Verpleegsters zongen voor zieken Wethouder De Jonge blijft fesssss* Riolering Dorpsstraat start volgend jaar „Christ-in" 's morgens Zang hij de woonwagens VAN DER KOLK VEENENDAAL N.». Weekagenda Utrecht Weekagenda Arnhem Na Mis, Socfibegrafenis in Haagse Herv. kerk INTERN BERAAD OVER CONTROVERSE PAS IN HET NIEUWE JAAR Begroting Slecht Wegen MARKTEN Overhoop Gewonde door spiegelglad wegdek T VAN MANEN lil ïlllllf J VAN WOUT BLAUWKOUS Permanent FORD-show in showroom pl*" mJ oTpfcfte Doopaanjjifte Verkiezingen Kerstbakjes Nachtdienst Nieuw systeem Kerstwijding Organisten Afscheid Surprise? Berij ming VRIJDAG 22 DECEMBER 1967 SCHERPENZEEL Wethouder P. de Jonge (PvdA) die eerder deze week het college had laten weten het bijltje er bij neer te leggen als de clandestien gebouwde bungalow van landbouwer W. van Ginkel niet niet de grond gelijk gemaakt zou worden blijft (althans voorlopig) deel uitmaken van het college. Deze mededeling was wel de grootste verrassing voor de propvolle tribune tij dens de gisteravond gehouden raadsvergadering, waarin ook de begroting werd behandeld. Mevr. Zwaan-den Hertog (VVD) stelde in het conclict tussen wet houder De Jonge en de overige leden van het college een soort afkoelingspe riode voor. „We staan tenslotte aan de vooravond van Kerstmis", aldus mevr. Zwaan, die zich verder moeilijk kon voorstellen dat men dit feest goed kan vieren als er een controverse is. Zij sprak in dit verband zelfs van een wrok tussen de leden van het college onderling. Na deze woorden toonde wethouder De Jonge zich bereid zijn ontslagaanvraag in te trekken op voorwaarde, dat de zaak in het nieuwe jaar aan de provinciale instanties zal worden voorgelegd. De heer J- H. E. Sterk (SGP) werd het woord ontnomen toen hij na het re tireren van wethouder De Jonge nog eens op deze zaak wilde terugkomen. lllllllll Met enige moeite, heb ik mogen lezen, heeft onze eerste burger van de week de eerste twee stukjes van het kolos sale blok woonbeton in „de Molen- brug" opengekregen. Bram had er meteen al het nodige commentaar op. „De deuren zullen wel scheef gehangen hebben" zei m'n buurman met een gezicht waarach ter enig technisch inzicht moest schuilgaan. Ik zou er in kunnen gelo ven, want Bram heeft voor de laatste oorlog al het bouwvak gediend. En wat ze toen aan woonruimte klaar- metselden, dat is na de oorlog nooit meer vertoond. Althans volgens m'n buurman. Hij gelooft er ook niet in, dat je in vier maanden iets degelijks kunt bouwen. Ik kan er jammer genoeg niet over oordelen. Ik heb me alleen maar ver baasd over de vaart waarmee de grauwe rompen uit de Molenbrug om hoog gekomen zijn. Als de dag van gisteren herinner ik me nog, dat het eerste trappetorentje werd gegoten. Je kon het zien groeien. Dat eerste torentje was voor ons nog een spektakelstukje. De bouw ervan trok op de warme voorjaarsavonden nogal wat bekijks van de dorpelingen. Het tweede geval stond er, voordat we er goed en wel erg in hadden en van het aangieten en aanhakken van de woondoosjes werd door de meeste mensen geen notitie meer genomen. We drijven als vanzelf mee op de bouw- stroom die door onze plaats is ge trokken. De eerste huizen zijn als model in ge bruik genomen en voor we het goed en wel beseffen zit er leven in het he le complex. Zo gaat dat met een plaats, die uitz'n afgedragen kleren begint te groeien. Het specifieke Veense gezicht wordt stukje bjj beetje veranderd. Vooral voor de mensen, die zich nog per aak door het