VAN FINANCIËN NAAR BINNENLANDSE ZAKEN Callaghan ruilt met Jenkins van plaats WILSON ANTWOORDT VLIJMSCHERP AAN DE GAULLE „Apen-virus" geïsoleerd in Duitsland Jinton anders dan andere fmSi Zuid-Jemen Aden viert feest van de onaf hankeli j kheid Lening IMF aan Britten Mortieraanval in Tel Aviv ai m Lagerhuis in cup-final-sfeer Oost-zone wil niet praten Na dood 7 onderzoekers constante kwaliteit Dader vroegere overval heeft nu alibi Moskou: attachés waren dronken VLIJMSCHERP STAKINGEN FIJNTJES DEVALUATIE AMBITIEUS TELEVISIE Pauselijke gift PARELS voor frisse adem 95 ct. Amoco gaat in Europa lenen Moord in Olst: Bengaals parlement op de vuist Pagina 9 DONDERDAG 30 NOVEMBER I9Ó7 LONDEN James Callaghan, de man die het pond sterling heeft moeten devalueren moet naar een nieuw huis uitkijken. Hij is gisteravond zijn ambts woning kwijtgeraakt nadat zijn aftreden was bekend gemaakt als minister van Financiën. De 55-jarige Callaghan wordt opgevolgd door Roy Jenkins (47), tot nu minis ter van Binnenlandse Zaken. Callaghan neemt diens plaats in. JAMES CALLAGHAN verantwoordelijk Het is dus een zaak van stoeltje ver wisselen, die voor Callaghan nog mee brengt dat hij voortaan overal wordt vergezeld van een rechercheur. Dat is in Engeland traditie. Hij is als minis ter van Binnenlandse Zaken o.m. ver antwoordelijk voor de bestrijding van LONDEN Premier Wilson was gisteren helemaal in de voetbalsfeer, toen hy in een rede voor de parlementaire pers president De Gaulle lik op stuk gaf na diens nieuwe veto tegen Engeland. „Onlangs zei ik", aldus Wilson, „dat wy in zake de E.E.G. van plan zijn om telkens als de bal over de z(jiyn gaat, die met onfeilbare nauwkeurigheid en vastbesloten weer op de helft van de Gemeenschap te werpen". PARIJS Alle bezwaren voor de le ning van 1,4 miljard dollar, die het In ternationale Monetaire Fonds aan En geland wil verstrekken, zijn uit de weg geruimd. Na een dag van besprekingen in Parijs heeft de Groep van Tien haar steun toegezegd aan de lening. De groep zal 500 miljoen dollar bij een brengen. Het IMF zal voor 400 mil joen dollar aan goud verkopen, voorna melijk aan de landen van de Europese Gemeenschap en zal 500 miljoen dollar uit eigen deviezenreserves beschikbaar stellen. Als tegenprestatie heeft de Britse re gering zich verplicht voor half 1968 voor evenwicht op de betalingsbalans te zor gen. In Parijs werd gezgd dat Enge land niet geheel aan de gestelde voor waarden kan voldoen en dat daarom een compromis is gesloten. Men is over een gekomen dat de Engelse financiële en economische toestand voortdurend onder controle zal staan. Engeland heeft toegezegd op de be groting voor 1967/'68 ca. 400 miljoen pond te zullen besparen. Bovendien zal de daarop volgende begroting met 1 miljoen pond worden beperkt. De Groep van Tien bestaat uit de landen van de Europese Gemeenschap, uitgezonderd Luxemburg, en verder uit de Verenigde Staten, Canada, Zweden, Japan en Engeland. MOSKOU De Russische regering heeft gezegd dat de Amerikaanse en Britse militaire attaché's, die er tegen hebben geprotesteerd dat zij zouden zijn bedwelmd en daarna door Russi sche inbrekers met geweld zouden zijn gefouilleerd, in werkelijkheid zwaar beschonken werden aangetroffen en hulp kregen. „Elke Russische rechter zou voor dergelijke misdragingen zeker 15 da gen gevangenisstraf eisen", aldus het regeringsdagblad Izvestia over het in cident in Kishjnef (Bessarabië, voor malig Roemeens gebied). De Britse en Amerikaanse lezing van het voorval wil, dat de Britse brigade-generaal Harper en de Amerikaanse kolonel Spahr misselijk werden na geproefd te hebben van de wijn. Een medisch on derzoek zou hebben uitgewezen dat er met de wijn was geknoeid. Vijf of zes mannen waren daarna hun hotelkamer binnengedrongen en hadden hun papie ren doorzocht, luidde het officiële pro test. De Izvestia betoogt dat de mannen drie uur lang wijn en sherry hadden zitten drinken in een wijnfabriek. De mannen moesten naar hun hotel