„Shakespeare" in première bij „Theater" BB op bezoek bij De Gaulle Kees v. Dongen ziek geworden Beurs van Amsterdam Werktijdverkorting voor NCRV- UIT DE KERKEN Vocaal Ensemble Italiaans „refreintje en treintje" morgen in Rotterdam Vriendelijk er VANAVOND MORGEN B H.B.U. kocht aandelen terug 6 pet interim bij Philips Geveke: gelijke resultaten Wisselmarkt PILOOT STORM RECHTER TIE TELEVISIE T.V. LANGENBERG TEKKO TAKS Pagina 2' ✓RIJDAG 8 DECEMBER 1967 Jf&itn Wriift*?/ 56 Gusti's gezondheid was, zoals een man van zijn leeftijd, die met een bij na twintig jaar jongere vrouw ge trouwd was, maar kon verlangen. Hij sliep als een beer in zijn hol en hij voelde zich utistekend. Zijn vrouw had het vooruitzicht om in de toekomst nog eens rijk te zullen worden. Zijn chef zou zo langzamerhand de leeftijd bereiken, waarop hij zijn ontslag moest aanvragen. Gusti's leven was verzekerd. Zijn gezondheid, zijn huis, zijn meubels, zijn oude dag, zijn nieu we Chevrolet, ja zelfs zijn kieren, de hoed, die hij op had, zijn trouwring, alles, ja alles was verzekerd. En hij had derhalve alle reden om tevreden te zijn en om zich met hart en ziel aan zijn werk, aan de wiskum de, aan de statistiek en aan het bevre digen van zijn instincten te wijden, terwijl hij geen ogenblik vergat, dat de Christen-God ide daar ergens bo ven hem zetelde, zelfs nog constanter en serener was dan de Bondsraad, zo dat hij een contact met de Almachtige moest onderhouden door iedere zon dag naar de kerkdienst te gaan, ja hij moest dit doen met dezelfde regel matigheid, waarmee hij de polis zij ner verzekering betaalde. En bovendien was Gusti een harde werker. Hij had de aangeboren gave om al het werk, dat hem opgedragen was, met een buitengewone ijver te verrichten. Hij wist beter dan de meeste gewone ambtenaren „hoe klei ne dingen saam te voegen". Zijn moeder stamde immers uit een horlogemakersfamilie uit de Jura en zijn grootvader van moederszijde had de kleine fabriek gesticht, waarin tot de dag van heden kleine dingen saam werden gevoegd. Een overrijke acade mische training had hem een grote verachting bijgebracht voor allerlei lekewerk. Reeds op jeugdige leeftijd was hij in contact gekomen met de wetenschap en hij had zijn hoofd he lemaal opgevuld met de herinnering aan tal van wetenschappelijke details; van een werkelijke beschaving had hij maar heel weinig verworven, maar het was hem in ieder geval gelukt de stortvloed van opgestoken kennis in een veilige bedding te leiden. Hij had het ideaal van een Zwitserse bour geois weten te verwezenlijken, hij had een werkkring voor het leven gevon den, een werkkring, dié absoluut be veiligd was tegen onvoorziene aanval len, waaraan mensen met een losse positie blootstaan. Zelfs zijn huwelijk met Pauline had hem niet uit zijn evenwicht vermogen te brengen. Inte gendeel, hij had daardoor een beton nen fundering onder het huis van zijn leven gekregen en op de dag van he den voelde hij, dat geen macht ter 3arde in staat was hem uit die geluk kige citadel te smijten. Gusti trok zijn colbertje uit en hing dit over de leuning van zijn stoel zo dat hij nu gemakkelijker zou kunnen eten en daar hij gewoon was om rond om zijn bord te morsen, stopte hij zijn servet in zijn boord om zijr das en zijn vest te beschermen. „Ja, ja, ja, Poulet", begon hij op hartelijke toon. zoals het klokje thuis tikt, tikt het nergens", en met deze woorden bediende hij zich vorstelijk. Hij dronk bij iedere maaltijd een fles wijn, hij had die hoeveelheid gaarne vermeerderd, maar een van zijn dok terskennissen had hem gewaarschuwd dat alcohol het gewicht doet toene men. Er waren heel wat verschijnselen in betreRking tot Pauline, die Gusti nooit kon begrijpen. Ze had buien, de pressies en een neiging om in extre men te vervallen. Dat hing zonder eni ge twijfel samen met haar artistiek