Koorts houdt Post van wielerbaan Henk van Velzen na vijf ritten vijfde in kopgroep Olympische Winterspelen kosten achthonderd miljoen gulden Aad Jansen incasseerde nederlaag tegen Petit RTTV 2 door revanche op Treffers 1 in promotiegroep Engelse wedstrijden op extra-toto Legatoprijs is topper in Hilversum Nottingham Forest betaalde 100.000 pond voor Jim Baxter Jammer Toekomstzesdaagse praktisch beslist Manager Kallen verliet Fortuna Engeland in finale Koning-Gustaafbeker Fransman bokste in hoog tempo Zwaarder Panters 1 morgen bij Nijenrode op bezoek ADO-Dinamo Kiev gaat niet door \j\S Danielsson met Ajax mee naar Israël Maxim Hamel naar Nederlandse Comedie ZESDAAGSE VAN AMSTERDAM Geschrokken Gevolgen Minder glans De stand Zesdaagse van Munster Vlam wordt ontstoken Strenge kritiek Waardevol Volleybal SCHELVISLEVER GARNALEN PALING ROLMOPS HARING r'agina 9 DIN'S DAG 12 DECEMBER 1967 AMSTERDAM Tegen acht uur gisteravond sloot zesdaagse-dokter A. M. Farber behoedzaam de deur, waar achter Peter Post lag. De Amstelvener had last van ingewandstoornissen na het drinken van te koude dranken, zo werd in een medische verklaring vast gelegd. „Voor middernacht", zei de dokter resoluut, „zal hij zeker niet op RUDI ALT1G in z'n eentje de fiets mogen. Daarna zal ik wel ver der zien". Wedstrijdleider Arie van Vliet be sloot het wielerkoppel Post-Altig ver volgens tot dat tijdstip te neutraliseren. De uiterste termijn van neutralisatie ligt volgens de reglementen op 24 uur. Dit betekent dat het favoriete duo ze ker vanmiddag om één uur weer nor maal strijd moet leveren; als Post dan nog niet is hersteld wordt hij uit de strijd genomen. De opzienbarende mededeling van dokter Farber sloeg uiteraard in als een bom. Temeer, omdat eerder op de dag de rust, die Post zichzelf gunde, meer weg had van een middagslaapje. „Een beetje uitrusten", glimlachte Jan Janssen sussend. Hij had ongelijk, maar niemand kon hem dat kwalijk nemen. Ook organisa tor Kurt Vyth, geschrokken terugge keerd van een zakengesprek in Bunnik omdat de ster van de show wellicht niet langer kon optreden, kon aanvan kelijk gerustgesteld terugkeren van de ziekenboeg, die voor nieuwsgierigen hermetisch gesloten bleef. „Niet om dat dat nu juist Post treft, maar om dat de gezondheid van de renners mij persoonlijk aangaat heb ik meteen mijn conferentie afgebroken. Maar het schijnt mee te vallen. Post heeft bijna geen koorts." Loek Post. de zorgeloos lachende vrouw van de vedette: „Wij gaan er geen drama van maken hoor. Peter zit vanavond weer op de fiets." Post zat gisteravond niet op de fiets. De koorts was plotseling gestegen. Al- tig moest voorlopig alleen over de baan. Hij moest aantreden, zo werd overeenkomstig de reglementen be paald, zodra de Deen Lykke in de baan kwam. DEN HAAG De sporttoto heeft, om geen inleg verloren te laten gaan, voor het komende weekeinde een extra toto ingelast waarvoor het zesde reser veformulier moet worden gebruikt. Op dit reserveformulier staan geen wed strijden vermeld. De extra-toto, die op Engelse voet balwedstrijden is afgestemd, betreft de volgende ontmoetingen: 1, Chelsea - W.B.A., 2. Coventry - Burnley, 