„De Instuif" Eist houdt grote duiven-expositie A. de Kievid geïnstalleerd als j lid Prov. Staten MOTIE MOTIE AAN DE REGERING ONGEVEER DUIZEND BEZOEKERS IN GARAGE Kerstzang opnieuw vrij matig bezocht Vier ziekenhuizen luisterden mee SKF zaterdag weer in microkorfbal- competitie Gelderland ook bezwaar tegen verkavelingsplan Beroep voor ds. Van de Peut BURGERLIJKE STAND Groothandel Van Thuyl met champagne geopend UTRECHT BLIJFT OOK NA MISLUKT GESPREK AANDRINGEN OP INSPRAAK BIJ INDELING IJSSELMEERPOLDERS Postcommandant Heerdink naar De Bilt „Foor het kind Aanrijding door glad wegdek STIKKEN Groep MARKTEN ZUINIG JEUGD BATEN KESTEREN UIT HET ZAKENLEVEN DONDERDAG 14 DECEMBck I t ELS T Dit weekend organiseert de postduivenvereniging „De instuif" een groots opgezette tentoonstelling in de zaal van café Sportlust aan de Veenen- daalsestraat. De expositie die vrijdagavond vanaf 7 uur en zaterdag vanaf 's middags 3 uur ook voor publiek gratis te bezichtigen is zal uit ongeveer 250 Stuks postduiven bestaan die gekeurd zijn door de Bondskeurmeester van de Algemene Nederlandse Postduivenbond, de heer Frencken uit Roermond. Als bijzonderheid valt te vermelden dat de kooien waarin de duiven wor den tentoongesteld zijn gemaakt door de leden van deze vereniging. De dui ven zijn onderverdeeld in de diverse klassen (ongeveer 10) waarvan de be langrijkste zijn: kweekduiven, oude vliegduiven tot 500 km, oude vliegdui- ven boven 500 km, jonge duiven tot en met 500 km. en late niet uitgeruide dui ven. Deze tentoonstelling zal voor vele duivenliefhebbers veel te betekenen hebben. Voor het andere publiek zal de kleurrijke opzet en schoonheid van de vogels een aantrekkelijk facet zijn. RENSWOUDE De Nederlandse Her vormde gemeente van Schelluinen, een plaats onder de rook van Gorkum, heeft een beroep uitgebracht op de Ned. Herv. predikant ds. L. van de Peut uit Renswoude. De kerkelijke gemeente van Schelluinen is kleiner dan die van Renswoude. VEENENDAAL Korfbalvereniging SKF neemt zaterdag a.s. in de Bem- hardhal in Utrecht weer deel aan de microkorfbalwedstrijden. Van de juniorenteams komt alleen junioren 2 binnen de lijnen. In de senio rencompetitie spelen dit weekend SKF 1 en SKF 4. Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: SKF 1 (officiële comp. Ie klasse): 19.00 uur SKF 1 SKV 1; 20.30 uur SKF 1 Tovers 1; 21.30 uur Vogel 1 SKF 1. SKF 4 (Poule T). 18.00 uur SKF 4 Vinken 4; 19.30 SKF 4 Argus 2; 21.00 uur H. Enge 2 SKF 4. SKF Junioren 2 (poule V). 18.00 uur SKF 2 Argus 1; 19.00 uur A'foort 1 SKF 2; 20.30 uur SKF 2 Altius 2. Op zaterdag 23 december moet de derde uitgave van de Veenendaalse vereniging aantreden tegen respectie velijk Hemur-Enge 1, SVMM 2 en Anti lopen 1. Van de SKF-jeugd spelen zaterdag a.s. het C- en D-team ook in de micro competitie. 23 december nemen alle adspirantenteams hieraan deel. KESTEREN Geboren: Johanna, d.v. A. Huibers en A. van de Pol; Neeltje, d.v. C. J. Zaaijer en L. van Tuil; Rein S. ,z.v. C. Werkhoven en J. Attema; Johan L., z.v. D. J. W. Det- mar en H. J. Linnenbank; Evert, z.v. A. Akkerman en van B. van Stralen; Christoffel M., z.v. J. J. A. van den Berg en G. Verhoeff. Getrouwd: R. Verwoert en M. Boone; J. K. van Blij derveen en E. Pronk. Ondertrouwd: J. J. Hofsommer (Maurik) en W. Scholtus; W. C. van Noort (Ommeren) en G. van Dam; J. W. Schuurman (Veenendaal) en J. C. Budding. Overleden: J. H. van Dorland, 64 jr. g.g.m.: A. J. Kroon, echtgenoot van T. Kooiman. RHENEN Drankengroothandel D. A. van Thuyl heeft gistermiddag bo venaan de Veerweg een geheel ver bouwd en gemoderniseerd pand in