Trein balanceert boven financiële afgrond Spoorwegen bezuinigen en krimpen personeel in Rennies [Partijraad KYP neemt I over stembusakkoord |nog geen besluit Oud-minister mr. Beerman overleden Niet voor het eerst in lieden Militairen zochten vergeefs moordwapen Postgiro geeft meer service Geld voor belangrijke winteraankopen Kleurentelevisie Bontmantel Ski-uitrusting persoonlijke lening Even neuzen in radicaal programma IN l)EN HAAG DUIZEND WONING ZOEKENDEN ONVINDBAAR „Hoogoven 6"" in gebruik gesteld Echtpaar dood gevonden Chr.-radicalen kunnen grootste partij worden Waarom zou u het niet lenen? Algemene Bank Nederland IV. S. zetten nu alles op alles om het vervoer per rail krachtig te stimuleren ZEER ERNSTIG SANEREN SNEL BESLISSEN BEDREIGD DISCUSSIES Brandend maagzuur, NIET MOGELIJK Italiaanse rovers gebruikten twee auto's Bankrovers houden zelfde straf Meisje vond f 600, in broek in stomerij N.V. „Delana" geeft 20 man ontslag Zes arbeiders dood in kabelbaan Billy Graham ziek RADICAAL TWLNTIG PROCENT Politie verhoorde hoogleraar wegens uitlating over Johnson U bent welkom bij de DINSDAG 28 NOVEMBER 1967 IR. LOHMANN ROTTERDAM Mr. A. C. YV. Beer man is zondagochtend 66 jaar oud in zijn woonplaats Rotterdam overleden. HU is minister van justitie geweest, maar hy zal vooral in de herinnering blijven als een groot ijveraar voor het welzijn van de Rotterdamse haven. Mr. Beerman was Amsterdammer van geboorte. Nadat hy in 1925 in Lei den zijn rechtenstudie had voltooid vestigde hij zich in Rotterdam. Na de Tweede Wereldoorlog bleek hoe na de belangen van zijn woon plaats hem aan het hart gingen. Twee maanden na de Bevrijding werd hij voorzitter van de Stichting Havenbe- langen, die in het bijzonder tot taak heeft de Rotterdamse haven in het bui tenland te propageren. Een jaar later nam hij zitting in de Rotterdamse ge meenteraad, waar hij fractieleider was van de Christelijk Historische Unie. In beide functies bleef hij tot 1959. A's advocaat bleek hij een knap ju rist met veel belangstelling voor de problemen van internationale scheep vaart en havenbedrijven. Op dit ter rein verwierf hij zich ook als publicist een naam die tot in het buitenland be kend was Hij trad op als pre-adviseur voor de Nederlandse vereniging voor internatio naal recht. In het gerechtshof in Den Haag is hij raadsheer-plaatsvervanger geweest. Vier jaar lang, van 1959 tot 1963, heeft mr Beerman in het kabinet-De Quay de portefeuille van justitie be heerd. Dit ministerschap heefl hij ove rigens niet geambieerd, maar hij wil de de post niet weigeren, toen deze bij de zetelverdeling aan het slot van de kabinetsformatie toeviel aan de Chris telijk Historische Unie. Met grote plichtsbetrachting en veel bekwaamheid heeft hij zich toen ge wijd aan deze arbeid. In die tijd kwa men er enkele zeer gevoelige onder werpen, zoals toto, gratie-beleid en spijtoptanten aan de orde. Mr. Beerman was een eenvoudig le vend en sportief mens. Velen herken den hem als hij op zijn hoge fiets door de stad ging. De roeisport was een hobby van hem. Uit zijn functie van brandmeester bij de vrijwillige brand weer bieek zijn burgerzin. Hij was ridder in de orde van de Ne derlandse Leeuw en droeg verscheide ne buitenlandse onderscheidingen. ADVERTENTIE UTRECHT Het is niet voor de eerste maal dat de Spoorwegen in grote moeilijkheden verkeren. Ook in de jaren dertig was er een ern stige crisis. De regering heeft toen de oplossing gevonden in twee maat regelen: zij gaf de Spoorwegen een grotere commerciële vryheid en bracht tegeiykertyd het bedryf te rug tot een kleine omvang. Dat ge beurde door sluitingen van lijnen en stations op grote schaal. Tenslotte gaf de regering aan de ze reorganisatie een juridische en financiële vorm door het oprichten van de NV Nederlandsche Spoorwe gen. Haar taak werd „het op com merciële wijze exploiteren van het overblijvende railnet". Die reorganisatie van 1937 hielp ongeveer 25 jaar. Het rendement van de onderneming bleef