AMD! Vanavond wél voetbal op t.v. Slecht gespreid Radio Klaas 67" op 5 december Beurs van Amsterdam Ingres-expositie in Parijs trekt veel belangstellenden Internationals licht verdeeld VANAVOND MORGEN NOTITIES Wegener neemt uitgeverij Three Castles over N.D.U. en Telegraaf samen in Unitel PILOOT STORM RECHTER TIE TELEVISIE T.V. LANGENBERG TEKKO TAKS fa-,.na t WOENSDAG 29 NOVttou- JF&Hn Hnstt&f t ik\ \v*:8U'* ;N wokow, Ja, maar dan zou hij reeds over de Styx zijn gezet. En mocht dit niet het geval zijn, dan zouden een revol ver, een dosis vergift, of een spoor weg uitkomst kunnen verschaffen. Een man van vermogen, die zich op eens geruïneerd wist. had zich niet wanhopiger kunnen voelen dan pro fessor Witzkracher. Zo wanhopig was hij, dat hij de oude herbergier en zijn vrouw vergat te groeten en dat hij helemaal geen aandacht besteedde aan de oude Barry, de grote sint- bernardshond, die vlakbij hem mas sief en loom op een platte steen lag; het beest verroerde zijn kop noch zijn poten en liet alleen af en toe een ast matisch gesnuif horen. Neen, dit was het eind van zijn bergverblijf. Dit was de laatste keer, dat hij hier, op dat hoge punt, zou terugkomen. Nooit meer! IV. De 31e augustus moesten honderd duizenden tonnen van de bergkant tot gruzelementen exploderen, om als materiaal te worden gebruikt voor de constructie van de Rossmer-dam. Als tegen een heuvelhelling holen graven de konijnen zo hadden de Zweden de gigantische granietstenen doorkerfd. De laatste dagen waren hele kudden muildieren op deze plek aangeko men, die zwaar beladen waren met geheimzinnige houten kisten. Deze werden met de grootste voorzichtig heid afgeladen en uitgepakt en bevat ten, zoals later bleek gummizak- ken, die gevuld waren met springstof fen. Ton na ton werd in de berg ge stopt en tenslotte verbonden de elek triciens de kabels met de ontstekings ladingen. Daarna werden de schach ten met puin en cement dichtgemet seld. De Tobelhorn, aan welks voet deze steengroeven lagen, stond bekend als een onheilspellende berg. Geen reiziger was ooit veilig in zijn scha duw. In het afgelopen voorjaar stort te de sneeuw er van af en nauwelijks was dit proces afgelopen, of de ste nen donderden de diepte in. De hele streek stond trouwens als gevaarlijk bekend. Hier mochten dan ook geen gangen gegraven worden, voordat de hoger gelegen observatieposten bezet waren door seinhuiswachters, die moesten luisteren naar de dreigende geluiden en door hoornalarm de man nen beneden moesten waarschuwen, wanneer het ogenblik gekomen was, waarop ze dekking moesten zoeken. Ondanks deze voorzorgsmaatregelen waren er toch in de laatste tijd nogal wat mannen gedood of gewond en se dertdien had men deze hele omtrek „het kerkhof" genoemd. Amadeus had enige dagen voor de explosie zou plaats vinden enige mannen gelast naar boven te gaan teneinde alle marmotten te vangen, die ze in handen konden krijgen, om te voorkomen, dat deze diertjes het slachtoffer van deze uitbarsting zou den worden. Ze werden naar een vei liger oord gebracht en temidden van hun soortgenoten vrijgelaten. Maar deze soortgenoten ontvingen de vluch telingen zeer ongaarne, ze weigerden hun de toegang tot hun holen, zodat de nieuwaangekomenen dit recht om toegelaten te worden moesten be vechten. Sinds de vroege morgen was er in de vallei een grote opruiming gehouden. Geen menselijk wezen mocht zich meer in de bovenste re gionen vertonen. Amadeus had zelfs de oude professor niet vergeten. Hij moest leden van de arbeidspolitie naar de hut van de weerbarstige ou de man sturen, daar hij bang was dat de terugkaatsing van de explosie een stortvloed vanaf de gletsjer zou ontketenen, welke gletsjer zich juist vlakbij de hut van de professor be vond. Toen de oude Witz in het gezel schap van de leden der arbeidspolitie op de plek verscheen, waar Amadeus stond, herkende hij in hem de man met wie hij bij de granietgroeve had gesproken. Hij maakte nu enige ste kelige opmerkingen tegen