Wethouder Deen opende nieuw clubgebouw Candia ALGEMENE BESCHOUWINGEN VAN KESTEREN GEMATIGD Sinterklaas in Eist AGOYY deelde buit met Helmond Sport Eerste overwinning van Advendo2-1 Verdiende zege van Valleivogels Eervol gelijk spel van kolfba club Swift tegen ODIK Een wagen die zelfs kenners verbaast... Veel waardering voor zelfwerkzaamheid Snellenburg jeugdhome Sport in 't kort „ER IS EEN MIJLPAAL BEREIKT9 P.v.d.A.Politietoezicht verbeteren P.v.d.A. Gem. Belang Boeren Partij Voorzitter voor Democraten '66 Vrouw in eigen huis door Turk aangerand Geschenken Jongeman stak prostituee met sierdolk KESTEREN - De algemene beschouwingen, die tijdens de behandeling van de begroting 1968 in de raadsverga dering van Kesteren werden gehouden, droegen een gematigd karakter. Slechts drie fracties waagden zich aan een beschouwend betoog, waarin veel opbouwende kritiek werd geleverd. De SGP-fractie volstond bij monde van de heer C. H. Jansen-Schuiling met te bedanken voor het samenstellen van de begroting. -g.ua 4 MAANDAG 27 NOVEMBER 1967 APELDOORN AGOVV heeft een strafschop nodig gehad om tegen Hel mond Sport een overigens toch wel verdiend gelijk spel te behalen. De Helmonders hadden in de eerste helft, doordat ze sneller en doortastender speelden dan de thuisclub, een duidelijk veldoverwicht en kregen in de elfde mi nuut een voorsprong, toen kepper Wieg- mink van AGOVV de bal na een van dichtbij afgevuurde kopbal van Van Berlo losliet, waardoor Kreekels maar behoefde te richten. Van de Berk en Kreekels richtten in die eerste helft nog eens tegen de lat. Na de rust verhoogde AGOW duide lijk het tempo en nu waren het de Apel- doorners, die het spel beheersten, al waren de uitvallen van Helmond Sport uiterst gevaarlijk. Een handsbal van Chatrou leverde AGOVV in de elfde mi nuut van de tweede helft een strafschop op. Keeper Hendriks stopte het schot van Donderwinkel fraai, maar hij kon niet verhinderen, dat de toestormende Van Straalen de terugspringende bal in het doel deponeerde. Nadien heeft de Helmondse verdediging het uiterst moeilijk gehad, maar ze slaagde erin stand te houden. Er waren ruim 5500 toeschouwers. VEENENDAAL Sint-Nicolaas heeft zaterdagmiddag een bezoek gebracht aan de jeugd van de Engelenburg. Het werd een vrolijk kinderfeest, waarvan de kinderen tot 12 jaar ten volle heb ben genoten. Aan het slot van het feestprogramma in de bovenzaal van de Brandweerkazerne sprak de voor zitter van de wijkgemeenschap, de heer Joh. A. Koot de wens uit, dat er in de toekomst nog meer voor de jeugd zal kunnen worden gedaan. De eerste wens in dit opzicht is de spoedige realisering van een speeltuin. EDERVEEN Advendo heeft op eigen terrein de eerste overwinning van dit seizoen behaald op het bezoekende Heer. De zege van Advendo was vol komen verdiend omdat de thuisclub de gehele wedstrijd een veld meerder heid had. Trainer v. Laar had zijn team danig gewijzigd en had midden voor Marcus als spil opgesteld, het geen een geduchte versterking beteken de. Al gauw bleek dat Advendo op winst gebrand was. De ploeg speelde met volle inzet en de Hees-verdediging moest herhaaldelijk aan de noodrem trekken. Toch had Advendo na 10 mi nuten succes. T. Veer sprintte op een goede pass van C. Ruiswijk, kwam al leen voor keeper Tempelaar en schoot onhoudbaar raak (10). De thuisclub drukte na dit openingsdoelpunt door en 2 minuten later was het al 20. Een hard ingeschoten bal kwam via een Hees-verdediger vöor de voeten van C. Ruiswijk die beheerst scoorde. De gas ten waren hierdoor niet aangeslagen en kwamen kort daarop op 21, toen kee per Veldhuizen zich verkeek op een boogbal van rechtsbinnen Hardeman. Advendo bleef sterker maar verder dan enige cornerballen kwam de thuis club niet. De Hees-aanvallen strandden steeds weer op de uitstekende spil Mar cus. Na de hervatting bleef Advendo ster ker, maar er werd niet meer