Kerstraad MIST 9 Versierderlaat wel lang op zich wachten Gladheid verraste veel weggebruikers DIRECTEUR VAN DE KOOI: „IK ZIE DE TOEKOMST WEER ZONNIGER IN" geïn^alleenl Overdracht grond voor het hoshad Jubilarissen bij Frilandria Hervormd jeugdgebouw voor alle gezindten Wellicht bestemming voor tabaksschuren Naslagwerk Veenendaal CHEVROLET verschenen KERST o mm REIN KOK Komt allen tezamen Burgemeester stelt raad gerust: AGENDA u uw BURGERLIJKE STAND Rondrit van Ons Genoegen" Vuilnisdienst LEVERB0T? TIJD VOOR GU Kerstzang in de nacht Openbaar Derek Flint in zijn element Voordelen dagblad DE VALLEI? Lot 17-30 uur 10550 11079 - VEENENDAAL doodt de leverbot V.A.B. KIRPESTEIN LUXOR THEATER VRIJDAG 22 DECEMBER 1967 bomen lopers kaarsen kandelaars verlichting Weth. G. J. van Barneveld (A.R.) nog te laag AMERONGEN Ook in de Ame- rongse raadzaal was het te merken dat de Kerstdagen voor de deur staan. De gemeentebode had helder witte kaarsen ontstoken en de wan den waren gedecoreerd met hulst en dennegroen. Het werd dan ook hoe kan het anders in zo'n omgeving een vre dige raadsvergadering en toen de bo de twee kerstkransen van banket aan stukken sneed en tot tractatie overging, was de kerststemming zo ongeveer compleet. Alleen een kerst boom ontbrak eigenlijk nog Mis schien een suggestie voor volgend jaar ADVERTENTIE Bel: - -J jim 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 VEENENDAAL Vorige week is verschenen het Nuha-adresboek voor de gemeente Veenendaal 1967. Het is een uitgave van de Ned. Uitgevers van Han delsinformaties NUHA te Amsterdam. Op het omslag is vermeld dat het adresboek berust op officiële gegevens. Gegevens zijn verstrekt door de ge meente Veenendaal voor wat betreft de rubrieken: „Veenendaal van tqrf tot durf"; „Algemene gegevens 'Veenen daal"; „Namenregister Veenendaal" „Stratenoverzicht Veenendaal" en „Stra- tenregister Veenendaal". Voor de rubrieken namenregister en stratenregister Veenendaal werd medio 1967 van gemeentewege een opgave van alle gezinshoofden samengesteld. Deze namen en adressen zijn door uitgever zowel alfabetisch als straat-/huisnum- mersgewijze gerangschikt opgenomen. Dit komt het boek als naslagwerk ten goede. Een enkele dissonant is de rubriek „Algemene gegevens Veenendaal" waar in de oude telefoonnummers zijn ver meld. Een enkel gegeven is verder door de feiten achterhaald, zoals de verdeling van werkzaamheden tussen burgemees ter en wethouders. Kennelijk is dit een gevolg van het feit, dat de betreffende gegevens reeds geruime tijd geleden werden verstrekt. Overigens doen deze dingen geen af breuk aan het adresboek in z'n totali teit bezien: een overzichtelijk geheel samengevat in een handig formaat. Voor degenen die niet hebben ingete kend voor een exemplaar van het boek ad f20,per stuk is het thans voor f 25,verkrijgbaar bij de uitgever, Leidseplein 5-9, Amsterdam. ADVERTENTIE RHENEN Ongeveer twee maanden geleden opereerdein Rhenen's win kelcentrum iemand, die de winkeliers aanbood een Kerstversiering te ver- VEENENDAAL Op de hoek ven de Polderweg en de Vijgendam slipte een taxi door de ijzel en reed tegen boom. Twee bejaarde inzittenden moesten met verwondingen naar het Julianaziekenhuis gebracht worden. De passagiers waren de 86-jarige heer S. uit Ede en zijn 84 jaar oude echtgenote. Beiden liepen een lichte hersenschudding op. De heer S. kreeg voorts een heupfrac tuur en zijn echtgenote twee gebroken ribben. De auto werd bestuurd door de heer J. K. uit Ede, die slechts een zeer lichte verwonding aan het hoofd opliep. RENSWOUDE Tussen Renswoude en Barneveld raakte een grote vrachtauto voor bulkvervoer uit