gedra gen worden. Volgens de Izvestia zou den ze in hun kamer ook nog whiskey gedronken hebben. De andere hotelgasten hadden zich over het lawaai beklaagd. Een arts, een politiefunctionaris en de onderdi recteur van het hotel hadden de dron ken mannen in bed geholpen. Het Britse ministerie van Buiten landse Zaken had het incident een „grove inbreuk genoemd op de diplo matieke onschendbaarheid". TEL AVIV Negen mortiergrana ten zijn woensdagavond laat in de wijk Petah Tiqva van Tel Aviv ingeslagen, tijdens een Arabische aanslag die dich ter dan ooit het centrum van de groot ste Israëlische stad naderde. Een kind werd gewond bij de korte beschieting die kort na elven begon. Veiligheidstroepen kammen de woon wijk uit, terwijl de wegen zijn afgezet, in een poging de saboteurs te pakken. Petah Tiova ligt slechts 10 km van het centrum van Tel Aviv. De politie patrouilleert en kalmeert hele gezinnen dié' de straat opsnelden bij het inslaan van de granaten. Het was de tweede mortieraanval op een Israëlische stad van de maand. Op 9 nov. ontplofte een zestal granaten aan de rand van Kfar Sava, 11 km terv vori T©1 AfHl' Algemeen vond men na de perscon ferentie van de Franse president van maandag, dat de bal ditmaal niet zo zeer over de zijlijn was gegaan, maar ever de eretribune. „Het zal u genoe gen doen", vervolgde Wilson in dezelf de stijl, „dat wij de bal weer te pak ken hebben. Die is nu precies, waar ze thuis hoort". Wilson heeft punt voor punt geant woord op de zestien bezwaren die de Gaulle heeft aangewend en die het, naar hij zegt, onmogelijk maken om onderhandelingen te beginnen over een toetreding van Engeland en een aantal andere landen. Dikwijls was de premier vlijmscherp, bij het sarcastische af, maar zonder te vervallen in doelloos schelden. Integen deel: Keer op keer wees hij bijvoor beeld op de noodzaak van nauwe sa menwerking tussen Engeland en het vasteland op technologisch gebied. „Ik ben niet van plan om de hele ge schiedenis van Engelands betrekkingen met Europa sinds de oorlog te drama tiseren in een toneelstuk van vijf be drijven", zegt Wilson. (De Gaulle had dat wel gedaan.) „Zeker niet", ver volgde hij, „omdat het zesde en de vol gende bedrijven nog moeten komen". De Gaulle heeft onder meer als ar gument tegen de Britten het grote aan tal stakingen in Engeland gebruikt. Hiervan zei Wilson: „In 1966 heeft En geland op elke duizend werkers door stakingen 180 mandagen verloren tegen Frankrijk 240. In de periode 1962-1966 was ons cijfer 230 tegen het Franse 322. Voor ons beiden is dit teveel. We moeten het allebei beter doen", zei Wilson veelbetekenend. Zo ging de premier punt voor punt verder tot hij bij de geruchten kwam in de pers van Engeland en Frankrijk voor en na de devaluatie van het Pond Sterling. In de Franse pers waren die zoals bekend, van hogerhand ingege ven. „De meeste geruchten waren in ho ge mate onjuist", aldus Wilson op sar castische toon, „maar ik begrijp de te genzin van de Franse regering om haar invloed aan te wenden ten einde de Franse pers te doen ophouden met het afdrukken van die misleidende ge ruchten, die de zaken nogal in de war brachten". De Gaulle heeft verder 't bestaan van de Sterling-tegoeden gehekeld. Het begin daarvan dateert van tijdens de oorlog, antwoordde Wilson hier fijntjes op. „Dat was een deel van de prijs die wij moesten betalen om Europa te be vrijden. Een prijs voor die historische dagen waar generaal De Gaulle vaak en op ontroerende manier over heeft gesproken, toen het vrije Frankrijk (onder leiding van de Gaulle) en Enge land zij aan zij vochten". BONN Als „provocerende schijn bewegingen" heeft Oost-Duitsland de Westduitse voorstellen om te onder handelen over vraagstukken óp het ge bied van posterijen en vervoer van de hand gewezen. De Westduitse minister Dollinger (pos terijen) en Leber (verkeer) hadden hun Oostberlijnse ambtgenoten brieven ge schreven waarin o.m. besprekingen wer den voorgesteld over de miljoenenbe dragen die Oost-Duitsland eist voor sinds jaren aan W.