„Voor augustus 1970 kan geen land NAVO uit" Parachutist bekent spionage Frans meisje (12) gedood door slagen op t hoofd AMRO-LENING Aftreden Over de Anti-Joodse uitlatingen van De Gaulle gekritiseerd SECRETARIS - GENERAAL BR0S10 VAN MENING: Overval op Duitse Bank; buit f 270.000 Vrouw wilde zich in brand steken CONCORDE" KLAAR VOOR EERSTE VLUCHT Albanië weigerde Russische hulp Caiife'uua soep.die is pas lekker! Wellicht weer ontvoering Scherp toezicht op linkse studenten (als u in 24 maanden zou aflossen). Dienstregeling in Esperanto Kapitein van onderzeeër zag Deense kotter niet zinken Geëmigreerde Britse artsen keren terug SOVJET-UNIE MOGELIJKHEDEN FRONTGEBIEDEN BEGROTING PROCES IN TURIJN KOLONEL LIJSTEN Zinspeling GRAPILLON NAAR GEVANGENIS Indiër verdwenen met f 9 miljoen aan diamanten Als U op korte termijn 2.500,nodig hebt, maar niet weet waar U die zo gauw vandaan moet halen, hebben wij een voor stel: leen ze van de AMRO Bank. U be taalt ons terug in bijvoorbeeld 24 maan delijkse termijnen van ƒ118,37. Rekent U nu even mee: 24 X ƒ118,37 2.840,88. In die twee jaar betaalt U dus 340,88 aan financieringskosten, waarin begrepen rente alsmede vergoeding voor administratiekosten en overlijdensrisico. Dat is gemiddeld iets meer dan 14 gulden in de maand. Waarom komt U niet eens langs bij de Amsterdam-Rotterdam Bank in Uw buurt? (Bellen of schrijven kan natuurlijk ook). Dan vertellen wij U alles over de bedragen die U kunt lenen en het aantal termijnen waarin U kunt terugbetalen. Over de gemakkelijke manier van terug betalen. Over het feit dat bij overlijden het nog niet terugbetaalde gedeelte van de AMRO-Lening wordt kwijtgescholden. Voordat we het vergeten: de AMRO- Lening-folder ligt voor U klaar. VRAGEN ENIGE MAN VREEMDE AAHVARlïïG DINSDAG 12 DECEMBER 1967 ADVERTENTIE T1RUSSEL De secretaris-generaal -■-* van de Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie. de Italiaan Manlio Brosio, meent dat de landen, die bij de NAVO zijn aangesloten, pas in augus tus 1969 dus twintig jaar na de op richting kunnen zeggen of zij de or ganisatie willen verlaten. Met inacht neming van artikel dertien van het verdrag (het verplicht stellen van een opzeggingstermijn van een jaar) bete kent dit, dat geen van de vijftien lan den vóór augustus 1970 uit de NAVO kan treden. De heer Brosio zei dit gisteren in Brussel aan de vooravond van de mi nistersconferentie van de Navo. Over deze kwestie was de laatste maanden wat verwarring ontstaan. Sommige landen menen, dat het voornemen om uit de organisatie te treden ook in au gustus van het volgend jaar al ken baar kan worden gemaakt. In kringen van de NAVO overheerst overigens de mening, dat het nog lang niet vaststaat dat enkele leden, en dan met name Frankrijk, de NAVO in 1969 de rug zullen toekeren. De secretaris-generaal legde de vin ger op de hoge defensiebegroting van de Sovjet-Unie. Van een dramatische ontwikkeling in de Oost-West-verhou ding kan volgens hem echter niet wor den gesproken. De heer Brosio zei, dat de kwestie-Cyprus in de eerste plaats een zaak was die tussen Griekenland en Turkije moet worden opgelost. Hij vond dat de tijd nog niet rijp was om in de NAVO diepgaand over Cyprus te discussiëren, hij zal in ieder geval wel verslag uitbrengen van zijn missie naar het woelige eiland. Een belangrijk onderwerp van ge sprek zal ook zijn de Russische mari tieme activiteiten in de Middellandse Zee, die de laatste jaren aanzienlijk zijn toegenomen. De heer Brosio zag wel enkele positieve mogelijkheden. Hij zei dat bekeken zal worden wat de gezamenlijke gedragslijn op dit punt kan zijn. Een ander in het oog lopend punt op de agenda is de behandeling van het rapport over de toekomstige taken van de Alliantie (het zogeheten plan-Har mei, genoemd naar de Belgische mi nister van Buitenlandse Zaken, die daartoe vorig jaar het initiatief nam). Dit