Amsterdam fel tegen Jokinen's wegenplan TIP is partij KarelI 2.70 Aiinie kan het nog niet verwerken ER IS MAAR IN HOLLAND VAART EEN VLOOT B RAIFFEISENBANKj „Geen democratische, maar demagogische opzet" VUELTA SST"!*? Farmaceutische industrie verdedigt hoge prijzen Vooraanstaande leden verlaten Boerenpartij VAN ONZE LEESTAFEL Nederland is in tandheelkundig opzicht achter Leraren in 't geweer Hardere koers Dienstbetoon P.T.T. Niet leven in een verpauperde stad langs tochtige verkeer sriolen" AAN FLARDEN PLAGIAAT TE BETREUREN Snoep verstandig eet 'n appel GRAPILLOM FACULTÊlT ERBIJ Nieuw kader blad voor N.V.V. BRABANTS MEISJE KAN OPEENS WEER LOPEN NA 21 JAAR LEVEN IN EEN ROLSTOEL Snoep verstandig eet n appel Scherpe reactie op kritiek „WAAROM WIJ?" Snoep verstandig eet n appel Senator Boetes kritiseert zelf Eerste Kamer spaarbank en alle bankzaken WOENSDAG 13 DECEMBER 1967 AMSTERDAM De gemeente Amsterdam heeft met volle kracht terugge slagen in de richting van de Amerikaanse planoloog prof. David Jokinen, die vorige week een revolutionair verkeersplan voor de hoofdstad lanceerde, dat dwars tegen alle plannen van degemeente ingaat. Niets heeft Amsterdam heel gelaten van het rapport, dat prof. Jokinen voor de Stichting Weg heeft samen gesteld. „Het plan-Jokinen is niet democra tisch, maar demagogisch. Het houdt al leen maar rekening met het inkomende autoverkeer. Het openbaar vervoer en het verkeer in de stad kunnen barsten. Als we de plannen van Jokinen voor doorbraken en grote city-wegen volgen, zal Amsterdam een Amerikaanse ver pauperde stad worden, waarin men moet leven en werken langs tochtige verkeersriolen. In het rapport wordt gewerkt met verkeerde getallen en ver keerde conclusies", aldus ir. A. de Gier hoofd van de afdeling Stadsontwikke ling van Amsterdam. ADVERTENTIE Fris, vrolijk en jong. Een heerlijke drank. Puur of als TIP-tonic (met een schijfje citroen). Verjaardagsfeestje, fami liefeestje,zo-maar'n feest je, TIP moet van .de partij zijn. HELE FLES f 7,85. Hij zei dit gisteren op een perscon ferentie, onder leiding van burgemees ter dr. I. Samkalden. „Prof. Jokinen heeft gezegd dat Am sterdam het Enkhuizen van Europa kan worden. Wij willen echter ook niet het Chicago van Europa worden. Wel willen wij het Amsterdam van Europa blijven", zei de burgemeester. Dr. Samkalden betreurde het, dat er cijfers in het rapport zijn gepubliceerd, waarover de gemeente Amsterdam en de Spoorwegen nog verschil van me ning hebben bij het overleg over de metrolijnen. Amsterdam gaat er van uit, dat in de spitsuren 21.000 metro passagiers zullen worden vervoerd en de Spoorwegen schatten dit aantal op 12.000. Dit is van groot belang voor de investeringen van de Spoorwegen in verband met de Amsterdamse metro. In de stichting Weg zitten benzine maatschappijen, wegenbouwers en auto bedrijven. Ir. De Gier merkte hierover op, dat prof. Jokinen goed werk heeft verricht voor deze belangengroepen die hij broodheren noemde „maar niet voor de stad". De uitvoerige kritiek van ir. De Gier op het rapport hield ondermeer in dat hij de doorbraakpogingen voor city-we gen en -treinen een verouderde gedach te vindt, die Amsterdam tien jaar gele den al heeft losgelaten. Amsterdam streeft naar een gedecon- centreerde stad, waarin de negentien- de-eeuwse gordel rond het centrum blijft gehandhaafd als woongebied met daarbuiten nieuwe bedrijfscentra. De Amsterdamse planning van wegen en openbaar vervoer is er juist op gericht de rechtstreekse druk op het centrum te verlichten en een spreiding in de breedte te bereiken. De city-wegen van Jokinen ziet Amsterdam als „alles aan flarden scheurende verkeersinjecties naar het centrum, dat daardoor direct verstikt zal raken". Een metro is nodig omdat de tram niet aan de behoefte aan snel openbaar vervoer zal kunnen voldoen. Ir. De Gier wees de doorbraken, die prof. Jokinen had