Deense wielerkoppel Lykke-Eugen eerste in zesdaagse van Amsterdam Ajax speelde met Israël WAD. -BURGEMEESTER VOOR VINKE VEEN Juventus bij laatste acht Britse tennisbond beslist heden over open Wimbledon Engeland kreeg weinig steun uit buitenland Er moet met spoed een Eemshaven komen Vyth contracteerde nu al renners voor de volgende zesdaagse Post heeft wellicht nieraandoening Afrikaanse staten dreigen uit IOC te gaan Remise voor Donner Wim van der Gaag aan PEC verkocht Sporting Lissabon een ronde verder CHIO Rotterdam '68 van 28 augustus tot 1 september Ada Bakker door Kathy Harter gewipt Olympique Lyon in kwartfinales Waterpoloteam won opnieuw Competitie NeVoBo PFENNINGER-DE ROO OP TWEEDE PLAATS Voldaan Geluk Geen spijt Bugdahl-Sercu won zesdaagse van Munster Klein Acht ton NSF gaf twee miljoen Twee eruit Niet zo gek Twee promotors Dooddoenertjes Zweden vraagt jaar uitstel van „open" tennis Proefballon Volop sla aan de markt Gestolen juwelen gevonden in Zuid-Limburg Tegen oneerlijke procuratiehouder 21/2 jaar geëist Jaarbeursstedenbeker Pastoor gevraagd per a<l verten tie LAKOTSIEK SCHELVISLEVER GARNALEN PALING ROLMOPS HARING OVERSLAG -gina 13 DONDERDAG 14 DECEMBER 1967 AMSTERDAM De tweede na-oor- logse zesdaagse in Amsterdam is gis teravond in een triomf geëindigd voor het Deense wielerkoppel Lykke-Eugen. Het Zwitsers-Nederlandse gelegen heidskoppel Pfenninger-De Roo (ont staan na de breuk tussen Post en Pfen- ninger) legde beslag op de tweede plaats. Het was tegen middernacht het sluit stuk van een zesdaagse die in 1966 tij dens de première nog een experiment mocht heten en nu z(jn bestaansrecht be wees. Er werden vorig jaar, nadat or ganisator en financier Kurt Vyth voor een kwartmiljoen een demontabele hou ten wielerbaan van 141 meter lengte had gekocht, ruim 42.000 betalende be zoekers geregistreerd. Dat leidde op de balans tot een niet opzienbarend tekort van veertienduizend gulden. Deze tweede zesdaagse borg vervol gens onzekerheden in zich. Met name moest nu in de nieuwe RAI blijken in hoeverre tijdens de première de nieuws gierigheid was bevredigd. Zou met an dere woorden Kurt Vyth op deze herha ling minder bezoekers trekken? De altijd bezige accufabrikant „aan vier uur slaap per nacht heb ik voldoende" hield de kaartverkoop zo ongeveer van uur tot uur in de gaten. En gisteravond kon hij voldaan vast stellen dat de tweede Amsterdamse zes daagse bijna 60.000 toeschouwers naar de RAI had gelokt. Daarbij had de man, die vorig jaar het dappere initiatief nam om Amster dam een zesdaagse te schenken nadat anderen er vele jaren vruchteloos over hadden gepraat, dit jaar de wind krach tig mee. Zo had hij het geluk, dat de tv-uitzen- ding van de voetbalwedstrijd Engeland- Rusland niet tijdens de zesdaagse, doch juist één dag voor de start viel. Zo ac cepteerde hij het onverwachte voordeel dat het betaalde voetbal afgelopen zon dag werd afgelast. Voorts bleek het op treden van judoka Wim Ruska en oud bokser Bep van 'Klaveren zo'n goede keuze geweest, dat de tribunes vol stroomden op de per traditie meestal stille maandagavond. En dan waren er uiteraard de verwik kelingen rondom het uiteengevallen kop pel Post-Pfenninger, de plotselinge ziekte van Post en het wegsturen van Rudi Altig. Zaken, die de aandacht en dus toeschouwers trokken. Zij, die gekomen zijn naar de nieuwe RAI, zullen er in het algemeen geen spijt vah hebben gehad. De formule na melijk, waaronder de Amsterdamse zesdaagse werd verreden, staat