daagse van Amsterdam begon met sensatie, verbitterde en felle jachten Post gekoppeld aan Altig, Pfenninger aan De Roo Alle deelnemers verloren, maar zij staan toch nog gelijk Prognose betaald voetbal Liebrechfs opnieuw de snelste Strik gaat naar PSV Nadruk op zwemprestaties in Mexico AJAX SUPERIEUR OVER BRATISLAVA1-5 Verrassingen aan de lopende band Donner verloor van Spanjaard Calvo Bossche ijshockeyers zegevierden Door breuk tussen Post en Pfenninger Nederlands kampioenschap ereklasse 71/2 Lange aanloop Verrassing Te laat Voet dwars BIJ SLECHT WEER IN DEVENTER Dames Succes voor waterpoloteam Nadeel Gimondi wielrenner van het jaar in Italië Felle strijd VRIJDAG 8 DECEMBER 1967 AMSTERDAM De tweede na-oorlogse zesdaagse van Amsterdam is gis teren met sensatie begonnen. Tijdens de uitreiking van de Trofee Caballero aan Peter Post, die daarbij tegelijkertijd een bedrag van vijfduizend gulden in ontvangst mocht nemen, deelde namelijk zesdaagse-organisator Kurt Vyth mee, dat er een wijziging in de samenstelling van de koppels was aangebracht. Die wijziging was nodig wegens een hevige ruzie, die tussen Post en Pfenninger tij dens de zesdaagse van Zürich was ontstaan. Een ruzie, die er hoogst waar schijnlijk oorzaak van zal zijn, dat er een definitief einde is gekomen aan het koningskoppel Post-Pfenninger, dat sinds 1963 liefst achttien zesdaagse over winningen op zijn naam bracht. Kurt Vyth, die via de echtgenote van Post op de hoogte was gekomen van de ruzie tussen de beide renners, belde onmiddellijk zijn assistent Piet Liebregts in Zürich op en naar aanleiding van berichten die hij in antwoord daarop ont ving, besloot hij tot een wijziging van de ploegen. Een wijziging, die mogelijk was, omdat Vyth voor zijn zesdaagse geen ploegen had gecontracteerd, doch afzonderlijke renners. Peter Post werd gekoppeld aan de Duitser Rudi Altig en Fritz Pfenninger aan onze landgenoot Jo de Roo. Peter Post en zijn koppelgenoot Rudi Altig wensen elkaar veel succes voor de start van de Amsterdamse zesdaag se. Over de ruzie vertelde Peter Post gisteren, dat er wrijving was ontstaan omdat hij (Post) door Pfenninger van sabotage was beschuldigd. Pfenninger verweet Post, dat hij in Zürich niet wil de winnen, omdat hij voor eigen pu bliek, in Amsterdam, keizer der zes daagsen wilde worden. Immers, wan neer Post nog één zesdaagse-overwin- ning boekt, heeft hij het overwinningen record van de Belg Rik van Steenber gen, dat op veertig staat, gebroken. Pfenninger wilde voor eigen publiek in Zürich zijn 30e zesdaagse-zege behalen. „Die beschuldiging", zo verklaarde Peter Post gisteren, „was helemadl ten onrechte. Ik ging aanvankelijk in Zrich niet zo best, maar later draai de ik goed en heb ik er alles aan ge daan. Pfenninger zei toen tegen mij, dat hij mij in Amsterdam wel zou laten merken, hoe hij over mij dacht en dat hield volgens mij in, dat hij zou probe- rerf mij dwars te zitten, zodat ik hier niet kon winnen. Ik wilde geen enkel risico lopen, juist \n een onder een dik pak sneeuw schuilgaand Kerkrade is donderdag middag ten aanschouwe van slechts een handjevol belangstellenden in de Rodahal het toernooi begonnen om het Nederlands biljartkampioenschap ere klasse ankerkader 71/2. Het was een begin zonder enige sensatie. Titelhou der Tini Wijnen, de veelvuldige kam pioenen Henk Scholte en Hans Vultink alsmede de sterke Brabantse carambo- leur Lambert van Leur waren de eer ste winnaars op deze kille middag. Kil zowel in de betekenis van de tempera tuur als van de sfeer. De grote Rodahal is ongetwijfeld een prachtige accommodatie voor sporten als volleybal, zaalhandbal, basketbal