rapport, waarin wordt voorgesteld verschillende studiegroepen in te stel len, acht vooral de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk zeer belangrijk. De werkgroep voor nucleaire plan ning van de NAVO, die vorig jaar de cember werd ingesteld, zal haar voor jaarsvergadering in 1968 in Den Haag houden. Daar zullen ook de resultaten worden bekendgemaakt van de techni sche en militaire studies, die op de laatste vergaderingen van de groep in Washington en Ankara zijn besproken. Een van de belangrijkste onderwer pen in deze studies is om de Europese frontgebieden vaste nucleaire ladingen aan te brengen. De frontgebieden, die voor dit soort ladingen in aanmerking komen, liggen in West-Duitsland en Turkije. Nu al is bekend dat de Turken niet onverdeeld gelukkig zijn met de aanleg. De Turkse regering zou verder op het standpunt staan, dat alleen de Tur ken zullen weten waar de mijnen als die er zullen komen, liggen. Alleen een Turk zal hier zijn vingers aan de trek ker mogen hebben. De Amerikaanse minister van De fensie, Robert MacSamara, is niet in Brussel aanwezig. Washington zou heb ben laten weten dat de aanstaande di recteur van de Wereldbank op verzoek van president Johnson in Amerika is gebleven. Hij moet daar meehelpen om een oplossing te vinden voor de proble men, die aan het opstellen van de de fensiebegroting voor 1969 zijn verbon den, terwijl verder aangelegenheden over het Internationaal Monetair Fonds zijn aanwezigheid in Washing ton vereisen. In het nieuwe tijdelijke hoofdkwartier van de NAVO werd zijn wegblijven druk besproken. Graag had men opnieuw zijn visie over de kwes- tie-Viëtnam gehoord. Minister McNa- mara wordt vervangen door zijn mede werker Paul H. Nitze. ■RANKFORT Vier of vijf gemas kerde mannen hebben gisteren in Frankfort in West-Duitsland 270.000 gulden buitgemaakt bij een overval. In de parkeergarage van een waren huis overvielen zij drie banklopers. Twee van de banklopers werden neer geslagen, waarbij één van hen ernstig werd gewond. De derde liet zijn koffer tje met geld vallen en rende weg om de portier te waarschuwen. De overvallers reden daarop met een gereedstaand busje naar de eerste ver dieping van de garage, waar zij de wagen in brand staken. Een verstik kende rook vulde het gebouw. Perso neel van het warenhuis kwam er op af en waarschuwde de brandweer. De rovers maakten van deze ver warring gebruik om de benen te ne men. NEW YORK Een vrouw heeft zich gisteren bij een benzinepomp in New York in brand gestoken. Zij had bij de pomp twaalf liter benzine gekocht. Een straat verder had zij de brandstof over zich heengegoten en aangestoken. De vrouw is levensgevaarlijk gewond in een ziekenhuis opgenomen. niiiiiimitiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiHmmiiimMimHiiiiiiHiiiiii r bemanning van vier leden s 5 gaat zich voorbereiden op de 5 i eerste vlucht met de Concorde, het r eerste sneller dat het geluid vlie- i E gende passagierstoestel. Jaren gele- E E den werd die vlucht al vastgesteld E E op 28 februari 1968. Het is evenwel E onzeker of die datum kan worden E gehaald. E De Concorde is gisteren uit de E E hangar gerold van de vliegtuigfa- E E briek Sud-Aviation in Toulouse om E E haar te tonen aan een groot aantal E autoriteiten. Het is een produkt van E E Franse en Engelse samenwerking. E S Bij deze gelegenheid heeft Antho- E nv Wedgwood Cenn als Engelands E E minister van Techniek een oneffen- E E heid willen gladstrij'ken bij de ver- E wezenlijking van dit gezamenlijke E E project. De Engelsen spraken tot dusver E steeds over de Concord (zonder e), E terwijl de Fransen vasthielden aan E Concorde. Aan die spellingskwestie E E zijn eindeloze discussies, ettelijke s E besloten er dan maar zelf een eind E aan te maken. Van nu af zal de Britse Concorde ook met een „e" E E worden gespeld... De letter „e" van E E excellent, Engeland, Europa