Veenendaals dagblad GROTE REGENVAL OORZAAK VAN CATASTROFE Grieken willen weg van Cyprus in ruil voor Turkse garanties Buiten Bij verkiezingen nü 24 Kamerzetels voor D'66 Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei 250 DODEN, ZEER GROTE SCHADE Johnsons ster ijzende Ho wil niet met Thieu praten n Juwelendieven zorgden zelf voor duidelijk signalement Gewapend toerismeop Cyprus Svetlana's boek loopt niet Weer proces in Griekenland REDDING IN RAMPNACHT IJzeren gordijn j week voor kinderen Bezuinigingen in Spanje Enquête van K.R.O.-televisie Ned. soldaat bij Oostduitse grens aangehouden Vermiste patiënt dood gevonden Meisje ernstig aangerand j Aanhoudend veranderlijk Bont en blauw HOE LANG NUTTELOOS CENSUUR VEEL KINDEREN V.S.-marinetanker in brand Kosygin zou aan Johnson brief geschreven hebben Beschietingen in Vietnam Boerenbetoging in België eist dode Jongetje overleefde val van 14 meter Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op til., do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent. MAANDAG 27 NOVEMBER I967 - 4le JAARGANG no. 280 WATERSNOOD IN PORTUGAL A Aan de ingang van de Turkse wijk in Nicosia (Cyprus) staat een bord met het opschrift „Toerisme, paspoort voor de vrede". Toeristen zijn er evenwel niet, wel staat er nu een gewapende wacht ATHENE Naar verluidt bereidt Griekenland zich vapfaag v™>r om te onderhandelen over de demilitarisatie van Cyprus in ruil voor garanties van de kant van Turkse, dat dit land het eiland nooit zal binnenvallen. Een hooggeplaatst functionaris van het ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat Griekenland zal aandringen op internationale garanties, die mede door NAVO en VN zullen worden ondertekend. Griekenland is bereid over demilita risatie van het eland te onderhandelen in ruil voor garanties van Turkije geen invasiepogingen te ondernemen," al dus de zegsman. De zegsman zinspeelde, er op dat Griekenland het optreden van de Grieks-Cyprische nationale garde zal moeten controleren. Dit toezicht maakt deel uit van de garanties, die de veilig heid van de Turks-Cyprische minder heid op het eland moeten beschermen. Cyrus Yance, de persoonlijke verte genwoordiger van president Johnson die bemiddelen moet tussen Turkije en Griekenland, is maandagmorgen in Ankara aangekomen. Hij kwam uit Athene waar hij besprekingen heeft gevoerd met de Griekse autoriteiten. Drie gebeurtenissen hebben ertoe bijgedragen dat de scherpste kantjes aan het conflict leken te zijn afgesle ten: 1. De Veiligheidsraad, die op verzoek van de Cyprische regering in spoedzit ting b(jeen was gekomen, drong er bij alle partijen op aan geen acties te on- "Di; elk bezoek aan de Gelderse Vallei moet ik eraan denken, hoe- i veel mooier en rijker de polders, wei- en hooilanden zonder ruilverkaveling, afwatering, bemesting, en vele cul- i tuurtechnische werken zouden zijn ge bleven. Het eens zo schone, ge varieerde landschap verviel tot saai- groene weidegronden, door de mens naar zijn hand gezet en door de boeren geprezen om hun kwaliteit. Dat de kieften goeddeels en de tureluurs, grutto's, kemphanen en watersnippen haast allemaal verdwenen zijn, deert hen niet. Bij hun betoog voel ik mij een onpraktisch man, een Pallieter- achtige niksnut, maar niettemin be treur ik het, dat de velden niet meer bont kleuren door Spaanse ruiters, melkdistels, wollegrasgewapper, rose kartelblad, orchideetjes en varenrari teiten, noch blauw door de harde, grasachtige zeggesoorten, o.w. de echte blauwverver Carex panicea. Ook andere hebben bladeren van deze kleur, lichter of donkerder, harder en zachter; vandaar de naam. Tezamen vormden ze kostelijke, bloemrijke wil dernissen, deze schraalweiden of meer botanisch blauwgraslanden, waarvan hier en daar een stuk als natuurreservaat bewaard bleef, waar aan we nog met een traan in 't oog kunnen zien, hoe mooi en boeiend het vroeger was. De bemesting en water standregeling werd voor deze levens gemeenschappen van de vochtige graslanden precair. 