garant voor langdurige perioden van strijd. Renners worden voor die uitputtende AMSTERDAM - Organisator Kurt Vyth heeft voor de Amsterdamse zesdaagse van volgend jaar, die hij van 12 tot 18 december wil houden, alweer renners gecontracteerd. Het zijn voorlopige con tracten, waarbij Vyth zich het recht heeft voorbehouden de contracten te an nuleren wa.ineer de prestaties van de renners daartoe aanleiding zouden ge ven. Aan de andere kant heeft hij toe gezegd de renners, die volgend jaar 'n wereldtitel behalen, tien procent boven de normale gage te betalen. De renners die een contract hebben gekregen zijn de Westduitsers Altig en Renz, die de verzekering hebben gekre gen dat ze dan als koppel mogen star ten. De Denen Lykke en Eugen, de Ne derlanders Post, De Roo, Duyndam en Wagtmans, de Zwitser Pfenninger en de Belg Deloof. AMSTERDAM Röntgenfoto's, die gisteren in het ziekenhuis van de V.U. in Amsterdam van de wielrenner Peter Post zijn gemaakt, hebben uitgewezen dat de Amstelvener hoogstwaarschijn lijk kampt met een nieraandoening. Hij mag wel zeer binnenkort naar huis, waar hij zeker twee maanden rust zal moeten houden. MüNSTER De zesdaagse van Miin- ster is woensdagavond voor 3000 toe schouwers gewonnen door het Duits/ Belgische paar Klaus Bugdahl/Patrick Sercu. Tien minuten voor het einde verrasten zij de Duitse koppels Kem- per/Oldenburg en Junkermann/Schul- ze, die in dezelfde ronde „lagen", maar aanzienlijk meer punten hadden ver overd, door een ronde uit te lopen. Hoe de andere vier renners zich ook inspan den, zij slaagden er niet in die ronde in de laatste minuten van de 145 uur van Münster terug te pakken. De uitslag:'1. Bugdahl/Sercu (Did/ Belg) afgelegd in 145 uur 2585,607 km, 299 pnt. Op 1 ronde: Kemper Oldenburg (Did) 576 pnt, 3. Junkermann Schul- ze (Did) 418 pnt, 4. Boelke Grossim- linghaus (Did) 278 pnt. Op 3 ronden: 5. Rudolf Roggendorf (Did) 594 pnt; Op 4 ronden: 6. Streng May (Did.) 282 pnt; Op 7 ronden: 7. Seeuws Decabooter (Belg) 283 pnt; Op 11 ronoen. 8. Van der Lans Louis Pfenninger (Ned./Zwits.) 348 pnt; Op 18 ronden: 9. Lawrie Kantors (Austr.-Dld) 215 pnt. Puschel Wilde (Did) staakten een half uur voor het einde de strijd na dat zij bij het aflossen ten val waren gekomen. De winnaars van de Amsterdamse zesdaagse, de Denen Lykke (rechts) en Eugen. activiteiten beloond met forse premies. In één jaar is zo in Amsterdam het kli maat geschapen waarin een goed geor ganiseerde zesdaagse alle mogelijke le venskansen heeft. Ook hier overigens heeft de kritische toeschouwer kunnen constateren dat 't leven van een zesdaagse-renner niet al leen bestaat uit het smeden van combi nes, maar ook van zakelijke afspraken. Wel kan men stellen dat een renner zich door het etaleren van klasse een voorname plaats aan de conferentieta fel verovert. Hij zal^echter toch gedu rende vele van de vijftien zesdaagsen, die er per winterseizoen op het pro gramma staan, die plaats steeds weer moeten waarmaken en dat is een niet gering gedeelte zuivere sport, waarvan ook in Amsterdam vele uren te genie ten viel. Daarbij is het overigens wel een jammerlijke zaak dat het aantal vete ranen in het zesdaagse-milieu zo ver wonderlijk klein is. Ook tijdens dit wie lerspektakel is dat weer gebleken. En nieuwe talenten dienen zich nauwelijks aan. Misschien dat Leo Duyndam (19) mettertijd kan reiken tot het topniveau waarop nu slechts een handvol renners staat. In zijn tweede zesdaagse heeft hij aan de zijde van de op dit