Dorpshuisgymlokaal en instructiebad grootste wensen voor H komende jaar RAAD RESTEREN BLIJ MET SLUITENDE BEGROTING GEEN SUBSIDIE VOOR DE ZONDAGSSPORT KVSW huldigde jubilarissen 't Anker wordt voorlopig nog niet overgedragen Van Eldik: Pers «verdreef niet! Sint nu ook in Leersum Opbouwende kritiek in algemene beschouwingen Sparta's trip in beeld AGENDA Veiling Kesteren De Luifel geopend Philatelisten verenigd Verordening werd ongewild verworpen Schaap schoot een hok Spanningen AAN HET WOORD Raad wil eerst pratendan pas heslissen BURGERLIJKE STAND AMERONGEN gma 3 MAANDAG 27 NOVEMBER 1967 RESTEREN - De gemeenteraad van Resteren heeft tijdens een langdurige raadsvergadering met algemene stemmen de begroting voor 1968 aanvaard. De verschillende raadsfracties spraken hun waardering uit voor de sluitende begroting, welke de leefbaarheid in de gemeente Resteren duidelijk voorstaat. De algemene beschouwingen, die niet door alle fracties werden gehouden, droe gen een gematigd karakter en hielden veel opbouwende kritiek in. Als voor naamste wensen kwamen naar voren een snelle realisatie van gymnastieklo kaal, dorpshuis en instructiebad in Resteren, alsmede de instelling van een commissie voor de uitvoering van de Bijstandwet. Burgemeester D. J. POTT problemen Voor de algemene beschouwing |gen gehouden in de raad van Resteren, die vrijdagavond verga-' |derde, verwijzen wij naar pagina 4. LEERSUM Het voorlopig bestuur van de philatelistenvereniging Ameron- gen - Leersum wordt donderdag 30 no vember officieel door het hoofdbestuur geïnstalleerd. Een deputatie van dit be stuur komt vanuit Den Haag naar Leer sum voor deze installatie. De installatie zal plaats vinden nadat het bestuur door de leden zal zijn geko zen. De afdeling Amerongen-Leersum telt nu reeds 40 leden. Amerongen - Leer sum was eerst een sectie van de afde ling Driebergen. Nu zullen de postzegel verzamelaars een eigen afdeling krij- van 17.30— 19.30 uur Zaterdags uur. 16.30—17.30 In de algemene beschouwingen werd verder uitvoerig aandacht besteed aan het politietekort in de gemeente Keste- ren, het woningenvraagstuk, het onder wijs en de volksgezondheid. Er werd aangedrongen om over te gaan tot de schoolmelkvoorziening. (De algemene beschouwingen van PvdA, Gemeente- Belangen en Boeren Partij worden el ders in dit blad gedeeltelijk weergege ven). Burgemeester D. J. Pott merkte in zijn antwoord over het politietekort op: „Wij kampen op het ogenblik in onze gemeente met een moeilijk probleem, dat helaas landelijk is, namelijk het personeelsgebrek. In de komende jaren zal een en ander waarschijnlijk wel verbeteren in verband met de grote belangstelling die er momenteel be staat voor de opleiding bij de Rijkspoli tie. We zullen wat het tekort in onze gemeente betreft echter nog even ge duld moeten hebben." Volksgezondheid De melkvoorziening aan scholieren heeft volgens burgemeester Pott al va ker de aandacht van het gemeentebe stuur gehad. „Schoolmelkvoorziening za! pas goed kunnen functioneren wan neer daar van alle kanten medewerking aan verleend wordt. Ik geloof dat het zeker van belang is als de scholieren in de gelegenheid gesteld worden om melk te drinken." De burgemeester zegde toe een en ander nog eens uit voerig te zullen bestuderen. Met betrekking tot het onderdeel „volksgezondheid" ging de heer Pott uitvoerig in op de inenting tegen polio. „Ik wil de bevolking nog eens wijzen op het enorme belang van de polio inenting. Gelukkig is er na 1962 niets meer