Gemeente draagt bij in aansluitingskosten Postkantoren voortaan vrijdagsavonds geopend WEINIG ANIMO VOOR VERKEERSCOMPETITIE r Bouwvallige plaats voor melkfabriek maakt nieuw tankstation Aantal clandestiene99 aansluitingen valt mee Baldadige brozems bekeurd Onó luinlouwh oeb Bennekom hoort pas nu dat de telefoonnummers later worden veranderd A AANLEG RIOLERING DORPSSTRAAT 25 mille voor speelterrein Twee dames als diakenen bij „Sola Fide" Fiets op lot 851 Geslaagd Sinterklaasfeest op het D.E.L.M. Jeugd voert toneelstuk op Damnieuws Militair reed door na botsing Wielrijd er viel voor auto Directrice van bejaardenhuis jubileert 40 inwoners van Kesteren naar kerncentrale Dodewaard 't Eentje laat op zich wachten MARKTEN CPB-dames houden quiz Ds. H. J. Hegger spreekt in Oude Kerk St.-Nicolaas op kleuterschool A.N.M.B. vergadert BURGERLIJKE STAND UIT HET ZAKENLEVEN Bestelauto ramde luxe wagen WOENSDAG 2) fw, U RENSWOUDE De aanleg van het gemeenteriool door het centrum van Renswoude, waarmee vorige week een begin is gemaakt, verloopt niet zonder moeilijkheden. Dit is trouwens geheel karakteristiek met de gang van zaken die er voorafging aan het moment, dat hiervoor de eerste spade in de grond ging. Het plan dateert al vanaf 1955 en enkele jaren geleden werd de uitvoe ring van het werk vertraagd, doordat de gemeente het niet eens kon worden met een aantal huiseigenaren. Nu in dit opzicht alle moeilijkheden zijn opgelost stuit de aannemer bij het leggen van de buizen op zo'n wirwar van kabels en leidingen, dat de van te voren geplande afstand van 25 meter buis per dag niet is te realiseren. Bovendien ontmoet men bij het leggen van de buizen ver schillende clandestiene aansluitingen op het Rijkswaterstaatriool, dat het he melwater afvoert. „Met deze clandestiene aansluitingen loopt het niet zo'n vaart", aldus de heer Baars van Rijkswaterstaat Utrecht. „In de meeste gevallen kan zelfs niet Van clandestien gesproken worden. Bij de aanleg van het rijwielpad is inder tijd met 'n aantal aan wonenden over eengekomen dat zij in ruil voor grondaf- stand toestemming kregen hun afval water op de riolering van Rijkswater staat te lozen". De heer Baars gaf de verzekering, dat, zo er al clandestiene aansluitingen worden gevonden, geen vervolging tegen overtreders zal worden ingesteld. Dat er niettemin mensen in de Renswoudse Dorpstraat hierover ver ontrust zijn achtte de heer Baars be grijpelijk. „In de loop der jaren zijn verschillende panden vervreemd en men weet dan langzamerhand echt niet meer wat legaal en illegaal is". Zijn indruk was echter dat het met het totale aan tal illegale aansluitingen nog wel zal meevallen. Het personeel van de fa. Van Schoon hoven uit Veenendaal, die dit werk heeft aangenomen voor een bedrag van f 127.000,- is met het moeilijkste gedeel te begonnen aan de noordzijde van de dorpsstraat. Bij de opzet was men er van uitgegaan dat per dag circa 25 me ter buis in de grond gelegd kan wor den. Tot dusver is men ver op het tijd schema achter omdat men bij het uit graven van de grond stuit op een wir war van kabels en leidingen. „We hebben dagen gehad van zes en twaalf meter en als de winter invalt, staat het hele werk voorlopig stil", al dus de uitvoerder, die dinsdag met zijn mannen in de schaftwagen verbleef om te schuilen voor de aanhoudende re gen. In het bestek is opgenomen, dat het werk in zestig werkbare werkdagen moet zijn opgeleverd. Vanaf de plaats waar het nieuwe ge meenteriool aansluit op de afvoer naar de Holleweg tot aan de Berkenlaan (par keerplaats bij de gereformeerde kerk) wordt een buis gelegd met een door snee van zestig cm omdat dit gedeel te ook het afvalwater van het bouwplan noord moet transporteren. Voor de rest van de Dorpsstraat kan worden vol staan met een buis van dertig centime ter doorsnee. Na de gehele noordzijde wordt pas de zuidkant van de Dorps straat onder handen genomen. Met opzet wordt niet de gehele Dorps straat