ge bruik genomen, dat voorheen dienst deed als kolenopslagplaats van de PAM. De bedrijfsgebouwen zijn ver voor de oorlog gesticht door wijlen de heer R. van Dijk, die er naast brand stoffen ook een limonadefabriek ex ploiteerde. Nu is het uitsluitend in be drijf voor de drankhandel. De heer Van Tuyl heeft enkele maanden nodig gehad om het kolenstof te verwijde ren en de verbouwing te realiseren. Gistermiddag bleek er niets meer van het vroegere interieur van deze pan den over te zijn. Burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal was de eerste die van dit nieuwe bedrijf ken nis kon nemen. Hij opende de zaak met het stukslaan van een champag nefles tegen de gevel. Hetvoltallige college van burgemeester en wethou ders was trouwens aanwezig om bij deze gebeurtenis acte de présence te geven. Talrijke afgevaardigden van evenzo- vele organisaties en verenigingen kwa men hun gelukwensen aanbieden. Vele bloemstukken en fruitmanden sierden de enorme hal van dit nieuwe bedrijf, dat zich tot voor kort heeft moeten behelpen met talrijke opslagplaatsen, over verschillende punten in de ge meente verdeeld. De Rhenense Har monie „Ons Genoegen" bracht tegen acht uur 's avonds een serenade, die in het gebouw werd voortgezet. De gemeentesecretaris vertelde ons, dat er op 30 april van het volgend jaar in deze nieuwe hal wel een Oranjebal kan worden gegeven. VEENENDAAL De heer A. de Kievid werd dinsdagmorgen geïnstal leerd als lid van Provinciale Staten voor de Boerenpartij. Hij volgt als zo danig de heer M. W. van Harselaar uit Overberg op, die onlangs deze functie neerlegde. De Boeren Partij is met vier man vertegenwoordigd in do provinciale staten van Utrecht. Nadat zijn geloofsbrieven door een commissie van de Staten waren on derzocht en in orde waren bevonden werd hij beëdigd door de voorzitter van het college van G. S., mr. C. Th. van Lijnden van Sandenburg. De eerste kennismaking van de heer De Kievid met het werk van het provinciale was er een van formaat. Tijdens een ma rathonzitting werd woensdag een begin gemaakt met de behandeling van de begroting. UTRECHT De letterlijke tekst van de motie die Provinciale Staten van Utrecht met algemene stemmen aanvaardde luidt als volgt: Provinciale Staten van Utrecht in vergadering bijeen op 13 december 1967; kennisgenomen hebbende van de berichten in de pers en van de ter vergadering door Gedeputeerde Sta ten gegeven uiteenzetting betreffen de het overleg dat op 6 december '67 heeft plaatsgevonden over inrichting en toekomstige provinciale indeling van de IJsselmeerpolders; van mening, dat de provincie Utrecht door de .snelle bevolkings groei, mede veroorzaakt door de overloop van het Gooi aan de op vang waarvan de provincie Utrecht bereid is op korte termijn haar me dewerking te verlenen binnen af zienbare tijd ernstig ruimtegebrek voor woningbouw en werkgelegen- heid dreigt te krijgen; van oordeel, dat een verkavelings- j plan voor Zuidelijk Flevoland geba- seerd moet zijn op de rol welke dit nieuwe gebied zal moeten vervullen bij het oplossen der ruimtelijke pro- blematiek van de noordelijke vleu- gel van de Randstad; van mening dat bij de oplossing j van deze ruimtelijke problemen de provinciale besturen naast het rijk een belangrijke taak behoren te ver- vullen; zijn van oordeel, dat het in ver- j band met het bovenstaande een ge- biedende eis is, dat aan de provin-. ciale besturen, vooruitlopende op een definitieve beslissing omtrent de provinciale indeling, een reële me- dezeggenschap wordt toegekend bij de planologische vormgeving van het gebied van de nieuwe