Veenendaal figureerde in derby tegen superieur Candia: 1-4 Dubbele beenbreuk Renswoude oppermachtig tegen Kulan: 2-6 Amateurvoetbal in cijfers Swift was moeilijke opponent voor STV-Climax Betere afwerking leverde Aurora overwinning op van DOVO-junior Geelblauwen „hingen" frequent aan noodrem Scherpenzeel en SVP gelijk na pover duel1-1 Unitas verloor met veelzeg jende cijfers van DSO (U.)7-0 RHC-teams met zaalhandbalcompetitie gestart Quick-Nijmegen verpletterde Salamanders DYSA scoorde achtmaal tegen De Meeuwen Hemur-Enge won duel van sterk Doorn Opheusden op valreep gelijk met RVW Driehoek 5 aan kop in vierde klasse Thuisclub met 3 invallers niet bestand tegen Rhenens geweld Tafeltennis Biljarten Weer verlies voor SKF Sliding Hockey Korfbal Korfbal Zwak IV6f VEENENDAAL In een wedstrijd tussen de junioren van DOVO en GWV B raakte de Veenendaler H. Bruys zo ernstig geblesseerd, dat hij naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Daar constateerde men, dat de DO VO-junior op twee plaatsen zijn been had gebroken. VEENENDAAL De grote st reekder by tussen Veenendaal en hei Rhenense Candia '66 is gisteren of het Salamander-s port park geëindigd in een 1-4 overwinning van de Rlit nenaren. De gasten zijn gedurende gehele wedstrijd op alle fronten supe rieur geweest. Veenendaal met drii invallers figureerde in deze match Rechtsbuiten was Van Barneveld, o/, het middenveld opereerde veteraai - Piet Muller, terwijl in de achterhoe f de Anton Muller weer stond opge steld. De Veenendalers waren in deze for matte in het geheel niet opgewassen tegen de Candianen, die in conditie en aanvalskracht uitblonken en ook met een invaller speelden. Herhaalde lijk grepetvCees Gerritsen c.s. naar de noodrem en dat was in vele gevallen de enige manier om Van Veenendaal. Ten Braak en Van de Pol, die steeds in duizelingwekkendevaart het strafschopgebied binnen raasden, te stoppen. Ook deze wedstrijd droeg een zeer stevig karakter. Ruim tweeduizend toeschouwers zorgden voor een grootse sfeer op de Salamander. In deze derby is wel duidelijk gewor den dat de voorhoede van Veenendaal vaak totaal machteloos is. Vooral de rechtervleugel was lam en over links ging het ook niet bepaald soepel. De achterhoede gedroeg zich erg onzeker. De Candia-defensie met keeper Kok heeft het niet moeilijk gehad. De mid denveldspelers Mol en Kregting gin gen voortdurend mee in de aanval en stichtten samen met Estrik, v. Veenen daal, Ten Braak en v. d. Pol groot ge vaar voor het domein van keeper Blankespoor. De eerste 10 minuten heerste er paniek in de Veenendaalse verdediging. Met veel kunst- en vliegwerk en veel VEENENDAAL, Kulan heeft za terdag tegen Renswoude een 26 ne derlaag moeten incasseren. De Rens- woude-achterhoede kon aanvankelijk met moeite een doelpunt voorkomen, maar het sterke aandringen werd de thuisclub al in de 7e minuut noodlot tig, toen B. J. Vink een terugspeelbal overtredingen bleef de thuisclub tot de elfde minuut overeind. Toen loste J. ten Braak een schot van 30 meter af stand, waaruit de bal in de uiterste bo venhoek verdween (01). Keeper Blan kespoor reageerde hierop overigens wat traag. Veenendaal kwam tot enkele aanval len die meestentijds werden opgezet door de zeer goed spelende Jan Hen zen, maar met de afwerking lukte het niet. Van Nieuw-Amerongen had pech toen hij alleen voor de keeper over schoot. Candia '66 was duidelijk de meerde re. Met fraai aanvalsspel sloeg de ploeg gaten in de nerveuze Veenen daalse defensie en de verdedigers moes ten vaak met alle middelen een tweede