gebeurd maar dat wil helemaal niet zeggen dat het niet weer een keer kan gebeuren. Ik wil er heel sterk de nadruk op leggen dat toch vooral ge bruik wordt gemaakt van de maande lijkse gelegenheid in de Groene-Kruis- gebouwen van onze gemeente waar de kinderen tegen polio kunnen worden in geënt", aldus burgemeester Pott. Spre ker vervolgde: „Het is in de loop der jaren heel duidelijk gebleken dat inge ente kinderen praktisch immuun zijn voor polio. Hieruit blijkt duidelijk dat dit middel ons geschonken is en ik ben ervan overtuigd dat het zegenend werkt." Het woningproblem vond de burge meester een grote moeilijkheid. „Ook na de voltooiing van het volgende con tingent van 120 woningwetwoningen in 1969 is dit vraagstuk in onze gemeente nog niet opgelost!" Wel merkte burge- RESTEREN Met zeven stemmen voor en 6 tegen heeft de raad van de gemeente Resteren de subsidieverorde ning verworpen, welke ten doel had plaatselijke verenigingen door finan ciële bijstand in staat te stellen hun ac tiviteiten tot groter ontplooiing te bren gen. De heer J. den Hartog maakte bezwaar tegen de subsidiëring van de voetbal club „Opheusden", omdat deze vereni ging voor een gedeelte sport op zondag bedrijft. Het AR-raadslid diende een amendement in, waarin werd voorge steld „Opheusden" gedeeltelijk van sub sidie uit te sluiten. Dit voorstel werd met zeven stemmen voor een zes tegen aanvaard. De heer L. van Eldik diende vervolgens een voorstel in om de hele subsidieverordening te verwerpen. Door dat de heer P. Schaap (SGP) zich ken nelijk tijdens de stemming vergiste en vóór stemde, werd ook dit voorstel met zeven stemmen vóór en zes tégen aan vaard. Weihouder J. van Appeldoorn, die zich tijdens de stemming ook tegen de subsidiëring van de zondagssport stelde, merkte op: „Mijn partij is tegen de sport op zondag en vandaar ook mijn uitgebrachte stem. Als er mensen zijn, die op zendag willen voetballen, is er echter niemand, die hen iets in de weg zal leggen". Er ontstond grote hilariteit op de pu blieke tribune toen de bandrecorder moest worden teruggedraaid, omdat de heer De Gier tijdens de felle debatten meende te hebben opgemerkt, dat de heer Van Appeldoorn tegen hem zou hebben gezegd, dat hij „dom" was. Na dat het debat enkele malen was her haald. kwam vast te staan, dat dit woord door de wethouder niet was ge bruikt. De heer L. van Eldik (BP) merkte tot slop op: „Als men een vereniging voor een gedeelte wil uitsluiten van subsidie, dan vind ik het verstandiger om geen enkele vereniging subsidie toe te kennen". Toen dit voorstel in stem ming werd gebracht, werd dit tot gro te verbazing van een ieder aanvaard. Een en ander had tot gevolg, dat de ge hele subsidieverordening werd verwor pen met zeven stemmen vóór en zes té gen. De heer P. Schaap vergiste zich bij deze stemming kennelijk, want direct toen hy een duidelyke „vóór" door de raadzaal had laten klinken, werd hier tegen door hemzelf en door zyn frac tiegenoten geageerd. Ingevolge de ge meentewet bleef de uitgebrachte stem van de SGP'er zijn waarde behouden, hetgeen grote hilariteit bij de andere fracties en op de publieke tribune te weeg bracht. RESTEREN Naar aanleiding van het voorstel van de heer L. van Eldik (B.P.) tot verwerping van de subsidieverorde ning, stemde de heer P. Schaap (S.G.P.) tot een ieders verbazing vóór. Vrijwel onmiddellijk na het uitbrengen van zijn stem liet de heer Schaap blijken, dat een en ander per ongeluk was gebeurd. Evenals zijn overige fractiegenoten