temperament. Hij was niet bijzonder muzikaal, maar toch amuseerde 't hem wel,- als ze af en toe speelde, zij 't dan ook, dat zijn instinct voor orde 't als iets pijnlijks aanvoelde, dat ze alle versieringen en boeken met een resoluut gebaar van de Steinway ver wijderde en die op de vloer opstapel de. Hij ging met haar naar concerten, omdat ze dit begeerde. Hij nam haar mee naar bioscopen, diners en dans partijen bij Bellerive, omdat ze hem haar wens daartoe te kennen gaf. Ze wilde niet op de manier van zovele vrouwen uit Bern van het leven afge sneden worden. Er was niets, wat ze hem vroeg, of hij onderwierp zich er aan, ook wanneer* 't hem verveelde, want hij was eigenlijk een huisdier. Als 't niet voor haar was geweest, had hij zijn volledig genoegen in zijn stoel met zijn krant of met zijn bij zondere hobby, namelijk met het schilderen van vlinders en torren naar de talrijke modellen op witte porse leinen borden. Toen Elsi de koffie binnenbracht, kwam Gusti op dreef. Hij was blijk baar niet zonder belangstelling voor de problemen van de dag, speciaal ^voor die problemen, die verband hiel den met grijsharige onderwerpen als economie en financiën. Hij begon nu tegenover zijn vrouw op een geleerder manier een betoog te houden over een van zijn lievelingsonderwerpen. „Hoe ver moest de staat het persoon lijk initiatief breidelen, teneinde de economische problemen van de natie te kunnen regelen? Hoe ver kon de staatscontrole zich uitstrekken binnen de beginselen van de democratie en hoe was 't gesteld met de verantwoor delijkheid van de regering tegenover het volk in haar restricties inzake handel en financiën?" Na een uitvoerig theoretisch exposé van de materie, dat Pauline herinner de aan een van' de ontelbare artike len in de krant, die iedere dag aan de deur werd gebracht, kwam Gusti tot de conclusie, dat de regering ieder particulier initiatief moest controleren zodra een kleine groep van belangheb benden de grote massa trachtte te ex- ploiteren. En daar hij aan het depar- ement van handel en nijverheid werk te, kende hij ieder detail betreffende de internationale handsovereenkom sten betreffende de tarieven en de in- en uitvoerrechten en hun praktische toepassing. Hij dacht, dat een gema tigde vorm van socialisme, een salade van „democratisch" socialisme, onder de leiding van een .conservatieve re gering de beste politiek zou zijn, om 't land door de moeilijkheden, die het wachtte, te sturen. Pauline wist, dat haar man zich geestelijk luchtte. Ze stelde hem nu voor ook wat lichamelijk lucht te gaan inademen door wat op het tuin terras te gaan zitten, een suggestie, waar hij dadelijk gehoor aan gaf door naar een grote rieten stoel te lopen (hij stak onderweg een sigaar op), waarin hij dadelijk met een uitdruk king van behaaglijke importantie neerviel. Pauline nam hem vanachter de gor dijnen aandachtig op. „Kom ook naar buiten, Poulet", sprak hij. „Het is hier zo prettig. On ze bruine beuk groeit iedere dag. Het zal niet lang meer duren, of hij zal het huis van professor Mayer hele maal bedekken, zodat die mensen ons dan niet langer kunnen bespioneren". Maar ze zag hoe hij naar de lege paden en naar het grasperk staarde. Zij voelde die leegte ook. De eenstap per en het hobbelpaard stonden nog in de hoek van het terras. Ook zij voelde zich droefgestemd, maar ze had nu eenmaal geen natuur, die tob de of zich overgaf aan melancholieke herinneringen. Ze was te jong, te vi taal, om zich gewonnen te geven aan haar verdriet. En vreerrid genoeg; vandaag voelde ze het verlies van het lflnd veel minder dan dit tot nu toe het geval was geweest. (Wordt vervolgd) 3681. „Jullie mog^n het jezelf wel gemakkelijk ma ken, behalve de chauffeur dan, want 't is een stief kwartiertje rijden naar de Redstone-vallei", zei Du bois en hij grinnikte als een kwajongen, alsof hij de drie