hem over de individuele vrijheid in Zwitser land. Amadeus nam de oude man vriendelijk bij de arm en sprak, zo dat de anderen het niet konden ho ren: „Professor, ik zou uw dood niet gaarne op mijn geweten hebben. Het spijt me werkelijk dat ik u in uw rust heb moeten storen, maar staat u me toe, dat ik u op een veiliger plaats breng. Morgen of overmorgen kunt u weer naar uw zomerverblijf terugke ren". „Ik protesteer er tegen, dat ik door uw politie uit mijn hut ben gehaald. Als die gletsjer op mijn hoofd zou zijn terechtgekomen wat zou er dan nog zijn gebeurd? Ik zou geen beter levenseinde kunnen wensen". „Het zou me heel erg voor u ge speten hebben, als dat gebeurd was", •prak Amadeus met de grootste te derheid. In het hart van de oude man welde plotseling een vreemde sympathie op. Hij trok aan zijn baard en staarde als een hongerige roofvogel naar het uitgestrekte landschap. „Er bestaan maar heel weinig mensen, die dat ook zou hebben ge speten". zei hij kortaf. Vanaf een nabijgelegen plaats hoor de men een gerommel geaccompag neerd door een hoornsignaal dat bo ven hen werd gegeven. „Gelukkig, dat we daar niet wa ren... kijkt u maar eens", sprak Amadeus. Zij en de mannen om hen heen richtten de blik naar een massa losse rotsen en stenen, die in grote bogen in de afgrond neervielen. „Het komt er nu niet meer zo erg op aan", sprak Amadeus tot de om standers, „onze veiligheidstunnels zijn nu klaar. In een jaar of twee hebben we alle plaatsen des doods van deze vallei dichtgemetseld en de berg zal dan slapen". De laatste groep mannen kwam nu naar de veiligheidszone gedrenteld. Er waren hier honderden arbeiders bij elkaar en er hing iets van feeste lijkheid in de lucht. Maar ondanks dit element van feestelijkheid wacht ten de mannen toch met een soort eerbiedige ontzetting op wat er vol gen zou. Ook hoorde men stemmen, die over de Tobel hun woede en ver achting uitspraken en die hem ver vloekten. Het was, alsof de mannen wraak namen op de moorddadige berg door holen in zijn flank te gra ven, alsof een monster onder geheim zinnige omstandigheden verdelgd moest worden. In de geest van broederlijke ver bondenheid gingen de bierflessen van mond tot mond. Want al die mannen werkten aan 't zelfde project, ze had den belang bij 't voortschrijden van dit werk, vandaag zouden zij in het be zit komen van de stenen van de dam en dit betekende werk voor duizenden handen. De naaste toekomst veilig heten. Voor Franz, die hier werkte als manager van de kantines, was dit een zeer bijzondere gelegenheid. Hij had gezorgd, dat er vanuit de benedendistricten enige persmensen naar boven waren geko men, die vanaf een speciale zit plaats, op twee mijl afstand van de plek, waar de explosie zou plaatsvin den, deze konden observeren. Hij had reeds in het gezelschap van de Zweden twee flessen kirsch leegge dronken en hij had voor die Zweden betaald. Hij had samen met hen op Zweden geklonken, op de arbeiders ,op de deerntjes en op de sociale vooruit gang van dat land. En nu liet hij flessen wijn, worst en brood voor de heren van de pers aanrukken, welke spijzen en dranken dadelijk in de ma gen verdwenen, want de Rossmer- vallei was een tot honger prikkelende streek. (Wordt vervolgd) 3673. De astronauten hadden na het langdurig verblijf in de beperkte ruimte van hun hemelschip een geweldi ge behoefte aan lichaamsbeweging. Een natuurlijke reactie van verstijfde botten en verkrampte spieren en iedere gelegenheid werd dan ook aangegrepen om aan die behoefte te voldoen. En het bleef niet bij delen, boksen en zwemmen, neen, ook in de scherm- zaal kwamen zij in actie. De florets flitsten door de lucht, terwijl Arend en Buck elkanders behendigheid testten. Sandra, die nog niet zolang geleden het kam pioenschap bij de dames op floret en degen had be haald, gaf soms waardevolle adviezen. Hoewel deze twee hemelbestormers zich menigmaal met het zwaard in de hand uit benarde situaties hadden gered, was dui delijk te zien, dat