Bedrijf gaat sluiten: ontslag voor veertig personeelsleden 9JfylATSÏ<iS&' ,,We moesten voorkomen dat we zware verliezen zouden gaan lijden" Leersum bouwt woningen voor alleenstaanden aan het Roekenes Excelsior op de trampoline TfkAmerüm Ds. Hegger (ex-priester) spreekt in Oude Kerk Sint op bezoek bij Veenendaal-jeugd Auto reed paal krom Twee vuren Luxor Theater Tevreden Ophalen huisvuil wordt duurder De juiste apotheek SHOP heeft 't avrffis VAN WOUT BLAUWKOUS BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL EEN ZWARTE TULP EN EEN GRIEZEL Dames- en heren schaatslaarzen noren Schade hij botsing Wat zal ik hem geven Wat zal ik haar geven Jeugddiensten Cabaret Avondgebed Tekort Koster vertrekt Stand Kerstwijding Forse gift Praktijk Jeugdraad Jeugdkapei Kerstfeest bejaarden Vrij Verkiezingen Bezoek- broeders VRIJDAG I DECEMBER 1967 p v ~*mmm Een gedeelte van het assortiment Perga-bekers. waarvoor Mopavi geen voldoende afzet kon vinden. MOPAVI KON HET NIET REDDEN De tijd dat een paar mensen alles te zeggen hadden en de grote meerder heid geen fluit had in te brengen ligt nog niet zo ver achter ons. Het is nog in deze zelfde eeuw geweest. Ik kan me daar nog pikante staaltjes van voor de geest halen. Niet toevallig was ik op een leeftijd, waarop men vandaag nog de dekens In de rug gestopt krijgt, terecht ge raakt op een onderneming, waarop ook mijn vader zijn ongemeubileer de boterham zwoegde. Een bedrijf, waarvan twee „heren" het beleid uit zetten. Zij waren de enigen die door hun gouden brilmontuurtjes heen in de verlies- en winstrekening mochten kijken. Dat recht hadden ze zichzelf voorgehouden. De overige werknemers, toentertijd luis terend naar de beroepsnaam van „ar beiders", konden slechts gissen of er verlies of winst werd gemaakt. Gere kend naar de paar muntstukken die wij samen, vader en zoon, zaterdags op 't tafelzeiltje konden leggen, moet de barometer voortdurend op „zeer forse winst" hebben gestaan. Ik zei al, dat ik niet toevallig op dat bedrijf was geplaatst. Afgaande op mijn postuur schatte mijn vader on verschillig welke onderneming ik zou gaan dienen de beloning voor mijn arbeidsprestatie op niet meer dan een kwartje per week. Op de fabriek ,van' vader kreeg ik ongezien twee dubbel tjes. Hoewel ik ergens anders misschien een stuiver meer had kunnen verdienen kwam ik toch op vader „z'n" fabriek. Als duvelstoejager van... m'n eigen vader. Door mij achter de vodden te zitten bij het aandragen van het ma teriaal kon hij z'n eigen prestatie op voeren dat leverde hem een loonsverho ging van 10 ct. p.w. op. Er werd dus toch nog een stuiver meer uit mij ge haald, dan er in feite in zat. Het werken werd me dus letterlijk met de gezinslepel ingegoten. Zo ook de onderdanigheid. Als we op de openba re keien één van de „heren" tegen kwamen nam ik, evenals vader, met de rechterhand het petje van m'n hoofd en schoof het onder de linker arm. Ook de tevreden blik, die je bij zo'n gelegenheid moest voordraaien had ik van m'n vader afgekeken. Het was een deel van je brood. De ge meenschap kon nog voldoende snot neuzen a 25 ct. p.w. leveren aan het bedrijf. Daar had je maar rekening mee te houden. Dat is nu allemaal en gelukkig verleden tijd. We leven nu naar de medezeggenschap toe. Als er ergens een onderneming op de flacon gaat dan wordt dit voor een deel ook toe geschreven aan gebrek aan medezeg genschap. De jeugd laat zich, in alle denkbare in- stuifwerken, geen flesje cola meer aanreiken door een volwassen persoon. Ze wil haar eigen ontspanning uitden ken. Ze wil medezeggenschap. En als ze te bescheiden is om er uit zichzelf om te vragen dan houden