Antoon Ebben reed met Kairouan naar eerste prijs TELEVISIEPROGRAMMA'S KLEURENTFJ EVISIE Wielerwedstrijden in Antwerpen Nieuw Nederlands record voor ZIAN Open beoordeling bij bokswedstrijden Aad Steyien won bosloop in Rijssen GISBERT BURGSTEDE NET MEISJE Sir Stanley Rous over Amerikaanse fusie Tsjechische bond strafte fors „Zuid-Afrika moet met gemengde ploeg komen" Nationale roeikalender B. W. SMUDDE Zelfbediening Avery Brundage december 1967. Veel gezellige, vrije dagen. En dit jaar ook een televisie-kleurenfeest! 23 dec. Radio City Music Hall Christmas Show '67 25 dec. Het ballet "De Notekraker Suite" 26 deic. Opera Carmen 27 dec. 3e Symphonie van Beethoven 30 dec. De bruiloft van Figaro 31 dec. Amusements- en variété-programma December een televisie kleurenfeest MAANDAG 18 DECEMBER 1967 Voor de vele bewijzen van deelneming, die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze inniggeliefde man, vader, behuwd-, grootvader en zoon betuigen wfl u onze oprechte dank. Veenendaal, december 1967. Uit aller naam M. BURGSTEDE—de Bruin. Rembrandtlaan 73. GEVRAAGD per 1 januari 1968 boven 15 jaar. Goed loon, 5-daagse werk week. Dr. Slot. de Bruïneplein 1 VEENENDAAL ZUIDLAREN De laatste sprong in het concours hippique van Zuidlaren heeft Antoon Ebben de eerste plaats ge bracht in de tweede barrage van het internationale springconcours. Vier rui ters kwamen uit in deze tweede barra ge, Hermann Snoeck (Did.) en Tjeerd Velstra maakten een fout. Hans Gün- ther Winkler (Did.) was foutloos rond gegaan in 54,9 seconden. Antoon Eb ben was sneller, hij moest zonder fou ten blijven om Winkler van de eerste plaats in dit nummer te verdringen. Het lukte, vlekkeloos nam de schim mel de muur en bracht zijn ruiter daar mee de eerste plaats in de finale van het internationale springconcours en de eerste plaats in het klassement van de internationale concoursen. Dat leverde de Hilversumse ruiter een auto op. De finale van 't internationale spring concours bestond uit twee manches, een springconcours met tien hindernissen tot een hoogte van 1,50 m en een puissan ce concours met zes hindernissen tot 1,60 m. De eerste keer kwamen negen combinaties foutloos rond, bij hetpuis- combinaties foutloos rond, bij het puis zonder fouten. sance springen bleven acht com binaties zonder fouten. In beide con coursen bleven zes ruiters zon der fout. Van dit zestal vielen Hubert Parto (Fr.), met Garant, 4 strafpunten, en Lutz Gössing (Did.) met Frappant, 8 strafpunten, af in de eerste barrage. De uitslag van de tweede barrage: 1. Ebben (Ned.) me Kairouan, 0 fouten 46,2 sec.; 2. Winkler (Did.) met Fortun 0.54.9; 3. Snoek (Did.) met Dorina 4.50.8; 4. Velstra (Ned.) met Espoir 4.54.0. De eindstand in het klassement van de internationale concoursen: 1. Ebben met Kairouan 74,6 pnt.; 2. Monika Bachman (Zwits.) 38.0.3. Hubert Parot (Fr.) met Garant 34.5. ZURICH Een officiële delegatie van de gefusioneerde Amerikaanse voetbalbonden die onder de naam Uni ted States Soccer Football Association (USSFA) verder door het leven zullen gaan, heeft op het secretariaat van de internationale federatie in Zürich be sprekingen met bestuursleden van de FIFA gehouden. Na het gesprek verklaarde Sir Stan ley Rous, voorzitter van de FIFA: „Ik ben voldaan nu de voetbaloorlog in de Ver. Staten is afgelopen. Robert Gülker, de voorzitter van de USSFA heeft mij meegedeeld dat alles in orde is met de fusie en dat ook op de jaarlijkse