terrein wel ervaren doch nooit zegevierende Itali aan Beghetto menige aanvankelijke pes simist bekeerd. En dan was er natuur lijk de opeens imponerende Jo de Roo. Voorts viel er tijdens deze zesdaagse, waarvoor Kurt Vyth acht ton op tafel had moeten leggen, een voorval te sig naleren waarmee het element van eer lijke competitie sterk was gebaat: het verwijderen van Altig uit de wedstrijd, nadat hij wegens ziekte van Post één ling was geworden. Het was een goede zaak, omdat vele geruchten erdoor ver stomden. Ook dat was één van de facetten waardoor deze tweede Amsterdamse zesdaagse in vele opzichten een succes werd. De eindstand van de zesdaagse luidt: 1. Lykke-Eugen (Den), 2. op één ron de De Roo-Pfenninger (Ned-Zwit), 3. op twee ronden Renz-Deloof (West-Duitsl.- Belg), 4. op v(jf ronden Janssen-Koel (Nederland). LAGOS De Afrikaanse staten heb ben gedreigd zich terug te trekken uit het Internationaal Olympisch Comité (IOC), wanneer Zuid-Afrika volgend jaar wordt toegelaten tot de Olympi sche Spelen van Mexico. Volgens de heer Ganga, secretaris-generaal van 't overkoepelende soortorgaan in Afrika, is de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek een onverteerbare zaak voor de jonge Afrikaanse staten. Volgens Ganga was de delegatie van het IOC, die een paar weken geleden een onderzoek instelde in Zuid-Afrika, tot de conclusie geko men dat daar in alle takken van sport discriminatie bestaat. PALMA DE MALLORCA De Deen Bent Larsen heeft gisteren in 47 zetten van Mikhail Botwinnik verloren, maar hij behield met een punt de leiding op Botwinnik (11%11), na de 14de ronde, welke woensdag werd gespeeld. Donner speelde in 22 zetten remise met de Spanjaard Jesus Diez del Cor ral en de partij tussen de Belg Alberic O'Kelly en de Pool Bednarsky eindigde na 20 zetten in remise. O'Kelly verloor zijn afgebroken partij uit de 13de ronde tegen de Rus Smyslov, die nu op de derde plaats staat met 10 punten plus één afgebroken partij tegen de Span jaard Ricardo Calvo. Als hij deze tot winst brengt staat hij gelijk met Bot winnik. APELDOORN. A.G.O.V.V. heeft Wim van der Gaag aan het Zwolse P.E.C. verkocht. Van der Gaag heeft na z(jn beenbreuk, veriepen jaar opgelopen In de wedstrUd tegen H.V.C., vrijwel niet meer voor A.G.O.V.V. gespeeld. JAFFA De Nederlandse voetbal kampioen Ajax heeft een Israëlische se lectie met 6-1 (3-1) verslagen in Jaffa. Voor 12.000 toeschouwers maakte Groot het eerste doelpunt uit een straf schop in de zestiende minuut. Keizer scoorde in de 31e en zeventigste mi nuut, Cruyff in de 43e en 52e en Swart in de 48e minuut. "Het Israëlisch doel punt kwam in de 75e minuut uit een strafschop. De Nederlanders waren steeds opper machtig. Zij ioonden een grotere snel heid en beter positiespel. De beste spe lers van Ajax waren Cruyff en Keizer. De Zweedse voetballer Danielsson van Helsingborg vergezelde de ploeg naar Israël maar speelde alleen in de eerste helft mee in de aanval. Na rust werd hij vervangen door Nuninga. Voorzitter Van Praag van Ajax ver telde na afloop ciat de Zweed met toe stemming van zijn eigen club meespeel de. Wellicht zullen de Amsterdammers hem een contract aanbieden. FLORENCE Sporting Lissabon (Portugal) heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker. Sporting Lissa bon speelde woensdag in Florence ge lijk met 1-1 tegen Fiorentina. In de eerste wedstrijd hadden de Portugezen op eigen veld met 2-1 gewonnen. Ruim 7000 bezoekers zagen Maraschi in de eerste helft