Tekort aan inrichtingen en deskundige krachten wsisirom waf waar Ideeën schets voor Veluwe en rivierengebied Wegenbouw in provincie goed op gang gekomen Industrialisatie regionale zaak Cultuur en techniek op statenzitting besproken Felle debatten over dijken Lezen is zo romantisch. cn mc"*e"""-ss Weekagenda Utrecht Minimumloon pas aanpassen per 1 juli zo boeiend is nu NCVB-kerstfeest Bouwvolume is verbruikt geheel Officiële bekendmaking VEEMARKT UTRECHT Geestelijke volksgezondheid doet u geen kerst bal in uw kapsel? volgt ft voetspoor- van Paulus is het raadsel van het radiobrein? Kijken ze al uit naar ambtenaren? Boerenpartij tegen plannenmakerij DEVENTER OPENBAAR VERVOER HEEFT HET MOEILIJK SLECHT BEZET „STICHTING" U fascinerende verha,e Want b0qdenfregratten romances opb|^%J rode rozen. J'® rjngen- h En uw boekhariH tederheden romaeleeftnueenmaa,% Dat maakt lezen je leest.o aa, woontomdehoek.^ vaker? wordt "skibot" een olympische sport? Pagina 7 VRIJDAG 15 DECEMBER 1967 ARNHEM. In de structuur van de geestelijke volksgezondheid moet, vol gens de provinciale staten, verbetering komen. Daarop heeft o.m. de heer Wie ten gewezen. Maar er is volgens de ge deputeerde mr. R. Lion, een groot tekort aan deskundige krachten en aan goede inrichtingen. Er zal echter van provin- cievvege een onderzoek worden ingesteld naar de behoeften en noden op dit ter rein. Volgend jaar februari zal daarover een uitvoerig rapport worden uitge bracht, aldus deelde mr. Lion de staten mede. In aansluiting daarop besprak de heer Lion de moeilijke positie van de kruis verenigingen waarop de heer Wieten al gewezen had. Deze meende dat in deze krin; en moeilijk over zou kunnen wor den gegaan tot schaalvergroting. Daar mee was de gedeputeerde het niet eens. Dat is overigens een zaak van de ge meentebesturen. Er is overigens door de provinciale kruisverenigingen al een verzoek om subsidieverhoging ingediend, welk verzoek bereids door G S. in on derzoek is genomen. Het personeel van de provinciale raad voor de volksgezondheid wordt uitge breid met de bedoeling het hoofd te kun nen bieden aan de groei van de taken op dit gebied. De provincie subsidieert al jaren het Nederlandse Astmafonds met een „waarderende" som van f 500,De heer Van der Heide (P.S.P.) had echter aangedrongen op een verhoging van deze subsidie. Daar van de zijde van het fonds echter geen aanvragen zijn ge daan, zag mr. Lion de noodzaak van verhoging niet in. Een periodiek medisch onderzoek van de gehele bevolking lijkt mr. Lion wel ideaal, maar is praktisch niet uitvoer baar. Dat is al niet het geval met de betrekkelijk kleine groep van bejaarden. Er zijn doodgewoon geen artsen genoeg voor. Betreffende de bouw van bejaar dentehuizen, waarover door de heer Oostlander (A.R.) was gesproken, merkte de gedeputeerde op, dat het moeilijk wordt om in deze groep grote differen ties aan te brengen, een wens van de heer Oostlander. De heer Lion achtte dat overigens niet van belang bij de planning van de bouw van bejaarden tehuizen, omdat iedere groepering daar bij voldoende* inspraak heeft. RHENEN Op 19 december hoopt de afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond in „Irene" samen met de gasten van „De Tollekamp" de kerstwijding te vieren in de grote zaal Deze viering zal een iets ander ka rakter dragen dan voorgaande jaren. Er zijn namelijk een achttal leden, be zig het kerstspel „Wij vrouwen van Bethlehem" in te studeren en ook het koortje is weer met de repetities be gonnen. PANORAMA geeft antwoord op de -vragen van de week ADVERTENTIE LOSSE NUMMERS 60 CENT - RUIM 5000 VERKOOPPUNTEN ARNHEM Er wordt thans hard gewerkt aan een Ideeënschets voor de Ve luwe en aan een voor het rivierengebied van de provincie Gelderland. Maar dat houdt niet in dat daardoor de aandacht voor de streekplannen is vermin derd. Die hebben zelfs in grote mate voorrang, aldus gedeputeerde van de Provinciale Staien in Gelderland dr. H. J. van Eek in zijn beantwoording