gedoel punt. Post en Veer hadden Advendo een grotere voorsprong kunnen bezor gen, maar zij verspeelden enkele kan sen. Aan de andere kant kregen de Hees-voorwaartsen geen kans tegen de hechte Advendo-defensie. Kort voor het einde behoedde keeper Tempelaar zijn ploeg voor een grotere nederlaag door een keihard schot van T. Veer tot cor ner te verwerken. Verdere uitslagen: DOVO 6 - Adven do 2 1—5; Advendo 3 - Scherpenzeel 3 s.n.o. Junioren: Advendo A - DOVO C 04; Adspiranten: Oranje Wit - Adven do 100; Pupillen: GVVV - Advendo 9—0. BAARN Een gewijzigd Valleivo gels trad zaterdag in Baarn aan tegen de gelijknamige club. De plaats van Klinkhamer werd ingenomen door R. v. Maanen waardoor de voorhoede aan stootkracht won. Valleivogels behaalde een verdiende 1-3 overwinning. De Vo gelsverdediging kwam direct onder zware druk te staan, maar verder dan enige hoekschoppen kwam Baar niet. Na ongeveer acht minuten spelen ver plaatste Valleivogels het spel naar de Baarnhelft en de Baarnkeeper wist met prachtige acties een doelpunt te voorkomen. Na 12 minuten joeg R. van Maanen uit een voorzet van C. van Maanen de bal onhoudbaar langs de Baarngoalie (0-1). Baarn probeerde het spel te verplaatsen maar de Vogel- verdediging gaf geen krimp. Vooral J. Overeem was goed op dreef. Hij scha kelde de gevaarlijke Baarnrechtsbuiten geheel uit. De kanthalfs P. v. d. Ham en J. v. Rootselaar Gzn. zetten hun voor hoede steeds aan het werk en vooral C. van Maanen stichtte nogal eens ver warring in de Baarn-achterhoede. Na twintig minuten nam J. van Rootselaar Gzn. de bal ineens op de schoen en knalde van de rand van het straf schopgebied enorm hard in (0-2). Baarn kwam niet verder dan een buitenspel- doelpunt. In de tweede helft een heftig aanval lend Baarn, maar de Vogelsverdedi ging wist het doel schoon te houden. In de 60e minuut verkleinde Baarn de achterstand toen de middenvoor alleen voor Vlastuin kwam en geen fout maakte (1-2). De thuisclub zette alles in de aanval maar de versterkte Vo gelsdefensie stond geen doelpunt toe. Met snelle uitvallen schiep Valleivo gels zich nog enige kansen en nadat Werkman had naastgeschoten en v. Domselaar net over kopte, was het weer R. van Maanen die de Baarn-doel- man passeerde en zijn ploeg naar een 1-3 voorsprong schoot. Aan de andere kant had de Baarn-linksbuiten geen ge luk toen hij inschoot en een Vogels-ver dediger de bal van de lijn afwerkte. Valleivogels behaalde een volkomen verdiende 1-3 overwinning waardoor de Scherpenzelers leider Renswoude goed WUven voleen. r De fractievoorzitter van de PvdA, de heer R. de Jongh, merkte in zijn po litieke beschouwing op dat in het jaar 1967 de politiedienst in Kesteren, we gens ziekte en onttrekking van perso- veel, niet bevredigend heeft kunnen functioneren. „Hierdoor is binnen onze gemeente te weinig politietoezicht, wat tengevolge kan hebben dat onder ande re bij verkeersongelukken niet tijdig politie aanwezig kan zijn", aldus dhr. De Jongh, die zei voor de beide vrijwillige brandweerkorpsen grote waardering te kunnen opbrengen. Met betrekking tot de Volksgezond heid memoreerde de heer De Jongh het goede werk van de twee in de ge meente Kesteren werkende kruisver enigingen. Voorts drong de PvdA'er aan op invoering van schoolmelkvoor- ziening. De volkshuisvesting kreeg in het be toog van de heer De Jongh uitvoerig aandacht. Ook na de realisering van de volgende 120 woningwetwoningen zal - volgens zijn fractie - de woningnood in de gemeente Kesteren nog niet zijn verdwenen. Speciaal in het dorp Kes teren voorzag spreker dat de behoefte aan woningen zou toenemen in verband met een eventuele uitbreiding van ge vestigde industrieën en de mogelijke vestiging van nieuwe industrieën. De fractieleider van de PvdA drong er bij het college op aan de huurbescherming in de gemeente Kesteren niet te vroeg op te heffen omdat dit speciaal voor