Vereniging van Contractspelers zoekt aansluiting bij NVV Sporttoto Drie trainers voor een jaar geschorst Emerson door Bowrey geklopt Candia '66-Zwaluwen Vooruit: strijd om de bovenste plaats Veenendaal compleet in uitwedstrijd tegen Vreeswijk Duitse televisie actief bij Olympische Spelen 1968 Spanje leidt tegen Zuid-Afrika met 2-1 Varkenspest in Epe Britten kregen in Europa Cup-duels een slechte naam Voetbalprogramma Karoly Soos terug naar Hongarije Westduitse ploeg voor Zuidlaren Paardesport Niet tegen KNVB Wijzigingen nodig Meer overleg Christine Truman getrouwd Rhenenaren willen zich beslist revancheren Opheusden-Oosterbeek Kosten lopen in Ongeoorloofd de milj oenen Wisselmarkt Afdeling Utrecht Interzone-finale Davis Cup Afd. Utrecht 169 dieren afgevoerd Pagina 7 ZATERDAG 2 DECEMBER 1967 AMSTERDAM De Vereniging Van Contractspclers (V.V.C.S.), die op 1 januari 1961 werd opgericht met het doel de belangen van de betaalde voet ballers te behartigen, heeft een ver zoek tot lidmaatschap bij het NVV in gediend. Op een in Amsterdam gehou den bijeenkomst, waarbij zowel be stuursleden van de VVCS als van het NVV aanwezig waren, zei de voorzitter van het NVV, de heer A. H. Kloos, ver heugd te zijn over de aanvraag. Hij deelde desgevraagd mede aan te ne men, dat de aanvraag „positief door het bestuur van het NVV zal worden beantwoord". Het bestuur van het NVV zal over het lidmaatschap van de VVCS, dat op 1 januari 1968 zou moe ten ingaan, op 11 december aanstaande de officiële beslissing nemen. Bij de VVCS zijn 1010 van de 1225 betaalde voetballers in ons land aangesloten. DEN HAAG De cijfers van sport toto 22 van het afgelopen weekeinde luidden: aantal deelnemers:. 657.086; bruto inleg: f 847.563; prijzenbedrag: f 279.696 plus extra prijs f 25.000. totaal f 304.696. Eerste prijs: f 153.832,80. 52 meldingen met 13 goed voorspelde uit slagen, per melding wordt bruto f 2.953 uitgekeerd. Tweede prijs: f 83.908,80. 916 meldingen van 12 goed voorspelde uitslagen, waarvan 5 met 2 kolommen en 1 met 3 kolommen. Per kolom wordt ongeveer f 91,60 uitgekeerd. Der de prijs: f 41.954,40. 346 meldingen met de eerste 9 uitslagen goed voorspeld, waarvan 3 met 2 kolommen en 1 met 3 kolommen. Per kolom wordt onge veer f 121,25 uitgekeerd. Extra prijs: f 25.000. 19 meldingen. Per juiste mel ding wordt bruto f 1.315,80 uitgekeerd. De cijfers van sporttoto 23 van het afgelopen weekeinde luidden: aantal deelnemers: 398.375; bruto inleg: f 457.303.80; prijzenbedrag: f 150.910 plus extra prijs f 25.000 totaal f 175.910, Eerste prijs: f 83.000,50. Geen melding met 13 goed voorspelde uitsla gen, waardoor tweederde van de eerste prijs naar de tweede prijs gaat en eenderde naar de derde prijs. Tweede prijs: f 100.606,67. 5 meldingen met 12 goed voorspelde uitslagen. Per juiste melding wordt bruto f 20.121,40 uitge keerd. Derde prijs: f 50.303,33. 26 mel dingen met de eerste 9 uitslagen goed voorspeld. Per juiste melding wordt bruto f 1.934,80 uitgekeerd. Extra prijs: f 25.000. 