had hij tégen het voorstel moeten stemmen. De vergissing van de heer Schaap ontlokte op de pers-tribune de opmerking, dat dat waarschijnlijk voor de eerste maal in de geschiedenis was, dat „een Schaap een bok schoot". Een humorist uit een stil hoekje in de raads zaal merkte terloops nog even op, dat het hier een schaap met vijf poten be trof. Ook deze opmerking bracht nogal enige hilariteit teweeg. meester Pott op dat momenteel plan nen gereed zijn voor de bouw van 20 woningwetwoningen. Stortplaats „De afvoer en de verwerking van huisvuil is een heel groot probleem. Het ligt in de bedoeling van Gedepu teerde Staten om hierover op korte ter mijn met de diverse gemeentebesturen van gedachten te wisselen. Hierdoor kan mogelijk tot een gezamenlijke af voer en verwerking van het huisvuil worden gekomen. In onze gemeente moet ook uitgekeken worden naar een nieuwe stortplaats, want de huidige in de Boveneindsestraat begint vol te raken", aldus de heer Pott. De sportterreinen in Kesteren en Op heusden hebben op het ogenblik de vol le aandacht van B. en W. De uitvoe ring van het terrein in Kesteren is voor 99 procent zeker. Met de stedebouw- kundige worden de mogelijkheden be keken of op het voormalige noodwonin genterrein in Opheusden een sportter rein kan worden aangelegd. Naar aanleiding van de plannen voor de bouw van 'n openbare lagere school in Opheusden merkte de burgemeester op: „Ik kan me voorstellen dat de men sen, die zich beijveren voor het open bare lagere onderwijs in Opheusden, hiermee zo vroeg mogelijk willen star ten. Ik hoop ook dat deze mensen be grip hebben voor het dagelijks bestuur van de gemeente, die dit moet voorbe reiden." Om reeds per 1 augustus 1968 te starten met dit onderwijs vond de burgemeester wel een beetje snel. „We hebben nog geen financieringsmidde len en die zijn ook nodig voor noodloka- len. Ik ben bezig om te proberen in '69 te starten met een permanente huis vesting." Een directe beslissing over de instel ling van een commissie voor de uitvoe ring van de Bijstandswet kon burge meester Pott niet geven. „Dit vereist enige voorbereiding", zo merkte hij op. De burgemeester bood zijn veront schuldigingen aan omdat een en ander in het vergeetboek was geraakt. Dorpshuis De bouw van de gymnastiekzaal in Kesteren kan nu iedere dag beginnen. De uitvoering heeft wat langer op zich laten wachten doch een en ander ging samen met het feit dat gymnastiekzaal, dorpshuis en overdekt instructiebad deel gaan uitmaken van één complex In het ontwerp voor het gymnastieklo kaal moesten hierdoor enkele wijzigin gen worden aangebracht. „Ik zal ont zettend blij zijn als het overdekte in structiebad in 1969 gerealiseerd kan worden. Op het ogenblik kan ik er echt nog niets definitiefs over zeggen", al dus burgemeester Pott, De realisering van het dorpshuis staat voor 1968 op de nominatie. Het ligt in de bedoeling om in de komende raadsvergadering een kredietaanvrage in te dienen. Als alle instanties hun medewerking verlenen, zal de bouw van het dorpshuis in 1968 kunnen beginnen. Na 'n gedetailleerde behandeling van de begroting besloot de raad zonder veel op- of aanmerkingen met alge mene stemmen zjjn goedkeuring te verlenen. VEENENDAAL „Ik hoop dat het komende jaar wat minder nare zaken zal brengen dan het afgelopen jaar", aldus de heer L. M. Bonnike, directeur van de KVSW, in zyn toespraak die hy vrijdagavond hield in het OCB-gebouw tijdens een bijeenkomst van de gepensioneerden en een deel van het personeel van de Koninklijke Veenendaalsche Stoomspinnerij en Wevery. De bijeenkomst was be legd om een vyftal jubilarissen te huldigen en afscheid te nemen van drie werk nemers, die met pensioen gingen. Bovendien werd op deze avond ter gelegenheid van hun 40-jarig dienstverband in dit bedrijf door burgemeester mr. dr. J. Ha zenberg een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan de heren N. Westbroek en J. Willemsen. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Ongeveer zeventig gepensioneerden kwamen met hun echtgenoten om streeks half vier vrijdagmiddag bijeen in de kantine van 't KVSW-ll-complex aan de Kerkewijk. De heer Bonnike verwelkomde hen daar mede namens zijn mededirecteur de heer Kist. Na zijn welkomstwoord gaf de heer Bonni ke een uiteenzetting van het werk dat verricht wordt in deze nieuwe KVSW- vestiging. Na een rondleiding door het drijf aan de Kerkewijk vertrok het ge zelschap naar het paviljoen „De Greb- beberg" in Rhenen, waar men met el kaar van een broodmaaltijd genoot. De dag werd besloten met een gezellig bij eenzijn in het OCB-gebouw, waar de traditionele huldiging van de jubilaris sen van het afgelopen jaar plaatsvond. In zijn toespraak zei de heer Bonni ke onder meer: „Wij, mijn collega de heer Kist en ik, zijn bijzonder dank baar voor de medewerking, die we dit jaar van het personeel gehad hebben. Ondanks de grote spanningen die er ook binnen het bedrijf heersten, heeft men het werk voortgezet. Indien u dat niet gedaan had, was het mogelijk ge weest, dat er iets ernstigs gebeurd zou zijn, daarom zijn we u dankbaar, dat u achter ons hebt willen staan". Door de burgemeester werd aan de de heer N. Westbroek de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud uitgereikt; de heer J. Willemsen kreeg de eremedaille van RESTEREN De raad van de gemeente Resteren heeft besloten het bejaar dencentrum 't Anker voorlopig nog niet over te dragen. Alvorens hierover een beslissing zal worden genomen, wenst de raad eerst een uitvoerig gesprek met het algemeen en dagelijks bestuur van 't Anker. Met name de linkse groe peringen in de raad toonden zich er voorstander van om vijf raadsleden zitting te geven in het algemeen bestuur van het bejaardencentrum. Het dagelijks bestuur van 't Anker wees reeds eerder een voorstel, om drie raadsleden aan het algemeen bestuur toe te voegen, van de hand. De heer R. de Jongh (PvdA) merkte in een lang betoog op: „Mijn fractie is het geheel met de mening van bur gemeester Pott eens, dat de sfeer van onbehagen rond het bejaardencentrum een gevolg is van de op de voorgrond tredende orthodoxe modaliteit in de geestelijke verzorging en begeleiding van de bejaarden. Deze mening werd nog eens nadrukkelijk bevestigd toen de fractievoorzitters van de PvdA, Ge meente Belang en Boeren Partij zich in 'n uitvoerig gesprek hebben laten voor lichten door iemand, die van de aan vang af ten nauwste bij de stichting van het bejaardencentrum was betrok ken". Risico „Bovendien is bekend, dat aan één persoon de toegang tot het bejaarden centrum is ontzegd. In dit geval zijn de beweegredenen bekend, doch mijn frac tie is van mening, dat men hier hier mee op de verkeerde weg is. Als er in de toekomst meer personen zouden zijn, die met het bestuur van ,,'t Anker", van mening zouden verschillen, lopen die personen dan niet het risico, dat ook hen de toegang tot het bejaarden centrum zal worden ontzegd. Voor het J. VAN APPELDOORN (weth.) „straatje" 'tegendeel bieden de