treffer voorkomen. Ten Braak brak al leen door en werd handig van de bal afgezet. De arbiter die overigens het harde duel goed onder controle had liet doorspelen. Enkele minuten later greep aanvoerder Gerritsen naar de noodrem. Van de Pol stoof alleen op het doel af en Gerritsen haalde hem onderuit. In zijn val sloeg Van de Pol de bal met zijn hand in het doel en de arbiter kende aanvankelijk het doel punt. Na een massaal protest van de Veenendaaal-spelers en op advies van de grensrechter werd uiteindelijk de treffer geannuleerd. De strijd werd bij zonder hard en door de zeer forse duels raakten de gemoederen wat verhit. Sukkel kreeg een reprimande van de scheidsrechter wegens herhaalde na- trappogingen. Veenendaal kwam er niet aan te pas. De voorhoede stelde danig teleur en de Candia-defensie had het niet vaak erg moeilijk. De collega's aan de andere kant echter herhaaldelijk. Na enkele gevaarlijke corners scoorde Geurt van Veenendaal op fraaie wijze de tweede Rhenense treffer. Hij omspeelde twee backs en verraste ook de Veenendaal- goalie (02). Ook na de hervatting was Candia superieur. Aanvankelijk droeg het spel van de pupillen van trainer Te Kulve 'n nogal defensief karakter. De gasten lieten deze tactiek echter al gauw varen en bleven gevaarlijk in het offensief. Veenendaal was in de voorhoede machteloos. Uitblinker in de ploeg was Jan Henzen, die hard werkte, terwijl zijn oudere collega op het middenveld, Piet Muller, eveneens niet onverdien stelijk speelde. aanbrengen op het bord. Dat was toen Gijs Heikamp op prachtige wijze de eer redde voor zijn ploeg. Hij omspeelde 2 man en ook keeper Kok (14). Eén van de weinig reële scoringskan sen van Veenendaal. Van Nieuw- Amerongen lepelde de bal echter over het doel Candia-keeper Kok maakte een reu zensprong toen Geurt van Veenen daal de stand op 0—2 bracht. Waar schijnlijk komt de goalie bij een red dingsactie niet zo hoog 4c klasse H-Wests EMS-De Meern 1-1, KDS-Vrees wijk 0-4, Veenendaal- Candia '66 1-4. Zw. Vooruit-Utrecht 2-1 Fortitudo-Midlandia 5-0, SVF-JSV 2-3. Candia '66 10^-15 De Meern 11—11 Zw. Vooruit 10—15 KDS 10— 7 Fortutido 10—14 JSV 10— 7 Veenendaal 1113 Utrecht 9— 6 8VF 10—12 Vreesw <jk 10— 6 EMS 10—11 Mldlandia 11— 5 4e klasse F-Oost: EWV-Oosterb. Boys 0—2. RWVV-Ooheusden 1-1. Driel-AVW 2-1, Hertog Hendrik-Eendracht 4-3, Oosterbeek-Arnhemja 0-1. Driel 10—19 Eendracht 9— 8 Arnhemia 1014 Opheusden 9— 7 Oosterbeek 11—13 RVW 10— 7 Hert. Hendr. 8— 9 EWV 9— 6 Oosterb. B. 10— 9 AVW 10— 4 Excelsior Z. 88 AFDELING UTRECHT le klasse B: St. Boys-VSK 4-0, Hoog- land-Utr. Boys 1-2, Brederodes-Patria 1-1, Scesterberg-Roda '46 0-2. De Meeu- wen-DVSA 2-8. Stichtse B. 9—17 Hoogland 9— 8 Patria 1016 De Meeuwen 98 DWSA 8—12 Brederodes 8— 7 DVSA 1011 Soesterberg 9— 1 Utr. Boys 10—11 VSK 8—0 Rorli '46 10 9 2e klasse B: DRO (U)-RK Unitas 7-0, Houten-Mal. Muda 5-2, Barneveld- St. Maarten 3-8. Scherpenz. 914 Olympia '25 98 Mal. Muda 10—13 DSO (U) 9— 8 St. Maarten 10—13 Houten 87 Oranje-Wit 8— 9 DVSU 11— 7 Barneveld 10— 9 R.K Unitas 84 3e klasse B: Ares-Rivierwijkers 2-2. Rivierwijkers 917 Faja Robi 99 RUC 9—12 Dorestad 9— 8 Ares 89 HDS 85 SVMM 9— 9 En Avant 9— 1 Tegen het tempo van Candia was Veenendaal echter niet opgewassen. Sukkel loste een schot en de toeschou wers veerden al op om te juichen maar het was gezichtsbedrog. De bal ging over. Direct daarna moest keeper Kok met een sliding redding brengen toen Van Nieuw-Amerongen doorgebro ken was. De aanvallen van Candia wer den zeer gevaarlijk. De schitterend spelende