wel uiterst gering, maar er waren ten minste Deviedigende i~ vltaten. „De omvang van de tegenwoordi ge crisis is absoluut en relatief zeer ernstig", deelde een van de directieleden, mr. M. G. de Bruin in september al mee in een voor dracht voor het Nederlands Ver- voerswetenschappelijk Instituut. Op een omzet van 675 miljoen gulden verwacht het bedrijf dit jaar een verlies van 140 miljoen. Anderen spreken zelfs van ongeveer 150 mil joen en van 531 miljoen tot en met 1970. Weliswaar staat er een Garantie- wet op stapel, maar daarmee is het spoorwegvraagstuk niet opgelost. Mr. De Bruin sprak over „een maat regel tot boedelredding". Een oplos sing kan volgens de directie alleen worden gevonden door het wegne men van de oorzaken van de verlie zen. Om dat doel te kunnen berei ken zijn nu de plannen opgesteld, zoals president-directeur Lohmann die gisteren in besloten kring heeft ontvouwd. De belangrijkste daarvan zijn het saneren van de tegenwoordige situa tie en het voorbereiden van het be drijf op de belangrijke maatschap pelijke taak, die in de toekomst van het railvervoer zal worden ge vraagd. Op het ogenblik werken ongeveer 27.500 mensen bij de Spoorwegen. Per werknemer is het geïnvesteerde vermogen zeer hoog: bijna honderd duizend gulden. Bij een loonsom van zestienduizend gulden bedraagt de omzet per werknemer slechts onge veer 25.500 gulden. Uit alle gege vens blijkt voigens directeur De Bruin, „dat de kostenstructuur het spoorwegbedrijf stempelt tot een be drijfseconomisch kwetsbare onder neming". Namens bijna alle bonden van vervoerspersoneel is gisteren uiting gegeven aan ongerustheid, aan on vrede over het niet gekend zijn in het beraad en aan het bestaan van onrust onder het personeel. Vorens de heer W. A. Kieboom, algemeen secretaris van de Nederlandse bond, heeit ook de regering schuld s.n öc situatie. Zij heeft nog steeds geen keus gemaakt lussen openbaa. cn particulier vervoer. Niet alleen de overheid zal nu snel moeten bes'::-- sen, maar er zijn ook efficiencymaat regelen nodig. Van een opicsa.ng „over de ïuggen van het personeel heen" kan geen sprake zijn. De heer J. Dassel, voorzitter van de protestant-christelijke bond, \.a^ de enige die er begrip voor kon op- biengen. dat de directie van de NS de bonden niet heeft geraadpleegd over de te nemen maatregelen. Le reden tot bezorgdheid en ongerust heid is er volgens hem al enige tijd. Niet verbaasd, wel teleurgesteld, was de voorz tter van de rooms-ka- tholieke bond, de heer A. F. Jent- jens. „Wij hebben al vele malen gezegd, dat wij wilden meepiaten. De bedrijfsvoorlichting die nu op stapel staat, komt in zekere zin te laat. De verhouding regering - NS- d«-ec"e zal daarbij wel van invloed zijn geweest. Met dat al weet het p, .m nog niet waar het aan toe is". Volgens de heer J. Gijsbertse, voorzitter van de niet-erkende Fede ratieve Spoorweg Vakvereniging, zullen de vage mededelingen van de directie de onrust in het bedrijf al leen doen toenemen. „Hoe kan men nog vertrouwen hebben in iets dat men in het verleden heeft verwaar loosd?" „In feite voelt nu het hele perso neel zich bedreigd, want iedereen kan door de versnelde afvloeiing worden getroffen. Ik ben er niet ze ker van, dat het personeel wel ver trouwen zal hebben in de vage me dedelingen. Wij zouden behoorlijke informatie wel op prijs hebben ge steld". UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen staan ct financieel zo slecht voor dat de directie zich gedwongen heeft gezien de bijzondere medewerking van de belangrijkste stafmedewerkers in te roepen. Zij heeft die gevraagd voor de uitvoering van de volgende maatregelen: 1. Verdere vermindering van personeel. 2. Verhoging van de opbrengsten op korte termijn door het railvervoer aan trekkelijker te maken. 