centrum van van daag verplaatsen is dat moeilijk te ver werken. Onwillekeurig zoek je naar een plekje dat nog aan de vraatzucht van de tijd is ontsnapt, 't Achterkerk bijvoorbeeld. Maar die originele stuk jes worden steeds schaarser. Zelfs het originele geslacht is al danig uitgedund. Je voelt je soms 'n vreem de in eigen huis. Driek en ik hebben ons de gewoonte aangemeten om na ons vrijdagse koopavondje via een omslachtig zei linkje weer op de basis terecht te ko men. Driek wil namelijk ook wel 'es iets zien van hetgeen ik dag in dag uit met m'n straatkringetje loop te bekijken. Laatst hadden we een parcours in on ze thuisreis opgenomen dat liep via Schrijverspark en al die eigenaardi ge straatnamen aan de overkant van de Vaart. Als twee nietige nakomelin gen-van een geslacht dat het allemaal begonnen is liepen we verloren in de ruimtelijke ordening. ,,'t Is om ontzag voor te krijgen" zei Driek, toen we onder de paar uit de ouwe tijd overgeschoten beuken aan 't station waren gearriveerd, „maar ik weet niet of jij d'r acht op gesla gen hebt: ik heb in die hele nieuw bouw geeneen Veens mins gezien. Van alles wat we tegengekomen zijn ken ik d'r niet eentje meer". 't Klonk als een soort aanklacht. Die kasten met woonafdelinkjes, ach, dat kon Driek nog wel verwerken. Maar al die kamers met directe en indirec te verlichting in kunnen kijken, maar net niet genoeg om te zien wie er nou eigenlijk in huizen, dat was 'r te veel. „D'r is zo weinig eigen meer" verzucht te Driek. „Al die mensen in die hui zen, ik kan ze niet meer thuisbren gen". Maar gelukkig, dat we in zulke geval len Bram en Mijntje nog achter de hand hebben. We hadden nog niet koud de sleutel in het slot gestoken of Bram riep al over de schutting dat Mijntje de koffie bruin had. En toen hebben we met z'n vieren nog een wandeling door 't ouwe dorp ge maakt. In de clubjes van de buren. En we zijn zoveel Veense „minsen" tegengekomen, dat we er vree mee hebben dat we ze vandaag den dag steeds minder zien. Blauwkous. „Er is geen schrijven meer nu de heer De Jonge zijn ontslagbrief heeft inge trokken", aldus de voorzitter. De heer G. van Kampen (AR) kreeg echter wel het woord over deze kwes tie. Hij vond het merkwaardig, dat slechts een raadslid hierover het woord zou mogen voeren. Ook hij betreurde het, dat deze affaire net aan de voor avond van Kerstmis speelde. Inhakend op het woord wrok, dat mevr. Zwaan gebezigd had, stelde hij duidelijk voor op, dat er van enige wrok bij hem geen sprake was, dat B. en W. de zaak in tern moeten zien te regelen. „Aan mij zal het niet liggen, om alles weer in het reine te brengen", zo verzekerde hij de raad. Daarmee was de kous af. Bij de behandeling van de begroting ging de voorzitter allereerst in op de opmerkingen die door de commissie van onderzoek aan de orde waren ge steld. Daarbij verzekerde hij de raad, dat het college alles in het werk zal stellen om een ander soort woningen in de bouwstroom opgenomen te krijgen teneinde de gelijkvormigheid in de wo- Mevr. Zwaan-Den Hertog (V.V.D.) kerstmis ningbouw tegen te gaan. Ook ten aanzien van de verbetering van de wegen bleek het college nogal het een en ander op het verlanglijstje te hebben. Vlieterweg en Willaerlaan moeten hoognodig worden verbeterd evenals de in de toekomst belangrijkste verbinding met Barneveld, de Oude Barneveldse- weg. Ook de Willaerlaan en de Nieuw- straat (voornamelijk de bocht voor de woning van de heer Stuivenberg) moe ten nodig