van vele vragen die door de staten over deze materie waren gesteld. Een zaak die overigens bij de Boerenpartij niet erg in de smaak viel om dat men in die kringen de indruk heeft dat hier plannen worden gemaakt om wille van de plannen. De nieuwe wet op de ruimtelijke or dening biedt ue gemeenten vandaag de dag vele mogelijkheden, aldus de heer Van Eek. En het is dan ook beslist niet zo, zoals door de heer J. Wieten (CHU) werd gesteld, dat de gemeenten in hun werkzaamheden op dat terrein door de provinciale en landelijke over heid worden beknot. Wel is de positie, dat gaf de gedeputeerde toe, van klei ne gemeenten, zoals men er veel in de Betuwe vindt, uiteraard wel wat moei lijker. Maar de heer Van Eek adviseer de de bestuurders van deze categorie gemeenten tot meer samenwerking op dat ze gemakkelijker over een betere apparatuur voor het opstellen van plan nen en de eventuele uitvoering daarvan zouden kunnen beschikken. In het agrarisch gebied van de pro vincie. en dat is inderdaad een grote zorg voor 't provinciaal bestuur, wordt nog teveel gebouwd. Daarom wordt het nieuwe systeem van de „bouwpercelen" in de landbouw, in samenwerking tus sen de provinciale landbouwkundige dienst en het provinciaal bestuur tot stand gekomen, in het algemeen als 'n goed hanteerbaar instrument gezien om de bouw ten plattelande goed in de hand te houden. Behalve dan door de Boerenpartij die vond dat er op het platteland nog niet genoeg wordt ge- boy wd. De plannen voor verdere ontwikkeling van de Noordwest-Veluwe, mede wat betreft de grenswijzigingen rond 't IJs- selmeer die ook voor de recreatie van belang zijn, stuiten volgens dr. Van Eek af op het feit dat er steeds weer andere ministers van binnenlandse za ken aan het bewind komen die ieder weer een eigen visie op deze zaak heb ben. Wat. de uitbreiding van Deventer over de IJssel betreft, hiermee moet wat het maken van verdere plannen aangaat gewacht worden wat de visie van de planologische diensten daarop is. Te vens zal dan te zijner tijd de kwestie van de enclaves van de provincie Over ijssel over de rivier de IJssel moeten worden bezien. Da landschapsontsiering, waarover onder meer de heer Manders van de PvdA had gesproken, heeft ook de zorg van Gedeputeerde Staten. De heer Van Eek zag echter de grootste moeilijkhe den bij de opslagplaatsen van oude au to's waaraan de provincie nogal rijk is. Overigens houdt een provinciale inspec teur de zaak wel in de gaten met ad viezen en waarschuwingen. Bij het bouwbeleid, dat hier en daar ook kritiek ontmoette, is de provincie volgens de heer Van Eek eigenlijk maar zijdelings betrokken. Thans mag alleen nog het bouwvolume voor de woning wetwoningen verdeeld worden. En dat is betrekkelijk klein geworden nu de landelijke overheid meer aandacht gaat schenken aan de premiebouw en de vrije bouw. Overigens werd ter gerust stelling van tal van statenleden door gedeputeerden verzekerd dat tot nu toe 't gehele bouwvolume voor de woning- wetbouw werd verbruikt. Het bouwen van zomerhuisjes bij boe renbedrijven, een zaak die de Boeren partij nogal ter harte ging, werd door ARNHEM De wegenbouw in de provincie is de laatste jaren goed op gang gekomen. Daarover waren de meeste statenleden het in hun beschou wingen op de provinciale begroting het wel eens. Maar er moet nog heel wat gedaan worden. Zo is reeds de aan leg van de aarden baan van Rijksweg 15 van Valburg naar Babberich, waar van een groot stuk door de Betuwe loopt, volop in studie. Deze weg zal vermoedelijk, gelijk met de weg Doe- tinchem-Babberich, een provinciale weg, in 1972 klaar zijn. Dat deelde de gedeputeerde H. M. Oldenhof de sta ten mede in zijn beantwoording van vragen over de provinciale begroting voor 1968. Ook aan de provinciale weg, bekend als de Twente-route, wordt thans hard gewerkt, daarvan is de rondweg bij Lichtenvoorde al in aanleg. Men loopt met de wegenbouw thans zelfs enigs zins in op het vijftienjarenplan, aldus de heer