omgeploegd. Steeds worden er kleine stukken onder handen genomen. Enerzijds kan men worden overvallen door de winter waardoor de kans bestaat dat dan een groot stuk gedurende een lange periode open moet blijven liggen, anderzijds is men door de gesteldheid van de bodem verplicht zich te beper ken tot kleine stukken wegens het ge vaar van instorten. In totaal wordt 1200 meter rioleringsbuis in de grond ge bracht. Voor de bewoners van de Dorpsstraat die hun woning op 't nieuwe gemeente riool willen laten aansluiten is een at tractieve financiële regeling vastgesteld. Wanneer men hiervoor binnen een jaar een aanvraag indient verleent de ge meente een financiële tegemoetkoming van f 75,-. In de toekomst wordt ook voor deze Renswoudenaren de regeling van kracht dat men belastingplichtig is ongeacht of men wel of niet is aangesloten. VEENENDAAL. Tydens de kerke- raadsverkiezingen die maandagavond voor de Herv. wijkgemeente in wording „Sola Fide" werden gehouden, werden twee dames als diakenen gekozen. Het zijn mevrouw H. P. Koomen-Nolte en mevrouw C. J. van Pijpen-Blonk, die samen met de heer J. de Ruiter door de stemgerechtigde lidmaten werden uitverkoren voor de komende periode als diakenen op te treden. Renswoude Greboren: Dirk Arise, z.v. A. Verbeek en H. van Harten; Gijsbert, z.v. M. Koudijs en A. Hasselaar. Gehuld in waterdichte, gele jassen, werd gisteren getracht ondanks de overvloedige regen de dag tenminste nog enigszins produktief te maken. VEENENDAAL Het winnende lot uit de eendagsloterij die zondag jl. door de voetbalvereniging Veenendaal werd gehouden tijdens de wedstrijd VVV - Candia is het lot nr. 851, kleur groen. De gelukkige bezitter van dit lot heeft een rijwiel gewonnen. De op brengst van de loterij is bestemd voor de verbetering van de accommodatie van de terreinen en gebouwen van VVV. VEENENDAAL De heer C. W. Kroes, hoofdemployé-kantoorambtenaar van de PTT slaagde voor het tweede deel van het vakexamen voor kantoor- ambtenaren. Door het behalen van dit diploma staan een aantal hogere rangen voor hem open. SCHERPENZEEL Maandagavond zal de hee E. Nab zijn verbouwde le vensmiddelenzaak heropenen. De win kel, gelegen aan de Dorpsstraat 162, zal maandagavond van 79 uur te be zichtigen zijn. ELST Oo het Depot Elektronisch Luchtmacht Materieel in Eist wordt za terdagmorgen een Sint-Nicolaasfeest georganiseerd voor de kinderen van het militair- en burgerpersoneel. Na ont vangst van de kinderen om 10 uur in de onder-officiersmess zal een film worden vertoond, waarna om ongeveer 11 uur de komst van Sint-Nicolaas ver wacht wordt. RHENEN Ten noorden van de Verlengde Beukenlaan en ten westen van de Achterbergsestraatweg, nabij de Ribeslaan liggen nog twee terreinen, welke geen bestemming hebben. Deze braakliggende percelen grenzen aan de noordzijde van het bestemmingsplan „Domineesberg". Aangezien de speel ruimte voor de jeugd door de toene mende bebouwing in het genoemde be stemmingsplan steeds kleiner wordt, stellen B. en W. de raad voor deze percelen in te richten als speelterrei nen. De grond zal dan geëgaliseerd moeten worden en ingezaaid, terwijl er verder een wandelpad en enige beplan ting zal moeten komen. De kosten, die hiermee gemoeid zijn worden geraamd op f 24.300. RHENEN De openbare lagere en kleuterscholen gaan op vijf december als van ouds weer het Sinterklaasfeest vieren. Sint en Piet hebben van de ge zamenlijke oudercommissies splinter nieuwe kostuums gekregen, die door een aantal ouders zelf gemaakt zijn. De klassen 1 en 2 zullen in de „Lijsterbergschool" een grappig film programma aangeboden krijgen, terwijl de jeugd van de klassen 3, 4, 5 en 6 's middags in het Eigen Gebouw net als verleden jaar een toneelstuk te zien zal krijgen, op te voeren door onder wijzers en ouders. Het stuk heet „De Wonderfiets" en het is een vrolijk spel in drie bedrij ven. Datzelfde spel zal op woensdag avond 6 december in het Eigen Gebouw voor ouders en belangstellenden