Vonnis uitgesteld over kraaiende krielhaan Bekendmaking Reserves van STV-Climax in promotiegroep Vrachtwagen in de sloot „Beeldenstormers" wezen eis van smid van de hand Meisje gooide sigarettepeuk in politie-auto „7A* heb 'm al bij de kippen weggehaald Weekagenda Arnhem Weekagenda Utrecht Erfstuk lag aan diggelen DCE verloor van Ons Genoegen Reactie van dc (studenten) Sint Merkwaardige zaak voor kanion gerecht AGENDA Jongen gooide dure ruit in C.P.B. vierde kerstfeest Klaverjassen om wild(e) prijzen Ver ounnin gen voor vuurwerk Aanmelding kadavers Tafeltennis MIST u uw 10550 11079 Bromfietser viel over bal WINKELS LANGER GEOPEND Raad vergadert donderdagavond Dame viel tegen auto Klaverjassen bij het N.V.V. Textiel gestolen uit aanhanger Vogelvrienden in de prijzen Padvinders collecteren oor N.O.V.I.B. U HET WOORD Grapje Principe HOOG STRAALJAGER HAAST ONHEUS BURGERLIJKE STAND RENSWOUDE r'agina 3 ZATERDAG 16 DECEMBER 1967 WAGENTNGEN Bijna een half uur heeft de Bennekomse landbouw kundige G. A. T. met kantonrechter mr. A. C. van den Brand, tijdens de vrij dagse zitting, gedebatteerd over een kleine kraailustige krielhaan, die door zijn geluidscapaciteiten een buurman van T., de Bennekommer L.. „voortdurend" uit zijn slaap zou hebben gehouden. „Door scherp en doordringend kraaien veroorzaakt het dier overlast", zo stond het letterlijk in het proces-verbaal, dat door de politie van de uitbun dige hanezang was opgemaakt. De verbalisant had geconstateerd, terwijl hij onder het slaapkamerraam van de slapeloze buurman L. was gaan zitten, dat de krielhaan op een vroege och tend maar liefst 58 keer had gekraaid De eigenaar van de haan stelde heel eenvoudig: „Ik heb tien krielkippen en een haan, gewoon, voor mijn kinderen om ze wat liefde voor het dier bij te brengen. Die haan gaat kraaien als het licht wordt..." „Dan doen trouwens alle hanen", zei de kantonrechter er even tussendoor. „Ik ben in de buurt gaan vragen of de mensen er last van hadden. Dat Heden, zaterdag VEENENDAAL Oude Kerk. Markt, 20 uur: Kerstavond Hervormde Jeugdraad m.m.v. Urker Visserskoor „Crescendo". EDERVEEN Hervormde Kerk 19.30 uur: Kerstzang- dienst m.m.v. herv. Jeugdkoor „Van knop tot bloem" en Chr. gem. koor „De lofstem". LEERSUM De Weerwolf 19.30 uur: Rock William and „The flighting cats". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Hombre". Morgen, zondag VEENENDAAL De Ruif 14.30 uur: Kerstmiddag RK-be- jaarden. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 15 uur: „Hom bre" en 19.30 uur: „De Viking konin gin". Zaterdag, 16 december Stadsschouwburg, 20.00 uur: Toneel groep Theater met „Dodendans. Maandag, 18 december Stadsschouwburg, 20.00 uur: Toneel groep Centrum met „Yvonne". Dinsdag, 19 december Stadsschouwburg, 20.00 uur: De Neder landse Comedie met „De Vrek" Woensdag, 20 december Stadsschouwburg, 20.00 uur: Nieuw Rot terdams Toneel met „Tartuffe". Donderdag, 21 december Musis Sacrum, 20.00 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Francesco Mander, m.m.v. Dick Visser, gitaar. Werken van Mozart, Fauré, Rodrigo en Bartók. Yrjjdag, 22 december Grote Kerk. 19.30 uur: Kerstsamenzang. BIOSCOPEN IN ARNHEM Voorstellingen dagelijks en 's zondags 14.30, 18.45 en 21.00 uur. REMBRANDT, Velperplein: „Voor een paar dollars meer". PALACE, Bakkerstraat, tot en met