Oldenhof die voorts mededeel de dat er wat het tracé van Rijksweg 50, voor wat het Apeldoornse traject betreft, een goede samenspraak is met het „Actie-comité Rijksweg 50". Hij zag hier niet zulke grote moeilijkheden als wel eens wordt gesteld. Alleen, de provincie heeft hier weinig of geen zeggenschap omdat het een rijksweg be treft. Het versneld uitvoeren van wegen- werken, waarop door verschillende sta tenleden was aangedrongen, staat al op het programma, ook al met het oog op de werkgelegenheid. De zandwegen in de provincie worden in een tempo van rond 100 km per jaar verhard. Met de voornaamste daarvoor in aanmerking komende wegen hoopt men in 1972 klaar te zijn. verschillende spoorlijnen in de provin cie, waarover donderdagmiddag al een harde noot was gekraakt in de staten vergadering, kon de heer Oldenhof wei nig zeggen omdat deze kwestie nog in onderzoek is bij de minister die overi gens wel adviezen inwint bij de minis ter. Dat verschillende particuliere bus ondernemingen en dochterondernemin gen van de Spoorwegen moeilijk zo in het geheel niet te bewegen waren on rendabele lijnen te gaan exploiteren kon de heer Oldenhof wel begrijpen. Er zijn voorbeelden te over van een slechte bezettingsgraad van de busdien sten. Zo heeft bijvoorbeeld ,Onze Tram', een Brabantse onderneming die enige diensten vanuit de Betuwe met Den Bosch onderhoudt, op verschillende lij nen een bezettingsgraad van tussen de 23 en 26%. Een bepaalde lijn zelfs van weinig meer dan 10%. Van de acties tot openstelling van de lijn Apeldoorn- Zwolle voor passagiersvervoer ver wachtte het provinciaal bestuur weinig heil. De gedeputeerde mr. O. W. A. baron van Verschuer deelde in de middagzit ting van de provinciale staten, die tot over zevenen duurde, nog mede dat met het oog op de problemen betreffen de de landbouw besloten is dat de pro vinciale landbouwkundige dienst zal beginnen met de inventarisatie van al le landbouwkundige zorgen en moge lijkheden in de Achterhoek. Ook het ruilverkavelingsbeleid zal daarbij on der de loep worden genomen hoewel dat eigenlijk een landelijke aangelegen heid is. de heer Van Eek niet als een oplossing voor de financiële moeilijkheden van de landbouw gezien en ook niet als een soelaas voor de recreatie. Voor sommi ge bedrijven is het exploiteren van re creatie-accommodaties misschien tijde lijk wel aantrekkelijk, maar voor de boerenstand in zijn geheel zet het toch geen zoden aan de dijk vooral niet om dat men dure voorzieningen moet ma ken in verband met de hoge hygiëni sche en sanitaire eisen die gesteld wor den. Ook volgens de georganiseerde landbouw hoort deze vorm van recrea tie zeker op de gerationaliseerde be drijven niet thuis. De investeringsachterstand, waarop door verschillende statenleden in de af gelopen dagen was gewezen, zal door gebrek aan financiën thans moeilijk kunnen worden ingehaald. Dat neemt echter niet weg dat van de zijde van het provinciaal bestuur de investerings mogelijkheden, zeker die van de ge meenten, waar mogelijk sterk zullen worden bevorderd. Het probleem van de stijgende grond- kosten van de woningwetwoningen, een zaak waarop onder meer door de heer Wieten was geattendeerd en die door de heer Wijnperle (PvdA) nog was bena drukt, zal een zaak van internationaal overleg moeten worden, aldus de heer Van Eek die aan het slot van zijn re pliek de staten toezegde dat spoedig 't rapport „Gelders Perspectief II" zal worden uitgebracht. Het provinciaal be stuur bleek niet erg content over het feit dat de begrotingen van vele ge meenten zeer laat en zelfs te laat wor den ingediend. Er zullen maatregelen worden genomen de tijdige inzendingen van deze stukken te bevorderen en de afhandeling dooi de provincie te doen versnellen. De bevordering van de industrialisatie door afzonderlijke gemeenten in vaak onderlinge concurrentie, levert weinig positieve resultaten op, aldus drs. A. R. Vermeer in zjjn beantwoording van vragen over deze materie