Veenendaals dagblad MAN VAN 75 BROEDDE VOOR JEUGDIGE DADER (25) MISDADIGE PLANNEN UIT Buiten premier Zoeken naar Holt van Australië door slecht weer gestaakt CONSTAIYnjNS LOT NOG ONZEKER Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Politie blijft zoeken na oplossing van 3 „zaken" Cafi(ci*ui,soeQen...spaar de vlaggetjes! Het zelfde weertype Ministers bijeen te Brussel Uitgeverij kocht reisbureau TREINEN WORDEN GEELACHTIG ORANJE Bi] brugramp nu 13 doden Vogeltoevlucht Ramp voorkomen bij explosie Ook neerslaan en beroven van weduwe toegegeven KLOPTE NIET IN GELDNOOD NAVERTELLEN HANDELSAGENT Verdwenen na duik in zee 8ur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal. Telef. 08385-10550 (adm.J, 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Valleiopge richt in 1926. Uitg.Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent. MAANDAG 18 DECEMBER I967 - 4le JAARGANG no. 298 Het winkeltje, waar de tachtigjarige J. J. A. Donse snoep en feestartikelen verkocht tot hy op 31 mei van dit jaar werd vermoord. De dader, de 25-jarige J. M. van Z., legde dit weekeinde een bekentenis af. Uren later gaf hij ook toe de moord op de veehouder Reyer de Brujjn te hebben gepleegd. UTRECHTER BEKENT TWEE MOORDEN KAAPSTAD De man met het nieuwe hart, Louis Washkansky, heeft voor de eerste maal bezoek van zijn echtgenote gehad. Op de foto mevr. Washkansky aan het bed van haar man. Later werd bekend gemaakt dat Washkansky een longontsteking heeft opgelopen. Volgens de dok toren zal dit echter herstel niet in de weg staan. BRUSSEL De ministers van Bui tenlandse Zaken van de Europese Ge meenschap komen vanmiddag in Brus sel bijeen voor een beslissende discus sie over het Britse verzoek om toetre ding tot de gemeenschap. Minister Luns heeft onlangs ver klaard, dat op deze vergadering „het uur der waarheid" zou moeten slaan. Zijn collega's uit België, Luxemburg, Duitsland en Italië blijken dezelfde me ning te zijn toegedaan. De „vijf" zijn vorige week op een onderlinge conferen tie te Brussel tot de conclusie geko men, dat deze week een beslissing moet vallen over het advies, dat de Europe se Commissie eind september over het Britse toetredingsverzoek heeft uitge bracht. De ministers van de vijf wen sen onverwijld de onderhandelingen te beginnen, die volgens het advies van de Europese Commissie met Groot-Brit- tannië moeten worden gevoerd ter op heldering van een aantal problemen, al vorens men tot een definitief „ja of neen" t.a.v. het Britse verzoek zou kun nen besluiten. ALGIERS De laatste opstandige Algerijnse troepen hebben zich overge geven, waarmee een einde is gekomen aan de opstand tegen het Algerijnse be wind van premier Boemedienne. Dit is zaterdagavond in een officiéél eommu- niqué meegedeeld r\at we allemaal in ons hart wel er- gens een zacht plekje hebben voor vogels-klein-en-groot zien we 's win ters aan de toeverlaat, die ze allerwe- ge bij de mens vinden. Iedereen strooit tenminste de kruimels van 't ontbijt op de vensterbank, deponeert wat on gezouten aardappels of snijdt een paar sneden brood fijn, doch velen breiden de hulp uit met pindasnoeren, vetbol len, een kaaskorst of spekzwoerd en andere delicatessen, zoals rotte appels onder de rododendrons voor de me rels. Het is een prettig divertissement om, voor het raam zittend en in de besneeuwde tuin kijkend, de vogels op de voertafel, aan de pindasnoeren en op een schoongeveegde plek bezig te zien, want ze hebben allemaal hun maniertjes en eigen aard. Meestal doen we dit gezellige werk om het blije vertier, maar toch evengoed om de vogels te helpen door de harde winter te komen. Vooral ijzel, die alle voed selbronnen voor de stam- en akspeur ders verstopt, kan funest zijn voor de kleine insekteneters, dus dan dienen we dubbel waakzaam te