Mobiele „zoetelaar" volgt het leger op de voet Samengaan fokverenigingen evert goed resultaat op Middenstand tevreden over Sint-Nicolaas Fokvereniging kiest nieuwe voorzitter Damclub DWS hield jaarvergadering MAC „Ede" houdt St.-Nicolaasrit NA TO-DESKUNDIGEN KOMEN NAAR DE NEDERLANDSE CANTINEDIENST KIJKEN AGENDA Adjunct-directrice benoemd OUDE KERK 18 DECEMBER IN GEBRUIK Fabrikanten houden al rekening met de burger van straks Opheffing spoorlijn Ede-W ageningen bepleit door ETI Sint-Nicolaas bij Blauw-W it TANDSTEEN DES TIJDS WORDT WEGGESPOTEN Produktiecijfers uitstekend OMZET CA. 4 MILJOEN Koor vereniging studenten geeit kerstuitvoering Programma concert Enka's Mannenkoor Klokjes waren een succes ENVELOPPEN Groot bedrijf Regelmaat Animo Huiskamer Centralisatie DIA'S VAN HOOGTIJDAG OP VERGADERING WOENSDAG 6 DECEMBER 1967 Heden, woensdag Reehorst: 19.30 uur: Agent X77, op dracht Moord. Bergpoort: 19.30 uur: Gemeenteraads vergadering. Morgen, donderdag Reehorst: 19.30 uur: „Help!" Hotel Buitenzorg: 20.00 uur: Bijeen komst J.O.V.D. EDE Met een kerkdienst, 's avonds om 7 uur, zal maandag 18 december de gerestaureerde Oude kerk weer in ge bruik worden genomen. Om 9 uur heeft een ontvangst plaats in gebouw Reho- both aan de Driehoek. EDE In Ede staat permanent een kantinewagen, die men wel de ge motoriseerde marketentster of de mobiele „zoetelaar" van het leger zou kun nen noemen, ter beschikking van de commandanten van de aldaar geleger de onderdelen. Ook in tal van andere grote garnizoenssteden en legerplaat sen, zoals Harderwijk, 't Harde en Arnhem, om maar niet al te ver van huis te gaan, is zo'n rijdende kantine gestationeerd. De vliegbasis Deelen heeft zelfs een eigen wagen met chauffeur waarvoor, evenals dat het geval is met de andere, deels overal in het land verspreide en deels in Leiden geconcen treerde kantinewagens, de Cadi, de kantinedienst van leger- en luchtmacht, de goederen levert. De Cadi, waarvan de centrale in de oude Leidse Doelenkazerne is geves tigd, het gebouwencomplex waarin voor de Tweede Wereldoorlog het depot van het 6e Regiment Veldartillerie was gehuisvest, is een „selfsupporting"- bedrijf met een jaarlijkse omzet van rond de veertig miljoen gulden. Het behoort, met een assortiment van ruim duizend artikelen, een personeelsbe stand van rond de 850 man en een permanente klantenkring, die rustig voor land- en luchtmacht op 100.000 man kan worden gesteld, tot de grootste grossiersbedrijven in ons land. „Wij brengen de artikelen, van een kopje koffie waarvan er wekelijks niet minder dan 40.000 worden uitge schonken tot toiletartikelen toe, zo dicht mogelijk bij de militair, waar die zich ook bevindt", vertelt ons luitenant- kolonel T. de Bruvn van de Koninklijke Luchtmacht, het plaatsvervangend hoofd van de Cantinedienst te Leiden, die ons bij afwezigheid van het hoofd van de afdeling inkoop, luitenant-kolo nel A. G. van Woerkom van de Konin klijke Landmacht, bij ons bezoek aan Leiden te woord staat. De Cadi is, althans in vredestijd, be last met de exploitatie van alle kanti nes van land- en luchtmacht. En dat zijn er nogal wat. Er zijn in Nederland 135 kantines in gebruik met in totaal meer dan 560 buffetten. In West-Duits- land nog eens 13 kantines met 31 buf fetten. Voorts wordt, op speciaal ver zoek van de Duitse militaire autoritei ten ook de legerplaats Budel, waar zo als men weet Duitsers gelegerd zijn, wat de Cantinedienst betreft, in de ex