onderhanden genomen wor den- Wat betreft het onderwijs in de ge meente zal aan de planoloog worden gevraagd een terrein te ontwerpen voor de bouw van een geheel nieuwe Hole- voetschool. Teneinde de bewoners van ScherpenzeelZuid een kortere verbin ding te geven met de weg in de rich ting Arnhem zal contact opgenomen worden met de eigenaresse van de Koe pellaan om deze weg in eigendom van de gemeente te krijgen. Aan de Ned. Heide My. zal gevraagd worden een plan te ontwerpen voor de bouw van een nieuw diep bad, dat moet aansluiten bij het huidige bad aan de Willaerlaan. Bij de algemene beschouwingen toon de de enige SGP-afgevaardigde in de raad de heer Sterk zich geen voorstan der van belastingverhoging terwille van het uitvoeren van noodzakelijke kapi- taalswerken. Wat betreft de afgifte van bouwver gunningen had het college, zoals was gebleken uit de kwestie met de heer De Jonge duidelijk gefaald, aldus de heer Sterk. Terwille van de gezagshandha- ving stond spreker achter wethouder De Jonge om clandestiene bouwsels zonder meer af te breken. „Wy zyn voor gezagshandhaving", zo stelde de heer Sterk nog eens nadrukkelijk vast. In dit opzicht verzocht hij om een radi cale wyziging van het beleid. De heer A. van Bruggen (PvdA) toon de zich verheugd over het voorstel een krediet van f 290.000,aan te gaan ter financiering van de rioleringswerk zaamheden in de Dorpsstraat. Hij hóóp te, dat tegelijkertijd de wegen en de trottoirs dan eens onder handen geno men zouden worden, want hij vond die over het algemeen maar slecht. Ook vroeg hij de aandacht van het college voor de vijver aan de Lindenlaan. „Je kunt nauwelijks zien waar het gras op houdt en het kroos op het water be gint," zo betoogde hij. De heer Van Bruggen was verder slecht te spreken over het feit, dat een aantal Ulo-leraren onlangs goedkope woningwetwoningen hebben betrokken- Wethouder P. de Jonge (P.v.d.A.) blijven Hiermee wordt de doorstromingsver ;- dening geweld aangedaan, aldus de heer Van Bruggen, die verder kritiek uitte op de benoeming van wethouder Van den Ham en de heer Westerhuis als leden van de nog niet zo lang gele den in het leven geroepen schoolraad. „Beiden zijn voorstanders van het chr. onderwijs", aldus de heer Van Bruggen, die vreesde dat de belangen van het openbaar onderwijs hierdoor in de knel zouden komen. De heer G. van Rootselaar (CH) was de mening toegedaan dat de plaatselij ke toestand op scholengebied onvol doende garantie geeft voor goed onder wijs. Hij noemde in dit verband de nog steeds uitblijvende uitbreiding met twee permanente lokalen van de openbare lagere school aan de Dorpsstraat en de noodzakelijke vernieuwing van de Ho- levoetschool. Verder verzocht hij het college eens te bezien of het niet mogelijk is, de ver betering van de Willaerlaan en de re constructie van het punt Willaerlaan- Dorpsstraat in een kapitaalspost op te nemen. Indien mogelijk zou de CH-af- gevaardigde graag zien dat het gemeen telijk sportterrein wordt uitgebreid met een sportveld, betere douche- en kleed gelegenheid en een tennisbaan. De heer G. van Kampen (AR) had naar zijn zeggen niet zoveel behoefte aan structuurplannen en ideeënschet- sen. „Waar we in Scherpenzeel mee gebaat zijn", aldus de heer Van Kam pen „is een rustige en gestadige groei met zoveel mogelijk het behoud van het rustig dorpskarakter." Ook hij toonde zich voorstander van bete re en ruimere sportaccommodatie en zijn gedachten gingen in dit verband uit naar een