Kees Verkerk lootte gunstig voor nationale titelstrijd Candia '66 in Bun nik duidelijk favoriet tegen opponent EMS Billy Jean King ontmoet in finale Judy Tegart Meningen over ,0pen' Wimbledon zijn sterk verdeeld Weaving-dames door zege op vijfde plaats GVAV eist uitspraak van Ajax Sport via radio en televisie Tennisranglijst '67 Josje Ernst won jachtspringconcours Afgelaste wedstrijden zaterdagcompetitie Ben Bril leidt Mildenberger-Zech Inge Danielsson is boos op Max Merkel Voetbalprogramma Ede krijgt morgen lastige tegenstander Wijnen geeft voorkeur aan driebanden 65 landen meldden zich aan voor wereldkampioenschap Heren-kernploeg nu compleet Eerste Europese titelstrijd voor dames „Televizieren" namen afscheid van Kees Pellenaars UIT DE KERKEN Grand Prix van Frankrijk afgelast Dames lang* Indianen als afstandlopers Rhenenaren kunnen profiteren van duel Fortitudo-Zwaluwen Vooruit Driel-Opheusden Afdeling Utrecht Tegengesteld Nonchalant Afd. Utrecht Voetbal Hockey Volleybal Pagina 7 ZATERDAG 16 DECEMBER 1967 AMSTERDAM Kees Verkerk zal niet ontevreden zijn over het resultaat van de lotine voor de Nederlandse schaatskampioenschappen, waarbü hy vandaag en zondag op de Jaap Eden- STIEN KAISER GRONINGEN De Groningse eredi visieclub GVAV eist van het bestuur van Ajax een duidelijke uitspraak over een aantal minder prettige uitlatingen van zijn spelers, die zijn gepubliceerd in het dagblad „De Tijd" na de wed strijd GVAV-Ajax van 13 november. In dat verslag zijn de volgende citaten van Ajax-spelers over de wijze waarop GVAV voetbalde genoemd: Vasovic: „Real Madrid-praktijken". Suurbier: „In en in gemeen". Swart: „Volgens mij zijn zij voor de wedstrijd in een kooi bij elkaar gehou den en toen losgelaten. Onder de wed strijd heb ik mezelf voortdurend afge vraagd: „Wat. is dit? Toch geen voet bal? Dit is toch levensgevaarlijk". „Zij schoten mij haast een oor af". Buys: „In de tweede helft riep Koe man tegen zijn medespelers: „Alles neerhalen wat er aankomt, maar buiten het strafschopgebied". Keizer: „Sparta was tegen ons hard, maar dit was erger. Dit was gemeen". Van Duivenbode: „Zij schopten op kniehoogte naar de tegenstander". GVAV heeft zich op 22 november in een brief tot het bestuur van Ajax ge wend om nadere inlichtingen. Het ant woord van Ajax kon het bestuur van de Groningse club echter niet bevredigen. Ajax stelde namelijk, dat het dagblad „De Tijd" de gewraakte tekst zonder voorkennis van Ajax had gepubliceerd. Het bestuur van GVAV vindt echter, dat Ajax verantwoordelijk is voor der gelijke uitlatingen van zijn spelers, en verlangt nu de duidelijke uitspraak, of de geciteerde uitspraken juist zijn. Zo niet, dan verwacht GVAV via Ajax ge noegdoening in de kolommen van dag blad „De Tijd". Zo ja, dan zal GVAV zich tot.de KNVB wenden, die reeds af schriften van de briefwisseling over de ze zaak heeft ontvangen. In het NTS-Sportprogramma, dat zon dag van 19.30 tot 20.25 uur op Neder land 1 wordt uitgezonden, wordt onder voorbehoud van wijzigingen aandacht besteed aan. de voetbalwedstrijd Go Ahead - Ajax; de Nationale schaatskampioenschap pen voor dames en heren te rijden in respectievelijk Heerenveen en Amster dam. de ijshockey-wedstrijd Tilburg-Hus- kees (Canadees legerteam); Concours Hippique International te Zuid-Laren. In het NRU-sportprogramma Langs de* Lijn wordt op zondag 17 december (14.30 - 17.00 uur Hilversum II en 18.05- 18.30 uur Hilversum I jrechtstreeks ver slag gedaan van de voetbalwedstrijden Feyenoord-Xerxes/DHC, Go Ahead - Ajax en Cambuur - Den Bosch; er zijn nabeschouwingen van de wedstrijden Sittardia - MW en Fortuna Vlaardin- gen-Wageningen en de amateurontmoe ting AFC - DCG; voorts: nationale kam pioenschappen hardrijden op de schaats in Amsterdam en Heerenveen, en de overzichten van zaalhandbal, hockey, paardenkoersen, le klasse amateurvoet bal en (in de tweede aflevering na 18.00 uur) een overzicht van de Belgi sche voetbalcompetitie. PARIJS De automobielclub van Frankrijk heeft vrijdag besloten de Franse Grand Prix, tellend voor het wereldkampioenschap der coureurs (formule I-renwagens), af te gelasten. De race zou zondag 7 juli op het cir cuit van Rouaan worden gehouden. In een communiqué wordt als reden opge geven „de problemen, die de laatste tijd zijn ontstaan, rond de organisatie van de internationale en nationale auto sport". De moeilijkheden vinden een oorzaak in een streven van de Fédération fran- gaise des Sports Automibiles waaraan de Franse automobielclub sedert 1952 de activiteiten op het gebied van de sport heeft gedelegeerd, een snelle wij ziging in de opzet van de nationale en internationale organisatie autosport te brengen. De heer Nortier, vele jaren verte genwoordiger van Nederland in de sportcommissie van de Internationale Autofederatie (FIA), noemde de be slissing onbegrijpelijk. „De problemen waren in de praktijk eigenlijk al opge lost", aldus Piet Nortier, „er zou niets schokkends gebeuren. Het enige winst punt van de Franse actie was, dat er eindelijk wat leven is gekomen in de behoudende FIA". baan in Amsterdam zijn nationale titel gaat verdedigen. Op de 5000 m rijdt Verkerk in de vijfde rit tegen Hoekstra, nadat dan reeds Nottet en Schenk (tel gen elkaar in de tweede rit) en Rudi Liebrechts (derde rit) in de baan zijn geweest. Op de 500 meter rijdt Verkerk tegen Bols. Schenk lootte op de 500 meter te gen de Drentse sprinter De Vries. De loting is: 500 meter: eerste rit: Van Ammers (Amsterdam) - Verheyen (Deventer), 2e rit: Beukers (Bergen) - Beets (Amsterdam); 3e rit: Stekelenburg (Loosdrecht) - Meijer (Katwoude); 4e rit: Van Leeningen (Zutphen) - Liebrechts (Vlaardingen); 5e rit: Waanders (Twello) - Jorritsma (Rotterdam); 6e rit: Krook (Loosdrecht) - Eriks (Sint Maarten); 7e rit: Te Win kel (Brammen) - Van Os (Waarder); 8e rit: Schenk (Anna Paulowna) - De Vries (Ruinerwold); 9e rit: Hekman (Balkbrug) - Bazen (Zevenhuizen); 10e rit: Nottet (Loosduinen) - Borgers (A' doorn); 11e rit: Bols (Hoogeveen) - Ver kerk (Puttershoek)12e rit: Van Dijk (Ruigahuizen) - Van der Berg (Woer den); 13e rit: Hoekstra (Heerenveen) alleen over de baan, doordat Kuipers uit Norg niet aan de start komt. 5000 meter:' L Stekelenburg - Eriks; 2. Nottet - Schenk; 3. Van Ammers - Liebrechts; 4. De Vrie: - Borgers; 5. Hoekstra - Verkerk; 6. Bazen - Van der Berg; 7. Verheven - Beets; 8. Van Leeningen - Meijer; 9. Van Dijk - Te Winkel; 10. Bols - Waanders; 11. Krook - Beukers; 12. Jorritsma - Van Os; 13. Hekman al leen. Vrijdagmorgen is op kunstijsbaan „Thialf" te Heerenveen de loting ver richt voor de 500 en 1500 meter van het Nederlandse schaatskampioenschap voor dames, dat vandaag en zondag op die baan wordt gehouden. De loting leverde het volgende resul taat op: 500 meter: le rit: Jannie Goorman (Nijverdal) - Elly van de Brom (Amsterdam); 2e rit Ellv Vermeulen (Amsterdam) - Doetie Schilstra (IJlst); 4e rit: Carry Geijs- sen (Amsterdam)-Akke Valkena (Woud- DEN HAAG Bij de Nederlandse ten nisranglijsten voor 1967 springen, wat de dames betreft, twee dingen in het oog: het wegvallen van de top, waar door de onderlinge krachtsverschillen tussen de geplaatste speelsters minder groot zijn dan voorheen en de opmars