3 meldingen. Per juiste mel ding wordt bruto f 8.333,20 uitgekeerd. WARENDORF De Westduitse ploeg, die van 11 tot 16 december zal deelnemen aan het internationale in- door-concours hippique in Zuid-Laren, bestaat uit Hans Günter Winkler, Achaz von Buchwaldt, Karl Heinz Giel- mans, Ludwig Gössing, Herbert Meyer, Hendrik Snoek, Sönke Sonksen en Her man Vosskamp. DEN HAAG De strafcommissie van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport heeft twee beroepstrainers van dravers, H. J. Pools (Beverwijk) en K. Neef (Tinaarloo) en de beroepstrai ner van volbloeds J. M. A. Dekkers (Den Haag) met ingang van 29 novem- j.l. voor een jaar van deelneming uit gesloten, met gelijktijdige ontzegging van de toegang tot alle wedstrijd- en trainingsbanen en de daartoe behoren de gebouwen en terreinen voor dezelf de periode. Voor de trainer Dekkers geldt deze ontzegging van de toegang van de renbaan Duindigt alleen op die dagen, dat op deze baan een meeting wordt gehouden. De trainers is deze straf opgelegd, omdat in de maaginhoud van de paar den Faxy du Commerce en Dwarskop, resp. in training bij H. J. Pools en K. Neef en in het speeksel van de tweeja rige volbloed Patisha amfetamine aan getroffen werd. Het onderzoek van de maaginhoud, hetgeen voor het eerst gebeurde, is vol komen gelijk te stellen aan dat van urine, speeksel en bloed, waarvan in de reglementen van de draf- en rensport alleen maar sprake is. Uit de motive ring van de straffen blijkt dat van de op de baan te Alkmaar overleden paar den Faxy du Commerce en Dwarskop ook bij de sectie, verricht door de ad junct-directeur van het gemeentelijk slachthuis te Alkmaar en de baan-die- renarts, geen doodsoorzaak is vastge steld kunnen worden en er evenmin een causaal verband tussen de doodsoorzaak en het gebruik van amfetamine kon worden aangetoond. De voorzitter van de VVCS, Roel Wiersma, zei in een toelichting over het waarom, dat het bestuur van de VVCS zich altijd beperkt heeft gevoeld in een verantwoorde behartiging van zijn taak, omdat de inspraak van de VVCS te gering was en nog is. Wij worden veelal geconfronteerd met reeds uitge voerde acties of eenzijdig opgestelde re gelingen. Voorts, dat men gezien de enorme hoeveelheid werk sterk het ge mis van een bezoldigd, medewerker heeft gevoeld en dat de VVCS naast de juridisch adviseur dringend deskundi gen nodig heeft op,het sociale en spe cifieke terrein van de arbeidsverhou ding tussen werkgever en werknemer. Dit alles hoopt de WCS door de aan sluiting bij het NVV te verwezenlijken, waarbij Roel Wiersma uitdrukkelijk stelde, dat de autonomiteit van de VVCS gehandhaafd blijft en dat het be stuur de gesprekspartner blijft. „Met nadruk wil ik verklaren, dat de WCS niet de bedoeling heeft te dicteren of zich vijandig op te stellen tegenover de KNVB", aldus Wiersma, die ook mede deelde, dat hoogst waarschijnlijk de huidige secretaris, Karei Jansen, de eerste bezoldigde medewerker wordt. De heer Kloos noemde de aanvraag voor het lidmaatschap „een bewijs van de snelle rijping van deze organisatie. Door dit lidmaatschap wordt aan de WCS een nieuwe dimensie toegevoegd: men verzekert zich van de steun van 560.000 leden van het NVV". Op een vraag, of de VVCS eventueel ook terug zou kunnen vallen op wat genoemd werd de „stakingskas" van het NW zei de heer Kloos „dat het NW bij het lid maatschap de steun van al zijn hulp diensten toezegt: het hele apparaat komt ter beschikking van het nieuwe lid. Alle rechten en plichten van alle leden gelden ook voor de VVCS." De heer Kloos zei ook, dat de rege ling van de arbeidsvoorwaarden 'n ter rein is, waarop de VVCS zelf zal moe ten optreden. Hij zag nog niet duidelijk, wie daarbij de tegenspeler zal zijn. Het bestuur van de VVCS meent, dat de clubs de belangrijkste gesprekspartner vormen. Op deze bijeenkomst maakte de VVCS