1 Voetbalcrack Dick van Manen neemt afscheid van Veenendaal Aanmerkelijke verbetering van verbinding met het zuiden OCHTEN KRIJGT DERDE PONT Is Rijkssteun industrialisatie Rivierengebied wel voldoende? Eerst gas in de rendabele gebieden van de Betuwe „De Wonder fiets" in ..Eigen Gebouw" Leerkrachten en ouders samen op de planken NOG ONGEVEER 500 WONINGZOEKENDEN Sint bezocht jeugd van v.v. Renswoude Van Beek leidt in damcompetitie Klaverjastoernooi Totale kosten bedragen ruim een miljoen gulden Aardgas nog voor 1970 in Kesteren? Bouwprogram onbekend Rechtsbuiten verlaat GVVV met lood in de schoenen Grote toeloop op Y Y Y -kantoor voor RMC-aetie Statenlid J. den Hartog stelde G.S. vragen 165 TON VERBETERING Kleinere woonkernen struikelblok Invaller Waterpolo KNELPUNT MARKTEN NA ENQVETE IN RHENEN TÖ27" d DE VALLEI 10550 11079 BURGERLIJKE STAND RHENEN VEENENDAAL Voetbal vereniging GVVV zal vermoe delijk eind januari een voetbal crack kwijtraken uit de eerste uitgave van de club. In deze maand neemt de gevaarlijke rechtsbuiten van het eerste elftal van de blauwwitten, Dick van Manen, naar alle waarschijnlijk heid afscheid van zijn vereni ging, doordat hij als chef-teke naar een nieuwe baan in Coe- vorden heeft aangenomen. BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 7 DECEMBER 1967 ÉS ---f ti' i^l M r Schetstekening van de nieuwe veer pont. Bel*: tot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uur uur. Zaterdags 16.30—17.30 RHEN'EN De actie, gedurende veertien dagen gevoerd door de Rhe- nense Middenstands Centrale in het ka der van de St.-Nicolaasverkopen. be looft alle records uit het verleden te slaan. De toeloop op het VVV-kantoor is zo groot, dat het gecombineerde RMC-VVV-bestuur gisteren moest be sluiten het bureau op Fred. v.d. Palts hof tot 's avonds negen uur geopend te houden. Dat zal ook vanavond weer het geval zijn. Er bestaat nog tot vrijdag 8 decem ber 's middags 12 uur gelegenheid de wedstrijdformulieren aan het WV-kan- toor in te leveren. Daarna moet het definitief afgelopen zijn, omdat diezelf- de avond al door notaris S. J. Vleer de trekking wordt verricht. Dat gebeurt In de grote montagehal van Garage de Rhoter aan de Herenstraat. Dan zal o.a. bekend worden gemaakt, wie de vijftiendaagse reis voor twee perso nen per vliegtuig naar Majorca zal hebben gewonnen. RESTEREN De heer J. den Har tog uit Resteren, lid van de Provinciale Staten van Gelderland, heeft Gedepu teerde Staten gevraagd, welk stand punt wordt ingenomen ten opzichte van meer industrievestiging in de Midden- Betuwe. Bovendien stelde het Resteren- se Statenlid de vraag of G.S. de stimu leringsmaatregelen van de regering ten bate van industrievestiging in Zuid- en Oost-Gelderland voldoende vinden. In hun antwoord merken Gedeputeer de Staten op: „Naar onze mening is uit breiding van de werkgelegenheid voor met name het westelijk deel van het Rivierengebied van groot belang. Dit geldt trouwens even zeer voor Oostelijk Gelderland. Reeds geruime tijd heeft het provinciaal bestuur aangedrongen op rijkssteun ten behoeve van de in dustrialisatie in genoemde gebieden. Behoudens incidentele steun voor het industrieterrein te Tiel en dat in de Loonse Waard is het zover helaas nog r '"omen". K ESTER EN/OCHTEN - Een verkeersonderzoek bij het Ochtense veer heeft uitgewezen, dat een derde pont bij dat veer nodig is. Gedeputeerde Staten van Gelderland stellen voor om deze derde pont aan te schaffen. De kosten van* het nieuwe vaartuig worden geraamd op 910.000,-. Y oor het onderbrengen van reserve-onder- delen zal de werkplaats bij het veer moeten worden uit gebreid; deze kosten worden op 30.000,- begroot. Y