Gewestelijke finale in „De Morgenster" Rhevo-heren leden eerste nederlaag tegen Shot 3 Welke soort grammofoon u ook denkt te gaan kopen, de best-bij-u-passende vindt u bij de 25 superieure PHILIPS uw merk van service en vertrouwen 5 jaar Braun Sixtant. 5jaar wereldsucces! Adverteren verkoop stimuleren Damclub DWS verloor van DYY A. Lieftink voor twee jaar langs de lijn Valkenburgs zeer succesvol bij VDC Donner versloeg Spaniaard Medina BRfllM Jl. I Biljartkampioenschappen K.N.B.B. Deelnemers Dames wonnen van CGSI 2 Rhevo 1-CGSI 2 (dames) Heren Dammen U kiest altijd beter en ruimer bij Philips. De Philips grammofoonserie loopt van heerlijk eenvoudig (f 79.50) naar heerlijk luxueus (f799.-). Er zijn 25 typen Philips grammofoons in 30 uitvoeringen. Bij al die Philips- verscheidenheid: Philips-gelijkheid op 3 wezenlijke punten. 1. vederlichte opnemer-arm. 2. mono/stereo opnemer-element. 3. extra groot frequentiebereik voor prachtige weergave. Neem bij de keuze van uw grammofoon geen risiko met het merk. Neem u veilig voor: het wordt een Philips! mm WOENSDAG 13 DECEMBER 1^6/ VEENENDAAL/ELST In café „De Morgenster" in Eist wordt zaterdag 16 en zondag 17 december a.s. de finale gehouden van de gewestelijke kampioen schappen van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond (K.N.B.B.Aan deze gewestelijke finale de voorlaatste strijd om het kampioenschap van Neder land nemen de kampioenen van zeven districten deel, namelijk de sterkste vertegenwoordigers uit de districten Arnhem, Nijmegen, Dieren, Utrecht, Eem- land, Apeldoorn en Veenendaal. De winnaar van deze kampioenswedstrijden plaatst zich automatisch voor de eindstrijd om het kampioenschap van Ne derland. Voor district-Veenendaal betreedt de heer H. Kosters de biljart- arena. De biljartstrijd in „De Morgenster" die geheel wordt georganiseerd door de gelijknamige biljartvereniging belooft een enerverend karakter te krijgen. De moyennes van de zeven deelnemers liggen in vele gevallen angstvallig dicht bij elkaar, waardoor er weinig of geen sprake is van een bepaalde favoriet voor de titel. De Veenendaler H. Kosters, die uitkomt voor de Elster vereniging, zal onge twijfeld ook zijn aanspraken op de gewestelijke titel doen gelden. De wedstrijden beginnen zaterdag om 13.00 uur en worden de volgende dag op hetzelfde tijdstip voortgezet. De deelnemers aan deze kampioenschappen zijn: D. de Haas sr. district Arn hem; B. van Lent - district Nijmegen; J. Steinvoort - district Dieren; H. Lin- schoten - district Utrecht; A. Brink - district Eemland; H. Kosters - district Veenendaal; W. Töpfer - district Apeldoorn. RHENEN De heren van Rhevo kwamen tweemaal in het veld. Eerst werd na een moeilijke start met 1-3 ge wonnen van het Utrechtse Pioniers 2 en vervolgens werd het ln eigen huis een 0-3 nederlaag tegen het Culemborg- se Shot 3. De eerste nederlaag in dit seizoen, waardoor Rhevo 1 naar het tweede plan werd verwezen. De da mes hadden met het Bilthovense GGSI niet zoveel moeite en wonnen duide lijk met 3-0. Geheel volgens de verwachtingen stuurde het damesteam van Rhevo CGSI 2 met lege handen naar huis. Van meet af aan hadden de Rhenense da mes een overwicht en ze hebben dat tot het einde van de strijd weten te behouden. In de eerste set liepen de za ken helemaal gesmeerd, want Rhevo won met niet minder dan 15-5. In de tweede set heeft CGSI 2 er nog val al les aan gedaan om een gunstiger sco re te behalen, maar de capaciteiten van deze ploeg schoten te kort. Rhevo maakte de set met 15-8 winnend uit. In de derde set bleef Rhevo aandrin gen en vooral aanvallend bleef het CGSI 2 bestoken. Ook nu weer werd het een ruime setoverwinning van 15-6. De herenploeg van Rhevo kwam tus sen de lijnen te Utrecht tegen Pioniers 2. Na een moeilijk begin, de eerste set werd met 15-12 verloren kwam Rhevo er gaanderweg beter in en wist de drie