financiële consequenties heeft, die voor een gemeente vaak bij zonder zwaar wegen. „De mensen zien dat vaak verkeerd", reageert hij. „Neem de bijstandswet. Die is prima, maar er moeten nu eenmaal centen op tafel komen. Ik ben geschrokken van de hoge kosten, die dit in de praktijk meebrengt. Een gemeente kan daar door in moeilijkheden raken..." Van den Bogert is van oordeel dat het college in verschillende opzichten een achterstand heeft opgelopen. Hij past er voor om hier directe schuldi gen voor aan te wijzen. Wel zegt hij dat de sfeer in het college nu bijzon der goed is, vooral omdat de vergade ringen nu overdag kunnen plaatsvin den (de werkkring van de vorige wet houder J. M. van der Valk maakte vergaderen in de avonduren noodzake lijk). Al zegt wethouder Adriaan van den Bogert, in het dagelijks leven eigenaar van een wasserij, dat hij nu in hart en nieren Leersumer is, zijn Brabantse af komst is gauw genoeg vast te stellen. „Een Brabander heeft een andere mentaliteit dan men hier doorgaans aantreft. Ik ben echter wel aan het veranderen. Van den Bogert. je moet harder worden hebben de mensen al te gen me gezegd..." Het is een raadgeving die hij niet langs zich heen zal laten gaan gemeentebestuur voor het goede werk dat men tot nu toe heeft geleverd. Nu het skelet van het overdekte zwem bad er staat krijgt men al een aardige indruk van de omvang en vorm van het toekomstige zwembadcomplex. De span ten zijn op het geplande tijdstip opgezet. Op enkele punten loopt men achter op het tijdschema, op andere punten is men hier ver op vootuit. Over het algemeen genomen loopt de boute evenredig aan het tijdschema. Men hoeft niet batig te zijn het gebouw later te kunnen openen dan men heeft gepland, mits de weers omstandigheden van de laatste tijd zich nog ongeveer vier weken handhaven. Men kan in die tijd het dak, de houten omlijsting en de kozijnen aanbrengen. Tussen de kozijnen wordt dan plastic ge spannen zodat men in een afgesloten ruimte verder kan werken, terwijl die ruimte verwarmd wordt door enkele he- te-luchtkanonnen. Dit is alleen maar mo gelijk als de laagbouw rond het bad voo een groot deel gereed is gekomen. Daar ziet het momenteel wel naar uit. De wethouder van sportzaken, de heer Van Kuyk, zei na zijn bezoek aan het in aanbouw zijnde bad bijzonder tevreden te zijn over de gang van zaken. ,flet schema dat men bij de bouw heeft ge hanteerd wordt goed bijgehouden. Als alles blijft gaan zoals het tot nu toe ver loopt kunnen we het bad inderdaad vol gend jaar juli of augustus openen". Ook de afvaardiging der Sportstich ting en de burgemeester spraken woor den van lof over hetgeen zij hebben be zichtigd. Voorstellingen dagelijks 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. CAMERA, Oude Gracht 156, „Weg van elkaar". CITY, Voorstraat 89, dagelijks 14.15 en 20 uur: „De brug over de Kwai". FILMAC, Vredenburg 29, doorlopend van 10-18.30 uur: Binnen- en buiten lands nieuws. „Glas" van Bert Haan stra, „Katro", een korte kleurenfilm en twee tekenfilms. PALACE, Vredenburg 29, dagelijks 18.45 en 21 uur: „Wereld zonder moraal". OLYMPIA, Amsterdamsestraatweg 350, dagelijks 18.45 en 21 uur, woensdag ook 14.30 uur, zondag 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: donderdag tot en met zondag: „Voor de vuist weg", maandag tot en met woensdag „FX- LS op spionnenjacht". REMBRANDT, Oude Gracht 73. dage lijks 14.30, 18.45, 21.15 uur. Zondags 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „Daar komen de Russen, daar komen ze aan". SCALA. Potterstraat 16: „Maigret op Pigalle". Zondag 10.30 uur: „Der Zi geunerbaron". STUDIO, Oude Gracht 154: „Mijn man is een dief". 