za terdag: „De Mummie", zondag tot en met donderdag: „Kopstand Madam SASKIA, Looierstraat: „Jongens wat een nummer". LUXOR, Willemsplein, aanvangstijden 14.30 en 19.30 uur: „De Whiskey ka ravaan". Zaterdagavond 23.30 uur: „Verborgen moederschap"; zondagoch tend 12.00 uur: „In het jachtgebied der haaien". STUDIO-A, Lange Wal, dagelijks 18.45 en 21.15 uur. Maandag en dinsdag ook 14.30 uur: „Mijn prinses". Zondag en woensdag 14.30 uur: „Robur de Ver overaar". bleek bij niemand het geval te zijn. be halve bij die ene dan. Ik woon in een landelijke omgeving en iedereen zei dat het gekraai van een haan juist in zo'n omgeving past..." De landbouwkundige overhandigde de rechter een verklaring van een aan tal buurtbewoners, die allemaal zeiden dat zij geen hinder ondervonden van 't lawaaierige diertje. Dr. mr. Van den Brand hechtte overigens niet al te veel waarde aan de verklaring. „Het papier is gewillig", zei hij. De verdachte weer: Je kunt je overal wel aan ergeren... aan straaljagers of aan vogels. Hoe heeft men kunnen constateren dat de haan een scherp en doordringend ge luid maakt, zoals er in het verbaal Voorstellingen dagelijks 14.30, 18.45 en 21 uur, zondags 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. CAMERA: Oude Gracht 156, „The dead ly affaire". CITY: Voorstraat 89, „Een pistool voor Ringo". FILMAC: Vredenburg 29, dag. doorlo pend 1018.30 uur. Nieuws, kleuren film: „20 minuten onder zee" en twee tekenfilms. PALACE: Vredenburg 29, dagelijks 18.45 en 21 uur: „Zwarte markt der Liefde OLYMPIA: Amsterdamsestraatweg 350 geen middagvoorstellingen op werk dagen behalve woensdag: tot en met zondag „Superagent Mark Donen" maandag tot en met woensdag: „Blood on the Arrow". REMBRANDT: Oude Gracht 73, Voor stellingen dagelijks 14.30, 18 45, 21.15 uur en zondags 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „El Dorado". Zaterdag 14.30 uur: „Tarza, de wolfshond". SCALA: Potterstraat 16, t.m. zaterdag „Angélique, markiezin der engelen zondag t.m. woensdag: „Angélique, de weg naar Versailles", (v.a. donderdag 22 dec.: „Angélique en de koning"). STUDIO: Oude Gracht 154, voorstellin gen dagelijks 14.45, 19 en 21.15 uur, zondags 14.15, 16.30, 19 en 21.15 tiur: „The intimate stranger". VREEBURG: Vredenburg 8a, „De man van Rio". NACHTVOORSTELLINGEN CAMERA: Oude Gracht 156, vrijdag en zaterdag 23.15 uur: „Le repos du guer- rier". PAL ACE: Vredenburg 29, vrijdag en zaterdag 23.30 uur: „Winchester '73". VREEBURG: Vredenburg 8a, vrijdag en zaterdag 23.15 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter". VEENENDAAL De dikke en vrij grote ruit van het pand Buurtlaan W. 137 sneuvelde doordat een baldadig ongetje er een steen doorheen gooide. De 11-jarige D. van H., de 9-jarige L. van I. en de 12-jarige J. K. gooiden om beurten grote grintstenen van zich af. Hun ouders zullen gezamenlijk de f 200,- schade betalen. VEENENDAAL Donderdagavond had de Kerstfeestviering plaats van de CPB afdeling Veenendaal in hotel „De Korenbeurs". Voor de pauze werd de Kerstliturgie afgewerkt, afgewisseld met zang door een koortje, gevormd uit de leden. Na koffie met traktatie werd het woord gegeven aan de heer .Visser die een kerstverhaal vertelde waar met grote aandacht naar geluisterd werd. Nadat het koortje nog een lied ge zongen had sloot de heer Visser de avond met gebed. De avond stond onder leiding van de presidente mevr. Capelleveen-Van Ma nen. VEENENDAAL De ontspannings commissie van de SKF organiseert op woensdag 20 december een Kerstklaver - jastoernooi dat voor iedereen toeganke lijk is. De prijzen zullen traditiegetrouw bestaan uit diverse soorten wild en ge vogelte. De wedstrijden worden gehouden in de kantine van de SKF. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis dat hij heeft besloten het verkopen en afste ken van vuurwerk uitsluitend toe te staan op de laatste werkdag van het jaar. Handelaren in vuurwerk zijn ingevol ge de desbetreffende bepalingen van de Algemene Politie Verordening ver plicht voor het in voorraad hebben en verkopen van vuurwerk bij hem tijdig van tevoren de nodige vergunning aan te vragen. Rhenen, 15 december 1967. De burgemeester voornoemd, L. Bosch van Rosenthal. RHENEN B. en W. van Rhenen brengen ter openbare kennis dat in ver band met de feestdagen en de jaarwis seling de volgende regeling is getroffen voor aanmelding en ophalen van kada vers: 1. op zaterdag 23 en 30 december kun nen de eigenaren telefonisch mededeling doen van noodvee aan de vleeskeurings dienst te Veenendaal (08385-10804) des voormiddags tussen 9 en 10 uur; 2. op woensdag 27 december en dins dag 2 januari zullen de kadavers, die vóór 10.30 uur ten gemeentehuize wor den gemeld, zoveel mogelijk dezelfde dag nog worden opgehaald. Rhenen, 15 december 1967. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters, De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. staat? Hoeveel decibel bedraagt de ge luidssterkte dan? Met welke apparatuur heeft men dit gemeten...?" Op al die vragen gaf de kantonrechter een recht lijnig antwoord: „Met de oren..." In het proces-verbaal stond ook dat T. had verklaard geen maatregelen te zullen nemen om aan de wensen van de buurman tegemoet te komen. Nu verzekerde hij de rechter evenwel, dat hij zich toch wel uitgesloofd had. „Ik heb de haan in een kist gedaan, zodat ie apart kwam te zitten, want als hij bij de kippen weg is, kraait ie minder". Volgens de buurman had dit niet gehol pen en hij had de politie ingeschakeld. De kantonrechter vond het raadzaam de verbalisant alsmede enige getuigen te horen, zodat de zaak werd aange houden. Over vijf weken, op vrijdag 19 januari zal nu worden uitgemaakt wiens haan koning zal kraaien. ARNHEM Na het le en 3e team van STV-Climax heeft ook het 2e zich rechtstreeks in de promotiegroep ge plaatst. De Veenendalers gingen naar concurrent Tios 2 in Arnhem met 1 punt voorsprong en hadden aan een gelijk spel genoeg. Het werd uiteinde lijk een krappe 64 overwinning, waarmee de STV-Climax-spelers na een matige eerste competitiehelft zich in het 2c gedeelte van de competitie uitstekend herstelden en ongeslagen bleven. Het gaat nu samen met RTTV uit Rhenen over naar de promotie-af deling. die ook weer uit 5 teams zal bestaan. Ook nu weer bleek het niet zo sterke Tios een lastige tegenstander voor de Veenendalers. Van Eist startte met een vlotte zege op Knipscheer en 'n geladen v. Dam gaf Besseling geen kans. De Kleuver had tegen de geroutineerde Kick geen kans en toen ook het dub belspel verloren ging. was de stand weer gelijk. In een slopende partij tegen Besseling ging v. Eist met 2119 in de derde game ten onder. De Kleuver maakte