en van E S Entente de combinatie van sym- E S pathie en genegenheid, die onze E twee landen verbindt." Intussen hebben beide landen nog E E niet besloten tot de kostbare organl- satie voor het in serie bouwen van E dit vliegtuig. Men wil eerst afwach- E E ten hoe de resultaten van de proef- E vluchten uitpakken. TmiiiiiiiiiiimiMimmiiiiiiMiiniiiiiiiiiiMiHiiiiiiT TURIJN De als parachutist inter nationaal befaamde Italiaan Giorgio Rinaldi-Ghislieri heeft gisteren voor een rechtbank in Turijn toegegeven dat hij spionnen voor de Sovjet-Unie heeft opgeleid. De Russen hadden hem geleerd om te gaan met zaken als on zichtbare inkt, miniatuur microfoons, codes en camera's. Deze bekentenis kwam op de eerste dag van een van de grootste spionage- processen in Italië sinds de tweede we reldoorlog. Terecht staan: de 39-jarige Rinaldi, zijn tien jaar oudere vrouw Angela-Maria, die een kunst- en antiek winkel dreef en de chauffeur van het echtpaar, de veertigjarige Armando Girard. De arrestatie van het drietal in maart leidde tot het oprollen van een wijdvertakt Europees spionage- net. Een Russische diplomaat werd als contactman van Rinaldi door Italië uit- ADVERTENTIE gewezen. Rinaldi ontkende gisteren dat hij zelf ooit had gespioneerd. Hij vertelde dat hij in 1956 door een Russische ko lonel was benaderd tijdens een para chutistendemonstratie in Turijn. Hij had toen 350.000 lire (ongeveer twee duizend gulden; aangenomen onder voorwaarde dat hij nooit tegen zijn va derland zou moeten spioneren. Zijn ont kenning was echter in scherpe tegen spraak met de akte van beschuldiging die werd voorgelezen. De Italiaanse contraspionagedienst had het echtpaar al jarenlang gescha duwd. Op 15 maart werd chauffeur Gi rard aan de Frans-Italiaanse grens ge grepen. In zijn auto waren microfilms met opnamen van Amerikaanse bases in Spanje en Noord-Italië verborgen. In de appartementen van de Rinal- di's werden uitgebreide spionage-appa- ratuur en lijsten met namen gevonden. Rinaldi bleek niet veel moeite te heb ben gehad om de Russen belangrijke inlichtingen te verstrekken. Als val schermspringer van naam hij ver beterde in 1963 het Italiaanse hoogtere cord en leidde parachutisten op in Zwit serland en Spanje had hij gemakke lijk toegang tot alle vliegvelden en ba ses. Veel militairen van de NAVO wa ren zijn vrienden. Rinaldi was ook ver scheidene keren in de Sovjet-Unie. Het echtpaar Rinaldi staat een ge vangenisstraf van vijftien jaar te wachten als alle beschuldigingen zijn bewezen. Girard zou een minder be langrijke verdachte zijn. PARIJS (AP) Veertien Franse professoren hebben geprotesteerd te gen anti-joodse uitlatingen in een toe spraak die president De Gaulle op 27 november hield. In een brief aan de Franse president schrijven de professoren, allen Joodse Fransen, onder andere: „Als Franse burgers zijn wij gekwetst door uw pre sidentiële uitspraak waarin hét Joodse volk ervan wordt beschuldigd altijd „zelfverzekerd en bazig" te zijn ge weest en nog te zijn. Wij protesteren tegen deze bewuste in diskrediet bren gende formule." In de brief wordt niet gerept over antisemitisme, maar er wordt wel op gezinspeeld. Zo schrijven de professo ren verder: „Het is pijnlijk voor ons om op te merken dat de bevrijder-pre sident, om wie zo velen van ons zich hebben geschaard in de meest kritieke ogenblikken, het riskeert om eeuwen oude vooroordelen, waaronder wij zo verschrikkelijk hebben geleden, op nieuw in het leven te roepen en te verspreiden door een valse tendentieu ze verklaring." Sprekend over de oorlog in het Mid den-Oosten had president De Gaulle in een persconferentie Israël gebrand merkt als agressor. Het Joodse volk had, naar hij zei, „bij tijden in bepaalde landen kwaadwilligheid uitgelokt of, nauwkeuriger uitgedrukt, verwekt." ADVERTENTIE Kostelijk voor uw kinderen alcoholvrij druivensap MOSKOU Het