27 nov. '67 A. B. WIGMAN dernemen die tot een oorlog zouden kunnen leiden; 2. Griekenland heeft zich In principe bereid verklaard alle Griekse troepen van het eiland terug te trekken; 3. Drie bemiddelaars hebben geduren de het afgelopen weekeinde intensief overleg gepleegd met de regeringen van Turkije en Griekenland. Het grootste struikelblok ls op het ogenblik de tijdsuur waarbinnen de te rugtrekking van de Griekse troepen zich zou moeten voltrekken. Grieken land wil er zeven maanden over doen, maar Turkije houdt vast aan zijn eis dat de Griekse troepen binnen enkele dagen moeten verdwijnen. Op het ogenblik dat Cyrus Vance in Athene besprekingen voerde met de Griekse regering, had Manlio Brosio, de secretaris-generaal van de NAVO, een onderhoud met de Turkse regering in Ankara. Brosio had de dag tevoren overleg gepleegd met de Griekse rege ring in Athene. Brosio wilde zich over het gesprek met de Turkse regering niet uitlaten, maar een Turkse politiek leider be schreef het bezoek van de secretaris generaal als nutteloos. „De reis van Brosio heeft Griekenland alleen maar meer tijd gegeven om militaire voorbe reidingen te treffen", zo zei hij. Intussen maakte de derde bemidde laar, Rolz-Bennett, de speciale afge zant van Oe Thant, zich gereed om uit Athene naar Nicosia te vertrekken voor een onderhoud met de Cyprische rege ring. Hij was al in Ankara geweest. In Washington, waar men de ontwik kelingen met spanning volgt, was men gisteravond van mening dat het groot ste risico van een gewapend conflict voorbij is. De enige vrees is dat Tur kije ongeduldig zou kunnen worden als de besprekingen nog lang zullen voort duren. NE1V YORK. De memoires van Stalin's dochter Svetlana Alliloejeva vormen voor de uitgevers een van de grootste teleurstellingen van de laatste jaren. Steeds meer boekverkopers stu ren hun voorraden terug, omdat zij on verkoopbaar zijn, zo meldt „News week". Russische diplomaten verslinden het boek echter. Het Amerikaanse publiek, aldus „Newsweek", heeft kennelijk opzienba rende onthullingen over Stalin verwacht in Svetlana's „Twintig brieven aan een vriend". Voor de publikatierechten in boek- en feuilletonvorm heeft zij in to taal 1,1 miljoen dollar ontvangen. De uitgevers Harper en Row slaag den erin 115.000 van de eerste 125.000 exemplaren van het boek bij de boek handel te plaatsen, maar het werk wordt uiterst langzaam of in het ge heel niet verkocht, aldus „Newsweek", hoewel het zich een bescheiden plaats je op de lijst van bestsellers wist te veroveren. LISSABON Ten minste 250 mensen zijn omgekomen bij de he vigste overstromingen die Portugal sinds tientallen jaren hebben ge teisterd. Vooral in Midden-Portugal zijn veel slachtoffers gevallen. Daar zijn ook dui zenden huizen en andere gebouwen door het water ondermijnd, ingestort. Het aantal gewonden is onbekend, maar wordt niet zeer hoog geschat. Als gevolg van de overstromingen, die veroorzaakt werden door onophoudelij ke zware regenval, ontstond er kortslui ting in een munitie-opslagplaats van een fort. De munitie kwam tot ontplof fing, wat aanleiding gaf tot geruchten over een reusachtige aardbeving. Enke le tientallen mensen werden daar ge wond. Vandaag heerst in het dorpje Quintas de stilte van de dood. Het met modder bedekte dorp, 30 km ten noorden van Lissabon, heeft zondagnacht in een paar uur meer dan 90 van zijn 156 inwoners verloren. Zij werden op bed door het water verrast of weggespoeld. „Het was misschien twee uur des nachts, of misschien zelfs nog niet", zo vertelde José Augusto Da Silva Luis. Plotseling hoorden