Oude traditie wordt aan banden gelegd Steeds meer gemeentelijke bezwaren tegen vuurwerk Middenstand: Ook wij hebben principes Periode van stabilisatie in tuinbouwsector DE SINT BIJ PANTER JEUGD OP BEZOEK VERLOREN EN GEVONDEN Voorlopig dalende tendens in pluimveehouderij Geschenken Geschenken Rein Kok Veiling Septer Tiel Bekendmaking Geschenken MARKTEN Kapper behaalde tweede prijs arkenshouderi] in Gelderland nog belangrijk Voetballers krijgen nieuw clubgebouw UIT HET ZAKENLEVEN Geschenken PROBLEMEN CARBIDE VEI LUS GKLOK RAAKT UIT DE TIJD Door hond geheten België grote concurrent op eiermarkt ZVIVEL WAARDERING STEVN BURGERLIJKE STAND KESTEREN LEERSUM Geschenken BIJ DROGISTERIJ/PARFUMERIE Gelderland/hlc. Hoogstraat, Veenendaal. Tel. 12656. Loten zwembadactie of dub bel zilverzegels. igma 5 DONDERDAG 30 NOVEMBER 1967 AMERONGEN Bij de gemeentebesturen, die de waarschuwende vinger hebben opgestoken tegen het afsteken van vuurwerk rond de jaarwisseling, heeft zich nu ook dat van Amerongen geschaard. Daarmee werd voort zetting gegeven aan een ontwikkeling, die zich de laatste jaren steeds sterker manifesteert. Rhenen is Amerongen al voor gegaan en heeft al bijna een jaar geleden de verkoop van vuurwerk aan banden gelegd. Een paar jaar eerder nam het gemeentebestuur van Leersum een besluit van vrijwel gelijke strekking. Achtergrond van dit alles: de ongunstige ervaringen die de politie heeft opge daan met het knallend vuurwerk. Tegelijkertijd ziet een aantal middenstan ders de lucratieve verkoop tijdens de laatste dagen van december van jaar tot jaar minder worden. Een paar gram kruit, een lont, een huls van geperst papier en dan nog de belhamel die dit geheel op onver antwoorde wijze tot ontploffing brengt vormen tezamen de kern van het probleem dat al zo veel gemeen teraden tot conversatie heeft aange zet. „Menigmaal worden aangestoken rot jes in de brievenbussen gedeponeerd en naar voorbijgangers geworpen, met alle gevolgen van dien. Het is in ons land dikwijls voorgekomen, dat door het wegwerpen van brandend vuurwerk ernstige branden zijn ont staan". Deze mededeling hield het Amerongse college van B. en W. de raadsleden dezer dagen voor ogen. Er werd een voorstel aan vast gekoppeld, waar van de inhoud direct duidelijk maak te dat het college de verkoop van het vuurwerk zo veel mogelijk wilde be perken en zelfs bezwaar had tegen het in bezit hebben ervan. De gemeenteraad wilde zo ver niet gaan. Alleen het verkoopverbod bleef gehandhaafd zij het met de bepaling dat het college hiervan ontheffing kan verlenen. Er kan dus in princi pe naar hartelust geknald worden op Oudejaarsavond in Amerongen. Het lijkt een geruststelling, maar de middenstanders die hier direct bij betrokken zijn hebben een andere vi sie. Een van hen is de heer G. L. Kroeze, eigenaar van een ijzerhan del aan de Overstraal Zijn stand punt: „Nu die vuurwerk-kwestie in de raad is geweest. Weet ig nog niet hoe het allemaal zal lopen. Ik heb mijn voorraden al besteld..." De problemen, die het college tot het opstellen van het raadsvoorstel heb ben aangespoord, ziet de heer Kroe ze nauwelijks. „Vuurwerk is gevaar lijk, zo wordt er gezegd. Inderdaad, daar ben ik het mee eens als het in verkeerde handen komt. Maar als wij achter de toonbank staan gaan we al selecteren. Aan de een verko pen we wel, de ander niet..." Zakenman Kroeze vertelt zonder om- rotjes, de luchthuiiers en de gillende keukenmeiden „een leuke business" is. „Ik hou er zelf ook heus wel een prin cipe op na", zegt hij. „Ik verkoop al leen de laatste dag van het jaar. Des morgens om half acht staan de eer ste klanten al voor de deur. Het is elk jaar weer een gezellige drukke