polders; dringen er bij de Regering met de j meeste klem op aan dit bij haar be- j beleid als uitgangspunt te nemen; E besluiten: j deze motie ter kennis te brengen E van Regering en Staten-Generaal. ■■■«■■■«■■■■■■■a RENSWOUDE De postcommandant van de Rijkspolitie te Renswoude, de heer R. Heerdink, is met ingang van 6 januari van zijn functie ontheven. Hij gaat deef uitmaken van de districtsre cherche te De Bilt. VEENENDAAL De opbrengst van de Kinderpostzegelactie in Veenendaal bedroeg verleden jaar gemiddeld f 0,99 per inwoner, terwijl 's lands gemiddel de f 0,95 was. Kinderpostzegels zijn op het postkan toor verkrijgbaar tot 6 januari. De stand voor de verkoop van kaarten is nog geopend van 18-22 dec. en van 27- 29 dec. des morgens van 9-12 uur. RENSWOUDE. Dinsdagmiddag vond om ongeveer half vijf een botsing plaats tussen twee personenauto's op de Kooiw. te Renswoude. Dhr. P. uit Amerongen en de heer D. waren bij de botsing betrokken, die het gevolg was van 't door opdooi glad geworden weg dek. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. UTRECHT Verschillende leden van provinciale staten van Utrecht spraken gis teren bij de behandeling van de begroting voor het dienstjaar 196B hun verontrus ting uit over de resultaten van het gesprek dat vorige iveek plaats vond tussen provin ciale en departementale vertegenwoordi gers over de indeling van de zuidelijke IJsselmeerpolders. I)e meeste sprekers moesten daarbij wel afgaan op persberich tenmaar het feitdat van regeringswege was meegedeeld, dat de indeling vjan het nieuwe land pas na 1975 actueel gaat wor den lag de meesten zwaar op de maag. Door de P.v.d.A. werd bij monde van de heer G. Letschert een motie ingediend waarin bij regering en Staten-Generaal wordt aangedrongen op inspraak van de belanghebbende provincies bij de plano logische vormgeving van het nieuwe pol dergebied. De motie, die nadat er wat aan geschaafd wasdoor alle fracties werd on dersteund dringt er verder bij de regering op aan de kwestie van de inspraak bij haar beleid als uitgangspunt te nemen. De heer Middelweert (KVP) was de eerste, die vertelde onaangenaam ver rast te zijn over de resultaten van het gesprek tussen de departementale ver tegenwoordigers enerzijds, en de pro vinciale besturen van Utrecht, Gel derland en Noord-Holland anderzijds. In zijn algemene beschouwing op de begroting 1968 vroeg hij verder de aan dacht van het college van Gedepe- teerde Staten voor subsidiëring van bovenplaatselijke voorzieningen op het sociaal-culturele vlak. Hij toonde zich verheugd dat met subsidieverlening aan objecten in de provincie een daad werkelijke bijdrage wordt geleverd aan het opvijzelen van het verzorgingspeil in de regio's. De heer G. Letschert vond, dat de provincie desnoods haar reserves moet aanspreken om haar beleid ten aan zien van subsidiëring e.d. voort te zet ten. Hij betreurde het evenwel dat de verdeelsleutel voor de uitkering uit het provinciefonds voor de provincie Utrecht nog steeds zo onvoordelig uit valt. Voor. een zo spoedig mogelijke aan pak van de indeling van de zuidelijke IJsselmeerpolders was hij een sterk voorstander. „Wij hebben als overloop van de randstad altijd klaar gestaan voor anderen maar nu onze belangen kunnen worden gediend op het terrein van de ruimtelijke politiek laat men' ons in de steek", aldus de heer Let schert. Dat de toekomstige bestuurders van het nieuwe gebied geen inspraak heb ben bij de planologische vormgeving vond hij zeer ondemocratisch. In dit verband wees hij op de infrastructuur van het oude en het nieuwe land en goede wegverbindingen