oorts zal te zijner tijd de breedte van de veerstoepen enigermate aan de breedte van de nieuwe pont moeten worden aangepast, zodat de totale kosten ruim één mil joen gulden zullen gaan bedragen. Op het ogenblik wordt tussen Ochten en Druten een continudienst onderhou den met twee ponten. Een en ander heeft in drukke perioden en tijdens de spitsuren file-vorming tot gevolg. Vol gens Gedeputeerde Staten van Gelder land is om bedrijfstechnische redenen de aanwezigheid van een derde pont voor 1970 zeker noodzakelijk. „De bei de ponten moeten momenteel geduren de zeer lange perioden gelijktijdig in bedrijf zijn. In verband daarmee kan het noodzakelijk onderhoud moeilijkhe den opleveren, omdat geen reserve-ca paciteit beschikbaar is", aldus G. S. Het type vaartuig zal gelijk zijn aan dat van de laatste nieuwe pont in Och ten. de „Ochten-Druten II". De lengte van het rij dek zal 37,50 meter en de breedte ervan 8 meter bedragen. Het REINS WOUD E In gebouw Reho- both kwamen de jongste voetballers van Renswoude bij elkaar in afwachting van de Goedheiligman, die om 7.00 uur vergezeld van 2 Pieten arriveerden. De Sint, die de Renswoudse jongens prees voor hun vechtlust had ook nog enke le aanmerkingen over het bezoek op de trainingsavonden. Elke speler ontving daarna een leuk cadeau. Vrijdagavond komen de eerste-elftal- spelers met de in de opstelling vermel de reserves in het clubgebouw op het terrein bij elkaar om met trainer v. Soest o.a. spelregels te bespreken. Geboren: Jurriena, d.v. J. v. Wijk en A. Rijksen; Wijnanda, d.v. A. Klaas- sen en W. G. D. v. Willigen; Jacoba Hendrika, d.v. G. v.d. Poel en L. J. Bergsma, Veenendaal; Roelof, z.v. H. Henken en G. v. Beijnum; Jacoba Ca- rola, d.v. H. W. Baars en G. Roor; Ma- rinus, z.v. A. J. Henken en J. v.d. Scheur; Henriëtte, d.v. H. Vecht en H. H. Kuiper; Hermanus, z.v. L. Wilde- men en C. Briene. Ondertrouwd: C. A. Koster, 23 jr., en G. Vervat, 20 jr.; J. v. Wijk, 25 jr., en R. Spinder, 23 jr.;'D. J. v. Willigen, 24 jr. en H. W. v. Dijk, 21 jr.; E. v. Hun- nik, 23 jr., en S. Drost, 21 jr.; M. Jan- en, 25 jr., en A. M. B. Rijkse, 19 jr.; M. Mijwaart, 25 jr., en G. A. Coops, 24 jr.; F. J. Coumans, 19 jr., en M. Scia- roni, 17 jr. Getrouwd: H. Slok, 37 jr., en M. Hen ken, 32 jr. Overleden: Gijsberta Wilhelmina Schoonbeek, 61 jr., echtg. v. A. W. Jan sen, Amerongen; Cornelis Verdouw, 74 jr., echtg. v. P. Bealde, Veenendaal; Jan Bernardus Hendriks, 74 jr., echtg. v. J. H. Roozemond; Jan Dirk v. Ewijk, 92 jr., geh. gew. met R. v. Toorn; Wil lem van Maanen, 73 jr., geh. gew. met H. Leeuwis, Veenendaal; Gerritje van Leeuwen, 80 jr., echtg. v. M. Alberti, Veenendaal. Ingekomen: L. Thijsse met gezin van Kloosterburen; G. Evers van Rheden; A. v. Swieten van Leersum; J. Looijen g/m Veenhof van Kamerik; H. M. Ra demaker van Arnhem; P. v. Sijda met gezin van Kesteren; P. G. Lamers van Wageningen; A. Es-Saïdi van Utrecht. Vertrokken: J. J. M. Becher naar Haarlem; J. W. G. Zittersteyn met ge zin naar Veenendaal; A. B. A. M'Rabet naar Marokko; G. H. Gijsberts naar Veenendaal; R. Herrema naar Leeuw arden. EDERVEEN De stand in de onder linge competitie' bij DCE is als volgt: B. v. Beek, 16 uit 12; P. Bos 16 uit 13; St. Vierwinden, 15 uit 11; J. de Koning, 12 uit 7; J. Lagerwei, 12 uit 12; G. v. Heerdt, 11 uit 7; G. Vlastuin, 11 uit 8; W. Veldhuizen, 11 uit 13; G. J. Dikken- berg, 10 uit 9; R. Hendriks, 10 uit 10; A. v. Hunnik, 9 uit 7; J. Boeve, 8 uit 5; D. v. Heerdt, 7 uit 7; E. Hendriks, 7 uit 8; T. Middelman, 7 uit 11; H. v. Nieuw- amerongen, 6 uit 12; J. Slotboom, 4 uit 6; C. Berkhof, 2 uit 15; A. Huibers, 0 uit 3. minimum draagvermogen wordt maar