tegen Knipscheer weer gelijk maar Kick gaf zijn team opnieuw een voorsprong door v. Dam geen enkele kans te geven. Besseling had tegen De Kleuver een prachtige kans de marge te vergroten maar hij liet na de eerste game te heb ben gewonnen, de tweede game na een voorsprong schieten om na veel spanning ook de derde game verliezen. Van Eist maakte aan alle zorgen een eind door Kick een nederlaag te bezorgen. Via een grote overwinning van v. Dam op Knipscheer werd het tenslotte nog de volle winst voor de Veenendalers. De eindstand in deze groep is als volgt: 1. RTTV (Rhenen) 8 gesp. 14 p.; 2. STV- Climax (V'daal), 8 - 12; 3. Tios 2 (Arn hem), 8 - 9; 4. Nizo (Ede), 8 -3; 5. Oldra 2 (Arnhem) 8-0. dagblad DE VALLEI Bel: u>I 17 30 MUJ »(an 17.3U 19.3U uui uur Zaterdags 16.30—17.30 VEENENDAAL Door de Veenen- daalse PTT worden per dag gemiddeld ruim 20.000 poststukken verwerkt. In een reportage over de PTT in onze krant van donderdag stond, dat dit er 2000 zouden zijn, wat echter niet juist is. VEENENDAAL De heer G. van de G. uit Veenendaal reed met zijn brom fiets op de Larikslaan tegen een voet bal. Van de G. viel, waardoor er schade aan zijn bromfiets ontstond. De bal was de rijweg opgeschopt door de jeugdige P. R., die voor de schade moet opdraaien. WAGEN1NGEN Een van klei en dubbel gebakken beeld, een erfsiuk nog wel, dat jarenlang in de tuin van de Wageningse smid R. aan de Lawickse Alele had staan te pronken, was de inzet van "n civiele zaak, die drie jonge lui, alsmede de smid voor de balie van de Wageningse kantonrechter bracht. Een grapje was in feite de aanleiding geweest tot het geschil. Op een aVond had het drietal, de Wageningers G. A. M. van der L. en N. J. H. van den B. en de Rhenenaar B .R. het beeld van zijn voetstuk gelicht met. de intense bedoe ling het daar later weer neer te zetten. „We wilden het alleen maar even aan iemand laten zien", zei een van de drie. Zo ver was het niet gekomen, want nauwelijks was het beeld van zijn his torische plaats gelicht of het was in stukken op de grond gevallen, it R. „jullie hebben er met je m Smid R. („jullie hebben er met je fik ken van af te blijven") had zich daar kwaad over gemaakt en die boosheid was nog lang niet verdwenen toen hij vrijdagmiddag voor de kantonrechter stond. Hij eiste schadevergoeding in de vorm van een geldsom van f 814,Een bedrag van f 600,— als zijnde de waar de van 't pronkstuk, de rest als vergoe ding voor de reizen die hij had gemaakt om te trachten een ander beeld te vin den. De drie „beeldenstormers" echter wa ren in principe wel bereid de schade die zij de smid hadden berokkend, te ver goeden, maar zij vonden het bedrag dat hij van hen verlangde te hoog. Er kwam een boekwerk aan te pas om de ze mening te staven. Daarin stond dat het beeld in 1927 f 30.waard was ge weest. De smid haakte hier direct op in: VEENENDAAL In verband met de Kerstdagen zijn de winkels in Vee nendaal woensdagavond, donderdag avond en vrijdagavond tot 9 uur open. Zaterdag 23 december sluiten de win kels om 6 uur. WAGENINGEN Het in mini rok gehulde kamermeisje G. K. uit Oosterbeek had met een welgemikte worp een brandende sigarettepeuk door het open dak van een surveil lancewagen van de Wageningse poli tie gegooid en deze daad bracht haar voor kantonrechter mr. A. C. van den Brand. Het praatgrage