gesteld. Een zekere vrijheid in dezen van de ge meenten staat deze gedeputeerde wel voor. Maar hij heeft bezwaar tegen on systematische aanpak. Hij ziet meer mogelijkheden in regionale samen spraak. De concurrenten in dezen van 't Duitse Bocholt wordt als een incidenteel geval gezien. Dat neemt niet weg dat in het Nederlands-Duitse grensgebied graag wordt nagegaan waar mogelijk heden tot industrievestiging liggen. Dat gebeurt zo nodig ook in overleg met de Duitse overheid in de betrokken ge bieden. Vrjjdag 15 december. Stadsschouwburg, besloten. Muzevaltheater, Oude Gracht 135, 21 u.: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Zaterdag 16 december. Stadsschouwburg 20 uur: Nederlandse Comedie met „De Vrek". Nicolaïkerk, 19.30 uur: Orgelvesper. Muzevaltheater, 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Muzevaltheater 15 uur: Poppekastvoor- stelling voor kinderen v.a. 3 jaar. Zondag 17 december Stadsschouwburg 20 uur: Nederlandse Comedie met „De honger en de dorst". Maandag 18 december. Stadsschouwburg 20 uur: Toneelgroep Ensemble met „Een maan voor de mis- deelden". Tivoli, 20.15 uur: maandagavondconcert USO, o.l.v. André Vandernoot, m.m. v. Daniël Wayenberg, piano. Werken van Tsjaikowsky, Rachmaninow en Sjostakowitsj. Dinsdag 19 december. Stadsschouwburg, geen voorstelling. Gebouw voor K. en W., 20 uur: Concert door leerlingen van de Utrechtse Mu ziekschool. Woensdag 20 december. Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse Comedie met „De Vrek". Muzevaltheater 20.30 uur: Eenmans- cabaret Hessel van der Wal met „Land in zicht". Donderdag 21 december. Stadsschouwburg 20 uur: Toneelgroep Centrum met „Dodendans". Muzevaltheater 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Vrjjdag 22 december. Stadsschouwburg 20 uur: Nieuw Rot terdams Toneel-met „Mimicry". Tivoli 20.15 uur: Kooruitvoering Toon kunst, m.m.v. USO en solisten o.l.v. Simon C. Jansen. Cantate 1 en 2 uit Weihnachtsoratorium en Magnificat van J. S. Bach. Muzevaltheater 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis".- Dienstplicht: aangifte ter inschrijving De in 1948 geboren mannelijke Neder landers, die in een Nederlands bevol kingsregister zijn opgenomen of daarin behoren te zijn opgenomen en geen be wijs van inschrijving voor de dienst plicht hebben ontvangen, zijn verplicht zich vóór 1 januari 1968 aan te melden ter gemeentesecretarie van hun woon plaats of gewone verblijfplaats. De aanmelding moet geschieden door deze personen zelf; bij hun verhinde ring door hun wettelijke vertegenwoor diger. Is een rechtspersoonlijkheid be zittende vereniging, een stichting of eeri instelling van weldadigheid wettelijk vertegenwoordiger, dan rust bij verhin dering de verplichting tot aanmelding op de bestuurders. Zij die zich aanmelden worden inge schreven voor de dienstplicht. Veenendaal, 13 december 1967, De burgemeester v. Veenendaal, J. Hazenberg. ARNHEM De drinkwatervoorzie ning in de provincie Gelderland, thans in handen van twee grote maatschap pijen waarvan de een ruim honderddui zend aansluitingen telt en de ander meer dan vijfenzeventigduizend en voorts nog verzorgd door een aantal grotere er. kleinere gemeenten, is vol gens de gedeputeerde drs. A. R. Ver meer bevredigend te noemen. Fusie tussen die twee grote organen, zoals door enige statenleden tijdens de be handeling van de provinciale begroting werd voorgesteld, vond de heer Ver meer niet noodzakelijk. Wel achtte hij het van belang dat op den duur de kleine gemeentelijke waterleidingbe drijven in grotere organen zouden kun nen worden opgenomen omdat men op die manier efficiënter kan werken. De meeste, niet op de waterleiding aangesloten percelen, liggen in de ge meente Ede, ongeveer nog 1700 van de 2400. Van de rest liggen er nog eni ge honderden in Apeldoorn. Maar dat w^s voor de heer Vermeer al geen pro bleem meer omdat daar in gestadig tempo percelen worden aangesloten. In Ede ligt de zaak technisch wat moeilijker omdat