wij een vreemd en verschrikkelijk lawaai. Het water was niet veraf. Eerst zachtjes, maar toen wilde, geweldige golven als op 'n storm achtige oceaan. De elektriciteit was al een paar minuten eerder uitgevallen. Er heerste paniek, er werd gegild en ge roepen. Men kon geen hand voor ogen zien. Het was verschrikkelijk. Het wa ter drong alle huizen binnen. Als bewo ners de deuren open deden, stond het binnen snel onder water. De dood kwam binnen... en de verwarring, het gegil en de duisternis duurde maar voort. Ik zal het nooit meer kunnen vergeten. Ik heb niets gezien maar het gegil het klinkt nog in mijn oren". Gehele gezinnen werden weggevaagd. De Portugese regering stelde, enkele uren nadat zij had begrepen dat het land door een ramp was getroffen, cen suur in om te voorkomen dat de be richten over duizenden doden en ge wonden en over hele steden en dorpen die door de watermassa's waren weg geslagen, paniek zouden veroorzaken. Zo komt het dat pas gisteravond bekend werd dat inderdaad een groot deel van Midden-Portugal blootgesteld was ge weest aan een geweldige overstromings ramp. Gisteravond laat maakte het minis terie van Binnenlandse Zaken eindelijk bekend dat er op dat ogenblik omstreeks 250 doden waren geteld, onder wie ver moedelijk zeer veel kleine kinderen, die door het water van buiten hun oevers getreden rivieren en beken waren mee gesleurd. Leger en marine waren de be volking te hulp gezonden.i Honderden mensen moesten in al lerijl in veiligheid worden gebracht en duizenden waren gevlucht en moesten aan onderdak worden geholpen. Hoeveel daklozen er zijn, was gisteravond nog niet bekend. In de hoofdstad, waar verscheidene wijken blank staan, zijn weinig slachtof fers gevallen. De streken die het zwaarst zijn getroffen, liggen aan de kust, vlak ten noorden van Lissabon. SALONIKI. Een krijgsraad heeft 24 personen veroordeeld wegens een sa menzwering tegen het leven van pre mier Constantijn KoIIias. Twee werden tot levenslang veroordeeld. Het waren de zwaarste straffen die uitgesproken zijn in één van de zes massa-processen die sinds de staatsgreep van 21 april zjjn gehouden. 17 verdachten werden vrijgesproken betrokken te zijn bij het komplot om de premier te doden bij de opening van de jaarbeurs hier. Tot levenslang werden veroordeeld Christos Moschou (54) en Constantijn Verros (49). Hun werd ten laste gelegd de leiders te zijn van een groep welke orders zou hebben aangenomen van de verboden Griekse communistische par tij. Drie mannen werden elk tot 20 jaar veroordeeld. De lichtste straf was twee en een halve maand gevangenis. Zeven van de 24 zijn voorwaardelijk van twee tot vier jaar veroordeeld. De groep zou van plan geweest zijn de elektriciteitsgenerator van de inter nationale jaarbeurs van Saloniki op te blazen, toen deze op 2 sept. door Kol- lias werd geopend. Volgens de tenlaste legging was het de bedoeling geweest nadat de elektriciteit was uitgevallen bommen te gooien in het officiële ge zelschap. Een politieagent heeft getuigd dat de dynamiet wel ontploft was maar dat de elektriciteit niet was uitgevallen. Le den van de groep werden twee dagen later bij een vuurgevecht, waarbij één persoon gedood en een ander ernstig werd gewond, gevangen genomen. Bij het vuurgevecht werden geen agenten gewond. A Zeer veel mensen zijn omgekomen bij overstromingen die de Portu gese hoofdstad en omgeving teis terden. De overstromingen zijn het gevolg van een storm die gepaard ging met wolkbreuken. In vier uur tijds viel er 92 mm regen. TOKIO De Viët-Cong heeft een aanbod van de Zuidviëtnamese presi dent Ngoejen Van Thieu van de hand gewezen begin volgende maand vre desbesprekingen te houden. „Zolang de Amerikaanse agressors de baas in Zuid-Viëtnam zijn en daar een marionettenregering aan de rege ring