ploitatie opgenomen. „U moet de Cadi eigenlijk zien als een grote bedrijfshuishouding, waarin problemen als kostprijsberekening een grote rol spelen," aldus luitenant-kolo nel Van Woerkom, die daaraan toe voegt dat men in de gelukkige omstan digheid verkeert dat met lage prijzen kan worden gewerkt. Er moet dus een grote omzet bereikt worden wil men de vrij hoge personeelskosten eruit halen. De inkoop van kantine-artikelen ge schiedt centraal. Dat biedt de mogelijk heid om zeer grote orders te plaatsen bij handel en industrie. „Wij behoren ook tot de weinige instellingen die di rect en contant betalen. Binnen een week na ontvangst van de factuur krij gen onze leveranciers hun geld. Bij de Cadi geldt dus met recht het „Jantje- contantje". Dat heeft het voordeel dat de grote leveranciers weten wanneer ze hun geld kunnen verwachten. Velen van hen hebben daar zelfs hun eigen beta lingsschema op afgesteld. „Omdat wij onze waren in vrij con stante hoeveelheden afnemen, kan men bij de fabrieken ook de produktie daar op afstellen. Voor velen betekent dat een geregelde gang van zaken bij het Lroduktieproces," zo hoorden wij in eiden. Een centraal inkoopbeleid is ook van groot belang bij het stellen van eisen wat betreft de verpakking. Kwali teitscontrole en keuring van grondstof fen geschieden eveneens centraal. Hier door kan worden gegarandeerd dat de verkoopartikelen aan alle redelijke ei sen voldoen. Er zijn dan ook tal van artikelen die alleen al door hun kwali teit een grote populariteit hebben ver kregen. Daaronder zijn de croquetten, waarvan er jaarlijks zo'n twee miljoen worden verkocht. Het is overigens voor de fabrikanten van welk artikel ook dat in de kantines van leger en luchtmacht wordt verkocht een levensbelang om goede kwaliteit te leveren. „De soldaat-koper van vandaag is in de toekomst huisvader van een gezin dat ook onze artikelen koopt", zo rede neert menig fabrikant terecht. Een voorbeeld daarvan zagen we in het cen traal magazijn te Leiden, waar onge veer een miljoen pakjes sigaretten van een bekend merk lagen opgeslagen. „Die partij is zo weg",vertelt maga zijnbeheerder B. T. Kars. „De mensen weten dat de kwaliteit van dat merk constant is. Hetgeen niet altijd van an dere merken kan worden gezegd". In dat centrale magazijn in Leiden heerst een bijzondere sfeer. Als men de toestand waarin de oude gebouwen ver keren in aanmerking neemt, dan ver dient de wijze waarop met name het burgerpersoneel daar zijn werk ver richt, alle lof. De magazijnen zijn be slist niet luxe uitgerust. Een aantal buiskarretjes en een lift vormen het enige moderne materieel waarmee ge werkt wordt. Alles gaat verder met handkracht. Maar men kan er letter lijk van de vloeren eten. Hoe oud ze ook zijn. De meeste mensen die daar werken zijn oud-gedienden. Letterlijk en figuurlijk. Men telt er vele mensen onder die al vanaf het begin van de dienst in 1945 bij de Cadi werkten. Bij hen is niet het salaris het enige dat telt. „We stellen er een eer in te zorgen dat de jongens hun spullen op tijd krij gen en wel daar waar ze er behoefte aan hebben". De kantine is voor de militair ergens zoiets als de huiskamer thuis waar hij op tijd zijn natje en droogje krijgt. En de kantinewagens, waaronder zeer mo derne, zijn eigenlijk de verlengstukken van de buffetten. Het personeel dat de ze wagens bedient, chauffeurs zowel als bedienden, is scherp geselecteerd. „Voor dit werk moet je mensen hebben met hart