van Marijke Jansen, vorig jaar nog ne gende en nu tweede. Nu Trudy Groen man, Betty Stöve na een verblijf van twee maanden in het ziekenhuis in middels weer thuis en Elly Krocké niet zijn geplaatst, viel de eerste plaats toe aan Astrid Suurbeek, de nationale kampioene. Naast Marijke Jansen is ook Judith Salomé op de ranglijst ge stegen: van de tiende naar de vijfde plaats. De beste prestatie van Jujiith was dit jaar de zege op het jeugdtoer- nooi van Wimbledon. Bij de heren behielden Tom Okker de nationale kampioen die in het buiten land vele successen behaalde en Jan Hajer de eerste en tweede plaats. Evert Schneider, vorig jaar wegens gebrek aan gegevens niet geplaatst, bezet, me de dank zij zijn goede spel op de natio nale kampioenschappen, de derde plaats. Opvallend is het ontbreken van Piet van Ëysden, al meer dan tien jaar een vaste keus. De lijst ziet er als volgt uit: Heren: 1. Tom Okker; 2. Jan Hajer; 3. Evert Schneider; 4. Nick Fleury; 5. Peter Soeters; 6. Peter Scholtz; 7/8 Jan Hor dijk en Richard Kasten; 9. Fred Hem mes; 10. Piet Veentjer. Niet geplaatst wegens gebrek aan ge gevens: Ron van Gelder. Dames: 1. Astrid Suurbeek; 2. Marijke Jan sen; 3. Ada Bakker; 4. Lidy Jansen Venneboer; 5. Judith Salomé; 6. Tine Zwaan; 7. Els Veentjer-Spruyt; 8/9 Jenny Ridderhof-Seven en Hetty Tap- hoorn-Baas. Niet geplaatst wegens gebrek aan ge gevens: Trudy Groenman, Betty Stöve, Elly Krocké. ZUIDLAREN Het CHI van Zuid- laren is vrijdag voortgezet met een in ternationaal springconcours „Speel uw spel" (10 hindernissen, maximale hoogte 1.40 m, toegestane tijd 60 sec). De uit slag is: 1. Ludwig. Gössing (W.Dld) met Heika 1020 p. 2. ex aequo: Jaennet Smith (GB) met Saila en Hubert Parot (Fr) met Garant, beiden 990 p. 4. ex aequo: Ludwig Gössing met Frappant en Antoon Ebben (Ned) met Kairouan beiden 920 p. 6. Sönke Sönksen (W. Did) met Palisander 900 7. Hermann Snöck (W. Did) met Feiner Kerl 880 p. 8. C harles Moizard (Fr) met Loquet 870 p. 9. Tjeerd Velstra (Ned) met Espoir 860 p. Een nationaal jachtspringconcours werd vrijdag gewonnen door Josje Ernst. Met Nancy kwam Josje Ernst als tweede combinatie aan de start en de Blaricumse amazone maakte met 60 seconden een snelle tijd op het par cours rnet twaalf hindernissen tot een maximale hoogte van 1.30 meter. Geen van de combinaties, die na haar in de ring kwamen, slaagde erin de prestatie van mej. Ernst te verbeteren. De uitslag: 1. Josje Ernst (Blaricum) met Nancy 60 sec 2. Harrie Wouters van den Oudenweijer (Nw.-Loosdrecht), He lena II, 62,5 3. Hans van der Meyden (Vinkeveen), Sealord, 63,9 4. Jan den Haan jr. (Wateringen), Gracia Maura, 66.0 5. Hans Alker (Buurse), Matador, 66.1 6. Hans Horn (Haaksbergen), Sa rina, 67,2. Een internationaal springconcours voor landelijke ruiters, die hun eigen weg mochten kiezen over de 12 hinder nissen tot een hoogte van 1.30 meter, werd gewonnen door de combinatie Mei lema-„Majoor". De ruiter uit Beerta maakte een tijd van 40,1 sec. Uitslag: 1. Mellema (Beerta), met „Majoor", 40,1 sec 2. Karsten (Did) met „Astra", 42,0 3. Rademakers (Bant) met „Montano", 46,5 sec 4. Duursema (Bie- rum) met „Adonis", 47,0 sec 5. Meijer (Dronten) met „Brio", 50,3 sec 5. Duur sema met ..Loretto. 53,2 sec. send); 4e rit: Boukje Spoor (Garijp) - Beppie Geijssen (Amsterdam); 5e rit: Rieneke Demming (Terwolde) - Rins- ke Seinstra (Warga); 6e rit: Ans Schut (Apeldoorn) - Stien Kaiser (Delft); 7e rit: Willy Burgmeijer (Nieuwveen) - Nel Post (Olst); 8e rit: Truus Veldhof (Albergen) - Ingrid Blaauw (Zaandam) 9e rit: Marijke Boekema (Deventer) - Tine Kroone (Nederhorst den Berg). 