tussen beide gebieden. „Is het nog wel zinvol dat we onze stem verheffen? Zijn we geen roependen in de woestijn", aldus de heer Letschert die vervolgens de hier boven genoemde motie' indiende, die pas in de avondvergadering met alge mene stemmen werd aanvaard. De heer De Groot (CHU) haakte in op de motie die van het politiek jon- Mr. C. TH. GRAAF VAN LYNDEN VAN SANDENBURG rijkspolitie gerencontact ,,'t Gooi" was ontvangen. In deze motie wordt de voorkeur uitge sproken voor aansluiting van het Gooi bij de provincie Utrecht omdat zoals werd gesteld „de provincie Utrecht wel bereid is bouwplannen te realiseren in het gebied gelegen tussen de steden Hilversum en Utrecht". De heer De Groot zag hierin het be wijs, dat de jeugd wel terdege geïn teresseerd is als het gaat om belang rijke problemen. Niet enthousiast was hij over de onderbezetting bij het korps Rijkspolitie, die hij bijzonder verontrustend noemde met het oog op de algemene veiligheid. Ir. Hoepelman (PSP) liet een bijzon der progressief geluid horen wat be treft het verkeersvraagstuk in de grote steden. „Wij dienen het openbaar ver voer te stimuleren door middel van VEENENDAAL Ongeveer duizend mensen, met inbegrip van de leden van de koren, waren gisteravond verzameld in garage De Haas om deel te nemen aan de Volkskerstzang. Vergeleken bij het vorig jaar, toen de kerstzang op een gunstiger tijdstip een week later gehouden werd, kan men dit aantal niet slecht noemen. Het is vrijwel gelijk gebleven. De teruggang van de laatste jaren lijkt dus tot stilstand te zijn gekomen. Toch zijn de organisatoren niet tevreden, want voor een plaats als Veenendaal zou men een grotere opkomst kunnen verwachten. Voor het eerst werd dit jaar ook meegewerkt door een r.-.k. geestelijke, namelijk pastoor G. Coes uit Veenendaal. De medewerking van een pastoor was een uitdrukkelijk verzoek van de spreker op deze avond, ds. G. P. Klijn uit Driebergen. De sluiting werd verzorgd door de Veenen daalse hervormde predikant ds. G. C. Vijzelaar. Pastoor Goes verrichtte de opening van de bijeenkomst. „Vanuit verschil lende richtingen zijn we hier bij elkaar gekomen, terwijl we als verschillende richtingen bijeen zijn", zo begon hij zijn toespraak. Overigens dacht hij dat de verschillen tussen de opgeko- menen kleiner waren, dan ze wel eens lijken: Al zijn we in ons gewone doen van verschillende richting, we zijn toch allen christenen en als zodanig hebben we meer gemeen dan we tot nu toe durven denken. We geloven namelijk in één God. die tot ons gesproken heeft door Zijn Zoon. Christus heeft op onze eenheid gedoeld, toen hij in zijn hoge priesterlijk gebed zei: „Vader, ik wil dat zij allen één zijn." Ds. Klein noemde de garage, een mo derne stal. „Indien het verhaal uit Lu cas 2 nu geschreven zou zijn. dan zou Christus ter wereld gekomen zijn in „•jets uaa ui uka sjeeid ur 'aSnjcS uoa Er stond op het programma .een groot aantal medewerkenden vermeld, maar een groep was vergeten. Behal ve de zangers van het Kerkkoor „So la Fide", het Ritmeester Mannenkoor, de mannenzangvereniging „De Veen- zangers", het Veenendaals Dameskoor, de COV-Veenendaal, de jeugdcantorij van Sola Fide, de AVM-klassen van de Veenendaalse Muziekschool en „Ons Meisjeskoor" van de Groen van Prin- stererschool werd er ook deelgenomen dor het koor van de Koningin Julia- Een overzicht van de maar ten dele gevulde garage. naschool. De muzikale leiding was in handen van de heer Gijsbert van Zan ten, zij het dan dat de Veenzangers voor de uitvoering van het Hallelujah van Handel hun eigen dirigent, de heer Jaap