anderen er mooi had tussen genomen. „Ons maak je zo gauw niet bang, prof., niet na die laatste Pluto- expeditie! Maar ik zal er in ieder geval nog 'n schep je op gooien, dan doen we er niet zo lang over," meen de Arend. De neus van de wagen kwam wat omhoog terwijl hij het gaspedaal verder indrukte. Het roffelen van de warme lucht langs de cabine nam toe, zodat Sandra haar stem moest verheffen toen zij vroeg: „Wat is die David Lodge eigenlijk voor een man, prof? Ik heb nog nooit van hem gehoord." „O, ik heb 'n paar jaar geleden enige tijd met hem samengewerkt," vertelde Dubois, ,,'n Verdraaid knappe kerel, hoor. Wat die niet van kern-f/sica afweet, is de moeite van 't onthouden niet waard. Eigenlijk is 't een schande, dat jullie hem niet kennen, want hij is de man die voor de meteoor^escherming van onze ruimteschepen zorgt. Of liever, gezorgd heeft, want de laatste tijd heeft hij zich teruggetrokken. Ja, 'n heel knappe kerel, ook wat voorkomen betreft, 'n Echte ladykiller, zoals dat heet". „Hoei! Dan mogen wij wel 'n oogje op jou hou- denf Sandra!" merkte Arend plagend op. 8. Op de bovenverdieping van het Ijsvogel Paviljoen laat de hoofdman de twee huilende vrouwen en de oude trommelaar plaatsnemen aan een hóektafeltje. Seah en de rijsthandelaar blijven staan. Nu ze uit het gedrang zijn, heeft Tsjiao Tai gelegenheid om vragen te stellen. Hij wendt zich allereerst tot Lau en vraagt hoe de zaak zich volgens hem moet hebben toegedragen. De rijst handelaar is een expert on het gebied van toneel. „Zo als ik al zei, is er een ongelukkige vergissing in het spel", begint Lau. Het is duidelijk dat het gebeurde hem diep heeft aangegrepen. Zijn anders zo blozend gezicht is bleek en ontdaan. „U hebt natuurlijk weieens v van truczwaarden gehoord", vervolgt hij. „Daarmee wordt een nummer als U zoëven zag altijd uitgevoerd". Lau neemt het andere zwaard van de kist met re- quisieten en zegt: „Dit was het goede zwaard. Het lemmet is hol en gevuld met varkensbloed. De punt zit los en glijdt in het lemmet als er ergens tegenaan wordt gestoten. Het varkensbloed spuit dan naar buiten om het effect te verhogen. Als het zwaard wordt terug getrokken, springt de ingedrukte punt weer naar buiten, door een rotan veer die in het lemmet is aangebracht. Een steek met dit truczwaard lijkt dus net echt, maar is geheel gevaarloos. Dit maal werd helaas door een noodlottige vergissing het echte zwaard gebruikt". NIJMEGEN. Toneelgroep „Thea ter" geeft maandagavond 1 januari om acht uur in de Stadsschouwburg te Nij megen de nieuwjaarspremière van „Driekoningenavond" van William Shakespeare, in de vertaling van Dolf Verspoor tn onder regie van Hans Croi- set. PARIJS Een schitterend geünifor meerde Brigitte Bardot en haar echt genoot Günther Sachs zijn donderdag avond in het Elysee door president De Gaulle van Frankrijk ontvangen, als mede andere Franse figuren op lite rair en kunstzinnig gebied, zoals gene raal De Gaulle dat elk jaar pleegt te doen. Tot de Franse komiek Fernandel, die zeer bewogen scheen te zijn, zei De Gaulle: „Gij hebt het zeldzame voorrecht steeds de belangstelling te kunnen wekken, niet alleen maar om dat gij wilt laten lachen, maar omdat gij zo diep menselijk zijt. Gij hebt mij vaak laten lachen, maar ook laten hui len". Met elk van de genodigden, onder wie o.a. ook Maurice Chevalier en de schrijfster Frangoise Sagan, onder hield de Franse president zich. Hij wenste hen geluk met hun laatste boek toneelstuk, film chanson, of wat dies meer zij. Toen Maurice Chevalier vertelde, dat hij van een tournee door de V.S. was teruggekeerd en 22 steden in twee maanden had „gedaan", antwoordde De Gaulle lachend: „Ik doe u na". UTRECHT De NCRV ziet zich ge noodzaakt als gevolg van de nieuwe zendtijdindeling en de daarmee ver band houdende financiële beperkingen de werktijd van het