3. Liverpool - Mancester City, 4. Manchester United - Everton, 5. Not. Forest - Sheffield United, 6. Sheffield Wednesday - West Ham, 7. Southamp ton - Newcastle United, 8. Stoke City - Arsenal, 9. Sunderland - Leeds United, 10. Tottenham - Leicester City, 11. Wol verhampton - Fulham, 12. Bolton Wan derers - Birmingham, Queens Park Rangers - Portsmouth. Reservewed- strijden: 14. Aston Villa - Norwich City, 15. Blackpool - Preston North End. Formulieren voor de uitgestelde toto 25 kunnen deze week nog worden na- ingeleverd. ROTTERDAM Vanochtend pas wordt beslist of de draverijen, die voor vanavond in Hilversum op het pro gramma staan, doorgaan. Moet men van verre komen, dan kan het nuttig zijn eerst even de Nederlandse Draf- en Rensport te bellen (070-185220) over het al of niet doorgaan. Het programma is aardig met als top per de Legatoprijs, waarin vijftien paarden uit de goede klasse achter de startauto komen. Satan Hanover, Aris- to Scotch en Bento Kitty zijn hier op papier de favorieten, lijkt ons. Om half zeven is de eerste start. Het programma: ADAGIOPRIJS (2040 m): Rijder P. Smit (Fina of Furie) Friday Fred dy Scotch. ALLEGROPRIJS (2040 m., voor leer lingen met trio): Feny Hollandia Ed- sel Filter. ALLEGRETTOPRIJS (2000 m„ eer ste afd. autostart): Eros Hollandia Fonne H Cicero Wilkes J. ANDANTEPRIJS (2420 m): Donna Valentina Evaliene Eugeen Z. Outsider: Dorita H. AGITATOPRIJS (2000 m., eerste afd. autostart, met trio): Dandy H Detra Dorothea. LEGATOPRIJS (2000 m., autostart): Satan Hanover Aristo Scotch Bento Kitty. AGITATOPRIJS (tweede afd.): Eulo- gie II Blanchefloor Beautiful Star. LARGOPRIJS (2020 m., met trio): En try Volann Alma Axkit Carma. ALLEGRETTOPRIJS (tweede afd.:) Edelscott Six Firestone Fortu- na. LONDEN Nottingham Forest, mid denmoter uit de Engelse eerste divisie heeft Sunderland 100.000 -pond (ruim 860.000 gulden) betaald voor halfspe- ler Jim Baxter. Baxter, die 27 jaar oud is en 32 wed strijden voor het Schotse nationale elf tal heeft gespeeld, is de zesde Engelse speler waarvoor 100.000 pond op tafel is gelegd de andere vijf zijn Denis Law (Manchester United), Tony Hate- ley (Liverpool), Alan Birchenall (Chel sea), Mick Jones (Leeds United) en Alan Ball (Everton). Sunderland, dat op de ranglijst van de eerste divisie twee punten achterstand heeft op Not tingham Forest, kocht Baxter in mei 1965 van Glasgow Rangers. Sunderland betaalde toen 72.500 nog niet gedevalu- aan de Schotse topclub. Uiterst belangrijke gevolgen kan de ze ziekte hebben voor de Denen Palle Lykke en Freddy Eugen: een meestal monter rondstappend tweetal. Zij - vo rig jaar tweede in Amsterdam, ook de ze keer het enige koppel dat de leiders werkelijk bedreigen kan - schijnen de combine te schuwen, wensen te rijden voor eigen kans. Caballero's manager Frans van der Ende, die dit Deense koningskoppel voor een koopje binnenhaalde, argu menteerde: „Zij hebben dit seizoen al gewonnen in Montreal, Londen en Zü- rich dus kunnen zij eisen stellen. Wat de renners onderling uitmaken valt ook voor mij moeilijk te overzien. Maar het staat wel vast dat zij hier willen winnen. Ik heb ze trouwens een