zij de nodige training misten. „Wie weet, voert onze volgende reis weer eens naar Valeron (Venus) en dan mogen we geen modder-figuur slaan!" meende piloot Storm. Toen kwam professor Dubois on verwachts de zaal binnen stappen, waar hij luidruchtig begroet werd. „Kijk-kijk, een ouder persoon geeft blijk van belangstelling! Wilt u ook een partijtje meedoen?" Doch de geleerde maakte een afweerbeweging en lach te: „Nee, ik kom voor minder luchthartige zaken, jon gelui!" De direct* televisiereportage van de interland-voetbalwedstrijd Nederland- Rusland gaat wel door. Vanavond kunt II er vanaf 20.25 uur via Nederland 1 naar kijken. PARIJS Al meer dan vijftigdui zend mensen hebben de grote tentoon stelling bezocht van werk van de ne- gentiende-eeuwse Franse schilder In gres. De tentoonstelling, die nu vier we ken aan de gang is, duurt tot half janu ari. Men hoopt dat nog zeker tweehon derdduizend mensen gebruik zullen ma ken van de unieke gelegenheid het werk van deze grote Fransman te gaan zien. De expositie wordt gehouden in het Parijse Petit Palais. Het is de eerste grote tentoonstelling van werk van In gres sinds vijftig jaar. Ingres stierf, 87 jaar oud, in 1867. Ingres, wiens vader een middelma tig schilder was, werd een wereldbe roemd klassicist en een groot vakman, ondanks het feit dat men hem wel eens gebrek aan fantasie heeft verweten. In gres woonde bijna twintig jaar in Ita lië. Op de tentoonstelling zijn zeventig schilderijen te zien en tweehonderd te keningen. Meer dan de helft van de werken zijn uit het buitenland gekomen, uit particuliere collecties en uit musea. Het meeste werk uit Europa en uit de Verenigde Staten. Het werk is in chronologische volg orde opgehangen om een duidelijk beeld te geven van de ontwikkeling van In gres als schilder. Het eerste schilderij is een portret van Napoleon I als consul, het laatste is het fameuze „Turkse bad" dat hij op hoge leeftijd afmaakte. Vele van zijn beste werken zijn op de expositie te zien. Ondermeer het por tret van Mademoiselle Rivière en het levensgrote portret van de hertog van Orlans. Maar verschillende van In gres' meest bekende werken zijn er niet, omdat verzamelaars en zelfs het Louvre ze niet in bruikleen wilden af staan. Zowel de NTS als de VARA heeft er een gewoonte van gemaakt, op dins dagavond het aangename met veel nut tigs af te wisselen. Gisteravond zonden ze tegelijkertijd uit en dat betekende voor de kijker weer eens een selectie probleem, vooral wat betreft de meer ernstige programma's. Zo liep de Ame rikaanse documentaire „De tjokvolle wereld" in de serie „De 21ste eeuw" (NTS, Nederland 2) nagenoeg parallel met „Waar een wil is, is een weg", de derde aflevering van de documentai re-serie „Ruimtelijke ordening" (VA RA, Nederland 1). Op andere dinsdag- avonden\k<Xwt de NTS omstreeks tien uur altijd mët „Tweeduuster", maar men kan zich voorstellen, dat de an ders altijd omstreeks half acht uitgezon den serie „De 21ste eeuw" ditmaal op een later tijdstip werd uitgezonden, om de belangstelling van al te jeugdige kijkers te voorkomen. Kort maar krach tig werd in ,De tjokvolle wereld' aan dacht besteed aan geboorteregling in deze en de volgende eeuw. Nu en dan volgens mij zelfs een beetje al te kort, vooral wat betreft de psychologische en ethische aspecten. De „Eidofoor"-aflevering over het ziekenfonds voor allemaal (NTS, twee de net) heb ik laten schieten voor de 2e aflevering van de show voor iedereen „Hadimassa", die over eten en drinken ging, al waren tafel en bed vooral in 't eerste item niet bepaald gescheiden. .Hadimassa' lijkt me meer en meer het voorbeeld van een goed satirisch pro gramma te worden, temeer omdat hier- 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitzending van de VVD. 18.30 Stereo: Licht en semble met zangsolist. 18.55 Stereo: Tango-rumba-orkest met zangsol. 19.30 Nws. 19.35 Klass. gramm. muz. 20.00 En dan heb je een chanson: liedjes- progr. 20.30 Vragenvuur: vragenbeant- woording voor jonge mensen. 