Fiorentina een voorsprong geven, in de tweede helft maakte Per- res voor Sporting gelijk. In de derde ronde speelt Sporting Lis sabon tegen FC Zürich (Zwits.). VINKEVEEN Vinkeveen krtfgt voorlopig een waarnemend burgemees ter. Het is de heer F. Verstegen, tot nu toe wethouder voor de VVD in het Noordhollandse Bergen. Hij volgt mr. A. C. Blom op, die maandag op zijn verzoek ontslag kreeg. Een te groot aantal afgegeven bouwvergunningen in de gemeente lag aan dit verzoek ten grondslag. Al in september had de gemeente raad van Vinkeveen een van de twee wethouders van de gemeente, de heer J. Turkenburg, ontslag verleend. Ook hij was, evenals de burgemeester, in de bouwaffaire verwikkeld. Hierdoor ontstond sinds maandag de zonderlinge situatie dat het dagelijks bestuur van Vinkeveen maar uit één man bestond en wel uit de 48-jarige wethouder S. de Haan. De heer De Haan moest de gemeen te besturen zonder dat hij gerechtigd was besluiten te nemen. Mede naar aanleiding hiervan maakte de commis saris van de Koningin in Utrecht, mr. C. Th. E. graaf van Lynden van San- denburg. gebruik van artikel 84 van de NIJMEGEN De bisschop van Den Bosch, mgr. J. Bluyssen heeft goedge vonden dat per advertentie een nieuwe pastoor wordt gezocht voor de studen tenkerk van de rooms-katholieke uni versiteit in Nijmegen. Tot deze ongebruikelijke stap is be sloten om meer priesters te bereiken die voor de functie in aanmerking kun nen komen. Als speciale voorwaarde wordt in de advertentie gevraagd, dat de gegadigde een voortdurende crea tieve aandacht kan opbrengen voor de verzorging van de liturgische diensten. De Nijmeegse studenten blijken be hoefte te hebben'aan een nieuwe aan pak van de evangelieverkondiging. BRUSSEL Het jaarlijkse C.H.I.O. te Rotterdam zal in 1968 van 28 augus tus tot 1 september worden gehouden. Het Rotterdamse concours hippique is een van de negentien grote concoursen waarvoor de Internationale Hippische Federatie tijdens zijn woensdag in Brussel gehouden congres de data heeft vastgesteld. Tijdens deze jaarlijkse al gemene vergadering werd de volgende kalender opgemaakt: Europees kampioenschap junioren van 15 tot 17 augustus in Craon (West- Frankrijk); wereldkampioenschap sprin gen junioren van 22 tot 25 augustus in Stoneleigh (G.B.); Europees kampioen schap springen dames van 4 tot 12 mei in Rome. De datum voor het Zuidame- rikaanse kampioenschap springen, in Lima (Peru) is nog niet vastgesteld. De kalender voor de C.H.I.O.'s is: Nice (Fr.) 20-28/4, Rome (It.) 4-12/5, Madrid (Sp.) 19-26/5, Luzern (Zwits.) 19-26/5, Lissabon (Port.) 1-9/6, Holstein (W.-Dld.) 2-9/6, Leipzig (O.-Dld.) 16-20/6, Aken (W.-Dld.) 22-30/6, Londen (G.B.) 22-28/7, Lorenzo Marques (Mo zambique) 22-30/7, Dublin (Ierl.) 6-10/8, Kopenhagen (Den) 15-18/8, Oostende (Belg.) 22-25/8, Rotterdam (Ned.) 28/8- 1/9, New York (V.S.) 5-12/11. Het con cours van Toronto (Can.) zal na dat van New York worden gehouden. DEN HAAG Voor de vijfde keer ln dit jaar heeft de Nederlandse Sport Fe deratie (NSF) geld beschikbaar gesteld voor sportaccommodaties. Dit keer ging het om een bedrag van f 2.081.000. ADELAIDE In de derde ronde van 't toernooi om de tennistitels van Zuid- Australië in Adelaide heeft de Neder landse Ada Bakker het niet kunnen red den tegen de Amerikaanse Kathy Har- ter. Zij verloor met tweemaal 6-4. Ook in het dubbelspel kwam er voor Ada Bakker een eind aan het toernooi. Sa men met Nederlands kampioene Astrid Suurbeek dolf zij het onderspit tegen