Veiling Septer Tiel Chrigeza viert het vierde lustrum Jubileum gaat vrijwel ongemerkt voorbij Met actie „Post op tijd" wordt beroep op goodwill van publiek gedaan 10556 Het postkantoor is een groot bedrijf geworden 52 LEDEN Predikant ontdekte begin van brand AGENDA DSA Renswoude bleef ongeslagen M I S T u uw dagblad DE VALLEI? 11079 BURGERLIJKE STAND RHENEN CONTINU ZIJ PASSEN BLIK DONDERDAG 14 DECEMBER ISÓ7 TIELSE VEILING SEPTER WOENSDAG 13 DECEMBER 1967 Opgave na klasse mm maat. APPELEN 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 Engelse Bellefleur k.l 25—27 22—24 Engelse Bellefleur k.2 13—21 10—18 Brabantse Bellefleur 12—30 x Cox Orange k.l 50—61 47—57 42—48 37—41 27—29 x Cox Orange k.2 48—52 46—50 41—46 36—38 20—24 Dijkmanszoet 12—41 10—16 Ingrid Marie verpakt k.l 46—50 41—43 36—38 Ingrid Marie k.l 42—44 Ingrid Marie k.2 40—42 29—32 Goudreinet verpakt k.2 27—29 23—25 19—21 x Goudreinet k.l 29—42 x Goudreinet k.2 16—26 18—22 17—19 x Golden Delicious k.l 38—40 33—39 31—37 25—28 x Golden Delicious k.2 25—39 24—38 22—35 21—25 Jonathan verpakt k.l 34—59 32—35 30—32 22—30 x Jonathan k.l 21—28 18—24 15—19 x Jonathan k.2 20—23 13—21 13—19 11—15 Lombarts Calville k.l 27—29 Lombarts Calville k.2 24—26 23—25 21—23 Zuurkroet: per 100 kg f 9.20; rood f 6.10; zoet f 6.00. Fabrieksfruit: blank per 100 kg f 10.25; rood f 7.10. Sterappels. Rode Keuleman fabriek per 100 kg f 6.10. PEREN: Brederode Conference k.2 Legiponts k.2 Gieze Wildeman IJsbouten Winter jannen Perenkroet: per 100 kg f 6.00. GROENTEN: andijvie 77—80; koolraap 6—10; rode kool 10—12; savooie kool 13—18; prei 35—40, 11—22; uien 20—25, 12—16; spruiten 55—76, 28—35; wortelen 15—17. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg. 81—84 81—83 74—77 68—72 53—60 52—58 73—100 43—62 48—54 61—74 41—62 Ondertrouwd. E. T. v. Donselaar en M. P. C. Blij; B. Hazeleger, Wagenin- gen en W. Vrij; J. v. Kooten en L. J. Baars; H. B. Elstak en M. J. E. Kneepkens; J. Laros en N. Verwoerd; F. Boonzaaijer en R. G. Hootsen; H. Drost, Veenendaal en H. M. M. I. Boel- houwer; W. Hendriks en H. M. Rade maker. Gehuwd: W. Silfhout en C. Hove- stad; J. Kootstra en D. Beekhof; H. Leppers, Veenendaal en C. v.d. Berg. Overleden: Willem Oskam, 90 jr., geh. gew. met G. C. Meijwaard, Vee nendaal; Ari Bos, 70 jr., echtg. v. E. v. Nieuwamerongen, Veenendaal; Jan van den Brink, 55 jr., echtg. v. B. v. Gerder, Veenendaal. Elders geboren: Te Wageningen: An toinette d.v. C. Henken en G. v. Kreel. Elders overleden: te Driebergen-Rij- sen burg: Martina Elisabeth Lentz, 67 jr., echtg. v. J. Kat. Ingekomen personen: C. J. G. Voge laar van Aalsmeer; R. F. Brands g/m v.d. Burg van Veenendaal; A. Aries- sen van 's-Gravenhage; M. M. Aomar van Marokko; A. M. Aufi van Marok ko. Vertrokken: T. J. E. v. Dam g/m Budding naar Kesteren; B. A. H. Amar naar Ede; D. Linares Sanchez naar Veenendaal; G. J. Struijcken met ge zin naar Wageningen; A. B. v. Neer bos met gezin naar Kesteren; K. H. v.d. Meyde met gezin naar Kesteren; J. G. C. v. Mil met gezin naar Tiel; C. Kap met gezin naar Kesteren. T de Boer met gezin naar Veenen daal; C. Mosselman met gezin naar Wageningen; B. J. Nijland met gezin naar Asperen; E. Bosma met gezin naar Emmen; A. H. Magauer naar 's- Gravenhage; M. Henken g/m Slok naar Veenendaal; G. v.d. Vlist naar Rot terdam. VEENENDAAL De christelijk-gereformeerde zangvereniging „Chrigeza" bestaat 20 jaar. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit ging het koor op de foto, maar dat is dan ook vrijwel alles wat men „er aan doet". Slechts het komende jaarfeest, in januari, zaJ in het teken van dit vierde lustrum staan. Speciale lustrumconcerten zullen niet gegeven worden, want zo belangrijk vinden de Chrigeza-mensen zo'n twintigjarig bestaan nu ook weer niet. Men gaat gewoon door met het gewone werk: Het regelmatig zingen in ziekenhui zen en verpleeginrichtingen. In dit twintigste jaar van het be staan van Chrigeza zullen de Veenen- daalse bejaarden tweemaal van de zang van dit koor kunnen genieten. De eerste maal was, toen het koor zong tijdens de Paasviering, de tweede zal zijn op woensdag 20 december, als Chrigeza mee zal werken aan de kerst feestviering voor bejaarden, die tradi tiegetrouw in Eltheto gehouden wordt. Dinsdag 26 december hoopt men mee te werken aan een kerstzangdienst in dé Betheikerk aan de Beatrixstraat, die door de jeugdverenigingen van de christelijke gereformeerde kerk belegd is. Het jubilerende zangkoor telt mo menteel 52 leden, een getal dat pen ningmeester Van de Heuvel graag tot ongeveer 80 zou willen laten uitgroeien maar ook hier is de invloed van tele visie op het verenigingsleven voelbaar. Als dirigent heeft men sinds enkele maanden de heer J. W. Sikkema uit 't Zandt in de provincie Groningen. VEENENDAAL. De legerpredi- kant ds. C. L. rook op de- bovenverdie ping van zijn huis aan de Beatrixstraat een sterke brandlucht. Hij vermoedde naar later bleek terecht dat er ergens kortsluiting ontstaan was. Deskundigen constateerden dat op een van de slaapkamers kortsluiting in de elektrische leiding was ontstaan, waardoor het behang geschroeid was. De predikant was reeds zo verstandig geweest de stroom af te sluiten, waar door erger voorkomen is. Heden, donderdag: VEENENDAAL Korenbeurs 19.30 uur: Karet feestvie ring CPB. RHENEN Stadhuis 19 uur: Raadsvergadering. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal. W.30 uur: „Hombre". Morgen, vrijdag: VEENEDAAL NPB-gebouw 20 uur: Lezing voor Soe- fi-beweging over „Het Boeddhisme" door mej. dra. S. Labordus. LEERSUM De Weerwolf 19.30 uur: Discobal. OPHEUSDEN Gemeentehuis 19.30 uur: Bijeenkomst raad en veren, over „De Smellen- burg". BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30 uur: Hombre", DE P T T. IN DECEMBER O 's Morgens vroeg beginnen de bestellers hun werkzaamheden met het sor teren van de ongeveer 2000 poststukken, die er gemiddeld per dag in Vee nendaal binnenkomen. De mannen vormen een lange bedrijvige rij en vooral in deze dagen komt men handen tekort. RENSWOUDE. Dezer dagen wa ren de DSA-senioren de gastheren van de senioren-ploeg van het jeugddorp De Rudolph-stichting te Achterveld. In ok tober was deze club ook al in Renswou de en leed tegen de junioren-ploeg een stevige nederlaag. De senioren-ploeg kwam dan ook niet onvoorbereid naar Renswoude. Men had thuis veel geoe fend om het trotse ongeslagen thuisre- cord van DSA te breken. Ofschoon zij met de sterkste formatie naar Rens woude trokken, is dat hun niet gelukt, maar toch bereikten de Achtervelders een eervol resultaat door met een dra gelijke score, namelijk 20 punten voor DSA en 14 punten voor de Rudolph- stichting, naar huis terug te keren. Na dat leider Dirksen namens de DSA- ploeg de jongens en leider De Jong had welkom geheten werden de jongens door Gerrit Esselink voor het jeugd dorp en door Gerrit Veldhuizen namens DSA aan elkaar voorgesteld. Er werdert vervolgens wedstrijden gehouden in tafeltennissen, boogschie ten, sjoelen en dammen, terwijl men elkaar ook beproefde in het kaartspel. De aardrijkskundige kennis van de beide ploegen werd getest in een gezel lige quiz. De laatste onderdelen van de ontmoeting waren het knievechten en het touwtrekken. De heer De Jong van het jeugddorp bracht na afloop met zijn jongens een driewerf Hoera uit op de overwinnaars. In zijn slotwoord prees hij de DSA-jon- Bel: lui 17 30 our van 17.30— IV 30 uur uur Zaterdags 16.30—17.30 gens voor hun veelzijdigheid en hun en thousiasme, waarmee gestreden werd. Hij vond deze nederlaag tegen zo'n sterke ploeg geen schande en zal met zijn jongens nog beter en meer gaan oefenen om straks in de return-match een nog beter resultaat te behalen. De heer Dirksen reikte aan de spelers die het