een actieprogramma voor het seizoen 1968-1969 bekend. In een inleiding zegt het bestuur, dat het betaalde voetbal in Nederland op moderne leest geschoeid dient te worden. „Ingrijpende wijzigin gen zijn noodzakelijk om zo goed moge lijk het gemeenschappelijk doel van clubs en spelers in het betaalde voetbal te bereiken: het publiek vergasten op voetbal van hoge kwaliteit". De WCS meent, dat de volgende tien punten bevorderlijk moeten zijn voor 't bereiken van dat doel: 1. De oprichting naar het voorbeeld van bijvoorbeeld Engeland van een onafhan kelijke voetballiga met alle clubs uit het betaalde voetbal. Deze liga zou als doeltreffende organisatie v. werkgevers de tegenpool kunnen zijn van de VVCS, de organisatie van werknemers. De li ga zou zich, ter verkrijging van deskun dige steun, bij een van de bestaande werkgeversorganisaties kunnen aanslui ten. Vanzelfsprekend moet een organisa torische band met de KNVB gehand haafd blijven voor wat betreft de in richting van het voetbalspel als zoda nig. 2. Er dient meer inspraak en betere communicatie met de KNVB te komen, waarbij de VVCS de gesprekspartner namens de spelers blijft. 3. Teneinde doorvoering van de be schermende bepalingen van het ar beidsrecht te verkrijgen, behoort de KNVB-arbitrage vervangen te worden door rechtsmacht van de kantonrechter. Dit zou kunnen geschieden door 'n col lectieve mededeling aan de KNVB, resp. de clubs, dat de leden van de VVCS zich niet meer aan arbitrage wensen te on derwerpen. 4. Alle bepalingen betreffende de ar beidsverhoudingen tussen clubs en spe lers dienen uit de statuten en reglemen ten van de KNVB te worden overge bracht naar de contractuele sfeer, bij voorkeur in de vorm van een CAO. De regeling dient gebaseerd te zijn op vrijheid van contractsduur en inkomen. De transfersom is alleen acceptabel als afkoop voor lopende contracten. 5. Het gedwongen lidmaatschap be hoort, na een behoorlijke regeling van de rechten en verplichtingen van de clubs en spelers in de spelercontracten, plaats te maken voor vrijheid van spe lers om lid te willen worden van de club, waarvoor zij uitkomen en vrijheid Roel Wiersma, voorzitter van de VVCS, overhandigde de voorzitter van het NVV, de heer Kloos, het verzoek tot toetreding van de beroepsvoetballers tot de vakbond. van de club om de speler al of niet als lid toe te laten. 6. Zo spoedig mogelijk behoort een commissie van deskundigen te worden belast met het vervaardigen van een ontwerp-CAO voor het seizoen 1968/69. 7. De VVCS wenst in overleg te tre den met het Ministerie van Financiën en het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, in het bijzonder met betrekking tot de aftrek van verwer vingskosten door contractspelers en de uitvoeringsbesluiten van de sociale wet geving, o.a. betreffende wachtdagenre- geling, werkloosheidswet, wet op de ar beidsongeschiktheid en de uitkerings normen. 8. De WCS heeft aanspraak op een aandeel uit de toto-inkomsten. 9. De VVCS belast zich met de orga nisatie van een jaarlijkse benefietwed strijd te harer bate, waarvoor inmiddels toestemming door de KNVB is ver leend. 