Leegstaand pand in Opheusden biedt jeugd veel kansen Mogelijkheden worden door commissie hekeken Jeugd moet zelf voor inrichting zorgdragen Bekendmaking Paardenpension in aanbouwOverberg Wethouder op receptie: Rhenen krijgt commissie voor muziekverenigingen VOLGEND JAAR GROOT MUZIEKCONCOURS Record aantal vogels op kersttentoonsteïling Han Ploeg clubkampioen van Larsheim Volle kerk bij Kerstzangdienst Jong en oud trad op voor bejaarden P.Y. „De Instuif" hield tentoonstelling Renswoude oefende tegen Lunteren Mooi initiatief voor Hoogstraat- patiënten Bejaarden middag in „Rehoboth" Tentoonstelling Bedankt voor lïeroep Vijfde prijs in etalagewedstrijd Jeugd kleurt voor Rode Kruis Herv. Vrouwen groep viert kerstfeest VOOR MIDDEN-BETUWE Dankbaar Jeugd viert kerstfeest Kaartavond van H.D.S. Judodemonstraties in Leersum .gina 3 MAANDAG 18 DECEMBER 1967 OPHEUSDEN Vrijdagavond is in Opheusden een commissie in het leven geroepen, die het open jeugdwerk in die gemeente zal gaan voorbereiden. On verwacht is de gelegenheid voor dit werk voor de zogenaamde „ongrijpbare" jeugd geboden, toen de gemeente Kesteren de beschikking kreeg over de „Snel lenburg", een vrij groot pand aan de Hamsestraat, dat vele mogelijkheden in zich bergt. Om tot de oprichting van dat comité te komen was de raad van de gemeente Kesteren bijeengeroepen terwijl er tevens een uitnodiging aan alle vereniging in het dorp Opheusden gedaan was. De raad was voor ongeveer driekwart aanwezig, terwijl van de uitgenodigde verenigingen ongeveer de helft gehoor gegeven had. Het comité zal gaan bestaan uit een vertegenwoordiger van elke vereniging, aangevuld met een vertegenwoordiger van de in de ge meenteraad zitting hebbende fracties. Burgemeester Pott gaf aan het begin van de vergadering een kort overzicht van de redenen, die er zijn om dit „clubhuis" in te richten. „We zien dat de levensstijl en de maatschappelijke verbanden in de laatste veertig jaar veranderd zijn. We krijgen steeds meer beroepen in onze samenleving waar door de traditionele standenmaatschap pij, zoals we die vroeger hier kenden doorbroken is. Velen werken elders, terwijl ook een groot aantal jongeren buiten onze gemeente op school gaan. De andere wijze van samenleving die ze daar zien, brengen ze mee naar het dorp. Daarom willen we hier het jeugdwerk gaan stimuleren. Ik denk aan- open jeugdwerk, waar iedereen, zonder lid te zijn naar binnen kan gaan. We denken aan het opvangen van de jeugd op de weekavonden en even tueel enkele middagen". De burgemeester hoopte dat de raad „De Snellenburg" gratis ter beschik king zou willen stellen, en dat de jon geren zouden helpen bij het opknap pen en inrichten van het gebouw. „Misschien is er met wat enthousias me iets te bereiken. Ik wil dit proberen als proef. Indien die proef slaagt, kun nen we misschien over enkele jaren gaan VEENENDAAL Voor de parochia nen van de Willibrord/Salvator te Vee- nendaal boven de 65 jaar werd zondag middag in een sfeervolle versierde zaal van De Ruif aan de Nieuweweg een kerstmiddag gehouden, georganiseerd door de jongere parochianen. De Ruif was bijkans te klein, omdat het initiatief van de jongere parochia nen allerwegen een dermate warm ont haal had gevonden, dat-alle bejaarden de kans om eens gezellig onder elkaar te zijn met beide handen hadden aange grepen. De opzet om in de toekomst meer van dit soort bijeenkomsten te houden kreeg een prima start. Dit was vooral te danken aan de spontaan verleende medewerking door groot en klein. Kleuters van „De Kleu terhof" zongen liedjes of speelden een stukje toneel. Schoolkinderen van de „Salvator" wilden hierbij niet onder doen en ook zij brachten met liederen en toneel vele malen de handen op