Candia-aanvoerder v. Veenen daal Bereidde het derde doelpunt voor. Hij gaf vanaf de out-line een voorzet, Mol trapte grandioos mis, maar Ten Braak niet. Met een enorme knal bracht hij de 3 op het scorebord. Geurt v. Veenendaal maakte er even later 04 van. Hij nam Anton Muller de bal af en verschalkte ook keeper Blankespoor. Veenendaal kon er hele maal niets tegenover tellen. Het plaat sen was bijzonder slecht en de aanval len steeds door het midden lever den geen gevaar op voor de Candia- defensie. Eindelijk in het laatste sta dium kon het jongetje dat onder het scorebord de hele wedstrijd met de 1 in zijn hand had gezeten, deze gaan VEENENDAAL Het heeft STV-Climax nogal wat moeite gekost om van Swift uit Deventer te winnen. Dat dit team tot de sterkere behoort in deze afdeling had het bewezen door tegen Sprenger UC gelyk te spelen. Hierdoor hebben de Veenendalers weer een voorsprong van 2 punten op hun naaste concurrenten en deze zal volgende week in de laatste wedstrijd tegen het zwakkere Blauw Wit wel niet meer in gevaar komen. Voor de promotiegroep hebben zich dan geplaatst STV Climax. Sprenger UC en Swift, terwiR M. v. R., Olympia en Blauw Wit in de degradatie afdeling belanden. SCHERPENZEEL In een vooral van Scherpenzeel-zijde matige wed strijd hebben de thuisclub en het Vee nendaal se SVP de punten gedeeld. Met de 1I uitslag kregen de bezoekers minder dan waarop zij gezien het door hen vertoonde spel recht .had den want zij waren over alle linies be ter dan hun gastheren. Dat de gasten desondanks niet tot een overwinning kwamen was een ge volg van het feit dat het afwerken van doelrijpe kansen niet hun sterkste zij de was. Bij de thuisclub was het spel pover. Slechts zelden werd er goed ge plaatst en doordat de beide vleugelspe lers deze middag een voikomen offday hadden, waren de acties der voor- waartsen al bij voorbaat tot mislukken gedoemd. Bovendien is de geest in de ploeg niet bepaald goed. Door stug verdedigen wist Scherpen zeel doelpunten te verhinderen, maar doordat de aanvallers der thuisclub tot weinig imposant spel in staat bleken, kwamen de aanvallen der gasten met de regelmaat van de klok ierug. Het schieten van de bezoekers stelde echter teleur. Na een half uur namen de bezoekers de leiding toen de op de rand van bui tenspel staande linksbuiten v. d. Bo- venkamp keeper Sangers kansloos pas seerde (0—1). Scherpenzeel kon de goed ingrijpende defensie der gasten niet voor grote pro blemen stellen. Ook na de rust behiel den de bezoekers het beste van het spel en zij bleven met snelle acties de aandacht van de Scherpenzeel-verdedi- ging opeisen. De spaarzame acties der thuisclub leverden in de 68e minuut on verwacht de gelijkmaker op. Doordat een der gasten in het beruchte gebied de bal met de hand speelde kreeg de thuisclub van arbiter Wiekenkamp een strafschop toegewezen welke door Hen driks in een treffer werd omgezet (1-1). In de slotfase ging de thuisclub nog massaal in de aanval om te trachten de volle winst te behalen en de gasten hadden geluk dat een duidelijke hands bal van een verdediger niet met een penalty werd bestraft. onderschepte en de te ver uit zijn doel gekomen v. Wakeren passeerde (01). Renswoude nam ny het initiatief. V. Wakeren beging de fout om enkele pas sen te veel te doen en J. Veldhuizen gaf uit de vrije schop een klein tikje naar M. Hardeman die zijn kogel in het doel zag verdwijnen (02). Rens woude had nu veruit het beste van het spel en kwam nog voor rust op 03. Een in de linkerbenedenhoek ingekopte bal van M. Hardeman werd keeper v. Wakeren te machtig. Na de thee kwam Kulan al na 3 mi nuten op 13 door een kopbal van Henzen. Kulan ging er wat steviger tegen aan maar scheidsrechteh Herken- ströter had de teugels goed in handen. Na het offensief van Kulan liet B. J. Vink v. Wakeren voor de vierde maal vissen (14). Aanval na aanval rolde op het Kulan doel af en G. v. 