meisje was zich nau welijks van enig kwaad bewust. „Ik kwam uit een cafetaria en gooi de een peukje weg. Toevallig kwam toen die auto langs en ik heb helemaal niet gezien dat het een politie-auto was... „U heeft dan toch in ieder geval bij zonder hoog gegooid", oordeelde de rechter. Dat moest het kleine kamer meisje toch wel toegeven en toen mr. Van den Brand even later een paar re gels uit het proces-verbaal citeerde, werd haar spraakzaamheid aanmerke lijk minder. „Als ik een bekeuring krijg ga ik naar het buitenland, heeft u te gen de politie gezegd", zo las de kan tonrechter voor. „Ik heb niets gezegd", zei het Oosterbeekse meisje nog gauw voordat de officier van Justitie, mr. Leusink zijn eis uitsprak f 30,- of 3 da gen. De rechter vonniste conform. Schoenmaker W. van de B. uit Ben- nekom was op de Keijenbergseweg in zijn woonplaats een uitrit uitgereden en was daarbij tegen een van links komen de auto gebotst. De schoenmaker ver dedigde zich met de woorden: „Edel achtbare, ik heb goed uitgekeken, naar links en naar rechts, maar die auto kwam ineens op me afvliegen. Hij kan wel 160 kilometer per uur gereden heb ben..." „Of was het soms een straal jager?" informeerde de rechter toen hij deze hoge snelheid vernam. De verdachte was voorts nogal veront waardigd over het gedrag van de ande re automobilist. „Hij wilde zijn naam niet eens zeggen en de juffrouw die bij me in de auto zat en die in het 'zieken huis kwam te liggen heeft hij nooit op gezocht... De officier bleef het ondanks alles een kwestie van onoplettendheid van de verdachte vinden. Hij eiste een boete van f 70. De rechter vond deze straf te mild en verhoogde de boete tot f 75,-, maar voegde daar bovendien een voor waardelijke rij-ontzegging voor de tijd van drie maanden met een proeftijd van twee jaar aan toe. Op de rijksweg Renswoude - Planken Wambuis was W. Th. G. C. uit Bun schoten met veel moeite door de politie tot stilstand gebracht want hij had de maximumsnelheid daar met maar liefst 68 kilometer overschreden. In plaats van 70 had hij 138 gereden. „Ik had mijn gedachten er niet bij", zo luidde zijn enige verweer. Eerder had hij tegenover de politie verklaard „haast te hebben". De officier rekende hem deze overtreding bijzonder zwaar aan. Hij wees er bovendien op, dat de bedoelde rijksweg toch al zo gevaarlijk is. Hij eiste een geldboete van f 200 en 'n onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. „Als u me een bon geeft, ga ik de hele dag automobilisten waarschuwen, dat u hier kabels heeft liggen", had dc Arnhemmer H. J. K. L. tot de politie agent gesproken die hem op de Prof. Ritzema Bosweg in Wageningen had aangehouden omdat hij te hard had ge reden. L. ontkende nu dat hij destijds zo on heus was geweest, al gaf hij wel toe, dat het best wat beleefder had gekund. De officier was kennelijk niet onder de indruk gekomen van zijn persoonlijk heid. Hij zei: „Zo vriendelijk als u hier binnenkwam, zo verontwaardigd kijkt u nu al..." Hij eiste een geldboete van f 80 De rechter deed er tenslotte f 40.