-Duitsland verleen de diensten op het gebied van PTT en vervoer. „De Westduitse ministers erkennen de schulden, maar weigeren ze te be talen", aldus een verklaring van het regeringspersbureau ADN in Oost-Ber- lijn. „De regering van Kiesinger en Strauss probeert het volk van de Duitse Democratische Republiek voor miljoe nen te bestelen. Voor de toekomst stelt zij als voorwaarde voor betaling dat de DDR zich onderwerpt aan de aanmati gende aanspraak van Bonn, dat daar de enige rechtmatige Duitse regering ze telt." „Laat de Bondsrepubliek niet gelo ven dat zij op den duur aanspraak zal kunnen blijven maken op gratis dienst verlening door de posterijen en het ver keerswezen van de DDR", aldus de O.* duitse verklaring. de misdaad en voor het gevangeniswe zen. Toen Callaghan in het Lagerhuis het besluit om te devalueren verdedigde, een besluit dat lijnrecht indruiste tegen zijn gehele financiële politiek,' was het al duidelijk dat het bezig was aan zijn zwanezang. Maar zijn aftreden is toch eerder gekomen dan men dacht. Hij had er al om gevraagd, zo is gis teren onthuld, op de dag waarop het pond devalueerde, 18 november. Op aandrang van premier Wilson bleef hij nog even aan, totdat alle formaliteiten waren vervuld voor de nieuwe interna tionale kredieten die Engeland heeft ge kregen. James Callaghan is minister van Fi nanciën geweest sinds de socialisten in 1964 aan de macht kwamen, dat is lan ger dan op een na al zijn voorgangers sinds de oorlog. Hij zag zijn beleid zo in gruzelementen door de devaluatie, dat hij liever helemaal de regering uit wilde. Maar hij heeft zich onder meer door collega's iri het buitenland laten over halen om een andere belangrijke post te aanvaarden. Ook al, zegt men, om zijn solidariteit met Wilson te betuigen. Er wordt de laatste dagen gemompeld dat Callaghan veel hoger mikt: op het ambt van premier. Maar daarvoor wil hij eerst nog minister van Buitenland se Zaken worden. Wilson voelt er even wel nog niets voor om George Brown, die nu Buitenlandse Zaken heeft, te ver vangen. Callaghan vond vooral dat hij heen moest gaan omdat hij de verzekeringen die hij in goed vertrouwen had gege ven aan een aantal landen, niet kon na komen namelijk dat de waarde van hun sterlingtegoeden zou worden ge handhaafd. Jenkins is een van de meest ambiti euze en bekwame leden der regering. Velen zien in hem een toekomstig pre mier. Hij lijkt iemand uit de upper-ten, maar is de zoon van een mijnwerker. Dank zij beurzen kon hij studeren (fi losofie, politiek en economie). Hij stu deerde af met de hoogste lof. Als minister van Binnenlandse Zaken en eerder van Luchtvaart, toonde hij zich een doortastend bewindsman en een parlementaire spreker van de eer ste orde. Hij was van het begin af aan voor de devaluatie en hij heeft nog on langs gepleit voor een politiek van eco nomische expansie. In 'n televisie-interview antwoordde Gallagham op de vraag, waarom hij ver dween, terwijl Wilson bleef: „Ik was de verantwoordelijke minister. Ik heb per soonlijk toezeggingen gedaan aan men sen in mijn kantoor op het ministerie ROY JENKINS coming man dat we niet zouden devalueren. Als een minister zulke dingen zegt, moet hij de consequenties aanvaarden." Hij herhaalde dit nog eens, toen hij gevraagd werd naar de positie van Wil son. „Ik was degene die de beloftes aan het buitenland aflegde. Niemand an ders", zei hij. ^ORAKA ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte I VATICAANSTAD De Paus heeft 50.000 dollar geschonken ten behoeve van de Palestijnse vluchtelingen. Hij deed een beroep op alle gelovigen deze uitgewekenen te helpen, wie een moei lijke winter te wachten staat. HAMBURG Duitse wetenschaps- ti-virus-vaccin dat wordt gemaakt uit mensen zijn er in geslaagd een geheim zinnig en dodelijk „apen"-virus te isole ren, dat de produktie van poliovaccin m West-Duitsland en elders heeft be lemmerd, zo is woensdag bekend ge maakt. De speurtocht