bestaande statuten geen garantie". De heer De Jongh zei met het college van oordeel te zijn, dat het wenselijk is om het beheer van het bejaardencen trum niet in handen van de gemeente lijke overheid te leggen. „Mijn fractie is echter niet voor een overdracht zon der beperkende bepalingen", aldus de PvdA-er. De heer De Jongh merkte ten slotte op: „Wij zijn met de minderheid van het college, wethouder J. v. Appeldoorn, van mening, dat een aantal leden uit en door de raad te benoemen zitting zullen moeten nemen in het algemeen bestuur van ,,'t Anker". Mijn fractie wil echter verder gaan dan wethouder Van Appeldoorn en geen 3, maar 5 le den uit de raad en wel de fractievoor zitters van alle politieke groeperingen in het bestuur van de stichting opnemen. Een afgevaardigde van de raad dient hierbij deel uit te gaan maken van het dagelijk bestuur". De heer Remmelink (Gem. Bel.) sloot rich aan bij het betoog van de heer De Jongh. „Wij hebben kunnen merken, dat de verzorging in het bejaardencentrum wel goed is, maar de geestelijke bege leiding van de bejaarden schijnt een knelpunt te zijn. Wij kunnen niet toe staan, dat er in ,,'t Anker" dingen ge beuren, die niet door de beugel kunnen. Dat is gebleken, nadat we ons hebben laten voorlichten door iemand, die van het begin af bij het bejaardencentrum betrokken is geweest. Ik respecteer de principes van andere mensen, maar een ieder heeft recht op geestelijke vrijheid. We kunnen het bejaardencentrum niet zonder meer overdragen, maar wel on der zekere voorwaarden". Pers De heer L. van Eldik merkte op, dat de pers de berichten over het bejaarden centrum geenszins had overdreven, zo als door velen werd gesuggereerd. „Het is nog maar heel zacht uitgedrukt", vol gens Van Eldik. Het raadslid van de Boeren Partij vertelde, dat burgemees ter Pott hem eens had meegedeeld, dat hij de vertegenwoordiging in het alge meen bestuur van ,,'t Anker" niet aan kon. „Dat is voor mij een reden om te stellen, dat het gemeentebestuur beter vertegenwoordigd moet zijn in het alge meen bestuur. Ik ben dan ook van me ning dat ten minste vijf raadsleden tot het algemeen bestuur van het bejaar dencentrum moeten toetreden, alvorens we tot overdracht kunnen overgaan", aldus de heer Van Eldik. Ook de heer J. den Hartog (AR) kon zich niet met de huidige gang van za ken in het nieuwe bejaardencentrum verenigen. „We moeten deze zaak eerst eens grondig uitpraten met het dagelijks- en algemeen bestuur van ,,'t Anker", aldus Den Hartog, die hierbij dacht aan een „ronde" tafel, waaraan R. DE JONGH (P.v.d.A.) orthodox beide partijen hun bezwaren naar vo ren zouden kunnen brengen. De heer R. de Jongh, zei zich hierbij volledig te kunnen aansluiten. Burgemeester Pott voelde eveneens veel voor de suggestie van de heer Den Hartog en toonde zich verheugd, dat ook de heer De Jongh zich hiervan een voorstander verklaarde. Wethouder Van Appeldoorn stelde aan de SGP-afgevaardigden de vraag of er wel over te praten was. De fractie leider, de heer C. H. Jansen-Schuiling antwoordde: „Natuurlijk is er over te praten, maar met u misschien niet". Vervolgens zette de heer Van Appel doorn rijn mening over het bejaarden centrum uiteen. „Als wethouder heb ik deze zaak van het begin af meege maakt. Ik ben er altijd van uitgegaan, dat dit een tehuis moest worden voor al onze „oudjes". Het gebouw is ge schonken door ons allen, voor ons allen. Tot nu toe is er steeds een stempel ge drukt op het bejaardencentrum. Dat is duidelijk