- bij. „Dat was maar een afgietsel van gips... het mijne is van dubbel gebakken klei..." Ook nadat de officier van justitie mr. Leusinks het drietal diverse malen op het hart had gebonden, dat de smid al leen al uit moreel oogpunt schadeloos gesteld diende te worden, bleven de drie van mening, dat R. met een onredelijke eis kwam. ..Eerst belde hij ons op en zei dat het wel tweehonderd gulden zou gaan kosten. Naarmate de tijd ver streek werd het steeds duurder en ten slotte liep het op tot tweeduizend gul den..." De smid overlegde een prijsopgave van een fabriek, die hem eenzelfde beeld zou kunnen leveren, zij het dan een cementen exemplaar, voor f 650, De kantonrechter mr. A. C. van den SCHERPENZEEL Voor de open bare vergadering van de raad der ge meente Scherpenzeel te houden op don derdag 21 december 's avonds om 7.00 uur ten gemeentehuize is de volgende agenda vastgesteld. Opening; Vaststelling notulen van de vergade ring van 23 november 1967; Ingekomen stukken; Grondruil Proeftuin met de heer T. Koudijs; Aankoop perceeltjes grond t.b.v. het bejaardentehuis; Behandeling gemeentebegroting 1968 en die van de takken van dienst over dat jaar; Vaststelling bedrag per leerling voor het- openbaar lager onderwijs voor dat jaar 1968; Vaststelling bedrag per leerling voor het uitgebreid lager onderwijs voor het jaar 1968; aanvrage om een voorschot op de ex ploitatievergoeding voor 1968 t.b.v. de bijzondere scholen aan de Glashorst en Bruinhorsterlaan; Aanvrage om de exploitatievergoe ding voor 1967 t.b.v. de bijzondere lage re scholen aan de Glashorst en Bruin horsterlaan; Aanvrage om een voorschot op de ex ploitatievergoeding voor 1968 t.b.v. de bijzondere school voor ULO aan de Ho- levoetlaan; Aanvrage om de exploitatievergoe ding voor 1967 t.b.v. de school voor ULO aan de Holevoetlaan; Vaststelling begrotingswijzigingen dienst 1967; Aankoop perceeltjes grond in Plan Zuid; Aangaan geldlening van f 290.000. met de NV Bank voor Nederlandsche Gemeenten; Mededelingen; Rondvraag. Sluiting. HARSKAMP Dinsdagavond speel de de damclub DCE de competitiewed strijd tegen Ons Genoegen in Harskamp. De Ederveense dammers verloren met 12-8. DCE, dat in de Bondscompetitie een goede start had en op de helft van de competitie de bovenste plaats bezette, is sterk aan het afzakken. De laatste drie wedstrijden werden allemaal ver loren, zodat er voor de Ederveners dit jaar geen kampioenschap in zit. De wedstrijd tegen Ons Genoegen werd met veel spanning tegemoet gezien omdat DCE in eigen huis met klein verschil won. Ons Genoegen toonde zich deze avond duidelijk sterker dan DCE en is nu kanshebher voor de bovenste plaats in de derde klasse. De persoon lijke uitslagen waren: Ons Genoegen - DEC G. D. v. Kruistum-St. Vierwinden 11 A. ter Toest-G. J. Dikkenberg 11 G. Zandbergen-G. v. Heerdt 02 E. v. Butselaar-J. d. Koning 02 J. Jansen-G. Vlastuin 20 J. v. Sambalgen-D. v. Heerdt 20 G. v. Sambalgen-A. v. Hunnik 20 J. C. Jurrius-J. Boeve 20 Reglementair 10—6 o Eindstand 128 Brand wees hem er echter op dat hij in zijn vordering niet verder kon gaan dan f 200,„U kunt dat bedrag van al le drie eisen, zodat u dan aan f 600, komt", lichtte hij toe. Daarmee ging R akkoord; hij zag dus ook af van de bijkomende kosten, die hij aanvanke lijk vergoed wilde hebben. De rechter hield, toen de drie voet by stuk hielden en niet aan de vorde ring wilden toegeven, de zaak aan. Zij zullen nu op hun beurt ook een expert de waarde van het beeld laten beoorde len. Op vrijdag 19 januari 1968 zal de zaak weer voor de balie worden uitge praat. Tot zo lang zal de smid dus nog met