we een tiets-in om ze aan het verstand te brengen dat ze er recht op heeft. We voelen ons er niet lekker meer bij, dat we in een woningwethuis zitten, zonder mee te kunnen beslissen over de kleur van de voordeuren. Ze zul len het wel niet slecht doen de man nen die op vooroorlogse wijze'in het bestuur terecht zijn gekomen, maar ze hebben toch maar een* alleenrecht dat ons niet aanstaat. We willen wel 'es meesnuffelen in de papieren van de bouwvereniging. Straks, als we een nieuwe burgemees ter nodig hebben, zijn alle ogen ge richt op de minister, die het op z'n •entje voor het zeggen heeft. Hij al leen mag tegen de Koningin zeggen wie hij in het nieuwe raadhuis ge dacht had. Onze gemeenschap zal wel een verlang lijstje opsturen naar Den Haag dat is modern tegenwoordig maar het zal wel anders uitpakken dan we hier willen. Medezeggenschap. Er is wat voor te zeggen. Als 't maar niet zo wordt dat iedereen alles te zeggen krijgt, want dan hoeft er maar één te zijn die nog iets meer naar zich toe trekt en we hebben een dictator. En dan zijn we nog verder van huis. Wout Blauwkous. VEENENDAAL De heer H. S. uit Veenendaal reed met zijn auto een paaltje scheef, in een poging een ande re auto, die hij voorrang had moeten verlenen te ontwijken. De heer S. wilde van de Rozenstraat de Gortstraat inrijden. Hij verleende geen voorrang aan een voor hem van rechts komende auto op de Gortstraat. In zijn poging die auto te ontwijken, reed hij het trottoir op en ramde daar bij het paaltje, waaraan een verkeers bord bevestigd was. Zijn auto werd licht beschadigd. x VEENENDAAL Ruim een jaar ge leden deden zich de eerste symptomen v(»or van een ontwikkeling, die uit eindelijk zou leiden tot de sluiting van de Mopavi-fabriek aan de 'Groene- veldselaan. Het bedrijf heeft de con currentie niet langer het hoofd kunnen bieden met als resultaat dat de pro- duktie zal worden stopgezet. Het fa briekspand wordt op korte tenyijn verkocht en de veertig personeelsleden zullen uiterlijk op 1 februari van het volgend jaar een andere werkkring ge vonden moeten hebben. Het is een opsomming van trieste fei ten, waar fabrieksdirecteur R. Ley met enige zichtbare ontroering over spreekt. In 1961 werd Mopavi (Moderne Pa pier Verpakkingsindustrie) een van oorsprong Nederlands bedrijf, dat in 1955 in Rotterdam werd gesticht, van de havenstad naar Veenendaal overge plaatst. Als motief hiervoor gold het ontbreken van expansiemogelijkheden in Rotterdam. In Veenendaal zou het bedrijf aan een nieuwe toekomst moeten gaan bou wen. Mopavi boekte aanvankelijk vrij goede resultaten met de zogenaamde Perga-beker, die hoofdzakelijk zijn toe passing vond als verpakking voor melk en melkprodukten. Daarnaast richtten de activiteiten van Mopavi zich op de handelsmarkt in de Benelux als ver kooporganisatie van onder andere plas tic bekers en zelfs ook van machinerie- en in deze branche. „We zijn destijds met zeer goede ver wachtingen naar Veenendaal gekomen, maar we hebben onze activiteiten niet kunnen ontplooien, zoals we aanvanke lijk hadden verwacht. De concurrentie kwam opzetten. Andere verpakkings soorten als de plastic zak en het bloc- pak werden aangeboden voor lagere prijzen..." Het is een ontwikkeling geweest, die door de directie tot in alle details is be sproken. Er is sprake van geweest dat het bedrijf het roer totaal zou omgooien en zich zou gaan toeleggen op andere produkten, die wel goed in de markt la- gen. „Opnieuw beginnen zou een veel te lange aanlooptijd vergen en bovendien veel te kostbaar zijn. Daarnaast wisselt de vraag op de markt sterk. Ineens kun je een klant die bijvoorbeeld vijf mil joen