1500 meter: le rit: Carry Geyssen - Spoor; 2e rit: Post - Goorman; 3e rit: Boekema - Seinstra; 4e rit: Schilstra - Veldhof; 5e rit: Schut - Demming; 6e rit: Beppie Geijssen - Vermeulen; 7e rit: Van de Brom - Falkema, 8e rit: Kroone - Burg meijer; 9e rit: Kaiser - Blaauw. KEES VERKERK DEN HAAG De K.N.V.B. heeft de voetbalwedstrijden, vastgesteld voor de zaterdagcompetitie in de districten Noord, Oost en Zuid I, afgelast, uitge zonderd de ontmoetingen voor de 2de klasse, waarvoor de bes"ssing aan de consuls is overgelaten. Bij de wedstrijden uit de districten West I en West II wordt de beslissing eveneens aan de consuls overgelaten. Verder heeft de K.N.V.B. alle wedstrij den voor de zaterdagcompetitie in de afdelingen Drente, Groningen, Noord- Brabant, Nijmegen, Twente, Zeeland en Zwolle afgelast. ROME De Europese boksunie heeft de Nederlandse boksscheidsrech- ter Ben Bril aangewezen om het ge vecht te leiden tussen de Westduitsers Karl Mildenberger en Karl Zech, met de Europese titel in het zwaargewicht als inzet, dat op 30 december in Ber lijn wordt gehouden. Bril leidde al eerder titelgevechten van Mildenberger, in juni 1966 Milden berger Istavan Pre beg (Z SI.) in Frankfort en in maart 1967 Mildenber ger Billy Walker (GB) in Londen. MEXICO STAD De Mexicaanse in spanningen, om op de Olympische Spelen met een zo sterk- mogelijke ploeg aan te treden, hebben tot een serie experimen ten geleid. Zo werden bijvoorbeeld twee Indianen van de stam der Tarahumara's in het trainingscentrum van het Mexi caanse Olympische Comité opgenomen. Zij gelden bij hun stam die in het zuiden van het land leeft, als uitstekende boden en zullen nu getraind worden voor de 10.000 meter en de marathon. HEaLSINGBORG - De Zweedse dag bladen brachten vrijdag met grote kop pen 'n aanval van Inge Danielsson, de middenvoor van het Zweedse voetbalelf tal, op Max Merkel, de trainer van FC Nürnberg. Danielsson uit zijn woede op Merkel nadat de Duitse vereniging door een mededeling aan de Zweedse voet balbond Danielssons transfer naar Ajax in gevaar heeft gebracht. Na een informatie vande Zweedse voetbalbond had FC Nürnberg aan de bond meegedeeld dat Danielsson onder een valse naam was uitgekomen in een vriendschappelijke wedstrijd. Daniels son, die hierdoor grote kans loopt door de Zweedse bond te worden geschorst, zegt: „Ik wil in Neurenberg onderhan delen en ik was beslist niet van plan om daar te voetballen, ten hoogste wil de ik een keer meedoen met de trai ning. Max Merkel heeft mij echter over gehaald om mee te voetballen omdat het toch maar om een hoogst onofficiële wedstrijd ging. Niemand heeft mij ver- teft dat ik niet onder mijn eigen naam in het veld zou komen. Het lijkt er ver dacht veel op dat Max Merkel uit wraak alles onderneemt om mij het spelen onmogelijk te maken nu ik niet naar Nürnberg ga." De onderhandelingen tussen een ver tegenwoordiger van Ajax en het be stuur van de Zweedse club Haelsing- borg over de transfer van Inge Daniels son naar de Nederlandse kampioen zijn intussen met goed gevolg afgesloten. Voorzitter Jaap van Praag van Ajax deelde vrijdagavond mee. dat men tot overeenstemming was gekomen. Over de transfersom wilde hij zich niet uitla ten. Hij sprak de verwachting uit, dat het contract tussen Ajax en de Zweed begin volgende week in Amsterdam ge tekend zou worden. Danielsson zou dan voor het eerst op zondag 24 december voor Ajax opgesteld kunnen worden. Over de eventuele schorsing van Da nielsson door de Zweedese voetbalbond kon de heer Van Praag weinig zeggen. Hij zei wel van mening te zijn, dat, zo er