't Foort en J. Veldhuizen kwamen enkele ma len goed door maar v. Wakeren was in uitstekende vorm. J. Veldhuizen bracht in de 68e min. de stand op 15. Kulan werd bij vlagen geheel overspeeld. De Renswoude-achterhoede had met de Kulan-aanvallen maar weinig moeite. Uit een prachtige combinatie tussen B. J. Vink en J. Veldhuizen wist laatst genoemde de Kulan-keeper voor de 6e maal te passeren. Renswoude ging het riu rustiger aan doen en Kulan dat moedig voor een beter resultaat bleef, spelen, hac. succes toen Budding uit een voorzet inschoot (26). 5 minuten voor het einde werd De Jager unfair aangevallen en de strafschop werd ge nomen door J. Veldhuizen, v. Wakeren stompte echter de bal uit het doel en ook in de laatste minuut verhinderde de goalie nog enkele' treffers. Verdere uitslagen: Kulan 3-Renswou- de 3 13; Ren'swoude 2-Kulan 2 uitge steld; Welpen: Oranje-Wit I-Renswoude I 3—0. In de wedstrijd tegen Swift begonnen de Veenendalers slecht. Van Wely bleek niet opgewassen tegen de uitste kend plaatsende v. Leeuwen (17-21 24-22 en 16-21) en Vos leed een onnodi ge nederlaag tegen Huisman. Hij liet in de derde game n.l. een 18-12 en la ter zelfs 20-15 voorsprong glippen (21-16, 20-22 en 20-22). Ook Vermeer leek in de misère te gaan delen. Hij had veel moeite met de nog met een „orthodoxe" bat spelende Baans en verloor de eerste game met 18-21. Met veel kunst- en vliegwerk wist Vermeer de tweede game met 21-19 te winnen, maar in de beslissende game was hij duidelijk sterker 21-15. Het dubbelspel leverde geen moeite op (2 maal 21-15) zodat de stand weer gelijk was. Door v. Leeuwen nam Swift weer een voorsprong. Hij bleef tegen Vos met 9-21 en 21-13 aan de goede kant van de score. Van Wely had met Baans in een tactisch gespeelde wed strijd geen enkele moeite (21-11 en 21-13) ert Vermeer was met 21-13 en 21-16 veel te sterk voor Huisman. Vos had tegen Baans nog 3 games nodig om een gelijk spel voor z'n team te be werkstelligen en Vermeer bezorgde z'n team de volle winst door v. Leeuwen geen schijn van kans te geven (21-11 en 21-14). In de slotpartij stelde v. Wely teleur door z'n tweede nederlaag deze avond. Hij kwam tegen Huisman adem te kort en verloor met 19-21, 21-13 en 18-21. Vanavond ontvangt STVClimax 2 UTRECHT In een matige wed strijd heeft Unitas zondagmiddag ver loren van het Utrechtse DSO. Op geen enkele wijze konden de Unitas-spelers zich handhaven tegen de veel sterkere tegenstander, die vrij gemakkelijk door de Veenendaalse verdediging wist heen te dringen. Het bijzonder slechte ter rein van DSO mag dan ook niet als excuus gelden voor deze veelzeggende Utrechtse overwinning. Het veldspel van Unitas was zeer zwak en slechts enkele aanvallen kon den worden opgebouwd. De spaarzame Veenendaalse attaques werden echter voortijdig in de modder gesmoord. Bij de rust hadden de Utrechtse gastheren reeds een 30 voorsprong. Na de her vatting kwamen daar nog vier fraaie doelpunten bij.' Unitas blijft daardoor de drager van de rode lantaarn in de 2e klasse B. Trainer Zupelli zal naar andere mogelijkheden moeten uitzien, wil Unitas aan de dreigende degradatie ontkomen. RHENEN Voor de meeste teams van de Rhenense Handbal Club begon