10. De internationale contacten die nen geïntensiveerd te worden door middel van de Fédération de Footbal- leurs Professionels (FIFPRO). Op de vraag, of het N.V.V. achter dit actieprogramma staat, zei de heer Kloos, dat het bestuur van het NVV er nog niet in is gekend. „,Wij zullen het bestuderen". LOUGHTON De Britse tennis speelster Christine Truman is vrijdag getrouwd met Gerald James, een stevi ge rugbyspeler. Honderden tennislief- hebbers stonden bij de kerk. De 26-jari ge tennisster, wier grillig spel velen op Wimbledon de laatste 10 jaar in ver rukking en tot wanhoop heeft gebracht, droeg een zijden japon, ontworpen door Teddy Tinling, modekoning van Wim bledon. Een van de vijf bruidsmeisjes was de 21-jarige zuster van Christine, Nell Truman. Onder de aanwezigen in de kerk bevonden zich Winnie Shaw en mevr. Joyce Williams, evenals Christine leden van de Britse Wight- man-bekerploeg. Verder mevr. John Barrett, die als Angela Mortimer Chris tine in 1961 versloeg in de enige Wim- bledon-finale, welke de bruid wist te bereiken. Haar man is 32. Christine Truman legde op 17-jarige leeftijd door schitterend spel voor haar land de ba sis voor de overwinning op de Ver. Staten om de Wightman-beker. Sinds dien is ze de lieveling van de Britse schooljeugd. Maar de grote prijs (en kelspeloverwinning op Wimbledon) is haar nooit toegevallen. De laatste drie jaar is zij door verwondingen en ziekte gehandicapt geweest. LONDEN Bill Nicholson, de ma nager van het toegetakelde Tottenham Hotspur, heeft gisteren Britse ploegen in bescherming genomen tegen de be schuldiging, dat zij van alle Europese clubs het ruwst spelen. Hij betoogde, dat als Britse ploegen op het continent in moeilijkheden ko men, de reden is dat daar de regels anders worden uitgelegd. „De meeste scheidsrechters zijn als de dood om hun taak niet goed te verrichten". De Spurs zijn pas terug uit Lyon, waar zij woensdagavond met 0-1 verlo ren hebben van Olympique Lyonnais. Eén Engelsman werd van het veld ge stuurd en vier spelers werden gewond. Eén van hen, Jimmy Robertson, kreeg tien hechtingen voor een wond in het scheenbeen. In de „Daily Mail" gaf Jim Manning een overzicht van de moeilijkheden in de drie Europese bekertoernooien. Manning wees erop, dat in de 156 wedstrijden, die dit seizoen tot nu toe in de drie Europese toernooien zijn ge speeld, elf spelers van het veld zijn ge stuurd. Vijf hunner waren van Britse elftallen en de andere zes van de andere zesentwintig Europese deelne mende landen. Dit betekent, dat gemid deld één speler op negen wedstrijden van het terrein is gestuurd. Het gemid delde van de andere landen is één op de 18. Manning heeft de wilde tonelen in Montevideo om 't wereldclubkampioen- schap tussen Celtic en Racing Club (Ar gentinië) niet meegeteld. Toen werden vier Schotten weggestuurd en twee Ar gentijnen. Telt men deze wedstrijd wel mee, dan wordt het Britse gemiddelde één speler op zes wedstrijden. Manning spreekt van een beschamend record. 4e klasse H: De MeernKDS; VreeswijkVeenen- daal; Candia '66Zwaluwen Vooruit; UtrechtFortitudo; MidlandiaSVF; JSV—EMS. 4e klasse F-Oost: Oosterbeekse BoysDriel; AVW Hertog Hendr.; Excelsior Z.RVW; Op- heusdenOosterbeek; Arnhem iaEWV. le klasse B: Roda '46DWSVUtrechtse Boys— DVSA; VSKDe Meeuwen; Stichtse BoysSoesterberg; HooglandBredero- des. 2e klasse B: HoutenSt. Maarten; Maluku Muda Scherpenzeel; R.-K. UnitasOranje- Wit; DVSUBarneveld; Olympia '25— DSO (U). 