naar het virus was be gonnen na de dood van zeven Westduit se wetenschappelijke medewerkers van de farmaceutische maatschappij Beh- ring in Marburg en Frankfort verleden zomer. Dr. Rudolf Siegert, die een leidende rol heeft gespeeld in de ontdekking van het virus, verklaarde dat hij ook een methode heeft ontwikkeld om het bin nen enkele uren te ontdekken en om het uit het polio-vaccin, en ieder ander an- ADVERTENTIE H. TEN HERKEL N.V. HILVERSUM ROTTERDAM De Amoco Interna tional Finance Corporation gaat half december in Europa een 15-jarige obli gatielening uitgeven van 25 miljoen dollar. Amoco is een dochter van de Standard Oil Company (Indiana). De opbrengst van de lening is voor de fi nanciering van internationale projec ten van de Standard Oil of Indiana. ADVERTENTIE 582ste STAATSLOTERIJ DONDERDAG 30 NOVEMBER 1967 DERDE KLASSE Prijzen van 1 5.zijn gevallen op nummers eindigende op 7 50.zijn gevallen op nummers eindigende op 012 f 1 00.zijn gevallen op nummers eindigende op 712 200.zijn gevallen op nummers eindigende op 303 400.zijn gevallen op nummers eindigende op 440 f 1 000.zijn gevallen op nummers eindigende op 4377* Een prijs van 2000.is gevallen, op het Een prijs van 2000.is gevallen op het Een prijs van 2000.is gevallen op het Een prijs van 2000.is gevallen op het Een prijs van 2000.is gevallen op het Een prijs van 5000.is gevallen op het nummer nummer nummer nummer nummer nummer 020247*) 060067*) 000297*) 071706 042421 010659 De prijs van 30.000.is gevallen op het nummer 092609 Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. ADVERTENTIE caballero Toneelspeler en TV-acteur Joop Admiraal 2B 8TUK8 1 MO- EiN LUMENS RROOUKT organen van apen, te filtreren. Een woordvoerder van Behririg ver- Wachtte dat het verbod op de invoer van apen in West-Duitsland nu binnen kort zal worden opgeheven en dat de maatschappij begin volgend jaar de produktie van polio-vaccin zal kunnen hervatten. Een woordvoerder van het Paul Ehr- lich-instituut in Frankfort, het Duitse vaccin-controle-centrum, heeft ver klaard dat de vaccinproduktie opge schort zal blijven totdat de beproevings methode is geperfectioneerd. Ook hij toonde zich optimistisch over een her vatting van de produktie in het begin van het volgend jaar. Ook medewerkers van het instituut waren door de geheimzinnige ziekte aangetast. De ziekte was overgedragen door apen afkomstig uit Oeganda. De apen werden gebruikt om de vac cins te beproeven. Bacteriën, gekweekt in het weefsel van de apennier, zijn zeer gevoelig voor de aanwezigheid in vaccins van potentieel gevaarlijke vi russen, die in apen voorkomen. Een en ander werd verklaard op een persconferentie in het Bernhard Nocht- instituut voor zee- en tropische ziekten in Hamburg. Het ontdekte virus werd „Marburg-virus" gedoopt. Twee artsen, die aan de onderzoekin gen hebben deelgenomen, deelden mee, dat het virus „fundamenteel nieuw en tot dusverre onbekend" was. Het virus had de wetenschapsmensen besmet, toen zij in contact kwamen met het apenbloed. OLST De man die twee jaar ge leden in Olst molenaar A. Böks over viel is gisteren in de psychiatrische kliniek Brinkgreven te Deventer duch tig aan de tand gevoeld. Toen hij za terdagavond voor Pinksteren 1965 mo lenaar Böks overviel, werd hij in de psychiatrische inrichting te Deventer verpleegd. Thans is dat wederom het geval. De man bleek een waterdicht alibi te hebben voor zondagavond, de avond waarop molenaar Böks werd ver moord. Toch acht de politie het niet uitgesloten dat via deze man een op lossing van de roofmoord kan worden gevonden. Evenals de overvaller van twee jaar geleden, gebruikte de roofmoordenaar zondagavond het achterdeurtje van de oude varkensschuur, dat nimmer wordt gebruikt. Deze achteringang ligt zo ver scholen in het struikgewas dat men echt op de hoogte moet zijn van de aanwe zigheid van deze toegang tot de molen en de woning. Het wordt daarom niet uitgesloten geacht, dat de dader van de eerste overval de