en der gelijke, maar voor een intiem spel als biljarten toch te immens. Niettemin kwamen Wijnen en Scholte, die met Vultink tot de favorieten behoren, reeds in deze eerste ronde tot zeer accepta bele prestaties. Wijnen besliste zijn partij tegen de Hagenaar Hans Sund quest in vijf beurten met als top een serie van 184 en Scholte had maar een beurt meer nodig om Van Nijnatten op de knieën te krijgen. Scholte distan- cieerde zich reeds in zijn derde beurt met een serie van 93 van zijn tegen stander: 118—6 en ofschoon van Nijnat ten hierna terugkwam met een reeks van 42, had hij toch geen verweer, toen de Eindhovenaar eerst recht in zijn ele ment kwam. Met series van 32, 24 en 121 tot slot maakte Scholte de 300 vol. Met een serie van 75 in zijn nastoot haalde Van Nijnatten zijn moyenne nog aanzienlijk op. Sunquest probeerde met een reeks van 45 in de tweede beurt Wijnen wel te volgen (5148), maar toen Wijnen in zijn derde beurt tot een knap gespeelde reeks van 184 kwam, was er voor Sundquest geen eer meer te behalen. Het was voor de Os- senaar nog slechts een formaliteit om de zege in te palmen, hetgeen hij deed in de vijfde beurt met een serie van 65. Ook Vultink's tegenstander, de Voorhoutse restaurateur Joop Rooden- burg verzette zich aanvankelijk. Met een serie van 53 in de tweede beurt nam Roodenburg zelfs het initiatief in deze partij, maar toen in de zevende beurt Vultink een reeks van 78 op tafel deponeerde (99135), gaf de Zuidhol lander zich gewonnen. Met series van achtereenvolgens 54, 77 en 34 bereikte Vultink als winnaar de eindstreep. Roodenburg kwam niet verder dan 142. De langste aanloop had Van Leur voor hij zijn overwinning tot een feit maakte. Hij had van De Kleine niet bijster veel tegenstand te verduren (na vier beurten leidde de Osse slager met bijna een verschil van honderd punten: 14149), maar het kostte nogal wat tijd eer hij zijn doel met geen impone rende, maar wel nuttige serie bereikte. De Kleine verweerde zich moedig, maar zoals hij zelf vertelde zat het ma teriaal hem niet lekker. De ballen wa ren voor hem te wispelturig. Voor de eerste verrassing in het toer nooi zorgde de Hagenaar Hans Sund quest. In een meedogenloos duel, waar in de kansen voortdurend wisselden, versloeg hij een van de titelpretenden- ten, Hans Vultink, die geen enkel ex- Eredivisie GVAVFortuna '541 ADO—NAC1 Go AheadAjax1 TelstarNEC3 DOSSparta 3 FeyenoordXerxes/DHC 1 VolendamPSV1 DWS—FC Twente3 Sittardia—MW12 Eerste divisie Willem II—RBC1 Alkmaar/ZaanstreekVolewijckers1 HaarlemVitesse3 Elinkwijk—FC VVV1 HVCRCH1 DFCEindhoven 1 Blauw-WitHeracles3 SC CambuurFC Den Bosch3 SVV—Holland Sport 1 Tweede divisie LimburgiaSC Gooiland1 PECHeerenveen1 AGOWBaronie1 Fortuna VI.Wageningen3 Excelsior—Helmond Sport3 SC Drente—ZFC2 De GraafschapEDO1 VeendamZwolse Boys1 Hilversum—NOAD 2 Roda JC—Hermes DVS 3 0 cuus voor zijn nederlaag en zijn slech te spel had. Reeds in het begin van de partij legde Sundquest zijn bedoelingen duidelijk bloot. Vultink wist er voorals nog geen antwoord op tot hij in de veer tiende beurt met een serie van 61 de lei ding nam: 190 - 222. Sundquest was er echter niet door uit zijn evenwicht ge bracht en antwoordde met een reeks van 78, waardoor de kaarten weer ge heel anders kwamen te liggen: 268 - 222. In de eindsprint wist Vultink de kansen, die hij nog wel kreeg, niet uit te buiten. Zelfs een serie van 44, die hem op de hielen van zijn tegenstander bracht, kon de Aaltenaar niet het zo no dige zelfvertrouwen geven. Van Leur zag zich in zijn opmars naar meer winst donderdagavond even eens gestuit, namelijk door Van Nijnat ten. In het begin