NIEUW ZUSTERHUIS EN NIEUWE VLEUGEI Bouwactiviteit ziekenhuis vergt circa acht miljoen Miljoen loten is nu al in omloop gebracht Geluidshinder zal spoedig verholpen zijn Vakbonden willen nieuw gesprek met Mopa vi-diree tie Slapeloze nachten LIJNENSPEL IN BETON Heerlijk avondje voor PTTer Huisvesting personeel is groot probleem AGENDA Mopavi zal verkoop iiaiidhaveii Actie in trek hij publiek mm/ Zwarte Piet leefde zich uit HEM IJS E BELANG Sinl-\iro laasactie in A me rongen bijzonder in trek OMZET •mm m-'y Receptie Kunst en Vriendschap Voor het kind" in Ame rongen DINSDAG 5 DECEMBER 1967 VEENENDAAL - Met de bouw van een nieuw zuster huis en de uitbreiding van het Juliunaziekeiihiiis zal een bedrag van ongeveer acht miljoen gulden zijn gemoeid. De plannen voor de bouw van een zusterhuis verkeren al in een ver ge vorderd stadium. Het ziekenhuisper soneel is nu nog ondergebracht in twee barakken en in het oude gebouw, dat tot 1959 als ziekenhuis heeft dienstge- daan. Het bestuur van het ziekenhuis heeft de gemeenteraad dezer dagen van de urgentie van de geprojecteerde nieuwbouw op de hoogte gesteld. De huidige wijze van huisvesting vormt een rem bij het aantrekken van personeel en werkt bovendien het ver loop van het personeel in de hand, zo wordt er in het schrijven aan de raad onder meer gesteld. o De uitbreiding van het ziekenhuis be treft een vleugel, waarin de kinderafde ling, de verloskundige afdeling en de klasse-afdeling zullen worden onderge bracht. Volgens een mededeling van het ziekenhuisbestuur, waarvan Veenen- daals burgemeester voorzitter is, heeft men destijds bij de bouw van het zie kenhuis gestreefd naar een sobere op zet teneinde de investeringskosten zo laag mogelijk te houden. Dit is echter ten koste gegaan, zo blijkt nu, van de flexibiliteit. Het ruimtegebrek doet zich steeds sterker, en met name in de kin derafdeling. gelden. „De beperkte capaciteit van het zie kenhuis heeft er toe geleid, dat de ver- pleegafdeling niet als zelfstandige orga nische eenheden konden worden inge deeld", aldus het bestuur. Om naar de steeds stijgende vraag naar opname te kunnen voldoen is de capaciteit van het ziekenhuis inmiddels opgevoerd van 113 naar 131 bedden. Door de op handen zijnde uitbreiding zal dit aantal kunnen worden vergroot tot 165. Het ziekenhuisbestuur is van mening dat hiermee de beddenbehoefte van het verzorgingsgebied (Rhenen, Renswoude, Leersum, Amerongen en Veenendaal) voor het eerstkomende de cennium gedekt is. Aan de gemeenteraad wordt ge vraagd garantie te verlenen voor de rente en de aflossing van de aan te gane geldleningen. De raad zal donderdag 7 december bijeen komen en men zal dan verder onder meer een beslissing gaan nemen over de verkoop van grond voor de ves tiging van een benzinestation aan de Rondweg-West nabij het Panhuis. Enkele maanden geleden verkocht de gemeente een perceel grond in de En gelenburg voor hetzelfde doel aan Esso Nederland voor een bedrag van f 250.000,-. Zeven maatschappijen heb ben een bod gedaan op de grond aan de Rondweg. Hiervan was Shell Neder land Verkoopmaatschappij U.V. de hoogste bieder met een bedrag van f 227.395.-. Het onderwijs neemt opnieuw een be hoorlijk deel van de agenda in beslag. Er wordt voorgesteld een krediet van f 8.400,- te verlenen, dat nodig is voor het verbeteren van de ramen van de Patrimoniumschool. Ook bij enkele an dere scholen leven nog diverse wensen. Zo vraagt het bestuur van de Salvator- school onder meer om het vernieuwen van de vloerbedekking in vier lesloka len en om het aanbrengen van een brandtrap. De totale kosten hiervan worden op f 8.500,- geraamd. Er zal voorts een bedrag van f 4000,- nodig zijn om in de kleuterschool „Bij de Molen" aan de Nieuweweg een nieu we vloer te leggen. De kleuterschool, die in de Patrimoniumschool is onder gebracht, kampt met huisvestingsmoei lijkheden. De twee lokalen voldoen niet aan de eisen. Met de verbouwing er van en het inrichten van een derde lokaal z«l een bedrag van f 45.100,- gemoeid zijn. Tenslotte wordt voorgesteld mede werking te verlenen aan het aanschaf fen van