3. Verdere kostenbesparende maatregelen. Een groep van zes medewerkers, uit evenzovele takken van dienst, zal de ideeën tot verbetering van het bedrijfsresultaat en tot versterking van de positie van het bedrijf moeten stimuleren en tot één plan moeten bundelen. Ir. J. Lohmann, de president-direc teur heeft dit gisteren namens de di rectie en de chefs van dienst meege deeld aan driehonderd stafmedewer kers uit het hele land. Daartoe waren in het Utrechtse Gebouw van Kunsten en Wetenschappen 's morgens en 's mid dags door de spoorwegrecherche be waakte büeenkomsten achter gesloten deuren belegd. Vooraf was de per- soneelsraad ingelicht. In de loop van de middag werd het persnoeel via het eigen telexnet op de hoogte gebracht. De boodschap werd verzonden namens de directie en de personeelsraad. Over de personeelsvermindering werd gezegd dat deze in de eerste plaats zal worden bereikt door natuur lijke afvloeiing als gevolg van pensio nering. ontslag op verzoek en dergelij ke. „Wanneer", aldus de boodschap, naast andere maatregelen, zoals ver plaatsing. omscholing, tijdelijke te werkstelling op lager gewaardeerde olaatsen. de personeelssterkte deson danks onvoldoende daalt zal tenslotte het op wachtgeld stellen onvermijde lijk kunnen blijken. Het spreekt van zelf. dat alle sociale consequenties van de te nemen maatregelen door de di rectie met de personeelsraad worden overlegd". In het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen heeft K. Lohmann voor zijn stafmedewerkers uit alle diensten de toestand van het bedrijf doorge licht en een nieuwe visie voor het hele spoorwegbedrijf ontwikkeld. Daarna ontw'kkelden zich telkens uitvoerige discussies. Dat gebeurde niet in een ge ëmotioneerde sfeer, maar puur zake lijk. Daarbij is ook gesproken over wat werd genoemd „de zorgelijke liquidi- teitspnsitie". Ir. Lohmann zei erover dat ook het investeringsbeleid, „dat mede van groot belang is voor de mogelijkheden tot opvoering van de produktiviteit, de volle aandacht heeft. ADVERTENTIE druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direkt! IN AVEREEST AVEREEST Zeer minutieus is gis teren door militairen met mijndetectors het bietenland afgezocht, waarin de vijftienjarige Nellie de Haan uit de buurtschap Den Oosterhuis, onder de gemeente Avereest, donderdagavond werd vermoord. Bij de metalen voor werpen, die daarbij voor de dag kwa men was er geen enkel dat als slag- of steekwapen kon zijn gebruikt voor de verwondingen in nek en achter hoofd van het slachtoffertje. Ook het verhoor van een aantal mensen door de Rijkspolitie heeft gis teren geen positieve aanknopingspunten opgeleverd. In het rijksasiel voor gees telijk gestoorden Veldzicht in Balkbrug (gemeente Avereest), waarin 150 ter ueschikking van de regering gestelde veroordeelden worden verpleegd, is tot nu toe evenmin iets positiefs ontdekt. Het uitgebreide onderzoek in deze richting heeft aan het licht gebracht, dat donderdag kort voor het begin van de avondmaaltijd van zeven uur alle verpleegden die buiten de inrichting werken zich present hadden gemeld. Bij het algemeen appèl des avonds om half tien waren alle verpleegden van de inrichting aanwezig. Het appèl voor de avondmaaltijd is geen algemene controle. Bij dit appèl wordt ervan uitgegaan, dat de ver pleegden die niet buiten mogen komen, aanwezig zijn. Vandaar dat op dat tijd stip alleen de buitenwerkers zich mel den. Het avondappèl geldt voor alle be woners van het asiel. Het gerechtelijk laboratorium in Den Haag heeft ook geen opmerkelijke ont dekkingen gedaan bij het onderzoek van de kleren van het vermoorde meisje. - door invoeren van spaarrekening - DEN HAAG Nu rente op een deel van het tegoed bij de postgiro zal wor den ingevoerd krijgen alle rekening houders een speciale spaarrekening. Deze heeft hetzelfde nummer als de girorekening en geeft een rente van 3,48 procent. De rekening-houder moet zelf bepa len welk gedeelte van zijn saldo op de giro rentedragend moet worden. Daar voor kan hij de gewone blauwe giro kaart gebruiken. Onder het over te schrijven bedrag moet het eigen giro nummer worden vermeld met als spe ciale bijvermelding „spaarrekening". Zo'n ingezonden