de economisch zwakkeren ernstige gevolgen kan hebben. OPHEUSDEN. Burgemeester D. J. Pott stelde tijdens de afgelopen raadsvergadering voor om in het dorp Opheusden een instuif voor de jeugd te creëren. Een en ander zou volgens de burgemeester heel goed mogelijk zijn in het pand „De Snellenburg" in de Ham- sestraat, dat over enige weken onbe woond zal zijn. „Zou het niet mogelijk zijn om met de raadsleden en deputaties van de ver schillende Opheusdense verenigingen hier een plan over op te zetten?", al dus burgemeester Pott, die zei, dat dit plan hem de laatste weken had bezig gehouden. „We zouden dan ook in Op heusden instuifavonden voor de jeugd kunnen organiseren. „De Snellenburg" beschikt over kamers, die uitermate voor dit doel geschikt zijn". De heer Pott was van mening, dat de vereni gingen met de leiding van de instuif avonden belast moesten worden. „Op die manier krijgen we in Opheusden een soort verenigingsgebouw, waar alle Dlaatselijke verenigingen gebruik van kunnen maken", zo merkte hij op. De gehele raad toonde zich enthou siast over het voorstel van zijn voorzit ter. Er werd besloten om de plannen nader uit te gaan werken. „Als „De Snellenburg" leeg staat, hoop ik dat de jeugd er geen vernielingen zal aanrich ten. Het gebouw wordt tenslotte van haarzelf", zo besloot de heer Pott. „Er is al meermalen gesproken over de persoonlijke vrijheid van iemand. Ik ben van mening, dat met het amende ment van de heer Den Hartog de per soonlijke vrijheid aangetast wordt. We leven in een moderne wereld en we moeten een ieder geven waar hij recht op heeft. Laten we als raad toch eens een keer over het grote bezwaar van de andersdenkenden heenstappen", al dus de heer K. de Gier (PvdA). Burge meester D. J. Pott interrumpeerde door te zeggen, dat de heer Den Har tog niet de gehele voetbalvereniging „Opheusden" van subsidie wenste uit te sluiten. „Het gaat hier alleen om de elftallen, die op zondag spelen en „Op heusden" beschikt ook nog over zater dagelftallen", aldus de heer Pott. De heer H. Remmelink juichte de subsidieverordening van harte toe, maar betreurde het, dat men weer enigszins wilde gaan discrimineren. „Men gaat bepaalde mensen de vrij heid ontnemen. Je behoeft de sport op zondag niet te gaan stimuleren, maar men moet het ook niet gaan afrem men", aldus spreker. Ten aanzien van het onderwijs is de fractie van de PvdA tot het besluit ge komen dat ernaar gestreefd moet wor den zo spoedig mogelijk met het open baar onderwijs in Opheusden te begin nen; ook als dit in een noodgebouw zou moeten gebeuren. De PvdA blijft het echter aantrekkelijker vinden als direct in een permanent gebouw zou kunnen worden begonnen. Bij het per manent huisvesten van de openbare en bijzondere u.l.o.-school in het dorp Kesteren zou het volgens de heer De Jongh aanbeveling verdienen beide scholen in één gebouw onder te bren gen; uiteraard met handhaving van de eigen bestuursvorm. De fractieleider van de PvdA herin nerde het college eraan dat hij in zijn beschouwing voor de begroting 1967 gewezen had op het feit dat zijn frac tie met betrekking tot het onderdeel Maatschappelijke steun en voorzorg als het ware in de mist vaart. De heer De Jongh drong namens de begrotings commissie en zijn fractie nogmaals aan op het instellen van een raadscom missie voor advies inzake toekenning van bijstand aan behoevenden. „Mijn fractie wil over deze aangelegenheid graag thans een beslissing", aldus de heer De Jongh. Ook de fractie van de PvdA gaf te kennen veel waardering te hebben voor de samenstellers van de begroting 1968. De heer H. Remmelink van de groe pering Gemeente Belang noemde de noodzakelijke belastingverhogingen in 1968 een pijnlijke zaak. „Als de uitga ven gaan stijgen moet men deze bitte re pil wel slikken", aldus het raadslid. Wat de woningbouw betreft merkte de heer Remmlink op dat, na het afwer ken van