8a. „Maar VREEBURG, Vredenburg niet met mijn vrouw". NACHTVOORSTELLINGEN CAMERA, Oude Gracht 156, vrijdag en zaterdag 23.15 uur: „Four in the mor ning". PALACE, Vredenburg 29. vrijdag en zaterdag 23.30 uur: „Saskatchewan" VREEBURG, Vredenburg 8a, vrijdag en zaterdag 23.15 uur: „Orfeu Negro". het gebouw, na het treffen van nodige technische voorzieningen, een even lan ge levensduur zal hebben als een pand dat momenteel gebouwd zal worden. De werkgroep heeft voorgesteld de benedenzaal van het gebouw te gebrui ken als expositie-ruimte voor wisselen de tentoonstellingen. De gedachte la aanwezig om ook jonge kunstenaars uit de omgeving de kans te bieden hier ia de openbaarheid te treden. Naast schilderijen en beeldhouwwer ken wil men ook plaats gunnen aan toegepaste kunsten, zoals wandkleden, edelsmeedwerk, ceramiek en fotogra fie. Ook leent de zaal zich goed voor dia lezingen en demonstraties door kunst ambacht. De schatten zullen, door direc teuren van de grote musea in bruikleen worden afgestaan, worden tentoonge steld. De werkgroep streeft er naar om al le vormen van cultuur aan bod te laten komen. Uiteraard biedt Wageningen als inter nationale centrum van landbouwweten schap en -onderzoek een scala van mo gelijkheden voor interessante exposities, maar veel aandacht zal ook worden ge schonken aan onderwerpen als „Oud tin", „Oude tegels", „Speelgoed door de eeuwen", „Eetgewoonten" en „De Woning". In de bovenzaal van het gebouw zal een permanente expositie worden in gericht met voorwerpen die betrekking hebben op het verleden van Wagenin gen en omstreken. De plannen hiervoor zullen vergemakkelijkt worden door de toezegging van het Rijksmuseum voor Oudheden te Leiden om voorwerpen die hier de laatste honderd jaar gevonden zijn permanent in bruikleen te geven. Men speelt met de gedachte om spe ciaal ooeningen in die dan „historische ruimte" plaats te laten hebben. Ook wil men in samenwerking met de Stedelij ke muziekschool culturele manifestaties organiseren op het gebied van klassieke en moderne muziek. De uitwerking van de lijnen waar men nu over beschikt zal uiteraard veel tijd vergen. Reden waarom het college van burgemeester en wethouders van plan is een stichtingsbestuur in het le ven te roepen die „het geheel ongetwij feld in goede banen kan leiden en hou den". Over de levenskansen van het mu seum zeggen B. en W.: „De verheu gend grote belangstelling voor de tot nu toe elders in Wageningen in aan minimale eisen voldoende ruimten ge houden exposities, rechtvaardigt de ver onderstelling, dat er voor de in het pand in te richten tentoonstellingen eveneens grote belangstelling zal be staan". Hieraan zal de centrale ligging van het museum, die na het gereed komen van het uiterwaardenplan nog gunstiger wordt, zeker meewerken. Voorstellingen dagelijks, dags 14.30, 18.45 en 21 uur. ook zon- REMBRANDT. Velperplein: „Weg van elkaar". PALACE, Bakkerstraat: t.m. zaterdag: „Mr. Solo contra mr. Solo"; zondag t.m. woensdag „Elvis a go-go". SASKIA, Looierstraat: „Mijn prinses". LUXOR, Willemsplein: „Het naakte vlees". Zaterdag 23.30: „Strip-poker" en zondag 12 uur: „In het jachtgebied der haaien". STUDIO-A, Lange Wal, 18.45 en 21.15 uur. Maandag en dinsdag ook 14.30 u.: „De jonge Venus". Zaterdag-, zondag en en woensdagmiddag 14.30 uur: „De laatste Robin Hood".

De Vallei | 1967 | | pagina 3