heel behoorlijke premie in het vooruitzicht gesteld." De zesdaagse verloor overigens gis teravond wel iets van de glans van de vorige dagen. Ondanks de aanwezig heid van duizenden meelevende toe schouwers. Ondanks een spectaculair omlijstend programma. Ondanks de monstraties van judogrootheid Wim Ruska en oud-kampioen Bep van Kla veren (60). Ondanks alles. Want terwijl de show toch moest doorgaan, lag Peter Post hoog in de RAI op zijn bed. Wachtend op het jawoord van de dok ter. De stand was dinsdagmorgen om vijf uur bij de neutralisatie: 1. Lykke-Eugen (Den.) 63 pnt. Op 1 ronde: 2. Renz-De Loof (Dld./Zwit.) 252 pnt; 3. Altig-Post (Dld./Ned.) 227 pnt (Post 'S geneutraliseerd wegens ziekte). 4. De Roo-Pfenninger (Ned./Zwit.) 199 pnt. Op 4 ronden: 5. Fore-Verschueren (Belg) 89 pnt. Op 5 ronden: 6. Janssen-Koel (Ned.) 168 pnt. Op 10 ronden: 7. Duyndam-Beghetto (Ned./It.) 186 pnt. Op 11 ronden: 8. Karstens-Severeyns (Ned./Belg) 104 pnt. Op 24 ronden: 9. Wagtmans-Baensch (Ned./Aus.) 84 pnt. Op 38 ronden: 10. Schuuring-Vianen (Ned.) 184 pnt. Op 47 ronden: 11. Zoet-Nijdam (Ned.) 149 pnt. VEENENDAAL. Ondanks de zwa re sneeuwval was het in Den Treek/ Henschoten meegevallen met de be langstelling voor de 5de cross in Mid den-Nederland-verband, die door boven genoemde vereniging werd georgani seerd, al waren heel wat renners door de slecht begaanbare wegen verhin derd. Het parcours, waaruit om begrij pelijke redenen de heuvels verdwenen waren, was door de vele sneeuw ontzet tend zwaar, al was dat vooral aan de winnaars in de amateurs- en nieuwelin genklassen, Cor Rutgers en J. van Lij enhorst (beiden „De Adelaar") niet zo te bemerken. Vooral Rutgers was nog opmerkelijk fris en dat bewijst, dat hij in een goede vorm steekt. Slechts acht amateurs gingen van start op een parcours van 1500 m leng te en vanaf het begin was Rutgers kop man, op de voet door de nieuwelingen Van Leijenhorst en A. Verbeek ge volgd. Daarna volgde de 2e amateur, Gerrit Ruttenberg. Rutgers vergrootte langzaam zijn voorsprong en kwam als winnaar over de eindstreep. Rutten berg werd 2e en Rob de Haas eindig de als 3e. Ko Mocking, sterk begonnen, zakte af naar de vierde plaats, net voor Rik Hees. Jan Vlastuin uit Scher- penzeel werd 7e. De koplopers bij de nieuwelingen (al le renners gingen gelijk van start, het geen het aantal van dertig wel toeliet), A. Verbeek en J. van Leijenhorst, be heersten de strijd volkomen. In het kielzog van amateur Cor Rutgers na men zij op hun mede-deelnemers een flinke voorsprong en vochten een onder linge strijd uit, door Van Leijenhorst in zijn voordeel beslist. Max de Vries (ge broken achteras) werd 4e en Aart-Jan Schurink uit Woudenberg 6e. Jan van Garderen (Hamersveld) werd 8e en Henk Hendriksen (Rhenen) 10e. Van de vier gestarte veteranen was A. Vroege uit Arkel de snelste. Hij leg de het zware parcours het vlugste af en werd op de 2e plaats gevolgd door A. van Mildert, die daarmede Ad's broer Dirk Vroege nu eens te vlug af was. B. Alfrink kwam als laatste bin nen. P. Vlaanderen uit Utrecht nam de leiding bij de A-adspiranten en stond die niet meer af. Hij werd op de 2e plaats gevolgd door