leek niets er op dat Van Leur zijn eerste nederlaag tege moet ging. Series van o.a. 38 en 80 in resp. de tweede en derde beurt gaven hem een goede basis: 64-121. Daarna kwam Van Leur echter in de malaise, waarvan zijn tegenstander profiteerde. Sterke reeksen van achtereenvolgens 42, 48, 70 en 85 brachten Van Nijnat ten winnend over de eindstrbep. niet in Amsterdam, en heb toen mijn moeilijkheden bij Piet Liebreghts be kend gemaakt en om een andere koppel- genoot gevraagd" Er was bij de start van de Amster damse zesdaagse gisteravond wel iets te merken van de tussen de renners heersende spanningen. Na het door Toon Hermans geloste startschot ont stonden er al direct felle jachten. Te voren moesten er al allerlei maatrege len worden genomen, die een direct ge volg waren van de vete Post-Pfennin ger. Immers, een herindeling van de cabines en een andere toewijziging van soigneurs was daardoor nodig gewor den. De landgenoot van Fritz Pfennin ger en al jarenlang diens vaste soig- neur, Hans Brunner, liet de Zwitser in de steek en koos de zijde van Post. Soigneur Wout Wagtmans stond daar door voor een moeilijk probleem, want hij was toegewezen aan Jo de Roo en wilde toch neef Rini Wagtmans, die op het laatste moment tot een eerder prof- debuut dan was gepland had besloten, ook niet alleen laten. Het venijn zat in de staart en daar van werden Wijnen en Scholte 't slacht offer. Het tweetal, dat hen de voet dwars zette, was Roodenburg en De Kleine. Voor Scholte zag het er al da delijk weinig rooskleurig uit toen De Kleine achtereenvolgens series van 44, 81 en 76 produceerde, waar de Eindho venaar slechts acht schamele punten tegenover wist te stellen. Scholte is ech ter nimmer verslagen eer de strijd wer kelijk officieel is „afgeteld". Hij kwam terug met een reeks van 121. De Kleine hield de produktie echter gaande en met series van tweemaal 24 en 42 na derde hij de eindstreep tot op zes ca ramboles. Hoe dichter de zege naderbij kwam, hoe onzekerder werd echter de Overijsselse Brabander, die zijn tegen stander nog enkele kansen gaf om terug te komen. De klap, die De Kleine in de aanvang had uitgedeeld, bleek even wel zelfs voor Scholte te hard te zijn aangekomen. Met een reeks van 82 haalde hij zijn gemiddelde nog aan zienlijk op, maar het verlies van de par tij kon hij niet voorkomen. Ook Roodenburg trok dadelijk tegen Wijnen fel van leer met series van o.a. 62 en 51. In de tiende beurt trad ech ter bij Wijnen het herstel in en met een reeks van 84 kwam hij zelfs aan de gunstige kant van de score: 188 - 191. Groter nog werd zijn voorsprong door een serie van 35 in de volgende beurt: 189 - 226. Roodenburg wist evenwel van geen wijken en tegen een wankele Wijnen hield hij met series van o.a. 46, 37 en 26 de volle winst binnen. En daarmee doet zich het zeldzame feit voor, dat na de eerste dag alle acht deelnemers op twee punten staan met ieder een winst- en verliespartij. Na de eerste dag is de stand (resp. pnt., h.s. en alg. gem.): 1. Scholte 2 121 37.26 2. Wijnen 2 184 26.04 3. v. Nijnatten 2 85 25.05 4. De Kleine 2 81 20.84 5. Vultink 2 78 20.82 6. Sundquest 2 78 16.47 7. Roodenburg 2 62 16.37 8 Van Leur 2 86 15.85 Terwijl buiten de wielerkuip de gok- tentjes en koffiebars veel belangstel ling trokken en de Amsterdamse poli- tiekapel voor een vrolijke noot zorgde waren de zesdaagse-organisatoren druk bezig met de laatste voorbereidingen. Druk en zenuwachtig, want gister avond om zeven uur was Fritz Pfen ninger nog niet gearriveerd. Hoewel de Zwitser bij wegblijven contract breuk zou plegen bestond er toch een zekere vrees, dat hij niet zou komen op