wor den gebracht. SCHERPENZEEL. De uitslagen van de onderlinge competitie van de Scherpenzeelse damclub zijn: J. Jansen - W. van Setten 0-2; M. van Raaij - N. Wallet 2-0; A. Stuivenberg - L. v.d. Burgt 1—1B. Valkenburg - J. v.d. Vliert 2-Q; D. J. Iperenburg - B. Val kenburg 1-1; J, v.d. Vliert - G. Pul 2-0; M. van Raaij - A, Stuivenberg 2-0; C. v.d. Peppel - N. Wallet 0-2. VEENENDAAL/RHENEN Met ingang van vrijdag 1 december zijn de hoofdpostkantoren in Rhenen en Veenendaal ook op vrijdagavond voor 't pu bliek geopend. Men zal in het vervolg ook na de normale sluitingstijd van 19 uur op vrijdagen tot 20.30 uur terecht kunnen voor het afhalen van alle post zaken, zonder dat daar extra kosten aan verbonden zijn. De openstelling tot 20.30 uur geldt niet voor het postagentschap aan het Sloteinaker de Bruïne- plein te Veenendaal. VEENENDAAL De bestuurder van een personenauto, die vrijdagavond op de Buurtlaan-Oost 'n geparkeerd staan de auto ramde en daarna doorreed is gevonden. Het bleek de beroepsmili tair M. M. van K. uit Ede te zijn. Na een verblijf in de mess reed hij naar Veenendaal. Men heeft het sterkste ver moeden, dat Van K. onder invloed van sterke drank verkeerde. De marechaus see heeft het onderzoek in handen. VEENENDAAL Een fiets werd to taal vernield, maar de bestuurder bleef ongedered, toen de heer B. de K. uit Veenendaal op de Kerkewijk vlak voor een auto ten val kwam. De K. reed over het fietspad in de richting Veenendaal-zuid toen hij in gehaald werd door 'n bromfiets, de heer H. V. uit Rhenen die hem bij de arm raakte. K. viel hierdoor. De naderende auto, bestuurd door de heer F. van D. kwam vlakbij De K., tot stilstand. SCHERPENZEEL De pas aange stelde directrice van het Scherpenzeel se bejaardencentrum mej. A. de Har- tog viert 2 januari aanstaande haar zil veren verpleegstersjubileum. Zij werd geboren op 8 november 1922 te Zuid- Scharwoude waarna zij later met haar ouders naar Alkmaar verhuisde. Na haar schoolopleiding voltooid te hebben is zij in de oorlogsjaren in de verpleging gegaan. Ze begon in de psy chiatrische inrichting Veldwijk te Er- melo. Hier behaalde zuster De Hartog haar diploma B. In 1948 ging zij weer terug naar haar woonplaats Alkmaar waar zij het di ploma A behaalde en tevens haar kraamdiploma. In Alkmaar is zij 6 jaar gebleven. In 1954 ging mej. De Hartog naar Zeist waar zij in 1962 hoofdzuster werd. In 1966 ging zij 3 dagen in de week naar Amsterdam om daar een stafop leiding te volgen. Hierna werd zij di- rectrice-hoofd in de hoofdklasse afd. neurose-psychose in Zeist waar zij nu nog werkzaam is. Om haar taak ik het Scherpenseelse bejaardentehuis goed te kunnen uitvoe ren gaat zij ervaring opdoen in het Bar- neveldse bejaardentehuis Nebo. Tevens is zij van plan alle toekomstige bewo ners voor de opening van het bejaarden centrum te bezoeken. Zij wil zich in de toekomst vooral gaan bezig houden met de vrijetijdsbesteding in de vorm van welfare-werk en ontspanningsavonden. VEENENDAAL Het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Veenendaal, schreef enkele weken geleden aan alle directies van de Veenendaalse bedrijven 'n brief waarin de personeelsleden van die bedreven uitgenodigd werden mee te doen aan een verkeerscompetitie. Op dit moment, nu de officiële aanmel- KESTEREN Een 40-tal inwoners der gemeente Kesteren gaat zaterdag 9 december een bezoek brengen aan de kern-centrale in Dodewaard. Het ge meentebestuur heeft daartoe een uitno- ging ontvangen van de N.V. Gemeen schappelijke Kernenergiecentrale Ne derland. De 40 Kesterense bezoekers zullen be staan uit burgemeester D. J. Pott, de beide wethouders, de raadsleden en het onderwijzend personeel, dat in Keste ren werkzaam is. In Dodewaard wordt momenteel de eerste kernenergie-centrale van Neder land gebouwd. Tijdens de excursie zal worden uiteengezet wat zich in de. centrale gaat afspelen en met welk doel. De excursies worden georganiseerd, omdat men van