bekers per jaar afneemt, kwijt zijn, omdat een ander met een voordeli ger aanbieding komt Daarnaast kon Mopavi niet geheel zelf over haar lot beslissen vanwege een licentie-overeenkomt met het Duit se bedrijf Jagenberg Werke A. G. in Dusseldorp. „Door die binding konden we niet doen wat we zelf graag zouden willen. In dit licht bezien was het be drijf in feite gegrondvest op een te en ge basis", aldus de in Rhenen woonach tige directeur Ley. Mopavi kwam tussen twee vuren te staan. Door de Duitse licentie-gever werden het goedkopere blocpak op de markt gebracht en Mopavi belastte zich met de vertegenwoordiging van dit pro duct in de Benelux. De Perga-beker, die door het Veenen- daalse bedrijf zelf werd geproduceerd, verloor daardoor terrein. Een parado xaal aandoende situatie, de heer Ley be aamt het. „We hebben onszelf beconcur reerd, maar we moesten wel. De ver koop van het blocpak wilden we niet uit handen geven. Er werden goede resulta ten mee behaald. In een jaar steeg de verkoop van twintig miljoen tot tachtig miljoen stuks. De produktie volgens het Perga-systeem hebben we niet op willen geven. We wilden de concurrentie-slag winnen, maar we hebben verloren..." Het Duitse bedrijf neemt, zo hebben de beide directies overeengekomen, nu de verkoopafdeling van Mopavi over. Het produktiegedeelte in Veenendaal wordt opgehevefi; de machines zullen worden verkocht. In groter verband zal Jagenberg Werke A. G. in het bedrijf te Linnich 'n deel van de produktie voort zetten. Het personeel van Mopavi is langza merhand vertrouwd geraakt met de op handen zijnde sluiting, die op 1 februa ri van het volgend jaar geheel afgerond zal moeten zijn. Het was niet langer VEENENDAAL Geboren: Ariane Mary Roline, d.v. J. R. van Eerde en K. M .Haitink; Gerritje Reintje Hen- drika, d.v. N. G. van Doorn en W. Zandsteeg; Geertrui, d. v. C. Cornelis- se en G. Hovestad; Reijer, z.v. H. B. van Manen en G. van de Steeg; Corne- lis Adriaan, z.v. A. B. Polderman en E. Valkenburg; Jan Teunis, z.v. T. Le- gemaat en C. van Ee; Janna Wilhel- mina, d.v. W. H. de Jong en G. van Hoeijen; Maria Adriana, d.v. H. G. Werkman en I. M. J. Schuit; Cornelia Leent je, d.v. D. Valkenburg en P. Mans; Arie, z.v. en Heintje d.v. A. Jan sen en L. Kleijer; Cornelis, z.v. S. K. Cmidt en W. Leppers. Ondertrouwd: J. H. Barnard en F. M. van de Weerdhof; H. Ekkelboom en A. Gerritsen; G. A. van Appeldoorn en C. H. Broers; A. van Nieuwerongen en G. van Engelenburg; C., A. Schoeman en G. H. Haan; D. J. Wildeman en C. J. Schoeman; K. de Bree en C. M. vpn Geenhuizen; A. van Kranenburg en H. Bos; T. J. Peeters en G. van de Boven- kamp; J. van Beek en B. van Galen; J. C. Meijer en H. M. van Thuijl; I. C. Bos en W. van Stempvoort; A. H. van Hunnik en A. K. E. Knol; A. Kleijer en M. van Viegen. Getrouwd: C. J. v. d. Lustgraaf en C. G. Hutink; K. van Wijk en E. Hen zen; R. v. d. Lei en J. v. d. Hoek; G. v. d. Weerhof en G. v. d. Kraats; H. Eimers en A. Gunther; L. C. H. Schrij ver en W. van Hal; D. J. van Barne- veld en J. Kalter; J. Bitter en J. A. Bouwman; J. v. d. Burg en R. F. Brands; D. G. Lap en J. J. Schouten; P. C. M. de Jong en J. J. Dibbet. rendabel het personeel in twee ploegen te laten werken; er werd overgescha keld op een andere werktijdverdeling, die in de praktijk het karakter had van een werktijdverkorting. Directeur Ley heeft zich persoonlijk beijverd om voor ieder van zijn perso neelsleden een gunstige herplaatsing el ders te bewerkstelligen. Over de resulta ten van zijn werk is hij niet ontevreden: „Praktisch al 't personeel is nu elders overgeplaatst. Veel mensen, die hier werkten waren uit de wol- of