dagen. Die vrees was evenwel onge grond. Zijn vliegtuig had een aanzien lijke vertraging gehad! Tijdens de bijzonder felle jachten bleek al snel, welke koppels in deze Amsterdamse zesdaagse een belangrij ke rol zullen spelen. Dat zijn ongetwij feld de koppels Lykke-Eugen (winnaar van de zesdaagse van Zürich), Post-Al- tig, De Roo-Pfenninger, Janssen-Koel en Renz-Deloof. De wegrenners Karstens, Nijdam, Vi- anen en Schuurring hadden het in de eerste nacht al bijzonder moeilijk en moesten verscheidene rondes prijs ge ven. Moeilijk heeft het ook Leo Duyn- dam, die gekoppeld is aan de ex-sprint kampioen Guiseppe Beghetto, die bij het aflossen zijn ploegmaat diverse ke ren volkomen miste. In de felle jachten van gisteravond, waarin Post en Pfenninger elkaar dui delijk in de gaten hielden, slaagde eerst genoemde erin om samen net Altig al snel een ronde voorsprong te nemen, maar De Roo - Pfenninger en Lykke - Eugen maakten vrij spoedig hun ach terstand goed, waarna laatstgenoemden later op hun beurt een ronde namen. De verwachting is, dat de ruzie tus sen Post en Pfenninger ook in de ko mende zesdaagse-nachten oorzaak zal zijn van felle strijd. Pfenninger lijkt daarbij wat in het nadeel, omdat van De Roo als zesdaagse-renner niet zo veel grote prestaties kunnen worden vermeld. Daar staat tegenover, dat de verhouding tussen Post en Altig ook al geruime tijd niet zo heel best is. „Toch ben ik daarvoor niet zo bang", aldus Pe ter Post, „want Altig is er ook op ge brand een zesdaagse-zege te behalen. Hij is erg eerzuchtig en tijdens het rij den hebben we weinig gelegenheid om ruzie te makenNa de laatste klas sementssprints van de afgelopen nacht was de stand als volgt: 1. Lykke -• Eugen (Den) 6 pnt. Op 1 ronde: 2. Post - Altig (Ned./Dld.) 38 pnt.; 3. De Roo - Pfenninger (Ned./Zwit.) 11 pnt. Toon Hermans loste het startschot voor de tweede na-oorlogse zesdaagse van Amsterdam. Leo Horn overhandigde Peter Post gistermiddag de Trofee Caballero voor zijn successen in de wegwedstrijden van het afgelopen seizoen. Op 2 ronden: 4. Renz - Deloof (Dld./Belg.) 16 pnt. Op 3 ronden: 5. Janssen - Koel (Ned.) 18 pnt. Op 6 ronden: 6. Duyndam - Beghetto (Ned./It.) 17 pnt.; 7. Foré - Verschuren (Belg.) 5 pnt. Op 7 ronden: 8. Wagtmans - Baensch (Ned./Aus.) 9 pnt.; 9. Karstens - Severeyns (Ned./ Belg.) 6 pnt. Op 10 ronden: 10. Schuuring - Vianen (Ned.) 19 pnt. Op 14 ronden: 11. Zoet - Nijdam (Ned.) 20 pnt. DEVENTER Sneeuwjachten, lang durige hagelbuien, striemende regen en stormachtige wind hebben gisteren in Deventer de selectiewedstrijden voor de nationale schaatskampioenschappen beheerst. De strijd op de Deventer kunstijs baan kan dan ook niet worden be schouwd als een juiste graadmeter. Ook nu leverde Liebrechts - geen lid van de kernploeg omdat hij zijn „sport liefde" verdeelde tussen de racefiets en de schaatsen - de meest opvallende prestatie. Met Verkerk deelde hij de derde plaats op de 500 meter. In een duel met de wereldkampioen versloeg hij deze op de 1500 meter na felle strijd met 0,1 sec; een ritzege, die hem tevens algemeen winnaar maakte. Bij de dames beheersten de leden van de kernploeg de wedstrijd. Zowel op de 500 als 1500 meter als in het eindklassement eisten zij de eerste drie plaatsen op. De uitslagen waren: Dames: 500 m: 1. Carry Geysen 49,5 sec; 2/3 Stien Kaiser en Wil Burgmeij- er 50,2; 4. Jannie Goorman 50, -5. Ellie van der Brom 51,0; 6. Beppie Geysen 51,1; 7. Rinske Zeinstra 51,4; 8/9 Ingrid Blauw en Ans Schut 52,2. 