3e klasse B: En AvantSVMM; DorestadHDS; RUCAres; Faja LobiRivierwijkers. Drie Nederlandse tennismeisjes in Australië, waar zij deelnemen aan een tournee door alle zes de staten. Men ziet ze op de foto met de oud-Davis-Cup- en Wimbledon-speler Fred Stolle. Vl.n.r. Ju dith Salomé, Ada Bakker en Astrid Suur- beek. MELBOURNE Tony Roche heeft zich geplaatst voor de finale van het heren-enkelspel bij de tenniskampioen schappen van de Australische staat Vic toria in Melbourne. Roche versloeg vrijdagmiddag in de halve eindstrijd zijn landgenoot Barry Phillips-Moore. In de finale ontmoet Roche Bill Bowrey, die Roy Emerson verrassend versloeg. Roche heeft bijzonder rustig gespeeld in zijn wedstrijd tegen Phillips Moore. Hij speelde net als zijn tegenstander nauwkeurig beheerst en vrijwel zonder „power", maar bleek op de beslissende momenten toch net iets vlugger en ster ker: 6-4, 8-6, 7-5. Bowrey verraste vrijdagmiddag met een overwinning in drie sets op Roy Emerson: 6-4, 13-11, 6-4. Aan het eind van het duel, dat pre cies twee uur duurde, vertelde Bow rey: „Ik ben de baan op gestapt in de hoop tenminste een set te winnen. Aan meer dacht ik werkelijk niet. In de laatste vier jaar heb ik zeker al 15 keer van Roy Emerson verloren". De set waarop Bowrey hoopte kreeg hij al snel. Hij begon de partij met een doorbraak op de service van Emer son en gaf die voorsprong door snel en gedurfd spel niet meer uit handen. In de tweede set verloren beide spelers twee keer hun opslag, maar toen Bow rey in de 23e game opnieuw een punt scoorde op de service van Emerson was die set beslist. In de derde set heeft Emerson tevergeefs geprobeerd het spel te vertragen. Dit keer viel de beslissende servicedoorbraak van Bow rey in de negende game. De totale Amerikaanse finale in het dames-dubbelspel is gewonnen door het Wimbledon-kampioensdubbel Billie Jean King-Moffitt/Rosemary Casals, dat met 6-1, en 7-5 won van K^th.y Harter en Mary Ann Eisel. In het toernooi voor de junioren ver loor Judith Salomé met haar Austra lische partner Avis in de kwartfinale van het meisjesdubbel met 1-6, 1-6 van het Australische paar Jenkins-Harris. De uitslagen van de andere wedstrij den zijn: gemengd dubbel kwartfina les: Belkin (Can), Gail Sherriff (Aus)- Leschly (Den) - Judy Tegart (Austr) 6-4, 6-4; Ulrich (Den) - Rosemary Ca sals (VS) - Phillips Moore (Austr) - Ele na Subirats (Mex) 2-6, 6-3, 6-4; Jacques (Austr) - Billie Jean King-Moffitt (VS)- Crealy (Austr) - Kathy Harter (VS) 6-4, 3-6, 7-5. VEENENDAAL Op hel Candia-sportcomplex in Rhenen wordt het morgen ongetwijfeld bijzonder druk. wanneer daar de wedstrijd om de bovenste plaats in de vierde klasse H-West wordt gespeeld tussen Candia '66 en het Utrechtse Zwaluwen Vooruit. Beide teams boekten vorige week een overwinning. Can dia versloeg in de streekderby Veenendaal op eigen ter rein (14), terwijl Zwaluwen Vooruit eveneens in een thuiswedstrijd Utrecht klopte. In de eerste ontmoeting tussen Candia en Zwaluwen Vooruit, in deze competitie, werd het een Utrechtse triomf en de Rhenenaren zulten zich beslist willen revancheren. Hoewel Candia in Utrecht onafgebroken in de aanval was, namen de gastheren destijds door middel van twee snelle uitvallen een 20 voorsprong, die de Candianen niet meer konden inhalen. Voor de match van morgen tippen wij de thuisclub als favoriet. Gezien het vertoonde spel tegen Veenendaal, vo rige week, moet het een overwinning worden voor de man nen van Van Veenendaal, die in de aanval bijzonder ge concentreerd en fantasierijk te werk gaan en doorgaans in de verdediging tot het laatste ogenblik stand weten te hou den. Candia '66 komt in de volgende opstelling in het veld: doel: Kok; achter: Evers, Van