mening is, dat de be woners van de streek rondom Dode waard er recht op hebben om te weten wat er nu eigenlijk in Dodewaard ge bouwd wordt. VEENENDAAL. Ontstemd over het feit dat zij eerder op de dag een bekeuring gekregen hadden, reden twee brozems op één brommer zondag avond weer door Veenendaal. Bij 'n si garenmagazijn aan het Slotemaker de Bruïneplein gooide de duo-passagier een ruit van de sigarettenautomaat in, een spelletje dat hij ook speelde bij het kantoortje van benzinestation Van de Kolk aan de Kerkewijk. Gisteren heeft de politie in Ede de duo-passa gier gearresteerd. Het was R. R., die het stenengooien bekend heeft. Er zal voor hem nog wel een bekeuring bij komen. We willen ditmaal eens aandacht schenken aan de kamerplanten en een aantal bekende kamerplanten, die men bijna overal aantreft, samen bespreken. Volg mijn advies op en de klaagliedjes over alles en nog wat zullen dan tot de verleden tijd gaan behoren. Het zal u duidelijk zijn, dat het ondoenlijk is om in een beknopt artikel alles tegelijk te behandelen. We zullen beginnen met de Aralia (Fatsia), abonnee mevrouw De H. van G. leest meteen het antwoord op de door haar gestelde vraag en weet wat haar te doen staat. De naam voluit is Aralia japonica, vaak „Vingerplant" genoemd. Zet deze plant vooral niet te warm want dan wordt het blad geel en valt af. Houdt niet van felle zon, groeit heel goed in een kamer waar weinig of geen zonbestraling doordringt. De blade ren af en toe afsproeien met lauw wa ter en zij is dankbaar voor bemesting. De Aronskelk of Calla is van oorsprong een moerasplant, dus tijdens de groei voldoende gieten. Gedurende de maand BENNEKOM Het is met de nummerwijziging van de telefoonnummers in Bennekom een beetje uit de handen gelopen. In verband met de ingebruik neming van een nieuwe centrale zouden alle telefoonabonnees met ingang van 1 november een nieuw, of liever gezegd een groter nummer krijgen. Voor het bestaande nummer zou het cijfer 1 komen te staan. Ook het netnummer zou veranderd worden. Enige weken geleden kwam echter al min of meer vast te staan bij de PTT dat de beoogde streefdatum niet gehaald zou kunnen worden. In plaats van de aangeslotenen op de telefoon daarvan tjjdig in kennis te stel len, ging men zitten dubben over een brief. Daarover heeft men dan meer dan vier weken gedaan met het gevolg dat nu pas de telefoonabonnees in Bennekom officieel bericht kregen dat de verandering van de telefoonnummers met een periode van acht maanden was uitgesteld. Maar inmiddels hebben velen, vooral zakenmensen, hun briefpost van het nieuwe telefoonnummer laten voorzien. Men vraagt zich in Bennekom nu, terecht, af waarom dat nu niet anders kon en waarom overheidsinstanties soms zo tergend langzaam moeten werken. RENSWOUDE Langs de Utrecht sestraat te Renswoude begint men bin nenkort met de bouw van een benzine station. Het station komt te staan op de plaats waar voorheen de oude melkfabriek „de Volharding" te vin den was. Deze fabriek is inmiddels af gebroken. De gemeente Renswoude is bijzonder blij van dit bouwvallige pand verlost te zijn. Het moderne benzine station zal een zgn. „dubbelstation" worden; d.w.z. dat aan beide zijden van de weg een station zal worden ge bouwd. Hiervoor zal het nodig zijn dat het fietspad aan de zuidzijde van de Utrechtsestraat wordt verlegd. De maatschappij Total, die het station zal gaan exploiteren, hoopt in het voor jaar van 1968 de zaak in gebruik te kunnen nemen. Zij hebben alle ver gunningen om te gaan bouwen ontvan gen. Men zal bij het station alleen in de gelegenheid zijn benzine te tanken. „Total" is niet voornemens een servi ce-station in Renswoude te bouwen. VEENENDAAL Eiermarkt: Aan voer ca. 52.000 stuks. Prijzen grote f 14,- tot f 14,50 en kleine f 9,- tot f 12,-. Handel matig. juni moet de plant rusten, dus geen wa ter en bemesting geven. Geeft men haar geen rusttijd dan blijft heel vaak de bloei achterwege. In de woonkamer