wezen. Wan neer voorts koolmezen, die voortdu rend soelaas vinden en plotseling met tegenspoed te kampen krijgen, bij strenge vorst in gewicht toenemen zo als dr. ir. H. N. Kluijver proefonder vindelijk bewees), zijn ze beter tegen lage temperaturen bestand en vooral tegen koude nachten, want het is be wezen, dat deze mees in zo'n nacht een-tiende van zijn lichaamsgewicht kan verliezen! Dit tekort moet dan in weinige uren daglicht aangevuld wor den en ge moogt gerust aannemen, dat de ontdekking van Kluijver en de Noor Haftorn ook voor andere vogels geldt dan de koolmees. 18-12-67 A. B. WIGMAN HEEMSTEDE Het reisbureau Sun- liner Holland NV in Heemstede, een middelgroot eenmansbedrijf, is opge kocht door de Verenigde Nederlandse Uitgeversbedrijven NV (VNU) In Aer- denhout, waarvan de uitgeversmaat schappijen Spaarnestad - *»n de Geïllu streerde Pers deel uitmaken. De VNU geeft bladen uit als Mar griet, Libel le, Revu en Panorama. De overneming is op ongeveer dezelfde tijd gebeurd als het samengaan van Centou- ri en Vroom en Dreesmann. De handte keningen werden op 14 december gezet Sunliner deed zaken met Centouri. De jonge directeur van het reisbureau, de heer P. de Boer (28), blijft in func tie. Sunliner Holland NV werd twee jaar geleden opgericht. De heer De Boer stak er zijn geld in. „Wij deden in het klein wat Centouri in het groot deed", vertelt hij. „Wij waren geen agopt van de IA- TA en konden daardoor geen contracten afsluiten met de grote vliegmaatschap pijen. Dat deed eerst Fit voor ons en later Centouri. De vliegtuigen die dit jaar elke week naar bijvoorbeeld Kor- foe vlogen hadden wij alle gehuurd van Centouri". De heer De Boer werd in juni van dit jaar benaderd door de Verenigde Ne derlandse Uitgeversbedrijven NV, die volgens drs. C. H. de Roy van Zuyde- wijn, lid van de raad van bestuur van de VNU, wel interesse had in een klein, maar gezond bedrijf met een actieve directeur en met een mogelijkheid tot uitbreiding. De heer A. Heijn, president van de raad van bestuur van het grootwinkel bedrijf Albert Heijn, is niet van plan in de voetsporen van de VNU of van V. en D. te stappen. „Onze winkels zijn niet geschikt om er reisbureaus in onder'te brengen. Wij hebben er verder geen behoefte aan om ons financieel te gaan interesseren in vakantiereizen". GRONINGEN In Sebaldeburen is zaterdagmorgen bij de fa. Smeding (groothandel in oliën en vetten, hoofd depot van Benegas) de in reparatie zijnde tank van een propaangastank- auto geëxplodeerd. Dank zij het moedig optreden van drie mannen, die de auto direct na de explosie uit de garage rolden hoewel ze zelf met brand wonden waren overdekt is het dorp voor een ramp gespaard gebleven. De gewonde mannen zijn de 41-jarige J. Smeding en de 31-jarige chauffeur L. Helmantel, beiden uit Sebaldebu ren en de 41-jarige chauffeur A. de Haan uit Zuidhorn. Zij zijn met ernsti ge brandwonden aan gelaat en handen opgenomen in het Academisch Zieken huis in Groningen. Hun toestand is be vredigend. Er is geen levensgevaar. Nadat ze de auto naar buiten hadden gerold slaagden zij er ook nog in met brandblusapparaten het vuur in het be drijf te blussen. Dat was van het grootste belang aangezien vlak achter het bedrijf een grote opslag gasflessen is. De drie mannen waren in de garage bezig met het repareren van een lei ding aan een propaangastankwagen. Daarbij heeft uitkomend gas zich met zuurstof vermengd tot een explosief mengsel dat tot ontploffing kwam ten gevolge van een waakvlam in een geyser die voor de kantoorverwarming zorgt. Door de luchtdruk werd het dak van het bedrijf opgelicht en viel daarna te rug en lag dus los op de ontzette mu ren. Alle ruiten sneuvelden. De schade is aanzienlijk. UTRECHT Binnen 24 uur heeït een Utrechtse jongeman twee roofmoor den bekend. Hij