de Australische combinatie Gourlay Gail Sherriff: 7-5, 8-6. De derde Nederlandse vertegenwoor digster, Judith Salomé, en haar Aus tralische partner Diane James stonden machteloos tegen de sterke Amerikaan se combinatie King/Casals: 6-4, 6-3. BOEKAREST Juventus uit Turijn, de Italiaanse titelhouder, heeft zich als achtste voetbalploeg geplaatst voor de kwartfinales van het Europese beker toernooi voor landskampioenen. Juven tus, dat twee weken geleden op eigen veld met 1-0 van Rapid Boekarest won, speelde de tweede wedstrijd in de Roemeense hoofdstad met 0-0 gelijk. In de tweede helft dreigde het duel de Westdvitse scheidsrechter Riegg uit de hand te lopen. Na 'n kwartier stuur de Riegg Nasturescu (rechtsbuiten van (Rapid) en Salvadore (rechtsachter van Juventus) wegens handtastelijkheden 't veld uit. Vervolgens werd hij door de toeschouwers met sneeuwballen beko geld, nadat hii, wegens buitenspel, een doelpunt van Rapid had afgekeurd. De acht clubs, die in de kwartfinales uitkomen zijn Real Madrid (Spanje), Gornik Zabzre (Polen), Benfica Lissa bon (Portugal), Manchester United (En geland), Vasas Boedapest (Hongarije), Spartak Praag (Tsjechoslowakije), Ju ventus Turijn (Italië) en Eintracht Braunschweig (West-Duitsland). ROTTERDAM - De Britse tennisbond (BLTA) kan van deze winterse donderdag een historische dag maken. Wanneer de algemene ledenvergadering vanmiddag het re volutionaire voorstel van het bestuur het opheffen van de scheiding tussen profs en zogenaamde amateurs aanvaardt, staat het tennis aan het begin van een nieuw tijdperk. Of de internationale Lawntennisfederatie (ILTF) dat nu leuk vindt of niet. Vast staat dat Engeland onmiddellijk uit de federatie wordt gestoten, wanneer het voorstel er vanmiddag doorkomt. Het betekent onder andere dat de Britten worden uitge sloten voor de wedstrijden om de Davis Cup en dat de „amateurs" uit andere landen niet mogen deelnemen aan Wimbledon '68. dat door 's werelds toptennissers als het toernooi om het wereldkampioenschap wordt beschouwd. De ILFT lijkt dus vrij sterk te staan. Groot-Brittannië neemt in de interna tionale tenniswereld echter een voor aanstaande plaats in. Een stem, die telt, zou de P.v.d.A. zeggen. Het is daarom zeer de vraag of een eventuele schorsing van Engeland wel zo geruis loos zal verlopen als de ILTF hoopt. Tennisimpresario Jack 'Krainer voor spelde begin juli, toen de geruchten over de Britse plannen steeds hardnek kiger werden: „Wanneer de Grote Vier Australië, Amerika, Engeland en Frankrijk op eigen houtje zouden overgaan tot open tennis, zou de rest vanzelf volgen". Misschien hebben de Engelsen zich bij het nemen van hun verstrekkende besluit laten leiden door deze schone gedachte. Wat trouwens nog niet zo gek is. Van de Grote Vier stemden op de laatste algemene vergadering van de ILTF in het Luxemburgse Mondorf- les-Bains drie landen voor open tennis: Amerika, Australië en Engeland. Al leen Frankrijk onthield zich van stem ming. Met die wetenschap en het toernooi van Wimbledon als machtig wapen hebben de Britten de strijd met de conservatieve ILTF aangedurfd. He laas waren de reacties van de poten tiële medestanders verre van bemoe digend. Australië sprak zich officieel tegen de revolutie uit, Amerika hulde zich in stilzwijgen en Frankrijk kwam met een soort compromis op de prop pen, dat op de volgende algemene ver gadering van de ILTF in stemming zou moeten worden gebracht. De BLTA had gehoopt op enige steun van andere nationale