moet zij veel besproeid worden, ze moet een vochtige atmosfeer hebben. Zet haar in de winter vlak bij het raam en zorgt voor een matige temperatuur. Groeien de bladeren te ijl op en knikken de stengéls dan bewijst dit dat de kamer temperatuur te hoog is. In het voorjaar kan men de plant vermeerderen door verdeling van de wortelstok. Geef de Fuchsia een plek in een koe le, vorstvrije kamer en weinig gieten. De Varens hebben een hekel aan droge kamerlucht of droge kachelwarmte, ze zijn ook niet bestand tegen felle zon, maar moeten echter wel in het licht staan. Het best groeien ze in een zeer gematigde temperatuur en ook wel in 'n koele, vorstvrije kamer. Een zeer ster ke varen is de zogenaamde Hulstvaren of met een geleerde naam gezegd Cyr- tomium falcatum. Deze stelt inderdaad weinig eisen en groeit zélfs beter in een koud vertrek (vorstvrij) dan in een ver warmde ruimte. Evenmin als andere varens houdt ze van zon. De Ster van Bethlehem is ongetwij feld een populaire kamerplant. Zij ver langt ook volop licht doch geen felle zon. Ze groeit zowel in een vorstvrije kamer als in een verwarmde kamer. In haar groei, en bloeiperiode verlangt ze voldoende water en bemesting. Na de bloei de watergift verminderen en geen bemesting meer geven. In het voorjaar verpotten in bloemistengrond. De vetplanten omvatten zo'n enorme verscheidenheid van allerlei planten en plantjes, dat het ondoenlijk is om in be knopte zin daarvan voldoende wenken te geven, 's Winters worden dit soort planten zeer spaarzaam begoten. Ze vragen een plekje in het volle licht ach ter het raam. De Kalanchoe (een mooi vetplantje) kan in feite de hele winter doorbloeien met zijn granaat-rode of oranje-rode bloempjes. Ze staat het liefst in een normaal verwarmde ka mer. Let op dat er niet te veel water wordt gegeven, want dan rotten de sten gels. Een sterke plant en snelle groeier is de bekende chlorophytum met heet geel groene bladeren. Om deze zo bont mo gelijk te houden, zult u de plant vooral zo licht mogelijk moeten zetten, ze kan niet tegen felle zon. De potgrond moet goed nat worden gehouden, want zij heeft veel water nodig. Vergeet ook de bemesting niet. We gaan samen nog even een kijkje nemen in de tuin. De Irissen (bal-Iris sen) vragen nog om bedekking, ze kun nen zo de winter niet doorkomen. Het dekken kan met blad of met turfmolm. De bedekking mag wel tien centimeter dik zijn, want ze verdragen weinig vorst. Vasteplant-Irissen behoeft men niet te dekken. De Lelies verlangen evenzeer bedekking tegen de vorst, ook deze met een laag blad of turfmolm flink bedek ken. Ook de Hyacinten kunnen niet te gen de winter en moeten dtis afgedekt worden. Alle niet winter-liarde planten (vaste planten), o.a. Anetnonen, Ascle- pias, In-Carvillea, etc. etc. moeten nu afgedekt worden. Koning Winter kan nu elk ogenblik toeslaan, en dus is het zaak om het afdekken niet meer uit te stellen. Van uitstel komt afstel en dat zou berouw geven. Met het mooie weer is het nu wel af gelopen, we hebben om deze tijd niet veel meer te wachten. Dankbaar moet men dan ook van elke dag mooi weer gebruik maken anders krijgt men straks niet op tijd alles gereed. Het kan nu nog, doch het is de hoogste tijd. E. J. Grijsen - Rhenen. dingstermijn gesloten is hebben vijf be drijven gereageerd, vier door een aan tal deelnemers op te geven en een vijf de door te schrijven, dat het „schrijven van de vereniging ter kennis van het personeel is gebracht, maar dat zich geen kandidaten gemeld hebben". Vei lig Verkeersecretaris de heer C. A. Visser is over deze gang van zaken nog al teleurgesteld. „Ik heb veertig bedrijven aangeschre ven en ik had toch wel op een gemid delde van vijf deelnemers per bedrijf gerekend, zodat ik zeker kon zijn van een tweehonderd deelnemers. Nu heb ben we er slechts ongeveer vijftig", vertelt hij. „De leden van onze vereni ging vragen weieens „wat doen jullie nu eigenlijk voor ons?", maar als we eens iets organiseren, dan