Zwart, meegebracht hadden. Als organist fungeerde de heer Bob van Stempvoort. Vier ziekenhuizen, namelijk het Julia- naziekenhuis in Veenendaal en het ge lijknamige in Ede. hetChristelijke Streekziekenhuis in Bennekom en het ziekenhuis in Wageningen waren met de garage verbonden. Dinsdag hebben alle patiënten in deze ziekenhuizen van het organiserende comité een kerst groet gehad, die bestond uit het blad ..Mens onder de mensen", een geza menlijke kerstuitgave van de gerefor meerde, hervormde, lutherse en rooms- katholieke kerken. Voordat ds. Vijzelaar het „Onze Va der" voorbad, zei hij blij te zijn. dat men in de garage geweest was. „Bij al onze verdeeldheid zijn we hier toch sa men geweest", zo sprak hij. Het slot van de avond kwam met een juichend „Ere zij God", dat door alle aanwezigen staande werd meegezon gen. Pluimveemarkt Barneveld. Aanvoer: ca. 18.000 stuks, handel: re delijk; prijzen (in f per kg): slachtkip- pen: wit 1.05-1.25, zwart 1.10-1.20; rood 1.40-1.50; slachtkuikens: 1.40-1.50; tam me konijnen 2.90-3.20; kalkoenen 3.00- 3.25. bijvoorbeeld een bovengronds mono railsysteem en laat het meest egoïsti sche vervoermiddel, het particuliere vervoer, maar stikken in de chaos die hetzelf veroorzaakt", aldus deze PSP- afgevaardigde. De heer Hoepelman wilde verder de begrote past voor de BB afvoeren om dat hij meende, dat deze organisatie duidelijk te maken heeft met de defen sie van ons land. Deze gedachtengang werd later in concreto ondersteund door de PSP'er de heer Beijen. Een motie waarin de ongerustheid van de PSP werd neergelegd ten aanzien van de voorlichting die de BB geeft over haar taak haalde bij gebrek aan on dertekenaars de startstreep niet, laat staan de finish. De heer Van Yperen (BP) was geen voorstander van het opgaan van kleine gemeenten in grote steden. „De men sen uit de kleine gemeentes worden hiervan de dupe omdat ze veel meer belasting moeten gaan betalen", aldus de heer Van Yperen. Spreker wilde verder voorzichtigheid betrachten wat betreft het subsidiëren van evenemen ten voor de jeugd, die. zoals hij het formuleerde, vaak leiden tot wilde fees ten en verdergaand zedelijk verval bij de jeugd. Ook had hij bezwaar te gen planning op lange termijn. Mis schien wordt rond het jaar 2000 de pil wel toegevoegd aan het drinkwater zo als nu met fluor geschiedt, aldus de heer Van Yperen, maar toch verzet ik mij principieel tegen het plannen op lange termijn. „De mens wikt, God be schikt", zo hield hij het college voor. Ook de heer De Kruif (SGP) was niet in alle opzichten gelukkig met het subsidiebeleid. Hij wilde met name subsidie onthouden aan het USO (con certen op zondag) en de openbare bi bliotheken wegens het voorhanden heb ben van boeken waarin Gods naam wordt misbruikt. Bij de beantwoording van de ver schillende sprekers toonde gedeputeer de de heer A. C. Verhoef zich voor stander van het zuinig omspringen met de financiële reserves. Hij wees op de groeiende last van rente en aflossin gen van leningen door onder meer stij ging van de rentevoet in het verleden. „Ik wil hiermee geen schrikeffect te weeg brengen of een bezuinigingspoli- tiek aankondigen, maar wel onderstre pen dat w|| in de rij van provincies niet tot de rijke jongens behoren en dat een appeltje voor de dorst maar een keer kan worden opgegeten", aldus de heer Verhoef. De gedetailleerde behandeling van het vervoervraagstuk wilde hij graag verschoven zien naar de behandeling van de structuurschets „Oog op Utrechts toekomst" in de februari-ver- gadering van de staten. Gedeputeerde Verhoef deelde de verontrusting van