voor de zaak en hart voor de man", aldus luitenant-kolonel Bruvn". „Een bediende die kankert omdat hy op een misschien wat ongewoon uur tij dens een oefening ergens aan een ver harde weg met zyn wagen moet gaan Een van de nieuwe kantinewagens waarmee men de oefenende soldaat van land- en luchtmacht vrijwel op de voet kan volgen en door middel waarvan men kan zorgen dat iedere man, waar die zich ook bevindt, op tijd van zijn natje en droogje voorzien kan worden. De kantinezaal in de Doelenkazerne te Leiden, eenvoudig doch doelmatig ingericht en voor velen tal van avonden in de week gezelligheid en ontspanning biedend. staan opdat de manschappen tussen door nog wat kunnen drinken, is voor ons waardeloos. Maar de man die on der een opwekkend woord zorgt dat een vermoeide en verkleumde patrouille op tijd iets warms te drinken kan krijgen is voor ons goud waard". De Cadi is een uniek bedrijf. Een be drijf waarop land- en luchtmacht te recht trots kunnen zijn. Niet voor niets komen militaire deskundigen uit ver schillende NATO-landen*van tijd tot tijd in Leiden een kijkje nemen. Deze' zo mer kwamen zelfs de militaire atta- chees van een groot aantal Europese landen bij de Leidse Cadi hun licht op steken. In 1966 zette de Cadi 27 miljoen kop pen koffie om. Daarbij werden 17 mil joen koeken geleverd. Er gingen 9 mil joen pakjes cigaretten de deur uit en 14 miljoen flesjes limonade. De kanti nes leverden 2.5 miljoen porties ijs en 13 miljoen flesjes bier. De verzorging met dranken en eten en alle andere mogelijke spullen van de soldaat is eigenlijk zo oud als het begrip leger zelf. Van oudsher volgden handelaars de legers op de voet om de soldaten datgene te leveren, waaraan zij behoefte hadden. Zij hadden bepaal de privileges, maar ook bepaalde plich ten. De handelaar werd beschermd en zijn goederen waren vrij van tollen en accijnzen. Later werden hun plaatsen ingenomen door de marketentster, die niet alleen voor de soldaten waste, maar hun ook tal van levensmiddelen ver schafte. In de 20e eeuw zag man eerst de ventvergunning, afgegeven door de gar nizoenscommandanten en later, zo te gen de tweede wereldoorlog, het systeem van het verpachten van buffetten, zo als dat nog in Duitsland gebeurt. In Nederland is men in de mobilisatietijd al van het verpachten af gaan stappen en tot centrale inkoop van kantine-goe deren overgegaan, maar pas in 1945, naar aanleiding van in Engejand opge dane ervaringen met kantines voor de daar gelegerde Nederlandse militairen, ging men over tot oprichting van een dienst die bekend werd onder de naam van CADI. De Cadi heeft thans 25 mobiele buffet ten en twaalf bevoorradingswagens in dienst die vrijwel alle uithoeken van het land bestrijken. De rijdende buffet ten kunnen door onderdeelscommandan ten voor oefeningen worden aange vraagd. „Per slot zyn wy een dienstver lenende instantie". Daarom brengt de Cadi ook daar, waar het financieel ge zien net niet rendabel is, het kopje koffie, de sigaret of de koek zo dicht mogelijk bij de soldaat. Alle kantines worden eens in de veer tien dagen bevoorraad. Er wordt niet op lange termijn gekocht en winkel dochters heeft men in Leiden niet. De Cadi levert ook aan de messes en, waar dat gevraagd wordt, aan de mi litaire tehuizen. Verder voor alle nieu we kantines de gehele buffetinven^aris zoals koffiezetmachines, containers, fri- teuses, kook- en bakapparatuur. koel kasten en biljarts, piano's, radio's, spel len