voorgesteld in de Pijp en de Kinkerbuurt, pertinent af. Er zouden 13.000 woningen en bedrij ven moeten verdwijnen, wat wegens de woningnood uitgesloten is. Bij de uit voering van het plan-Jokinen zouden alle bestaande activiteiten, waarvoor al honderd miljoen is geïnvesteerd voor niets zijn geweest. Het plan-Jokinen is volgens de gemeente Amsterdam ook niet binnen 25 jaar uit te voeren. Op principiële en prakt fcche gronden wees ir. De Gier het plan-okinen als fout berekend en verouderd van de hand. „Het resultaat zou zijn, dat Am sterdam met een verouderd stratennet en een sukkelende tram blijft zitten". Hij merkte op dat de verkeerskaar- ten, die in het rapport-Jokinen worden afgedrukt, tien jaar geleden al door Publieke werken van Amsterdam zijn geïntroduceerd. Het onderschrift „ver- keersonderzoek door IBM" moet vol gens ir. De Gier een drukfout zijn, waarmee hij bedoelde te zeggen, dat het hier om plagiaat gaat. Een ander plan betreft een groot cul tureel centrum tussen het Leidseplein en het Museumplein. Ook deze ontwik kelingen zijn bij de uitvoering van het plan-Jokinen uitgesloten. Deze plannen van Amsterdam hebben betrekking op een Groot-Amsterdam met 3V« miljoen ADVERTENTIE inwoners. De 35 kilometer lange ring weg om Amsterdam zal dan een be langrijke rol bij het transito- en het stadsverkeer spelen. Hieraan wordt al jaren gewerkt in nauw overleg met Rijkswaterstaat. „Prof. Jokinen zegt er eerlijk bij dat hij geen verantwoordelijkheid draagt voor de uitvoering van zijn plannen. Dat is juist. Wij zijn echter wel ver antwoordelijk en we zullen zijn plannen dan ook niet uitvoeren", zei tenslotte burgemeester Safnkalden. De stichting Weg gaf als commen taar op de Amsterdamse tegenaanval, dat 't te betreuren valt als men direct met verdachtmakingen komt als wordt geprobeerd de discussie op gang te brengen. „Wij hebben op geen enkele manier getracht prof. Jokinen te beïnvloeden. Hij had een blanco volmacht om met een nieuw plan te komen. We hebber de medewerking daarbij gevraagd van de gemeente Amsterdam, maar die werd geweigerd. Wethouder Hamm schreef, dat een dergelijke opdracht moet passen in de plannen van B. en W. en dat het openbaar vervoer voor op dient te staan. De manier waarop Amsterdam nu heeft gereageerd, wijst erop, dat men geen discussie wenst, wat erg jammer is", aldus de Stichting Weg. ADVERTENTIE SPAANSE SINAASAPPELEN ...binnen 48 uur hier U krijgt ze direkt uit Spanje op uw tafelpluk- vera, boordevol sap en met 30% meer vitamine C. Pure "zonne-energle" voor een hele winter ADVERTENTIE ENSCHEDE. Twee vooraanstaan de leden van de Boerenpartij in En schede hebben hun lidmaatschap opge zegd. Het zijn drs. H. Aldenkamp en de heer J. J. ter Heege. De laatste heeft ook zijn raadszetel beschikbaar gesteld. Drs. Aldenkamp zegt, dat in de afde ling Enschede van de Boerenpartij van democratie geen sprake is. Hij vindt dat het programma van de Boerenpar tij niet slecht is, maar dat met de par tijleider een goede uitwerking van dit programma niet mogelijk is. Bovendien blijkt het onmogelijk verandering in de partijleiding aan te brengen. Drs. Aldenkamp zegt, dat hij zich de laatste tijd nogal druk heeft gemaakt voor de Boerenpartij. Hij was onder meer adviseur van de raadsfractie. „Maar er zijn zoveel zaken en zoveel mensen, die me niet bevallen, dat ik er niet langer mee doorga", zegt hij. „Het is bijvoorbeeld absurd, dat de Boerenpartij geen academici nodig heeft. Sommige leidende figuren in de Boerenpartij zeggen: „Laten we 't maar houden zoals het is. Met al die geleer de mensen is het niet veel gedaan". De heer Ter Heege deelt de visie van de heer Aldenkamp en zegt, dat hij het niet eens is met de stromingen, die er thans in de Boerenpartij zijn. Een geurige bolknak met een heel apart aroma. Al meer dan 17 jaar dé sigaar voor vele duizenden liefheb bers, die hem altijd trouw