heeft een 75-jarige man aangewezen die hem tot zijn misdaden had ge bracht. Zaterdagavond bekende de 25-jarige J. M. van Z. dat hij de 80-jarige handelaar in snoep en feestartikelen J. J. A. Donse uit Utrecht op. 31 mei de schedel had ingeslagen. Gistermiddag om vier uur onthulde hij de Utrechtse recherche dat hij op 12 augustus de alleenwonende veehouder Reyer de Bruijn uit Heeswijk bij Lin- schoten had vermoord. Donderdag had hij al bekend de 66-jarige Utrechtse weduwe E. Woort- meijer-Nikkel te hebben neergeslagen en beroofd. De vrouw liep een zware her senschudding op. In alle drie gevallen is volgens Van Z. het plan afkomstig geweest van de 75- jarige Arnoldus R.. in de Utrechtse onderwereld bekend als Arnhemse of Oude Nol. Deze bejaarde figuur heeft 25 jaar van zijn leven in huizen van bewaring en gevangenissen doorgebracht wegens inbraken en geweldmisdrijven. „Het is een martiale figuur, die uit sluitend crimineel denkt en die ieder een in Utrecht kent," kcnschertste de Utrechtse politie hem. „Het is een gro te, grijze man, sluw en geslepen, die een zware invloed had op Van Z." Oude Nol heeft alleen toegegeven, dat hij op de hoogte was van de overval op de weduwe. De Utrechtse politie weet echter uit ervaring dat deze man niet binnen enkele dagen bekent. De naam van Oude Nol viel al enkele uren na de moord op de Utrechtse win kelier, op 31 mei. De politie hoorde dat hij met verscheidene mensen plannen voor deze overval had besproken. „Het is zonde dat daar zoveel geld onge bruikt ligt", zou hij hebben gezegd. De politie ondervroeg Nols relaties in de criminele wereld, maar toen de lange lijst was afgewerkt bleek dat eigenlijk iedereen een sluitend alibi had. Terwijl nog enkele tientallen politie mannen de zaak in onderzoek hadden, werd de weduwe in de Haverstraat door de 25-jarige Van Z. overvallen. Van hem hoorde de politie dat het brein achter deze overval Oude Nol was. die daarop ook werd gearresteerd. Vrijdagavond verhoorde de recherche Van Z. nog eens over de overval op de weduwe, waarbij hem ook te verstaan werd gegeven dat zij hem van meer verdacht. Zaterdagochtend liep' hij ijs beren door zijn cel. Om één uur 's mid dags vroeg hij de rechercheurs te spre ken. Hij vertelde toen wel 4500 gulden van de moord op de heer Donse te heb ben gekregen en er ook iets van te we ten, maar niet de dader te zijn. Na een verhoor van enkele uren ging de politie zijn verhaal controleren om 's avonds terug te komen met de con clusie, dat het niet klopte. Daarop ging Van Z. door de knieën. Hij bekende de handelaar in feestartikelen volgens een plan van Oude Nol om het leven te heb ben gebracht. Hij had, na tevoren de situatie te heb-, ben verkend, de heer Donse opgezocht en gezegd dat hij boekverkoper was. (De boeken had hij bij een handel in uitgeversrestanten gekocht). Na 's och tends al bij hem te zijn geweest kwam Van Z. 's middags terug. Enkele uren lang praatte hij met zijn slachtoffer, waarbij zij samen het hele huis door liepen. Van Z. hield steeds een in papier ge wikkeld eind loden pijp in de hand, maar hij kreeg niet de gelegenheid waar hij op wachtte. Omdat hij wist, dat omstreeks half vijf de zoon van de winkelier eten zou komett brengen, sloeg hij tenslotte in de achterkamer van het winkelhuis haastig toe. Met het geld dat hij had buitgemaakt reed hij op zijn scooter naar Nol terug, waar hij overstuur aankwam. Nol moest hem met een koffie en cognac bij zijn positieven brengen, want Van Z. was sterk onder de indruk van het bloedige misdrijf. Hij wist zelf niet hoeveel geld hij had buitgemaakt. Nol telde het en stopte hem 4500 gulden in de zak. Vervolgens loodste hij hem de deur uit. Van Z. was snel over zijn moeilijkhe den heen en kwam enkele maanden la ter in geldnood weer bij Nol aan. Nol