sprake zou zijn van een schorsing, die door 't tot stand komen van de transfer ongedaan zou zijn gemaakt. VEENENDAAL In de vierde klasse H-West zijn voor morgen slechts vier wedstrijden vastgesteld. Voetbalvereniging Veenendaal heeft een vrije dag, samen met SVF, De Meern en Midlandia, maar het ligt voor de hand, dat ook de clubs die dit weekend in actie moeten komen, vrijaf krijgen. Candia '66, dat fier aan kop gaat in deze afdeling met twee punten voor sprong op concurrent Zwaluwen Vooruit, moet in Bunnik bij EMS op bezoek: Dit team is in deze competitie een onberekenbare opponent. Na een zwakke start maakte EMS tot voor enkele weken opgang in de vierde klasse H, maar de laatste wedstrijden verkeert de ploeg in een impasse. Vorige week verloor men b.v. van JSV (43). Candia '66 is in Bunnik naar onze rrtening duidelijk favoriet en zal met vol le inzet spelen, daar de concurrenten Zwaluwen Vooruit en Fortitude in Utrecht de strijd met elkaar aanbinden. Van deze „afslachting" kunnen de Rhenenaren profiteren Candia '66 is als volgt samengesteld: doel: Kok; achter: Evers, Van Baal, Van Beek, Van Walsum; midden: Kregting, Mol; voor: Van Estrik, Ten Braak, Van de Pol en Van Veenendaal. Voetbalvereniging Opheusden heeft in de vierde klasse F-Oost tot op heden slechts zeven punten vergaard uit ne gen wedstrijden en verkeert daardoor samen met RVW, EWV en AVW in de onderste regionen. In deze afdeling is Driél oppermachtig en deze ploeg lijkt regelrecht op het kampioenschap af te stevenen. De koploper is morgen de te genstander van Opheusden en het is vrijwel zeker, dat de Betuwenaren in Driel een nederlaag te incasseren krij gen. De definitieve opstelling van Op heusden is nog niet bekend. In de eêrste klasse B van de Afde ling Utrecht raakt DVSA uit Ameron- gen steeds verder achter op de koplo pers. Het team heeft nu al een achter stand van acht punten op Stichtse Boys, dat verreweg de meeste aanspraken maakt op de titel in deze afdeling. Vo rige week leden de Amerongers een 50 nederlaag tegen Utrechtse Boys en de ploeg moet morgen in Hamersveld aantreden tegen Roda '46. Het zijn vrijwel gelijkwaardige tegenstanders en gezien het thuisvoordeel tippen wij Roda als favoriet. DVSA speelt in de volgende opstel ling: doel: H. van Brenk; achter: J. Buis, J. van de Pol, G. Breeschoten, B. Drost; midden: J .van Veenendaal, E, van de Water; voor: J. Veenhof.G. Blankenstijn, B. van Ommeren en G. Brinkman. Het Veenendaalse RK Unitas blijft hekkesluiter in de tweede klasse B. Vorige week behaalde het team einde lijk weer eens een puntje door het be zoekende Oranje-Wit een gelijk spel af te dwingen. Morgen moet Unitas bij St. Maarten op bezoek en het moet voor deze gelegenheid rekening houden met een nederlaag. Opstelling: doel. Bre- kelmans; achter: Van de Broek, Me ring, Romijn, Hoessen; midden. Van Ojik, Meulenbroek; voor: Harmsen. Nuyten, Mollemans en Martine. Koploper Scherpenzeel komt uit te gen Oranje-Wit in Eist. Onze prognose voor dit duel is een gelijk spel, daar de Elstenaren voor de Scherpenzelers door gaans een „moeilijke" opponent zijn. De opstelling van Scherpenzeel is niet bekend. Oranje-Wit komt met de volgende for matie in het veld: doel: C. van Rotter dam; achter: J. Haisch, St. van Veenen daal, J. Nellestijn; midden: W. Bos; H. Bos; voor: T. Selhorst, L. Hage, H. Slok, T. Drost en KI. van Burken. In d e derde'klasse B treedt het Leer- sumse HDS als gastheer op van koplo per Rivierwij kers, verreweg de mach tigste ploeg in deze afdeling. De rang- lijstaanvoerder gaat onherroepelijk winnen in Leersum. De opstelling van HDS luidt: doel: H. Bos; achter: R. Meerbeek, L. Hol; midden: J. Maas- sen, G. de Hartog, L. Schuilenburg; voor: J. W. Meerbeek, J. van de Berg, T. Gijsbertse, C. Schuilenburg en C. v. d. Berg. 4e klasse H-West: FortitudoZwalu wen Vooruit; JSV—KDS; Utrecht- Vreeswijk; EMSCandia '66. 