1500 meter: 1. Carry Geyssen 2 min. 44 8 sec; 2. Stien Kaiser 2.45,4; 3. Wil Burgmeijer; 4. Ans Schut 2.51,1; 5. El lie van der Brom 2.52,6; 6. Beppie Geyssen 2.53,9; 7. Jannie Goorman 2.55,9. Eindklassement: 1. Carry Geys sen 104.433 punten; 2. Stien Kaiser 105.333; 3. Wil Burgmeijer 105.446; 4. Ellie van der Brom 108.533; 5. Beppie Geyssen 109.066; 6. Ans Schut 109.230; 7. Jannie Goorman 109.433. Heren: 500 meter: 1. Nottet 44,1 sec; 2. Hoekstra 44,3; 3/4 Verkerk en Lie brechts 44,4; 5/6 Krook en Beets 44,6; 7/8 Bazen en Bokke-Span 44,7; 9/10 Bols en Van der Veer 45,2. 1500 meter: 1. Liebrechts 2.23,0; 2. Verkerk 2.23,1; 3. Beets 2.24,9; 4. Eriks 2.27,5; 5. Kui pers 2.28,5; 6. Bols 2.28,6; 7. Bazen 2.29,8; 8. Nottet 2.31,6; 9. v.d. Veer 2.31,9; 10. Krook 2.32,3. Eindklasse ment: 1. Liebrechts 92.066, 2. Verkerk 92.100, 3. Beets 92.900, 4/5 Eriks en Bazen 94.566, 6. Nottet 94.633, 7. Bols 94.733, 8. Kuipers 95.000, 9. Krook 95.366, 10. v.d. Veer 95.833. PRETORIA Het Nederlandse wa terpoloteam heeft zijn tournee door Zuid-Afrika succesvol ingezet. Na de eerste wedstrijd tegen Rhodesië met 16-4 gewonnen te hebben, versloegen de Nederlanders donderdag in Preto ria de ploeg van Noord-Transvaal met 9-2. De doelpunten voor Nederland wer den gemaakt door Hans Hoogveld (2), Fred van Dorp (2), Nico van der Voet (2) en Bert Bongers. Leon Nahon zorg de voor beide Zuidafrikaanse treffers. DEVENTER Pleun Strik van Go Ahead zal met ingang van 15 december gaan spelen voor PSV en niet voor Feijenoord zoals algemeen verwacht werd. Gistermiddag tekende Strik een contract met de in nood verkerende Eindhovense voetbalclub. Naar verluidt zou het transferbedrag 170.000 gulden bedragen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat Strik, die enkele maanden geleden door bondscoach Kessler werd opgeno men in de Oranje-selectie maar hieruit door een enkelblessure verdween, zou terugkeren naar zijn oude vereniging Feijenoord. Het transferbedrag, dat Go Ahead echter aan Feijenoord vroeg, vond het bestuur van de Rotterdamse club buiten alle proporties. PALMA DE MALLORCA Jan Hein Donner heeft donderdagavond in de ne gende ronde van het internationale schaaktoernooi in Palmai de Mallorca verloren van de Spanjaard Calvo. Met vier punten deelt hij de tiende plaats met Calvo's landgenoot Toran. De Deen Bent Larsen, die zegevierde over de Cubaan Jiminez, heeft met ruim ver schil de leiding vóór de Russen Botwin- nik en Smyslov. De uitslagen van de 9e ronde: Smyslov (Rusl.)Danjanovic (Z. SI. 10; Bednarski (Polen)Toran )Sp.) l/2Vz; Botwinnik (Rusl.)Gligoric (Z. SI.) 1—0; Matulovic (Z. SI.)—Ivkov (Z. SI.) V*Vz; Calvo (Sp.)Donner (Ned.) 10; Portisch (Hong.)Tatai (It.) l/2Vz Larsen (Den.)Jiminez (Cuba) 10. De stand luidt.: 1. Larsen 8 pnt.; 2/3. Botwinnik en Smyslov 6% pnt.; 4. Ivkov 6 pnt.; 5. Gli goric (Z.S1.) 5Vz pnt.; 10/11. Donner en Toran 4 pnt. UTRECHT „We hebben geen top sporters genoeg om vlak voor de Olym pische Spelen zenuwslopende selectie wedstrijden te houden. Dat kan mis schien in Amerika, waar het talent el kaar op de tenen trapt, maar niet in Nederland. Als we het deden, zouden we bij de Spelen in Mexico-Stad een terugval riskeren". Op deze stelling heeft coach Rob Kerkhoven zijn Olym pische voorbereidingsprogramma voor het zwemmen gebaseerd. Een tweetop- pen-programma, waarbij de meest in aanmerking komende kandidaten in het vroege voorjaar tijdens een zes- weekse trip door West-Duitsland, Tsje- cho-Slowakye, Rusland, Polen, Zuid- Slavië en Frankryk zo waar mogelijk worden belast. Geen uitverkiezing volgens afvalsys- teem dus meer, maar in de eerste plaats stimulering van het aanwezige talent om het hoogst mogelijke te be reiken. Met een maximale inschrijving van drie zwemmers of 'zwemsters per