en serviesgoederen. Zowel bij de landmacht als bij de luchtmacht is de Cadi in de afgelopen jaren een begrip geworden. De dienst geniet, zo kan gerust gesteld worden, overal een grote populariteit. Vooral in de winter, bij oefeningen ver van de kazerne of legerplaats, is de Cadiwa- gen vaak het lichtpunt, waar men naar uitziet. Een echte dienstverlenende in stelling, uniek door haar organisatie, maar vooral ook uniek door de wijze waarop gewerkt wordt: met liefde en meegevoel voor de man die in het veld staat of na een lange dagtaak wat ver pozing zoekt in de kantine, die voor hem eigenlijk zijn tijdelijke huiskamer is. EDE Tot adjunct-directrice van het Julianaziekenhuis is benoemd zus ter W. M. Baan. Zy volgt in die functie zuster N. Hollander op. die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd het ziekenhuis verlaat. De in stallatie van de nieuwe directrice zal vrijdagmiddag om 16.30 uur in het zie kenhuis plaatsvinden. Tevens is er dan gelegenheid om van de huidige adjunct directrice afscheid te nemen. O BENNEKOM Op de kruising Nieu we Wageningseweg-Krommesteeg reed de heer H. M. B. uit Lunteren bij het inhalen van een auto, die voorgesor teerd stond, met een wiel in een berm- kuil. De auto sloeg om en werd ge heel vernield. ARNHEM De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat heeft Gedepu teerden van Gelderland hun oordeel ge vraagd omtrent de wenselijkheid en mo gelijkheid van 't opbreken van de spoor lijn Ede-Wageningen. Het Economisch Technologisch Instituut van Gelderland door G. S., hierover om advies gevraagd acht het weinig zinvol tegen de mening van de beide direct belanghebbende ge meenten in, het vervoer op deze lijn te handhaven. Gedeputeerden hebben de staatsse cretaris dan ook verzocht het daarheen te leiden dat de exploitatie van deze lijn op korte termijn wordt beëindigd. Handhaving is daarentegen bepleit van de spoorlijnen Apeldoorn-Zutphen-Win- terswijk, Zevenaar-Winterswijk en Gel- dermalsen-Elst, die voor het personen vervoer van belang worden geacht, al dus deelden Gedeputeerden aan de Pro vinciale Staten mee. De W.S.V. Blauw Wit hield haar eigen Sint Nicolaasfeest voor de pupillen en adspiranten. Nadat de Sint enkele woor den tot de leden had gesproken, deelde hij aan ieder een cadeautje uit. Na nog van een kop chocolademelk te hebben genoten brachten enkele leden van de adspiranten een schetsje naar voren. Hierna volgde nog een leuke film, daar na gingen ze met een zak snoep allen voldaan naar huis. Later kwam de Sint opnieuw naar het clubhuis voor de ouderen. Ook hier niet met lege handen, hij had voor iedereen een leuke verrassing. De goochelaar Hij- kema liet de leden van zijn goochelkunst genieten. Later op de avond werd er bingo gespeeld. EDE Het samengaan van de verschillende rundveefokverenigingen te Lunteren, Bennekom en Ede in de centrale rundveefokvereniging „Ede en Omstreken" is een experiment gebleken dat goed geslaagd kan worden ge noemd. Dat bleek reeds op de zo goed georganiseerde, prettig verlopen en veel belangstelling getrokken hebbende fokveedag en dat blijkt nu ook weer uit het uitvoerige jaarverslag, dat dezer dagen is verschenen. Daaruit immers komt de fokvereniging tevoorschijn als een groep van veefokkers wier resultaten, vergeleken met landelijke en provinciale gegevens, heel goed zijn. De gemiddelde produktiecijfers slaan geen gek fiuur en wijken niet alleen weinig van de gemiddelden af, doch