sporthal. Mevr. Zwaan-Den Hertog (VVD) was er van overtuigd, dat het college in de begroting een zuinig beleid had uitge stippeld. „Misschien is het een zuinig heid, die de wijsheid beriegt en er is nog een spreekwoord dat zegt „de bru talen hebben de halve wereld", aldus mevr- Zwaan, die hiermee maar wilde zeggen dat het soms nuttig kan zijn bij de bevoegde instanties eens op de poot te spelen om het een en ander gedaan te krijgen. De zorg voor goede wegen noemde zij een eerste vereiste voor het scheppen van een gunstig leefklimaat. Nu de VVV „Scherpenzeel" ter ziele is wilde zij een deel van de taak die VVV al tijd heeft gehad het geven van in formatie over de gemeente uitgeoe- Marktbericht Barneveld, 21 dec. Coöperatieve Veluwse Eierveiling Bar neveld. Aanvoer: 486.206 stuks; stem ming redelijk; prijzen in f per 100 stuks: eieren van 52-53 g 12.2512.33; 56-57 g 12.81—13.36; 60-61 g 14.20—14.45; 65-66 g 14.45—15.17. Eierveiling Barneveld: Aanvoer 375.000 stuks; stemming redelijk; prijzen in f per 100 stuks: eieren van 37-43 g 8.06—9.50; 47—53 g 11.42—12.68; 57-63 g 13.4&—15.38; 66-71 g 15.43—16.83. Eiermarkt Barneveld: Aanvoer: ca. 1.950.000 stuks; handel vlug; prijzen eieren van 50-58 g 12.0014.20; kg- prijs 2.40—2.45; 59-65 g 14.50—15.75; kg- prijs 2.46—2.42.. Varkensmarkt Barneveld: Aanvoer 100 stuks; handel redelijk; biggen: 61 tot 68 gulden per stuk. ADVERTENTIE vol frites- fend zien door de gemeente. Ook pleit te zij voor de aanleg van een plant soentje en wat wandelpaden voor het in aanbouw zijnde bejaardenhuis terwille van de rust van de toekomstige bewo ners. Tenslotte brak zij nog een lans voor openstelling van het gemeentelijke zwembad op zondag .vooral nu de tarier ven van het bad in verband met een niet sluitende exploitatie omhoog zullen gaan. „Voor wat, hoort wat", zo rede neerde zij. In zijn antwoord aan de diverse frac tievoorzitters wees de voorzitter er op dat aan een verhoging van de zwemta- rieven niet is te ontkomen. „Zelfs na de verhoging zullen onze tarieven gunstig afsteken bij de prijzen die in omliggen de gemeenten worden berekend", aldus burgemeester Hoytema van Konijnen burg. Naar hij verder meedeelde zullen ver schillende onderdelen van het bestem mingsplan „Wittenberg" een geheel nieuwe opzet krijgen, omdat ze zowel planologisch als financieel niet te reali seren zijn. De voorzitter stelde de raad nu al in het vooruitzicht, dat de opening van het nieuwe bejaardenientrum medio vol gend jaar ook een zware wissel zal trekken op de gemeentelijke financiën. De gemeente zal namelijk een bedrag van ca. f 80.000,moeten neertellen aan uitkeringen ingevolge de Algemene Bijstandswet. De verpleegprijzen in het nieuwe bejaardencentrum worden op dit moment geraamd op f 460,tot f 480, per maand. Hét bezwaar van de P.v.d A.-zegs- man de heer A. van Bruggen dat beter gesalarieerden toch een woningwetwo ning krijgen toegewezen werd door de voorzitter gedeeld. „We hebben eenvou dig geen duurdere woningen", aldus de voorzitter. Dat er door het college beleidsfouten zouden zijn gemaakt ten aanzien van de afgifte van bouwvergunningen wees de voorzitter met stelligheid van de hand en hij onderstreepte dit nog eens door er op te wijzen, dat nog nooit door iemand in beroep is gegaan tegen een beslissing van de gemeente. De aanleg van een riolering in de Dorpsstraat heeft ook een schaduwzij de. omdat het hele centrum van de ge meente gedurende geruime tijd over hoop zal worden