daar een nieuw pompstation moet worden gebouwd en voorts ook nog een reeks leidingen van Ede naar de buitendorpen verzwaard dienen te worden. Met tal van gemeenten wordt door het provinciaal bestuur al overleg ge pleegd om tot een rayonsgewijze af voer van huisvuil te komen. Maar pas bij de volgende aanbieding van de be groting zullen Gedeputeerde staten over de resultaten van dat overleg, waarbij uiteraard ook de vuilverwer king betrokken wordt, verslag uit kun nen brengen. Sprekende over de zo nodige opvoe ring van de publiciteit rond aangele genheden van provinciaal belang, stel de de heer Vermeer dat men zeker verder zal moeten gaan met de uitgifte van rapporten. Met de gedachte om de regionale pers meer in te schakelen bij de berichtgeving over de provincie kon deze gedeputeerde wel meegaan hoewel hij er zich bewust van was dat vele zaken voor de dagbladpers niet zo aantrekkelijk zouden kunnen zijn. Daarom wilde hij de plannen voor een provinciaal tijdschrift niet geheel laten varen. Temeer niet omdat hij daar in Brabant een goed voorbeeld van heeft gezien. Het Gelderse ETI zou in zo'n blad de resultaten van zijn werk kun nen publiceren en desnoods het blad geheel kunnen verzorgen. Overigens zag deze gedeputeerde een dergelijk orgaan slechts als een deel van het totale voorlichtingspakket. Het effect van de toneelspreiding die in de afgelopen jaren heeft plaatsge vonden, met subsidie van rijk, provin cie en gemeenten, is volgens drs. Ver meer geweest dat men in vrijwel alle belangrijke culturele centra een groot repertoire, ja eigenlijk het gehele we reldrepertoire, heeft kunnen zien. Door de nieuwe maatregelen van de lande lijke overheid zullen de mogelijkheden ARNHEM Wie is nu eigenlijk ver antwoordelijk voor de toestand waar in zich de dijken in het Gelderse rivie rengebied bevinden? De provincie, het Rijk of de waterschappen? Over deze vraag en de consequenties van het antwoord daarop hebben de provinciale staten zich donderdagmiddag geruime ttfd het hoofd gebroken tydens een reeks beschouwingen die uitliepen op een heftige discussie, aanvankelijk tus sen de statenleden Matser KVP en Baas VVD, later tussen de heer Baas, die tevens als voorzitter van de Com missie-Dijkverzwaring sprak, en de gedeputeerde Baron Van Verschuer. Ir. Baas, die stelde dat de provincie tot nu toe weinig verantwoordelijkheids gevoel had getoond en niet van een be reidheid had blijk gegeven in de kosten van de dijkverzwaring bij te dragen, kwam met een motie, ondertekend door leden van de PvdA en de VVD waarin gesteld werd dat het college nu eens spoedig een begin zou moeten maken met de noodzakelijke werkzaamheden en waarin aangedrongen werd het Rijk te verzoeken de aanvankelijk toegezeg de bijdrage van 45 pet. in de kosten te verhogen. Na veel heen weer ge praat trok de heer Baas zijn motie in waarna slechts de motie van de heer Matser, uiteindelijk met 54 tegen 2 stemmen (die van de heren Baas en de Jager), aangenomen, overbleef. In deze laatste motie werd gesteld dat de provinciale staten van Gelderland hun ongerustheid uitspraken over de lang zame gang van zaken betreffende de dijkverzwaring veroorzaakt door de on zekerheid over de grootte van de rijks bijdrage. Voorts werd op snelheid bij de uitvoering van de werkzaamheden aan gedrongen. Met de stelling van baron Van Ver schuer, dat de dijkverzwaring een landszaak is, financieel gezien, en dat ook de provincie een zekere verant woordelijkheid heeft, doch dat in eer ste instantie de waterschappen deze zaak moeten runnen met behulp van de overheid, waren de meeste Staten leden het wel eens. Er was kritiek op de waterschappen, die niet voortvarend genoeg zouden zijn geweest, kritiek op de gedeputeer den, die te lang gewacht zouden hebben met het bepalen van hun standpunt, kritiek op de minister die over de aan vraag en verhoging van het aanvanke lijk toegezegde percentage van 45 nog geen beslissing zou hebben genomen. Maar uit de woorden