dag... een soort traditie..." IJzerhandelaar Kroeze gelooft niet dat deze traditie, dit volksgebruik (een woord dat overigens ook in de ge meenteraad is gevallen) uit te roeien is. „Hoe vaak is het niet gebeurd," concludeert hij, „dat mensen uit Leersum, waar vuurwerk eigenlijk niet verkocht mag worden, het hier in Amerongen kwamen kopen. Als ze het hier verbieden, gaan ze het wel weer ergens anders halen..." Calcium-carbide is ook nu nog het sprekende voorbeeld van 'n ontplof bare stof. Ook dit preparaat is in de ogen van het Amerongens college een boosdoener. Smid A. van Ingen uit Eist, gemeente Amerongen, glimlacht als hem hier over zijn mening wordt gevraagd. „In een bedrijf als het mijne wordt geen carbid meer gebruikt. Je moet het in vaten van 100 kilo aanschaffen en het is voor deze tijd veel te be werkelijk. De grotere bedrijven doen dat niet meer..." ARNHEM. De plannen om voor sommige tuinbouwprodukten tot een andere prijsvorming op de veilingen te komen dan door middel van de oude vertrouwde veilingklok zijn 't stadium van de studie al voorbij. Men is reeds in het stadium van overleg om ver schillende produkten anders en ver moedelijk ook meer stabiel, te kunnen prijzen. Dat deelde de voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen, de heer M. Prins, woensdag mede tijdens de ledenraads vergadering van de Geldersche Maat schappij van Landbouw, toen hij sprak over de perspectieven van de groente en fruitteelt. Hoewel de heer Prins, on danks de. matige prijszetting door over vloedige oogsten van het fruit, voor de Nederlandse tuinbouwer in de EEG nog wel mogelijkheden zag, sprak hij toch zijn bezorgdheid uit over de prijzenpo litiek die in de landen van het oost- blok gevolgd wordt, die concurrentie soms zeer moeilijk maakt. Niet om het produkt, dat is in Nederland ontegen zeggelijk beter, maar om de lage prij zen waartegen men in die landen pro dukten voor de export afzet. De heer Prins voelde het voor de Nederlandse tuinbouwer als een handi cap dat in het buitenland de overheid de tuinbouw veel soepeler tegemoet treedt bij het doen van investeringen voor bedrijfsverbeteringen. Hij zag ook enigszins met lede ogen aan dat met name in Oosteuropese landen kassen worden gebouwd door Nederlanders met Nederlandse mate rialen. Met het dan in die kassen te te len fruit of groente zal straks onze markt beconcurreerd worden. Die con currentie zal de Nederlander dan alleen met een beter produkt te lijf kunnen gaan. De vrees voor gevolgen voor de ex port van het Duitse vervoersplan-Leber deelde de heer Prins niet omdat nu reeds schijnt vast te staan dat het vervoersverbod op de autobanen niet voor groente en fruit zal gelden. Maar als men bij onze buren overgaat tot het heffen van extra belastingen op dat vervoer, dan kunnen er wel zorgelijke situaties ontstaan, aldus de heer Prins. Ondanks enkele wolken aan de he mel zag de heer Prins toch voor de vakbekwame Nederlandse groente- en fruitteler ook in de toekomst vele mo gelijkheden. Het verleden is daar om te bewijzen, dat de Nederlandse tuin bouw zich boven moeilijke situaties uit kan verheffen. In '52 verkochten de vei lingen in ons land voor 380 miljoen aan groente en fruit. Nu ligt de jaaromzet tussen de 1000 miljoen en de 1100 mil joen gulden. En dat terwijl in die pe riode de mankracht in de tuinbouw met bijna 80 procent afnam. De totale fruitproduktie is met rond 500.000 ton de laatste tijd vrij stabiel gebleven. De groenteteelt onder glas steeg van 200.0u0 ton in 1952 tot 650.000 ton thans. Van het glas-areaal is thans 60 procent verwarmd. In deze sector van de groenteteelt werd voor 1 1/4 miljard geïnvesteerd. Het fruit- areaal, dat