de stukken moeten blijven zitten. VEENENDAAL Mevrouw S. viel vrijdagmiddag op het Zwaaiplein vlak voor een haar inhalende personenauto, bestuurd door de heer A. K. uit Scher penzeel. Zij kreeg een wond boven het rechteroog en werd naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde doordat mevr. S. toen zij, komend vanaf de Prins Bernhardlaan, het Zwaaiplein opreed. Zij keek naar links en schrok waarschijnlijk van de auto van de heer K. Zij viel tegen de voorkant van de bijna tot stilstand gekomen auto. RHENEN.De bestüurdersbond van het NVV organiseert een klaverjas- avond in de foyer van het „Eigen ge bouw" op vrijdag 22 december. Opga ve voor deelneming aan deze kaartavond kan geschieden bij de bekende adres sen en 's avonds aan de zaal. VEENENDAAL Geboren: Beatrix Frederika, d. v. G. H. Lahaye en L. van Os. Cornelis, z. v. J. Budding en C. Boon; Matthijs, z. v. M. Heij en J. M. van Dam; Gertjan Pieter, z. v. J. van Doom en G. van den Brink; Cor nelis, z. v. W. de Jong en W. A. H. Kok; Gerrit Jan, z. v. J. M. Gerritsen en R. van Hardeveld; Evert, z. v. P. Re bergen en W. Kanis; Patrick Mari- nus, z. v. D. J. de Visser en A. A. E. de Jongh; Gerrit, z.v. G. Hendriksen en A. B. Versteeg; Nicole Angélique. d. v. H. Stekkinger en A. Schumacher; Otto Herman en Frederik Theodorus, zoons van E. R. Geesink en F. M. G. Peters; Cornelia, d.v. S. P. van As- senbergh en W. Leeuwis; Wilhelmina Gijsbertha, d. v. G. Ploeg en J. Haal- boom; Elizabeth Petronella, d.v. A. v. d. Bovenkamp en G. van Ojik; Marco, z. v. G. van Leeuwen en D. C. den Bra- ber; Dirk, z. v. D. Wurster en M. Loo- ijen. Ondertrouwd: W. F. H. Huibers en J. G. van Vliegen; R. A. Gersen en C. C. van de Craats; E. C. van der Lee en P. J. A. van Geenhuizen; C. v. d. Broek en W. J. Bouman; N. Drost en J. van de Pol. Getrouwd. L. Legaspi Aquia en A. Gomez Exposito; J. van Binsbergen en G. Veldhuizen; D. J. Bomhof en F. van Arkel; P. Schreuders en J. Hardeman; J. van Eijkelenburg en R. A. Diepe- veen; D. C. E. Super en E. G. Albrecht; T. Looijen en J. Heikamp; H. A. van Wakeren en B. A. van Doom; N. H. Schoeman en E. Pater; J. F. M. van Miltenburg en Z. S. Takens; A. van Nieuwamerongen en G. van Engelen burg; I. C. Bos en W. van Stempvoort; A. van Kranenburg en H. Bos; A. H. van Hunnik en A. K. E. Knol. Overleden: Willem Oskam, 90 jaar; Ari Bos, 70 jaar, echtgenoot van E. van Nieuwamerongen, Jan van den Brink, 55 jaar. echtgenoot van B. van Gerder. GEboren: Geertruida Alberta, d.v. W. Vermeer en J. A. van Rinsum; Hetty, d.v. E. J. Vermeulen en T. H. Alberts. Overleden: Jan Vink, 55 jaar, geh. met E. Burgers. VEENENDAAL Uit een op de Dijk- straat geparkeerde personenauto met aanhanger is een hoeveelheid textiel gestolen, nadat de deur van de aan hanger geforceerd was. De combinatie was eigendom van de heer Van de P.. die vrijdagmorgen tot deze ontdekking kwam. VEENENDAAL De Nieuweweg Is in de nacht van donderdag op vrijdag enige uren gestremd geweest, doordat enkele kraanwagens de gehele rijbaan nodig hadden om een vrachtwagen met aanhanger uit een sloot te takelen. De vrachtwagencombinatie, eigen dom van een Oostenrijks transportbe drijf was geladen met 16 ton papier. Toen de bestuurder, de heer F. M. uit Wenen, komend uit de richting Ede de spoorwegovergang in de Klompersteeg gepasseerd was, hield