vloerbedekking ten behoeve van de Rehobothschool. De heer J. Hertog aan de Middel- buurtseweg heeft van het college be richt ontvangen dat hij geen vergun ning krijgt aan de genoemde weg een camping te vestigen, zoals hij de ge meente had verzocht. De heer Hertog heeft zich nu tot de gemeenteraad gericht om alsnog de be nodigde toestemming te verkrijgen. B. en W. geven als motief voor hun weigering dat het betreffende perceel grond bestemd is voor bosbouw of voor het agrarisch bedrijf. „De gemeente heeft gelet op het in hoofdzaak industriële karakter nauwe lijks enig belang bij de vestiging van een particuliere camping binnen haar grenzen. Het is te voorzien, dat de ge meente met haar beperkt grondgebied te eniger tijd ter voorziening in de be hoefte aan woongelegenheid en indus trieterrein delen van en op de lange duur zelfs geheel haar grondgebied zal moeten benutten", aldus deelt het college de raad mee. Door de bewoners van de Eenvoud- laan is in het verleden geklaagd over het ontbreken van een trottoir in deze straat. Het college stelt nu voor een krediet voor dit doel te verstrekken. VEENENDAAL Het Jeugd Rode Kruis heeft ook dit jaar weer een groot aantal langdurig zieke of gehandicapte kinderen en jonge ren een verrassing bezorgd ter ge legenheid van het Sinterklaasfeest. Door leerlingen van alle voortge zette scholen in Veenendaal is ge zorgd voor een tachtig pakjes, die door een klas van de le Christelijke Huishoudschool weggebracht wer den. Op de foto: Het zoontje van de familie Donkelaar ontvangt een cadeautje uit handen van Reini Hardeman en Corrie An beek. Het Julianaziekenhuis (rechts op de foto) wordt uitgebreid met een vleu gel. Links het huidige zusterhuis, dat aan de verpleegsters een onvoldoende huisvesting biedt. Heden, dinsdag BIOSCOOP: Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag VEENENDAAL Oude Hervormde kerk 20 uur: Lezing door ds. Hegger (ex-priester). BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Het mysterie van de dodende slin ger". VEENENDAAL De verkoopafdeling van Mopavi N.V., het bedrijf dat vanwe ge afzetmoeilijkheden binnenkort zal gaan sluiten, zal in Veenendaal blijven bestaan en worden voortgezet. Het pro- duktiegedeelte van Mopavi zal naar de Duitse plaats Linnich worden overge bracht. Voor de verkoopactiviteiten hoopt men op korte termijn in Veenen daal een onderdak gevonden te hebben, want het huidige pand zal worden ver kocht. In onze krant van vrijdag 1 de cember stond vermeld dat ook de ver koopafdeling vanuit Duitsland zal gaan functioneren. De directeur van Mopavi, de heer R. Ley. deelde ons mee. dat dit niet het geval zal zijn. Veenendaal blijft dus een klein stukje Mopavi binnen zijn grenzen houden. AMERONGEN. De St.-Nicolaasac- tie van de Amerongse winkeliersvereni ging loopt goed. Er is een voorlopige balans opgemaakt, die tot tevredenheid stemt. De trekking van de prijsbepa- lende nummers zal plaatsvinden op donderdag 7 december om acht uur in café Würster. VEENENDAAL De Sint-Nicolaasactie van de Veenendaalse winkeliers, die dit jaar in de vorm van een grote verloting, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de actie voor het overdekte zwembad, wordt gevoerd, heeft een ge heel ander verloop gekregen dan de organisatoren oorspronkelijk hadden ver wacht. Het miljoen loten is nu al bijna geheel door de winkeliers in omloop gebracht. Het merendeel van de Veenendaalse zaken heeft geen lot meer in voorraad en ook bij de banken, waar de winkeliers de loten konden kopen, is geen enkel exemplaar meer voorhanden. Vanzelfsprekend bestaat er bij de deelnemende middenstanders grote te vredenheid over het welslagen van de actie. De heer B. van de Pol. secreta ris van de winkeliersvereniging „Han del en Nijverheid", concludeert dan ook: „Het is een van de mooiste ac- VEENENDAAL In paniek belde de heer Spaan vrijdagavond ons blad en vertelde dat hij als lo ketambtenaar van de PTT een kas cheque ter waarde van f 500,- kwijt was. Zijn voorpret voor het Sinter klaasfeest was bij deze ontdekking geheel verdwenen, want die f 500,- zou hij zelf moeten