elkaar. Ook het porochieel dameskoor gaf met een aantal kerstliederen acte de présence, waarbij in het bijzonder me vrouw M. Andringa-Schut als soliste met haar geschoolde stem voor enkele hoogtepunten zorgde. De vele aanwezigen verbaasden er zich over, dat dit prachtige stemgeluid in Veenendaal niet vaker gehoord kon worden. De bejaarden voelen er veel voor om in de toekomst zelf meer van dit soort middagen te organiseren. Een van de aanwezigen vertolkte de gevoelens van allen door mee te delen, dat er een actie-comité zal worden opgericht om in deze richting meer initiatieven te gaan ontplooien. Er waren zelfs enke le oudere enthousiaste- toneelliefheb bers, die dachten aan de oprichting van een toneelclub, waarbij zij het beken de stuk „Op hoop van zegen" zouden gaan instuderen. Zij zoèhten alleen nog maar een geschikte vertolkster voor de rol van „Kniertje"... De organisatoren van deze middag konden zich geen betere ontwikkeling voorstellen. denken aan een Dorpshuis in Opheus den", aldus de .burgemeester. De heer Haan, lid van de raad voor de PvdA vroeg de burgemeester of de exploitatie een particulier initia tief moest zijn, waarop de burgemees ter antwoordde,: „We leggen dit ge heel in handen van particulieren. Wij als overheid distantiëren ons er ver der van". Van dat distantiëren is niet veel ge komen in de loo.-> van de verdere be sprekingen. Dokter Jonker dwong de raad welhaast fractievertegenwoordi gers aan te stellen, in het voorlopig op te richten comité. De arts bleek een groot voorstander te zijn van het plan, maar zag sprekend als vertegen- LEERSUM Reeds enige tijd is men bezig wat meer contacten te leg gen tussen „De Hoogstraat" en de ge meente Leersum en Amerongen. Na en kele besprekingen zijn deze plannen in een verder stadium gekomen. Er zijn op het revalidatiecentrum „De Hoogstraat" mensen, die door al lerlei oorzaken (verre afstand, weinig familiebetrekkingen enz.) heel weinig bezoek ontvangen of nooit in staat zijn eens een week-end in huiselijke sfeer door te brengen. Men wil nu proberen het verblijf van deze mensen op „De Hoogstraat", dat vaak al zo veel moei te en pijn met zich meebrengt, iets te verlichten door hun eens een bezoekje te brengen; patiënten die daarvoor ge schikt zijn eens mee te nemen voor een autotochtje, of alweer de daarvoor in aanmerking komende patiënten zondags in de huiselijke kring te ont vangen. De initiatiefnemers willen om dit contact wat beter te laten functioneren een lijst samenstellen van personen die aan dit mooie initiatief hun medewer- Men kan contact opnemen met onder staande adressen: mevr. Alberts, Burg. Van de Boschlaan 15a, mevr. Schimmel, Traaiweg 2, Leersum; de heer Potgiesser, Oude Wei 3, Ameron gen of de heer Verhoeven, Englaan 46, king willen verlenen. Leersum. woordiger van „Sparta" en de EHBO wel wat moeilijkheden: „Ik geloof niet dat wij verenigingsbestuurders de juiste mensen zijn om dit op poten te zetten. Indien wij een middel wisten om de gehele jeugd te pakken, waren ze allemaal al lang van een van onze verenigingen", meende hij. Hij bleek echter als eerste bereid te zijn de schouders onder dit werk te zetten. Uitvoerig werd gediscussieerd over een toezichthouder in het gebouw. Van verschillende zijden werd er op aange drongen een vaste beheerder aan te stellen, waarbij men dacht aan een vi tale gepensioneerde. Het gemeentebestuur zal in de vol gende dagen alle verenigingen een schrijven zenden, waarin men van de bereikte resultaten van de vergadering op de hoogte gesteld wordt. De aanwe zige verenigingen hebben reeds toege zegd een afgevaardigde en een plaats vervanger aan te wijzen in het comi té, de niet-aanwezige verenigingen zal gevraagd worden