steken er hier en daar zelfs boven uit. Is de melkplas gemiddeld iets lager, het eiwit- en vergehalte daarentegen zijn doorgaans hoger dan de gemiddel de cijfers. Ook financieel heeft de ver eniging, die als combinatie nu een jaar bestaat, nie» slecht geboerd al is er dan slechts een klein batig saldo. De vereniging telt thans, bij het afsluiten van het jaarverslag, 327 leden met in totaal 5161 koeien. Op 272 bedrijven wordt machinaal gemolken. Er wer- EDE Maandag hield de damver eniging DWS haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. Beuker, opende de vergadering met een woord van waardering, dat de leden in zo groten getale ,naar deze vergadering waren ge komen. Ook de goede saamhorigheid tussen bestuur en leden bracht hij nog even ter sprake. Een negatieve noot klonk in zijn slotwoord. Hij vond het bijzonder jammer, dat wanneer de com petitie is afgelopen de borden en stenen veelal in de kast verdwijnen. De secretaris las hierna de notulen en het jaarverslag voor, waarin duide lijk tot uitdrukking kwam, dat de re sultaten van DWS alleszins gunstig wa ren. Men won o.a. het Neder-Veluwe- toernooi en in de clubcompetitie staat men met 59 gewonnen wedstrijden bo venaan. Enkele bijzondere persoonlijke prestatie traden nog op de voorgrond. Jan Lammers plaatste zich als achtste in het jeugdkampioenschap van Neder land. E. Fluit werd clubkampioen en volgde op deze wijze zijn vader op waardige wijze op. Tevens slaagde hij erin door te dringen tot de jeugdkam pioenschappen van Gelderland. Voor een grote verrassing zorgde J. Peters, die een boekwerkje samensteL de over het leven van DWS. Na de rondvraag werd de traditione le sneldamwedstrijd gehouden met voor een ieder een prijs. In groep A was M. C. van de Brink de sterkste, 2e werd E. Fluit en derde A. Jochemse. In groep B kwam na een serie span nende partijen als eindoverwinnaar uit de bus E. Jochemse. Hij werd op de voet gevolgd door J. Idema. die de tweede plaats bezet en Jan Lammers, die in dit gezelschap derde werd. den in het afgelopen jaar 349 dieren van het F.H.-veeras ingeschreven in het NRS-stamboek. Daarbij waren 35 stieren. Van het MRIJ-veeras werden 56 dieren in het rundveestamboek inge schreven waaronder zes stieten; Voorts werden er in het afgelopen jaar in to taal 2580 kalveren geschetst. De vereni ging, die kan beschikken over 42 mon sternemers, schijnt nog aan verscheide ne medewerkers op dit terrein behoef te te hebben. Het vetgehalte van de mon sters wordt op de laboratoria van de „Vecomi" in Ede en de „Vooruitgang" te Woudenberg onderzocht. Met beide fabrieken is er een goede samenwer king. EDE Ook dit jaar organiseert.de Motor- en Automobielclub Ede haar St.-Nicolaasrit. Het speciale vari deze rit is, dat hele gezinnen kunnen mee rijden. Er is zelfs een leuke verrassing voor de kinderen. Ook deze rit zal on getwijfeld weer van verschillende stunts voorzien zijn. Sint Nicolaas en Piet zullen ook van de partij zijn en de rit meerijden. De .tart vindt plaats bij Hotel „Reehorst". EDE Mevr. J. A. G. A. uit Amers foort reed op Rijksweg 12 bij het inha len van een trekker tegen de vangrail, vervolgens tegen de trekker en nog eens tegen de rail. Ook hier zware schade, maar geen persoonlijke ongelukken. De auto was moeilijk bestuurbaar ge worden door het breken van een drijf riem. Een klein vleugje Parijse sfeer in Arnhems binnenstad: net zoals het Louvre en de Are de Triomphe, die zelfs ruim een jaar