bonden. Die is nauwelijks of niet verleend. Anders reageerden 's werelds toptennissers. Dwars tegen het officiële standpunt van de Australische bond in verklaar den Wimbledonkampioen Newcombe en oud-titelhouder Emerson dat zij Wimbledon in geen geval zouden laten schieten. Open of niet open. Van dat ogenblik af zijn de geruchten, dat vrij wel alle toptennissers met ingang van januari over zullen gaan naar de profs, niet van de lucht geweest. Een brief van Noel Morris, manager van Slazen- ger, dat samen met Dunlop vrijwel de hele Australische tennistop onder con trole heeft, bevestigt die geruchten. Het Amerikaanse blad Miami Herald maakte bekend dat men 9 februari in Miami begint aan een lange serie toer nooien, waarvoor ruim twee en een half miljoen gulden beschikbaar zou zijn. De namen van Emerson, Newcombe en Roche (alle drie Australië), Santana (Spanje), Drysdale en Hewitt (Zuid- Afrika), Taylor (Engeland) en Pilic (Zuidslavië) worden steeds vaker ge noemd in de vreedzame strijd die de laatste weken is ontbrand tussen twee tennispromotors: de Amerikanen Dave Dixon en George Mac-Call. Dixon stampte de N V Wereldkampioenschap tennis uit de grond, voorspelt een gro te toekomst voor het spel als kijksport en schijnt in de schatrijke oliekoning Lamar Hunt een gewillig financier van zijn ambitieuze plannen te hebben. MacCall, directeur van een levensver zekeringmaatschappij in Los Angeles, staat aan het hoofd van de Wereld Prof Associatie en werd gesignaleerd op de toernooien van het Australische cir cuit. Hij zou bijna twee miljoen gulden, achter zich hebben staan en hij zou veertien spelers willen rekruteren uit de huidige „amateurs" en de reeds ge vestigde profs. Dat de ILTF toch wel geschrokken is van deze ontwikkeling blijkt uit de dreigementen en de beloften waarmee het bestuur tijdens een vergadering van twee dagen in Parijs de Britse af gevaardigde, J. Eaton Griffith, tot in- keer probeerde te brengen. Het bestuur noemde het Britse voorstel illegaal en ondemocratisch en kondigde aan dat het zou aarzelen Engeland te schorsen wanneer het voet bij stuk zou houden. De ILTF beloofde Engeland ook de zaak van de zogenaamde amateurs op de volgende algemene vergadering op nieuw aan de orde te stellen en men kwam zelfs met een commissie van on derzoek aandragen, die dit onderwerp nu eens zorgvuldig zou moeten gaan bestuderen. Hoewel er allang niets meer hoeft te worden onderzocht en hoewel iedereen nu zo langzamerhand wel weet dat men via een stemming nooit tot open tennis zal komen, was Griffith kenne lijk toch onder de indruk gekomen van het betoog van de ILTF. Want eenmaal terug in Engeland oordeelde hij dat het misschien toch beter was nog een jaartje te wachten, hierbij nogal triom fantelijk gebruikmakend van de dood doenertjes van de ILTF, waarmee dit slagvaardige lichaam een logische ont wikkeling in de tennissport al jaren lang met bedroevend veel succes trai neert. De voorzitter van het dagelijks be stuur van de Britse bond, W.E. Atte- well, trapte er dan ook niet in. Hij toonde zich verre van verrast door het standpunt van de ILTF en vestigde er LONDEN De Zweedse tennisbond heeft de Engelse bond gevraagd de be slissing over „open" (zowel voor ama teurs als professionals) toernooien uit te stellen tot 1969. Het telegram met dit Zweedse verzoek kwam woensdag binnen, vandaag begint de vergadering voor de Britse tennisbond, waar beslist zal worden of het volgende toernooi op Wimbledon ook open zal