4e klasse F-Oost: RVW—EWV; Her tog HendrikArnhemia; DrieiOp heusden; Oosterbeekse BoysExcelsior Z.; AVW—Eendracht. le klasse B: Roda *46DVSA; De MeeuwenUtr. Boys; Soesterberg VSK; BrederodesStichtse B.; DWSV— Hoogland. 2e klasse B: St. MaartenRK Unitas; Oranje-WitScherpenzeel; Houten Bameveld; Maluku MudaDVSU. 3e klasse B: Dorestad—RUC; SVMM Faja Lobi; HDSRivier wij kers; Ares En Avant. EDE Als de weersomstandigheden het toelaten, dan gaat Ede de strijd bijl morgen opnemen tegen RKHVV uit Huissen. Een eenvoudige taak zal het in ieder geval niet worden. De Huisse- naren hebben diverse malen laten blij ken dat zij voor veel ploegen een on overkomelijk struikelblok kunnen zijn. Technisch gezien zal Ede deze ploeg de baas kunnen, maar wat de vecht lust betreft zullen de Huissenaren de boventoon voren. De opstelling van de Edese ploeg was nog niet bekend. De overige wedstrij den in dit inhaalprogramma luiden: Victoria Boys - DIO; VDZ - WAW. In de reserve tweede klasse B worden de volgende wedstrijden gespeeld: Leones 2 - WSV 2; RKHW 2 - EDE 2; Epe 2 - Vaassen 2; ESCA VC 3 - AWC 2 en Quick 2 - NEC 2. ADELAIDE De Amerikaanse Billy Jean King en de Australische Judy Te gart zullen elkaar in de finale van het dames enkelspel van de internationale tenniskampioenschappen van Zuid-Aus- tralië ontmoeten. De kampioene van Wimbledon versloeg vrijdag in de halve finales de Australische Helen Gourlav met 6-0, 6-2 en Judy Tegart versloeg haar landgenote Kerry Melville met 2- 6, 6-3, 7-5. De Australiërs John Newcombe en To ny Roche wonnen het heren dubbelspel door een 7-5. 5-7, 7-5, 10-8 overwinning op hun landgenoten Roy Emerson en Bill Bowrey in de finale. Het Australi sche dubbel Kerry Melville en Karen Krantzcke bereikten de finale van het dames dubbelspel door het Amerikaanse duo Mary Ann Eisel - Kathy Harter met 10-8, 6-3 te verslaan. DEN HAAG Bij de felle kritiek, die de president van de Australische tennis bond, C. A. Edwards, heeft ge uit op de beslissing van de British Lawn Tennis Association, om de schei ding tussen professional- en amateur- tennis op te heffen, heeft de voorzitter van de Italiaanse tennisbond zich aan gesloten. De heer Giorgio de Stefani zei onder andere: „Groot-Brittannië zal waar schijnlijk door de internationale fede ratie worden geschorst en dus ook wor den uitgesloten van deelneming aan 't toernooi om de Davis-beker. Het Britse besluit om het verschil tussen amateurs en profs op te heffen is ondemocratisch omdat een dergelijke beslissing bij de internationale tennisfederatie dient te liggen. De Britten hadden met een der gelijke stap tot juli, na de jaarlijkse al gemene vergadering van de internatio nale federatie (IETF), moeten wach ten. Zij zeggen wel, dat hun stap in gegeven is om de hypocrisie ir. de tennis sport tegen te gaan, maar ik verkies een bepaalde schijnheiligheid voor mis schien vijftig mensen boven een maat regel, die voor twintig miljoen sportmen sen een averechtse uitwerking heeft". Harry Hopman, de aanvoerder van 't Australische Davis Cupteam, zei dat de kampioenschappen van Duitsl., Frank rijk en Italië nu de belangrijkste Euro pese tennistoernooien zouden worden, doordat de meeste amateurs Wimbledon links zullen laten liggen. Hij verwacht te, dat de ILTF zijn bezwaren tegen „open" tennis zou bevestigen op