zullen blij ven. Karei I VUELTA in dozen van 10: ADVERTENTIE Gezelligheid met volle teugen alcoholvrij druivensap DEN HAAG Enerzijds door de be volkingstoeneming en anderzijds door het veel te langzaam stijgende aantal tandartsen, is Nederland in tandheel kundig gebied. De verhouding tandarts bevolking is hier één van de slechtste in Europa. Dit staat in het verslag over 1965/66 van de geneeskundig hoofdinspecteur van de volksgezondheid. Het aantal tandartsen is hier bijzonder laag, ver geleken bij andere Europese landen. Doordat de vraag naar tandheelkun dige hulp steeds toeneemt en er veel te weinig tandartsen zijn, zijn veel praktijken overbelast. De werktijden zijn te lang en door de overbelasting ontstaat haastwerk van mindere kwa liteit. De overbelasting leidt ook tot de neiging de ziekenfondspraktijk te be perken of geheel af te stoten. In vele delen van het land vooral in de steden zijn duizenden verze kerden (onder wie gesaneerden) die de tandheelkundige hulp, waarop zij krachtens hun verzekering recht heb ben, niet kunnen krijgen. Aleen de faculteiten in Utrecht en Groningen leveren tandartsen af. In 1963 was het aantal van beide samen 76, in 1964 97. In Nijmegen studeren spoedig de eerste tandartsen af, in Amsterdam is dat pas in 1970 het ge val. Als de tandartsenopleiding niet heel spoedig met een faculteit wordt vermeerderd, zal de tandheelkundige verzorging in de naaste toekomst in 'n nog benardere situatie komen, aldus 't verslag. Door het tekort aan tandart sen is er nu al in 163 gemeenten geen schooltandverzorging mogelijk. ADVERTENTIE blijf de feestdrukte vc5c5r AMSTERDAM Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen komt 4 januari met een nieuw blad, in de plaats van het kaderblad De Vakbewe ging. Het verschijnt wekelijks in een beperkte oplage en zal de officiële spreekbuis van het NVV zijn. Het blad waarvan de eindredactie in handen is van de heer H. Amerika, komt uit onder verantwoordelijkheid van het verbondsbestuur van het NVV. Het zal acht pagina's tellen, waarvan er vier worden opgenomen in de bonds bladen, die door het NW worden ver zorgd". ADVERTENTIE GELDROP Na 21 jaar lang bijna totaal verlamd in een rolstoel te heb ben gezeten, wandelde de 36-jarige An nie van 't Hof gisteren aan de arm van haar 65-jarige moeder door de gangen van het Geldropse Sint Annaziekenhuis. ..Annie kan het nog nauwelijks ver werken, dat zij weer kan lopen. Zij is helemaal overstuur. Zij heeft 21 jaar lang gedacht altijd verlamd te zullen blijven. Die plotselinge genezing is nu een te grote schok voor haar. Maar zij komt er wel weer overheen", vertelde haar moeder gistermiddag. Toen Annie vijftien jaar was, viel zij tijdens het spelen van een trap. Waar schijnlijk als gevolg van deze val werd zij kort daarop ziek. „Het was een ge heimzinnige ziekte", zei haar moeder. Er deden zich verlammingsverschijnse len voor, die steeds erger werden. En kele jaren later kon zij alleen nog maar haar handen gebruiken. Voor de rest zat Annie, ingesnoerd in een leren cor set, jarenlang 'n een rolstoel. De afgelopen 21 jaar hebben Annie en haar ouders bij verschillende dokto ren om raad gevraagd. Niemand kon helpen. Tenslotte gaf Annie alle moed op en verzoende zij zich met de ge dachte haar leven lang verlamd te zul len blijven. Vier jaar geleden echter vestigde dokter J. Peters zich als huisarts in Geldrop. Hij kreeg Annie van 't Hof uit de Kievitstraat als patiënte. Dokter Peters za| haar toestand allerminst somber in en hij adviseerde Annie op nieuw met revalidatie te beginnen. Annie wilde er niets van weten. „Ik voel er niets voor wéér die lange lij densweg zonder uitzicht te moeten af leggen", zei zij. Dokter Peters echter nam contact op met de neuroloog van het Geldrop se Sint Annaziekenhuis, dokter P. Hou- ben. en hij vroeg hem Annie te willen onderzoeken. Dat gebeurde. Het eerste