20.50 Akkoord: nws. vai} de platenmarkt. 21.30 Trammelant in Loeren aan de Hor: radiofeuilleton. 21.55 Stereo: Daar kwam opeens een jager- jagersman...: klankbeeld. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Orgelconcert (opn.): oude muziek. 23.25 Strijkkwartet (opn.): mod. muz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Veel gevraagde gewijde muz. (gr). 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.45 Act. NRU: 19.00 Juridische volwassen heid, gastcollege voor studenten van de Rijksuniversiteit te Groningen. 19.45 De Vlaamse Beweging, discussie. 20.00 Rep. van de interland voetbalwedstrijd Nederland-Sovjet-Unie te Rotterdam. 22.20 NVSH: Sextant, het wekelijks radioprogr. van de NVSH. NRU: 22.30 Nws. 22.40 Iks, een sprong in het duis ter. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I. NCRV: 17.00-17.35 Voor de kinderen. NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Jour naal. STER: 19.03 Reclame. NTS: 19.07 In kleur: Schateiland, tv-feuilleton voor de jeugd. 19.32 Panoramiek. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. STER: 20.16 Reclame. NTS: 20.20 Socuera. 20.25 Voetbalrepor tage NederlandRusland. (In de pauze: Uitzending CPN). 22.15 „Het geheim van de Sivatempel" (film met mr. Moto). 23.15 Journaal. 23.20 Openbaar kunstbe zit. NEDERLAND II. NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Jour naal. NCRV: 19.03 Geen beter leven dan buitenleven, tv-feuilleton. 19.28 Vidocq- Vidocq in Bicètre, tv-feuilleton. (Franse TV-serie). NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NCRV: 20.20 Gevraagd: adviezen bij solliciteren. 21.10 Filmop name van een repetitie van de Wiener Symphoniker: klassieke muziek. 22.00 Avondsluiting. STER: 21.11 Reclame. NTS: 22.15-22.20 Journaal. HILVERSUM I. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Actualiteiten. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.35 De Groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Hedendaagse Franse concerten (Gram.): nr. 1. mono, nr. 2. Stereo: 9.30 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogramma (11.00-11.02 Nieuws.) 11.55 Beursberichten. 12.00 Stereo: Pianorecital: moderne en klas sieke muziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Lichte gram mofoonmuziek voor oudere luisteraars. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten. 13.30 Stereo: Klassieke en moderne kamer muziek. 14.00 Radio kamerorkest: mo derne muziek. 14.25 Gullivers reizen: literair klankbeeld. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Nieuws. 16.02 Ik hoor, ik hoor wat U niet hoort: causerie met gram mofoonplaten. 16.30 Meisjeskoor uit Hannover. 17.00 Lichte grammofoonmu ziek voor de jeugd. 17.30 Toemaar: programma voor middelbare scholieren. in geen concrete personen of groepen op hun teentjes worden getrapt, maar de individuele kijker een spiegel van zichzelf wordt voorgehouden. De mees te teksten van gisteravond waren sterk, vooral die van Adriaan Morriëns bij drage „Kunnen Hollanders eten?" en de door Annemarie Oster knap ge brachte „Hongerwintersong". Voorts viel er smakelijk te lachen om sommige afo rismen als dit: „Als eten de taboes had van sex, zou Jan Cremer alleen maar kookboeken schrijven". J.v.d.K. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerie: licht klassiek platenprogramma (7.30 nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huis vrouw. 9.58 Marktberichten voor schip pers. NRU: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogisch programma. 10.20 Radio Kamerorkest en kjein Radiokoor (opn); Klassieke muziek. KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. NCRV: 12.00 Ste reo: lichte grammofoonmuziek. 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Godsdienstige uitzending. 13.10 Va riant: radio-snelbuffet. 13.30 Stereo: Over de Band: licht gevarieerd muziek programma. 14.30 Sopraan en piano: moderne liederen en pianomuziek. 