hetzelfde te doen. Op vrijdag 5 januari hoopt men dan met het comité bijeen te komen in de raads zaal, om de plannen een wat vastere vorm te geven. LEERSUM Op woensdag 20 de cember zal om 3 uur een bejaardenmid dag worden gehouden in gebouw „Reho both" o.l.v. ds. G. F. Overgaauw. Deze bejaardenbijeenkomst zal in het teken staan van de kerstfeestviering. Iedere bejaarde boven de 65 jaar is van harte welkom. Voor hen die moeilijk ter been zijn, is een auto beschikbaar. Wie hier gebruik van wil maken kan even een berichtje sturen aan de scri ba van de kerkeraad, Rijksstraatweg 198. LEERSUM Van 24 december tot 2 januari zou een tentoonstelling wor den gehouden van werken van heden daagse beeldende kunstenaars in de voormalige kerkzaal van de Stichting Valkenheide. Het bestuur van het Nutsdepartement, afdeling Leersum deelt mede dat deze tentoonstelling niet doorgaat. LEERSUM Ds. G. F. Overgaauw, predikant van de Ned. Herv.-gemeente in Leersum heeft bedankt voor het be roep dat op hem was uitgebracht door de gemeente Puttershoek. LEERSUM De firma D. K. Niessen heeft deelgenomen aan een etalagewed strijd. uitgeschreven door WALA-Rou- lette B. H. en corsetten heeft een -fraai resultaat geboekt. Met een mooie etala ge wist deze firma door. te dringen tot de landelijke finale. Men kwam uit de bus met een eervolle vijfde prijs. LEERSUM Zaterdagmiddag werd in het Groene Kruisgebouw een ver- koopaktie gehouden ten bate van het RODE KRUIS. De jeugd kon hier een bouwplaat van de „Henri Dunant" kopen en een kerst kleedje. In de kerstvakantie kunnen de kinderen de bouwplaat afmaken en het kerstkleedje moet gekleurd worden. De mooiste inzending zal op 9 januari wor den beoordeeld door een jury. De meis jes en jongens die nog geen bouwplaat of een kerstkleedje hebben kunnen die tegen betaling van f 0,75 afhalen op de Planterslaan 38. OVERBERG Het verwaarloosde boerderijtje aan de Dwarsweg 63, vroeger bewoond door de in de wijde omgeving bekende wijlen Cees van de Berg, heeft thans een metamorfose ondergaan. Was daar tot voor enkele jaren niet veel leven te bespeuren, nu wordt er zowel binnen als buiten hard gewerkt. De huidige bewoners van dit pand, die dit alles op hpn „geweten" hebben, is de familie H. A. van Hien, afkomstig uit Den Haag. De heer Van Hien bleek niet alleen bereid zijn bedoeling nader uiteen te zetten, maar ook een gezellige prater te zijn. Uit een ge sprek komt zijn liefde voor dieren naar voren en vooral als het over paarden gaat, wordt hij enthousiast. Wij zijn al jaren vaste bezoekers van „de Ossenberg". Alhoewel ik in Den Haag een autorijschool had, zocht ik naar een ander levensdoel, iets wat mijn hart had. Een soort bedrijf dat tevens een hobby betekent. Paarden waren en zijn nog alles voor mij. Daarom is mijn „plan" ook eigenlijk in Overberg geboren. Dit boerderijtje LEERSUM Woensdagavond aan staande hcudt de Hervormde Vrouwen groep haar maandelijkse vergadering in „Rehoboth". Deze avond zal in het te ken staan van de Kerstfeestviering". VEENENDAAL Veenendaal maken B. en bekend, W. dat van op dinsdag 26 december a.s. (2e Kerst dag) geen markt zal worden gehou den. De markt op zaterdag 30 decem ber a.s. zal normaal doorgang vinden. Veenendaal, 15 december 1967. B. en W. voornoemd; De secr. Van Manen. De burgem. J. Hazenberg. Volkskerstzang in veiliiréhal Resteren KESTEREN In de grote veilinghallen te Kesteren wordt zaterdag 23 de cember voor de eerste maal in de geschiedenis een massale volkskerstzang ge houden voor de bevolking van de gehele Midden-Betuwe. Het sfeervolle eve nement vindt plaats onder het motto „Komt allen tezamen" en wordt geor ganiseerd door een 6-tal inwoners van de gemeente Kesteren, die gezamenlijk het