liefst op 165 ton gesteld. Voor de voort stuwing van de nieuwe pont worden aangewend vier stellen combinaties van dieselmotoren en Voith Schneider pro pellers. De elektrische installatie zal uit vier door de motoren aan te drijven dynamo's bestaan. De opbouw van de pont zal naast het manschappenverblijf met de nodige sanitaire voorzieningen, enige ruimten voor passagiers bevat ten. Aan verwarming en ventilatie van daarvoor in aanmerking komende ruim ten zal tevens de nodige aandacht wor den geschonken. Op het midden van de pont zal het stuurhuis worden geplaatst waarin onder andere de radarbeeldkast wordt gemonteefd. De bediening van het nieuwe vaartuig zal waarschijnlijk hydraulisch-elektrisch worden. Van het Ochtense veer wordt zeer in tensief gebruik gemaakt. Het is een belangrijke schakel in de verbinding van de Utrechtse heuvelrug en de Velu- we naar Brabant. De inschakeling van een derde pont zal dan ook naar ver wacht wordt een aanmerkelijke ver betering in deze verbinding gaan bete kenen. Met name in de periode tussen maart en oktober treedt bij het Ochten se veer herhaaldelijk file-vorming op. Een derde pont zal hier wellicht nage noeg een einde aan kunnen maken, zo dat deze verbinding met het zuiden van ons land een stuk aantrekkelijker gaat worden. RENSWOUDE. In clubgebouw café „De Zwaan" hield de gelijknamige kla- verjasvereniging een Sint-Nicolaas-kla- verjastoernooi. Er waren voor de eer ste tot en met 10e plaats leuke prijzen beschikbaar gesteld. Als eerste eindig de de heer D. Rijnders met 4792 punten. De andere deelnemers klasseerden zich als volgt 2e G. J. Gijsbertsen 4661 pt; 3e C. Vink (Jzn) 4606 pt; 4e A. Rijn ders 4606 pt; 5e A. Pater 4303 pt; 6e mevr. Rijnders 4199 pt; 7e Th. Raven 4117 pt; 8e J. Vink 4105 pt; 9e Willi- genburg 4069 pt; 10e A. v.d. Vliert 4045 pt. Momenteel woont de sympathieke buitenspeler in Zeist, vanwaar hij ruim drieëneenhalf jaar naar Veenendaal reisde om daar met zijn favoriete club te trainen en in wedstrijden uit te ko men. Het is zo gaf Van Manen te ken nen geen sinecure om zo abrupt van een vereniging, waarvan je dertien jaar lid bent geweest, afscheid te nemen. „Vooral wanneer het een voetbalploeg zoals deze competitie het geval is bijzonder goed gaat". Dick van Manen, 28 jaar en in feite niet weg te denken uit de blauwwitte ploeg, moet echter toch gaan, maar hij legt het eerste gedeelte van de weg naar een nieuwe toekomst, naar een nieuwe omgeving en (misschien) naar een nieu we sportvereniging met een verbluffend grote hoeveelheid lood in de schoenen af GVVV-voorzitter Hertog en secreta ris Bruys betreuren het, dat Dick van Manen GVW vaarwel moet zeggen. „Hij heeft ontzettend veel voor de ver eniging gedaan en zich steeds ten volle ingezet als speler van het eerste team", aldus de voorzitter. Trainer Aarsman vond het eveneens zeer spijtig, dat Van Manen genoodzaakt is afscheid te ne men van GVW en veel belangrijker van het eerste elftal. De Arnhemse oefenmeester staat voor de moeilijke taak een plaatsvervanger te vinden voor de rechtsbuiten. Een taak die ondanks het feit, dat de Vee- nendaalse tweedeklasser over veelbe lovende reservespelers beschikt be paald moeilijk te noemen is. Dick van Manen zelf vindt het „min der aangenaam" te vertrekken. „Ik heb altijd geweldig leuk en enthousiast ge speeld met de rest van het elftal en nu moet ik middenin de competitie (en no- tabene nu we zeer goed meedraaien) mijn blauwwitte tenue aan de kapstok hangen. Ik had het prettiger gevonden wanneer ik bijvoorbeeld aan het eind van het seizoen afscheid had kunnen nemen, te meer daar ik ervan overtuigd ben, dat we hoge ogen zullen gooien