DAMESMANTELS MEISJESMANTELS HERENJASSEN JONGENSJASSEN VAN SCHUPPEN Sportcommissie KNWU deed met benoeming Zweedijk goede keuze Programma juniorenvoetbal Roemenië weert zich tegen Sovjet-pressie Bram Appel trainer bij Fortuna '54 Vanavond Grote Decemberprijs Standaard Luik in kwartfinales Rusland won int. ijshockeytoernooi Dertigduizend rozen in Grenoble Boetes van Celtic spelers voor Portugal Amstel Gold Race op 30 maart Swift tegen Poolse of Franse kampioen Kerstkapsel HEIN Zie de etalages NV MET HOOFDSTRAAT 81-89 VEENENDAAL Loopt V eens bij ons binnen. Het is echt de moeite. Wilskracht Verheugd Nedlloyd in kwartfinale Winkeliers Koersen te Hilversum EK zaalhandbal VOORSPOED OVERSCHAKELING BARNEVELD BURGERLIJKE STAND Pagina 12 DONDERDAG 7 DECEMBER 1967 Prijsverlaging KORTINGEN VAN 20-40% tier wlli t iccn APELDOORN De benoeming van de heer M. C. P. Zweedijk uit Apeldoorn tot lid van de sportcommissie van de KNWU, is naar onze mening een aanwinst voor de wielersport, landelijk bezien. Bekijken we het provinciaal, dan twijfelen we er niet aan of de bestuurders van de wielerclubs in Gelderland zien de heer. Zweedijk, die ruim acht jaren als consul van de KNWU in deze provincie heeft gefungeerd, niet graag vertrekken. Immers, men is er van doordrongen, dat hij zich de afgelopen jaren volledig ge geven heeft voor de wielersport. Hij is de grote animator geweest bü de organisatie van tal van grote wieier- evenementen. In dit verband durven we met zekerheid te stellen, dat het In be langrijke mate aan hem te danken is, dat de groei en bloei van de wielersport in Gelderland zo groot is geweest. Zelf heeft de heer Zweedijk de wielersport ook actief beoefend, namelijk vanaf 1938 tot 1940. In deze korte periode werd hij o.a. wegkampioen van Oost-Neder land en oostelijk kampioen op de hometrainer. De oorlog trad voor de heer Zwee dijk, evenals voor zovele liefhebbers van de wielersport, als spelbreker op. Als militair hij is kapitein ver bleef hij lange tijd in Nw. Guinea. Bij z'n terugkeer in Nederland nam 't be stuur van Apeldoorns wielervereniging De Adelaar contact met hem op en vroeg hem de functie van secretaris op zich te willen nemen. Toen hij werd overgeplaatst naar het Brabantse Reek profiteerden de wieler clubs en organisatoren van wielerwed strijden van de capaciteiten van de heer Zweedijk als wielercommentator en als kamprechter. Toen hij in 1959 in Ermelo gedeta cheerd werd kwam het verzoek of hij als consul van Gelderland wilde fun geren. Dank zij zijn grote wilskracht en het enorme doorzettingsvermogen, dat de nieuwe Gelderse consul aan de dag leg de, ging de wielersport met sprongen vooruit. Er kwamen steeds meer wedstrijden met gevolg, dat ook steeds meer jonge ren de wielersport gingen beoefenen. We hebben het meermalen meege maakt, dat de heer Zweedijk op zater dagen of zondagen, wanneer er op twee plaatsen in Gelderland wedstrijden wer den georganiseerd, bij beide wedstrijden zijn gezicht liet zien. Wanneer het einde in zi<it was van een wedstrijd sprong hij resoluut op de jurywagen om zijn diensten aan te bie den. Wanneer er moeilijkheden dreig den bij het samenstellen van een uit slag zorgde hij vaak voor de oplossing. De K.N.W.U. ontging een en ander niet. Zo.smaakte de heer Zweedijk enkele jaren geleden het genoegen deel te mogen uitmaken van de internationale jury bij de wereldkampioenschappen op de weg in Italië. Als kapitein in het leger combineerde Jiij vaak zijn beroep met zijn liefhebbe rij door als ploegleider op te treden van de nationale militaire ploeg. Het afgelo- -> seizoen bijvoorbeeld in de Ronde van België en in Olympia's Tour door Nederland. Gevraagd naar hoogtepunten uit zijn carrière als consul van de provincie Gelderland zei de heer Zweedijk, dat in feite ieder seizoen een hoogtepunt voor hem is geweest. Zeer verheugd was hij over de opgang van de wieler sport in Gelderland, over het