wat dokter Houben na dit onderzoek tegen Annie zei was: „Meisje, jou krijgen wij weer aan het lopen". Annie liet haar fatalis tische houding varen en acht weken ge leden stemde zij erin toe in het zieken huis te worden oogenomen voor behan deling. Nu er twee maanden voorbij zijn kan Annie weer lopen, dank zij een therapie van onder andere massage en warmwaterbaden. De geneesheer-directeur van het zie kenhuis, dr. G. Stuyfzand. vertelt ons: „De therapie die wij op Annie hebben toegepast, wordt al enkele jaren lang vrU algemeen in ons land by revalida tie gebruikt. Niemand snapt nog hoe het komt dat deze therapie zo grondig en zo vlug op deze patiënte heeft kun nen inwerken en waarom alle voorgaan de therapieën hebben gefaald. Het is nu nog niet te zeggen hoe lang Annie nog in het ziekenhuis moet blijven. Wij moeten haar nu eerst beter leren lo pen". En daarna? 'De kapelaan, die de ou ders van Annie iedere dag met zijn auto naar het ziekenhuis brengt, zegt: „Als zij thuis komt, moet zij eerst maar eens een paar maanden tot rust ko men. Iedereen leeft met de familie Van 't Hof mee Annie staat hier in de buurt bekend als een bescheiden meisje, dat altijd vriendelijk is. Nee, zij heeft haar humeur nooit ondef haar invaliditeit laten lijden". Terwijl de tranen over haar gezicht biggelen vertelt de moeder van Annie ons: „Toen ik vorige week vrijdag hoorde, dat zij voor het eerst na 21 jaar weer had gelopen, raakte ik helemaal in paniek. Trouwens, Annie zelf is nu nog over haar toeren". AMSTERDAM „Nogal geladen en geëmotioneerd" heeft de farmaceu tische industrie gisteren gereageerd op de kritiek waaraan zij de laatste weken onderhevig is geweesf. Ir. J. P. H. Nieukerke, de voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Fabrikanten van Pharmaceutische Produkten, kwam vooral in het geweer tegen de aanval door mr. M. G. J. M. Kortmann in De Zieken- fondsgids. Deze had betoogd, dat vele geneesmiddelen onnodig duur zijn. „Dergelijke verhalen beginnen ons de keel uit te hangen", liet ir. Nieukerke weten. En: „Waarom zou de pharma ceutische industrie niet in de vrije eco nomie mogen werken en een auto industrie wel? Het inconsequente is, dat men ons zowel een monopolistische positie als het maken van te veel pro dukten verwijt". „Dat kan wel zijn", repliceerde een arts in de zaal, „maar ik heb thuis nog een grote voorraad geneesmiddelen van tien, vijftien jaar geleden. Zij waren in-v dertijd best, maar zij worden nu niet meer gemaakt. Toch hebben zij aan ont wikkeling schatten geld gekost". De beschuldigingen in de Zieken- fondsgids komen er, volgens de phar maceutische industrie op neer, ..dat de ze bedrijfstak oplichterspraktijken zou volgen" door te vragen van onnodig ho ge prijzen. „Hier wordt", zei ir. Nieuker ke, „niet meer geargumenteerd op ver standelijk niveau, maar op emotioneel vlak". De pharmaceutische industrie kwam op haar beurt met zwaar geschut aan dragen. In 1965 vergden de genees- en verbandmiddelen inclusief de honoraria en afleveringskosten voor de apothe kers 15,5 procent van het totale be drag van de ziekenfondskosten; in 1966 15,3 procent in 1965; 14,9 en in 1968 (ge taxeerd) 14,2 procent. ,.U ziet het", zei de voorzitter triomfantelijk, „de genees- en verbandmiddelen gaan geleidelijk nog een kleiner deel van de totale kos ten uitmaken. In feite zal er volgend jaar alleen voor geneesmiddelen niet meer zijn dan zeven tot acht procent nodig zijn". Hij vond het allerminst duidelijk waarom juist de pharmaceutische in dustrie als boosdoener wordt gebrand merkt. Het Centraal Bureau voor de Statistiek noemt in de kostenopbouw van de geneesmiddelenindustrie 35,4 procent van de produktiewaarde voor alles wat deze industrietak ten koste ADVERTENTIE legt aan onderzoek, afzetbevordering afschrijvingen en kapitaalrente. Be trouwbare schattingen leren dat er vijf tien procent overblijft