de geplande bouwstromen, ook eens bij een verdere uitbreiding van de gemeente gedacht moest wor den aan plaatselijke aannemers. De heer Remmelink drong aan op een spoedige realisering van het gymnas tieklokaal, het dorpshuis en het over dekte instructiebad. Vooral het instruc- tiebad vroeg volgens de heer Remme link om een snelle realisatie. Ook de aanleg van sportvelden in Kesteren en Opheusden zou volgens het raadslid nog wat sneller kunnen worden aangepakt. Voorts drong spreker er bij de voor zitter op aan om een commissie in het leven te roepen die het college zou kunnen adviseren bij de uitvoering van het beleid inzake de toekenning van bijstand aan behoevende inwoners. De heer Remmelink vestigde tot slot de aandacht op het belang van 'n taak verdeling voor beide wethouders. Ook de afgevaardigde van Gemeente Be lang zei namens de kiesvereniging veel waardering te kunnen opbrengen voor de sluitende begroting. De heer L. v. Eldik (Boeren Partij) zei door verschillende inwoners van de gemeente te zijn benaderd naar aan leiding van de woningwetwoningen die tegenwoordig zijn uitgerust met centra le verwarming. De mensen stellen dit volgens de spreker niet allemaal evenzeer op prijs omdat de huur hier door hoog uitvalt. Het raadslid vroeg zich af of niet kon worden overwogen om in de toekomst weer eens wonin gen te gaan bouwen zonder centrale verwarming. Voorts drong hij er bij het college op aan om in het vervolg de vragen, die tijdens de rondvraag in raadsver gaderingen worden gesteld, wat sneller te beantwoorden. „Ik heb ook al eens vragen gesteld, die nu na ruim een jaar nog steeds niet zijn beant woord", aldus dhr. v. Eldik. die tot slot zijn waardering uitsprak voor de slui tende begroting. Wethouder Deen hield een toespraak, waarin hij vele lovende woorden sprak. DEN HAAG Mr. H. J. van Looke- ren Campagne uit Zaltbommel is vol gens de verwachting gekozen tot voor zitter van het dagelijks bestuur van De mocraten '66. Mr. H. van Beekhuizen (Amsterdam) werd gekozen als secre taris voor politieke zaken, B. Hamstra (Zwolle) als secretaris voor organisa torische zaken. Penningmeester werd J. A. P. M. Beekmans, arts in Melis sant. De drie andere leden van de het da gelijks bestuur zijn P. Dirks (Maas tricht), ir. N. Schwarz (Den Haag) en F. A. Hijmans (Diemen). BOSKOOP Onder bedreiging met een mes heeft zaterdagmiddag een Turkse arbeider een inwoonster van Boskoop verkracht. De Turk had op de kabelfabrieken in Waddinxveen de echt genoot van de vrouw leren kennen en had enkele malen bij het echtpaar thuis koffie gedronken. Toen het de Waddinxvener duidelijk was geworden, dat zijn collega meer belangstelling voor zijn vrouw dan voor de koffie had, had hij hem de toegang tot zijn huis ontzegd. De Turk was daarna overgeplaatst naar Delft. Zaterdagmiddag reisde hij naar Wad dinxveen. Zijn oud-collega was niet thuis. Diens vrouw opende de deur en zag de Turk vriendelijk lachend op de stoep staan. Een ogenblik later duwde hij haar met het mes op de keel naar de slaapkamer. Na zijn daad vluchtte de Turk de pol der in. Hij werd in het woonoord voor Turken in Waddinxveen gearresteerd. RHENEN Zaterdag werd het zelf gebouwde clubhuis van Candia 66 of ficieel geopend door locoburgemeester- wethouder mr. J. Deen. Talrijke afge vaardigden, onder wie ir. F. N. Sikkes. lid van Gedeputeerde Staten, brachten hun gelukwensen over, die vergezeld gingen van bloemen en geschenken. De loco-burgemeester knipte een rood wit gekleurd lint door, waarna alle ge nodigden plaats namen in het clubge bouw „Er is vandaag een mijlpaal be reikt", zei hij in zijn toespraak. „We staan aan het begin van een volslagen nieuwe ontwikkeling. De voetbalsport is nu in Rhenen tot volwassenheid geko men. De fusie van „Sportclub Rhenen" en „Rhenus", die zich gevonden hebben in het huidige „Candia '66" was daar van al een voorloper. De heer Deen toonde zich verheugd over de grote mate van zelfwerkzaam heid waarmee dit gebouw tot stand is gebracht. Het deed hem ook veel genoe gen dat het bestuur van „Candia" spon taan heeft toegezegd, dat ook andere verenigingen van dit clubgebouw ge bruik mogen maken .