comité „Volkskerstzang Kesteren" in het leven riepen. Het initiatief voor dit grote zangevenement werd pas vorige week genomen, zodat de organisatie op het ogenblik nog in volle gang is. Intussen hebben echter reeds vele plaatse lijke verenigingen spontaan hun medewerking toegezegd. De burgemeester van Kesteren, de heer D. J. Pott, toonde zich bereid om tijdens de volkskerstzang het Kerstevangelie voor te lezen. Het bestuur van de veiling „Kesteren en Om streken" stelt geheel belangeloos de veUinghallen beschikbaar, welk gebaar door het comité bijzonder op prijs wordt gesteld. De plaatselijke muziekverenigingen uit Kesteren en Opheusden zullen gezamenlijk voor de muzikale begeleiding van het geheel zorgdragen. Aan de volkskerstzang wordt voorts nog mede werking verleend door het Ambonezenkoor uit Opheusden, het Kesterens Ge mengd Koor en het meisjeskoor onder leiding van mejuffrouw G. Lazet uit Opheusden. De volkskerstzang, waarvan de toegang vrij is, begint zaterdag middag om half vijf en duurt tot omstreeks zes uur. met een behoorlijke strook grond was net de aangewezen plek. Dank zij de medewerking van het gemeente bestuur van Amerongen is de weg nu gebaand. Het ligt in de bedoeling eerst een zoge naamd paardenpension te bouwen. Dit moet de financiële steun-pilaar gaan vormen. Daarnaast hoop ik dan als hobby paarden te gaan verhuren tegen een vast abonnementsgeld. Aan vankelijk heel bescheiden met po- nies en volwassen dieren. In de toe komst als het blijkt te draaien gaan we ook zelf paarden fokken. Maar dit is natuurlijk een jarenplan. Mijn oud ste dochter, die zich ook ontpopt als een paardenliefhebster, krijgt een op leiding voor pikeur, om straks te kunnen meehelpen de dieren af te richten en vooral de hiervoor geïn teresseerde jeugd vertrouwd te ma ken met de ponies. Het ligt namelijk in de bedoeling behal ve volwassenen ook jongeren of jeugdgroepen, dus zoveel mogelijk collectief, de gelegenheid te geven hier een vast paard te kunnen berij den en te onderhouden. Daardoor kan dit gebeuren tegen een voor iedere beurs haalbaar tarief. Tevens is dit een niet onbelangrijke vorm van vrijetijdsbesteding en opvoedkunde. Als alles een beetje meeloopt gaan we in januari 1968 draaien en we hebben veel vertrouwen, dat er ge noeg gegadigden zullen zijn", aldus de heer Van Hien. RHENEN In hotel „De Koning van Denemarken" hield zaterdagmiddag de mondaccordeonvereniging „Kunst en Vriendschap" een receptie ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan. Het bestuur van de jubilaris was al in prach tig nieuwe en kleurrijke uniformen gestoken en 't had beslist niet over gebrek aan belangstelling en medeleven te klagen. Talrijke afgevaardigden uit het plaatselij ke verenigingsleven kwamen hun gelukwensen aanbieden, die vaak vergezeld gingen van bloemen en enveloppen met inhoud. Zelfs één van de oprichters was tegenwoordig, namelijk de heer J. W. Ruisch, die de eerste penningmeester is geweest in 1927. Ook enkele oudleden en ereleden gaven acte de présence, zo als de heren Bayens en Bovenschen. De muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" bracht een klinkende en welluidende serenade. Uit naam van burge meester en wethouders bood wethouder mr. J. Deen de gelukwensen aan. Hij vond het een bijzondere presta tie dat „Kunst en Vriendschap" het zo lang heeft uitgehouden en op zulk een voortreffelijke wijze de samenleving heeft gediend. „U *>ent nu gekomen op een middel bare leeftijd", aldus de heer Deen. „Dat houdt in, dat u rechten hebt ver kregen, maar ook plichten. Die rechten bestaan daaruit, dat u gekend en er kend wil worden. Dat het gemeentebe stuur u kent en erkent heb ik uw voor zitter al meegedeeld, door uw bestuur