de metaal sector afkomstig en vaak zijn ze daar in weer teruggekeerd. Een aantal van hen heeft werk in Ede gevonden..." Voor het hogere personeel zagen de problemen er ingewikkelder uit. Maar VEENENDAAL In het Luxor thea ter draait tot en met zondagmiddag een heerlijke avonturenfilm die speelt in 1789, in Frankrijk. De dagen rond de veertiende juli: de Franse revolutie zo als die in de provincie plaatsvond. Met veel humor, een tikkeltje „damesblad- romantiek", spanning en ironie is deze film gekruid. Van zondag- tot en met woensdagavond a.s. brengt het Luxor Theater een onmiskenbare griezelfilm: „Het mysterie van de dodende slinger" Een film naar een verhaal van Edgar Allen Poe dat goed gespeeld wordt door Vincent Price, John Kerr en Barbara Steel. De eerstgenoemde film kreeg de letterlijk uit het Frans vertaalde titel: „De Zwarte Tulp" mee. Een verhaal speelt, zoals gezegd, rond de Franse revolutie. Een Frans edelman over valt de rijken, strijdt tegen onrecht en helpt de verdrukten. Een oud thema. In deze film is er echter een nieuw facet aan toegevoegd. De hoofdcommissaris van politie bezorgt de rechtschapen baron Guillaume een litteken. Enkele dagen later is er een vergadering van de noblesse uit de omgeving waar Guil laume naar toe moet. Hij kan echter niet gaan, want aan het litteken zal men hem als „de Zwarte Tulp" her kennen. Guillaume schakelt daarom zijn broer in, die sprekend op hem lijkt maar minder bedreven is in de praktijken van Guillaume. Guillaume blijft door vechten en broer Julien speelt in de adelijke kringen voor Guillaume. Op een gegeven moment echter heeft de echte „Zwarte Tulp" genoeg van zijn bestaan en gooit hij alle idealen over boord. Julien kan dit niet verdragen en gaat nu voor Zwarte Tulp spelen. Als 't tenslotte fout loopt, moet Guillaume weer te hulp komen, wat hem zijn le ven kost. Een bevrijde Julien voltooit daarna de revolutie. Een heerlijke film. Het spel is opval lend goed. Alain Delon, in zijn dubbelrol van de twee broers, brengt op een knap pe wijze de karakterverschillen van de ze twee broers die uiterlijk zo op el kaar lijken naar voren. Virna Lisi zorgt voor het sprankelende element in de film. De decors bestaan hoofdzakelijk uit perfect opgenomen landschappen van het mooie Midden-Frankrijk. De film in cinemascope en kleur is toeganke lijk voor personen van veertien jaar en ouder. ADVERTENTIE met schaats en ook hier deden zich volgens de medede lingen van de directeur geen volstrekte moeilijkheden voor. „Ik zet me in voor mijn mensen", zegt de heer Ley, die overigens zelf ook nog niet met zekerheid weet wat hij straks zal gaan doen. De personeelsle den hebben zich hier op hun taak vast gebeten. Het is triest dat het zo gegaan is, maar het kon niet anders. We moes ten voorkomen dat we zware verliezen zouden gaan lijden. De situatie zoals die nu is ontstaan, was een paar jaar gele den absoluut nog niet te voorzien. In 't laatst van het vorig jaar begon deze tot uiting te komen. We hebben toen direct alle verdere mogelijkheden onderzocht. Er is een studie gemaakt van een even tuele andere opzet van het bedrijf, we hebben een uitgebreid marktonderzoek laten verrichten, maar na heel lang beraad zijn we tot de conclusie geko- Het bedrijfspand, annex hoofdkantoor van Mopavi in Veenendaal. Het ge bouw zal worden verkocht men dat het niet verantwoord zou zijn verder te gaan..." Wat de afvloeiing van het personeel betreft is met de vakbonden een rege ling getroffen, waarover de directeur op dit moment slechts met enkele woorden wil spreken. Hij zegt alleen: „De men sen zijn tevreden". Van de veertig personeelsleden zijn