„Ik hoop", aldus besloot hij, „dat uw vereniging in korte tijd voor de noodzaak zal komen te staan, dat er een vaste tribune op het sportterrein moet worden gebouwd." Ir. F. N. Sikkes, sprekende namens Gedeputeerde Staten en het provinciaal bestuur, verbond aan zijn gelukwensen woorden van lof voor de wijze waarop dit gebouw in deze moeilijke tijd om ka pitaalintensieve bouw uit te voeren ,is gerealiseerd. Nog vele andere sprekers voerden het woord tijdens de receptie. Namens de KNVB sprak de heer E. v. d. Kaa, namens de gemeentelijke sportstichting de heer A. Jansen. Laatstgenoemde had veel bewondering voor de financiële krachtsinspanning van ..Candia". Hij overhandigde de voorzitter behalve een fruitmand een enveloppe met inhoud als eerste bijdrage voor de te bouwen tribune. Burgemeester Bosch ridder van Ro senthal, die verhinderd was, stuurde een felicitatiebrief met een geschenken bon. De heer De Jong, voorzitter van de supportersvereniging „Candia-Vooruit" liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een buitenklok, te plaatsen onder het scorebord. De heer G. B. Runge, sprekende namens het Rode Kruis en het schoolvoetbal beloofde een verband- kist. De heer A. J. Bovenschen, spre kende namens „De Forellen", de „VW", de voorzitter van de Sportraad en de RMC overhandigde een fraaie transistorklok voor de zaal. De heer C. v. d. Pol, zijn gelukwensen aanbiedend uit naam van de RHC, had een envelop pe met inhoud bij zich. Talrijke andere geschenken, gelukwenstelegrammen en brieven met felicitaties kwamen in de loop van de middag nog binnen, te veel om op te noemen. De heer Hoksbergen overhandigde een fraai voetbalspel. De muziekvereniging „Ons Genoe gen" bracht in vol ornaat een serena de. Van „OBK" was een gelukwens binnengekomen met een bericht van verhindering wegens het optreden bij de intocht van Sinterklaas in Eist. De heer L. van Setten, voorzitter van „Candia '66", had voor iedere spreker een toepasselijk woord van dank. Die dank vond wel zijn hoogtepunt, toen hij de heer Bochane van de bouwcommis sie voor het voetlicht haalde en hem mededeling deed van de oorkonde die was vervaardigd en die een historisch plaatsje zal krijgen in het nieuwe, zo pas gereed gekomen gebouw. De Sint kwam zaterdagmiddag om streeks drie uur ook in Eist aan. Hij arriveerde bij het Ingense Veer en maakte, begeleid door het mu ziekkorps O.B.K. uit Rhenen, een rondgang door het dorp. Zaalhandbal: Het Westduitse team heeft zaterdagavond voor 4000 toe schouwers in Keulen met 1312 van Zweden gewonnen. Het was een mid delmatige wedstrijd, die vooral door de Duitsers te hard werd gespeeld. Len- nart Eriksson mocht acht strafworpen nemen, hij schoot acht keer raak en maakte ook nog twee „gewone" doel punten voor Zweden. Tafeltennis: In het Europa Cup-toer nooi van de landskampioenen won Sla- via Praag (Tsj. SI.) met 54 van Lo- komotiv Leipzig (O. Did.). EDE Zaterdag was voor het eer ste team van de Christelijke Korfbal vereniging Swift de thuiswedstrijd te gen ODIK vastgesteld. Enige weken ge leden werd deze wedstrijd in Barne- veld gespeeld, waar Swift kansloos met 83 verloor. De verwachting was, dat het ook nu een nederlaag zou worden. Na anderhalf uur spelen werd de uit slag op 11 bepaald. Swift was over het algemeen sterk, maar door pech werd de, zeker verdiende, overwinning niet behaald. Swift begon overrompe lend. De bal was in de becinfase steeds in de aanval. De ODIK-verdediging sloot goed, zodat er geen doelpunten gescoord werden. De Swift-verdediging speelde echter ook een sublieme wed strijd. zodat de sterke ODIK-aanval geen