Vocaal Ensemble met een kwart in te korten, met in gang van 1 januari. Met de vakbonden zijn hierover be sprekingen gevoerd. Er is een regeling getroffen waarbij de financiële gevol gen voor de twee medewerkers in vaste dienst pas op 1 januari 1969 ingaan en voor de losse medewerkers (vijftien) op 1 april van het volgend jaar. ROTTEDAM Op een persb(jeen- komst, ter gelegenheid van de erc- tentoonstelling, gewijd aan de Neder landse schilder Kees van Dongen, die in het begin van dit jaar 90 is geworden, werd meegedeeld dat de schilder ziek is en daarom de opening van de tentoon stelling niet kon bijwonen. Voorts werd meegedeeld dat zijn toestand, ge zien de hoge leeftijd, niet helemaal zonder zorg wordt geacht. Een dochter van Kees van Dongen woonde de persconferentie bij. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Rijk en Rijsenhout (toez) K. Schaap te Tange-Alteveer; te Woer den (4e pred. pl.): J. Bogaard te Ernst. Aangenomen: naar Workum (vac. G. van Zeben): L. A. Eijgenraam te Hal- lum. Geref. Kerk (vrljgem.): Bedankt: voor Heerde: H. J. Venhui zen te Noordbergum. HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.15 Comment, op infor matie. 18.20 De vrije gedachte: Over heid en gezag, lezing VPRO: 18.30 Hee, een pr. voor onvolwassenen. 19.00 Jazz- rondo. 19.20 Is misdaad nodig (II), ge sprek. 19.30 Nws. 19.35 Criterium: kunst nader beschouwd. 20.00 Jazzmuz. Vara: 21.00 Omroeporkest en zangsolisten: frag menten uit Italiaanse opera's. 22.40 Nws. 22.50 Act. 23.05 Licht gev. platen- progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 18.00 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. 18.20 Uit zending KVP: Kaarten op tafel. Een uitzending over politieke zaken, die de aandacht verdienen. 18.30 Nws. 18.45 Act 19.00 Voor de tieners. 19.40 Wereldpa norama. 19.50 Uit: licht gevar. muz.prog. (opn.). 20.54 Wat is eigenlijk de grens?, toespraak. 20.59 Wiermaaiers, hoorsp. TROS: 22.00 Jazzprog. 22.30 Nws. 22.40 All in, gevar. prog. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS'NOT: 10.20-12.00 Schooltelevi sie. NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journ. STER: 19.03 Reclame. KRO: 19.07 Waauw!, gedanste hitparade. 19.32 Telixer, een jeng tijdschrift met reportages, commentaren en inter views. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 In kleur: De stofzuiger, te kenfilm. 20.30 Scala-variété: variété- progr. 21.10 In kleur: Bonanza: De pi raat, TV-film. 22.00 Brandpunt. NTS: 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 18.55 Pipo de clown. 19.00 Jour naal. 19.03 Die van hiernaast: finan ciële problemen, TV-feuilleton. 19.33 Open oog: tips voor 't weekeinde. 20.00 Journaal en weeroverz. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.00 Coronation Street- TV-feuilleton. 20.45 Verkenning in wetenschap: documentaire over mo derne technieken en hun toepassingen. 12.20 Mies en sc'ne. 22.10 Uitgerekend: ROTTERDAM. Zaterdagmorgen arriveert de „Canteuropa Express" om 8.03 uur op het centraal-station van Rotterdam. De muzikale trein vertrekt weer (naar Parijs) zondagnacht 01.30 uur, na de grote „Canteuropa '67"- show in „De Doelen" op zondagavond a.s., aanvang 8.15 uur. Aangezien de „Canteuropa"-show za terdagavond in Londen ten tonele wordt gevoerd, zal Nederland het enige land zijn waar de „Canteuropa-Express" twee dagen blijft staan. - Aan de sht>\V in ..De Doelen", gepre senteerd door Ezio' Radaelli in sa'men- werking met De Doelen en het Organi satiebureau Paul Acket, werken een 35- tal Italiaanse artiesten mee, w.o. Rita Pavone, Gigliola Cinquetti, Bobby Solo, Ricky Shayne, Edoardo Vianello, Nunc- cio Costa, Teddy Reno, het koor Nora Orlandi 2 plus 2 en het 16 man sterke Dans- en Amusementsorkest van Ra- dio-TV Rome o.l.v. Gigi Cichellero. Aan de „Canteuropa-Express" zijn enige extra wagons gekoppeld. In één hiervan heeft het Nationaal Italiaans Verkeersbureau een tentoonstelling in gericht met grote foto's van Italiaanse bezienswaardigheden. Men kan hier prospectussen over Italië krijgen en aan de bezoekers worden alle gewenste toeristische inlichtingen gegeven. In twee wagons van de „Canteuropa- Express" is een tentoonstelling te zien van oude en moderne Italiaanse kunst werken. consumentenrubriek. STER: 22.15 Re clame. NTS: 22.20-22.25 Journaal. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymnas tiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gramm. muz. VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135: gevar. pro gramma. (9.35-9.40 Waterstanden). 10.30 Een nieuw geluid: jonge artiesten met instrumentaal kwartet. 10.50 Wegwijs: tips voor trips en vakanties. 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Licht instrumentaal en semble. 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 Stereo: Salonork. en zangsolist. 12.15 Voor nu en later, lezing. 12.27 Medede lingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.10 VARA-VARIA. 13.15 Tijd voor teenagers. 14.00 Uitlaat, programma v. twintigers» 14.40 Radio Jazz Magazine. NRU: 15.00 Toekomstplanning en de mocratie, lezing. 15.30 Zestig jaar jazz, gesprekken. 16.00 Nws. 16.02 Volksmu ziek uit Nederland. VARA: 16.30 Ope raconcert. 17.10 Orgelconcert: am. mu ziek. 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het- levende Woord. 7.15 Moderne orkestmuz. (gr.). 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Balletmuziek 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. 9.15 Muzaiek: ge var. muz.progr. met kunstnws. 11.00 Nws. 11.02 Nieuwjaarsdag van de ker ken, lezing. 11.15 Solistenkamer: muzi kaal vraaggesprek. KRO: 12.00 Stereo: Licht ensemble: country and western- music. (Het middagprogramma kan on derbroken worden voor reportages van de Partijraad van de KVP). 12.15 Markt berichten. 12.17 Overheidsvoorlichting: in de rubriek Werk en Welzijn heeft Claude Belloni een vraaggesprek rr^et de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid dr. R. J. H. Kruisinga en prof. C. den Hartog van het voor lichtingsbureau voor de voeding. Onder werp: De moderne aanpak van voedings vraagstukken. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Zonder grenzen: rubr. over mis sie en zending. NRU: 13.00 Openbaar Kunstbezit. 13.10 Vliegende schijven: verzoekplatenprogramma voor de mili tairen. KRO: 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes (16.00 - 16.02 Nieuws) NRU: 16.30 Franse les. 17.00 Uitzend, van de H.I.RO. KRO. 17.30 6-7-6-8: po cket-radio voor tieners. HILVERSUM III. KRO: 9.00 Nws. 9.02 Djinn: gevar. pro gramma (10.00 en 11.00 Nws.) NRU: 12.00 Nws. 12.02 Klein Chanson. 13.00 Nws. NDRV: 13.02 Ramblers Radio Re prises. 13.30 Zuidzee-serenade. 14.00 Nws. 14.02 T(w)ienerama. 15.00 Nws. 15.02 Halte: progr. voor twintigers. 15.30 Coun try and Western-music. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.07 Licht platenprogr. 17.00 Nws. 17.02 - 18.00 Sportshow en lichte gram- mofoonmuziek. VRIJDAG 8 DECEMBER 1967 DUtTSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. van gisteren). 10.20 Blijspel. 12.00-13.30 Das aktuelle Magazin. 16.40 Journ. 16.45 pr. over de ruitersport. 17.00 Terugblik in 1967. 17.55 Overz. middagpr. der ko mende week. 18.00-18.05 Journaal, (re gionaal pr.: Ndr: 18.05 Act. 18.19 Das Freitagsmagazin. 18.53 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.26 TV-film. 19.59 Progr.- overzicht. WDR: 18.05 Nws. 18.10 Du ke Ellington. 18.25 Hier und Heute (18.50-19.00 Goedenavond). 19.10 TV- film. 19.40 Japanse muz.). 20.00 Jour naal en weerber. 22.00 Rep. uit Bonn. 22.15 TV-spel. 43.45 Journ. DUITSLAND 17.45 Nws en weerber. 17.50 Sportin- form. 18.20 Die Drehscheibe. 