J. Fresen en als 3e kwam H. Stekelenburg binnen. Ro nald de Beer uit Woudenburg lag gerui me tijd op de 3e plaats, maar tegen het einde moest hij die plaats afstaan en genoegen nemen met de 4e; Mees Wagenveld (Woudenberg) werd 5e. B-adspirant J. Schaafsma was dit maal weer eens de snelste en hij was daarmede zijn clubgenoot H. Hees de baas. R. Berendse werd 3e. Het was jammer dat het volledige parcours niet gebruikt kon worden, waardoor de cross-selecteur van de KNWU, de heer Katan, de renners niet op hun juiste waarde kon schatten. Uitslagen: amateurs: C. Rutgers; G. Ruttenberg; R. de Haas; K. Mocking; R. Hees; J. van de Broek; J. Vlastuin; A. Severs. s Nieuwelingen: J. van Leijenhorst; A. Verbeek; J. Smit; Max de Vries; M. Jamin; Aart-Jan Schurink; C. van Leij enhorst; Jan van Garderen; H. Bran- denhorst; Henk Hendriksen; J. Mater. Veteranen: A. Vroege; A. van Mil dert; D. Vroege; B. Alfrink. A-adspiranten: P. Vlaanderen; J. Fresen; H. Stekelenburg; R. de Beer; M. Wagensveld; W. Weyers. B-adspiranten: J. Schaafsma; H. Hees; R. Berendse. De boksgrootheid uit vroeger jaren, Beb van Klaveren, heeft gisteravond tijdens de zesdaagse van Amsterdam een partijtje gebokst tegen zijn zoon Ronnie. AMSTERDAM In de zesdaagse van de toekomst in het Amsterdamse R.A.I.-gebouw is de beslissing praktisch al gevallen. Maandagavond, op de vijfde dag, vergrootte het Nederlandse koppel De Wit/Bongers zijn voorsprong op de naaste concurrenten tot twee ronden. De finale van de toekomstzesdaagse wordt niet op woensdag, maar op dins dagavond gereden. De rit zal dan over een uur gaan. De uitslag van de vijfde rit: 1. De Wit/Bongers (Ned.) in 45 min. afgelegd 38.300 km11 punten, (op 1 ronde) 2. Serruys/Peelman (Belg) 16, 3. Claus- meyer/Bautz (Did.) 11, 4. Webb/Van de Ruit (G.B./Ned.) 3, (op 2 ronden) 5. Mi- chiels/Kipping (Belg/Ned.) 10, 6. Harry Jansen/Van Midden (Ned.) 5, 7. Pen- nings/Loevesyn (Ned.) 4, 8. Niemeyeri Groenewegen (Ned.) 0, (op 3 ronden) 9. Nieuwkamp/Stam (Ned.) 6 pnt. Het klassement na vijf dagen: 1. De Wit/Bongers 64, (op 2 ronden) 2. Ser ruys/Peelman 69, (op 3 ronden) 3. Claus- meyer/Bautz 50, (op 5 ronden) 4. Mi- chiels/Kipping 50, (op 6 ronden) 5. Har ry Jansen/Van Midden 28, (op 11 ron den) 6. Webb/Van de Ruit 27, (op 12 ronden) 7. Pennings/Loevesyn 12, (op 14 ronden) 8. Nieuwkamp/Stam 20 en (op 15 ronden) 9. Niemeyer/Groenewe- gen 12 pnt. ROTTERDAM Tegenstellingen over de wijze waarop de functie van manager moet worden uitgeoefend tus sen het bestuur van de eredivisieclub Fortuna'54 en manager Huub Kallen hebben laatstgenoemde doen besluiten zijn functie bij de Geleense voetbal club neer te leggen. Huub Kallen had aan het einde van het vorige seizoen deze taak op zich genomen, nadat Huub Adriaans besloot zich uit de voetbalsport terug te trek ken. Of er bij Fortuna een nieuwe ma nager zal worden aangesteld is nog niet bekend. Kallen: „Mijn opvattingen over mijn functie als manager strookten niet met de mening van het bestuur. Ik heb de opbouw van Fortuna'54 op mijn eigen manier gezien en ik kan niet werken met mensen die andere methoden voorstaan. Het is jammer, maar ze zoeken het zelf