gebleken uit het aantrekken van de directrice. Ik had zeker ver wacht, dat we een directrice zouden krijgen, die boven alles zou staan, maar niet één die de partij gaat meeblazen, want dat vind ik onjuist. Dit had tot gevolg, dat ik altijd op een begeleiding van de gemeente heb aangedrongen. Ik ben het met de vorige sprekers eens, dat er in ,,'t Anker" geen geestelijke vrijheid is. De vrijheid wordt hier ern stig geschaad", aldus wethouder Van Appeldoorn, die zich zonder enige voor waarde niet bereid verklaarde het be jaardencentrum over te dragen. Burgemeester Pott merkte tenslotte op, dat op korte termijn in 'n gezamen lijke zitting van raad, dagelijks- en al gemeen bestuur van het bejaardencen trum nader op de kwestie zal worden teruggekomen. „Voor mij staat het vast, dat het stichtingsbestuur van ,,t' Anker" niet bereid is zijn medewerking aan een dergelijk gesprek te geven", aldus de heer T. van Eldik (SGP). dezelfde orde in zilver. De overige jubilarissen waren de he ren Jac. Kroesbergen, met 50 dienstja ren en W. Hendriksen met 25 dienstja ren en mevr. G. W. G. van Dijk-Post met 25 dienstjaren. Wegens pensione ring werd afscheid genomen van de he ren H. C. Huting, W. Pel en G. Alberti. Nu de bazaar die gehouden werd ten bate van het te bouwen „Hervormd Centrum" weer achter ons ligt, willen we allen die ons geholpen hebben om deze bazaar te doen slagen heel harte lijk dank zeggen. In het bijzonder dank aan allen die onze bazaar bezochten en daardoor meegewerkt hebben om te komen tot het prachtige eindbedrag van f 5225,57. Wij willen niet vergeten de weledele heer W. Kooy, die zo wel willend was om zijn garage gratis be schikbaar te stellen, hartelijk te dan- den. Tenslotte als laatste, maar niet minder goed gemeend, aan de heer D. Niessen, die ons als zakenman wel op een bijzonder prettige manier terzijde stond. Hartelijk dank!! De prijzen van de grote verloting zijn al op hun plaats van bestemming. Het poppenledikant dat verloot werd is ge vallen op 362 (gele loten). Een paar pannelappen op 802 (rose). Beide prij zen zijn af te halen aan de Hervormde Pastorie, Rijksstraatweg 60. Mevrouw Overgaauw-Hofland. Atletiek: De Griekse tweede secreta ris van het bureau van sportzaken, (George Islanidis, (militair in de rang van kolonel) heeft verklaard dat niets de organisatie van de Europese atle- tiekkampioenschappen in Athene in d« weg staat. „De problemen rond de di recte uitzendingen van radio en televi sie zullen zonder twijfel tijdig worden opgelost", zei hij, „en de regering heeft voldoende geld beschikbaar ge steld om het stadion van Karaiskaki te verbeteren". LEERSUM De Leersumers hebben zaterdagmiddag op een zeer originele wijze Sint-Nicolaas binnengehaald. Om drie uur reed hij, gezeten op een gro te boot, de gemeente binnen. Op het gemeentehuis werd hij ontvangen door de burgemeester, het bestuur van de middenstandsvereniging „Aller Belang en natuurlijk door heel veel kinderen. De muziekvereniging EMM verraste de Sint met enkele Sint-Nicolaasliedjes. De burgemeester was erg blij de goedheiligman in haar gemeente te mo gen ontvangen. „U bent enorm druk en daarom vind ik het voor Leersum een hele eer, dat U nog tijd gevonden hebt een bezoek te brengen". Mevrouw s' Jacob des Bouvrie vroeg Sint-Nicolaas te zorgen dat er in Leer sum zo gauw mogelijk kleuterscholen gebouwd kunnen worden, want er is grote behoefte aan. In zijn toespraak tot de Leersumse jeugd vroeg de Sint de komende weken extra aandacht te besteden