verga dering van de „oude" bond geen bezwa ren tegen het samengaan van de twee oet' alorganisaties naar voren ge bracht zullen worden." De samenwer king tussen de twee bonden houdt in, dat de verenigingen en spelers van de „wilde" Nationale Professional Soccer League dezelfde rechten zullen krijgen als alle andere leden van de Noordame- rikaanse bond. Sir Stanley is van mening „dat de moeilijkheden, die zijn overgebleven uit het bestaan van de NPSL (zoals problemen over de betaling van trans fersommen), binnenkort zullen worden opgelost. Een speciaal comité van de FIFA zal zich maandag met de zaak van de Amerikaanse fusie bezig houden en het resultaat van deze bijeenkomst aan de 131 aangesloten bonden meedelen." PRAAG De Tsjechische voetbal bond heeft international Bohumil Vese- ly voor competitievoetbal geschorst tot 1 juli 1968 en hem verboden in wd- strijden in het buitenland uit te komen tot 1 januari 1969. Vesely heeft zich misdragen bij de wedstrijd Turkije- Tsjecho Slowakije, die op 15 november in Ankara werd gespeeld. Het bestuur van de bond heeft ook de ploeg aangewezen, die van 8 januari tot 14 februari naar Zuid-Amerika gaat. Twee kandidaten, Karei Dobias en Vla- demir Hagara van Spartak Drnava, zijn van de lijst geschrapt. Dobias en Haga ra waren betrokken bij moeilijkheden, die zich hebben voorgedaan bij de wed strijd in het toernooi van de Europese bekerwinnaars tussen Spartak Trnava •n Torpedo Moskou. Scheidsrechter Jan Aalbrecht uit Hoek van Holland, die in viel voor Piet Roomer, had de betrok ken Tsjechische spelers niet uit het veld gestuurd, maar het bestuur van de Tsjechische bond vindt dat zij, net als Vesely voorlopig geen waardige verte genwoordigers van de Tsjechische repu bliek kunnen zijn. De finale van het nationale springcon cours leverde een overwinning op voor Josje Ernst. De Blaricumse amazone kwam foutloos en in de snelste tijd rond in de barrage, waar tien van de LAUSANNE „Zuid-Afrika mag al leen aan de Olympische Spelen van 1968 deelnemen, als dit land met een ploeg inschrijft waarin zowel negers als blanken zijn opgesteld", zei Avery Brundage, de president van het Inter national Olympische Comité zondag in Lausanne. „Dit is de enige juiste maatregel, die wij kunnen nemen tegen discriminatie in de sport". oorspronkelijke vijftien deelnemers in uitkwamen. De eindstand na de barrage (oorspron kelijke parcours 550 meter, 12 hinder nissen, 15 sprongen van ten hoogste 130 meter, ingekort tot 450 meter, 6 hindernissen, 8 sprongen van ten hoog ste 1.40 m) luidde: 1. Josje Ernst (Blaricum) met Nancy, 0 *t. 38,3 sec.; 2. Jan den Haan jr. (Wa teringen) met Gracia Maura 0-39,2; 3. Harrie Wouters van den Oudenweijer (Nieuw Loosdrecht) met Helena II 0- 40.0; 4. Hans va i der Meyden (Vinke- veen) met Sealord 0-41.4; 5. Tjeerd Vel stra (Brummen) met Lady Be Good 0- 57.8; 6. Antoon Ebben (Hilversum) met Flipper 3-49.1. ANTWERPEN Een groot contin gent Nederlandse wielrenners heeft za terdagavond deelgenomen aan de wed strijden in het Antwerpse sportpaleis. Slechts 1500 toeschouwers zagen Koop man en Janssen winnen in de tandem- wedstrijd van de Belgen Staes en Van Hees. De ploeg van Olympia uit Am sterdam zorgde ook voor een Nederland se overwinning, maar dat gebeurde ten koste van een andere Nederland se ploeg, namelijk Delta uit Spijkenisse, die werd ingehaald. Harry Steevens be reikte een zelfde resultaat tegen Rini Wagtmans. De belangrijkste uitslagen waren: Amateurs, omnium, klassementsrit: 1. Michlels-VanLancker (Belg.) 18 pnt.; 2. De Wit-Bongers (Ned.) 16 pnt.; 3. Moreion (Fr.)