Baal, Van Beek, Van Wal- sum; midden Kregting, Mol; voor: Van Estrik, Ten Braak, Van de Pol en Van Veenendaal. Veenendaal moet morgen de reis naar Vreeswijk ondernemen om daar de wapens op te nemen tegen de ge lijknamige club. Het team is weer compleet en gaat de gastheren onher roepelijk een nederlaag toebrengen. Tegen Candia '66 kon Veenendaal het vorige week niet bolwerken. Met drie invallers kwam men binnen de lijnen en de ploeg is gedurende de gehele match niet tot haar normale spel geko men. De Veenendalers hebben een achter stand van twee punten op Candia en Zwaluwen Vooruit, doch hebben een wedstrijd meer gespeeld. De Veenendaalse ploeg is voor de wedstrijd van morgen als volgt gefor meerd: doel: A. Blankespoor; achter: C. Henzen, C. Gerritsen, H. van de Bo- venkamp en D. van Dijk; midden: J. Henzen, Stuyvenberg; voor: A. Muller, H. Imbos, G. Heikamp en J. Sukkel. Het valt sterk te betwijfelen of de wedstrijd Opheusden Oosterbeek morgen doorgang zal vinden. Het veld van de Betuwenaren is namelijk in zeer slechte staat. Opheusden speelde vorige week tegen RVW een minder goede DUSSELDORP De beide Duitse te levisienetten zullen in de periode van 12 tot 27 oktober 1968 dagelijks tenmin ste zes uren Olympische sportreporta- ges uit Mexico brengen. Volgens de huidige opzet is het plan, om dagelijks van 16.00 tot 18.00 uur een uitzending te verzorgen. In de avond, te beginnen om 21.30 uur, komt er een uitzending, die tot één of twee uur 's nachts zal duren. Deze uitzending brengt de be langrijkste gebeurtenissen „heet van de naald", want door het tijdsverschil is het in Mexico zeven uur vroeger dan in West-Europa. Aangezien de nationale Mexicaanse televisiemaatschappij „Telesistema" niet in staat was alle benodigde voorzienin gen te treffen is een organisatie opge richt, samengesteld uit Eurovisie Voorts stelt de strafcommissie, dat de uitgesproken straffen niet zijn opge legd op grond van het feit, dat de trai ners zelf opzettelijk bij de doping zijn betrokken geweest, doch omdat zij als trainers reglementair steeds verant woordelijk worden gesteld indien bij hun in training zijnde paarden ongeoor loofde middelen worden aangetroffen. Voorts werd de tweejarige volbloed Flanagan, winnaar van de Phoenix- prijs op 25 oktober jl op de renbaan, alsnog gediskwalificeerd wegens het deelnemen aan deze ren binnen vier maal 24 uur nadat een middel was toe gediend, dat onder andere prednisolone bevatte. De strafcommissie bestrafte hiervoor de trainer J. M. A. Dekkers slechts met een berisping omdat de be handelende dierenarts heeft verzuimd hem op de hoogte te stellen van de mo gelijke kunstmatige vermeerdering van het prestatievermogen door het gebruik v an dit middel. (waarbij aangesloten „Intervisie" van de andere kant van het IJzeren Gor dijn), NHK (Japan) en ABC (Verenigde Staten), die de uitzendingen zullen ver zorgen. Ieder van deze drie groepen stuurt technische apparatuur naar Me xico voor de verwezenlijking van de plannen. Voor de produktie ligt al een geza menlijk plan gereed. Het is te verwach ten, dat uit de belangstellingssfeer van de deelnemende maatschappijen een grootste gemene deler zal worden op genomen, w.u. voor Eurovisie/Intervi sie dan nog een selectie zal worden ge maakt, die later nog in 25 talen van commentaar moet worden voorzien. Het voor Eurovisie/Intervisie be stemde programma zal via een satelliet naar het oude continent worden