herinnerde hem toen aan een tocht naar Heeswijk, die zij samen vóór 31 mei al op de scooter hadden gemaakt. Daar wist Nol een alleenwonende rijke landbouwer te wonen. Van Z. ging er 12 augustus met zijn oude auto heen, een Rover uit 1955, en reed de wagen achteruit het erf op. (Een getuige zag de auto voor een oude Mercedes aan, waar dé Rijkspolitie ver volgens wekenlang ten onrechte naar zocht). Hij deed zich voor als journa list. Hij droeg een camera om de hals en vertelde dat hij bezig was met een reportage over het boerenbedrijf. Om zijn slachtoffer mild te stemmen had hij een speciaal voor dit doel gekochte sigaar meegebracht. Babbelend over koeien en varkens wandelden ze samen het huis in, waar ADVERTENTIE ze in de keuken uren zaten te praten voordat Van Z. toesloeg. Hier gebruik te hij ook weer zijn favoriete wapen: een loden pijp, die hij m t vloeibaar lood had volgegoten. Dit keer maakte hij zijn werk af door met een brood mes dat op tafel lag de heer De Bruijn de keel af te snijden. Over de details van deze moord weigerde Van Z. giste ren verder te praten. De buit bedroeg dit keer waarschijn lijk („Nol heeft geteld," zegt de politie veelbetekenend) 2800 gulden en wat kleingeld. Van Z. kreeg de helft. Een gouden horloge met inscriptie, dat hij ook buitmaakte, verkocht hij aan een Utrechts juweliertje, waar de politie het gisteren ■•achterhaalde. In alle gevallen had volgens van Z. Nol opdracht gegeven dat het slachtof fer niets mocht navertellen. Bij de overval op de weduwe, de overval die het tweetal noodlottig werd, beheerste de jonge moordenaar zich, neemt de recherche aan. Nol wordt voorlopig vastgehouden op beschuldiging van uitlokking van drie misdrijven. Het verhoor van Van Z. en Nol gaat nog verder, omdat de politie wil nagaan of zij zich ook nog hebben schuldig gemaakt aan andere moordza ken die nog niet opgelost zijn. Hierbij wordt in de eerste plaats gedacht aan de moord op de bejaarde alleenwonen de Gerard van Piggelen uit Eist bij Rhenen, die dit jaar op 1 april werd vermoord op vrijwel dezelfde wijze als de heer De Bruijn. Van Z. is ongehuwd. Hij heeft de han delsdagschool gevolgd en noemde zich handelsagent, hoewel hij volgens de po litie de laatste jaren nauwelijks heeft gewerkt. Zij strafblad vermeldt slechts kleinigheden. Tussen de geweldmisdrijven door be kende Van Z. ook nog een reeks inbra ken in Utrecht. Hij had zich daarbij tot een koelbloedige misdadiger ontwik keld, zo bleek uit wat hij vertelde over de inbraak bij een boekhandel. Toen de rechercheurs die op het dak naar sporen zochten onder elkaar liepen te moppe ren, dat er de laatste tijd zoveel inbra ken voorkwamen, stak de dader zijn hoofd uit het raam van de zolderkamer waar hij binnen was gegaan en riep hij: „Zijn jullie toch een beetje stil, ik kan niet slapen." Zie elders In dit bracht blijde tijding". blad: „Officier MELBOURNE Na zes uur heeft men gedwongen door het slechte weer," het zoeken naar de vermiste Austra lische premier Harold Edward Holt (59) opgegeven. De geweldige branding maakt het gevaarlijk voor de duikers onder de 300 man politie, militairen, en red dingszwemmers. Regenbuien hebben het zicht verminderd, zodat het niet meer veilig is met helikopters en lichte vliegtuigen te zoeken. Het badschoentje dat in de loop van de nacht werd ge vonden, is volgens de familie niet van de premier. Vanavond zal in Portsea een grote conferentie gehouden worden om te be slissen of het nog zin heeft het zoeken voort te zetten. In het# gebied waar de premier ging zwemmen, zijn de laatste tien jaar drie mensen in de golven verdwenen. Hun lijken zijn nimmer gevonden. Duizenden militairen, politie, en bur gers zochten het strand af naar sporen van de vermiste premier. Plv. eerste minister John -McWeen, 67, is naar