betalen. Zondagmorgen zat een Veenen- daler „De Vallei" van z.aterdag te lezen, zag daarin het berichtje, dat een kascheque vermist was en vroeg zijn vrouw of z.ij vrijdags gela gehaald had op het postkantoor. Dat bleek het geval te zijn en de kascheque zat bij mevrouw in de tas. Maandagmorgen speelde de Veenendaler, die onbekend wenst te blijven, even voor Sinterklaas op het postkantoor. De blijdschap van de heer Spaan is niet te beschrijven. Dat zullen we dan ook echt niet proberen... ties, die we ooit hebben gevoerd. Van af het ee.rste moment bestond er bij het publiek een grote vraag nadr de loten. We dachten dat een miljoen ruim voldoende zou zijn." De organisatoren van de actie heb ben aanvankelijk zelfs rekening gehou den met de mogelijkheid dat de banken een aantal loten niet zouden verkopen. „In dat geval", aldus de heer Van de Pol „zouden we het restant van de lo ten vrij verkocht hebben. In dit ver band hebben we er zelfs aangedacht de sportverenigingen in te schakelen." De praktijk bracht echter al in de eerste dagen van de actie aan het licht dat het publiek een felle jacht maakte op de loten. „Het ging zo snel da we een soort dis tributie zijn gaan toepassen. Vrijdag avond hebben we de loten, die de ban ken nog over hadden, zelf op drie cen trale punten in verkoop gebracht. Za terdagmorgen waren ze uitverkocht. De enige manier voor de winkeliers om rtu nog aan loten te komen, is ze van een ander over te nemen..." Niet alleen het publiek heeft een gro te interesse voor de actie getoond; die belangstelling was er ook van de zijde van de middenstand. „Het was, toen we er mee begonnen nog maar de vraag wie er aan zouden meedoen. Nu kun nen we wel zeggen dat praktisch alle winkeliers aan de actie hebben deelge nomen..." Het feit, dat er een miljoen loten zijn verstrekt, wijst er al op, dat er de laatste dagen goede omzetten in de za ken zijn behaald. Volgens de heer Van de Pol liggen die omzetten beslist hoger dan in voor gaande jaren. „Het valt niet direct te zeggen welke branches de beste resul taten hebben geboekt. De totale omzet is in ieder geval hoger dan de laatste jaren het geval was. De vraag naar duurzame artikelen heeft dit jaar, dacht ik ,wel overheerst..." Op dit moment is de grootste drukte in de winkels achter de rug. In vele RHENEN De mondaccordeonver- eniging Kunst en Vriendschap bestaat veertig jaar. De vereniging houdt ter gelegenheid van dit heuglijke feit op zaterdag 16 december, 's middags van 3 tot 5 uur een receptie in hotel De Koning van Denemarken. VEENENDAAL Binnenkort zal er een gesprek plaatsvinden tussen de directie van de Mopavi N.V. en vertegenwoordigers van de diverse vakbonden. Er is al eens eerder overleg gepleegd over een afvloeiingsregeling, maar deze is tol op heden nog niet definitief vastgesteld, zo werd ons van vakbondszijde meegedeeld. Zoals bekend is, zullen 40 personeelsleden van Mopavi moeten afvloeien wegens de sluiting van het bedrijf Directeur R. Ley verklaarde onlangs dat het personeel tevreden was over de regeling die was getroffen. Volgens een woordvoerde van een van de vakbon den „valt er echter nog heel wat te praten", zo deelde hij mee. Hier gratis bad-loten. De affiches hangen er nog bij de Veenendaalse winkeliers, maar de loten zijn „uitver kocht". huiskamers hebben de feestelijkheden rond het Sint Nicolaasfeest zich zater dagavond al afgespeeld en daarmee werd een oude Veenendaalse traditie in ere gehouden. Het is nog altijd een oud Veenendaals gebruik dat de ver jaardag van de bisschop als een echt kinderfeest op zaterdagavond wordt ge vierd. Notaris J. Hage te Veenendaal zal op 29 december de trekking van de zwembadloterij verrichten. De heer Van de Pol tenslotte: „De mensen moeten beslist niet gaan den ken, dat we er nu loten bij laten ma ken of iets dergelijks. Dat miljoen staat vast... daar valt niets meer aan te veranderen..." VEENENDAAL Patrimoniums Bouwvereniging heeft contact opgeno men met de fa. Van Harn om tot een zo spoedig mogelijke oplossing te ko men van het probleem van de geluids hinder dat zich voordoet bij twee flats