hoogste aantal punten scoorden de prijzen uit en dankte voor de sportivi- teiten in deze wedstrijd. De aanwezige supporters hebben, nu de winter de bui tensport stagneert, volop kunnen genie ten van gezonde jeugdontspanning, die voor de vorming van de jeugd bijzon der nuttig is. De eerst volgende wed strijd is tegen de Ederveense buren. Dan zal de jongensclub Samuël het on geslagen thuisrecord van DSA trachten te breken. VEENENDAAL ,,Het postkemtoor is eigenlijk een groot bedrijf gewor den", zegt hoofd besteller G. J. Budding van de Veenendaalse P.T.T,, ter wijl hij op een vroege, mistige morgen zijn blik laat dwalen langs de vele nieuwe bouwwerken, die de Markt omringen. Het is een eenvoudige, maar rake typering van de groei van het postwezen, zoals deze ook in Veenendaal gestalte heeft gekregen. Want ook in Veenendaal is de postbode niet meer die bijna dorpsachtige persoonlijkheid van weleer, die zichzelf nog wel eens de tijd gunde als er ergens een gemoedelijk praatje te maken viel. De PI ,T.-besteller a/uto 1967 is een efficiënt werkende beambte, wienst taak is aangepast aan de jachtige tijd waarin we leven. Nu de Kerstdagen en de jaarwisseling in aantocht zijn krijgt die jacht-van- alledag weer ten volle vat op het P.T.T.-personeel. Duizenden Kerst- en nieuwjaarskaarten zetten de Post voor problemen, die alleen met een grote dosis arbeidsintensiviteit overwonnen kunnen worden, wil het dienstbetoon niet im gevaar komen. Ook dit jaar weer vraagt de P.T.T. hierbij de medewerking van het pu bliek. Onder het motto „Post op Tijd" is dezer dagen een landelijke actie van start gegaan. Naar aanleiding hiervan hadden we een gesprek over de functionering van de P.T.T. in deze drukke tijd met de directeur van het Veenen daalse postkantoor, de heer G, H. Slagter en hoofd besteller G. J. Bud ding, die we later samen met bestel ler eerste klas J. C. Alberti („een man die je letterlijk van alles kunt laten doen") vergezelden op een van de 20 routes langs de Veenendaal se huizen. Post op Tijd. Het zijn maar drie woord jes. Belangrijk zijn ze wel; zeker voor de heer Slagter en de zijnen. Elk jaar is er die enerverende de- cember-activiteit. Overwerk voor het personeel, ongere gelde werktijden, extra krachten en dienst. Het zijn de meest in het oog springende facetten van die levendige decembermaand. Het pakket van de werkzaamheden verdubbelt. Als de eerste verschijn selen van de ophanden zijnde druk te zich aandienen, valt er misschien enige opwinding te constateren bij de bestellers. Misschien wel, maar met name de al wat oudere P.T.T.'ers nemen die piek in de bestellingswerkzaamheden ge woon op de koop toe. Besteller eerste klas Alberti zei het woensdagmorgen zo: „Je groeit er 'nje weet wat je te wachten staat. De nieuwelingen kijken er wel ontzet tend tegenaan. Die piek waar U over sprak heeft zich overigens de laatste jaren verschoven. De drukste dagen beleefden we vroeger rond de jaar wisseling, nu echter valt er rond de Kerstdagen al bijzonder veel te doen....". We zeiden het al, de drukte mag er niet toe leiden dat de PTT in haar dienstbetoon tekort gaat schieten. Hoofdbesteller Budding onderschrijft Geboren: Aalbertus, z.v. J. P. v.d. Brink en M. J. v. Appeldoorn; Eliza beth Petronella Cornelia, d.v. A. v.d. Bovenkamp en G. v. Ojik, Veenendaal; Cornells, z.v. A. v. Verseveld en A. M. Blankestijn; Gerrit Berend Johan, z.v. J. Liefferink en A. H. Aalbers; Jacob, z.v. H. R. Hazeleger en A. J. v. d. Neut, Veenendaal; Mark Randall Stuart, z.v. M. P. Hoekstra en A. J. Wold, Veenen daal; Nelis. z.v. K. v.d. Weerthof, en J. Drost, Eist; Edwin, z.v. 