18.55 (K) TV-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en act. 20.00 Spionagefilm. Aansl.: Nws. 21.00 Muz. am. pr. 21.30 Filmrep. 22.15 Nws, weerber. en act. 22.40 Middel eeuws mysteriespel. (Slotkoersen van gisteren) 74. De rijke boer en de tuinman bleven nog heel lang op fluisterende toon met elkaar zitten praten. Maar eindelijk was het dan toch zover dat ze aanstal ten maakten om te vertrekken. De boer stapte ge wichtig op de waard af, die vanachter de tapkast het tweetal met gemengde gevoelens had gadegeslagen, en overhandigde de dikzak een groot bedrag aan geld. „Da's een kleine tegemoetkoming in de schade die oe ,ebt deur 't plotsklaps opbreken van dat stadse- iegenwiese manneke!" sprak de welgedane boer met een royaal gebaar. „En om oe klanten veur de rest van de dag te trakteren veur mien rekening! Oe ziet da ,k hart ,eb veur mien medemensen wat?!" „Oh eh... h-heb dank en... duizend maal dank!" stotterde de herbergier en verbluft keek hij het twee tal na. Al gauw was er bekend dat er dien avond vrij drinken was in de herberg en toen het begon te don keren, was de gelagkamer vol met luidruchtige boe ren uit Ilpendonk en omstreken. Men lachte en zong en toen eindelijk één van de boeren harmonica begon te spelen waarbij een ander de horlepiep danste op zijn houten schoenen, was het echt feest. Het lawaai was oorverdovend en daardoor kwam het dat Tekko, die nog steeds van zijn welverdiende rust genoot, plot seling met schrik wakker werd en overeind schoot terwijl hij stamelde. „Waar ben ik? Hoe laat is het? Oei het is al donker zie ik!" Fonds Vorige koers lsto not. Nederland 1966-1 7 103% 103M Nederland 1966 63 99% 99Vs Nederland 1967 63 99A 99% Nederland 1967 6 97% 97% Nederland 1965-1 53 94i*« 94% Nederland 1964-1 53 90% 90% Nederland 1964 5 88Vt 88% Nederland 1958 43 89% 89% Nederland 1964 43 95 95 Nederland 1959 43 8613 87 Nederland 1963-1 43 83% 83'/t Nederland 1961 4 81% 84 Nederland 1953 33 80'/» 80% Ned. staffell. 1947 33 71% 72 Nederland 1951 3s 90% 90% Nederland 1953 1-2 33 83% 83% Nederland 1950 1-2 33 73% 73% Nederland 1954 1-2 33 75Vt 75'/t Ned. grootb. obl. 1946 3 82»/« 82% Ned. dollarlng. 1947 3 87% 87% Bank v. N.G. wnbJ. '57 6 85 tè 85% id. 30-jar. 1958/'59 43 87Vt- 87Vt H.V.A.-mijen ver. a. 144'/» 145 A.K.U. a. 57.4 57.7 Delimij. f. eert 85.1 85.1 Hoogovens n.r.c.v.a. 117.1 118.2 Philips gem. bezit v. a. 119.6 120.7 Unilever c.v.a. 106.3 106.7 Kon. Zout-Organon 150 150 Pordtsche Petr. a. 674'/t 679'/» Kon. Pé:x. f. a. 147.2 148.2 H.A.L. a. 72% 75'/t Java-China p n.r.c.v.a. 172 175 K.L.M. a. 275.3 275.2 Rotterd. Lloyd a. 140% 140'/» Scheepvaartunie a. 125% 126'/» Bk. v. Ned. Gem. '65-1 53 96% 96% Bank v. N.G '58 1-2-3 43 82% 82% Nat Bk. v. Midd.Kr. '66 7 94 94 Nat. investeringsb. '65 53 89% Fr.-Gron. Hyp.b. dw. 6 92 91% Alb. Heyn wdlobl. '55 4 129'/» Bijenkorf 6 97% 97 Co-op Ned. r.spaarbr. 147% Ned. Gasunie 1966 63 100% 100% Ned. Gasunie 53 94% 94% Philips dir. 250-100 '51 4 80% 80% Pegem 1-2 1957 6 96% 96% Pgem 1957 6 96 96% K.L.M. 15-jarig 5 93% 93% Ned. Spoorw. 57 1-2 43 91% 91% AJC.U. f 1000 43 89 89'/i Berghuizer Papiabr. 43 94% 94% Gelder Zonen v. Hoogovens Alg. Bank Ned. Amrobank f20,— Nationale Ned. Ned. Credietb. aand. 41 53 a. 'a. eert. b. Ned. Middenstandsbank a. Slavenburg's Bank a. Albert Heyn a. Amstel Br. n.r.c.v.a. Pergh en Jurg. f 250-1000 a. Blaauwhoed a. Blijdenst.