bestuur van 't Rus sische Rode Kruis heeft meegedeeld dat Albanië Russische medicamenten en voedsel voor de slachtoffers van de aardbeving van twee weken geleden heeft geweigerd. Albanië staat in het Chinees-Russische ideologische geschil aan de kant van China. PARIJS De Franse politie onderzoekt wat er is gebeurd met het twaalfjarige meisje Marie-Claude Gervais, dat, na twee dagen vermist te zyn geweest, gis teren dood is gevonden. Sectie bracht aan het licht dat het kind, dat was ver dwenen toen zij haar broertje van school haalde, na haar dood in het water moet z(jn terechtgekomen. Haar dood is veroorzaakt door twee zware slagen op het hoofd. Kikvorsmannen vonden gisteren haar lijk op twintig kilometer van haar huis, dicht bij de plaats waar eerder haar tas was gevonden in een kanaal waar van men de waterstand had verlaagd om het zoeken te vergemakkelijken. Van een eventuele moordenaar is nog geen spoor gevonden. De mogelijkheid van een ongeluk blijft bestaan, al wordt er in de eerste plaats gedacht aan een ontvoering. Over het andere geval van ontvoering en moord, in Versailles, is niet veel meer bekend geworden. De jeugdige moordenaar, de vijftienjarige Francois M., is gisteren naar de gevangenis over gebracht. Tevoren was hij in staat van beschuldiging gesteld. Hij kan ge straft worden met tien tot twintig jaar jeugdgevangenis. De politie, die hem achttien uur lang heeft verhoord, staat versteld over de intelligentie en de hardheid van de jon ge misdadiger. Hoewel hij zijn zeven- ANTWERPEN (ANP) De dia manthandel in Antwerpen is opge schrokken door het onverwachte ver trek van een Indiër met vrouw, kinde ren en een partij nog niet betaalde dia manten ter waarde van negen miljoen gulden. Er zou geen aanklacht tegen de man zijn ingediend. Juristen hebben herinnerd aan een soortgelijke affaire van enige maan den geleden. Toen vertrok een Japan ner met de noorderzon met een niet betaalde partij diamant ter waarde van zeven en een half miljoen gulden. Daarop was evenmin een aanklacht in gediend, maar een delegatie van Ant werpse diamantairs naar Tokio ge stuurd. Het is niet bekend hoe de zaak is afgelopen. *-*vO r-o M V r> BONN Agenten van de Westduitse contraspionage houden voortdurend scherp toezicht op de activiteiten van links-georiënteerde studenten, die „stre ven naar omverwerping van de parle mentaire democratie". Het Westduitse ministerie van Binnen landse Zaken, dat dit bekend heeft ge maakt, zegt dat dit nodig is omdat de uiterst-linkse bond van socialistische Westduitse studenten in het geheim de studentenongeregeldheden in West-Ber- lijn had veroorzaakt. Ook zou deze bond geheime contacten hebben met soortgelijke organisaties in het buiten land. ADVERTENTIE voor f.118,37 in de maand EEN SERVICE VAN DE AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK jarig slachtoffertje, Emmanuel Mail- liart, meteen na de ontvoering had ver moord, speelde hij een hele week lang een afschuwelijk spel van vraag en ant woord met de vader van Emmanuel. Hij verhoogde telkens het losgeld, dat in twee van de drie gevallen ook wer kelijk werd betaald. Toen de heer Malliart, om. te controleren of zijn kind nog wel werkelijk in leven was, vragen stelde die alleen Emmanuel kon beant woorden (zoals „Hoe heet onze hond?"), liet Francois M. hem weten dat hij het niet wist, maar dat de ont voerde de volgende dag vrijgelaten zou worden, mits het losgeld nog eens werd verhoogd. Frangois heeft tegenover de politie verklaard dat hij nooit tot een dergelij ke daad gekomen zou zijn, wanneer zijn ouders niet gescheiden waren geweest. Omdat zijn vader uit zijn leven was verdwenen, deed hij thuis wat hij wilde. „Ik was immers de enige man in huis", zei hij. ROME De Italiaanse staatsspoor wegen hebben bekendgemaakt, dat de dienstregelingen vanaf volgend jaar in vele talen en het Esperanto zullen wor den