15.00 Godsdienstige uitzending. NRU: 15.45 Banden met het verleden, klankbeeld. 15.45 Spel: kroniek voor creatieve vrije tijdsbesteding. 16.00 Nieuws. 16.02 Nic kel - Odeon: een programma over film en filmers. 16.50 Spelen met taal. 17.00 Stereo: Klassieke en moderne kamer muziek (opn.). NCRV: 17.45 Sportac- tualiteiten. HILVERSUM III. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Voor de zie ken. 9.30 Lichte instrumentale muziek. 10.00 Nieuws. 10.02 Licht platenpro gramma. (11.00 Nieuws). NRU: 12.00 Nieuws. 12.02 Platenkeus. KRO: 13.00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13.07 Knal- muziek. 14.00 Nieuws. 14.02 Netty Ro- senfeld. 15.00 Nieuws. 15.02 Where the action is. 16.00 Nieuws. 16.02 Platen- show. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Verzoekplatenprogramma. DUITSLAND I. 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal (herh. v. gisteren). 10.20 Detective-serie. 12.00- 13.30 Actualiteiten kroniek. 16.40 Jour naal. 16.45 TV-serie. 18.00-18.05 Jour naal. (Regionaal programma: NDR: 18.05 Actualiteiten. 18.19 Von Nachbar zu Nachbar. 18.53 Zandmannetje. 19.00 Actualiteiten. WDR: 18.05 Nieuws uit Nordrhein-Westfalen. 18.10 In kleuren: TV-spel. 18.25 Hier und Heute (I). 18.50 Goedenavond. 19.00 Hier und Heute (II). 19.10 In kleuren: Valerie und das Abenteuer, tv-film. 19.40 In kleuren: Reisreportage). 20.00 Journaal en weer bericht. 20.15 In kleuren: Filmreporta ge over Rusland. 21.00 Grosser Mann- was nun, TV-spel. 22.00 Lichte koor zang. 22.30 Journaal, commentaar en weerbericht, 22.50 Orkestrepetitie. 24.00 Journaal. DUITSLAND II. 17.45 Nieuws en weerbericht. 17.50 Zweedse jeugdfilm. 18.20 Actualiteiten en muziek. 18.55 Detective-serie. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nieuws en actuali teiten. 20.00 Muzikaal amusementspro gramma. 20.30 Filmreportage. 21.00 Die Bettleroper, muzikaal spel (Niet ge schikt voor jeugdige kijkers). 22.45 Nws, weerbericht en actualiteiten. 23.10 Do cumentaire. Voor de vele duizenden mensen in Ne derland, die op 5 december geen pakjes avond vieren of kunnen vieren, heeft de KRO-radio op die avond drie uur zend tijd beschikbaar gesteld. In het programma „Radio Klaas 67 zal zoveel mogelijk worden voldaan aan de wensen van hen die voor 23 novem ber de KRO-radio hebben laten weten in welke richting hun keuze gaat. Deze wens kan van alles inhouden. De KRO-radio biedt de mogelijkheid om in deze drie uur behalve een aardige plaat, klassiek of populair, een frag ment van een hoorspel, gedeelten uit reportages, of de stem van een bekend persoon aan te vragen. De KRO-radio zal zoveel mogelijk met de keuze van de aanvragers rekening houden. De produktie van het verzoekpro gramma wordt gepresenteerd door An ne van Egmond en Jacq. van Kollen burg. 71 40. Tsjiao Tai en de voorman leiden Ho de kamer uit. „U hebt de zaak wel verbluffend snel opgelost, Edel achtbare", zegt de reder Yie Pen, „Ho de moordenaar, wie had dat ooit gedacht!" „Het bewijsmateriaal zat te mooi in elkaar", zegt de Rechter, „duidelijk het werk van de presieze geest van een rechtskundig ambte naar. En toen ik me Ho's verspreking weer herinner de..." Hij wendt zich tot Hwa Min en vervolg: „Om dat u niet bekend was met de werking van de wierook- klok en omdat u het schrift van mevrouw Ho niet had kunnen vervalsen, bleef u voor verdenking gespaard, meneer Hwa. Maar al bent u geen moordenaar, u heeft genoeg op uw kerfstok." Hwa buigt diep en zeg onder- danig: „Is er nog een manier om uw vergeving te verdienen, Edelachtabre?" „Laat de wijze waarop de misdadiger Ho aan zijn eind komt een les voor u zijn, Hwa," zegt de Rechter. „Er staan u drie dingen te doen. Allereerst laat voortaan al uw nieuwe schepen beschilderen door Fung, tegen een hoge beloning. Dat verschaft een inkomen aan een eerlijk man die ten on rechte verdacht werd. Ten tweede schrijft u vandaag nog een brief aan de vader van mevrouw Ho, waarin u hem al zijn schulden kwijtscheldt. Ten derde belooft u mij