wordt er niet gereageerd. Misschien heeft men niet be grepen, dat men niet bedrijfsgewijs be hoeft deel te nemen, men kan ook in dividueel inschrijven. Iedereen die eens wil zien hoe groot zijn kennis van de verkeersregels in feite is heeft de kans om zich te laten „testen". De heer Visser vertelde ook nog dat hij vreemde reacties gekregen had: „Ik zal wel uitkijken om mee te doen", verklaarde iemand, „want dan weet de politie wat ik niet weet van de verkeers regels en dan krijg ik een bon", was een van die reacties. „Dat ik toevallig poli tieman ben en ook secretaris van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft na tuurlijk niets met elkaar te maken. Trouwens al zou de politie inzage krij gen in de beantwoording van de vragen wat beslist niet het geval is dan nog zou het onmogelijk zijn deze men sen te gaan bekeuren. Ook de politie kent niet alle 26.000 Veenendalers! Geen kans Het bestuur van de afdeling van het Verbond heeft inmiddels de aanmel dingstermijn verlengd. Deze week kan men zich nog opgeven voor deelneming bij het politiebureau, Hoofdstraat 34, tel. 10636. OVERBERG De Christelijke Plat telandsvrouwenbond afdeling Overberg komt woensdagavond, 29 november weer bijeen in de christelijke lagere school. Onder leiding van de heer Loh- meijer de Jong zal er door de dames een quiz gehouden worden. VEENENDAAL Op woensdag avond 6 december zal in de Oude Kerk op de markt te Veenendaal ds. H. J. Hegger (predikant-directeur van de stichting „In de Rechte Straat") spre ken over het onderwerp „de Paus heer ser over hemel en hel?". Er zal mogelijkheid zijn tot het stel len van schriftelijke vragen. De leiding van deze avond is in handen van ds. A. Vroegindewey. SCHERPENZEEL Op 5 december zullen Sint en Piet de kleuterschool in Scherpenzeel met een bezoek vereren. Het feest is zo georganiseerd dat elke juffrouw het feest apart in haar klas SCHERPENZEEL De afdeling Scherpenzeel van de ANMB houdt vrij dag 8 december zijn jaarvergadering in café „Marktzicht". Indien er vol doende belangstelling is, zal er na af loop 'n kaartavond georganiseerd wor den. VEENENDAAL Twee auto's wer den licht beschadigd, toen zij met el kaar in botsing kwamen in de flauwe bocht in de Fluitersstraat. De heer G. J. van B. uit Bennekom passeerde met zijn bestelwagen een ge parkeerde vrachtauto. Toen hij aan de manoeuvre begon zag hij geen tegen liggers, maar vlak bij het eind van de inhaalpoging ontdekte hij de personen auto van de heer E. N. uit Veenendaal, die hem tegemoet kwam. Van B. week naar rechts uit, en N. remde. Door het gladde wegdek kon N. echter niet voor komen, dat hij de wagen van Van B. toch nog raakte. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Geachte redactie, Pas dezer dagen kon ik kennis ne men van het interview, mij afgeno men door én van uw verslaggevers en gepubliceerd in uw blad van 10 no vember j.l. Dit interview kan de indruk wekken, alsof ik my graag en public zou wil len distantiëren van myn zwager, dr. Schelhaas. Die indruk wil ik graag weg nemen. Ik heb n.l. in velerlei opzicht grote waardering voor mijn zwager. Af gedacht van zijn moed, om op een sy node desnoods alleen te staan, waar deer ik ook zijn wetenschappelijke ken nis. Zijn argumentatie in het minder heidsrapport inzake de „kwestie-Assen" is bijzonder sterk, al kan mij die ook niet bewegen zijn conclusie te aanvaar den. En ik geloof, dat 't bij hem gaat om het weren van de neo-modernistl- sche stromingen, die zich nu eventueel zouden kunnen openbaren in de Geref. Kerken. En daar sta ik ten volle ach ter. Persoonlijk ben ik daar echter niet zo bang voor, omdat m.L de synode vol doende zekeringen heeft aangebracht In haar verwijzing naar de belijdenis-ge- schriften. Ik zal het op prijs stellen, wanneer u dit „ingezonden stuk" wilt opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Met de meeste hoogachting, B. Slingenberg, Geref. predikant.

De Vallei | 1967 | | pagina 3