maar uit." GRENOBLE Wanneer generaal De Gaulle op 6 fe bruari in de Franse universiteits- en industriestad Greno ble de tiende Olympische Winterspelen voor geopend ver klaart, staat in elk geval één ding vast: het zullen de duurste uit de geschiedenis zijn. Ruim achthonderd mil joen gulden heeft de organisatie van deze Winterspelen ge kost; precies vijftig maal zoveel als die, welke in 1936 in Garmisch Partenkirchen werden gehouden. Een vergelijking tussen Grenoble en Garmisch Parten kirchen is echter onmogelijk. De belangstelling voor de Winterspelen is sedert 1924, toen in Chamonix de eerste Winterspelen werden gehouden, zó toegenomen, dat het geen destijds in Garmisch Partenkirchen als zeer luxueus en overdreven werd beschouwd, nu zelfs niet meer aan minimale eisen zou voldoen. MUNSTER De Westduitsers Kern- per en Oldenburg hadden dinsdagmor gen om zes uur de leiding in de zes daagse van Münstër. DeWestduitse koppels Junkermann-Schulze en Boel- ke-Grossimlinghaus en het Westduits- Belgische duo Bugdahl-Sercu lagen in dezelfde ronde als de leiders. De stand aan de kop luidde dinsdag morgen: 1. Kemper-Oldenburg (W.-Dld.) 409 pnt; 2. Junkermann-Schulze (W.Dld.) 298: 3. Bugdahl-Sercu (W.-Dld.-B.) 193; 4. Boelke-Grossimlinghaus (W.-Dld.) 190. Op één ronde: 5. Rudolph-Roggendorf (W.-Dld.) 500. Op zes ronden: 8. Van der Lans-Louis Pfenninger (Ned.-Zwits.) 237. ATHENE Zaterdag zal in het Griek se Olympia de vlam ontstoken worden die tijdens de Olympische Winterspelen in Grenoble moet branden. De ceremo nie in Olympia zal worden bijgewoond door koning Constantijn, afgevaardigde van het Griekse Olympische Comité en de organisatie in Grenoble. Via Athene wordt de Olympische vlam naar Frankrijk gevlogen waarna ruim zevenduizend estafettelopers, skiërs en wielrenners er voor zullen zorgen, dat de vlam op 6 februari om twee minu ten over half vijf in het Olympisch ijs stadion van Grenoble wordt binnen gebracht om daar tot 18 februari te branden. In verhouding tot recentere Olympi sche Winterspelen als die van Oslo (1952), Cortina d'Ampezzo (1956), Squaw Valley (1960) en Innsbruck (1964) zijn de voorbereidingen in Gre noble dermate geweldig en zonder weer ga, dat alle vergelijkingen mank gaan. Nog nooit tevoren zijn voor Olympi sche Winterspelen zulke geweldige sta dions en wedstrijdpistes gebouwd of aangelegd. De inrichting van de verblij ven voor deelnemers, officials en mede werkers van het organisatiecomité is zeer luxueus. Voor de schrijvende pers de radio en televisie zijn zulke omvang rijke maatregelen genomen dat er bij na niets mis kan gaan. Ook zijn enorme bedragen geïnvesteerd in de elektroni sche uitslagapparatuur. In Grenoble en omgeving zijn talloze nieuwe wegen aangelegd en oude verbreed. De stad, die driehonderdduizend inwoners telt, heeft een totaal ander gezicht gekre gen. „Wij hebben alle ervaringen, die zijn opgedaan bij de Olympische Winterspe len van Squaw Valley en Innsbruck, uitvoerig bestudeerd. Jammer genoeg konden ze slechts ten dele gebruikt worden omdat de verhoudingen hier ge heel anders liggen. 