-Webb (Eng.) 6 pnt. 1 kilometer met vliegende start: 1. Morelon-Webb 1.01.54; 2. Michiels-Van Lancker 1.01.75; 3. Bongers-De Wit 1.02.66. Afvalwedstrijd: 1. Michiels-Van Lan cker; 2. De Wit-Bongers; 3. Morelon- Webb. Eindklassement: 1. Michiels- Van Lancker 8 pnt.; 2. De Wit-Bongers en Morelon-Webb 14 pnt. Tandem, eerste rit: 1. Koopman-Jans sen, laatste 200 m in 11,25; tweede rit: 1. Staes-Van Hees 11,24; derde rit: 1. Koopman-Janssen 10.98. Ploegentijdrit: 1. Olympia 4000 m in 4.43.4; 2. Delta, Spijkenisse ingehaald na 2 min. 55 sec. Profs, achtervolging: Harrie Steevens (Ned.) haalt Rini Wagtmans in na 3 min. 58 sec. Stayers, eerste rit: 1. Oudkerk (Ned.) 30 km in 26.35,6; 2. Deloof (Belg.) op 20 m; J3. Kemper (Did.) op 2 ronden en 155 m; 4. De Lillo (It.) op 2 ronden en 235 m; 5. Proost (Belg.) op 4 ronden en 15 m. Tweede rit: 1. Deloof 30 km in 26.45,8; 2. De Lillo op 1 ronde en 190 m; 3. Kern- per op 2 ronden en 130 m; 4. Oudkerk op 2 ronden en 200 m; 5. Proost op 8 loof 3 pnt.; 2. Oudkerk 5 pnt.; 3. Kern- ronden en 20 m. Eindklassement: 1. De- per en De Lillo 6 pnt.; 5. Proost 10 pnt. DEN HAAG De Haagse zwemclub ZIAN heeft zondagmiddag in het 25- meter-bad „Morgenstond" het Neder landse record op "de 10 maal 100 meter met bijna tien seconden verbeterd. ZIAN was sinds juli van dit jaar hou der van het record met een tijd van 9 min. 58,5 seconden. De verjongde ploeg, die aan de start verscheen, bracht een totaaltijd op de klokken van 9 min. 49,4 seconden. ZIAN had niet de beschikking over Bob Kammeyer en Nico van der Voet, die resp. in Amerika en Zuid- Afrika verblijven. Verder waren een aantal aspiranten opgesteld zodat van de ploeg van een half jaar geleden slechts de eerste drie zwemmers: Aad Oudt, Jan Evert Veer'en Ron Verroen hun plaats hadden behouden. Aad Oudt kwam als startzwemmer tot de goede tijd van 56,5 seconden, Jan Evert Veer maakte 57,9 en Ron Verroen 57,5. De tussentijden van de overige zwemmers1 waren: Rob Koers 58,5, Rob Vonk (nau welijks hersteld van een koortsaanval) 60,3; Hans Parrel 59,0; Ben Loof 59,5; Richard Veer 59,7; Peter Klootwijk 60,5 en George Becker 59,8. AMSTERDAM Elke bokser in Ne derland zal voortaan na afloop van een wedstrijd weten wie van de juryleden hem tot winnaar of verliezer heeft ver klaard. Twee jaar geleden nam de Ne derlandse Boks Bond het besluit om bij het bekendmaken van een uitslag ook verhouding van de stemmen der juryle den te geven. Als logisch vervolg hierop heeft de algemene vergadering van de NBB zaterdag in Amsterdam besloten in het vervolg ook de uitspraak van elk jurylid afzonderlijk bekend te maken. De juryleden zullen daarom voortaan op genummerde plaatsen rond de ring zitten, zodat iedereen kan zien welke uitspraak een bepaald jurylid heeft ge daan. De heer J. Hofman (Den Haag), die als voorzitter aftredend was, werd bij acclamatie herkozen, evenals de andere hoofdbestuursleden J. Teengs-Gerritsen (Wassenaar) en M. van Eijk (Amster dam). De Rapmund-beker, de onderscheiding voor het lid, dat zich in het afgelopen jaar het verdienstelijkst heeft gemaakt voor de NBB ging naar de Rotterdam se instructeur Herman van 't Hof, die in 1926 Europees halfzwaargewicht kampioen bij de profs was. De Amster dammer R. Krom werd benoemd tot ere lid. FANTASTISCHE INKLEUR