van 67.000 ha naar 47.000 ha terugliep, maar voor meer dan 50 pro cent uit nieuwe aanplant bestaat, verg de een investering van 3/4 miljard gul den. Toch verkeert de tuinbouw in mi neurstemming omdat de bedrijfsresulta ten vrijwel over de gehele linie onvol doende zijn. De ondernemers-activiteit wordt niet voldoende meer beloond. Voor velen zijn de bedrijfskosten te hoog geworden. Ook de stijging van de rentevoet is voor velen een zware last. De heer Prins zag dan ook voor de tuin bouw na een periode van groei thans een tijdperk van consolidatie ingetreden. De duur daarvan kan niemand voor spellen. Wil men de huidige positie goed hou den en zo mogelijk verbeteren dan zal men geen kostbare gronden meer aan de tuinbouw onttrekken mogen, moeten voorkomen dat de waterbeheersing ver slechtert en luchtverontreiniging tegen moeten gaan, aldus de heer Prins, die waardering had voor het door de over heid beschikbaar gestelde apparaat voor onderzoek, onderwijs en voorlichting. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer ca. 800.000 stuks. Prijzen kip- peëieren f 14,50 tot f 15,50 en henne- eieren f 10,tot f 14,(alles per 100 stuks). Handel goed. Biggenmarkt: Aanvoer 203 biggen. Prijzen van f 62,tot f 72,per stuk. Handel matig. Pluimveemarkt Barneveld. Aanvoer ca. 16.000 stuks. Handel: kalm. Prijzen (in f per kg): slachikip- pen wit 1.001.20, zwart 1.001.15, rood 1.401.50, slachtkuikens 1.351.50. VEENENDAAL Tijdens het dezer dagen in Alkmaar gehouden Kaasstad kapconcours heeft de Veenendaler Van Hardeveld junior een tweede prijs be haald. Onder de vele deelnemers be vond zich ook een aantal kappers, die deel uitmaken van de Nederlandse na tionale ploeg, die regelmatig aan bui tenlandse kapconcoursen deelnemen. VEENENDAAL De heer A. van Nw.-A. meldde zich op het politiebu reau met de mededeling dat hij door een hond gebeten was. De eigenaar van de hond was de heer B., uit Veenendaal, die het dier aan een ketting over straat meevoerde. Waarmee de heer Van Ingen maar wil zeggen, dat de tijd dat opgeschoten jongens aan de deur stonden om voor een paar centen wat carbid te ko pen al geruime tijd achter de rug is. „Ik zou niet weten wie het nu nog in Amerongen verkoopt", zegt hij na denkend. Volgens gemeentesecretaris A. Korten is er, ondanks al dat gepraat in de gemeenteraad maar betrekkelijk wei nig veranderd. „Het kan best zijn", zo stelt hij, „dat het besluit van de raad dit jaar niet eens meer van kracht wordt..." Als dat wel het geval zal zijn, zal er toch nog wel vuurwerk in Ameron gen te koop zijn, want de gemeente secretaris beschouwt het bijna als een zekerheid dat B. en W. in ieder geval voor de laatste dag van het jaar ontheffing van het verkoopver bod zullen verlenen. Rhenen doet het ook zo. Dit jaar voor het eerst. Gemeentesecretaris W. C. Pieters laat weten, dat er vergunning voor de verkoop zal worden verleend voor de laatste dag van het jaar aan de winkeliers, die hiertoe een ver zoek indienen. Vader en zoon Kroeze achter de toonbank. Of ze dit jaar vuur werk zullen verkopen is een vraag, waarvan het antwoord by B. en W. ligt. Zijn Leersumse collega H. W. Dam leest desgevraagd de betreffende pas sage in de algemene politieverorde ning van de gemeente Leersum even voor, waarin onder meer staat dat het verboden is vuurwerk in bezit te hebben, te verkopen of op een voor het publiek toegankelijke plaats af te steken. Hij zegt: „Deze regel wordt soepel ge hanteerd. Er doen zich in Leersum met dat vuurwerk helemaal geen pro blemen voor. Het gaat best..." Als met al gaat het er op lijken dat het jongetje dat op Oudejaarsavond van zijn ouders laat op mag blijven om rond twaalven een