het jaarlijkse congres in juli. Hopman is tegenstander van een proefperiode tij dens welke amateurs en profs in dezelf de toernooien zouden mogen uitkomen. „Spelers kunnen iet de ene dag ama teur zijn. de volgende dag profs heten en dan weer amateur worden als het plan om „open" tennis in te voeren niet zou slagen", voegde Hopman hieraan toe. Tegenover deze meningen staat die van Robert Keilener, voorzitter van de Amerikaanse bond^Hij geloofde, dat 't moment om „open" toernooien te or ganiseren was aangebroken, maar het zou ongelukkig zijn wanneer daardoor een scheiding in de internationale ten niswereld zou ontstaan. Jim Barrie, de Zuidafrikaanse bonds voorzitter, verklaarde sympathiek te staan tegenover de Britse stap. Volgens hem zouden ie moeilijkheden best kun nen worden opgelost vóór 22 april, de dag waarop de Britse plannen werke lijkheid worden. Topspeler Bob Hewitt vond de Britse beslissing sensationeel, maar hij, en ook Cliff Drysdale, zijn een vurig voor stander van het Britse plan. Ook de Franse toptennisser Pierre Darmon was verheugd over het besluit van de Britse bond. Darmon zei vrij dagmorgen in een verklaring, dat hij desnoods de internationale tennisbond zou negeren om toch op Wimbledon te kunnen spelen. De beslissing van Wim bledon een „open" toernooi te maken noemde hij „een grote stap vooruit". Minder verheugd was de voorz. van de Franse bond, Roger Cirotteau, die 't Britse besluit voortijdig noemde. „Ik vind, dat de regels moeten worden ver anderd, maar dan alleen in het kader van de internationale bond". De vice-president van de ILTF, Jean Borotra, was niet verbaasd over het be sluit. „Ik ben het met de Britten eens als zij de hypocrisie willen bestrijden". Astrid Suurbeek verloor met haar Australische partner Woolcott met 2-6, 2-6 van het Australisch-Amerikaanse paar Jacques - Casals in de halve fina les van het gemengd dubbelspel. In de andere halve finale-partij ver sloegen Ruffels en Krantzcke (beiden Austr.) de combinatie Fairlie - Gourey (Nw.Zeel. - Austr.) met 60, 86. AMSTERDAM De oud-Europese kaderkampioen Tini Wijnen heeft be sloten niet deel te nemen aan het toer nooi om het Nederlands kampioenschap anker kader 47/2, dat van 4 tot en met 7 januari in Helmond wordt ge speeld. Wijnen heeft er de voorkeur TINI WIJNEN driebanden O aan gegeven te trachten via de voor wedstrijden een plaats te bemachtigen tussen de beste driebanders van ons land, die eind januari in Rotterdam aantrëden. De finalisten voor Helmond zijn nu. Piet Buys (Den Haag), Janus Jacobs (Amsterdam), Lambert van Leur (Oss), Lambert van Nijnatten (Steenbergen), Joop Roodenburg (Voorhout), Henk Scholte (Mierlohout), Hans Sundquest (Den Haag) en Hans Vultink (Aalten). SANTIAGO 50.000 toeschouwers hebben vrijdag in Santiago het nationale voetbalelftal van Hongarije met 54 zien winnen van Chili. Bij de rust was de stand 43 in het voordeel van de Hongaren. AMERSFOORT Ondanks het feit dat de Weaving-dames voor het eerst aan de competitie deelnemen doen zij het tot nu toe vrij goed. In de Amersfoortse sporthal bonden zij de strijd aan met de dames van WH 2, die theoretisch door een over winning gelijk konden komen met de Weaving-dames. Het werd een 03 overwinning voor de Veenendaalse for matie. Na een wat rommelig begin namen de Weaving-dames toch vrij snel het ini tiatief door goed te gaan serveren. Het bleek dat VVH hiertegen weinig verweer had. Het keek dan ook snel tegen een grote ^achterstand aan. Weaving was de ze avond zeer goed in de verdediging, maar kon toch een aanval vrijwel niet afronden. Daardoor kwam VVH terug