't Was voor ons niet alleen noodzakelijk stadions, wedstrijdhallen en pistes te bouwen of aan te leggen die de streng ste kritiek van het Internationale Olym pische Comité en de verschillende inter nationale bonden konden doorstaan, maar tevens moest de infrastructuur van Grenoble veranderd worden om een feilloos verloop van de Spelen te waarborgen", aldus Francois Misoffe, de Franse minister voor jeugd en sport. Uiteraard zijn alle investeringen na 18 februari wanneer de tiende Olympische Winterspelen weer tot het verleden be horen, niet waardeloos. Zij komen Gre noble en omgeving ten goede. Van de totale kosten voor de Olympi sche Winterspelen, betaalt de Franse re gering 75 pet., Grenoble draagt twintig ROTTERDAM Aad Jansen heeft gisteravond in Rotterdam niet zozeer tegen de krachtige stoten maar wèl te gen het hoge tempo en de zeer goede techniek van de Fransman Michel Pe tit moeten strijden. De Franse bokser een paar weken geleden kwam hij tot een onbeslist tegen een van de an dere Nederlandse zwaarwelters, Ver bon kon nu de winst op punten bin nenhalen. Toch was het van Jansen be paald een goede, beheerste wedstrijd. STOCKHOLM Het Engelse tennis- team heeft zich maandagavond in Stockholm geplaatst voor de finale van het toernooi om de Koning Gustaafbe- ker. In de eindstrijd zal Engeland uit komen tegen Zweden, dat Tsjecho Slo wakije met 30 versloeg. De Engelse ploeg nam in het eerste enkelspel al een verrassende voor sprong doordat de linkshandige Roger Taylor met 119 en 62 won van Ma nuel Santana. In het tweede enkelspel in de koninklijke tennishal van Stock holm versloeg Bobby Wilson Juan Gis- bert met 4—6, 6—4 en 6—2. Hierdoor nam Engeland een beslissende voor sprong van 20. In 't begin was alleen Petit aan het woord, vooral door zijn zeer hoge tem po. Hij bokst precies, heeft geen over maat aan kracht maar is technisch vaardig. Na een ronde of drie was Jan sen wel zó warm gedraaid, dat hij on geveer in het tempo van Petit mee kon gaan. Toen ging de zwaardere stoot van de Rotterdammer meetellen. Petit kreeg nogal eens wat te incasseren, maar had altijd wel een antwoord, meestal gericht op Jansens gezicht. Het was al les juist iets fijner afgewerkt, met iets meer beheersing en vaak ook met iets meer voorbereiding van zijn alle acht ronden zeer actieve linkerhand. Jansen verloor, maar in wedstrijden, die hij won, hebben wij hem wel eens minder goed zien boksen. De uitslagen bij de amateurs waren: L. Oranje (Rotterdam) onbeslist tegen R. Verdel (Leiden), H. Beens (Rotter dam) w.o.p. van P. Roeiandse (Lei den), J. Vos (Vlissingen) w.o.p. van L. Karreman (Rotterdam), Zwart (Leiden) w.o.p. van Kok (Rotterdam), L. van Diggelen (Rotterdam) won door opgave in de tweede ronde van H. Corbaat (Vlissingen). pet. bij terwijl het departement Isère vijf pet. voor zijn rekening neemt. „Wij hebben alles gedaan en geen kosten geschuwd om dit grote evene ment in Grenoble tot de best georga niseerde en sportief meest geslaagde te maken zo ver ons dat in de korte voor bereidingstijd van vier jaar mogelijk was", stelt Francois Misoffe, zelf actief skiër. „Vooral de ervaringen, die wij bij de voor-Olympische wedstrijden heb ben opgedaan, waren voor ons zeer waardevol. Ik kan dan ook verzekeren dat fouten, die toen zijn gemaakt, niet zullen voorkomen. Op het weer hebben wij uiteraard geen invloed maar er zijn maatregelen genomen om ook bij slech te weersomstandigheden alle wedstrij den feilloos te laten verlopen". Na vijf ritten is de stand in de kop groep als volgt: amateurs: R. de Haas, 33 pnt.; G. Ruttenberg, 30 pnt.