paar zeven klappers af te vuren straks tot de zeldzaamheden zal gaan behoren. Maar voor het zo ver is, zullen eerst nog heel wat gemeentebesturen hun kruit hebben verschoten.... ARNHEM Er zitten in de varkens- en de rundveehouderij in het kader van de EEG-handel nog wel mogelijk heden. Vooral de export van met name varkensvlees naar Frankrijk biedt nog grote mogelijkheden. In totaal be reikte de Nederlandse vleesproduktie een waarde van 3 miljard gulden waarvan de produktie van varkens vlees met 1,8 miljard wel zeer belang rijk genoemd kan worden. Van deze produktie ging 40 pet. naar het buiten land. Dat deelde ir. J. S. Keijzer, direc teur van de Coöperatieve Veeafzet Combinatie (Coveco) mee in een cau serie over de toekomst van de Neder landse veehouderij tijdens de leden raadsvergadering van de Geldersche Maatschappij van Landbouw. De heer Keijzer wees daarbij op de geweldige groei van de varkenshoude rij, waarvan de grootste concentratie lange tijd met 25 pet. in Gelderland heeft gelegen. Nu staat Brabant met ruim 25 pet. aan de top. Gelderland met vrijwel hetzelfde percentage op de tweede plaats en Overijssel met 15 pet. en Limburg met 14 pet. op de derde en vierde plaats. Het aantal slachtingen dat in 1952 nog 2,3 miljoen was. wordt voor dit jaar op 7 miljoen gesteld en kan in 1980 tot 9, wellicht 10 miljoen oplopen. Waar Duitsland en België nu wel selfsupporting zijn geworden op het ge bied van de varkensteelt, liggen er nog mogelijkheden voor exppft naar Frank rijk en Italië, waar de varkenshoude rij zich maar matig ontwikkelde. De EEG-partners schijnen veterinaire en sanitaire maatregelen vaak te gebruiken om de handelspolitiek te beïnvloeden. Daarom zal er in die maatregelen een harmonisatie moeten komen, aldus de heer Keijzer. Het perspectief voor de varkenshou derij achtte de heer Keijzer redelijk goed. mits de Oostbloklanden, die ook op dit terrein met dumpingprijzen wer ken, geen roet in het eten te strooien. BENNEKOM De leden van de voetbalvereniging Bennekom zullen bin nenkort de beschikking krijgen over 'n betere accommodatie dan zij tot nu toe gewend zijn. Zij zullen de beschikking krijgen over een clubgebouw met kleed kamers en andere ruimten. Een en an der is mogelijk geworden dank zij de medewerking van de gemeente en de activiteit van de Sportraad. VEENENDAAL. Gistermiddag werd een Sint Nicolaasmiddag gehou den voor de kinderen van personeelsle den van de Panter-sigarenfabriek in de zaal van het dansinstituut Wim Spaan. Voor de pauze konden de kinderen genieten van een poppenkastvoorstel ling van het sprookje „Pinoccio". Na de pauze bezocht de Sint met twee van zijn knechten de ruim honderd kinde een tekenwedstrijd verbonden. De re- hun moeders. Met enkele kinderen maakte de Sint een praatje en om on geveer zes uur gingen de Pieten over tot het uitreiken van de cadeautjes. Aan het Sint Nicolaasfeest was ook een teknwedstrijd verbonden. De re sultaten werden gisteren bij de ingang geëxposeerd. In de categorie van de 4- jarigen won Christine Kuiper de eerste ELST Gistermiddag werd te Eist het nieuw aangebouwde gedeelte van café-restaurant „De Morgenster" op speciale wijze geopend. Deze opening hield tevens in dat dit nieuwe gedeelte als Slijterij De Morgenster een prach tige winkel is geworden met een enor me keus in allerlei dranken. Eigenaar D. Nellestijn werd toege sproken door burgemeester Bosch Rid der van Rosenthal. Burgemeester en wethouders mr. Deen en Van Lienden spraken hun waardering uit over de slijterij. Prachtige hout-betimmeringen en een modieuze toonbank sieren het totaalbeeld tot een sprankelend geheel. Ook van de Elster collega's en zaken lieden waren tal