geseind. De huurprijs voor deze kunstmatige te levisie-ster bedraagt gemiddeld 22.000 gulden voor ieder uur kleurentelevisie. In de voorlopige begroting, waarin de kosten voor technici en verslaggevers nog niet zijn opgenomen, komt een post voor deze en andere technische uitgaven voor van een bedrag van rond 16.000.000 gulden. Daarbij komen natuurlijk nog de bedragen, die moeten worden betaald voor het recht van uitzending van de evenementen. De Verenigde Staten beta len opnieuw 16.000.000 gulden, Japan ruim twee miljoen, Eurovisie/Intervisie vijf miljoen en Mexico twee miljoen gulden. Dat is de prijs, die moet wor den betaald opdat naar schatting een half miljard mensen de beelden van Mexico ten koste van ettelijke uren nachtrust, gratis in de huiskamer kun nen krijgen. AMSTERDAM, 1 december 1967 Londen 8.69%8.70%; New York 3.59% —3.58%; Montreal 3.32H—3.32A; Parijs 73.31%—73.36%; Brussel 7.24'/*—7.24»/4; Frankfort 90.24%90.29%; Stockholm 69.44—69.49; Zürich 83.30—83.35; Milaan 57.58%—57.63%; Kopenhagen 48.16— 48.21; Oslo 50.27%—50.32%; Wenen 13.87s/«—13.88V4; Lissabon 12.56V4— 12.573/4. wedstrijd en kon op de valreep een ge lijk spel uit het vuur slepen. Of tegen Oosterbeek, dat als derde staat geklasseerd op de ranglijst van de vierde klasse F-Oost, een gunstig re sultaat kan worden behaald is nog lang niet zeker. In verband met enkele blessures is een definitieve opstelling nog niet bekend. In de eerste klasse B van de afdeling Utrecht gaat het Amerongse DVSA op bezoek bij Utrechtse Boys, waarvan in de eerste ontmoeting werd verloren. DVSA lijkt zich volkomen te hebben hersteld van een moeilijke periode, want vorige week scoorden de Ameron- gers maar liefst achtmaal tegen De Meeuwen. Een gelijk spel moet de ploeg in Utrecht beslist kunnen beha len. Opstelling: doel: H. van Brenk; achter: J. D. Buis, J. M. van de Pol, G. Breeschoten, B. C. Drost; midden: J. F. van Veenendaal, E. van de Wa ter; voor: J. Veenhof, G. Blankestijn, B. van Ommeren en G. Brinkman. In de tweede klasse B krijgt koploper Scherpenzeel het zwaar te verduren. Het team moet bij Maluka Muda in Barneveld op bezoek, welk team de Scherpenzelers op eigen terrein reeds een gelijk spel afdwong. Het feit, dat de Barnevelders van Houten verloren kan duiden op een inzinking, maar de Scherpenzelers moeten deze opponent niet onderschatten. Opstelling niet bekend. Op het Panhuis wordt morgen de streekderby gespeeld tussen RK Unitas en het Elster Oranje-Wit. De gasten zijn favoriet. Opstelling RK Unitas: doel: Brekelmans; achter: Van de Broek. Mering. Romijn, Hoessen; mid den: Van Ojik, Meulenbroek; voor: Harmsen, Nuyten, Mollemans en Mar- tine. Oranje-Wit: doel: C. van Rotterdam achter: J. Haisch, St. van Veenendaal, J. Nellestijn midden: W. Bos, H. Bos voor: T. Selhorst, L. Hage, H. Slok, T. Drost en KI. van Burken. HDS moet in de derde klasse B bij Dorestad op bezoek. De Leersummers kunnen hier o.l. wel een gelijk spel be halen. Opstelling: doel: H. Bos achter: R. Meerbeek, C. van de Berg midden: L. Schuilenburg, G. de Hartog, J. van de Berg voor: J. W. Meerbeek, J. Maas- sen, C. van de Lagemaat, T. Gijsbertse en H. Hellinga. OOST-BERLIJN De Oostdultse voetbalbond heeft meegedeeld, dat bondstrainer Karoly Soos op 6 decem ber voor het laatst zal optreden in de ze functie. Soos zal met ingang van het nieuwe jaar in dezelfde functie in dienst treden bij de voetbalbond van zijn geboorteland, Hongarije. Op 