*, H. Haalboom, 28 pnt.; J. van de Broek, 27 pnt.; Henk van Velzen (Scherpen- zeel), 19 pnt.; Matti de Koning (Scher- penzeel), is 9e met 10 pnt. Nieuwelingen: A. Verbeek, 48 pnt.; Max de Vries (Amersfoort), 40 pnt.; J. van Leijenhorst, 37 pnt.; Aart-Jan Schurink (Woudenberg), 27 pnt.; Wim van Dompseler; Herman Hurmel (Vee- nendaal) en Jan van Garderen zijn resp. 13e, 14e en 15e met 6, 5 en 4 pnt. A-adspiranten: H. Blaschke, 32 pnt.; J. Fresen, 25 pnt.; H. Stekelenburg, 23 pnt.; P. Vlaanderen, 21 pnt.; L. van de Kamp, 19 pnt. Op de 8e plaats Mees Wagensveld (Woudenberg) met 9 pnt. Ronald de Beer is 12e met 6 pnt. B-adspiranten: J. Schaafsma, 19 pnt.; H. Hees, 17 pnt.; R. Berendse, 19 pnt.; E. Opheikens, 8 pnt.; J. ten Have, 6 pnt. Veteranen: D. Vroege, 22 pnt.;A. Vroege, 16 pnt.; A. van Mildert, 18 pnt.; N. Withoud, 16 pnt.; B. Alfrink, 10 pnt. Voor de clubcompetitie in Den Treek/ Henschoten kwamen zich 8 renners (w.o. Hans van Velzen uit Scherpen- zeel als gastrenner) melden. Door d* nieuwe sneeuwval was het opnieuw in gekorte parcours nog zwaarder gewor den. Amateur Henk van Velzen, die d« laatste tijd last had van een knieblessu re leverde strijd met nieuweling Max de Vries. Langzaam wist Henk uit Scherpenzeel enige voorsprong te ne men. Zijn enige concurrent in de ama teurklasse, Maarten Middag, had een flinke achterstand. Max de Vries werd dus winnaar bij de nieuwelingen. Woudenberger Aart- Jan Schurink eindigde als 2e en Ha- mersvelder Jan van Garderen eindigde achter gastrenner Hans van Velzen als 3e. De Woudenbergers Mees Wagensveld en Ronald de Boer leverden strijd te gen elkaar. Lange tijd volgde Ronald goed, maar een valpartij in de sneeuw wierp hem achteruit. Mees won en Ro nald werd 2e. De 6e interclubcyclo-cross gaat op zondag 17 december a.s. te Soestdui- nen van start. Aanvang 10.30 uur. Or ganisatie „Tempo". VEENENDAAL Het eerste heren team van Panters trekt morgenavond naar Breukelen om het op te nemen te gen de leerlingen van het NIOB, Nij- enronde 1. Panters 2 bood afgelopen za terdag goede tegenstand aan dit team en Nijenrode moest alles geven om tot een 13 winst te komen. Nijenrode staat nog steeds ongeslagen aan de kop van de ranglijst in de eerste klas, maar is niet bepaald onverslaanbaar. Als Panters 1 net als het tweede heren team het accent nog meer op de aan val legt dan kan beslist een punt wor den behaald, al is Nijenrode in eigen huis een moeilijk te nemen obstakel. AAD JANSEN DEN HAAG De vriendschappelijke wedstrijd tussen ADO en Dinamo Kiev, die donderdagavond in Den Haag zou worden gespeeld, gaat niet door. ADO heeft uit Rusland bericht ontvangen dat Dinamo door moeilijkheden met het reisschema niet zal kunnen komen. De Russen zouden dinsdag hun tournee be ginnen met een wedstrijd in Luik (Bel