-Will. f 1000 nreva Bols Lucas a. Bredero ver. bedr. n.r.c.v.a. Buhrmann-Tetterode a. Bijenkorf n.r.c.v.a. Calvé c.v.a. Drentsch-Overijs. Houth. a. a. a. a. a. D.R.U. j Elsevier's Uitgeversmij. Erdal mij. v. wasverw. Excelsior metaalbuizen Fokker a. Gazelle Rijwielfabriek a. Gelder Zonen, van a. Gist- en Spiritusfabriek a. Grasso's Kon. Mach.fabr. a. Heineken's Bierbr. aand. Holec aand. Interratio aand. Kon. Ned. Papierfabr. a. Kon. Ned. Textielunie eert. K.V.T. (kon. ver. tap.) aand. Meteoor Beton a. Misset, Uitgeversmij. a. Naarden Chem. fabr. a. Naeff gebr. a. Nedap ned. app.fabr. aand. Ned. Kabelfabrieken aand. Nelle, wed. J. van aand. Nyma n.r.c.v.a. Nijverdal-ten Cate a. Overz. Gas, nat. bez. v.a.f. 98 Palthe a. 62 Pont Houthandel a. 180 Reesink en Co. a. 161 Scheveningen Expl.mij.f. a. 30 Schokbeton aand. b. 205% Schol ten Carton en Pap. a. 259% Schuppen Sajetfabriek a. 92 Simon de Wit aand. b. 424V2 Spaarne ver. bez. 500-100 a. 671 Technische Unie a. 253 Thomassen/Dr.-Verbl. f.a. 106.1 Twentsche Kabelfabriek a. 366 87 88 114 115% 231 232% 46.1 46.5 604 608 176 175% 87.5 87.5 170% 170 1215 1225 405 404 210 210 100 72 70% 183.9 186 387 404 484 484 650 648 741 755 112 112 310 310 305 308 530 528 59% 59% 434 434'/1 166 170 109% 110 755 753 125 122 605 608 163 158 273'/* 274 155 156% 47 47% 220 215 105 107 240 249 461 461 145% 146% 142'/» 141 293 296 347 347% 24% 23% 78 78 135 147% 65% 489% 97.7 61 180% 161 31 206 259 92% 426% 674 254 106.2 367 Ubbink-Davo a. 15% 15% Unilever 1000 cert. 7cpr. a. 110% 110 Veenendaalsche stoomsp. a. 187 Ver. Machinefabrieken a. 169 170 Ver. Touwfabrieken c.v.a. 133 Vredestein Rubb.br. c.v.a. 150 Vulcaansoort a. 70 Wessanen's Kon. Fabr. a. 489% Wilton-Fijen.-Bronsw. a. 157% Billiton le rubriek a. 807% Geldersche Tramw.mij a. 64 64% H.B.B. bel. depot 1-2 pb f. 755 757 Interbonds 1 pb f. 635 635 Vastgoedbel.fonds part. f. 648.5 643.5 ïnterunie f 50 a. 182.5 182.6 Robeco f50 a. 233 224.1 Rolinco f. 217.5 218.5 Unitas f 50 a. 405 404 Ver. Bezit v. 1894 f 50 a. 100 100.4 Canadian Pac. Railw. eert. 58% 58% Int. Nickel Cy. Can. cert. 124% 125% Shell Can. (10 a.) cert. 31% 31% A.T.T. 15-10a33-l/3d. cert. 52%. 52% Anaconda cert. 45% 46% Bethlehem Steel cert. 33% 33% Chesapeake and Ohio cert. 62 62% Cities Serv. 10 a 10 dlr cert 49% 49% Douglas Aircraft cert. 92% 96 Dupont d.n. 10 a 5 dlr cert. 150 150 104% 104% General Electric cert. General Motors cert. Kennecott Copper cert. Phillips Petroleum cert. R.C.A. cert. Republic Steel cert. Shell Oil cert. 83 83% 41% 43% 68% 57% 43% 65% •33% 41% 26% 101% 93% 90% 81% 89 107 63 58% 43% 65 41% 26% 102 94% 90% 82 88% 107 Standard Brands 10 a cert. U.S. Steel (10) cert. Woolworth cert. British Petrol. 1966 7* Rott Rijn Pijpl.mij. 51 Grasso's Kon. Mach.f. 52 Meteoor beton 53 Stokvis en Zonen 43 Thomassen/Dr.-Verbl. 43 Bredero vast goed a. 164% 164 Calvé cum.pref.wd.nr. eert. 146 147 Edy emaille a. 77 81 Krasnapolsky, f. a. 57.5 57.5 Lips en Gispen eert. 117 115% VOORBEURSKOERS VAN HEDENMORGEN (verstrekt door de Amrobank) Kon. Olie 148.00; Unilever 106.00; Phi lips 120.00; Hoogovens 117.30; A.K.U. 57.70. AMSTERDAM 7 dec. 1967 Alle In ternationale waarden hebben vandaag bij de opening iets hogere koersen te zien gegeven vergeleken met. het voor gaande slotniveau. Voor de 4e achter eenvolgende beursdag kon het Philips- aandeel zich verbeteren. De koersstij ging was weliswaar op 120.30 niet spec taculair, doch kon toch worden gecon stateerd. De gunstige stemming voor Philips werd mede veroorzaakt door de legerorder groot f 100 miljoen. Later zakte de koers in tot 119.80 als gevolg van winstnemingen doch daarna kwa men weer kooporders los, waardoor de prijs opliep tot 120.60. Kon. Olie kwam goed voor de dag met een le verhande ling op 148 (147.30), waarna de prijs wat opliep tot 148.30. AKU was goed prijs houdend op 57.60. Hoogovens werd we derom in een open hoek verhandeld, zij het mondjesmaat. De le transactie in dit fonds geschiedde op 117.50 (117.20) waarna de koers nog opliep tot 118. Hieruit zou kunnen worden afgeleid dat de winstnemingen in Hoogovens tot het verleden behoren. Unilever was goed prijshoudend op 106.50. In Philips ging nog het meest om. De handel in de overige hoofdfondsen was zeer kalm. Het publiek had toch eerder belangstelling voor de