van de voorzit ter, mr. H. W. Bloemers, later nog in details aangevuld door baron Van Ver schuer, bleek dat men nog steeds in een onderhandelingspositie over deze zaak met de landelijke overheid verkeerde. Vast staat echter, dat er nog maar weinig is gedaan en de motie heeft er in ieder geval toe geleid, dat de activi teiten van verschillende instanties, die met deze zaak te maken hebben, wordt gestimuleerd. van het geven van voorstllingen door landelijke gezelschappen in de regio wel wat minder worden. Het assorti ment zal kleiner worden, zeker voor de regionale centra. Maar daar staat tegenover dat voor de regionale gezel schappen betere kansen worden ge- schrigens meen dapnv hhh schapen. Overigens meende de heer Vermeer dat het toneelpubliek in de provincie-ondanks alle inspanningen, nog geen 5 pet. van de bevolking uit maakt. DEN HAAG Voortaan zal het mi nimumloon eerst op 1 juli van het jaar worden aangepast. Daartoe heeft de Stichting van de Arbeid besloten. Een dergelijke regeling was voor het ko mende jaar al getroffen. De Stichting heeft er evenwel de voorkeur aan ge geven die afspraak ook voor de volgen de jaren te maken. Als dit minimumloon in 1968 wordt vastgesteld, zal rekening worden ge houden met de stijging van de kosten van levensonderhoud als gevolg van de huurverhoging en de stijging van de premies voor sociale verzekeringen. Dit deelt minister Roolvink (Sociale Zaken) mee in een brief aan de Ka mer over de vrije loonpolitiek. Als ge volg van het nieuwe systeem zal het buitengewoon besluit arbeidsverhoudin gen moeten worden veranderd. Dit kan niet voor 1 januari, en daar om is een „foefje" gevonden. De Stichting van de Arbeid keurt de cao's zonder meer goed, en het College van Rijksbemiddelaars zal over een bepaald contract alleen adviseren als de minister hierom vraagt. De Stich ting heeft er overigens wel op aange drongen om reeds in deze overgangs tijd een niet-ambtelijke commissie in te stellen, die de minister zal advise ren. De commissie van sociale zaken van de Tweede Kamer is gistermorgen bij een gekomen om te praten over de motie van de socialist, mr. Th. J. A. M. van Lier. Daarin wordt gevraagd om het minimumloon niet op 1 juli, maar op 1 januari te laten ingaan. UTRECHT, Veemarkt, 14 dec. 1967 Totale aanvoer 4257; runderen 1182; vette kalveren 132; graskalveren 102; nuchtere kalveren 514; schapen 940; varkens boven 100 kg 378; varkens be neden 100 kg 125; biggen 866; bokken en geiten 18. PRIJZEN (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 1100—1525; kalfvaar- zen, per stuk 9501015; vare koeien, per stuk 8501000; pinken, per stuk 650 775; stieren, per stuk 8001100; gras kalveren, per stuk 310520; nuchtere kalveren, per stuk 4080; fokkalveren, per stuk 110235; schapen, per stuk 85125; lammeren, per stuk 110160; drachtige varkens, per stuk 325450; lopers, per stuk 85110; biggen, per stuk 6068; bokken en geiten, per stuk 1252; vette koeien le kwal., per kg gesl. gew. 3.954.30; vette koeien 2e kwal., per kg gesl. gew. 3.753.95; vette koeien 3e kwal., per kg gesl. gew. 3.45 3.75; vette kalveren le kwal., per kg lev. gew. 4.004.10; vette kalveren 2e kwal., per kg lev. gew. 3.703.90; vette kalve ren 3e kwal., per kg lev. gew. 3.203.60; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1.401.80; zware vette varkens, per kg lev. gew. 2.152.20; zouters, per kg lev. gew. 2.252.30; slachtzeugen, per kg lev. gew. 1.631.68; jonge slachtzeügen, per kg lev. gew. 1.701.76. OVERZICHT (resp. handel en prijzen) melk- en kalf koeien matig - hoger; vet te koeien vlotter - hoger; vare koeien kalm - prijshoudend; vette kalveren re delijk - hoger; graskalveren rustig - ruim prijshoudend; nuchtere kalveren willig - prijshoudend; fokkalveren wil lig - hoger; schapen stug - -prijshou dend; lammeren stug - prijshoudend; varkens redelyk - prijshoudend; biggen redelijk - prijshoudend. ADVERTENTIE Over de plannen tot opheffing van

De Vallei | 1967 | | pagina 7