volgende sets met 7-15, 11-15 en 9-15 te winnen. Deze 1-3 overwinning was verdiend, hoewel Rhevo vooral in de tweede set hard moest terug vech ten na een 7-0 achterstand. De bakens konden tijdig worden verzet, waardoor de 1-3 overwinning een feit werd. Maandagavond had Rhevo 1 het Cu- lemborgse Shot 3 op bezoek, welke ploeg op dat moment op de derde plaats stond, juist onder Rhevo 1. Rhe vo was er bijzonder op gebrand om de ze wedstrijd te winnen, want dan zou het na Valbovol 7 op de 2e plaats van de ranglijst blijven. Maar het zat er al lemaal niet in. In drie sets werd Rhe- EDE Het tweede tiental van DWS heeft tegen het eerste team van DW uit Voorthuizen een 137 neder laag geleden. Ondanks deze nederlaag is het toch een goede prestatie gewor den van dit team, dat n.l. in deze wed strijd met maar liefst 3 invallers moest uitkomen. W. Beuker die het tegen J. M. van de Kemp moest opnemen, slaagde erin lang de spanning erin te houden, maar kon niet voorkomen, dat hij uiteindelijk de vlag moest strijken. G. C. van Gestel bracht in zijn partij een puntje voor zijn teamgenoten binnen. Zijn tegen stander, G. van de Biezen, was een goed speler, maar van Gestel liet zich in het eindspel beslist niet van de wijs brengen. E. Heerikhuizen had routinier J. van de Broek tegenover zich. Het werd een slijtageslag van goed karak ter en het resultaat was remise. G. Severijn schoot vooral in het begin dui delijk te kort. Dit kwam hem duur te staan, want hij kwam een steen achter. Wijne had dan ook deze avond weinig moeite om Severijn op de knieën te dwingen. J. F. Boon heeft het in het eindspel een beetje laten liggen, want volgens insiders was er veel meer uit te halen Met dit steekje liet Boon tevens de winst vallen. Hij moest met remise ge noegen nemen. J. de Vries haalde twee belangrijke punten binnen. Hij speelde vlot en zonder franje en H. Blotenberg was hier ongetwijfeld een beetje door verrast. Voor hij het wist was het een verloren partij. G. de Wit moest dit maal in J. van de Kraats zijn meerdere erkennen. Reeds in het begin voerde laatstgenoemde de boventoon, terwijl er voor de Wit alleen een bijrol was weggelegd. M. C. van de Brink was de ze avond goed op dreef en behaalde tegen Huiskens een duidelijke overwin ning. J. Schinkel kon in zijn partij te gen E. Bakker geen vat op het spel krijgen. Elke poging om de partij in zijn voordeel te doen beslissen misluk te. Bij Bakker daarentegen lukte vrij wel alles waardoor deze met de twee punten ging slepen. R. Groters tenslot te kwam duidelijk routine te kort. Te genstander Polhout had dan ook weinig moeite om tot winst te geraken. vo 1 duidelijk van het veld gespeeld door een Shot 3, dat zowel aanvallend als verdedigend het beste van het spel had. Shot 3 had een goed oog voor de zwakke plekken in de Rhevo-verdedi- ging en diverse ballen werden dan ook achter in het speelveld geplaatst, waar gaten als bomtrechters vielen. In de eerste set kon Rhevo de zaken nog aardig bijbenen en de schade bleef beperkt tot een 12-15 setnederlaag. Maar in de tweede set stoomde Shot 3 als een wals over de Rhevo-ploeg, die telkens weer harde aanvallen niet kon verwerken. Nu werd het een 9-15 setnederlaag. In de derde set vocht Rhevo dapper te rug, maar het kon niet verhinderen, dat het betere Shot 3 won met 11-15 en de wedstrijd derhalve met 0-3. De eerste nederlaag in dit seizoen, terwijl als laatste wedstrijd in de eerste helft koploper Valbovol 7 nog ontmoet wor den in Woerden. EDE Aan de verwarring ontstaan, door het verwisselen van de namen van spelers bij de gestaakte wedstrijd DTS- Bennekom, toen scheidsrechter Van Weelde tegen de verkeerde speler een aanklacht indiende, is thans door het onderzoek van de KNVB een einde ge komen. Niet J. Lieftink had destijds deze mishandeling begaan, maar zijn broer A. Lieftink bleek de schuldige. De laatste is nu