verschillende sta tenleden over de houding van de re gering over de indeling van de zuide lijke IJsselmeerpolders. De regering was blijkens zijn mededelingen niet te weerhouden het verkavelingsplan bin nenkort vast te stellen. „In dit opzicht vind ik de vraagstukken van de plano logische structuur vhn dit gebied be nauwend ernstig", aldus de heer Ver hoef. Hij wees er op, dat bij het vaststel len van een dergelijk plan voor de Noordoostpolder bezwaren van geringe inspraak door toekomstige bestuurders niet relevant waren omdat men in dat geval te maken had met vrijwel al leen maar agrarische grond. „Zuidelijk Flevoland heeft echter een zeer be paalde taak in ruimtelijke betekenis voor de randstad en de overige daar aan grenzende gebieden", aldus de heer Verhoef. Hij was er zich terdege van be wust dat de regering voor het pro ject zuidelijke IJsselmeerpolders veel geld beschikbaar stelt, maar dat mocht zijns inziens niet implice ren, dat men dan ook alle zeggen schap aan zich houdt. Hij vond de gedachtengang „wie het geld geeft, heeft ook alles te zeggen" beslist on juist. Blijkens een mededeling van de heer Verhoef bestaan er niet alleen van de zijde van de provincie Utrecht bezwaren tegen het huidige verkave lingsplan. Zo maakt het provinciale be stuur van Gelderland bezwaar tegen de geprojecteerde stad Zeewolde recht tegenover Harderwijk. Over de vraag of het Gooi bij Noord- Holland blijft of een Stichts gebied wordt, zal, zoals bleek uit een medede ling van gedeputeerde Verhoef, bin nenkort een bespreking plaats hebben tussen gedeputeerde staten van Utrecht enerzijds en het stadsbestuur van Hil versum anderzijds. Spreker hoopte dat van regeringswege voor de redelijkheid en de wensen ten aanzien van de noden van het Gooi begrip zal worden ge toond. Ir. Sikkes wees de tegenstanders van subsidiëring van sport en recrea tie op de steeds groeiende behoefte in dit opzicht. „Het is een gebiedende zaak", aldus deze gedeputeerde, „hier bij de mens centraal te stellen nu deze te maken krijgt met een steeds verder om zich heen grijpende mecha nisatie op allerlei gebied". Gedeputeerde mevr. Tellegen-Veld- stra hield de statenleden voor, dat het subsidieschema niet alleen een zaak is van cijfers op papier, maar dat het behartigen van de belangen van de bevolking van dit gewest op C. VAN GENDEREN (C.-H.) instruckiebaden de voorgrond staat. Het toekomstige subsidiebeleid zal geen strakke hante ring van normen worden maar meer een systeem waaraan soepelheid en elasticiteit ten grondslag liggen. Het in het leven roepen van de Stichting Wel zijnszorg achtte zij aanstaande, vooral nu van regeringswege de verzekering is gekregen dat men financiële tege moetkoming in dit vlak wil verlenen. Ten aanzien van het jeugdvraagstuk was zij de stellige mening toegedaan dat het provinciaal bestuur hier een open oog voor moet hebben. Zij was het helemaal niet eens met de BP-afge- vaardigde de heer Van Yperen, dat er een toenemende mate van zedelijk ver val te constateren is bij de heden daagse jeugd. Dat de jeugd wel terde ge verantwoordelijkheidsbesef bezit maakte zij duidelijk door er op te wijzen, dat de jeugd onlangs bij een massaal feest in het Utrechtse jaar beursgebouw zonder dwang van bo venaf gebruik van sterke drank bij die gelegenheid uitbande. „Bij volwas senen heb ik van zoiets nog nooit ge hoord", aldus mevr. Tellegen. Wat betreft het bezwaar van de heer De Kruijf over subsidieverlening aan het USO omdat dit op zondag zou. con certeren betoogde zij, dafr dit de me dewerking van enkele USO-leden be trof aan de uitvoering van de