Verder in kleur: o.m.Paulus de Boskabouter, Skippy, Schateiland,Kerstliederen, De Flintstones, Mr. Terrific, Dubbel Spion, Get Smart, de Stormridder, De Monkees en The Thunderbirds. Hebt u nog nooit kleurentelevisie gezien? De komende feestdagen, met een veelheid van kostelijke kleurenprogramma's, zijn een ideale gelegenheid. Geniet van kleur. Kies Philips kleurentelevisie. Dit is het moment om met uw handelaar te gaan praten. Over een demonstratie, speciaal voor u! Philips kleurentelevisie. Geschikt voor de ontvangst van alle Nederlandse erf Duitse televisie-programma's in kleur en zwart/wit. 63 cm beeldbuis. Gemakkelijke bediening door vele automatische functies. Vanaf 2950.- a LIPS uw merk van service en vertrouwen 73533 AMSTERDAM De voornaamste evenementen van de door de vergade ring van de Koninklijke Nederlandse Roeibond vastgestelde nationale roei kalender zijn: 31 maart: Head of the River; 21 april: Skifkampioenschap van De Amstel; 5 mei: Varsity; 11 en 12 mei: Zaanlandse; 24 en 25 mei: Hollandia; 7, 8 en 9 juni: Amsterdamse Roeibond; 22 en 23 juni: Argo-lustrumwedstrijden; 28 juni: Argo-sprints; 29 en 30 juni: Koninklijke/Holland-beker; 29 juni: Landen wedstrijd Nederland-Duitsland 5, 6 en 7 juli: Nationale junioreskam- pioenschappen plus slotwedstrijden voor lichte roeiers plus Skadi-lustrumwed- strijden; 27 en 28 juli: Bosbaan Regatta; 8, 9 en 10 augustus: Nationale kam pioenschappen, voor dames en heren. Van de aftredende bestuursleden van de KNRB werden de heren J. Meyes en ir. J. op den Velde herkozen. De regle mentair niet herkiesbare mr. J. Kolk man werd vervangen door drs. Tj. B. van Wimersma Greidanus. y Op de roeibondvergadering worden elk jaar trofeeën uitgereikt voor beste prestaties. Drie daarvan, de dr. R. J. Th. Meuren-herinneringsprijs, de ir. Th. P. Trompbeker en de Tritonbeker gin gen naar Nereus. De Blussebeker kwam voor een jaar in het bezit van Amstel- skiffeur Jan Wienese. Tot beste coach van het jaar werd uitgeroepen Sjoerd Wartena van de Nereus acht, die de A. A. J. H. Marres herinneringsprijs kreeg. IJhockey Een Oostcanadese se- lectieploeg heeft zaterdag in Hull (Que bec) met 53 van Moskou gewonnen. Twee weken geleden versloeg vrijwel de zelfde Russische ploeg het vertegen woordigende Canadese team in Rusland met 93. Moskou, het officieuze Russi sche team, speelt negen wedstrijden in Canada. RIJSSEN Aad Steyien van Metro uit Rotterdam heeft zaterdag in Rijs sen een bosloop over 6.000 meter gewon nen. De Nederlandse marathonkam pioen had een voorsprong van meer dan veertig seconden op George Mol. De uitslag: 1. Steyien (Metro-Rotter dam), 6000 meter in 20 minuten 29.0 seconden; 2. Mol (TION-Enschede) 21.13.6; 3. Veld (DOS-Dwingelo) 21.23,1; 4. De Schipper (Memphis-Enschede) 21.49,2; 5. Spierenburg (Memphis-En schede) 21.53.8. Jo van de Hoogen van De Keien uit Uden won zondag in Tilburg de elf de Waranda-bosloop voor senioren over 6600 meter. Halverwege had Van de Hoogen reeds samen met de Hagenaar Van Kasteren een voorsprong op de rest van het veld. In de tweede ronde het parcours moest tweemaal afge legd worden schudde hij ook Van Kasteren van zich af. De uitslag luidde: 1. Van de Hoogen (De Keien, Uden), de 6600 m in 19 min. 48.1 sec.; 2. Van Kasteren (Sparta-Den Haag) 20.18.1; 3. Rietveld (Sparta, Den Haag (20.24.2) 4. Van de Heijnen (Volt-Tilburg) 20.27; 5. Rijken (Prins Hendrik-Vught) 20.46.

De Vallei | 1967 | | pagina 8