voor twee jaar ge schorst. J. Lieftink en M. van de Brink kwamen er ook niet zonder kleerscheu ren af. Zij werden resp. geschorst voor twee en voor vier wedstrijden, waar van twee voorwaardelijk met een proef tijd van een jaar wegens het zich be moeien met de leiding. De KNVB is verder na een uitgebreid onderzoek tot de slotsom gekomen, dat beide clubs verder geen enkele blaam treft. Dit houdt in, dat scheidsrechter Van Weel den (zoals wij reeds eerder in dit blad vermeldden) geen enkele reden had de wedstrijd te staken. De stand aan het einde van de competitie zal moeten uit maken, of het uitspelen van de reste rende 55 minuten nog zin heeft. VEENENDAAL In ,,'t Trefpunt1* werden voor de onderlinge competitie van V.D.C. de volgende partijen ge speeld: W. de Kleuver - M. v. Gingel 1-1; N. Valkenburg - De Roder 2-0; Bouman - v.d. Hor 1-1; B. Valkenburg - Gazen beek 2-0; G. Valkenburg - v. Leeuwen 2-0. Het werd een succesvolle avond voor de drie Valkenburgs! De Roder verloor door een foutieve voortzetting in het eindspel van de jongste, terwijl vader Valkenburg tegen Gazenbeek in feite iets te veel kreeg. Zeer verrassend was het debuut van v. Ginkel, die in het beginstadium van de partij tegen de sterke De Kleuver een geweldige voor sprong kreeg. Uit de hopeloze situatie wist de laatste toch nog remise te for ceren. Bouman verspeelde zijn eerste verliespunt tegen v.d. Hor. Door de slechte weersomstandigheden is de aangekondigde damwedstrijd Zeist IIV.D.C. I tot a.s. maandagavond uit gesteld. PALMA DE MALLORCA De Deen Bent Larsen heeft in het internationa le schaaktoernooi zijn voorsprong van 1.5 punt op Mikhail Botwinnik behou den. Hij won in 41 zetten van de Joe goslaaf Borslav Ivkov, terwijl Botwin nik slechts 35 zetten nodig had voor 'n overwinning op de Cubaan Eleazer Ji menez. De Nederlander Donner won in 40 zetten van de Spanjaard Antonio Medi na en staat 12e met 5Vt punt uit 13 partijen. De partij tussen de Belg Alberic O'Kelly en de Rus Vasily Smyslov werd afgebroken. O'Kelly volgt Don ner op met vijf punten en 1 afgebro ken partij. Smyslov staat op de derde plaats met 9 punten en 1 afgebroken partij. Jubileumgeschenk een wandhouder van f 6,75 cadeau! Het Braun scheersysteem is nog nooit overtroffen. 5 jaar lang reeds staat de Braun Sixtant aan de top. Om dat te vieren, krijgt u bij aankoop van een Braun Sixtant scheerapparaat een handige, verchroomde wandhouder cadeau. Waarde f 6,751 Het wereldsucces van de Braun Sixtant is te danken aan het nog steeds niet overtroffen Braun scheer systeem. Het is door 19 onpartijdige consumenten tests als het beste systeem aangetoond. Hier ziet u een vergroot detail van het platina-veredelde honingraat-soheerblad van de Braun Sixtant. Neem de Braun Sixtant eens ter hand. Dat kan bij uw leverancier. Zorg dan wel, dat u een flinke baard hebt. Probeer de Sixtant dan vooral eens op de tere plekken: de bovenlip en de hals. Scheer de bakke baarden eens gelijk met de ingebouwde tondeuze. Zo ontdekt u, waarom de Braun Sixtant zo uniek en onovertroffen is. U koopt de Braun Sixtant in een prachtige luxe cassette. Er zit een spiegel in en uw Braun Sixtant is veiljg opgeborgen als u hem mee wilt nemen op reis. Maarvoor het dagelijks gebruik hangt u hem op in de handige, verchroomde wandhouder. Die krijgt u nu cadeau. Als jubileum-geschenk. PHILIPS GRAMMOFOONS Philips elektrogrammofoon met platenspeler, krach tige versterker, luidspreker in deksel. Met het per fecte mono/stereo-opnemer-element. 169,- Phillps platenspeler op voet. Geschikt voor mono- en stereoplaten. Drie snelheden. Met het perfecte mono/stereo-opnemer-element. 89,50 /.v IHi Philps stereo elektrogrammofoon in notehouten kof fer met automatische platenspeler. Aansluitingen voor bandrecorder en tuner. Met het perfecte mono/ stereo-opnemer-element. 499,-

De Vallei | 1967 | | pagina 6