er tien administratief werkzaam. De ove rige zijn ongeschoolde produktie-arbei- ders. De heer Ley is momenteel bezig met het vervullen van zijn laatste taak by Mopavi; de uitvoering van de liqui datie. Straks zal hy de deur van de Moderne Papier Verpakkingsindustrie triest", herhaalt hy. „Dit was niet te voorzien". SCHERPENZEEL Op de hoek van de Barneveldseweg - Druivenkamp kwamen woensdagmorgen een Volks wagenbusje en een personenauto met elkaar in botsing. Béide voertuigen werden ernstig beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. LEERSUM De woningbouwstich- ting Leersum is van plan woningen voor alleenstaanden te gaan bouwen op een terrein aan de Roekenes, dat vorig jaar van de Caltex Petroleum Maatschappij werd gekocht. Het col lege is van mening dat er aan derge lijke woningen een grote behoefte be staat en stelt de raad dan ook voor de benodigde grond aan de woningbouw vereniging te verkopen voor de prijs van f 41,per vierkante meter. In de gemeenteraadsvergadering van donderdag 7 december zal verder me vrouw N. M. Roelofs-Ploeg als raadslid voor de Partij van de Arbeid worden beëdigd. Als de gemeenteraad ermee akkoord gaat, zal het tarief voor het ophalen van huisvuil worden verhoogd van f 18,62 tot f 19,44. De fa. Spitman uit Oosterbeek, die de ophaaldienst ver zorgt. heeft het gemeentebestuur mee gedeeld dat de arbeidskosten zijn ge- ACHTERBERG Janny van de Haar heeft met acht leerlingen deelge nomen aan de trampoline-kampioen schappen van Nederland, die in Gro ningen werden gehouden. De leden van de Achterbergse gymnastiekvereniging „Excelsior" namen allen deel aan de vaardigheidsproeven. Slechts één werd er afgewezen, de overige ^even kwa men allen in het bezit van het vaardig heidsdiploma. Janny van de Haar zelf nam deel aan de landskampioenschappen. Zij had pech, op één van de verplichte num mers en eindigde daardoor op de zesde plaats. In totaal namen er twaalf dames aan deel. VEENENDAAL Voetbalvereniging Veenendaal organiseert morgenmiddag in de kantine van het Salamander- sportpark een Sinterklaasfeest voor de pupillen en adspiranten van de club. Er worden op deze feestmiddag, die om 14.30 uur begint, onder anderen en kele films vertoond en uiteraard komt de grote Spaanse kindervriend op be zoek. stegen. De verhoging van het tarief die derhalve wordt gevraagd, acht het col lega redelijk. Het college heeft de raadsleden mee gedeeld dat het aantal door B. en W. aan te wijzen bestuursleden voor de woningbouwstichting „Leersum" met 2 is uitgebreid. De heren A. Takken en dr. H. Bienfait zijn nu als zodanig be noemd. Al eerder benoemde het college de heren H. Schaap en drs. A. G. W. SchSpenk. Tijdens de openbare aanbe steding van de wegenaanleg ten behoe ve van de tweede bouwstroom kwam de fa. H. J. van Marle uit Doorn als laag ste inschrijver uit de bus (f 358.000). Het werk is inmiddels aan deze firma gegund. De 60 woningwetwoningen die deel uitmaken van de tweede bouwstroom worden voorzien van centrale verwar ming. Het bedrag dat hiervoor beschik baar dient te worden gesteld, wordt op f 150.000 geraamd. De raad wordt gevraagd een krediet van deze grootte te verlenen. Het rijwielpad langs de Scherpenzeel- seweg zal dit jaar niet worden gereali seerd. In verband hiermee kan het al verleende krediet van f 28.500 worden ingetrokken. In het weekblad „De Rijnpost" van donderdag jl. stond onder zondags diensten vermeld dat de Zuiderapo theek aan het dr. Slotemaker de Bruïneplein in de komende week de zondagsdienst voor apotheken waar neemt. Dit is onjuist: in de komende week wordt de dienst waargenomen door apotheek Zuidersma, Hoofd