nummer is dat goed mogelijk Voor de Nederlandse zwemwereld, waar Ada Kok de herinneringen van de glorie van het Stender van Breuke- len tijdperk levendig houdt, is het moeilijk te verwerken dat Olympische kanshebbers zich niet meer bij bosjes aandienen. Internationaal is de con currentie echter te sterk geworden en het is de verdienste van coach Kerk hoven dat hij deze realiteit onder ogen durft te. zien. Natuurlijk kon men niet geheel af van de vanouds gebruikte se lectie-methoden: al was het alleen maar omdat het Nederlands Olym pisch Comité uiteindelijk over de uit zending beslist. Maar de KNZB zou deze graag be perkt zien tot de twijfelgevallen. De kernploeg zag zich graag geformeerd na het voor-seizoen, dat eindigt met de zeslandenwedstrijd van half april in Zweden. De absolute topprestatie zou dan nog niet gelevérd behoeven te zijn, maar er zouden wel redelijke uitzichten moeten bestaan op een goede verrich ting in Mexico. Mocht zich daarna nieuw talent aandienen, dan zouden de nationale kampioenschappen van be gin augustus als graadmeter kunnen dienen. Een niet geheel betrouwbare graadmeter omdat de „vaste" Olym- pia-gangers tegen die tijd overschake len van conditie-training op zwemtrai- ning en dus minder snel kunnen zijn dan onder normale omstandighede. „Het nadeel van dit systeem is dat we juist de twijfelgevallen het zwaarst bela ':en, zij immers leven tot augus tus onder de druk van het zich moe ten kwalificeren, waarna de tijd kort is om zich geheel in te stellen op het tweede ideaal: het presteren in Mexi co zelf. Maar als we dit niet doen zou den ook de sterken dit gevaar gaan lo pen", aldus Kerkhoven tijdens de don- .derdag in Utrecht gehouden persconfe rentie. AMSTERDAM Met voetbal van hoge kwaliteit heeft Ajax donderdag avond in het Olympisch stadion voor vijfduizend toeschouwers het Tjechi- sche Slovan Bratislava geen schijn van kans gegeven. De Amsterdammers, van wie Cruyff een voortdurend gevaar voor de international Popluhar en zijn mede verdedigers was, toonden hun klasse met een duidelijke zege van 5-1. Keizer speelde mee, omdat deze ontmoeting niet als een bindende wedstrijd gold. Op het besneeuwde veld, dat aan de techniek en conditie hoge eisen stelde, toonde Slovan Bratislava zich aanvan kelijk de beter ploeg. Zij sprintte in ho ger tempo en stelde de verdediging van Ajax flink op de proef. In de tiende mi nuut plaatste Cvetlar de bal naar de vrijstaande linksbuiten Jan Capkovic, die Bals kansloos liet (0-1). Nauwelijks een minuut later was de stand gelijk. Uit een messcherpe voorzet van Keizer, kopte Groot via de handen van doel man Vancel raak (1-1). De Tsjechen bleven sterker totdat zij na een half uur binnen tien minuten van de kaart werden gespeeld door drie schitterende treffers van Cruyff, ach tereenvolgens uit goed voorbereidend werk van Swart (voorzet), Keizer (diep tepass) en opnieuw Swart (voorzet): 4-1. In de tweede helft rondde Groot de Johan Cruyff in duel met een verde diger van Slovan Bratislava. O score af op 5-1 door een strafschop, ge geven na een overtreding van Popluhar tegen Cruyff, in te schieten. MILAAN Felice Gimondi, de win naar van de Ronde van Italië, is giste ren gekozen tot wielrenner van het jaar, waaraan als prijs het Gouden Stuur is verbonden. Gimondi heeft in 1965 ook de prijs gekregen, welke toe gekend wordt door een groep Italiaans® wieier journalisten. Dit jaar kreeg hij 31 van de 45 stemmen. DEN BOSCH Den Bosch heeft donderdagavond de ijshockeywedstrijd tegen Mo Hawks met 5—0 gewon nen. De tussenstanden waren 3-0, 1-0 en 1-0. Er waren 1000 toeschouwers.

De Vallei | 1967 | | pagina 13