steeds toe nemende aantal wedstrijden, en over het feit dat de nationale kampioen schappen voor clubs in Oostelijk Flevo land een groot succes zijn geworden. Het peil van de wielersport in het Oosten des lands is sterk gestegen en het feit, dat Oost-Nederland de laatste jaren Nederlandse kampioenen en zelfs wereldkampioenen levert vond de heer Zweedijk „fantastisch". Gelderland telt volgens de heer Zwee dijk tal van figuren, die organisatorisch heel wat mans zijn in de wielersport. Zonder veel moeite was dan ook een opvolger te vinden. Cor van Elden in Arnhem, die vanaf 1 januari 1968 als consul zal fungeren, zal het wel klaren maar zal naar onze mening toch heel wat moeten kunnen om direct de heer Zweedijk te evenaren! GELEEN Bram Appel, ex-trainer van PSV en Volendam, is met onmid- delijke ingang aangesteld als full-prof- trainer bij de Limburgse eredivisieclub Fortuna '54. Hij volgt Wim Latten, die wegens drukke werkzaamheden bij de Staatsmijnen de wens te kennen had gegeven zijn functie neer te leggen, als zodanig op. Alleen voor het komende voetbalduel van zondag tussen Elinkwijk en VVV zal Appel nog als adviseur optreden voor de Venlose eerste-divisieclub, waar aan hij sinds enige maanden was ver bonden. ROTTERDAM De Grote December prijs moet de trekpleister zijn in het programma, dat vanavond op de ren baan in Hilversum word gehouden. Du- chesse Mac is hier normaal gesproken niet te verslaan want zelfs veertig me ter geven aan de in grote vorm gekomen Draisine of twintig meter geven aan Christiaan de Wet is niet onoverkome lijk. Een ander punt is óf Duchesse zal komen. Zij heeft zondag de Allround Stayersprijs op haar programma staan. Een koers over 3800 meter. Zij kan bei de koersen lopen en beide koersen win nen, maar het kan ook zijn dat men zo'n programma te zwaar vindt. De eerste start vanavond is om half zeven. Het programma luidt: BLOEDKORAALPRIJS (1500 m, eer ste afd., autostart): Gregorius - Gehade Hollandia - Gold Mac Gerda. DIAMANTPRIJS (2020 m. met trio): Filomeel S - Frickson R - Fair Play. Outsider: Francina. CORNALIJNPRIJS (2040 m, eerste afd.): Furie - Frieda Zele W - Fury Hollandia. GROTE DECEMBERPRIJS (2000 m): Duchesse Mac - Christiaan de Wet - Draisine. SMARAGDPRIJS (2000 m, met trio): Edward Volann - Blanchefloor - Ange- line B. Outsider: Dorothea. TOPAASPRIJS (2420 m): Darling Adrie V - Dox van Rood en Noot - Al ma Axkit. BLOEDKORAALPRIJS (tweede afdj: Gravin Rita W - Guy M - Galanthis. TURKOOISPRIJS (2020 m, met trio): Rijder A. Knijnenburg (Fredericia of Etty Hollandia) - Fortuna - Fantastica. CORNALIJNPRIJS (tweede afdeling): Fluitlijster S - Filter - Eddy Signal. ABERDEEN Het Schotse Aberdeen heeft woensdag thuis voor 16.000 toe schouwers de tweede wedstrijd uit de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars te gen Standaard Luik met 20 gewonnen. Monroe (2$0) en Robb (65) zorgden voor de doelpunten. Aangezien de eerste wed strijd een 30 overwinning voor Stan daard Luik opleverde, gaan de Belgen door betere doelcijfers over naar de kwartfinales. MOSKOU Het Russische nationale ijshockeyteam heeft woensdag een in ternationaal ijshockeytoernooi in Mos kou gewonnen. In de laatste wedstrijd werd Tsjecho Slowakije met 9-1 versla gen. De tussenstanden waren 3-1, 4-0, Rusland behaalde acht punten uit vijf wedstrijden. De Russische B-ploeg ein digde als tweede, eveneens met acht punten. Derde werd het Tsjechische B- team met zeven punten en pas op de vijfde plaats kwam de nationale Tsje chische vertegenwoordiging met vijf punten. AMSTERDAM Het Amsterdamse Nedlloyd heeft zich woensdag in Am sterdam geplaatst voor de kwartfinale van het tafeltennistoernooi om de Jaar beurs- en Congresstedenbeker door het Oostenrijkse AC BADEN met 5-2 te verslaan. De twee winstpunten boekten de Oostenrijkers tegen Carel Deken, die niet erg op dreef was. Nedlloyd was al voor de eerste ronde van het