gehaald. Waarschijn lijk zal de aannemer geen grotere af stand dan vijftig meter tegelijk in uit voering nemen en om het verkeer zo weinig mogelijk te stagneren zal men gebruik gaan maken van verkeerslich ten. Nadat wethouder Van der Ham er nog op gewezen had dat de raad zijn benoeming tot voorzitter van de school raad vorig jaar eenstemmig had be krachtigd ging men zonder hoofdelijke stemming akkoord met de begroting voor het komende dienstjaar. Terloops werd nog1 meegedeeld, dat er binnen het college geen behoefte be staat aan een taakverdeling. VEENENDAAL Gisteren schreven wij in een artikel over de „Christ-in", die tweede kerstdag in de Petrakerk ge houden zal worden, dat dit evenement om tien uur 's avonds zou beginnen. Dit moet kwart voor tien 's morgens zijn. VEENENDAAL Gisteravond werd in het Juliana-ziekenhuis te Veenen- daal kerstfeest gevierd door de patiënten en het ziekenhuisbestuur. In aanwezig heid van burgemeester mr. dr. J. Hazenberg in zijn functie van voorzitter van het bestuur, wethouder Ant. de Ruiter, de directie en diverse doktoren van het ziekenhuis verzorgden de verpleegsters een sfeervol progratmna; zuster WC. Nol had de muzikale leiding. Dr. Graafland las uit de bijbel en hield een medi tatie. Het zusterkoor zong enkele prachtige kerstliederen. Het geheel was via luidsprekers in alle ziekenzalen te horen, zodat ook de patiën ten, die niet in de gelegenheid waren naar de feeëriek versierde hal te komen, konden meegenie ten. ADVERTENTIE VEENENDAAL De Hervormde „Open Deur"-groep en de gereformeer de evangelisatie gaan eerste Kerstdag om 11 uur weer gezamenlijk naar het woonwagenkamp. Iedere belangstellen de wordt door de organisatoren uitge nodigd aan de traditionele kerstzang daar deel te nemen. Ds. J. Ytsma zal een korte meditatie houden. VEENENDAAL Op een groot aan tal plaatsen kwamen gisteravond slip partijen voor wegens de gladheid. De heer V. uit Veenendaal moest wegens een lichte verwonding, op gelopen op de Kooiweg, opgeenomen worden in het Julianaziekenhuis. Op de Korte oMlenstraat reed een vrachtwa gen, eigendom van de firma A. L. uit i Veenendaal tegen een telefoonpaal. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal --V Telefoon (08385)12244 WMF f\ SOLA elite pleet f J en %laal 1 1 HORLOGERIE KELTUM y HOOGSTRAAT 28 en staal VEENENDAAL Zaterdag 23 december Nicolaïkerk 19.30 uur: Orgel vesper. Muzevaltheater 21 uur: Cabaret Hen- nie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Maandag 25 december Stadsschouwburg 20 uur: Wim Sonne- veld-show. Dinsdag 26 december Stadsschouwburg 20 uur: Wim Sonne- veld-show. Domkerk 15 uur: Concert door Utrechtse Mannenzangverenlgirig Aurora o.l.v. Bertus van de Vliet, m.m.v. solisten, het Utrechtse Vrouwenkoor o.l.v. Ka rin Maria Kwant en Piet van Egmond, orgel. Muzevaltheater 21 uur: Cabaret Hen- nie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Woensdag 27 december Stadsschouwburg 20 uur: Wim Sonne- veld-show. Muzevaltheater 20.30 uur: Eenmansca- baret Hessel van der Wal met „Land in zicht". Vrijdag 29 december Stadsschouwburg 20 uur: Wim Sonne- veld-show. Vrydag 22 december Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse Comedie met „In wankel evenwicht". Eusebiuskerk, 19.30 uur: Kerstsamen- zang. Zondag 24 december Gemeentemuseum, 15 uur: Grammo- foonplatenconcert, werken van Bach, Haydn en Mozart. Dinsdag 26 december Stadsschouwburg, 20 uur: Parijs Revue gezelschap „Concert Mayol". Musis Sacrum, 15 uur: Het Gelder» Orkest, o.l.v. Leo Pappenheim, m.m.v. Ernesto Mampaey, viool. Werken van Gluck/Mottl, Bruch en Saint-Saëns. Woensdag 27 december Stadsschouwburg, 20 uur: Parijs Revue gezelschap „Concert Mayol". Korenbeurs, 14.30 uur: VU-kinderfilm- middag. „Het kleine lelijke eendje" en „Een engel van niks". Vrydag 29 december De Korenbeurs, 21 uur: Oekumenisch Studententoneel uit Utrecht met „Loe- moemba". BIOSCOPEN IN ARNHEM Voorstellingen alle dagen 14.30, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT, Velperplein: „James Bond 007 Casino Royale". PALACE, Bakkerstraat, iedere middag 14.30 uur: ,,'t Is Yogi de Beer", iedere avond 18.45 en 21 uur: „De zeven vechters van de McGregors". SASKIA, Looierstraat: „Die gekke rare rot kat". LUXOR, Willemsplein: „Gooi 't maar in m'n pet". Zaterdag 23.30 uur: „The Terror". Zondagochtend en 2e kerst dag 12 uur: „Het Bolshoiballet in het sprookje Assepoester." STUDIO-A, Lange Wal, middagvoor stellingen: „De wraak van Ivanhoe"; avondvoorstellingen: „Le Mépris". heen vervoegde men zich regelma tig na de daarvoor bestemde zitting bij de predikant of een ouderling, waarna men dan alsnog werd toege laten. Dit gebeurt dus niet meer. Enige tijd geleden stelde de hervormde kerkvoogdij van Den Haag de Grote Kerk ter beschikking van het Sint-Aloysiuscollege voor een eucha ristieviering ter gelegenheid van het gouden jubileum van deze school. Tij dens deze mis werden enige storingen veroorzaakt door de exclusieve Hoo- geveense predikant ds. G. Taverne. De kerkeraad van wijkgemeente 8/9 in Den Haag voorzitter ds. H. Tasma heeft nu de kerkvoog dij enkele vragen naar aanleiding van die beschikbaarstelling, namelijk: I. Zijn we volgens uw mening reeds zover dat een kerkgebouw ter be schikking kan worden gesteld voor het opdragen van het misoffer, waarover de hervormde kerk in haar belijdenis op grond van de Heilige Schrift een scherp afwij zend oordeel heeft uitgesproken? Verwezen wordt hierbij naar een uitspraak van Paus Paulus VI, dat er in het wezen van het mis offer niets is veranderd sinds het concilie van Trente. 2. Indien bovenstaande vraag ont kennend moet worden beantwoord bent u dan niet van oordeel dat hierdoor bij velen in de gemeente ergernis en verwarring is gewekt? 3.Bent u van oordeel dat door uw besluit in onze gemeente en wel licht ook elders een bedenkelijk precedent is geschapen? Inmiddels meldt „Kerknieuws", dat de hervormde Kloosterkerk de zer dagen is afgestaan voor een rouwdienst, die voorafging aan de begrafenis van het hoofd der inter nationale Soefibeweging Musharaff Moulamia Khan, die op 72-jarige leeftijd in Den Haag is overleden. De dienst zou aanvankelijk in een ander gebouw worden gehouden, maar de belangstelling liep zo uit, dat men moest uitzien naar een grotere ruimte. Dat werd dan de Kloosterkerk. De dienst werd in het Engels ge houden. Bij de kist hadden vier per sonen plaats genomen, van wie er drie als liturg dienst deden. Zij waren gekleed in toga met korte mouwen. Zes keer werd gelezen uit religieuze boeken, o.a. uit geschrif ten van het Boeddhisme en het Hin- doesme, uit het Nieuwe Testament en uit de Koran. Hierna maakte men met een wie rookstaafje een rondgang om de ka tafalk. Aan het slot van de dienst werd het stoffelijk overschot van de pir-o-moersjid (oudste der mees ters) gezegend. Ook de aanwezigen ontvingen de zegen. De kerkeraad van de noordwijk der hervormde gemeente te Veenen daal heeft besloten, dat doopaangif- ten