roofmoordenaar van thans, misschien onbewust, de weg heeft ge wezen. Dit aanknopingspunt wordt na der onderzocht, aldus zei mr. v. d. Bos, officier van justitie te Zutphen ons gis teravond. Van enkele mannen in en buiten de psychiatrische inrichting moet het niet- sluitende alibi nog nader worden onder zocht. Intussen is nog vastgesteld, dat de overvaller van molenaar Böks diens portemonnee heeft meegenomen. De politie verwacht niet dat daarin veel geld heeft gezeten. CALCUTTA Parlementsleden van de Indische deelstaat West-Bengalen zijn gisteren met elkaar op de vuist gegaan toen de nieuwbenoemde rege ring een vertrouwensvotum vroeg. De voorzitter van het parlement ver klaarde dat het ontslag dat de gouver neur van de staat de oude, commu nistisch georiënteerder regering had ge geven onwettig was. Daarop verdaagde hij de zitting, waarna een tumult los barstte. De nieuwe premier, dr. Ghosh, kreeg een houten voorwerp in het ge zicht en werd gestompt, terwijl om hem hem afgevaardigden elkaar te lijf gin gen. Voor vandaag hebben de communis ten en andere linkse partijen weer een algemene staking uitgeroepen. Na het ontslag van het oude kabinet waren vo rige week ernstige onlusten uitgebro ken. In Calcutta kwamen toen acht men sen om en bijna driehonderd mensen werden gearresteerd. Caluutschoten en afscheidsparades konden er niet af toen de Britse kolonie Aden en de aangrenzende de len van Zuid-Arabië onafhankelijk werden. Vannacht'om twaalf uur ver trokken de laatste Britse troepen uit Aden waardoor er een einde kwam aan het Britse bewind dat er 128 jaar geleden werd gevestigd. Nog nooit heeft Engeland in zo'n grote haast en met zo weinig plichtplegingen een ko lonie verlaten. Nog nooit heeft het een gebied verlaten zonder dat er een goed werkend regeringsapparaat klaar stond om de macht over te nemen. Dit is het resultaat van vier jaar bitte re terreur waarbij vele tientallen Britse militairen en vele malen meer Arabische verzetsstrijders en onschul dige burgers om het leven kwamen. Het gevolg van een jaar vol schokken de en verrassende machtsverschuivin gen. Begin van dit jaar bestond er nog de Zuidarabische Federatie waar Aden deel van uitmaakte, samen met zes tien van de twintig sultanaten en sjeikdommen van Zuid-Arabië. Die federatie kwam sinds 1959 geleidelijk tot stand. Aan het hoofd ervan stond een federale regering. Aan die rege ring wilde Engeland de macht over dragen wanneer het gebied in janua ri 1968 onafhankelijk zou worden. IJet werd al spoedig duidelijk dat de Federatie tot stand was gekomen tegen de wil van allerlei nationalisti sche organisaties in. De ene opstand na de andere werd door de Britten en het federale leger neergeslagen. Er ontstond in 1965 zelfs een volledige breuk tussen de Britten en de federa le regering aan de ene kant en de re gering van Aden anderzijds. Die werd tenslotte door de Britten ge schorst. De noodtoestand werd afge kondigd. Die is tot zaterdag van kracht geweest. Intussen waren in de nationalistische beweging twee organisaties naar bo ven gekomen: het nationaal bevrij dingsfront, NLF en het front voor de bevrijding van Zuid-Jemen, FLOSY. Allebei aanvankelijk gesteund en dik wijls geleid door Egypte. Op den duur was invloed van Nasser alleen door slaggevend in FLOSY, dat via Jemen, waar Egyptische 'strijdkrachten ope reerden, belangrijke Egyptische hulp kreeg. Deze zomer is het NLF erin gestaagd de macht in de federatie zo goed als helemaal in handen te krijgen. Dat gebeurde door middel van een knap uitgevoerde campagne van gezagson dermijning, terreur en ontvoering. Op het laatst was er van de federale re gering niets meer over. Het pleit werd beslecht toen het federale leger tenslotte de kant van het NLF koos. "y/"oor Engeland, als het erop aankomt altijd realistisch, werd het duidelijk dat het NLF de enige gesprekspart ner was voor onderhandelingen inza ke de overdracht van de macht. Die overdracht werd tenslotte vervroegd. Bij het overleg moest