Can-f berra gevlogen. Indien Holt niet gevon den wordt, zal gouverneur Lord Casey waarschijnlijk heden McWeen beëdigen als Australië's achttiende premier. McWeen zelf heeft, zondagavond een koi'te verklaring afgelegd: „Wij bid den dat ondanks alles de eerste minis ter veilig teruggevonden zal worden. Deze avond delen wij met mevrouw Holt en haar gezin hun angsten en vre zen". Holts perssecretaris Tony Eggle- ton vertolkte de gevoelend van het volk toen hij zondagavond tijdens een tv-ir terview zei „Ik weiger te aanvaarde- dat hij niet terugkomt". De 59-jarige Australische premier Harold Holt was een liefhebber van on- derwaterzwemmen en diepzeeduiken. Gistermorgen was hij met een vriend, Alan Stewart, het water ingegaan na bij Portsea in Victoria. Stewart keerde terug naar het strand, terwijl Holt on geveer honderd meter de zee inzwom en daar doj>k. Hij kwam niet meer bo ven. Het water waar de premier zwom is zeer gevaarlijk. De zeebodem is er sterk geaccidenteerd en er staat veel stroom. Men ziet er ook regelmatig haaien. Bewoners van de streek meen den dat de premier het slachtoffer ge worden moest zijn van de gevaarlijke stromingen die vooral bij laag tij een gevaar vormen voor zwemmers. Harold Holt, een advocaat, werd in januari 1966 premier. Hij was de op volger van sir Robert Menzies. Holt was sinds 1935 lid van het Australische parlement. Van 1949 af maakte hij deel uit van de regering. In 1958 werd hij minister van Financiën wat hij bleef tot hij premier werd. UTRECHT De Nederlandse trei nen zullen geleidelijk een andere kleur krygen. Het wordt een oranje gele kleur. Met ingang van de nieuwe dienstregeling in mei van het volgend jaar verschynen de eerste treinen in „New Look" op de verschillende baanvakken. Nieuw voor de spoor wegen is ook de invoering van recla me in de treinen. In het buitenland is dat al enige tyd gebruikelijk. Bij de spoorwegen wordt thans ook gedok terd aan een nieuw embleem. Het te genwoordige embleem acht men uit de tijd. Een andere belangrijke bykomstig- heid is dat het dienstbetoon aan de reizigers zal worden verbeterd. De rijtijden worden volgend jaar korter, de deuren vqn de treinen zullen ge leidelijk automatisch worden gesloten en in de treinen komt een geluidsin stallatie om de passagiers van stop plaatsen en andere informaties op de hoogte te stellen. Inmiddels hebben de Nederlandse Spoorwegen de regering een eerste bezuinigingsplan voorgelegd. Ge vraagd is de invoering van het be veiligingssysteem atb (automatische treinbeïnvloeding) te mogen beper ken tot enkele druk bereden baanvak ken. Het miljoenenproject waartoe na de treinramp bij Harmeien werd besloten, had in 1975 klaar moeten zijn. Er was in 1963 een bedrag mee gemoeid van 65 miljoen gulden. Het atb-systeem wordt thans reeds toege past op de baanvakken Amersfoort Zaandam. ArnhemZevenaar en EindhovenMaastricht. HAROLD HOLT verdwenen in zee POINT PLEASANT, (West-Virginia) Geweldige bokken hebben zondag nog vijf voertuigen en vijf lijken opge haald uit de Ohio rivier, waardoor het aantal slachtoffers dat is opgehaald, bij het instorten van de hangbrug tot 13 is gestegen. Het aantal vermisten wordt nu op 41 geschat. ADVERTENTIE Druivensap drinken - veilig rijden GRAPILLOM alcoholvrij druivensap IgËbilsteur n.v. ATHENE Er zyn nog geen aanwijzingen, dat koning Constantyn op kortt .myn naar Griekenland zal terugkeren. De tot. dusver gevoerde besprekingen bben geen resultaat opgeleverd. Koning Constantyn zou aan zyn terugkeer de •is verbonden hebben, dat algemene verkiezingen worden gehouden, terwijl daar entegen de kolonels in Athene de koning nog slechts als ceremonieel staatshoofd zouden willen aanvaarden en de koningin-moeder Frederika willen verwyderen. De koning heeft dit weekeinde uren lang gesproken