na de daarvoor vastgestelde zit ting niet meer worden geaccepteerd. Dit houdt in, dat ouders die niet ter zitting van de wijkkerkeraad aan wezig zijn hun kind niet in de eerst volgende doopdienst kunnen laten dopen, maar tot de daaropvolgende gelegenheid moeten wachten. Voor- Tot ouderling der hervormde wijk gemeente noord te Veenendaal is gekozen de heer H. van Egdom. In de vacature ontstaan door pe riodieke aftreding van de heer H. van den Ham, scriba van de her vormde wijkgemeente midden te Veenendaal, die zich als zodanig herkiesbaar had gesteld, werd ge kozen de heer P. van Ravenswaaij. De heer M. van Offeren werd her kozen als diaken van die wijkge meente. Bejaarden, invaliden en zieken, behorende tot de hervormde ge meente te Veenendaal, krijgen al verscheidene jaren van de kerk een kerstbakje. Vorig jaar werden er ongeveer twaalfhonderd bezorgd. Dit is niet vol te houden. De cen trale kerkeraad heeft nu de mini- mum-leeftiid waarop men als be jaarde deze attentie krijgt gesteld op 75 jaar. Evenwel met dien ver stande, dat degenen die vorig jaar een bakje hebben gehad, dit deze keer ook weer zullen ontvangen. Gezamenlijk houden de gerefor meerde kerk en de hervormde ge meente „Sola Fide" te Veenendaal weer een kerstnachtdienst in het verenigingsgebouw aan de Eiken laan. De dienst begint zondagavond a.s. om 10 uur. Medewerking verle nen ds. G. C. Vijzelaar, Bob van Stempvoort. orgel en het gerefor meerde kerkkoor onder leiding van Henny Pomp. werken verrassen met een surpri se. Tweede kerstdag om elf uur des morgens gaat men zingen in het woonwagenkamp. j De gereformeerde kerk te Amers foort heeft op een enigszins van de regel afwijkende manier het beroe- pingswerk ter hand genomen. Na dat de gemeente een lijst met na men van volgens haar in aanmer king komende predikanten had in gediend heeft men de telefoon ge pakt en de kandidaten opgebeld. 75 procent van de predikers gaf meteen onder waardering voor de gevlgde methode te kennen dat zij geen beroep naar Amers foort op prijs zouden stellen. Op de positieve reacties zal men verder ingaan. Er zijn verschillen de hoorcommissies gevormd waarin ook jonge gemeenteleden en dames zitting hebben. In de hervormde Sionskerk te Vee nendaal wordt morgenavond een kerstwijding gehouden, onder lei ding van ds. A. Vroegindeweij. Me dewerking wordt verleend door het hervormd gemengd zangkoor „Con Amore" en het meisjeskoor van de zondagsschool „Samuel", beide on der leiding van de heer C. Budding. Organist is Bob van Stempvoort. Declamatie door Heimij Geurtsen te Heelsum. Van ds. Vroegindeweij komt een 10-minuten meditatie geti teld „Kerstboodschap". De kerkeraad der gereformeerde kerk heeft voor beide kerken te Veenendaal organisten benoemd, c.q. herbenoemd. Voor de Petrakerk werden benoemd de heren Eelkema en N. C. Peeneman. Voor de Oude kerk de heren H. Pomp en Van der Laan. Voor het afscheid van ds. D. van Enk, die volgend jaar met emeritaat hoopt te gaan heeft de gereformeer de kerkeraad te Veenendaal een commissie benoemd. De commissie wordt gevormd door het college van diakenen, die zich mogen laten bij staan door hun dames. Het Open-deur-werk te Veenen daal (waarin de gereformeerde kerk en de hervormde gemeente „Sola Fide" samenwerken) zal de men sen die in de kerstnacht moeten Het breed moderamen heeft de brede kerkeraad van de gerefor meerde kerk te Veenendaal geadvi seerd de nieuwe psalmberijming in te voeren.

De Vallei | 1967 | | pagina 3