nooit meer geld uit te lenen tegen woekerrente. En daarmee is deze zaak dan weer afgesloten. Heren, ik groet u." 66. „Wel nu nog mooier!" voer de veldwachter te gen Tekko uit. „Denk je soms dat je mij kunt voor schrijven wat ik met jou moet doen? Vooruit! Voor de laatste maal! Hoe heet je en waar woon je? Denk er om het is mij ernst!" „Sliep uit! Ik zeg het lekker toch niet!" sarde onze vriend. „Zoek het zelf maar uit agentje!" „Nu heb ik er genoeg van!" bulderde de agent. Hij greep Tekko in zijn nekvel en duwde hen hardhandig voor zich uit. „Vooruit, mee naar het bureau! Inspecteur Botterik weet wel raad met jouw soort mensen!" Dwars door de velden werd onze wetschender door de beledigde veldwachter naar het politieposthuis ge bracht en voor de inspecteur geleid. „Ik heb deze man moeten arresteren wegens het zwemmen in ver boden water en voor het beledigen van een ambte naar in functie inspecteur!" deelde de veldwachter zijn chef mede, nadat hij zich volgens de regelen gemeld meld had. „Het is allemaal in orde inspecteur!" lach te Tekko die meende dat het pleit nu voor hem ge wonnen was. „We moeten onmiddellijk opbellen om versterking te vragen!" „Je naam?" vroeg inspecteur Botterik droog zonder naar Tekko te luisteren. „Wat doet dat er nu toe!" huilde Tekko bijna. „Man bel toch op! We hebben geen tijd te verliezen!" „Sluit deze man op agent!" was alles wat de inspecteur onaandoenlijk antwoordde. „Hij is totaal overstuur! Straks zal ik het nog wel eens m.-t hem proberen. Ik heb nu geen tijd meer!" „Dat kost je je promo tie!" gilde onze vriend terwijl dc veldwachter hem gevankelijk weg wilde voeren. Fonds Vorige koers 1ste not. Nederland 1966-1 7 103'/» 103% Nederland 1966 6i 99% 98% Nederland 1967 6 96% 96% Nederland 1965-1 53 93% 93% Nederland 1964-1 5i 90A 90% Nederland 1964 5 83% 88% Nederland 1958 43 88% 88H Nederland 1964 4) 95 94% Nederland 1959 43 86% 86V» Nederland 1963-1 4i 83% 83 Nederland 1961 4 84% 84% Nederland 1953 33 80 Vt Ned. staffell. 1947 3) 71fi 7131 Nederland 1951 3i 90% 90% Nederland 1953 1-2 33 84 83Vi Nederland 1950 1-2 33 73% 73% Nederland 1954 1-2 33 76% 76 Ned. grootb. obl. 1946 3 82»/i 82% Ned. dollarlng. 1947 3 88 87% Bank v. N.G. wnb.l. '57 6 86 85»/* id. 30-jar. 1958/'59 43 86% 86 H.V.A.-mijen ver. a. 113V« 114% A.K.U. a. 60.1 59.3 Delimij. f. eert. 85.9 85 Hoogovens n.r.c.v.a. 110 110 Philips gem. bezit. v. a. 115.8 115.2 Unilever c.v.a. 106.9 106.1 Dordtsche Petr. a. 666 673 Kon. Petr. f. a. 145.6 146.8 H.A.L. a. 74% 75 Java-China p, n.r.c.v.a. 170 168 V* K.L.M. a. 284.5 282 Rotterd. Lloyd a. 144 144 Scheepvaartunie a. 124% 124 Kon. Zout-Organon 150 150 Bk. v. Ned. Gem. '65-1 53 92% 92 Nat. investeringsb. '65 53 95 95% Fr.-Gron. Hyp.b. dw. 6 92>/t Westl. Hyp.b. u. 5 87 Vt Alb. Heyn wdlobl. '55 4 129% Bijenkorf 6 97% Co-op Ned. r.spaarbr. 147 Ned. Gasunie 53 94% 94% Ned. Gasunie 1966 63 100% 100 Philips dir. 250-100 '51 4 81% 81% Pegem 1-2 1957 6 96% 96% Pgem 1957 6 96 96*/4 K.L.M. 15-jarig 5 93Vt 93'/» Ned. Spoorw. 57 1-2 43 91 91 A.K.U. f1000 43 88% 88 Berghuizer Pap.fabr. 43 94A 94A Gelder Zonen v. 43 87% 87 ▼T r»r»«nvfn c i 11 (Slotkoereen van gisteren) Alg. Bank Ned. a. 230% 230 Amrobank f 20,a. 45.5 45.4 Nationale Ned. cert. 598Vt 595 Ned. Credietb. aand. b. 176% Ned. Middenstandsbank a. 87.3 Slavenburg's Bank a. 172% Albert Heyn a. 1210 1230 Amstel Br. n.r.c.v.a. 379% 379 Bergh en Jurg. f 250-1000 a. 205% 206 Blaauwhoed a. 100 Blijdenst.