straat 53. De betrokken apothekers verzochten ons deze rectificatie op te nemen om teleurstelling te voorko men voor hen die plotseling op een apotheek zijn aangewezen. Een ver zoek waaraan wij graag hebben vol daan. ADVERTENTIE HOOFDSTRAAT 15, VEENENDAAL (BIJ DE MARKT) TEL. 12869 De jeugddiensten van de hervorm de gemeente „Sola Fide" te Veenen daal zullen volgend jaar een andere opzet krijgen. In de eerste plaats zul len de diensten worden geleid door voorgangers van de eigen gemeente. Voorts ligt het in de bedoeling de diensten voor te bereiden met 'n aan tal jongeren uit de gemeente, waarbij rekening zal worden gehouden met wensen en vragen van de jeugd. Als verlate sinterklaassurprise pre senteert de CJV-soos te Veenendaal een cabaretavond op zondag 10 de cember a.s. in „Sola Fide". De ver zorging is in handen van het her vormde jeugdwerk „Oog in Al" in Utrecht. Zaterdag 23 december orga niseert de CJV-soos een kerstmaal tijd. HOOFDSTRAAT 15, VEENENDAAL (BIJ DE MARKT) TEL. 12869 Woensdagavond, 6 december, zal in de Oude Kerk op de markt te Veenendaal ds. H. J. Hegger, ex-RK priester spreken over het onderwerp „De Paus, heerser over hemel en hel?" Ds. Hegger vertelde dat hij om drie redenen de priestertoog verwis selde voor het gewone burgerpakje. In de eerste plaats omdat hij tot de ontdekking kwam, dat de RK kerk meent haar eigen gezag te mogen stellen boven het gezag van het ge schreven Woord van God. De tweede reden was dat hij voort durend in de Bijbel las over de vrij heid der kinderen Gods. Ik kon, al dus ds. Hegger, het geen vrijheid noemen, wanneer ik mij onvoor waardelijk moest schikken naar het absolute gezag van de paus, die mij met de hel kan dreigen als ik zijn bevelen niet opvolg. Een derde reden was de vreugde. Evangelie betekent, goede, blijde boodschap. Ik kon echter mijn leven als rooms katholiek, vooral als kloos terling, geen blijdschap noemen. Ik moest allerlei wetten en wetjes on derhouden op straffe van hel en vagevuur. Christus echter verzekerde mij in Zijn Woord, dat Hij alle straf fen voor mij gedragen heeft, aldus ds. Hegger. Ds. Hegger is thans predikant-di recteur van de stichting „In de Rech te Straat". Deze stichting geeft een blad uit van dezelfde naam en telt momenteel 21.000 abonnees. Medio 1962 opende de stichting in Velp „de Wartburg" een centrum, waar ex-priesters door reformatori sche christenen worden opgevangen. De stichting is interkerkelijk. Mo menteel worden 9 ex-priesters, som migen met hun gezin onderhouden. De stichting begeleidt deze voorma lige priesters bij hun studie en het zoeken naar een nieuwe werkkring. Idereen die belangstelling heeft voor de verhouding Reformatie-Ro me, zal zeker een interessante avond kunnen bijwonen. De leiding berust dit keer bij ds. A. Vroegindewey. De mogelijkheid bestaat tot het stellen van schriftelijke vragen. Evenals voorgaande jaren zal iede- zullen de door hen gekozen plaats mogen behouden. Deze plaatsen wor den gereserveerd. Door het vrijgeven van de plaatsen derft men een in komst van 4200 gulden. De kerkvoog- dy is ervan overtuigd, dat de gemeen te dit via extra collecten en vrijwil lige bijdragen zal „goedmaken". De heer S. Kroesbergen heeft met ingang van heden zijn functie als koster bij de hervormde gemeente te Eist neergelegd. Het aantal lidmaten der hervorm de gemeente te Eist bedroeg op 1 juli jl.: 133 mannen en 229 vrouwen. Voor de jongens en meisjes van 10 tot 16 jaar van de hervormde ge meente te Veenendaal zal op donder dag 14 december een kerstwijding worden gehouden in „Eltheto". De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Kesteren werd