daartoe in de stei gers stond, wordt het postkantoor aan het Jansplein met een speciaal prepa raat netjes schoong es poten. Mannen in gele plasticpakken zijn druk bezig met het spul, dat een. strikt geheime samenstelling heeft en de hele omge ving in een flauwe azijngeur zet, de roodstenen gevel zijn oorspronkelijke kleur terug te geven. Het helpt enorm, dat is vooral aan de gele en groene ornamentering goed te zien. Het bovenste deel van het postkantoor, dat momenteel van bin nen geheel aan de eisen des tijds wordt aangepast, ziet er al liit of het net werd gebouwd. Het is doorlopend een natte boel, op de stoep voor 't grote oude kantoor. De hoge ruiten zijn afgedekt met plas tic, evenals de telefooncel die er onder staat. Het middel, bijt namelijk het glas uit. Met een compressor die veertig at mosfeer druk op de spuit zet, zijn de mannen van het schoonmaakbedrijf al enkele weken druk in de weer. De bin nenzijde van het postkantoor, dat over een half jaar weer in gebruik kan worden genomen, ondergaat een en- herkenbare verandering. De neogoti sche betimmering en de loketten in de zelfde stijl zijn geheel vernieuwd. In de hal worden telefooncellen en postzegelautomaten opgesteld, èodat het publiek voortaan een droge service wordt geboden. Zo helpt de PTT het Arnhemse ge meentebestuur een handje met haar plannen, het Jansplein wat meer in de loop van het centrum te brengen. EDE „...Alles gekregen van die goede Sint". Alle geschenken, die de goe de Sint op zyn verjaardag uitdeelt, worden vanzelfspreken niet uit Spanje meegebracht. De Edese winkeliers zijn altijd een goede steun voor de goed heiligman geweest. Zo ook dit jaar. De etalages toonden de fraaiste geschen ken en de magazynen zaten propvol. Al heet de vaderlandse economie op het moment slecht, de humor en cadeautjes gevery van de vyfde december laat geen Nederlandse burger zich ontnemen. Wel heeft zich de laatste jaren een verschuiving van de luxe status-geschenken voorgedaan naar de praktische ge schenken, met of zonder luxe. WAGENINGEN Traditiegetrouw geeft de Wageningse studentenkoor- vereniging donderdag 21 december weer een Kerstconcert in de aula van de landbouwhogeschool, waarop de burgerij van Wageningen wordt uitgenodigd. Deze gratis, door studenten verzorgde concerten hebben in Wageningen reeds faam verworven. Ook nu zal er een interessant programma worden uitgevoerd. Van Corelli wordt het Kerstconcert, concerto grosso nr. 8, vertolkt. Koor en orkest voeren daarna de Cantate Campanae, in 1962 gecomponeerd door Franken, uit. Solist is hierin prof. dr. H. J. den Hartog. Tot besluit klinkt het Kroningsconcert, het pianoconcert no. 26 KV 537 van Mozart, waarin Dick Quick de solist is. Het concert begint om acht uur. EDE Het programma van het con cert, dat Enka's Mannenkoor op tweede kerstdag geeft in de Beatrixkerk, ziet er als volgt uit: 1. Orgelsolo: Trumpet Voluntary. John Stanley (1713—1786) Mannenkoor (a capella): a. Alle Jahre wieder kommt dass Christuskind b. Eeuwen geleden Orgel met trompet: Jesu bleibet meine Freude. J. S. Bach Altsoliste: Der Hirten Lied am Kribbelein. M. Reger Zusterkoor: 2 Christmas Carols Mannenkoor met altsoliste en orgel: Die Könige. Cornelius Sopraansoliste: Wie lieblich ist der Boden Schritt. Hadel Mannenkoor, sopraan, alt en orgel: Transeamus. Cuypers Orgel met trompet: Adagio uit trommëlconcert. Jos. Haydn (1732 1809) Mannenkoor: a. Stille nacht, heilige nacht b. Herder ik boodschap blij van stem Altsoliste: Bereitet Dich Zion (1ste kerstcantate). J. S. Bach Mannenkoor, zusterkoor, sopraan alt, orgel: Kerstcantate: Christus Natus est. René Quignard Orgel met trompet: Trumpet Tune and Air. Henry Purcell (1658-1695) Mannenkoor, sopraan, orgel: Noël. Adam Samenzang: Ere zij God Solisten zijn: Caroline Kaart (alt). Wil Lock (spraan), Harry Sevenstern (trom pet) en Johan van Dommelen (orgel). Ook zal een aantal verpleegsters van het Streekziekenhuis meewerken aan het concert. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. In Ede werd het kopen aantrekkelij ker gemaakt voor de amateur-sinten door de klokjes-aktie, georganiseerd door de Edese Winkeliersvereniging. In de namiddag- en avonduren zorgde de feestverlichting in het centrum voor gezellig winkelen. De drukte is de laat ste dagen enorm geweest. Een voorlo pige, voorzichtige schatting laat zien, dat deze weken voor ruim 4 miljoen gul den is omgezet. De Sint rijdt dus goed in Ede. De klokjes-aktie heeft aan alle ver wachtingen beantwoord. Helaas bleven teleurstellingen niet uit: het is altijd zuur als een paar honderd ontvangen klokjes geen wijzers bevatten. Daaren tegen hadden vaak de „kleine" kopers hun inkopen voor niets. Het is moeilijk het iedereen naar de zin te maken. De winkeliers in Ede-Zuid hebben nog een extra aktie gevoerd. Sint Nicolaas deelde vrijdag, zaterdag en maandag enveloppen uit aan de voorbijgangers. De envelop bevatte, met een kans van 1 op 3, een waardebon van f 1,-, f 3.50 of f 5,-. De overige enveloppen bevat ten een gedicht. Allerwegen is de nodi ge moeite gedaan, om de kopers te be wegen om juist daar en daar te kopen. Hoe dan ook, de winkeliers kunnen te vreden zijn. Vele schoenen worden ge vuld. „Dank je. Sinterklaasje". EDE De rundveefokvereniging „Ede en omstreken" houdt op vrijdag avond, 15 december, in hotel Buiten zorg te Ede de jaarvergadering. Op het programma staan de gebruikelijke jaarstukken, de vaststelling van de contributie voor het volgende boekjaar en de uitreiking van de vervoersver- goeding voor de afgelopen fokveedag. Voorts wordt er een bestuursverkie zing gehouden. Aftredend en niet her kiesbaar is de heer A. van Steenbergen uit Bennekom. Kandidaten voor diens functie in het bestuur zijn de heren G. Jochemsen en G. van Steenbergen, bei den uit Bennekom. Aftreden, doch daar entegen wel herkiesbaar, is de heer Joh. v. d. Waay uit Ede alsmede de heer A. L. Jonkers uit Otterlo. Als te genkandidaten zijn genoemd de heren H. van Steenbergen uit Bennekom en T. Onderstal uit Harskamp. Er moeten ook nog twee afgevaar digden voor het district van fokvereni gingen „West Veluwe" gekozen wor den, zodat de leden op de komende jaarvergadering werk genoeg hebben. Dat wordt echter weer goedgemaakt door de vertoning van een serie kleu rendia's over de laatstgehouden fok veedag met toelichting door middel van een geluidsband. Dat laatste is een programmapunt dat er ongetwijfeld toe zal bijdragen de vergadering te verle vendigen. Een bewijs voorts van de goede en moderne aanpak van het be stuur. Meestal zijn fokveeverga derin gen, waarop dan nog beschouwingen over fokdagen worden gegeven met veel cijfermateriaal maar met weinig gedegen commentaar, maar bloedeloze bijeenkomsten. De manier waarop het bestuur van „Ede en omgeving" dit probleem nu aanpakt verdient waarde ring. Wij geloven dat daarmee een goe de greep is gedaan.

De Vallei | 1967 | | pagina 3