zijn voor be roepsspelers. In zijn telegram zegt de Zweedse bond sympathiek te staan tegenover 't Engelse plan, maar tegenstander te zijn van overhaaste stappen. „Het lijkt wenselijk", zegt de Zweedse tennis bond, „de internationale tennisfedera- tie tenminste de gelegenheid te geven zelf enig initiatief in deze moeilijke af faire te nemen." LONDEN De Franse bekerhouder Olympique Lyon is woensdagavond doorgedrongen tot de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Fransen verloren voor 42.000 toeschouwers in Londen met 34 van Tottenham Hotspur. Zij had den echter de eerste wedstrijd met 1—0 gewonnen, zodat de totaalscore 44 werd. Aangezien in een dergelijk geval de doelpunten in de uitwedstrijd dubbel tellen, kwalificeerde Olympique zich. Bij de rust had Tottenham een voor sprong van 20 door doelpunten van Greaves. Na rust scoorden Jones en Gilzean. De doelpunten van Olympique worden gemaakt door De Nallo, Ram- bert en Boussa. de aandacht op dat de federatie al zo vaak had beloofd iets tegen het zoge naamde amateurisme te ondernemen. Attewell kreeg de steun van Herman David, voorzitter van de All England Club die Wimbledon organiseert. „Het eerste wat we moeten doen", oordeelde hij, „is afkomen van al dat gehuichel en de sport yyeer eerlijk maken. Het gevaar van schorsing is wel degelijk overwogen toen het bestuur zijn be sluit nam". Dergelijke uitlatingen doen het beste hopen voor de uitslag van vanmiddag. Wanneer de voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Lawntennisbond (KNLTB), P. D. A. van der Heyde, echter gelijk krijgt zal de algemene vergadering vanmiddag voor het eerst in de geschiedenis van de Britse Ten nisbond een voorstel van het bestuur van de hand wijzen. „Ik denk", aldus Van der Heyde in oktober, „dat het al leen maar een slim proefballonnetje is om de reacties in het buitenland eens te peilen". En die reacties waren verre van be vredigend. KAAPSTAD Het Nederlandse wa terpoloteam, dat een trip door Afrika maakt, heeft woensdagavond weer een overwinning behaald. Onze landgeno ten versloegen in Kaapstad een Zuid afrikaans westelijk provincieteam met 11-4. De Nederlandse punten werden gescoord door Van der Voet, Hoogveld en Bongers (allen drie) en Hermsen en Van Dorp. AMSTERDAM Voor de competitie van de NeVoBo is woensdagavond in Amsterdam de eredivisiewedstrijd he ren gespeeld tussen US en Blokkeer. Blokkeer won met 31 (1215, 156, 15—5, 15—10). ADVERTENTIE Gemeentewet, dat voorziet in de benoe ming van een tijdelijke burgemeester. De heer Verstegen is gistermiddag in het Utrechtse provinciehuis be ëdigd. Zijn benoeming is vandaag in gegaan. Wethouder en loco-burgemeester De Haan heeft de drie dagen, die hij al leen aan het hoofd van de gemeente heeft doorgebracht, nogal laconiek op gevat. „Ik ht> bijzonder veel steun ge had van gemeentesecretaris G. J. M. Berendsen. Die man is al zeventien jaar lang secretaris, dus die kent het klappen van de zweep wel". „Verder zijn de stukken keurig in mappen bi] me thuis gebracht, want zoveel kom ik niet op het raadhuis. Ik ben een bescheiden mens en naar m'n hoofd is het beslist niet gestegen. Zelfs de kleinsten zijn me niet te klein". ^SC°%ErM^ (gemarineerd, gerookt, gestoomd) GRONINGEN Er is haast met de aanleg van een zeehavencomplex in het Eemsmondgebied in Noord-Groningen. Daar zal in 1969 mee moeten worden begonnen want het elektriciteitsbedrijf voor Groningen en Drenthe wil al in 1970 of in 1971 beginnen met de bouw van de