uit te nodigen de binnenkort te houden bespreking bij te wonen ter oprichting van een gemeentelijke commissie voor de plaatselijke muziekverenigingen. Uw plicht bestaat daarin, dat u uw doel stellingen thans hebt over te dragen op anderen, voornamelijk de jeugd, opdat uw werk kan worden voortgezet. Ik hoop, dat „Kunst en Vriendschap" nog heel lang een bloeiend bestaan mag hebben", aldus wethouder mr. Deen. De heer D. Dirks, voorzitter van de Nederlandse Bond van Mondaccordeon- verenigingen, liet zijn gelukwensen ver gezeld gaan van de mededeling, dat het bondsbestuur had besloten het in 1968 te houden muziekconcours toe te wijzen aan de jubilaris. Vorig jaar zou „Kunst en Vriend schap" dat concours al hebben georga niseerd, maar door een noodlottig onge val met dodelijke afloop van één van de leden ging dat toen niet door. Aan vankelijk zou Baam in het komende jaar aan de beurt zijn, maar daar er slechts één geschikte zaal is, die boven dien nog moet worden verbouwd, had Baam om uitstel gevraagd. Van die ge legenheid had het bondsbestuur ge bruik gemaakt Rhenen opnieuw een toewijzing te bezorgen. Waarderende woorden sprak de heer Dirks aan het adres van wijlen de heer A. J. Spies, oud-dirigent en mede-op richter van „Kunst en Vriendschap". Voorts wees hij erop, dat een vereni ging als „Kunst en Vriendschap" een belangrijke bijdrage vormt in de vrije tijdsbesteding, hetgeen in de toekomst nóg meer zal gaan spreken. Hij was het met de wethouder eens, dat deze vereniging de aansluiting met de jeugd niet mag missen, hoewel hij het buiten gewoon moeilijk vond in de huidige tijd van „kassie-kijken" nog mensen te vin den, die zelf een instrument willen gaan bespelen. „En toch moet het die kant op", aldus de heer Dirks. De heer D. Lodder, voorzitter van de jubilerende muziekvereniging, stak in zijn jubileumtoespraak zijn dank aan de burgerij niet onder stoelen of ban ken. Hij kon meedelen, dat herhaalde malen flinke bijdragen waren binnenge komen om de vereniging op poten te kunnen houden. De laatste bazaar bracht nog ruim f 2000,- op. Zo was het EDERVEEN. De jaarlijkse Kerst avond van de jeugdverenigingen wordt dit jaar gehouden op dinsdag 19 decem ber om 7.30 uur in het jeugdgebouw. Het programma bevat o.a. Kerstver haal, gedicht, klankbeeld en samen zang. Alle jongeren van de jeugdvereni gingen worden verwacht. VEENENDAAL Van zaterdag, 23 tot en met vrijdag, 29 december wordt in de Patrimoniumschool te Veenendaal weer de jaarlijkse vogeltentoonstelling gehouden van „De Veenendaalse Vogel vrienden". Dit jaar zullen er een re cord aantal vogels te zien zijn; vorig jaar waren er 400 vogels, nu worden er 650 voor de keuring gebracht. Die keu ring zal plaatsvinden op donderdag, 21 december a.s. in de Brandweerkazerne aan de Industriclaan. Dit jaar zijn enorm veel kanaries in gezonden door de Veenendaalse Vogel liefhebbers. Zoveel zelfs, dat op het laatste moment nog twee extra keur meesters moesten worden aangetrok ken. De keurmeesters voor de kanaries zijn dit jaar de heren A. W. Bart uit Schiedam, A. J. S. Haket uit Aalten, .J G. Voermans uit Wormerveer, G. J. Buitenhuis uit Rhenen, W. D. H. Spij ker uit Hilversum, H. van Veenendaal uit Almelo en J. P. Huizinga uit En schede. Op de tentoonstelling zijn verder on geveer 280 tropische vogels en grote LEERSUM Op vrijdag 22 decem ber organiseert de sportvereniging HDS weer een kaartavond voor haar leden. Deze avond begint om acht uur in „Het Wapen van Leersum". Er zal gekaart worden om wild. parkieten te zien. Voor deze categorie vogels zijn de keurmeesters A. Dom- merholt uit Den Haag, H. Jansen uit Wolfheze en P. Rook uit Capelle a/d IJssel. Dan zijn er nog de grasparkie ten die gekeurd