hij iets te veel naar rechts aan, waardoor de trekker in de sloot terecht kwam. De aanhan ger bleef gedeeltelijk op de weeg. Een kraanwagen van de firma Van Schoonhoven uit Veenendaal geassis teerd door een kraan uit Utrecht heeft de gehele combinatie weer op het droge gehesen. VEENENDAAL Op de districts tentoonstelling te Vreeswijk boekten verschillende leden van „De Veenen- daalse Vogelvrienden" schitterende re sultaten. Kampioen kanaries EK 1967 werd de heer H. v. d. Kraats met een kanarie Goud Agaat. Stam-kampioen kanaries EK 1967 werd de heer T. v. d. Haar met 4 Zalmkanaries. Kampioen EK 1966 de heer G. A. Blankestijn met een kanarie Zilver Isabel. Deze inzender werd tevens derde met een kanarie Zil ver Agaat. SCHERPENZEEL Het probleem van de honger en ondervoeding in onze wereld is iets waarmee wij dagelijks geconfronteerd worden. Wij lezen in de dagbladen hoe in bepaalde werelddelen ernstige hongersnood heerst of zal gaan komen wegens mislukking van de oogst. In West-Europa kunnen wij ons geluk kig prijzen, dat een dergelijke nood tot het verleden behoort. Maar is het niet onze plicht om de medemens, die met honger en ondervoeding wordt bedreigd te helpen. Deze hulp kan geboden wor den indien wij een geldelijke bijdrage leveren. Hiertoe worden wij in staat ge steld op vrijdag 22 december a.s.. want dan zal de Padvinderij te Scherpenzeel een huis-aan-huis collecte te houden ten bate van de Ned. Organisatie voor Internationale Bijstand (NOVIB). Indien wij onze bijdrage geven, laten wij dan goed bedenken, dat over enkele dagen wederom het Kerstfeest gevierd zal worden, waarbij wij de geboorte van Christus herdenken, die Het Licht bracht op aarde. Moge onze bijdrage een lichtpunt zijn voor onze in honger en ondervoeding verkerende medemen sen. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Op 4 december heeft Sint-Nicolaas Kesteren bezocht, om zich als buiten staander op informele wijze op d® hoogte te stellen van de juistheid van de vele berichten, die over het bejaar dentehuis 't Anker zijn verspreid. Sint en zijn gevolg, reeds getroff?i a<*>r het fraaie uiterlijk van het werden met open armen n. Om te horen of de bewoners - -da verzorging krijgen van de --L oog leuke zusters, heeft de Sint n nut tigen van een kopje thee ei -qquête gehouden, waarbij unaniem i kennen werd gegeven dat men het hier erg naar zijn zin had. Op de vraag, waarom de televisie eerst niet werd geplaatst, werd geant woord, dat het toestel totaal niet paste in de recreatieruimte. Wanner men ge zellig bijeen wil zijn op een plaats, waar een ieder iets wil zeggen, dat ook voor dovemans oren bestemd is, is een televisietoestel wel het laatste instru ment, dat daar op zijn plaats is. Later heeft men bij het beschikbaar komen van een andere zaal de televisie toch neergezet. De Sint wenste bij zijn afscheid dan ook, dat de kinderziekten van het te huis spoedig overwonnen worden en da de bewoners een eenheid vormen, di» de aanvallen van buiten op passend wijze weet te pareren. De bewoners van Kesteren geeft Sin de raad. te helpen bouwen aan een in stituut, waar hun nestoren een plezieri ge levensavond kunnen beleven en da' meer wil zijn dan een vergaarbak vai oude mensen, die men kwijt wil. Het eerste Wageningse Dispuut, A.Z.O.T.O.B.A.C.T.E.R

De Vallei | 1967 | | pagina 3