blauwe kaart heeft tot gevolg, dat het aangegeven bedrag van de girorekening wordt overgeschre ven naar de speciale giro-spaarreke ning. Als van het saldo op de giro-spaarre kening voor het doen van betalingen moet worden overgeschreven, dan moet de rekeninghouder dat bedrag eerst overschrijven van zijn spaarreke ning naar zijn gewone girorekening. Daarvoor ontvangen de rekeninghou ders speciale overschrijfkaarten die een andere kleur hebben. Het zal niet mogelijk zijn om van de spaarrekening rechtstreeks naar een andere rekening bedragen over te schrijven. De giro zal het geheel administreren „Wel een uitbreiding van ons werk, maar wij hebben nu eenmaal gewed op een goede dienstverlening", aldus de directeur van de postgiro, die reuze blij is met deze nieuwe service-mogelijk heid voor zijn anderhalf miljoen reke ninghouders. ROTTERDAM De drie Italianen die dit weekeinde voor vijftigduizend gulden aan sieraden roofden uit de eta lage van een Rotterdamse juwelier, zijn zo goed als zeker naar Duitsland ge vlucht. Gistermiddag kreeg de Rotterdamse politie bericht, dat zondagavond om on geveer acht uur een Alfa Romeo de wagen waarmee de rovers op de vlucht waren met geblindeerde nummer platen bij Vaals de grens was gepas seerd. De wagen verdween in de rich ting Aken. De douanebeambten zagen dat er drie mannen in de auto zaten. De chauffeur negeerde ieder stopteken. De Rotterdamse politie heeft haar Duit se collega's gevraagd de jacht op de drie rovers te openen. De politie is er nu van overtuigd dat de Italianen twee auto's van het merk Alfa Romeo hebben gebruikt. Gister middag werd in Delft de Alfa Romeo teruggevonden, waarvan inmiddels is komen vast te staan, dat deze bij de vlucht onmiddellijk na de inbraak werd gebruikt. Dezelfde wagen was al eerder door de politie in Delft gesignaleerd. In de nacht van zaterdag op zondag toen de in braak werd gepleegd, heeft de Haagse politie een Alfa Romeo met hetzelfde nummer als van de gisteren gevonden wagen, tot in Delft achtervolgd. De Haagse politie kreeg argwaan toen de wagen 's nachts met grote snelheid door Den Haag reed. In Delft raakte de politie echter het spoor bijster. De politie vraagt zich nu af, waar de juwelenrovers van wagen hebben verwisseld. Was dit in Delft of reed het drietal met dezelfde wagen naar de grenspost Bergh bij Arnhem, waar het zondagochtend, in paniek ra kend, zijn legitimatiebewijzen achter liet, toen de douanebeambten de wagen wilde gaan doorzoeken. Vast staat, dat het drietal zondag ochtend ook in de buurt van andere grensposten is geweest. Als de Italianen elders in het land in de tweede Alfa Romeo zijn gestapt, zo vraagt de politie zich af, wie heeft dan de bij de in braak gebruikte auto teruggereden naar Delft, waar deze gisteren werd ge vonden? ADVERTENTIE ftet vriesfict,aam van v,« heeHa^ DEN HAAG Belangstelling voor het programma van de christen-radicalen (even eerder aangeboden aan de leiders van de K.V.P., C.H.U. en A.R.P.) door v.I.n.r. de heren B. Biesheuvel, prof. mr. P. J. Verdam en mr. J. M. Th. Cals. De foto werd gemaakt, even voor de aanvang van de vergadering van de „Groep van 18". DEN HAAG Het door de gemeente Den Haag ingestelde onderzoek naar de realiteit van de totaal 16.000 wo- ningaanvragen heeft enkele verras sende resultaten opgeleverd. Van de in totaal 16.000 uitgezonden formulie ren zijn er ongeveer 1000 als onbestel baar teruggekomen. Deze woningzoekenden hebben het kenneiyk niet nodig geoordeeld het bureau huisvesting van hun verhui zing i i kennis te stellen," zo zei gis termiddag by de voortgezette begro tingsbehandeling de wethouder voor huisvestingzaken, de heer I. van der Weide. Rovendien zijn 5000 formulieren niet te ruggestuurd ondanks de mededeling op het formulier dat in dat geval de woningaanvraag als vervallen zal wor den beschouwd. Overigens is de ge meente wel van plan 5000 woningzoe kenden nog een tweede formulier toe te sturen. Momenteel zijn van de 10.000 binnenge komen formulieren er 7.034 verwerkt. 