zullen worden door de heer P. Th. H. S. Meereboer uit Alphen a/d Rijn. De collectie vogels is ondergebracht in drie volières, dan zijn er 9 volières met fazanten en evenals vorig jaar is er een lokaal waar de vogels vrij rond vliegen. Het lokaal is ingericht als bos en de bezoeker kan zich daar vrij tus sen de vogels bewegen. Deze veertiende tentoonstelling is elke dag geopend van 10.0022.00 uur, be halve op zondag en eerste kerstdag, dan is de tentoonstelling gesloten. ook weer mogelijk geworden nieuwe uniformen aan te schaffen. In het bij zonder het gemeentebestuur en de Rhe- nense Middenstands Centrale werden in die dank betrokken. Voor zijn mede bestuurders had de heer Lodder alleen maar woorden van lof, vooral voor de secretaris de heer J. Verwoert, die al bijna net zo lang aan „Kunst en Vriendschap" is verbonden als de ver eniging bestaat. Ook de huidige diri gent, de heer H. Spies, kreeg veel waardering toegezwaaid. Oprichter J. W. Ruisch tenslotte liet zeer uitvoerig de totstandkoming var de vereniging en het verdere wel er. wee in de achterliggende veertig jaar de revue passeren. „Kunst en Vriendschap" werd opge richt, nadat een vereniging uit Ren- kum op 2 december 1927 in het café van de heer H. P. van Noort achter de toren een geslaagde uitvoering voor de Rhenenaren had gegeven. Op 9 decem ber vond contact plaats met de toen malige dirigent uit Renkum, wijlen de heer A. J. Spies, en op 15 december vond de oprichtingsvergadering plaats. Na vier weken kon de eerste repetitie worden gehouden. Veel hebben we toen te danken gehad aan de toenmalige burgemeester jhr. mr. Van Holthe tot Echten. Op de concoursen haalden we overal eerste prijzen weg. We waren gevreesde concurrenten. De dertiger jaren waren heel slecht door de grote werkloosheid. Er kwam bijna geen con tributie meer binnen. De dirigent en de zaalhuur konden soms niet eens betaald worden. Ter gelegenheid van het eerste lustrum werd een zeer geslaagd con cours in Rhenen gehouden. Na die tijd is er nooit meer een geweest in Rhe nen van een dergelijk gehalte. Deze en nog meer herinneringen werden door de heer Ruisch opgehaald. Tijdens de geslaagde receptie kon voorzitter Lodder nog mededeling doen van talrijke binnengekomen gaven, waaronder een bedrag van f 100,- van de Hohnerfabrieken. 's Avonds vierde de vereniging in intieme kring dit veer tigjarig jubileum verder. LEERSUM Zaterdagmiddag was het een grote drukte in de gymnastiek zaal aan de Scherpenzeelseweg in Leer sum. De sportvereniging Larsheim gaf een demonstratie met liefst 100 judo ka's. Aan deze demonstratie waren te vens de clubkampioenschappen verbon den. De leider van de judo-afdeling gaf bij elke oefening een uitvoerige uitleg aan de talrijke ouders. ELST Afgelopen weekend werd door de Elster postduivenvereniging een bijzonder geslaagde expositie ge houden in de zaal van café „Sportlust- lust". Er bestond een zeer grote be langstelling voor de tentoonstelling. De keuring werd verricht door de bonds- keurmeester Frencken uit Roermond, die tot de volgende selectie kwam: Onbevlogen oude doffers: 1. C. Veen- hof 92Vs pnt.; 2. W. v. Zetten; 3. G. Harteman. Onbevlogen oude duivinnen: 1. J. v. Swetselaar 93 pnt.; 2. B. Vervat. Oude doffers tot 500 km: 1. T. v. Mourik 92Vz pnt.; 2. G. Brienesse; 3. T. v. Mourik. Oude duivinnen boven 500 km: 1. T. Doornspeek 92Vt pnt.; 2. M. Boelhou wer; 3. A. C. v. Zetten. Oude doffers boven 500 km: 1. T. v. Laar 92Vs pnt.; 2. W. v. Zetten; 3. G. Hartman. Oude Duivinnen boven 500 km: 1. T. v. Mourik 92 pnt.; 2. J. v. Swetselaar. Jonge doffers: 1. T. v. Mourik, 92 pnt,; 2. M. Boelhouwer; 3. B. Vervat. Jonge duivinnen: 1. T. v. Laar 911/* pnt.; 2. W. v. Zetten; 3. W. v. Zetten. Lat