gië). Ook deze ontmoeting zal niet door gaan. ^SC°%erM^ (gemarineerd, gerookt, gestoomd) Deze week revancheerde team 2 zich volkomen door de fraaie 82 overwin ning op Treffers 1, na de uitwedstrijd met 64 verloren te hebben. Hierdoor werd definitief de promotiegroep be reikt daar mede-gegadigde Shot 1 uit Wageningen nog wel 8 punten kan be halen doch het set-gemiddelde in ieder geval slechter is. De Grootmulder zorgde voor de grootste verrassing door ongeslagen te blijven, terwijL J. Engelaar en C. Lief- tink beiden tweemaal wonnen. Samen wonnen deze spelers ook het dubbel spel, zodat de eindstand 82 werd. Swift 1 RTTV 3 6—4. Door deze teleurstellende nederlaag moet de laatste wedstrijd tegen Ritac uit Veenendaal nog gewonnen worden willen deze spelers zeker zijn van het bereiken van de promotiegroep. H. van Holland bracht het tot 2 overwinnin gen doch vooral A. Udo stelde teleur door maar één overwinning. O. Meyer kon ook eenmaal tot winst komen, zo dat het eindresultaat een 64 neder laag was. RTTV 4 Kr. en Vr. 4 9—1. H. Huntelerslag en J. Noterman ble ven beiden ongeslagen, maar O. Weys- senfeld moest een partij uit handen geven. Door aan het dubbel te winnen werd het een 91 overwinning. RTTV 5 Swift 2 8—2. B. Middel en invaller C. Huntelerslag bleven beiden ongeslagen. E. v. Hees won tweemaal, zodat de einduitslag hier 82 werd. RTTV 6 Winstpunt 1 5—5. Dit was het le puntje voor de vete ranen van de club. En zoals het spreek woord zegt, als er één schaap over de dam is, volgen er meer. J. de Bode zorgde voor twee overwinningen. J. Nieuwenhuis en A. Nud wonnen elk eenmaal. Door winst in het dubbel werd het 55. RTC 2 RTTV 7 4—6. C. Huntelerslag won drie maal, h A. v.d. Wetering moest zijn le n r- laag van deze competitie slikken. W. Roseboom stelde teleur door zonder winst te blijven. Het dubbel zorgde uit eindelijk toch voor de 2 punten. Shot 5 RTTV 8 4—6. H. v. Nieuw Amerongen bleef weer ongeslagen doch door een prima pres tatie van Schoolderman (hij won n.l. ook al z'n partijen) werd het een 64 winning. Smaal kwam niet tot winst. RTTV 9 Shot 3 0—10. Tegen de leiders van deze groep had den mevr. v. Breene, mej. Schipper en Terpstra geen verweer. Toch blijven ze moedig volhouden. Enkele verdere uitslagen zijn nog: SKF 1 - RTTV 6 9—1; SKF 2 - RTTV 8 8—2; Shot 3 - RTTV 9 10—0. Het programma voor de komende week is: RTTV 1 - Oldra 2; Oldra 1 - RTTV 2; RTTV 3 - Ritac 1; RTTV 4 - SKF 1; RTC 1 RTTV 5; RTTV 7 - SKF 3; Winstpunt 2 - RTTV 8; SKF 4 - RTTV 9. INGE DANIELSSON SCHIPHOL De Zweedse voetbal ler Danielsson, die het afgelopen week einde onderhandelingen heeft gevoerd over een eventuele transfer naar Ajax, is gisteren met de landskampioenen van Schiphol naar Israël vertrokken. Ajax, dat donderdag weer terugkeert naar Nederland, speelt in Israël een wedstrijd tegen Hapoel of het nationale elftal. AMSTERDAM De acteur Maxim Hamel, die op het ogenblik bij de to neelgroep Ensemble speelt, gaat per 1 september van het volgend jaar naar de Nederlandse Comedie. Maxim Ha mel is vorige maand in Nederland te ruggekeerd na een verblijf op de Ne derlandse Antillen.

De Vallei | 1967 | | pagina 9