37 procent van de ruim 7.000 woning zoekenden bleek niet meer te kunnen betalen dan een huurprijs van 100 gulden per maand. C-* wethouder handhaafde zijn enige tijd geleden ingenomen standpunt dat de woningnood in Den Haag in vijf jaar gelenigd kan worden. Het gaat daarbij echter vooral om de kwanti tatieve woningnood: er zal na die tijd nog wel sprake zijn van een woning behoefte met een duidelijk sociaal ka rakter. AMSTERDAM De drie Amster dammers die vorig jaar september een gewapende roofoverval pleegden op de Nederlandse Middenstandsbank in IJsselstein, zullen hun vijf jaar ge vangenisstraf moeten uitzitten. In ho ger beroep heeft het Amsterdamse ge rechtshof deze uitspraak gedaan. Het trio, bestaande uit de dertigjari ge slager W. J. van der T., de 25-jari- ge autohandelaar C. B. en de 24-jarige loodgieter J. van R., maakte bij de overval 41.000 gulden buit. Na een spectaculaire achtervolging die vier uur duurde, kon de politie de mannen nog diezelfde dag grijpen. Grootste in E.G.K.S. IJMUIDEN Op traditionele wijze, door het ontsteken van een fakkel, is vanochtend „Hoogoven 6", de eerste produktie-eenheid van 't z.g. 4 mil joen ton staalplan van de NV Konink- lyke Nederlandse Hoogovens cn staalfabrieken, in bedrijf gesteld. De bouw van hoogoven 6, die thans de grootste hoogoven in de EGKS is, heeft een investering van 110 miljoen gulden gevergd. De produktiecapaciteit is aanzienlijk groter dan die van de hoogovens 4 en 5 en zal voorlopig ca 3000 ton ruwijzer per dag bedragen. Verwacht wordt ech ter, zo zei de voorzitter van de raad van bestuur van Hoogovens, ir. A. Drij ver in een rede voorafgaand aan de ingebruikstelling, dat de capaciteit na 1970 nog zal oplopen naar gemiddeld 4000 ton per etmaal, wanneer hoogoven 6 na het gereedkomen van de pelletfa- briek met een ertsmengsel van pellets en sinter zal worden geladen. Met het he'e „4 miljoen ton staal plan" is een totale investering gemoeid van 1,1 miljard gulden. Tot 1971 zullen nieuwe eenheden van andere produktie- fasen in gebruik worden genomen: de ertskade 2 en de oxystaalfabriek 2 in 1968, de blokwalserij 3 en de warm bandwalserij 2 in 1969 en de pelletfa- briek in 1970. De bestellingen voor de uitvoering van het gehele project worden voor ca 55 pet. in Nederland geplaatst. De reste- jg rende 45 pet. betreft installaties die j| voor een belangrijk deel niet in Neder- land worden gemaakt, zoals b.v. de hoofdapparatuur van de walserijen. Ook van dit laatste percentage blijft overi gens nog een deel in Nederland in de vorm van invoerrechten en salarissen aan Nederlands personeel van buiten landse aannemers. AMSTERDAM De 61-jarige J. A. Laarman en zijn 57-jarige vrouw M. L. Laarman-Smit zijn in hun huis in Amsterdam om het leven gekomen door koolmonoxydevergiftiging. Het gevaar lijke gas was ontstaan door onvoldoende verbranding van aardgas in de kachel. De lijken van de twee mensen en dat van hun hond werden gistermorgen ge vonden door een inspecteur van het bakkerijbedrijf waarvoor mevrouw Laarman filiaalhoudster was. Hij was gewaarschuwd door een vrouw die gis- ren voor mevrouw Laarman zou waar nemen, maar die op haar bellen geen gehoor had gekregen. AMERSFOORT Zes briefjes van honderd en twee van 25 gulden haalde de veertienjarige Christina Vasten- burg gisteren uit een bij stomerij Ac tief in Amersfoort afgegeven broek. Ze haalde haar baas erbij en via de administratie werd de eigenaar van de broek opgespoord. Dat was de radiohandelaar J. D., die na een drukke dag vergeten had zijn zakken na te kijken alvorens zijn broek naar de stomerij te brengen. Het attente meisje zal een beloning van hem krijgen. DEDEMSVAART De N.V. Delana in Dedemsvaart heeft twintig mensen ontslagen. De ontslagen staan in ver band met rationalisatie en specialisatie in dit bedrijf van gebreide kinderkle ding. AROSA Zes arbeiders zijn maan dag bij een ongeluk met een kabelbaan omgekomen. Zij bevonden zich in een cabine die