met de primaat van Griekenland, aartsbisschop Hierony- mos, die blijkbaar in opdracht van de regering naar Rome was gereisd. Hij had daarvoor al besprekingen gevoerd met de Griekse minister van Buiten landse Zaken. Panajotis Pipinelis, de ex-minister van Defensie Grigorius Spandidakis en de scheepsmagnaat Sta- vros Niarchos, een van de rijkste en in vloedrijkste mannen van Griekenland. Alle overleg werd in het diepste geheim gevoerd. Door het uitblijven van officiële be richten over het overleg in Rome deed c?n stroom van geruchten en specula ties de ronde. Men meent vrij alge meen dat het militaire bewind in Athene alle mogelijke moeite doet om de koning tot terugkeer te bewegen om dat het aanzien van het regime er door zou winnen. Door het plotselinge ver trek van de koning is de fagade van wettigheid die de militaire regering be zat weggevallen. Er zouden moeilijkheden met de er kenning van het nieuwe regime kunnen rijzen. In Athene verluidde dat de ambasa- deurs van de Verenigde Staten, Enge land, Frankrijk, Italië en West-Duits- land een uitnodiging om met de nieuwe premier Papadopoelos kennis te maken hebben afgewezen. Het schijnt dat vooral de Verenigde Staten de kolonels in Athene onder zwa re druk heeft gezet om zich met de ko ning te verzoenen. De regering van ko lonel Papadopoelos zou echter niet be reid zijn aan de eisen gevolg te geven die de koning aan zijn terugkeer zou hebben verbonden. Zo zou hij niet al leen algemene verkiezingen hebben ge- eist, maar ook medezeggenschap bij de samenstelling van een regering. De Griekse minister van Binnenland se Zaken, generaal Patakos, heeft zich zaterdag tijdens een persconferen tie verrassend mild over de koning uit gelaten. Hij zei dat de koning* niet het land uit was gezet en dat hij dus ook uit vrije wil zou kunnen terugkeren. „De troon behoort de koning toe", al dus Patakos. Hy voegde er aan toe dat krachtens de Griekse grondwet de ko ning niet verantwoordelijk gesteld kan worden voor de jongste gebeurtenissen. Generaal Patakos bevestigde dat een aantal vooraanstaande politici waren gearresteerd, omdat zij als een gevaar voor de openbare veiligheid werden be schouwd. Onder hen was de 79-jarige oud-premier George Papandreou. Een aantal van hen werd aan een „kruisver hoor" onderworpen om te kunnen vast stellen wat hun aandeel is geweest in de staatsgreep van woensdag, zo deelde Patakos mee. Koningin Anne-Marie, gemalin van koning Constantijn, is volgens hardnek kige geruchten weer in verwachting. Vrienden van haar gynaecoloog, dr. Vassilis Koetifaris, weten te vertellen dat de 21-jarige koningin drie maanden zwanger is. Het koninklijke echtpaar heeft al een dochter, prinses Alexia, en een zoon, kroonprins Paul. ROME Zoals alle buitenlanders in Rome dat doen heeft het Griekse koninklijk paar gisteren een rondrit door Rome gemaakt. Op de foto het paar in de auto met aan het stuur hun gastheer, prins Hendrik van Hessen. ITijdens het weekeinde werd het weer in onze omgeving beheerst door een noordwestelijke luchtstroming. Deze stroming werd in stand gehou den door een hogedrukgebied boven de Britse eilanden en een complex lage- druksysteem boven Scandinavië en West-Rusland. Over het relatief nog warme Noordzeewater kwamen ver schillende buien tot ontwikkeling, ter wijl een kleine storing die over Dene marken zuidwaarts trok de buienacti viteit tijdelijk deed toenemen. Tijdens opklaringen daalde in de nacht van zondag op maandag de temperatuur in het binnenland tot om het vriespunt. Ook het komende etmaal wordt een aanhouden van het heersende weerty pe verwacht. Naast opklaringen zul len plaatselijk enkele buien voorko men, waarvan sommige met hagel of natte sneeuw. In het temperatuurver- loop komt weinig verandering.

De Vallei | 1967 | | pagina 1