aan zieke mensen. Hij deed een beroep op ze om deze mensen eens een keer te verrassen. Na de officiële ontvangst verzocht de Sint aan de burgemeester in de boot te stappen. Mevrouw s' Jacob gaf aan dit verzoek graag gehoor en' tussen de Sint met zijn knechten heeft ze toen een „rondvaart" door Leersum gemaakt. VEENENDAAL Dinsdagavond om 8 uur worden er in de kleine zaal van het OCB-gebouw te Veenendaal dia's en foto's getoond van de trip, die de Spar- ta-meisjes enkele maanden geleden on dernomen hebben in Suriname op uitno diging van de Vereniging Rijksspelen. De gehele Sparta-familie en andere be langstellenden zijn uitgenodigd deze avond bij te wonen. Aan de hand van talloze dia's en door de meisjes zelf aangelegde fotoboeken zal de zo bijzonder eervolle en geslaag de trip weer in leven worden geroepen. Men verwacht dan ook veel belangstel lenden in het OCB-gebouw. Geboren: Bennie, z.v. H. Terschegget en H. Achterberg. Overleden: Jannigje Swagers, 66 jr. Gehuwd: Evert Brevé, 24 jr, en Piet je Catharina Kaastra, 21 jaar. Ingekomen personen: A. J. Beekman, Pr. Beatrixlaan 21 van Apeldoorn; E. W. J. Zilver, Pr. Hendriklaan 7 van Cu rasao; J. F. Roos, de Del 21 van Los ser; H. M. Opperman, Elspeterstraat weg 71 van Leersum; H. G. Brinkman, Kon. Wilhelminaweg 46 van Doorn; W. C. v. Alfen-van Capellen, Kon. Wilhel minaweg 20 van Rhenen. Vertrokken personen: P. C. Brevé- Kaastra, Nederstraat 13 naar Aramer- zoden; W. M. Nijhuis, Jan van Zutphen- weg 4 naar Rotterdam. Heden, maandag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30 uur: „Man, vrouw en het huwelijk". Morgen, dinsdag VEENENDAAL Postkantoor 9-12 uur: Verkoopstand voor kinderpostzegels. OCB-gebouw 14.30 uur: Ontspannings middag bejaarden, damesmiddag. KESTEREN Tuinbouwschool 19.30 uur: Uitslag tui- nenkeuring. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren: Goudreinette: EI 65—75: 20—23; EI 75—85: 28—31; EI 8595: 2932; aanvoer 34 ton. Cox's Or. Pippin: EI 60—65: 34—37; EI 65—70: 45—49; EI 70—75: 50—52; EI 75—80: 54—56; EI 8085: 5657; aanvoer 13 ton. Golden Delicious: EI 70—75: 34; EI 75—00: 38; EI 80—85: 3840; aanvoer 17 ton. Lombartscalville: EII 60—70: 18—20; EII 70—80: 26—27; aanvoer 6 ton. Gieser Wildeman: EI 50—60: 65—66; EI 60—70: 78—83: aanvoer 2 ton. IJsbouten: EII 50—60: 55; EII 60—70: 61—67; aan voer 1 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. LEERSUM Vrijdagmiddag werd er in Leersum weer een nieuwe winkel geopend aan de Rijksstraatweg. Deze opening geschiedde op een zeer origine le wijze, want Zwarte Piet was hier voor naar Leersum gekomen. De eige naar van De Luifel, de heer A. van Loon, had op veel belangstelling gere kend, maar dat zovelen reeds na de opening een bezoek aan zijn mooie win kel zouden brengen, was voor hem een verrassing. Als eerste kocht Zwarte Piet een he leboel cadeautjes voor Sinterklaas. Hij kon een ruime keus maken uit tal van lederwaren, paraplu's, bijouterieën enz. Het college van B. en W. was verte genwoordigd door wethouder A. van de Bogert. Van de Bogert bood namens de gemeente Leersum zijn gelukwensen aan met de tot standkoming van deze moderne zaak. „Aan een dergelijke winkel was in Leersum grote behoefte. De inwoners van Leersum zullen nu in eigen dorp nog meer mogelijkheden hebben om goed te kunnen winkelen. De uitbrei ding van het winkelcentrum zal er bo vendien toe bijdragen dat ook mensen van buiten Leersum hier, bij ons hun inkopen komen doen".

De Vallei | 1967 | | pagina 3