toernooi vrijgesteld. Frans Schoofs vroegf de meeste aandacht met zijn degelijke spel. In de eerste week van januari zal de loting voor de kwartfinale plaatsvin den in de Duitse plaats Pirmasens. De resultaten waren: Carel Deken (Nedlloyd) verliest van Friedhelm Rich ter (AC Baden): 20-22, 13-21; Bert Schoofs wint van Ernst Wagner 20-22, 21-9, 21-6; Frans Schoofs wint van Reinhard Engel 21-19, 21-18; Carel De ken verliest van Ernst Wagner 15-21, 20-22; Frans Schoofs wint van Fried helm Richter 22-20, 21-16; Bert Schoofs wint van Reinhard Engel 21-19, 21-16; Frans Schoofs wint van Ernst Wagner 21-8, 21-14. GRENOBLE Een regen van dertig duizend rozen de roos staat in het stadswapen van Grenoble die uit drie helkopters zullen worden gewor pen, zal ongetwijfeld het grootste spek: takel vormen, in de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die op 6 februari om half vier 's middags in Grenoble beginnen. Nadat president De Gaulle is gearri veerd en het muziekkorps van de Garde Républicaine voor de eerste keer de Marseillaise hééft gespeeld, begint de opmars van de landenploegen, die aan deze winterspelen deelnemen. Om half vijf precies zal dan hoogstwaarschijn lijk door de Franse atleet Leo Lacroix, de Olympische fakkel het moderne sta dion 60.000 plaatsen worden bin nengedragen. Als de Olympische vlam ontstoken is, zal president De Gaulle, nadat de Marseillaise voor de tweede maal ten gehore is gebracht om 16.40 het stadion verlaten, waarna een groot vuurwerk de ceremonie op feestelijke wijze zal besluiten. GLASGOW Glasgow Celtic heeft gisteren meegedeeld, dat een deel van de 23.750 gulden (6600) dollar aan boe tes, welke de spelers hebben moeten betalen voor hun gedrag in de beslis singswedstrijd in Montevideo tegen Ra cing Club Buenos Aires, geschonken zal worden voor hulp aan slachtoffers van de overstromingen in Portugal. Elk van de 11 spelers is een boete van 250 pond opgelegd. Celtic heeft het vorig seizoen de Eu ropese beker voor landskampioenen gewonnen door in de finale in Lissabon met 21 van Internazionale uit Milaan te winnen. „Wij hebben goede herinne ringen aan Lissabon. De Portugezen waren zeer goed voor ons. Daarom den ken wij nu aan hen", zei een van de officials van Celtic. AMSTERDAM De Amstel Gold Race, de enige Nederlandse wegwed strijd, die meetelt voor de strijd om de Super Prestige Pernod, zal definiteif op 30 maart worden gehouden. Deze wed strijd voor profs wordt gereden tussen Helmond en Meerssen. BRATISLAVA De loting voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese zaalhandbalbeker voor lands kampioenen (dames), die woensdag in Bratislava (Tsj. SI.) is verricht, heeft de Nederlandse kampioen Swift uit Roer mond de winnaar van Krakowia Kra- kov (Pol.)-Universite Marseille (Fr.) als tegenstander opgleverd. Vermoedelijk zal Swift Krakowia ontmoeten, dat de eerste wedstrijd tegen Université met 289 won. De tweede ontmoeting zal op 9 december in Marseille worden ge speeld. De kwartfinales moeten voor 15 januari gespeeld zijn, de halve finales voor 28 februari en de finale voor 31 maart. Junioren Al, afd. A: Holland—U.V.V. V ictoriaQuick H.M.S.—D.O.V.O. VeenendaalB.V.C. Afd. C: Actief—C.D.N. G.V.V.V.De Meern S.E.C.E.M.M. S.D.O.—Desto CandiaAltius District Amersfoort Junioren A3, afd. A: Scherpenzeel AQuick C Afd. C: S.E.C. CScherpenzeel B Junioren B2, afd. B: Scherpenzeel a—Amf. Boys District Veenendaal Junioren All, afd. A: Musketiers AH.D.S. A Veenendaal BRenrwoud» A V.R.C. A—Valleivogels A G.V.V.V. B—Candia '66 B Junioren A III, afd. A: D.O.V.O. D—Valleivogels B Candia CD.O.V.O. c Advendo AV.R.C. B Junioren BII, afd. A: De Merino's aGVW a Candia aVeenendaal a Kulan a—D.O.V.O. a Afd. B: Renswoude aValleivogels a R.K. Unitas aAdvendo a H.D.S. a—Oranje Wit a Afd. C: Veenendaal bValleivogels b yalleivogels b—G.V.V.V. c Junioren B III, afd. A: D.O.V.O. eeCandia c V.R.C. b—Candia d