in deze competitie". Hij vindt niet, dat GVVV momenteel een kampioensteam heeft, maar ge looft in een „trots^" klassering van zjjn club. Het feit, dat hij eind januari naar Coevorden moet vertrekken staat on omstotelijk vast, maar er bestaat een kleine kans, dat wanneer hij ook maar enigszins kan, deze competitie in de tweede klasse C uitspeelt. Het zou zijn afscheid van GVW meer reliëf ver lenen Op vijftienjarige leeftijd meldde de forse Veenendaler zich als lid bij GVW aan. Hij werd opgesteld in het junioren elftal, dat enkele dagen na zijn inschrij ving moest spelen tegen Scherpenzeel. Na de match ging hij kijken bij GVW 1 en toevalligerwijs raakte een speler uit de eerste uitgave geblesseerd. De toenmalige trainer kwam naar hem toe snellen en riep, opgewonden: „Dick, trek je natte spulletjes maar weer aan. Je moet in het eerste meedoen!" Hij maakte een voortreffelijk debuut in het elftal en heeft zijn plaats in deze ploeg met uitzondering van een vier tal jaren gedurende welke hij stopte met de voetbalsport wegens studieredenen tot op heden niet meer afgestaan. Van zijn 15e tot zijn 19e en van zijn 23e tot en met de dag van vandaag heeft hij in het GVW-team geopereerd als respectievelijk links- en rechtshalf, als middenvoor, als rechtsbinnen en dit seizoen bezet hij de rechtsbuitenplaats. KESTEREN Nadat enkele Overbetuwse gemeenten hadden besloten tot de toetreding tot de N.V. Maatschap pij tot Gasvoorziening Gelders Rivierengebied, hebben an dere gemeenten dit voorbeeld gevolgd. Het aantal bij de nieuwe N.V. aangesloten gemeenten heeft thans de twin tig ruimschoots overschreden. In verband met deze ont wikkeling hebben Gedeputeerde Staten van Gelderland zich tot het bestuur gewend van de N.V. Maatschappij tot Gasvoorziening Zuid-Oost-Gelderland (GAZOG) met het verzoek eveneens toetreding tot eerstgenoemd bedrijf in overweging te willen nemen, opdat alsnog langs minnelijke weg de zo gewenste eenheid in het rivierengebied tot stand komt. De reactie op dit verzoek moet nog worden afge wacht. Een en ander delen GS. mee naar aanleiding van vragen door Statenleden met betrekking tot de aardgas- voorziening in het Rivierengebied. „De nieuwe streekgas- maatschappij in het Rivierengebied zal zich in haar aan loopperiode moeten beperken tot aansluiting op aardgas van de rendabele kernen", aldus G.S. „Naar gelang de ontwikkeling en met name van de financiële resultaten kan de N.V. Maatschappij tot Gas voorziening Gelders Rivierengebied de aansluiting van onrendabele kernen in overweging nemen". Deze gedragslijn wordt, volgens G.S., ook door andere streekgasmaatsohappijen gevolgd. G.S. merken in hun antwoorden op: „Aan gezien de exploitatie van de gasmaat schappij in het rivierengebied ongun stig wordt beïnvloed door de vele ver spreid liggende kleine woonkernen, ligt het voor de hand, dat het van belang is, wanneer de in dit gebied aanwezige grotere kernen zo enigszins moge lijk aan de streekvoorziening deel nemen". Momenteel wordt hard ge werkt om het rivierengebied zo spoedig mogelijk van aardgas te voorzien. Zo dra tot de oprichting van de naamloze vennootschap Maatschappij tot Gas voorziening Gelders Rivierengebied was besloten, heeft de voorlopige direc- RHENEN In het „Eigen Ge bouw" werd gisteravond „De YVonder- fiets" opgevoerd door onderwijzers van de openbare scholen, die daarbij wer den geassisteerd door enkele ouders. Dit vrolijke toneelspel in drie bedrij ven was woensdag al gebracht voor de leerlingen van verschillende openbare scholen. De meisjes en jongens hebben de zaal bijna afgebroken, zo vertelde de heer G. B. Runge in zijn openingswoord, in zijn kwaliteit als