blijft, kan er zelfs niet één dag werkelijk vrede zijn", aldus het Noord- viëtnamese persbureau V.N.A. De Zuidviëtnamese regering heeft 18 november laten weten dat zij begin de cember de Noordviëtnamese president Ho Tsji Minh een brief zou schrijven waarin de vredesbesprekingen zouden worden voorgesteld. „Het voorstel om begin december vredesbesprekingen te houden dat 18 november gedaan werd door de stro pop in Saigon, is alleen maar een af gietsel van de Amerikaanse vredesca- nards." HELMSTEDT De 22-jarige ver- deling van Duitsland en de ideologi- sche geschillen tussen oost en west werden zaterdagnacht voor een j ogenblik opzij gezet toen Westduit- jj se en Oostduitse grenswachten bij Helmstedt gezamenlijk zochten naat twee zoekgeraakte kinderen. De twee kinderen, broertjes van negen en vijf jaar, afkomstig uit Querenhorst, een dorpje bij Helm- stedt, waren *s avonds niet thuis ge- j komen. Politie, brandweer en vrij- j willigers zochten het grensgebied af langs de prikkeldraadversper- ring met Oost-Duitsland. Toen Oostduitse grenswachten hoorden naar wie de mannen aan het zoeken waren, sloten zij zich bij jj de speurtocht aan. De kinderen bleek niets overko- men te zijn. Ze waren in een hooi- berg in de buurt van hun huis in slaap gevallen. j SASEBO (Japan) Aan boord van de Amerikaanse marinetanker Cleve land is brand uitgebroken. Het schip ligt buiten de Amerikaanse marineba sis te Sasebo. Volgens het Japanse ma ritieme veiligheidsbureau is het contact met het schip verbroken. Volgens een woordvoerder van dit bureau woedt de brand in de machine kamer. De Cleveland, die 12 mijl ten zuidwesten van Sasebo ligt, maakt wa ter. Aan boord van het 10.626 ton metende schip bevindt zich een bemanning van 37 koppen. Omtrent haar lot is nog niets bekerd. De schepen die zijn uitge varen om de tanker te assisteren heb ben het schip niet kunnen vinden. Het wordt mogelijk geacht dat de bood schap waarin de positie van het schip wordt opgegeven, verkeerd is geweest. MADRID Spanje is zaterdag een jaar van bestedingsbeperking begonnen in verband met de niet-aflatende infla tie en de devaluatie met 14,3 procent van de peseta. DEN HAAG D'66 zou, als er eind oktober verkiezingen voor de Tweede Kamer waren gehouden, 24 zetels in het parlement hebben veroverd: een winst van zeventien zetels. Aldus de uitslag LAUENBURG De 21-jarige Neder landse dpi. soldaat P. S. is in de nacht van zaterdag op zondag bij Lauenburg (Sleeswijk-Holstein) door grensbewa- kingspersoneel aangehouden. Hij zou getracht hebben bij Lauenburg de zo- negrens met Oost-Duitsland te over schrijden. S., die zijn dienstplicht vervult bij 't Verbindingsopleidingscentrum in de Elias-Beeckmankazerne in Ede, was met weekend-verlof. Bij z'n aanhouding was hij gekleed in zijn militaire uni form, waarover hij een (burger) wind jack droeg. Tegen de politie heeft S. alleen wil len zeggen, dat hij in Horst bij Lauen burg was om een correspondentievriend te ontmoeten. Als bagage had hij slechts toiletartikelen, een pullover, sokken, een legeroverhemd en een Duits-Neder lands woordenboek bij zich. Hij is overgegeven aan de Nederland se" marechaussee in Zeven bij Seedorf. Vandaag zou hij bij de grens aan de marechaussee worden overgegeven. NEW YORK Het Amerikaanse tijd schrift „Newsweek" meldt dat presi dent Johnson onlangs een geheime, ver zoeningsgezinde brief van premier Ko sygin van de Sovjet-Unie heeft ontvan gen en dat dit een aanmoediging voor Johnson betekent, om te pogen het vol gend voorjaar tot een Amerikaans-Rus- siche topconferentie te komen. Kosygin zou in de brief gezegd heb ben dat hij zich zorgen maakt over de huidige betrekkingen tussen de VS en de Sovjet-Unie en dat hij graag verbe tering daarin zou brengen. Kosygin zou inzake het Midden-Oosten, Israël