Eemscentrale in het haven complex. Een snelle ontplooiing van het Eems mondgebied zal voor de economische situatie van het Noorden en het Oosten van het land van zeer groot belang zijn. De provinciale planologische com missie van Groningen heeft gisteren aan de leden van de provinciale staten het langverwachte rapport over de aan leg van de Eemshaven in Noord-Gro ningen aangeboden. Daarin wordt ge zegd, dat het beste kan worden begon nen bij het Doekegat. Naderhand kan de vestiging van bedrijven meer wes telijk plaats vinden. In de haven kun nen schepen worden ontvangen van 40.000 ton en in het westelijk gedeelte van 60.000 ton. De activiteiten in de Eemshaven zul len overwegend van industriële aard zijn. Gedacht wordt aan olieraffinade rijen, soda, zout en petrochemie. Er is echter ook rekening gehouden met overslag voor het eigen gebied. De voorkeur gaat uit naar een buitendijk se ontwikkeling omdat deze het voor deel heeft dat volledig van het diepe vaarwater kan worden geprofiteerd. Bij de insteekhaven komt ruim 2000 hectare industrieterrein. De investeringen voor het havencom plex komen op een bedrag van onge veer 140 miljoen gulden. Van dit be drag moet in 1969 en 1970 een bedrag van 55 tot 60 miljoen gulden worden verwerkt. Van 1971 tot 1975 is er onge veer vijftig miljoen nodig terwijl het resterende bedrag van dertig tot 35 mil joen gulden geleidelijk beschikbaar moet komen in de tijd tot het jaar 2000. DEN HAAG Sla komt in grote hoe veelheden op de markt. Vorige week werden aan de 24 grootste Nederlandse veilingen meer dan 14,5 miljoen krop pen sla aangevoerd, 2,5 miljoen meer dan de week er voor. Vergeleken met vorig jaar steeg de aanvoer zelfs met veertig procent. Aangezien de huisvrouw grote be langstelling voor de sla heeft, is de mid- denprijs echter net iets hoger dan vo rig jaar, zo meldt het Centraal bureau HEERLEN In Heerlen, Brunssum. Kerkrade en Schaesberg heeft de poli tie van Heerlen gedeelten teruggevon den van de buit van enkele grote ju- welendiefstallen, die in Duitsland zijn gepleegd. De politie heeft acht helers opgeslo ten. Een negende mocht na verhoor naar huis. Men verwacht, dat het grootscheepse onderzoek nog andere onopgeloste juwelendiefstallen aan een oplossing zal helpen. Het oprollen van de helersbende be gon al een maand geleden, toen in Heer len vier inwoners van die plaats wer den betrapt bij het verhandelen van juwelen, die van diefstal afkomstig wa ren. Het viertal had meer dan 500 sie raden bij zich, de buit van een inbraak bij een juwelier in het Duitse Ubach- Palenberg. Bij een diefstal in Aken werd voor 100.000 gulden aan sieraden buit ge maakt. Een andere inbraak leverde voor 70.000 gulden aan gouden voor werpen op. Ook de politie van Aken heeft inmid dels enkele helers kunnen aanhouden. LEEUWARDEN Twee jaar en zes maanden gevangenisstraf heeft de of ficier van justitie bij de Leeuwarder rechtbank gisteren geëist tegen de 55- jarige W. K. die als procuratiehouder van de Amro-bank in Dokkum bijna een ton had verduisterd. In de periode 1955-1967 had K. vele malen valsheid in geschrifte gepleegd. Met het geld van de cliënten had hij zich in allerlei financiële avonturen ge stort. Ongeveer 56.000 gulden moet in zijn eigen zak zijn verdwenen. Waar K. dat geld had gelaten werd ook Op de zitting niet duidelijk. Zijn verklaring: „In het gezin gestoken" werd met een korreltje zout genomen, omdat het gezin al die jaren sober had geleefd.

De Vallei | 1967 | | pagina 13