gedrukt. De zomerdienstregeling 1968 zal het eerste Italiaanse „staatsstuk" zijn, dat in het Esperanto verschijnt. De algeme ne inlichtingen en de verklaringen wor den reeds in het Italiaans, Engels Frans, Duits en Spaans gedrukt. In een communiqué wordt verklaard, dat tenminste elf landen, de meeste in Europa, het Esperanto in de dienstre gelingen hunner spoorwegen gebruiken. Een Italiaanse vereniging van spoor- mannen met belangstelling voor Espe ranto is verzocht een correcte verta ling van de dienstregeling in het Espe ranto te verstrekken. KOPENHAGEN Er bestaat nauwe lijks nog twyfel over de vraag of de Deense onderzeeër Delfinen de Zweed se viskotter Malarö vorige week in het Skagerak in de grond heeft geboord. Op de verbogen periscoop van de onder zeeër zijn sporen van hout en verf ge vonden, die volgens de werf, waar de Malarö onlangs werd gerepareerd, in derdaad van de kotter afkomstig zijn. De toedracht van de fatale aanvaring is duidelijk geworden uit het relaas van een andere Zweedse visser, die zich in het afgelopen weekeinde bij de politie heeft gemeld. Deze Zweed is de schip per van de kotter Hasselö, een zuster schip van de gezonken Malarö. Hij vis te in de ongeluksnacht samen met de andere kotter. De Delfinen moet de Malarö hebben geraakt, terwijl de onderzeeboot op pe riscoopdiepte voer. De kotter moet ver volgens zijn gezonken binnen de zeven acht minuten die verliepen alvorens de Delfinen boven water kwam. Inmiddels was de Hasselö op de plaats van het ongeluk gearriveerd. De schipper van deze kotter zag het zoek licht van de onderzeeboot de zee aftas ten. Hij gebruikte eveneens zijn schijn werper, maar reageerde niet op het be vel van de onderzeeër om bij te draai en. De kotter vervolgde zijn weg met de snelheid van acht knopen. De onderzee boot maakte niet meer dan drie kno pen. Uit de verschijning van de tweede kotter moet de commandant van de Del finen, kapitein-luitenant ter zee P. B. Nielsen, de conclusie hebben getrok ken, dat de lichte schok die hij had ge voeld, geen ernstige aanvaring beteken de. Het rubbervlot waarop de vier op varenden van de gezonken kotter zich probeerden te redden, heeft Nielsen door de zware sneeuwval niet kunnen waarnemen. De vissers vroren dood. Vandaag worden de kapitein-luite nant Nielsen en de getuigende Zweedse visser gehoord door de maritieme rechtbank in Kopenhagen. LONDEN Vijftig Britse artsen, die naar de Verenigde Staten en Cana da waren geëmigreerd, hebben beslo ten naar Groot-Brittannië terug te ke ren, aldus heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Zij zijn hiertoe bewogen door een de legatie van vijf Britse medici, die in het najaar naar Noord-Amerika was gezonden. De regering betaalt de terugreis voor de artsen en hun gezinnen. Waarom ke ren zij terug? „Sommigen hadden gewoon heim wee", aldus een woordvoerder voor het ministerie, „terwijl anderen zich niet konden' aanpassen of tot de conclusie waren gekomen, dat het leven in Ame rika niet was wat zij ervan verwacht hadden". Volgens het ministerie hebben nog 90 artsen in de Verenigde Staten en Cana da belangstelling voor terugkeer naar Groot-Brittannië. 4 ls advocaat, minister, rechter van het opperste gerechtshof en ambas sadeur bij de Verenigde Naties, stond Arthur Goldberg bekend om zijn on derhandelingstalent in delicate om standigheden en zijn rechtvaardig heidsgevoel. Zijn stelregel was, ook als de zaken er hopeloos uitzagen: „een doodlopende straat bestaat niet". Collectief onderhandelen en het recht houden hem al sinds zijn 12e jaar bezig. Goldberg kreeg, als de jongste van acht kinderen van een geëmi greerde Russische venter, de smaak van collectief onderhandelen te pak ken op twaalfjarige leeftijd in de krottenwijken van Chicago waar hij voor 3,80 dollar per week schoenen rondbracht. Samen met een vriendje werd hem ge vraagd ook donderdagavond