niet als „agressor" gebrandmerkt hebben, wat de Russen doorgaans wel plegen te doen. Verder zou de Russische premier in zijn brief zijn steun hebben betuigd aan een van Johnsons vredesvoorstellen voor 't Midden-Oosten, namelijk het streven naar een akkoord tussen de grote mo gendheden om het wapenvervoer aan hun bondgenoten in dit gebied te beper ken. SAIGON Communistische strijd krachten hebben vandaag een kamp van de Amerikaanse speciale strijd krachten in de stad Kontoen in het centrale hoogland van Zuid-Viëtnam beschoten. Die beschieting volgde enke le uren op 'n zwaar spervuur met mor tieren op andere Amerikaanse stellin gen in het hoogland bij Dak To. Tezelfdertijd drongen Amerikaanse B-52 bommenwerpers dieper dan ooit in Noord-Viëtnam door. Zij wierpen ton nen explosieven neer op de Moe Gia pas in de infiltratieroute via Laos. Verder hebben Amerikaanse mari niers even ten zuiden van de gedemili tariseerde zone bij Con Thein en in de kustvlakte bij Da Nang opnieuw met communistische strijdkrachten gevoch ten. van een enquête van het bureau Veld kamp-marktonderzoek, die gisteravond door de KRO-televisle bekend werd ge maakt. Volgens de enquête zou de samenstel ling van de Tweede Kamer na verkie zingen vorige maand er, vergeleken met de huidige verdeling, als volgt uitzien: huidige uitslag verdeling enquête KVP 42 32 P.v.d.A87 35 WD 17 20 ARP 15 13 CHU 12 14 Boeren 7 4 D'66 7 24 CPN 5 2 PSP 4 4 SGP 3 1 GPV 1 150 150 Het bureau Veldkamp rekende uit, dat de winst van D'66 als volgt werd be reikt: 24 procent van de P.v.d.A., negen tien procent van de KVP, zeventien pro cent van nieuwe stemgerechtigden, tien procent van kiezers die in februari blan co stemden, acht procent van de PSP, vijf procent van de CHU, vijf procent van de Boerenpartij, viër procent van de ARP en acht procent van overige par tijen. D'66 zou de P.v.d.A. vier zetels af snoepen; de KVP zou zij drie zetels ont houden. Het verlies van de KVP ging voor zestig procent naar D'66 en voor elf procent naar de WD. Men zie verder elders in dit num mer: „KRO-TV organiseerde kamerver kiezingen". PRINCETON (New Jersey). Voor de eerste maal sinds de topbesprekin- gen van juni toont het Amerikaanse pu bliek zich iets welwillender ten aanzien van de wijze, waarop president John sons lands zaken behartigt, zo bljjkt uit het jongste Gallup opinie-onderzoek. Volgens dr. Gallup, directeur van het Amerikaanse instituut voor opinie onderzoek, keurt 41 pet. van de onder vraagde personen in alle delen van de Verenigde Staten thans de wijze, waar op president Johnson zijn werk verricht, goed. In oktober en in de daaraan vooraf gaande maand was dit percentage slechts 38. Bij een onderzoek in 12 landen is ge bleken, dat in acht van die landen een overweldigende meerderheid van het publiek voor een terugtrekking van de Amerikaanse strijdkrachten uit Viët- nam is. Die acht landen zijn Finland, Zweden, Brazilië, Frankrijk, Irndië, Uru guay, Argentinië en de Duitse Bondsre publiek. In twee andere landen Groot-Brit- tannië en Canada, zijn meer mensen voor een inkrimping dan voor een uit breiding van de Amerikaanse oorlogsin spanning. Alleen in de Verenigde Staten en Australië zijn thans meer mensen voor een uitbreiding dan voor een inkrim ping van de oorlogsinspanning. BRUSSEL Bij een boerenbetoging in de Belgische stad Oudenaarde, ten zuiden van Gent, is het zondag tot vechtpartijen gekomen, waarbij een 42- jarige handelaar zodanige verwondin gen opliep dat hij korte tijd later over leed. De boeren waren zondag naar het centrum van de stad getrokken om te protesteren tegen de landbouwpolitiek van de Belgische regering. Zij weiger den urenlang de grote markt te verla ten. De organisatie, die de betoging or ganiseerde, verwijt de regering dat zij haar