-Will. f 1000 nreva 75 Bols Lucas a. 183.5 183.5 Bredero ver. bedr. n.r.c.v.a. 400 390 Buhrmann-Tetterode a. 478 480 Bijenkorf n.r.c.v.a. 643% 635 Calvé c.v.a. 750 740 Drentsch-Overijs. Houth. a. 113% 114 D.R.U. a. 312 313 Elsevier's Uitgeversmij. a. 295 300 Erdal mij. v. wasverw. a. 532 535 Excelsior metaalbuizen a. 63 60% Fokker a. 434 432 Gazelle Rijwielfabriek a. 169 Gelder Zonen, van a. 109% Gist- en Spiritusfabriek a. 726 732 Grasso's Kon. Mach.fabr. a. 122 123 Heineken's Bierbr. aand. 598 584% Holec aand. 160 155 Internatio aand. 274 268 Kon. Ned. Papierfabr. a. 156% 155 Kon. Ned. Textielunie eert. 46 46 K.V.T. (kon. ver. tap.) aand. 210 215 Meteoor Beton a. 96 94 Misset, Uitgeversmij. a. 235 Naarden Chem. fabr. a. 460 Naeff gebr. a. 148% Nedap ned. app.fabr. aand. 140 Ned. Kabelfabrieken aand. 285% Nelle, wed. J. van aand. 346 Nyma n.r.c.v.a. 25% Nijverdal-ten Cate a. 85 Overz. Gas, nat. bez. v.a.f. 99.4 Palthe a. 61% Pont Houthandel a. 176 178% Reesink en Co. a. 158 159 Scheveningen Expl.mij.f. a. 29.5 29.1 Schokbeton aand. b. 200 198 Scholten Carton en Pap. a. 260 256 Schuppen Sajetfabriek a. 93% 93% Simon de Wit aand. b. 414 410% Spaarne ver. bez. 500-100 a. 675 673 Technische Unie a. 240 244 Thomassen. Dr.-Verbl. f.a. 99.5 101 Twentsche Kabelfabriek a. 368 Ubbink-Davo a. 14% 14 1 pun - mnl' inn 235 460 147 140 287 343 23% 80 99 61% 170 172 170 133 155 61 495 168 132 155 60 495 158% 157% 775 777 65 756 756 635 650 18". 221.7 216.4 409.5 99.2 58% 124% 30% 52% 47% 31% 64% 49% 86 154% 104 635 643 181.7 221 216.4 403 99.2 59% 125% 29% 52% 47% 31% 47% 86% 155 104 Veenendaalsche stoomsp. a. Ver. Machinefabrieken a. Ver. Touwfabrieken c.v.a. Vredestein Rubb.br. c.v.a. Vulcaansoort a. Wessanen's Kon. Fabr. a. Wilton-Fijen.-Bronsw. a. Billiton le rubriek a. Geldersche Tramw.mij a. H.B.B. bel. depot 1-2 pb f. Interbonds 1 pb f. Vastgoedbel.fonds part. f. Interunie f 50 a. Robeco f 50 a. Rolinco f. Unitas f 50 a. Ver. Bezit v. 1894 f 50 a. Canadian Pac. Railw. eert. Int. Nickel Cy. Can. cert. Shell Can. (10 a.) cert. A.T.T. 15-10a33-l/3d. cert. Anaconda cert. Bethlehem Steel cert. Chesapeake and Ohio cert. Cities Serv. 10 a 10 dlr cert. Douglas Aircraft cert. Dupont d.n. 10 a 5 dlr cert. General Electric cert. General Motors Kennecott Copper Phillips Petroleum R.C.A. Republic Steel Shell Oil Standard Brands 10 a cert. U.S. Steel (10) cert. Woolworth cert. Bank v. N.G. '58 1-2-3 4Ï Nat. Bk. v. Midd.Kr. '66 7 British Petrol. 1966 7i Rott. Rijn Pijpl.mij. Grasso's Kon. Mach.f. Meteoor beton Stokvis en Zonen Thomassen/Dr.-Verbl. Bredero vast goed Calvé cum.pref.wd.nr. eert. Edy emaille a. Krasnapolsky, f. a. Lips en Gispen eert. VOORBELRSKOERS VAN HEDENMORGEN (verstTekt door de Amrobank) Kon. Olie 146.40; Unilever 105.70; cert, cert, cert, cert, cert, cert. 53 53 53 43 4) a. 81% 80'/» 44% 44V» 59% 57% 57% 41% 41% 64 63% 33% 33% 40% 40% 26V» 25% 86% 86 99% 99% 102 101 99% 93 90% 77% - 87% 104% - 166 165 145 80V« 58 58.5 119 118% AMSTERDAM - 28 nov. Van de In ternationale waarden is het aandeel Kon. Olie dinsdag het best voor de dag gekomen. Dit onder meer doordat Kon. Olie maandag in Wall Street 5/8 dlr ho ger sloot. Het publiek toonde opnieuw belangstelling in de oliehoek. De gerin ge vraag was reeds voldoende voor een openingsprijs op 146.70, tegen een slotprijs van 145.70. De overige hoofdfondsen moesten zich met lichte koersverliezen tevreden stel len. Unilever, 5/8 dlr lager in Wall Street, gaf 70 cent prijs op 106.30. Phi lips veranderde weinig op circa 116. AKU viel tegen met een eerste trans actie op 59.30 (60.30). Hoogovens werd een halve gulden hoger geadviseerd op 110.50. De affaire in alle internationale waar den had weinig te betekenen. Gewacht wordt op nieuwe stimulansen. Wall Street sloot maandag voor de vierde achtereenvolgende beursdag aan de vaste kant. Dit kon echter de koersen in Amsterdam niet in gunstige zin be ïnvloeden, behalve dan voor Kon. Olie. De goudaandelen ondergingen op de New Yorkse beurs een zeer gevoelige koersdaling na de zeer vaste stemming van vorige week. De goudclub (dit zijn enkele Europese landen plus de Ver. Staten) is vastbesloten de officiële goud prijs van 25 dir. per ounce te handha ven. Deze club beschikt over miljarden dollars aan goud, zodat aan de vraag ruim kan worden voldaan. Deze vraag is echter sterk afgenomen. De maandag gehouden persconferen tie door president De Gaulle heeft geen enkele invloed gehad, noch op de aan delenmarkt, noch