doffers, niet uitgeruid: 1. R. v. Swetselaar met 91 Vt pnt.; 2. J. M. Brienesse 90 Vfc pnt. Late duivinnen, niet uitgeruid: Verder hadden de deelnemers een se rie van 5 aangewezen duiven waarvan T. v. Mourik eerstè werd met 460'/i punt. Tweede werd met minimaal ver schil H. v. Doornspeek met 460 punten derde W. v. Zetten. De mooiste duif van de expositie was van J. v. Swetselaar met 93 pnt. hetgeen een onbevlogen duivin was. Zaterdagavond, aan het einde van de tentoonstelling, werden de prijzen, waaronder prachtige bekers, uitge reikt. De leider van de judo-afdeling van Larsheim tijdens één van de vele de monstraties met zijn pupillen. Het doel van deze demonstratie was in de eerste plaats de judosport in Leer sum te pousseren. Bij Larsheim beoefe nen kinderen vanaf 4 jaar al de judo- sport. De heer en mevrouw Van Oosten heb ben door hun enthousiaste manier van lesgeven van deze groep een grote af deling gemaakt. Tussen de verschillende demonstraties door werden de club- kampioenschappen 1967 afgewerkt. De uitslagen waren: Jeugd t/m 7 jaar: 1. Anika Cyvat, 2. Margreet K. Oosten, 3. Peter de Graaf, 30-35 kg; 1. Jan W. Houtsma, 2. Dirk Jan Kop, 3. Ad van Beusikom, 35-40 kg; 1. Jan Zandvliet, 2. Joke van der Meulen, 3. Son ja Reuvekamp, 40-50 kg; 1. Willem Meerwijk, 2. Marian van de Beusekom, 3. Bram Roks. Zwaargewicht (jeugd tot 17 jaar): 1. en kampioen 1967 Han Ploeg, 2. Freddy Stekelenburg, 3. Hans van der Meulen, 4. Hennie van Soest. LUNTEREN Voetbalver. „Rens woude" speelde zaterdag in verband met de afgelasting van de competitie wedstrijd tegen WZ '49 in Lunteren 'n oefenwedstrijd tegen de gelijknamige 4e-klasser. Beide ploegen kwamen op volle sterkte in 't veld. De sterke verde ding van Renswoude hield goed stand tegen de snelle aanval van de thuisclub. Renswoude nam zelfs de leiding tpen uit een corner van Veldhuizen de meer naar voren gekomen Hardeman inkopte (0-1). Een grote fout van back Van de Veer stelde Knevel van Lunteren in staat ge lijk te maken. In de 40e minuut namen de gasten weer een voorsprong toen J. Veldhuizen met een goed schot de Lunterense goalie versloeg (12). In de 2e helft was Lun teren steeds in de aanval. Renswoude had reserve-keeper Van 't Foort opge steld die na een kwartier moest zwich ten voor een ver schot van Klomp (2-2). Tien minuten voor het einde scoorde Keus van Lunteren het winnende doel punt (3-2). Doordat resp. B. J. Vink en J. Veldhuizen wat pech hadden met hun schoten kwam er in de stand geen wijziging meer. EDERVEEN Zaterdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk onder grote be langstelling een Kerstzangdienst gehou den uitgaande van de Hervormde jeugd raad. Aan dit programma werkten mee het Herv. Jeugdkoor „Van knop tot bloem" onder leiding van mevr. Boeve, het chr. gem. koor „De Lofstem" onder leiding van de heer De Boef en de or ganist de heer E. v. Ginkel. De litur gie werd verzorgd door de plaatselijke predikant ds. J. de Bie. Ds. J. C. de Bie opende deze kerst zangavond met een korte toespraak waarin hij zich bijzonder verheugde, dat er nu een kerstzangavond kon wor den gehouden met eigen zangkoren. Als eerste trad op het Chr. Gem. Koor met het lied „Hoe zal ik u ontvangen". Hierbij bleek dat het koor in zijn kor te bestaan al veel heeft geleerd. Ook het jeugdkoor werd met veel belangstelling beluisterd, vooral het lied „Te Bethle hem is geboren" werd prachtig ten ge hore gebracht. Er werden nog talrijke liederen gezongen waarna ds. de Bie de zangavond besloot met dankgebed. De slotzang „Dankt, dankt nu allen God" werd staande door koren en ge meente gezongen. De Hervormde Jeugdraad kan op een geslaagde Kerst- zangavond terugzien. i

De Vallei | 1967 | | pagina 7