vooral worden vastgesteld hoeveel Engeland de nieu we staat zou schenken bij wijze van onafhankelijkheidscadeau. De Brit ten hadden aanvankelijk een bedrag van zestig miljoen pond beloofd toen het ernaar uitzag dat de federale re gering de macht zou overnemen. Die hadden dat geld vooral nodig, zo dachten de Britten, om zich de Egyp- tenaren van het lijf te houden die de nieuwe staat via Jemen bedreigden. Het vertrek van Nassers troepen uit Jemen en het feit dat'FLOSY het on derspit heeft gedolven bij de interne bloedige strijd in Aden maakten dat de Britten tot de siotsom kwamen dat het ook met minder geld kon. De voornaamste bron van inkomsten voor de 700.000 inwoners, van wie er 230.000 in Aden zelf wonen, is de gro te olieraffinaderij. Negentig procent van de bevolking buiten Aden zelf leidt een schamel bestaan dank zij landbouw en veeteelt. Alleen kostba re irrigatiewérken kunnen daaraan iets veranderen. IJet is duidelijk dat de nieuwe staat, die de indrukwekkende naam krijgt van Volksrepubliek Zuid Je- men-Zuid-Arabië, het buitengewoon moeilijk krijgt om zich te handhaven temidden van de woelingen van het Midden-Oosten, met een latende be dreiging van binnenuit van de kant van het wrokkende FLOSY en met economische problemen, waarvoor zelfs een goed georganiseerd bestuur zou terugdeinzen. Met het vertrek van de Britse strijd krachten een jaar geleden waren dat nog 23.000 man en de Britse vloot valt bovendien een onmisbare bron van inkomsten weg en doemt te gelijk het spook van de werkloosheid op. EDEN. De laatste Britse troepen heb ben Aden na 129 jaar Brits bestuur ver laten om drie uur woensdagmiddag. De bevolking was al uren voor de officiële onafhankelijkheidsverklaring aan het feesten. Arabieren die net als hun vaders en grootvaders onder het kolonialisme heb ben geleefd, zagen de laatste helikop ters bijna zonder het te kunnen gelo ven verdwijnen, steeds meer mensen sloten zich aan bij de'dansende menig te op straat tot het tenslotte een mas sale nationale overwinningsoptocht werd. In de weinige bars van Aden kregen Europeanen drankjes aangeboden met de woorden „jullie zijn nu onze vrien den. We zijn vrij, net als jullie". Aan slapen dacht niemand. De man nen die de bevrijdingsstrijd tegen de Engelsen hebben geleid worden om 4 uur vandaag terug verwacht uit Ge- nève van de onderhandelingen. Ashaabi en zijn nieuwe ministers zullen als hel den worden ingehaald. Er blijven ongeveer 350 Britse bur gers achter. In het begin van dit jaar was hun aantal nog 12.000 plus 15.000 militairen. De terugtrekkende Britse mariniers hebben alles keurig achterge laten. In de kazernes lieten zij zelfs flesjes frisdranken achter en de potten en pannen waren keurig geschuurd. In een gezamenlijke verklaring werd meegedeeld dat het probleem van de Britse financiële hulpverlening aan de nieuwe staat voorlopig zal blijven rus ten, maar dat de onderhandelingen hier over zullen worden voortgezet. Engeland heeft er echter wel in toe gestemd financiële hulp voor militaire en burgerlijke doeleinden blijven vérle- nen voor een periode van zes maanden, met ingang van 1 december. De twee landen zijn formeel overeengekomen diplomatieke betrekkingen aan te kno pen en ambassadeurs uit te wisselen. Engeland stemde erin toe de soeverei niteit over alle vroegere bezittingen in het gebied, dat nu Zuid-Jemen wordt, op te geven. De nieuwe regering heeft de veiligheid gegarandeerd voor buiten landse vestigingen, die gehandhaafd blijven na de onafhankelijkheidswor ding. Lord Shackleton en Sir Harold Beeley tekenden voor Engeland. De plechtig heid vond plaats in het wereldhoofd kwartier van de christelijke jongeman- nenvereniging, dat aan de rand staat van het meer van Genève. In dit ge bouw werden ook de onderhandelingen gehouden. Voor Zuid-Jemen werd getekend door Al Shaabi en de politieke leider van het NLF Saif Dhalai. DRAKA ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte 1

De Vallei | 1967 | | pagina 9