van bloemstukken bin nen gekomen. Ook vele verenigingen als de Biljartvereniging,EHBO, Oran je Wit en Ontspannings Comité Oranje Wit lieten de gelegenheid niet voor bij gaan de heer D. Nellestijn met echt genote te feliciteren. Gevonden in Veenendaal: bedelarm- bandje met bedeltjes; nylon capuchon; wit kinderhandschoentje; hoofddoek, tweekleurig; rode dameshandschoen (linker); 5 plastic goten, (6 meter lang); grijze handschoen (r.); witte kindersjaal; sleutel (lipsmodel); zilve ren hanger en ketting; zilveren arm band met eikeltje; muntbiljet; porte- monnaie, model portefeuille, inh. klein geld, foto's; bruin leren handschoen (gevoerd)rechter dameshandschoen (zwart); 1. bruine glacé handschoen; etui met nagelgarnituur; grijs colbert jasje; mattenklopper; een Gazelle rij wiel; r. witte kinderwant; een paar zwarte dameshandschoenen; een para plu; groene nylon want met enig klein geld; damesportemonnaie, inh. een paar losse centen; 1 paar dames handschoenen; een gouden armband en een hondje, soort Pincher. Verloren ln Veenendaal: Weggelopen ARNHEM De situatie in de pluim veehouderij is in het voorgaande jaar en in de eerste helft van 1967 niet on verdeeld gunstig geweest, zeker niet voor de Gelderse bedrijven. De ontwik keling vertoont gedurende de laatste vijf jaren, behalve de spectaculaire stijging van de slachtkuikenproduktie, een sterk dalende tendens die zich vooral manifesteert in de eierproduktie en in de export van eieren. Deze nam in vijf jaar tijds met circa 40 pet. af. Was de uitvoer van eieren in 1962 nog ruim 2,9 miljard stuks, in 1966 was die al gedaald tot iets meer dan 1,1 mil jard. Twee oorzaken zijn daarvoor vol gens de voorzitter van de Geldersche Maatschappij van Landbouw, de heer W. J. Lokhorst die deze cijfers met nog vele andere noemde in zijn openingsre de tot de ledenraadsvergadering die woensdag in Royal werd gehouden, aan te wijzen, namelijk de overgangsbepa lingen in de EEG-regelingen en de im port van eieren uit België. Werden in 1966 ongeveer 6,5 miljoen eieren uit België geïmporteerd, in de eerste 9 maanden van 1967 was dat aantal al gestegen tot 75 miljoen. Als oorzaak van die uitbreiding dacht de heer Lokhorst aan een vroegtijdige overschakeling in België op het batte rijsysteem waardoor een grotere pro duktie is ontstaan. Ongunstige geluiden komen ook uit de tuinbouwsector waar men dit jaar weliswaar wel een grote produktie, maar niet altijd, door de hoge kosten, van een lonende exploita tie kan spreken. Ook in de zuivelsector loopt het niet mee gezien de enorme overproduktie van kaas en boter. Van dat laatste zuiverprodukt is het bin nenlands verbruik zelfs sterk achter uitgelopen, van 1100 ton per week enige jaren geleden tot 730 ton per week mo menteel. Overigens, in het gehele EEG-gebied is de zuivelproduktie sterk gestegen. Duitsland produceerde 10 pet. melk en 15 pet. boter meer dan vijf jaar gele den en Frankrijk 20 pet. meer melk en 30 pet. meer boter. Beide landen ne men 70 tot 80 pet. van de zuivelmarkt voor hun rekening en hebben dus een doorslaggevende invloed op de prijzen. Een wat rooskleuriger geluid komt van de rundvleessector. In ons land wordt 90 pet. van de consumptie uit ei gen land verkregen, een cijfer dat in de gehele EEG gezien piet veel anders ligt. In de rundveesector liggen dus nog wel perspectieven. Dat geldt ook voor de varkensteelt, waarvan Gelder land een kwart van de produktie levert. In deze provincie treedt ook een ver groting van de eenheden per bedrijf op. Ma&r in deze beide sectoren hangt het mond- en klauwzeer de boeren als een zwaard van Damocles boven het hoofd. Een dreiging die overigens deze keer van buitenaf komt en wel