zondag de zaalhandbalcompetitie. Het eerste herenteam had er al twee wed strijden opzitten. De dames ervoeren, dat het in de derde klas minder gemak kelijk spelen is en de afwezigheid van Bep van de Broek en Wil Krechting was in de aanval goed te merken. Ver dedigend en opbouwend was men zeker niet minder dan de Laren-dames, maar aanvallend duurde het veel te lang voordat men aan een schot toekwam pn dan was het vaak slecht gericht. Wanneer aan het punt schotkracht de nodige aandacht wordt besteed, zal het damesteam in deze klasse toch mee kunnen komen. Het beschikt met mej. Schinkel over een uitstekende keep- ster, de verdediging is goed op elkaar ingespeeld en de spelopbouw is even eens goed. Nu werd het een 5-2 neder laag, maar wanneer men kansen leert benutten, liggen er zeker successen in het verschiet. Het meespelen van Wil Krechting in het juniorenteam betekende uiteraard een enorme versterking. Zij was aan vallend gevaarlijk en was verdedigend en opbouwend de grote steunpilaar van deze ploeg, die Wijk bij Duurstede met 8-4 klopte. Geheel volgens de verwachtingen wonnen ook de jongens-junioren hun eerste wedstrijd tegen SVU. Hoewel het vertoonde spel nog wat fantasieloos was, was vooral de grote schotkracht van deze jongens bepalend voor een alleszeggende 13-2 overwinning. Het tweede herenteam, bestaande uit praktisch allemaal nieuwelingen ver loor kansloos met 21-3 van Spirit 3. De meisjes-adspiranten tenslotte verloren op het nippertje met 1-2 van Fortissi mo, maar waren tegen Aurora duide lijk aan het eind van hun krachten en verloren deze wedstrijd met 1-9. bezoek van het nog ongeslagen ZTTV uit Rh'enen en het zal een moeilijke opgave worden om uit dit duel zelfs maar een gelijk spel te halen. Het derde team is tót nu toe nog ongeslagen en heeft zich al van een plaats in deze groep verzekerd. Het won deze week van RTTV 3 met 9-1. VEENENDAAL Het herenteain van de Veenendaalse hockey vereniging Salamanders heeft dit weekend weer een verpletterende nederlaag geleden. De Veenendalers speelden de moeilij ke uitwedstrijd tegen Quick-Nijmegen welke ploeg Salamanders met 90 desillusioneerde. Aanvankelijk hielden de teams el kaar goed in evenwicht, maar de gas ten konden niet verhinderen dat koplo per Quick met de rust al een 2-0 voor sprong had. Na de hervatting geraakte de Nij meegse aanval pas in zijn ritme. Met pijlsnelle acties scheurde de Quick- aanval de Veenendaalse defensie aan flarden en de doelverdediger van Sala manders werd nog zevenmaal gepas seerd. Door deze 9-0 overwinning heeft Quick zijn superioriteit in deze afde ling nog eens duidelijk bewezen. Het meisjesteam van Salamanders speelde bij ZOW in Nijmegen een zeer goede match en won met 5-0. De jongens A kwamen op het Pan huis in het veld tegen ZOW en verloren met 1-2 en de damesploeg speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen Barneveld en won met 2-1. In een wedstrijd voor de Coupe der Lage Landen won Den Bosch zater dag op eigen ijs met 8—3 van Brussel. De tussenstanden waren 0—2, 4—1, 3— 0. Er waren ongeveer 1500 toeschou wers. Hoofdklasse Luto—P.S.V. 9—4 ArchipelBlauw Wit 57 H.K.V.—Rohda afg. WesterkwartierDeetos 33 Ons EibernestSamos afg. Overgangsklasse A. Wordt KwiekRoda 51 H.K.C.D.O.S. 6—4 RapiditasNaas 43 RigtersbleekAsko 34 De Pein—Z.K.C. 3—5 Overgangsklasse B Die HagheVicus Oriëntis afg. SperwersSwift afg. SpangenHet Zuiden afg. D.K.C.—B.E.P. O—7 DetoRegenboog 34 Oost Eerste klasse S.O.S.