in de valutasfeer. De dollar was dinsdag wederom iets hoger. De scheepvaartsector zette zeer zwak in met koersverliezen van 1 tot 3 pun ten. Later werden de verliezen voor een groot deel weer ingelopen. De cul tures waren, evenals de staatsfondsen, verdeeld. De Uitgeverij Three Castles, gevestigd in Buitenveldert te Amsterdam, is met ingang van 27 november jl. als dochter maatschappij opgenomen in de N.V. We gener's Couranten Concern te Apel doorn. Three Castles is uitgeefster van het reclame-vakblad Ariadne en van het maandblad De Zakenwereld en ver zorgt tevens de advertentie-exploitatie van vier bladen van het Ministerie van Defensie, nl. De Legerkoerier, Alle Hens, De Vliegende Hollander en In Dienst. In de begin juni gehouden jaarverga dering van Wegener is er op gewezen dat het resultaat over 1967 vermoedelijk door drie factoren zou worden beïnvloed, namelijk hogere afschrijvingen, aan loopkosten voor nieuwe activiteiten en een lagere advertentie-omzet. Voor het merendeel van onze cou ranten kon over tien maanden van 1967 nog een lichte stijging in de advertentie omzet worden geregistreerd, aldus deelt de directie mede. De toename van de totale omzet van het bedrijf, met inbegrip van de cliché inrichting en de handelsdrukkerij, be droeg in de eerste negen maanden 15,2°/o tegen 23,1®/* in de overeenkomstige pe riode van 1966. Deze toename is echter te gering geweest om de hogere afschrij vingen en de aanloopkosten te compen seren, mede omdat de resultaten van enkele uitgaven bijzonder werden ge troffen door een teruggang van de advertentie-omzetten. De druk van een verdere stijging van lonen en sociale lasten, bij een groei van het aantal personeelsleden, deed zich hierbij eveneens sterk gevoelen. Verwacht moet dan ook worden dat het resultaat over 1967 niet onbelangrijk lager zal zijn dan dat over 1966, waar bij van het vierde kwartaal echter nog een positieve invloed kan uitgaan. Na een ongunstig tweede kwartaal tekende zich namelijk in het derde kwartaal een verbetering in de advertentie-omzetten af, welke zich in oktober handhaafde. Bovendien drukte het grootste deel van de aanloopkosten op de eerste negen maanden. Handhaving van het dividend op het peil van 1966 (25%) zal, behalve van de resultaten in het belangrijke vierde kwartaal, afhangen van de vraag of het herstel in de advertentie-omzet ten, dat voorlopig aarzelend is ingetre den, zich ook in de eerste maanden van 1968 zal voortzetten. ROTTERDAM De directies van de Nederlandse Dagbladunie (Algemeen Dagbladgroep, Algemeen Handelsblad. Nieuwe Rotterdamse Courant en Het Vaderland) en van het Telegraafcon cern (De Telegraaf en De Courant Nieuws van de Dag) hebben overeen stemming bereikt over de oprichting van een naamloze vennootschap, uit sluitend om, in het belang van beide ondernemingen, een technische en com merciële samenwerking te verwezenlij ken. Samenwerking op redactioneel gebied wordt uitdrukkelijk uitgesloten. De beide directies zijn van mening dat in de toekomst zeer grote investe ringen verricht moeten worden in tech nische en administratieve apparatuur. Samenwerking, onder meer op dit ter rein, wordt gewenst geacht mede ter handhaving van de positie die beide dagbladconcerns innemen. De nieuwe vennootschap zal de naam Unitel N.V. dragen. In het kapitaal zul len de beide ondernemingen elk voor de helft deelnemen. Het bestuur van Unitel N.V. zal ge vormd worden door de directies van de Nederlandse Dagbladunie en het Tele graafconcern en een raad van commis sarissen, bestaande uit acht personen, waarin de beide n.v.'s ieder met vier personen vertegenwoordigd zullen zijn. Het voorzitterschap van de directie van Unitel N.V. zal voor de eerste maal worden bekleed door de heer W. Pluij- gers, lid van de directie van de Neder landse Dagbladunie, het voorzitterschap van de raad van commissarissen voor de eerste maal door de heer A. D. de Koster, lid van de raad van commissa-

De Vallei | 1967 | | pagina 2