bij de afdaling van de Weisshorn naar Arosa losschoot en neer stortte. De slachtoffers zijn twee Zwit sers en vier Italianen. WHITE SULPHUR SPRINGS De predikant Billy Graham heeft een long ontsteking opgelopen. De 49-jarige Gra ham, die te White Sulphur Springs in West-Virginië een toespraak zou hou den, werd zondagavond ziek in een ho tel aldaar. Maandagmorgen constateer den artsen dat hij longontsteking heeft. DEN HAAG Op de Partijraau van de KVP, 8 en 9 december, zal waar schijnlijk geen beslissing vallen over de kwestie van het stembusakkoord. Het KVP-bestuur stelt voor deze zaak in handen te geven van een studiecom missie, die rapport zal uitbrengen aan de Partijraad van het najaar van 1968. Deze zal dan ook moeten beslissen over de voortzetting van het streven naar samenwerking of federatie met ARP en CHU. Daarover gaat een twee de voorstel, namelijk dat de Partijraad nu reeds principieel uitspreekt dat er in samenwerking met ARP en CHU een „algemeen christelijke volkspartij met een consequent vooruitstrevend ka rakter" moet komen. Deze beide voorstellen zijn gisteren naar de leden van de Partijraad ge zonden, tezamen met een voorstel van drs. Bogaers: De KVP dient een radi cale vooruitstrevende partij te worden, samenwerkend in een federatie of een fusie met andere gelijkgerichte christe lijke partijen, op grond waarvan met andere radicale vooruitstrevende partij en ruimschoots voor de volgende ver kiezingen 'n samenwerkingsverband moet worden gesloten met 'n ontwerp- regeringsprogramma en 'n lijst van kandidaat-ministers. Zoals bekend, heeft tijdens de voor bereiding van de komende Partijraad de afgelopen weken iets meer dan 20 procent van de werkgroepen in de KVP zich voo een stembusakkoord of samenwerkingsverband verklaard. NIPO-enquête: HILVERSUM Wanneer op dit ogenblik verkiezingen zouden worden gehouden dan zou een nieuwe christen- radicale partij onder gunstige omstan digheden dt grootste of één van de grootste in ons land worden. Dit blijkt uit een enquête die het Nederlands In stituut voor de publieke opinie (Nipo) heeft ingesteld in opdracht van de NCRV. De enquête werd gehouden na het congres van de christen-radicalen op 10 en 11 november in Scheveningen. De steun voor een nieuwe christen-radica le partij zou, zo blijkt uit het onderzoek vooral afkomstig zijn van mensen die bij de laatste verkiezingen op de KVP hebben gestemd. Zeer veel kiezers van de K.V.P. die indertijd naar D'66 zijn overgegaan, zouden nu hun stem op een christen-radicale partij uitbrengen. De volledige resultaten van de en quête zullen vrijdag bekend worden ge maakt in een t.v.-uitzending van de actualiteitenrubriek Hier en nu van de NCRV. AMSTERDAM De Groninger hoog leraar prof. dr. B. Delfgaauw is door de Rijksrecherche verhoord over zijn uitlating dat president Johnson en zijn verantwoordelijke ministers en gene raals tot dc oorlogsmisdadigers moe ten worden gerekend. De hoogleraar zou dit hebben gezegd aan het einde van een massale demon stratieve optocht tegen het oorlogsge weld in Vietnam op 21 oktober in de oude Rai in Amsterdam. De Amsterdamse officier van justitie mr. J. F. Hartsuiker, liet toen de moge lijkheid open of hij prof. Delfgaauw zou laten vervolgen wegens belediging van een bevriend staatshoofd. Hij wil de eerst de rapporten over de bijeen komst en de toespraak in handen heb ben. Het verhoor door de Rijksrecher che van prof. Delfgaauw is op zijn ver zoek gebeurd. ADVERTENTIE Duizenden mensen vinden het heel gewoon om geld van ons te lenen voor een belangrijke aankoop. Waarom zou u in zo'n geval ook niet een bij ons sluiten? Wij lenen u het benodigde bedrag (van 500,- tot 5.000,-) zónder borg of andere zekerheid; zónder beperkingen voor wat de besteding betreft; mèt kwijtschelding van de nog te betalen termijnen bij onverhoopt overlijden. Over de Persoonlijke Lening zal men u gaarne op al onze kantoren (meer dan 380) iedere gewenste inlichting geven.

De Vallei | 1967 | | pagina 11