tot 811* De serve-wisseling bracht de kansen weer terug en nu drukte Weaving wel door. Setstand 815. De twede set gaf een gelijkopgaande strijd te zien waarin de teams maar wei nig voor elkaar onderdeden. De Wea ving-dames profiteerden van het slech te opvangen van VVH en wonnen deze set dan ook met 1015. Opvallend was in deze set het goede spel van Alie Leppers. In de derde set begingen de Weaving- dames een grote fout door nonchalant te gaan serveren. Tot vijfmaal toe werd ge heel onnodig de serve in het net gesla gen, waardoor VVH een voorsprong kon nemen van maar liefst 10-2. Twee time outs en een wissel waren nodig om Weaving weer in haar normale spel te krijgen. Langzaam maar zeker liepen zij weer in tot 108. Het werd nog 118 maar Hilda Stuivenberg nam nu geen enkel risico meer en serveerde Weaving prachtig naar een 1115 overwinning. ZüRICH Voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat in 1970 in Mexico wordt gehouden, heb ben zich tot nu toe 65 landen aangemeld waaronder 30 landen uit Europa. Hoe wel de inschrijvingtermijn vrijdag is afgelopeij, is het mogelijk dat nog en kele aanmeldingen, vóór 16 december gepost, bij de FIFA binnengekomen. DEN HAAG De heren-kernploeg, waaruit de elftallen zullen worden ge kozen voor het aanstaande interland seizoen en die zich tevens voorbereidt op het Olympische Hockey toernooi 1968 in Mexico City, is uitgebreid met de spelers G. Eikelboom (Hattem), J. Boerma (HIC) en T. Boebosch (Venlo). Daarmee is de kernploeg op 25 spelers gekomen en nu compleet. Door deze zege staan de Weaving-da mes op de vijfde plaats met nog een kans om vierde te worden. De ploeg heeft nu tot 18 januari rust en kan zich in die tijd voorbereiden op de tweede helft van de competitie. De heren spelen zaterdagavond om de tweede plaats in hun afdeling tegen het Soester SSS 3. DEN HAAG Het komende jaar zal voor de eerste maal een toernooi om het Westeuropese volleybalkampioen schap voor dames worden georgani seerd. De strijd vindt plaats in Floren ce, waarschijnlijk rond Pinksteren. Inmiddels zijn de data van het West europese herenkampioenschap bekend gemaakt Het toernooi wordt van 13 tot en met 20 april 1968 in München gehou den. De loting vindt 6 januari plaats. BREDA De renners, die tot het eind van dit jaar een contract hadden bij Televizier, hebben vrijdagmiddag af scheid genomen van Kees Pellenaars. Op initiatief van Gerben Karstens waren 13 renners n->ar Breda gekomen. In zijn toespraakje bedankte Karstens Pelle naars voor het werk dat hij voor de renners heeft gedaan, ook nadat het ze ker was dat de ploeg zou worden opge>- heven, en bood daarna de fam. Pelle naars namens de renners een grote wandklok aan. Ned. Herv. Kerk: Bedankt: voor Rijssen (vac. J. v. h. Ende): J. Bogaard te Ernst; voor Schoonhoven (vac. H. Jongerden): L. Roetman te Gouda. Geref. Kerken: Beroepen: te Varsseveld: J. W. de Roo te Sint-Annaparochie. Bedankt: voor LeeuwardenHuizum: J. Nieuwsma te Apeldoorn. Geref. Gemeenten: Beroepen: te Tholen: G. Schipaan- boord te Apeldoorn; te Franklin Lakes (U.S.A.): A. Vergunst te Rotterdam-Cen trum. Beroepen te Rotterdam-Zuidwijk, Pendrecht en Lombardijen: J. van Haa- ren te Amersfoort; te Rijssen (2de pred.- pl.): P. Blok te Dirksland, die bedankte voor Vlissingen. Beroepen: te Zoetermeer: G. J. v.d. Noort te Capelle aan de IJssel; te Ridderkerk: G. A. Zijderveld te Mid delburg. Bedankt: voor Den Haag-Zuid: A. W. Verhoef te Bameveld; voor Klaas waal: A. Hoogerland te Werkendam. Bedankt voor Beekbergen: W. C. La- main te Grand Rapids (Michigan, USA)

De Vallei | 1967 | | pagina 7