uit Duits land. Van overheidswege zijn inmid dels al maatregelen genomen en zo zal men de volgende week beginnen met aan de oostgrens op grote schaal het vee in te enten tegen deze terecht ge vreesde ziekte. De omvang van de kalvermesterij is de laatste jaren sterk toegenomen, de produktie van kalfsvlees is met 100 pet. gestegen. De kalvermesterij heeft echter weinig uitbreidingsmogelijkhe den. Van de vette kalveren wordt mo menteel 70 tot 80 pet. geëxporteerd. De situatie in de akkerbouw stemt over het algemeen tot tevredenheid. Export en binnenlands verbruik zijn niet ongunstig al zit men met de aard appelen wel aan een lage prijs. Uitvoerig ging de heer Lokhorst in op de problematiek rond de ruimtelijke ordening. Een zaak die voor de agrari sche bedrijven in de toekomst van be slissende betekenis is. Met waardering maakte de heer Lokhorst van de visie ten aanzien van deze materie die Gede puteerde Staten van Geldèrland ten toon hebben gespreid gewag in een schrijven aan de gemeentebesturen over de wijze, waarop de bestemmingsplan nen v.d. buitengebieden dienen te wor den uitgewerkt. G.S. hebben daarbij getoond oèn positieve instelling te be zitten ten aanzien van de functie van de land- en tuinbouw in de landelijke gebieden van de provincie. In zijn woorden van waardering voor de over heid der provincie betrok de heer Lok horst ook de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap voor Gelderland, die in een deskundig schrijven aan de gemeenteraden de invoering van de z.g. bouwpercelen onder de aan dacht van de gemeentebesturen bracht. Voor de toekomstige ontplooiing van het agrarische bedrijf in bestemmings plannen moet ruimte in de sfeer van gebouwenuitbreiding aanwezig zijn. De burgerwoningbouw moet echter, aldus vertolkte de heer Lokhorst de mening van het bestuur van de G. M. v. L., in de buitengebieden als regel worden geweerd. Dat is in het verleden helaas niet steeds het geval geweest. Op de bouwpercelen moet echter de mogelijk heid van de bouw van een nevenwo ning bij de bedrijven, met het oog op opvolgende zoons, mogelijk blijven. Want samenwoning of vertrek van de vader die nog op het bedrijf werkt naar het bijzijnde dorp wordt uit so ciaal oogpunt niet wenselijk geacht. Ten aanzien van het structuurbeleid dat de EEG-landen gemeenschappelijk voeren merkte de heer Lokhorst op dat op de lijst van gebieden die voor steun bij structuurverbetering in aanmerking komen ook delen van Gelderland zijn genoemd. Zo komt het gebied ten oos ten van de IJssel in aanmerking voor steun bij structuurverbetering van de heersing. Voor de sector groente en fruit komt de hele provincie Gelder land in aanmerking. De heer Lokhorst merkte tot dlot op dat er grote veranderingen en verbete ringen in de landbouw tot stand zijn gekomen, maar dat boer en tuinder daar helaas nog te weinig de vruchten van plukken. Hij wil daarom de sa menwerking in het verticale vlak ver beteren, komen tot een verbetering van de afzetstructuur en meer overheids steun bij stuctuurverbetering van de bedrijven. een hond (ras „Duitse Staander"); een marineblauwe jongensjas; leren map, inh. foto's, rijbewijs en kentekenbewijs; 'n leesbril met donkerbruin montuur; 'n r. bruin-lederen handschoen (onge voerd); r. zware leren want; zwarte kreukleren handtas, inh. portemonnaie met inh.; achterlicht van Magneet bromfiets; grijze plastic regenbroek; 1. grijzen herenglacé; bruin jongensjack; een ziekenfondskaart; herenpolshorlo ge, merk Cortina met zwart nylon bandje; bruine stoffen dameshand schoen; herenpolshorloge, merk „Pon- tiac", met zwart bandje; bundel met 5 plastic dakgoten; bril met donker montuur; bankbiljet van f 