voor winst, af schrijvingen, rente en dergelijke. De heer Nieukerke noemde dit een volko men normaal percentage voor de Ne derlandse industrie. In ons land worden op geneesmidde len octrooien verleend voor een periode van twintig jaar. „Die perioden", al dus de heer Nieukerke, „zijn de enige mogelijkheid voor de pharmaceutische industrie om verder te gaan met het miljoenenverslindende onderzoek naar nieuwe en nog meer volmaakte genees middelen". Daarom betreurde hij het dat de strafrechter hier lijdelijk blijft toezien bij gevallen van octrooi-in breuk. „Een op de drieduizend grondstoffen brengt het tot een nieuw geneesmiddel. Mag ik dan alsjeblieft van mijn oc trooi gebruikmaken door redelijke prij zen te vragqn en het te beschermen?" vroeg de heer Nieukerke. „Maar is het nodig", aldus dr. Ka ter, „dat er zoveel nieuwe medicijnen komen (kalmeringsmiddelen bijvoor beeld)? Antwoord: „Meer samenwerking tussen de industrieën schijnt onmoge lijk te zijn. Als je er over begint gaat de deur dicht". DEN HAAG De pacifistisch-socia- list Boetes heeft gisteren als enige se nator tegen de begroting gestemd voor de Hoge Colleges van Staat. Onder de ze Colleges valt de Eerste Kamer, die de heer Boetes in zijn huidige vorm weinig slagvaardig vond. „Wat wij hier doen kan belangrijk goedkoper worden gedaan". Hij was ook tegen de Raad van Sta te, die hij een overblijfsel uit de regen- tentijd noemde. Ook had hij bezwaren tegen de kanselarij van de orden; rid derorden zijn volgens hem waanzin. „We kunnen ons geld beter gebruiken". De AR'er H. Algra vond, dat de heer Boetes zo niet mocht praten. Dergelijke uitlatingen zijn in strijd met de belofte die hij als Kamerlid heeft afgelegd vond de heer Algra. Dit argument maakte gee indruk op de PSP-er. V^yfduizend leraren hebben zaterdag in Utrecht een massale vergadering gehouden, om hun verontwaardiging over de salarisvoorstellen van de rege ring te luchten. Zij zijn bevreesd, dat de regering hun rechtspositie wil aan tasten en hun salarissen waar mogelijk wil beknotten, releveert „Trouw" (prot. chr.). „Om twee redenen is het onmoge lijk deze zaak als een normale touwtrekkerij om salarissen af te doen. In de eerste plaats vallen de moeilijkheden samen met de invoe ring van de wet op het voortgezet onderwijs. Zij raken daarom de he le problematiek van de onderwijs vernieuwing, die op 1 augustus van start gaat In de tweede plaats gaat het hier niet alleen om een beperkt groepsbelang, maar is de onrust on der de leraren een symptoom van het steeds groeiende verzet tegen het beleid van de minister van On derwijs op alle fronten. Ouders en onderwijsorganisaties protesteren tegen de verhoging van het kleuter- geld en tegen het voortbestaan van kleuterklassen met meer dan veer tig kinderen. Studenten klagen over de bezuiniging van gemiddeld drie honderd gulden per bursaal. Het nijverheidsonderwijs (ongeveer de helft van al het voortgezet onder wijs) vreest dat „de jeugd met de blauwe kiel" de dupe wordt van de vermindering van het aantal les sen. In dit verband is de lerarenverga dering van zaterdag symptoma tisch. Het gehele voortgezet onder wijs wordt dobr de mammoetwet op 1 augustus hervormd. Die vernieu wing wekt alleen inhoudelijk al veel weerstanden bij de leraren. Een verzwaring van hun taak wacht hun. Het lijkt ons in deze situatie weinig tactvol de leraren onnodig tegen zich in het harnas te jagen. Wij be weren niet dat zij er door de invoe ring van de mammoetwet beter op moeten worden. Mocht de regering echter, zoals de leraren vrezen, van plan zijn hen er zelfs op achteruit te doen gaan, dan lijkt de beoogde onderwijsvernieuwing ons daar niet bij gebaat." ADVERTENTIE ...De Zilvervloot! Het Ideaal-Spaarplan voor jonge mensen van 15 tot 21 jaar. Vaar mee! Laat je spaargeld 6, 7, 8 of 9 jaar staan en je krijgt een extra-premie van 10% over 't gespaarde