Mat- thaus PassionJhr. mr. De Geer van Oudegein antwoordde op een des betreffende vraag, dat van provincie zijde maandelijks een lijst met urgente werken wordt samengesteld, die wordt doorgezonden naar Den Haag. Als laatste voerde de voorzitter van het college van Gedeputeerde Staten mr. C. Th. Graaf van Lynden van Sandenburg het woord. Hij deel de de verontrusting van verschillen de Statenleden met betrekking tot de onderbezetting bij het korps Rijks politie. Voorlopig zag hij hierin nog geen verbetering omdat in de eerst volgende jaren veel Rijkspolitiemen sen met pensioen gaan, die in de eerste jaren van de tweede wereldoor log tot het korps toetraden. Hij had veel waardering voor de le den van het korps op wie vaak nog een extra beroep wordt gedaan bij grote evenementen. In de avondvergadering toonde de heer De Wilde (PvdA) zich geen voor stander van het te snel invoeren van de huurliberalisatie gezien de exces sen die hieruit voortgekomen zijn in andere gewesten. Verder vroeg hij aandacht voor de grote verschillen in grondprijzen die de gemeenten be steden in hetzelfde bestemmingsplan en voor het in versneld tempo afwerken van de diverse streekplannen. Mej. mr. Haars (CHU) stelde ook de vraagstukken van de grondaankopen aan de orde. „Zijn de gemeenten wel diligent ten aanzien van tijdige grond aankopen voor bestemmingsplannen", zo wilde zij weten. Verder hoopte zij dat de gemeentebesturen bij stadsre constructie (krotopruiming) aandacht besteden aan de sociale en maatschap pelijke begeleiding van de mensen die hierbij betrokken zijn. De heer De Bruijne (VVD) was ln tegenstelling tot de heer De Wilde nog niet zo bang voor uitwassen als gevolg van de huurliberalisatie. Angst in dit opzicht achtte hij een slechte raads man. De heer Berenschot (AR) betreurde het, dat de stemming over de ruilver kaveling Heiligenbergerbeek nog steeds niet heeft plaats gevonden. Dat het uitblijven hiervan veel te maken heeft met voorzieningen die er moeten worden getroffen voor de ruitersport vond hij niet stroken met het belang van het ruilverkavelingsplan als zodanig De heer Nieuwenhuis (AR) verzocht bü het hoofdstuk werkgelegenheid om de aandacht van het provinciale be stuur omtrent de in de textiel, die hier en daar nogal wat klappen krijgt te verwerken. Voor dit gewest attendeerde hij speciaal om aandacht van het college voor Veenendaal en naaste omgeving. De heer Hoepelman (PSP) bepleitte terwille van een zo efficiënt en zo voordelig mogelijke werkwijze een ver deling van specialisaties over de ver schillende ziekenhuizen. Naast verschillende andere sprekers over dit onderwerp voerde ook de heer C. van Genderen (CH) het woord over de bouw van overdekte instructiebaden in de provincie. „Wij zijn van mening dat de bouw van 15 van zulke baden in de eerstkomende drie jaar met alle kracht moet worden nagestreefd. Wij zijn er ons van bewust dat uw college geen instructiebaden kan gaan bou wen en dat de initiatieven uit de ge meenten zulten moeten komen. De noodzaak echter om tot de bouw van dergelijke baden te komen is echter zo groot, dat wij er via u bij de be treffende instanties met kracht op aan willen dringen al het mogelijke te doen om in de lokale of streekgemeenschap de bevolking van het nut van overdek te instructiebaden te overtuigen. De kans lijkt dan aanwezig, dat vanuit de bevolking initiatieven ontstaan, die het beoogde doel naderbij brengen", al dus de heer Van Genderen. Vanmorgen werd begonnen met de beantwoording door het college van GS van de verschillende vragen en sug gesties.

De Vallei | 1967 | | pagina 3