verblijd met een aanzienlijke gift van een dorpsgenoot. De gave bedroeg 1500 gulden. De begroting 1968 van de hervorm de gemeente „Sola Fide" vertoont 'n nadelig saldo van 2675 gulden. De uitgaven belopen een be drag van 111.223 gulden. De vrij willige bijdragen zijn begroot op 67.000 gulden, de collecten en giften op 36.000 gulden. Opvallend is het tekort dat de ex ploitatie van het kerkblad opleverde. De kosten hiervan zijn geraamd op 6000 gulden. Daartegenover staat een inkomst van slechts 2400 gulden. re eerste zaterdag van de maand in de gereformeerde Petrakerk te Veen endaal weer het avondgebed worden gehouden. Het is een korte dienst, ook wel genoemd de zaterdagavondstilte, die begint om half acht en een half uur duurt De diensten gaan uit van de gereformeerde kerk en de her vormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal. Het eerste avondgebed wordt morgenavond 2 december gehouden. Bij de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal is een jeugd raad in oprichting. Reeds eerder werden enkele jeugdouderlingen be noemd. Deze hebben een aantal ge meenteleden om zich heen verzameld om samen een jeugdraad in 't leven te roepen. Als het allemaal lukt zal de her vormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal in januari beginnen met een jeugdkapei voor jongeren van 13 tot en met 17 jaar. In de eerste plaats is hiervoor de medewerking van een aantal geschikte gemeenteleden ver eist. Het plan is om in het kader van de jeugdkapei wekelijkse diensten te houden speciaal afgestemd op de jongens en meisjes in de genoemde leeftijdsgroep. In Scherpenzeel zullen de kinderen van de scholen met de Bijbel de ge legenheid krijgen om de op school geleerde psalmen direct in de kerk mee te zingen. De leiding van deze scholen heeft namelijk de hervormde kerkeraad voorgesteld om iedere maand een psalm die op school ge leerd wordt dezelfde maand in een kerkdienst te zingen. De kerkeraad is hier gaarne op ingegaan. De hervormde gemeente te Rens- woude heeft voor de bejaarden een samenkomst belegd waarin 't kerst feest zal worden gevierd. De bijeen komst wordt gehouden op woensdag 13 december in het verenigingsge bouw. Na enkele jaren van beraad heeft de kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Renswoude besloten de zitplaatsen in de kerk vrij te geven. De kerkeraad heeft aan dit besluit zyn medewerking verleend, mede met 'toog op de grote uitbreiding van de gemeente in de toekomst. Gemeente leden boven de 60 jaar en invaliden mmm&iummumunHummmnmmHunn^unn™ uuuv Het eind van <ïit jaar kenmerkt zich door verkiezingen van kerke- raadsleden in de diverse hervormde gemeenten. Hervormde wijkgemeente zuid, Vee nendaal: A. v. Dorland, W. Kroes- bergen, R. Gerritsen, P. G. van Geenhuizen (ouderlingen) T. Hen- driksen, J. Arends (diakenen). Hervormde gemeente „Sola Fide", Veenendaal: G. C. van Drunen, J. W. van Hardeveld, J. C. Hijzelendoorn, H. Mark, G. Veenhof, P. Will (ouder lingen), mevr. H. P. Koomen-Nolte, mevr. C. J. van Pijpen-Blonk, J. de Ruiter (diakenen), C. J. Vroege, W. de Waal (ouderlingen-kerkvoogd), man, C. Prins (diakenen). Hervormde wijkgemeente West, Vee nendaal: J. C. Hoedeman, J. van de Weerd (ouderlingen), A. Harteman, Rabenszwaaij (ouderlingen) en W. C. van Engelenburg (diaken). Hervormde gemeente, Scherpenzeel (oostwijk): K. de Neef, L. Nijmeijer (ouderlingen) en M. van de Brand- hof (diaken). Vier lidmaten van de hervormde gemeente te Eist zullen de ouderlin gen in het vervolg vergezellen op huisbezoeken. Het zijn de heren: S. v .d. Oosterkamp sr., A. Vermazen, D. Visser en H. Bitter, f

De Vallei | 1967 | | pagina 3