'C. Honders en B. Opperman. dat volmondig: „Inderdaad, ook een nieuwjaarskaart mag niet blijven lig gen. al -worden we vaak door de on juiste adresseringen voor ingewikkel de problemen gezet. Toch zijn er maar weinig kaarten, die onbestel baar zijn. Vorig jaar hadden we er misschien vijftig....". Woensdagmorgen om zeven uur in het Veenendaalse postkantoor. Ruim twintig bestellers zijn daar al onge veer anderhalf uur aan het werk. Drie hebben er de hele nacht dienst ge daan, want de werkzaamheden gaan continu door. In nog geen twee uur tijd spelen de be stellers het voor elkaar bijna twee duizend poststukken voor te sorteren, in te straten, te zetten en af te bun delen om in enkele rasechte termen van Tante Pos te spreken. De mannen zitten vlak naast elkaar, in een steeds maar in beweging zijnde rij, en sorteren met routine op wijk, straat en huisnummer. De „grote klanten", bijvoorbeeld bedrijven, die dagelijks een flinke hoeveelheid post bezorgd krijgen, hebben een apart vak. In PTT-kringen wordt het sorteren op wijken „lopen" genoemd. Men is er 's nachts doorlopend mee bezig. De aanvoerlijnen van de post worden on derhouden door de bekende rode post wagens, die bestuurd worden door speciaal opgeleide chauffeurs. De heer Slagter: „In de nacht wordt er driemaal aangevoerd. Het eerst van uit Ede waar de post met de nacht trein arriveert. Daarna nog twee keer vanuit Utrecht, waar een groot expeditie-bureel van de PTT is ge vestigd. 's Nachts vindt er ook nog een bus lichting plaats.... om half vier. Deze sluit nog aan de op de morgenbestel ling". De bestellingswerkzaamheden gaan omstreeks half acht van start. In doorsnee gebruikt men daar de fiets voor. Het aanvankelijk niet zo bijster populaire bestellerswagentje bewijst vooral in de dicht bevolkte wijken goede diensten en wordt daarom ook nog steeds ingeschakeld. Alleen expresse- en telegrambestellin gen vragen om de motorische kracht van een bromfiets (alleen in Over- berg, dat onder Veenendaal ressor teert, wordt de gewone post wel per brommer bezorgd). De bestelling van de pakketpost wordt grotendeels met auto's uitgevoerd. Evenals dat in den lande het geval is streeft de PTT in Veenendaal naar een gestroomlijnde bestelling. Van de vele zijpassen die de besteller op zijn route nu nog moet maken wil men op den duur af. Vlotter werken, daar gaat het om. De situatie in Veenendaal is niet ongun stig. De heer Slagter: „Kijk, de brie venbussen moeten goed bedietibaar zijn. In de Klaas Katerstraat waren ze veel te laag in de deuren aange bracht, dat is nu veranderd....". De flats leveren de bestellers geen moeilijkheden op. Integendeel. De heer Budding heeft er ervaringen mee. Hij zegt: „Het gaat daar vlot. Je hoeft niet van de ene bus naar de andere te lopen. Vanaf een plaats kun je soms 72 bussen bedienen....". Maar er zijn ook afgelegen gebieden, waar de PTT toch elke dag moet ko men. De omgeving van de Dijkstraat heeft in dit verband bijvoorbeeld een reputatie op te houden. Om een enkel huis te bereiken moeten er soms vele kilometers worden gefietst- Omstreeks half acht in de morgen vertrekt het bestellerskorps van het postkantoor naar de twintig wijken. Besteller Alberti met pad langs de huizen. zi/n earner op Besteller Alberti een van de oud gedienden is een van die PTT'ers in wiens geheugen de namen van bij na alle Veenendalers gegrift staan. Hij kan de wijken in Veenendaal bijna blindelings lopen. Woensdagmorgen hebben we het een uur lang gadege slagen. Het lijkt op het eerste gezicht vrij oninteressant een postbode aan het werk te zien. Een geüniformeerde man achter een bestellerswagentje. Een geïnteres seerde blik in de ogen en twee han den, die de poststukken met zorg in de brievenbussen laten verdwijnen. 1^>ch boeit het werk dat hij doet wel. Het boeit vanwege de souplesse en de routine die er in opgesloten liggen. Alberti is bovendien een man van de klok. „De mensen willen de post graag op tijd hebben", zegt hij even tussen zijn bestelwerkzaamheden door. De post op tijd.... Van het publiek wordt alleen maar gevraagd op tijd te posten.

De Vallei | 1967 | | pagina 5