—Achilles 10—4 A.K.C.Steeds Hooger 5—3 Nëës II—D.O.S. II afg. Oost ArnhemRapiditas 1 32 Tweede klasse A. Hellas—W.I.K. afg. Wit BlauwGroen Zwart afg. Steeds Hooger IIOlympus '58 22 H.K.C. II—W.W.N.A. 0—6 Tweede klasse B AmicitiaO.N.I. 52 Blauw Zwart—Onder Ons 103 NoviomagumVad a 32 Invaller Gert Sukkel speelde in de wedstrijd tegen Aurora zeer verdien stelijk. Deze actie van hem leverde overigens geen doelpunt op. UTRECHT Op een bijzonder zwaar terrein heeft het eerste elftal van DVSA zondag De Meeuwen in Utrecht een gevoelige nederlaag toe gebracht (22) In het begin leek het er niet op, dat DVSA veel kans zou maken op de overwinning, daar het team veel hinder ondervond van het spekgladde modderveld. De Meeuwen startten met een snelle aanval over links en de bal werd scherp voor het doel getrokken. De doelman (overigens in voortreffelijke vorm) kon de bal niet onder controle krijgen en dat betekende 10 voor De Meeuwen. DVSA herstelde zich uitste kend maar liep veelvuldig in de buiten- spelval van de thuisclub. Al spoedig kwam DVSA door rechtsbinnen G. Blankestijn gelijk met De Meeuwen. Dezelfde speler verhoogde de score een kwartier later tot 12 terwijl hij nog voor rust de stand op 13 bracht en hiermee zijn hattrick verrichtte. Na de rust een fel aanvallend De Meeuwen en na tien minütëh werd de stand 23 door een hard schot. Maar de Amerongse achterhoede, waarin v. d. Pol een zeer goede wedstrijd speel de, liet geen doelpunten meer toe. Door G. Brinkman werd het 24 en even la ter scoorde B. van Ommeren de vijfde Amerongse treffer. Veenhof kreeg op rechts de bal, zwenkte naar binnen en gaf opnieuw de doelman het nakijken (26). Hierna werd binnen de beruch te lijnen hands gemaakt door een Utrechter. B. v. Ommeren voltrok het vonnis (27). Ongeveer 5 minuten voor het einde mocht B. v. Ommeren op nieuw een strafschop nemen en hij bracht de stand op 2—8. Het tweede elftal deed het nog beter. Dit team won met 112 van RK Unitas 2 uit Veenendaal. DVSA 3 speelde te Leersum met 33 gelijk tegen HDS. Het tweede zaterdagelftal won met 63 van VRC 4. AMERONGEN Het eerste 12-tal van Hemur-Enge won zaterdag van het sterke" Doorn. Het eerste aanvalsvak opende al spoedig de score door een goede doorloopbal %van Wim Brouwer. Deze onverwachte voorsprong stimu leerde Hemur-Enge en Wim Brouwer maakte ook het tweede doelpunt (20). Na de wissel maakte Ria Kampher- beek er 30 van en Herman Smit bracht de stand op 40. Circa 40 minu ten voor het einde van de wedstrijd ge lukte het Doorn nog een tegendoelpunt te maken. Dit was het laatste wapen feit zodat de eindstand 41 werd. Het tweede speelde thuis tegen SKF uit Veenendaal en verloor met 31. Het doelpunt werd gemaakt door Ton Sauer. De aspiranten A kwamen thuis in het veld tegen Arena en wonnen met 6—0. Aspiranten B waren vrij en aspiran ten C speelden een vriendschappelijke wedstrijd tegen Arena (00). De junioren verloren uit tegen Anti lopen met 40. Voorlopig liggen de competitiewedstrijden nu stil. Zaterdag a.s. gaan het eerste 12-tal en de junio ren naar Utrecht voor de micro-korf balcompetitie in de Bernhardhal. OPHEUSDEN V.v. „Opheusden" heeft gisteren in Renkum niet de volle winst kunnen behalen tegen RVW en speelde gelijk (11). Opheusden speel de voor de rust een technisch goede wdstrijd maar de afwerking was weer zwak. Toch opende Opheusden de sco re. De scheidsrechter had echter bui tenspel geconstateerd. Kansen kreeg Opheusden genoeg voor de rust maar de fraaie acties werden niet afgerond. In de 25e minuut kreeg RVW een kans en benutte deze prompt waardoor Op heusden, ondanks een overwicht, ach ter kwam te