aan de Palmengrift. Het lawaai wordt veroorzaakt door de motoren van de verwarmingscen trale die aan een van de flats grenst. De voorzitter van de wijkgemeen- schap „de Engelenburg", de heer Joh. A. Koot zei dat er al eerder naar een oplossing voor het probleem is gezocht. Men dacht volgens hem toen dat het lawaai werd veroorzaakt door de tril ling van de ketels. Deze trilling zou zich voortplanten door het fundament van de flat. „Men heeft toen rubber- blokken tussen de ketels aangebracht, maar het hielo niet", aldus de heer Koot. Volgens een der bewoonsters van de flats, mevrouw Van Ginkel, is het na het aanbrengen van de rubberblokken nog erger geworden. „Het is een af schuwelijk gehoor", zegt ze. „Het ge luid houdt ongeveer vijf minuten aan. dan is het even rustig en dan begint het weer. 't Is zo'n doordringend geluid". Ook mevrouw Leppers, die een etage hoger woont, heeft veel hinder van het lawaai: „Het is niet uit te houden". Op de zesde etage is het lawaai sterker dan op de begane grond. Ook de flat die geheel los van de centrale staat, wordt door het lawaai bereikt. De heer A. Wesselo, administrateur van de Patriomoniums Bouwvereniging, heeft het bestuu. van de wijkgemeen- schap echter verzekerd dat men zo spoedig mogelijk met een oplossing zal komen. De bouwvereniging stelt naar zijn zeggen alles in het werk om bin nen afzienbare tijd de zaak te verhel pen. „Er zijn dusdanige klachten bin- De verwarmingsinstallatie, die al zo veel overlast aan de flatbewoners heeft bezorgd. nengekomen dat het geval wel onder zocht moet worden", gaf hij desge vraagd als commentaar. „We hebben adviezen ingewonnen bij het bouwteam, dat de flats heeft geprojecteerd. De fa. Van Harn heeft voor de verwarming ge zorgd en die zal de zaak gaan onderzoe ken". De heer Wesselo kan nog niet zeggen wanneer de flatbewoners van de plaag verlost zullen zijn: „Dit is na tuurlijk niet een twee drie op te lossen. Maar er wordt met spoed aan ge werkt". RENSWOUDE Ook de leden vc de jongensclub D.S.A. te Renswou werden verrast met de komst van S' terklaas en Zwarte Piet. Ongeveer 5 jongens waren aanwezig, toen de hogt gasten zjch bij zaal .Rehoboth aandien den. SirAerklaas met een behoorlijk dik boek en Piet met een enorme zak en een stevige gard. De jongens h~ Jden, even te voren, toen bekend werd ge maakt dat Sinterklaas en Piet zouden komen, gauw een stoel versierd voor Sinterklaas. Tijdens het uitdelen van de pakjes had Sinterklaas voor vele jon gens een vermanend woord, zelfs hield hij enige jongens bij zich om later nog een appeltje met hen te schillen. Piet maakte intussen gretig gebruik om de jongens stevig met de gard te bewer ken, zo erg zelfs, dat Sinterklaas hem tot de orde moest roepen. Piet bleef echter popelen om de zak te vullen met stoute jongens. Hij hoefde hierop niet lang te wachten. Voor Epie v. d. Pol had Sinterklaas geen andere woorden, dan: „Piet doe je werk". In een omme zien zat Epie in de geweldige zak, tot grote schrik van vele jongens. Toen Sinterklaas reeds in de hal was, hield Piet een ware klopjacht op de jongens en velen kregen rake klappen. Na afloop stond er geen stoel meer overeind in Rehoboth. Wij vernamen nog dat Sin terklaas volgend jaar met drie Pieten D.S.A. zal bezoeken. 99 AMERONGEN. Maandag 11 de cember begint te Amerongen de ver koop van kaarten voor het Nederlands comité voor kinderpostzegels. De stand op het postkantoor te Ame rongen is geopend van 9.30-12.30 uur en van 14.00 tot 15.00 uur. VEENENDAAL Zo maar eens een plaatje van de bouw activiteiten in de Molenbrug, waar de flatbouw van dag tot dag vorderingen maakt. Men kan er genieten van een strak lijnen spel in beton, dat past bij het moderne V eenend aalDe hoge trappenhuizen zijn vanuit de verre omtrek zichtbaar en zullen straks met de 12-etages hoge flats domineren boven alle andere gebouwen in de omgeving. De tijd dat Veenendaals silhouet be heerst werd door de beide molens, ligt al weer lang achter ons. Een bezoekje aan het gigantische uitbreidingsplan doet je dat nog eens ten volle beseffen....

De Vallei | 1967 | | pagina 3