bedrag èn de rente. Je beste thuishaven voor Zilvervloot-sparen is de Raiffeisenbank, met zijn meer dan 1400 vestigingen en ruim 2 miljoen spaarders! TJet Amsterdamse arbeidsbureau gaat een hardere koers volgen tegenover werklozen, die door hun gedrag duide lijk maken liever niet aan de slag te gaan. „De Volkskrant" (r.k.) schrijft hierover: „Het bureau heeft daarmee het ge lijk aan zijn kant. De werkloos heidswet is er voor mensen die wel willen maar niet kunnen werken. Als een werkloze door het arbeids bureau op werk wordt afgestuurd en hij wil liever geen werk, dan kan hij door het stellen van extreme ei sen of door vreemd gedrag er voor zorgen dat hij niet wordt aangeno men. Terecht zal een arbeidsbureau dat niet accepteren en zijn kostba re tijd liever besteden aan echte werkzoekenden. Toch zitten er aan het Amsterdamse besluit moeilijke kanten. Het feit dat een werkloze door werkgevers doorlopend wordt geweigerd is een moeilijk crite rium. Op die manier wordt de be oordeling verlegd naar de werkge vers, die naast redelijke ook min der redelijke argumenten kunnen hebben om een sollicitant af te wij zen. Bezwaren tegen bijvoorbeeld bizarre kleding of vreemd uiterlijk hoeven niet altijd terecht te zijn. Het Amsterdamse arbeidsbureau is van plan uitvoerig te onderzoeken of iemand, die steeds wordt gewei gerd, dat zélf veroorzaakt en zo doende als niet-werkwillig moet worden gezien, of niet. Met werkge vers- en werknemers-vertegenwoor digers zal overleg worden gepleegd. Verwacht mag worden, dat beoorde ling van al of niet-werkwilligheid diepgaand zal worden onderzocht. Wijs beleid is nodig, om te voorko men, dat werkloze Amsterdammers ten onrechte arbeidsbemiddeling en misschien ook een WW-uitkering zou worden onthouden. Tenslotte moet ons na de opmer kingen van het Amsterdamse ar beidsbureau nog dit van het hart. Voor de overgrote meerderheid van de werklozen in Nederland is niet werken een ramp. Het zou te be treuren zijn als werkschuwheid na de berichten uit Amsterdam zou worden beschouwd als een alge meen verschijnsel. Het tegendeel is Uit het „Nieuwsblad van het Noor den" (lib.) de volgende commentaar: „De postbestelling, zoals die op het ogenblik geschiedt is te arbeidsinten sief, zo heeft PTT doen weten. De be stellers verdoen te veel tijd met het beklimmen van flatgebouw-trappen, 't aflopen van lange toegangswegen, het opendoen van hekjes en dergelijke, waardoor het gehele bestelproces een te kostbare en tijdrovende aangele genheid wordt. De oplossing, die PTT hiervoor in petto heeft is een twee ledige: flatgebouwen dienen allemaal voorzien te zijn van brievenbussen bij de ingang, op onhandige afstand van de weg gelegen woningen moeten een brievenbus aan de weg krijgen, zo niet dan kunnen de bewoners van derge lijke percelen in het vervolg niet meer rekenen op een PTT-service tot aan de deur. Wel, en dat is het dan. Het komt er op neer, dat de service PTT te duur wordt, en daarom houdt PTT ermee op. Een vreemd standpunt voor een dienstverlenend bedrijf dat reeds menigmaal de posttarieven verhoogde. Nu begrijpen we heus de bezwaren van PTT wel. Het is tijdrovend en ar beidsintensief en kostbaar die bezor ging in de hoogte en verte. Het ont trekt zich daarenboven enigermate aan ons oordeel of het opvangen van die kosten niet had kunner geschie den uit bijvoorbeeld de winsten van andere PTT-bedrijven (zoals de tele foondienst). PTT kan ons dus nsel tegenwerpen: „Waar praten jullie dan over?" Dat willen wij graag even dui delijk maken. Wij praten er over dat ons het gevoel bekruipt, dat van alle mogelijke oplossingen, die van 't ver minderen van de service ons als iets te vanzelfsprekends gepresenteerd wordt. En wij signaleren dat, omdat wij er de typische ontwikkeling van deze tijd m proeven: die van steeds minder dienstbetoon voor steeds met1 geld". 1

De Vallei | 1967 | | pagina 7