6 december speelt het Oostduitse elftal in Boekarest zijn tweede wed strijd tegen Roemenië in het vóór-Olym pische kwalificatietoernooi. Karoly Soos heeft meer dan zeven jaar in Oost- Duitsland gewerkt. Hij debuteerde op 14 mei in Leipzig bij de wedstrijd Oost- Duitsland Nederland (1-1). Onder zijn bewind heeft het Oostduitse voet balelftal ongeveer veertig officiële wed strijden gespeeld. De beste prestatie in de „periode Soos" was het behalen van de bronzen medaille na Honga rije en Tsjecho-Slowakije bij de Olympische Spelen van Tokio. Soos heeft van de Oostduitse regering ette lijke onderscheidingen ontvangen. EPE Bij de landbouwer A. van 't Hof, aan de Dijkhuizer zandweg te Epe is gisteren de gehele varkensstapel be staande uit 169 dieren van drie tot vier maanden oud, afgevoerd. Ongeveer half november meende men verschijnselen van varkenspest op het bedrijf te constateren wat na een gron dig onderzoek door de veeartsenijkun- dige dienst te Epe dezer dagen be vestigd werd. Ook in september werd de gehele var kensstapel van dit bedrgf, 160 stuks, we gens geconstateerde varkenspest afge voerd en het gehele bedrijf ontsmet, blijkbaar zonder gunstige resultaten. De boeren zelf vermoeden dat var kenspest door ratten en muizen van het ene naar het andere bedrijf wordt over gebracht. JOHANNESBURG Het Spaanse Davis Cupteam heeft het dubbelspel in de interzone-finale tegen Zuid-Afrlka in drie sets gewonnen. Met nog twee enkelspe len voor de boeg heeft Spanje nu een voorsprong van 21 op de Zuidafrikanen. In Johannesburg wonnen Manuel Santana en Luis Arilla vrijdagmiddag met 64, 63, 1311 van Frew McMillan en Cliff Drysdale, die op het laatste moment door aanvoerder Claude Lister was aangewezen om in plaats van Bob Maud in het dubbelspel uit te komen. Santana was ontegenzeggelijk de ster in het dubbelspel. De oud-Wimbledon - kampioen was een klasse apart en stak met kop en schouders boven de drie andere spelers uit. Hij „haalde" elke bal en scoorde de meeste punten met zijn zo langzamerhand berucht gewor den scherp gesneden drives. Zijn part ner Luis Arilla, veelal overschaduwd door de maestro, was niettemin goed in vorm en deed uitstekend werk aan het net. Bij de tegenstanders speelde Frew Mc Millan ver beneden, zijn kunnen. Hij maakte veel fouten, joeg gemakkelijke ballen hard in het net en had speciaal met de return van Arilla's opslag veel moeite. Tot en met de negende game in de eerste set ging de strijd gelijk op. Toen braken de Spanjaarden echter door de service van McMillan en schreven de set op hun naam (6-4). In de tweede set was het weer McMil lan, die zijn service in de vierde game zag doorbroken, waardoor de Spanjaar den op 3-1 kwamen.. Santana verloor echter zijn eigen opslag. In de achtste game verloor McMillan weer zijn ser vice. Santana, die met een voorsprong (5-3) de beurt van serveren had, liet zich niet meer verrassen. Met enkele fraaie aces won hij de game en de set (6-3). De Zuidafrikanen zetten in de derde set alles op alles om deze op hun naam te brengen en daardoor de strijd open te houden. Tot 11-11 ging het volkomen gelijk op, maar toen McMillan in de 23e game aan de beurt was om te serveren, braken de Spanjaarden opnieuw door zijn service heen. Arilla zette daarna zijn service-game in winst om, waar mee de set en de partij, die twee urn en een kwartier duurde, voor de Span jaarden was.

De Vallei | 1967 | | pagina 7