Musketiers bD.O.V.O. d De Merino's b—G.V.V.V. d BOEKAREST (AP) De Sovjet- Unie oefent economische druk uit op Roemenië om het af te brengen van zijn eigenzinnige communistische koers. Nicolae Ceausescu, de leider van de Roemeense communistische partij, heeft zich daar gisteren in een partij - vergadering heftig tegen verzet. Hij verklaarde dat de meningsverschillen tussen Moskou en Boekarest, onder meer over de plaats van Roemenië in de Oosteuropese alliantie, niet mogen leiden tot „beïnvloeding van de econo mische betrekkingen". Over de Russische beschuldiging dat Roemenië de communistische eenheid zou afbreken zei Ceausescu: „Het stre ven naar nationale voorspoed moet niet worden uitgelegd als een politiek van nationalistische isolering die zou kun nen leiden tot een terugtrekking uit de socialistische gemeenschap." Ceausescu ging niet in op de aard van enkele overeenkomsten, die de Sov jet-Unie naar hij zei, had geschonden. Men nam aan dat hij verdragen met de Sovjet-Unie bedoelde over de leve ring van grondstoffen. Die zou als ge volg van de politieke verkoeling zijn gestagneerd. De Roemeense staalindustrie is voor een groot deel afhankelijk van de ijzer ertsbronnen in de Oekraïne, maar er zijn reeds stemmen opgegaan voor overschakeling op Westeuropese en Ja panse leveranties. In Madrid was dezer dagen dit „kerstkapsel" te zien. Het ontwerp is van Quintana. Geboren: Cornelis, z.v. A. van Heus- den en B. J. Versteeg; Pieter Jacobus, z.v. J. J. den Hamer en G. W. Baan, (Barneveld);Louise Johanna, d.v. A. J. Frentz en L. J. M. van der Hij den (Voorthuizen); Hendrik, z.v. R. van de Kuilen en A. van Middendorp <3arne- veld); Patrick, z.v. B. Veenhuiaen en E. Dik (Voorthuizen); Gijsbert, z.v. M. van Panhuis en J. van de Bunt (Voort huizen); Eveline Annette, d.v. H. E. Zandbergen en H. Borren (Terschuur); Gerrit Jan, z.v. P. van Binsbergen en A. M. Kardol (Barneveld); Helena, d. v. R. Gielen en G. Jellema (Voorthui zen); Cornelis, z.v. G. van de Glind en J. de Kievid (Barneveld); te Ede: Hen- drikus, z.v. J. Koudijs en N. van Dijk (Barneveld). ONDERTROUWD: Josefino Rocha de Andrade e Silva, 30 jr. (Portugal) en Brandina van Schothorst, 25 jr. (Bar neveld); Wiechman Cornelis van den Berg. 31 jr. (Kootwijkerbroek) en Heil- tje Henderika Engelina van Dorst, 32 jr. (Barneveld); Gerrit Rudolph van der Wiel, 24 jr. (Barneveld) en Wijntje de Bruin, 22 jr. (Voorthuizen); Melle Johan Eekma, 20 jr. (Harfsen) en Ja- coba Jansen, 19 jr. (Voorthuizen); Wil lem Doest, 24 jr. (Barneveld) en Hein tje Boerhaven, 20 jr. (Barneveld); An- tonius Henricus Johannes Kok, 26 jr. (Eibergen) en Johanna Everdina Ma ria Raasing, 22 jr. (Voorthuizen); Hui- bertus Polhout, 21 jr. (Voorthuizen) en Brandje van de Kraats, 21 jr. (Barne veld); Gerardus Hendriks, 23 jr. (Voort huizen) en Geurtje Alida van den Hoorn, 19 jr. (Voorthuizen); Dirk van Ee, 20 jr. (Kootwijkerbroek) en Susanna van Luttikhuizen, 19 jr. (Ede); Gerrit Cor nelis Jansen, 20 jr. (Kootwijkerbroek) en Geurdina Nijhof, 19 jr. .(Harskamp); Gerben de Valk, 23 jr. (Wierden) en Evertje Geertruida van Ramselaar, 22 jr. (Barneveld); Willem Duthler, 20 jr. (Barneveld) en Maria Schut, 21 jr. (Kootwijkerbroek); Nicolaas Jacob Markus 34 jr. (Kootwijkerbroek) en Klaasje van den Brink, 28 jr. (Kootwij kerbroek); Johannes Pieter Engel, 25 jr. (Ede) en Willemina Vonhof, 25 jr. (Voorthuizen). Getrouwd: M. J. de Jong (Kootwij kerbroek) en C. van de Kamp (Voort huizen); M. van Galen (Voorthuizen) en J. G. van den Pol (Voorthuizen) ;.N. Tolen (Amsterdam) en A. F. van Ree- nen (Voorthuizen). Overleden: C. J. Faut, 75 jr., Barne veld. Volgende week dinsdagavond houdt de Barneveldse Winkeliersvereniging 'n ledenvergadering in café Ruitenbeek. Ongetwijfeld zal hier ter sprake komen de gehouden Sinterklaasweek en de daaraan verbonden verloting ten bate van het overdekte zwe^Njd.

De Vallei | 1967 | | pagina 12