te wer ken om geld voor eten. Zij weiger den en werden ontslagen. „Ik kwam tot de ontdekking", zei Goldberg ja ren later, „dat je voor kracht door eenheid meer dan twee mensen no dig hebt". Sindsdien beheerst hij het onderhande len tot in zijn vingertoppen als ge zien jurist tijdens een kwart eeuw, als minister van Arbeid in de rege- ring-Kennedy en als Amerikaans am bassadeur bij de Verenigde Naties. Op deze hoge en moeilijke posten was Goldberg een hard, 'maar begrijpend onderhandelaar, die zijn argumenten altijd staafde met feiten en gegevens. Hij schijnt als een computer in staat te zijn gegevens op te nemen. Ver teld wordt dat hij op de dag dat pre- ARTHVR GOLBERG carrière sident Johnson hem tot ambassadeur bij de VN" benoemde van 'n pauze pro fiteerde met het doorwerken van 40 boeken en tientallen rapporten over de kracht en zwakheden van de Ver enigde Naties. /"'oldberg heeft in al zijn activiteiten de aandacht getrokken, vanaf het ogenblik dat hij in 1920 loopjongen werd. Op 15-jarige leeftijd kwam hij van de HBS waar hij maar 3V« jaar over deed en bezocht eni ge tijd 's morgens het Crane Junior College en 's middags de universiteit van St. Paul, waarbij hij 's avonds in een bibliotheek werkte. Toen hij in 1929 afstudeerde in de rech ten aan de Northwestern Universi teit was hij de beste van zijn jaar. Als advocaat van de verenigde metaal- bewerkersbond, speelde Goldberg een belangrijke rol bij de onderhandelin gen die in 1949, 1951 en in 1959 met moordende stakingen gepaard gingen. Als advocaat van het congres van in dustriële organisaties ageerde Gold berg voor deze groep tegen bonden onder communistische leiding. Bij de fusie van het CIO met de Ameri kaanse federatie AFL speelde hij 'n grote rol. Goldberg, ~e meester-onderhandelaar, werd de vredestichter tussen werk nemers en werkgevers als minister van Arbeid onder Kennedy. In deze hoedanigheid raakte Goldberg met zijn grote ervaring met arbeids geschillen betrokken bij de meest verschillende problemen: van een verlammende staking van sleepboten in de haven van New York tot een dreigende staking van de musici van de Metropolitan Opera. Bij een opiniepeiling bleek destijds, dat de activiteiten van de regering om 't landbelang te beschermen bij ar beidsgeschillen, de meeste waarde ring kregen van alle aspecten van het beleid. HPoen Goldberg op 1 oktober 1962 de opvolger werd van Felix Frank furter bij het opperste gerechtshof, zei president Kennedy, dat Goldberg „een benijdenswaardige staat van dienst aan de balie" had en dat „zijn karakter, temperament en bekwaam heid hem buitengewoon geschikt ma ken voor de functie van rechter". Toen Goldberg's vrouw Dorothy van de benoeming hoorde zei ze: „Dit is iets ongelofelijks. Dat heeft hij altijd gewild." Maar toen president Johnson hem in 1965 vroeg de V.S. te vertegenwoor digen bij de Verenigde Naties, gaf Goldberg zijn levenspositie bereidwil- lig op, met de belofte dat hij bij de V.N. naar vrede zou streven met be hulp van het volkenrecht. „Het alternatief van vrede is de onder gang". verklaarde hij, „en dat weten we allemaal". Bij de V.N. werd hij de opvolger van Adlai Stevenson, die in Londen plotseling was overleden. In tegenstelling tot de welsprekende Stevenson, stond Goldberg, met zijn wilde witte haardos en jeugdig aan doende vitaliteit, bekend om zijn dof fe, soms hese stem, zijn onbewogen gezicht en bovenal om zijn houtsnij dende argumenten. Een permanente vertegenwoordiger van de V.N. zei eens dat Goldberg zich er doorheen sloeg „met be kwaamheid, moed, ijver en geluk". Goldberg zei zelf over zijn werk bij de Verenigde Naties: „Ik maak me geen illusies dat vrede snel tot stand kan worden gebracht. Maar ik ver trouw erop dat we er stapje voor stapje dichterbij zullen komen." Nu is hij afgetreden midden in een voor de V.S. spannende tijd.

De Vallei | 1967 | | pagina 4