staan. Na de rust gaf RVW de toon aan. Het zag er naar uit dat Opheusden een nederlaag zou lijden maar vlak voor 't einde maakte Siahaya uit een corner gelijk (1—1). Wat RVW ook probeerde de Opheusdense achterhoede hield ge lukkig stand. De verdere uitslagen waren als volgt Kesteren 3 Opheusden 3 111, VVS 3 Opheusden 3 12, SDOO b Op heusden c 60; de pupillen verloren van Kesteren met 010. RHENEN Door een fraaie 7-2 overwinning is het vijfde team van de biljartvereniging „Driehoek" lijstaan voerder geworden. „Ons Genoegen" 3 uit Culemborg werd in Rhenen versla gen in een wedstrijd waarin de heer A. Verbeek een goede partij speelde. Het vierde staat op de tweede plaats. Het verloor van „Morgenster" 3 uit Eist. Toch blijft ,Direhoek" 4 op de bo venste plaats. Het derde volgt de lijstaanvoerder op de voet. Het tweede verloor met 7-2 van „Het Rode Hert" 1 uit Ameron- gen. Het was de wedstrijd van dhr. R. v. Laar. Het tweede draagt de rode lantaarn. Er zullen twee nieuwe spe lers worden opgesteld om te trachten de prestaties van deze ploeg wat op te voeren. Het eerste had rust. Het programma voor de volgende week luidt als volgt: dinsdag 28 november Driehoek 2 De Zwaan 1 uit Wadenoyen; woensdag 29 november Kunstmin 3 uit Leerdam Driehoek 3 en Reserveteam Driehoek- Heelsum; donderdag 30 november Driehoek 4 Sportlust 2 uit Eist; Centrum 2 uit Zoelen Driehoek 5. VEENENDAAL Een hard vech tende SKF-ploeg heeft niet kunnen ver hinderen, dat no. 2 van de ranglijst. Aurora uit Haarlem, met de zege ging strijken. In het veld was er weinig krachtsverschil, maar in de afwerking waren de Haarlemmers wat beter. Door een bluhder in de verdediging kon Aurora de leiding nemen (01) en het 2de doelpunt liet niet lang op zich wachten. Dameshanden zorgden voor vakverwisseling (02). Aanvoerder Wout van Dijk scoorde een tegenpunt, maar tot grote verrassing van iedereen keurde scheidsrechter Braets het doel punt af om vervolgens een vrije bal toe te kennen aan... dezelfde Van Dijk! Uiteraard een enorme misser van de ze scheidsrechter, die voor het eerst 2de klasse KNKB floot en daardoor wat onzeker leek. Toch kwam er een verdiend tegenpunt voor SKF, n.l. van Gert Sukkel, die Kees Heikamp ver dienstelijk verving. Hij schoot van af stand raak (12). Aurora liep opnieuw uit naar 1—3, maar nu was het Gert van Schoonho ven die na fraai aangeven van Lettie Hamert de achterstand verkleinde: (23). Het was jammer dat juist in deze periode aan de verkeerde kant een doelpunt viel, want de gelijkmaker ging in de lucht. Aurora liep uit tot 25, alvorens André van Rossen de stand op 35 bracht. Met deze stand kwam de rust. Na de rust profiteerde Aurora bij her haling handig van enkele zwakke mo menten van de scheidsrechter en de strijd werd mede daardoor feller. Zo wel Gert Sukkel als Gert van Schoon hoven moest zich aan verwondingen in het gezicht laten helpen. SKF bleef goed tegenstand bieden, maar opnieuw slaagde het er niet in de 2 doelpunten verschil te overbruggen. Na 36 maak te Wout van Dijk 46 en na 47 scoor de Gert van Schoonhoven uit een goed genomen vrije bal 57. In tegenstelling tot de wedstrijd in Haarlem, waar Aurora duidelijk de be tere ploeg was, was SKF een gelijk waardig tegenstander en het wachten is slechts op de tweede overwinning. Dat mag overigens wel gauw gebeu ren, want de stand is niet bepaald rooskleurig. Overige uitslagen: RDZ 3 - SKF 2 1—6; SKF 3 - De Tovers 5 8—4; He mur-Enge 2 - SKF 4 1—3; RDZ A- SKF A 1—2; Meeuwen B - SKF C 0—1; SKF D - Gelria B 1-0. f

De Vallei | 1967 | | pagina 11