internatio nale waarden. Hieraan is het optimis me van de minister van Economische Zaken, mr. De Block, ten aanzien van de Nederlandse economie niet vreemd, aldus de beurs. In Wall Street blijft de gunstige stem ming er de laatste dagen goed in zit ten. Ook woensdag sloot de New York- se beurs hoger met ruime handel. Van de Nederlandse fondsen steeg Kon. Olie er een halve dollar hetgeen voor Am sterdam een goede stimulans betekende. De scheepvaartsector zette goed ge disponeerd in. Later werd de stemming hier zelfs aan de vaste kant door vraag van het publiek met vrij ruime handel. Zo steeg Van Nieveld drie punten tot 124 V«, Van Ommeren vier punten tot 167'/« en Holl. Amer. Lijn bijna drie punten tot 76 V». Van de cultures lag Amsterdam-Rubber gunstig in dé markt; In de staatsfondsenhoek viel weinig te beleven. De stemming was er prijshoudend tot iets beter. AMSTERDAM De Hollandsche Bank Unie heeft van een buitenlandse groep eigen aandelen gekocht. Daarvan stond op de balans per 30 juni nog no minaal f 2.204.700 met een waarde van f 4,24 miljoen. Voor 30 september was deze post ge heel geplaatst via de beurs tegen koer sen, die gemiddeld lagen boven de aan koopprijzen, resp. de balanswaarde. Dit blijkt uit het verslag over het boekjaar 1966 - 1967 van de H.B.U. De balanstelling van de bank is de anderhalf miljard dicht genaderd. Zij steeg met f 100 miljoen tot f 1.497 mil joen. De verkoop van het bedrijf van de H.B.U. in Israël is nog steeds niet af gewikkeld. Het bedrijf wordt in een ven nootschap naar Israëlisch recht omge zet. Na verkregen toestemming zullen de aandelen in deze vennootschap aan een Zwitserse groep worden overgedra gen. De groep heeft de door de H.B.U. bedongen prijs al gedeponeerd, maar officiële toestemming is nog niet ver kregen. Als dit niet gebeurt, zal de H.B.U. haar kantoren Tel-Aviy en Hai fa liquideren, aldus de directie. De brutowinst van de H.B.U. steeg van f 57,02 tot f 60.38 miljoen. De post interest en wissels daaruit steeg van f 37,27 tot f 39,07 miljoen en die van effecten en syndicaten van f 4,23 tot f 6,08 miljoen. De winst vóór afschrij vingen en belastingen steeg van f 13,08 tot f 14,72 miljoen. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 12Vi. pro cent. Van de winst wordt f 2.42 miljoen bestemd voor afschrijving en f 7,29 mil joen wordt toegevoegd aan de reserve tegen eventuele risico's en belastingen. EINDHOVEN Philips zal over het boekjaar 1967 een onveranderd interim- dividend uitkeren van 6 procent op de preferente aandelen en 6 procent op de gewone aandelen. Gemeenschappelijk Bezit van Aandelen Philips keert een gelijk interimdividend uit Het zal op 5 januari 1968 betaalbaar worden gesteld. In een buitengewone vergadering van aandeelhouders werden de heren D. van der Putten en ir. D. Noordhof be noemd tot lid van de raad van bestuur van Philips met ingang van 1 januari, resp. 1 maart 1968. De heer van der Putten is thans hoofddirecteur van Philips in Frankrijk en zal zich in dé raad van bestuur met financiële zaken bezighouden. Ir. Noordhof is thans di recteur van de hoofdindustriegroep El- coma en zal de technische aangelegen heden behandelen. AMSTERDAM De resultaten over de eerste negen maanden van het lopen de boekjaar verschillen weinig van die over de overeenkomstige periode van 1966, zo deelt Geveke Technische On derneming N.V. mede. Het laat zich aanzien dat de uiteindelijke resultaten over 1967 weinig zullen afwijken van die over het vorige jaar zo besluit de mede deling. AMSTERDAM, 7 dec. Londen 8.65%—8.66%; New York 3.59A—3.59Ü Montreal 3.32%—3.33; Parijs 73.25— 73.30; Brussel 7.247.24%; Frankfort 90.25%—90.30%; Stockholm 69.46—69.51; Zürich 8330%—83.35Vt; Milaan 57.60% —57.65%; Kopenhagen 48.16—48.21; Os lo 50.33%—50.38%; Wenen 13.92—13.93; Lissabon 12.56%12.57%.

De Vallei | 1967 | | pagina 2