100,-; licht bruine herenportemonnaie met druk knopsluiting, inh. f 10,- plus buskaart (weekkaart); een zwart/geel gevlekt jong hondje (reu) plm. 12 weken oud; 4 bankbiljetten van f 10,-; donkerblauwe nylon regenjas; aan komen lopen: een hond, bruin met zwarte rug, ras Welsh; bril in grijze doos, donker montuur; vulpen, merk Mont Blanc; paar grijze herenglacés; zwarte damesschoen; 1. grijze herenhandschoen; paar zwarte dameshandschoenen; zwarte portemon naie, inh. plm. f 35,-; een bruine en een witte dameshandschoen (2 x rechts); kentekenbewijs motor ,;Zündapp" SH- 46-32; een etui, inh. passer, 4 pennen, gom, potlood; dun gouden kettinkje; een bruin leren herenportemonnaie, inh. plm. f 650,- plus papieren; een ze gelring met zwarte steen; schooltas van bruin leer, inh. schoolboeken; dou blé dameshorloge met zwart/grijs stof fen bandje; r. donkerbruine herenhand schoen; een kinderstep, spatborden wit/rood van kleur; een rijbewijs; twee bankbiljetten van f 10,- en een leesbril met donker montuur. Tennie Meijer mag even bij Sinter klaas op schoot komen zitten. prijs. Van de vijf- en zesjarigen maak te Gerard Zeegers (5) de beste tekenin gen. De acht jaar oude Wilhelm Mar cus won in de categorie van de zeven en achtjarigen. De leeftijdsgroep van 9 tot 11 moest plakwerkstukjes maken, eveneens met betrekking tot 5 decem ber. Hier won de 9-jarige Johanna van de Hatert. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 1 december 1967 slechts tot 10.30 uur in de gelegenheid is spreekuur te houden. Rhenen, 29 november 1967, De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. KESTEREN Getrouwd: M. Wen- dels en W. Struyk. Ondertrouwd: J. K. van Blijderveen en E. Pronk. Geboren: Peter A., z.v. F. R. de Kruiff en G. Sanders, Tolsestraat 1 te Opheusden; M. Pons, z.v. P. J. F. Louis en C. A. Burgers, C. A. Specht straat 15 te Opheusden; Johanna A., d. v. G. Verwal en W. Crum. Overleden: M. J. de Leeuw, 74 jr., echtg. van A. van Zetten. LEERSUM Getrouwd: W. van Grootheest, Ede en A. van Gent, Leer sum. Vestigingen: Fam. A. Priem, de Dam 3 gekomen uit Amerongen; Mw. A. H. Krop-Kers, Middelweg 17 gekomen uit Driebergen-R. Vertrokken: Mw. T. Verbeek, Zandw. 2 naar. Amerongen, Overstraat 25. ADVERTENTIE Opgave na klasse mm maat. APPELEN 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 Eng. Bellefleur k.l 2830 2326 1922 1618 Eng. Bellefleur k.2 1416 x Cox Orange k.l 46—59 45—60 38—50 3440 23—25 x Cox Orange k.2 45—56 44—54 37—46 24—35 10—21 Cox Orange verpakt k.l 34—56 52—54 4447 25—27 Ingrid Marie k.2 4343 4144 3336 2231 Dijkmanszoet 16—31 8—17 Jasappel 23—29 10—18 Glorie van Holland k.2 1520 1721 1618 Notarisappel 1522 x Goudreinet k.l 2538 2432 1823 x Goudreinet k.2 1930 2624 1421 Golden Delicious k.l 3243 3138 Golden Delicious k.2 3138 2836 2432 2328 x Jonathan k.l 30—39 22—36 19—27 17—21 x Jonathan k.2 18—27 19—25 17—24 14—19 Lombarts Calville k.2 24—26 21—23 20—22 Laxton Superbe k.2 2730 2620 20—23 1618 Kroet per 100 kg: zuur f 8.30, rood f 7.50, zoet f 6.10. Fabrieksfruit per 100 kg: blank f 9.70, rood f 8.80. Sterappel en Rode Keuleman per 100 kg fabriek f 6.90. PEREN: Brederode 7679 6569 Beurre Alex. Lucas k.2 5658 4649 Beurre Clairgeau k.2 5961 4850 Conference k.2 79—81 73—75 71—73 Legiponts k.2 6775 58—60 Giezewildeman 6286 3756 IJsbouten r 5560 46—51 Winterjannen 4663 3847 Perenkroet per 100 kg f 4.00. GROENTEN: andijvie 4965; boerenkool 1421; rode kool 1315; prei 2527, 1618; savooiekool 2326; sla per 100 krop f 1213; spruiten 5160, 1625; wortele* 1019. x Is hobfdaanvoer. Alles in centen per kg, tenzij anders Vermeld. Volgende veilbericht op maandag 4 dec. "1967.

De Vallei | 1967 | | pagina 5