kansen kreeg. Vooral B. de Vries onderscheidde zich door de sterke ODIK-aanvaller B. v. d. Kamp volledig in bedwang te houden. ODIK speelde zich na een kwartier wat onder de druk van Swift uit waar na de wedstrijd een wisselend karak ter kreeg. In de tweede helft bleef de wedstrijd spannend en het aanzien ten volle waard. Na 13 minuten kreeg ODIK een strafworp toegewezen, die gemist werd. De Swift-verdediging kon zich echter niet snel genoeg herstellen, waarvan B. v. d. Kamp keurig profi teerde. Met een mooie doorloopbal zet te hij ODIK op een 10 voorsprong. Swift echter liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en werd weer sterker. Verder dan twee afgekeurde doelpunten van H. Brandsma kwam het voorlopig niet. Eerst in de 35e mi nuut kwam Swift naast ODIK. H. Brandsma had voor de derde keer succes en nu was zijn doelpunt volko men correct (11). De vakwisseling bracht een heel ander spelbeeld. ODIK was duidelijk aangeslagen. Swift rook zijn kansen, maar de aanval speelde te nerveus. De resterende tien minuten waren te kort om de aanval het juiste spel te doen vinden, zodat doelpunten achterwege bleven. In de 38e minuut vond het laatste belangrijke wapenfeit plaats. ODIK kreeg toen een tweede strafworp toegewezen, waarmee het de wedstrijd in zijn voordeel kon beslis sen. Deze strafworp werd echter jam merlijk gemist. In de eerste klasse werden verder geen wedstrijden gespeeld. De stand luidt na het afsluiten van de eerste comDetitiehelft: ODIK Phoenix DTS 2 13 12 10 10 46—30 66—38 37—32 43—43 Voetbal: Bayem München heeft een opvolger gevonden voor trainer Tschik Cajkovski, die de club aan het eind van het seizoen verlaat. De nieuwe man is ook een Zuidslavische oud-inter national, namelijk Branco Zebec, die vroeger bij Alemannia Aken heeft ge speeld en die nu nog trainer is bij Di- namo Zagreb. Kunstrijden: Het Russische paar Ta mara Moskwina/Alek Seimitsjin heeft de voor-Olympische wedstrijden paar- rijden in Grenoble gewonnen. Gudrun Hauss/Walter Hafnér ,(W. Did.) wer den tweede en het Poolse paar Janina Poremska/Pjotr Scypa derde. DEN HAAG In de nacht van za terdag op zondag heeft de negentienja rige huisschilder L. d. B. uit Voorburg in de Haagse Rozemarijnstraat de zes tigjarige prostiuée E. v. Z. met een dertig centimeter lange sierdolk levens gevaarlijk aan de hals verwond. Direct na de steek vluchtte de jongen, omdat de vrouw begon te schreeuwen. Hij werd enkele uren na de steekpar tij thuis aangehouden. Hij had zijn bromfiets in de Rozemarijnstraat laten staan. Het nummer van de brommer maakte het voor de Haagse politie een voudig achter zijn identiteit te komen. De vrouw is opgenomen in 't zieken huis Zuidwal. Daar is zij onmiddellijk geopereerd. Zij kan voorlopig niet wor den gehoord. De jongeman is tegenover de politie bijzonder zwijgzaam over het motief van zijn daad. De prostituée had slechts enkele honderden guldens in huis. In de straat was die nacht de conster natie groot. Verscheidene andere prosti- tuées sloten hun gordijnen. Een aantal mannen begon in kleine groepjes aan een soort bewakingsdienst. ADVERTENTIE Mensen, die gewend zijn om auto's van ver over de tien mille te besturen, steken na een kennismaking met de BMW 1600 hun bewondering niet onder stoelen of banken. Als ze voelen, hoe fel de 96 pk motor trekt, knikken ze goedkeurend, maar zeggen nog niets. Pas als ze bochten, hobbelkeien en bliksemsnel remwerk achter de rug hebben en de wagen ook in alle andere opzichten op de proef gesteld is, zeggen ze; - Tjonge! Je zult zo'n auto hébbenWilt U het oordeel van onpartijdige deskundigen over de BMW 1600 zwart op wit heb ben? Vraag bij ons afdrukken van de roadtests aan. En vergeet niet zelf eens met deze zeer bijzondere wagen kennis te maken. Imp.: AlimpoN.V., Parkstraat Den Haag. Tel.: 070-18 48 43 Showroonr.Tournooiveld.

De Vallei | 1967 | | pagina 4