voorzitter van de Sn- terklaascommssie van de openbare scholen. „Jammer dat de zaal nu niet geheel bezet is en dat Sinterklaas te moe is om te komen, anders had u zijn nieuwe „pak" kunnen bewonderen". Maar ook Sint zat naar de voetbal wedstrijd Engeland-Rusland te kijken, de vermoedelijke oorzaak dat niet alle plaatsen waren uitverkocht. Het toneelstuk werd voor de ouders opgevoerd om te laten zien wat het on derwijzend personeel zoal voor de leer lingen doet, ze werden bijgestaan door enkele niet-onderwijskrachten. Aan het slot van de avond bracht de heer Runge een bijzonder woord van dank aan het adres van de heer Kriek. Een scène uit 't toneelstuk: De Won- derfiets": De rovers in de val. die veel werk had aan de verzorging van de twee nieuwe Sinterklaas kos tuums en aan mevr. Kriek, die enkele weken lang thuis een aantal dames had ontvangen om de pakken in elkaar te zetten. Ook de firma Winkel in de Molen straat werd bij de dank betrokken, om dat op de aankoop van de benodigde stof een aanzienlijke korting was ver kregen. Niet alleen de toneelspelers kregen een waarderend woord te horen, ook de regisseur de heer M. Beeks en me vrouw Veenstra, die de grime had ver zorgd. Ook de ouders, die het toneel hadden „aangekleed", werd een woord van dank gebracht. De souffleur van deze avond, de heer Olvers, werd even min vergeten. Nu Rhenen al een hele tijd de toneel opvoeringen van Thalia" moet mis sen, is het wellicht een goed idee om periodiek eens een toneelstuk te kun nen gaan zien van de onderwijskrach ten. Voor de oorlog kende de Grebbe- stad ook een dergelijk gezelschap, dat altijd weer volle zalen trok. tie aanstonds eigener beweging werk zaamheden ter bespoediging van de aardgasvoorziening ter hand genomen. Het voornaamste knelpunt bij de on derhandelingen tot stichting van een gemeenschappelijk streekgasbedrijf kwam te vervallen door de toetreding van het aardgasbedrijf der gemeente Tiel. Inbreng van dit gasbedrijf in het nieuwe streekbedrijf betekent, dat dit laatste aanstonds de beschikking krijgt over een goed en modern geoutilleerd apparaat, dat relatief bezien een groot aantal afnemers bezit. Het gasbedrijf van Tiel is als kern voor de nieuwe streekondememing een waardevol ele ment. Van de zijde van deskundigen is op het belang van het Tielse gasbedrijf als deelhebber aan een streekgasvoor- ziening gewezen. Voor een streekgas bedrijf zonder deelneming van het gas bedrijf van Tiel zouden, volgens G.S., de bestaansvoorwaarden minder gun stig zijn. Wanneer de dorpen Kesteren en Op- heusden op het aardgasnet zullen wor den aangesloten is nog niet bekend. Destijds deelde een woordvoerder van het gasbedrijf mee, dat dit zeer zeker vooi; 1970 niet het geval zou zijn. De toetreding van het grote aantal ge meenten tot het nieuwe streekbedrijf zou echter voor de gemeente Kesteren de aansluiting kunnen bespoedigen. Het moet dan ook niet uitgesloten worden geacht dat reeds medio 1968 met de uit voering in het dorp Kesteren zal wor den gestart. BARNEVELD, 6 dec. 1967 Aanvoer: ca. 17.000 stuks. Handel: matig. Prijzen (in f per kg): slachtkippen, wit 1,051,25 zwart 1,051,20, rood 1,401,50; slacht- kuikens 1,401,50. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer ca 800.000 stuks. Prijzen kip- peëieren f 14,50 tot f 15,25 en henneëie- ren f 10,- tot f 14,-, alles pèr 100 stuks. Handel goed. Biggenmarkt: aanvoer 205 biggen, prijzen f 60,- tot f 71,- per stuk. Han del goed. Of hij in Coevorden nog gaat voetbal len? „Ik weet niet welke zaterdagver- enigingen daar zijn. Ik zou nog graag een aantal jaren voetballen, maar als dat in een afdelingsclub of bij een vier deklasser zaterdag moet zijn zie ik er maar vanaf. Dan ga ik vermoedelijk aan waterpolo doen. Die sport heeft me altijd enorm gefascineerd. Ik heb weliswaar nooit in verenigingsverband gespeeld, maar „on der elkaar" beoefenden we deze sport veel. Nee beslist, óls ik ga voetballen, dan doe ik dat met veel elan en pro beer ik in een eerste elftal te komen. Voetballen onder het mom van „ik doe het voor mijn plezier en wat kan het me eigenlijk schelen" pas ik voor." Op de vraag of hij al een geschikte plaatsvervanger kon aanwijzen, ant- woorde de rechtsbuiten, dat hij Cees Hardeman wel een goede voetballer vond maar waarschijnlijk niet op de rechts buitenplaats. Wannéér Dick van Manen zijn laatste wedstrijd speelt voor GVVV is nog niet officieel bekend. \Vjj kregen de indruk, dat liy het liefst afscheid zou nemen in de laatste competitiewedstrijd. Een sportman, die ruim drieëneenhalf jaar op en neer reisde van Zeist naar Veenendaal om met zyn club te blijven spelen, zal naar onze mening wel een oplossing weten te vinden wanneer het de afstand Coevorden-Veenendaal be treft. Misschien dat het GVVV-bestuur zich ook nog eens zal beraden LEERSUM Geboren: Martha Aaf- je, d.v. J. Legemaat en J. van Dijk. Overleden: R. van der Spoel, 63 jr., geh. met: G. Stevens, (Amersfoort). Ondertrouwd: W. H. de Jeu en F. Nieuwenhuis (Amsterdam). BEVOLKINGSREGISTER Vestigingen: Dhr. J. Willink, Scher- penzeelseweg 43 gekomen uit Zeist; Mw. D. van der Meer-Klompmaker, Pr. Bernhardlaan 1 gekomen uit Utingera- deel; mej. I. van der Tempel, Pr. Bernhardlaan 6 gekomen uit Frankrijk; Mw. C. J. J. Potasse-Westening, Rijks weg 196 gekomen uit Amerongen. Vertrokken: Mw. T. Verbeek, Zand weg 2 naar Amerongen, Overstraat 25; Dhr. L. A. Mekern, Engelberg 11 naar Apeldoorn, Georg Hegelstraat 28; Dhr. J. van Amerongen, Meester Bosweg 6 naar Woudenberg, Stationsstr. 28; Dhr. B. Touwen, Hoogstraat 8 naar Ede, Lunteren, Dorpsstraat 22; Fam. J. M. van der Valk, Kon. Julianalaan 9 naar Amersfoort, van Maerlantlaan 9; Mej. E. H. Zevenbergen, Hoogstraat 8 naar Maarsbergen, Engweg 8; Mej. C. van Doorn, Hoogstraat 8 naar Ede, Stations weg 85; Mej. H. C. de Lange, Nw. Steeg 11 naar Rotterdam, Klaas de Vrieslaan 99b; Fam. F. Antonides, Gin- kelseweg 17 naar Scherpenzeel, Merel laan 26. Verhuisd: Fam. W. Tapper, Rijks straatweg 4 naar nr. 215; Fam. T. van den Berg, Rijksstraatweg 42 naar Schermlaan 15. RHENEN De in de beleidsnota van burgemeester en wethouders aange kondigde enquête onder de woningzoekenden is thans zover gevorderd, dat prak tisch alle antwoordformulieren binnen zyn. Het hoofd van de afdeling bevolking ter gemeentesecretarie deelde gister middag mede, dat ruim zeshonderd adressen waren aangeschreven en dat er ongeveer vijfhonderd antwoorden waren ingekomen. Daaruit is inmiddels afgeleid, dat er momenteel een gelijk aantal serieuze woningzoekenden be staat in Rhenen-stad, Eist en Achter berg. Een klein aantal had inmiddels woonruimte gekregen in andere ge meenten. Van gemeentelijke zijde deelde men mede, dat nog niet bekend is hoe het bouwprogramma voor de naaste toe komst zal worden. Vermoedelijk zal het gaan om nog driehonderd woningen. De verwachting bestaat echter, dat wanneer die klaar zijn, het totale beeld wel weer anders zal zijn. De grote vraag is hoe de particuliere woning bouw zich in de gemeente zal gaan ont wikkelen. Alvorens het bouwprogramma wordt ontwikkeld, zullen uit de gehouden en quête nog talrijke daarvoor benodigde gegevens moeten worden getrokken, waarmee men ter secretarie binnen kort hoopt te beginnen. Pas na die werkzaamheden zal 'n definitieve prog nose kunnen worden gemaakt.

De Vallei | 1967 | | pagina 5