verantwoordelijkheid voor de ver betering van de Belgische landbouw, en met name op het gebied van ruil verkaveling en waterbeheersing af schuift op de EEG. ASSEN De 71-jarige J. K., die ver pleegd werd in het hervormd psychia trisch ziekenhuis „Licht en Kracht" te Assen en sinds 13 september van dit jaar werd vermist, is gevonden in een sloot bij de aftakking naar Ruinen van de weg Eursinge - Meppel. De man verbleef in september met een groep patiënten van .Licht en Kracht" met vakantie op de camping „De Noordster" bij Dwingelo. Tijdens een wandeling ontsnapte hij en sinds dien was hij spoorloos. Een landbouwer vond de overleden patiënt. ROTTERDAM De zevenjarig® Cornelis Houkamp uit Rotterdam heeft zondagmiddag een val van 14 meter gemaakt uit een zolderraam op de vierde etage van de woning van zijn ouders in de Bonaventurastraat in Rot terdam-Zuid. De jongen, die in het Dijkzigt-ziekenhuis werd opgenomen, vertoont ogenschijnlijk geen letsel. H(J bljjft echter in observatie. De jongen was met vriendjes op de zolder aan het spelen en kwam daar bij te vallen door een tuimelraam. Hij kwam op het trottoir terecht. ROTTERDAM Drie mannen die zaterdagnacht uit een Rotterdamse ju welierszaak aan de Binnenweg voor een halve ton aan sieraden en horloges meenamen, ontkwamen gistermorgen vroeg aan arrestatie toen zij de Duitse grens bij de grenspost Bergh wilden passeren. Zij lieten in het grenskantoor drie Italiaanse identiteitskaarten met foto's achter. De mannen sprongen vlug in een za terdagnacht gestolen Alfa-Ro- meo kenteken HF 63-32 toen een van de douane-ambtenaren had ge vraagd de auto voor controle opzij te zetten. Toen de wagen keerde zag men dat er een Italiaans nummerbord op OUDWOUDE De 14-jarige Aaltje Z. uit Oudwoude is zondagavond door een drietal jongemannen aangerand en in zeer ernstige mate verkracht. Het meisje moest later naar het Diacones- senhuis In Leeuwarden worden ge bracht. De drie daders, twee van 20 en een van 19 jaar, zijn in de loop van de nacht door de Rijkspolitie gearresteerd en op gesloten. Een van hen heeft een beken tenis afgelegd. De jongemannen hadden het meisje meegenomen in een auto en haar daar na op een stille buitenweg overmeesterd en verkracht, waarna ze haar weer naar haar woonplaats terugreden en daar op straat zetten. Ze werd door enkele voor bijgangers naar huis gebracht. Een dok ter constateerde ernstige inwendige kneuzingen en zwaar bloedverlies. In het ziekenhuis moest bloedtransfusie worden toegediend. aan was gebracht, waarvan men alleen de letters TO (Turijn) kon zien. De auto is daarna op enkele andere plaat sen langs de Nederlandse grens ge zien. De inbraak zelf was geen vakwerk. Met de opvallende auto reed het drie tal om drie uur zaterdagnacht bij de juwelier voor. Met een koevoet forceer den de mannen het hek dat voor het hoekraam was geplaatst. Daarna sloe gen zij de ruit in en haalden zij hun buit uit de etalage. l (Van onze weerkundige medewerker) 'T'wee jaar geleden zaten wij er in -1- deze tijd van het jaar al dik in: in Gelderland vroor het op één uit- zondering na dagelijks van 13 tfm 25 z november. In Apeldoorn was toen het minimum -8.5 graden. Op fjit ogenblik wijst de weerkaart allerminst op win- terweer. Bij de Azoren ligt een sterk hogedrukgebied van bijna 1035 milli- bar, terwijl op de Oceaan een leven- dige depressie-activiteit heerst. De vooruitzichten wijzen dan ook op een doorkomen van zachtere luchtstromin- I gen uit het zuidwesten in de komende dagen, met na een adempauze een hernieuwde kans op regen of mot- regen. Vanmorgen vroeg meldden de stations Ypenburg en Twente sneeuw- z val, hetgeen samenhing met een lage z temperatui.r in de hogere niveaus, ge- combineerd met een trog van lage z druk uit Engeland. j

De Vallei | 1967 | | pagina 1