de koers. Het verkeer op deze weg was hierdoor geruime tijd gestremd. De Barneveldsestraat was erg glad waardoor nog vier andere wagens van de weg raakten. VEENENDAAL In de kantine waren indertijd begonnen bij de „Fri- van de Hollandia Wol. en Kousenfa- sia", een bij Hollandia-Amhein, ter- briek werden donderdagmorgen acht wijl de rest sinds hun indiensttreding jubilarissen gehuldigd. Twee daarvan bij het bedrijf aan het Verlaat gewerkt heeft. Tijdens zijn huldigingsrede ging di recteur Van de Kooi in het kort in op de moeilijkheden, die er het afgelopen jaar geweest zijn: „We hebben pas een jaar achter de rug, waarin het werken niet zo mee viel, maar ik heb de in druk, dat we het ergste achter de rug hebben. Het gaat weer bergopwaarts en we kunnen de toekomst voor het be drijf zonniger inzien, dan een jaar ge leden", zei de heer Van de Kooi tot de jubilarissen. Hij dankte hen voor hun trouw aan het bedrijf ook in zo'n moei lijke tijd: „Het hebben van een conti nue bevolking in het bedrijf is van zeer groot belang voor de werkgever, voor al in moeilijke tijden". Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg reikte aan vier jubilarissen een konink lijke onderscheiding uit. De heer S. van Kruistum kreeg wegens 50-jarig dienstverband als voorspinner de ere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in zilver. De heren M. van Stuivenberg, 40 jaar monteur in de breierij en G. Veenhof, 40 jaar beheer der grondstoffenmagazijn kregen de ere medaille in brons. Dezelfde onderschei ding kreeg de heer E. J. van Wijk, die gedurende 40 jaar de functies garenvoller en garenbundelaar vervulde. De heer J. B. Hey, die vijftig jaar werkzaam geweest is als magazijnbeheerder en Gelderland/hoek Hoogstraat, Veenendaal - Telefoon 12656. zorgen boven de pui van hun zaken, bestaande uit dennegroen met enge lenhaar en andere kerstattributen. De versiering werd berekend naar de breedte van de gevel en degenen die het contract afsloten moesten tevoren 50 procent van de kosten betalen. De man zou vanaf 10 december beginnen met het aanbrengen van de versierin gen. De zakenlieden, die met deze „versier der" in zee zijn gegaan beginnen zich ongerust te maken over het uitblijven van het kerstfraais. Het is al 22 de cember, over een paar dagen is het Kerst en de man is nog steeds niet ko men opdagen. Enkele weken geleden werd bekend, dat de gehele middenstand van de binnen stad Arnhem hetzelfde was overko men. Daar was de versiering nog wel aangebracht, maar wel zo rmetierig, s dat de zakenmensen zich behoorlijk in de boot genomen voelden. De midden standsorganisatie van Arnhems bin nenstad had er zelfs achter gestaan en later ook nog overwogen de man aan te pakken. Achteraf bleek dat er weinig of niets aan te doen was, waar om men het „bedrogen" hoofd maar in de schoot heeft gelegd. Een van de Rhenense middenstanders vertelde, dat de man destijds was ge komen met de boodschap, dat het be stuur en althans de voorzitter van de Rhenense Middenstands Centrale ach ter zijn actie zou staan. Hij had toen onmiddellijk contact met zijn voorzitter opgenomen, die dit on middellijk tegensprak. De „versier der" had zijn naam en de naam van de „RMC" bij zijn verkoopactie mis bruikt. Dit werd de man toen duidelijk aan zijn verstand gebracht doch toen hadden enkele zakenlieden, zoals nu achteraf blijkt, al hun handtekening gezet en- de helft van de kosten gestort. Deze „versierder" heeft nog enkele uren de tijd om zijn belofte gestand te doen, alhoewel de kerstversiering dan toch al wel als mosterd na de maaltijd komt, als die ooit nog komt RHENEN Er is in de Grebbestad nu ook een commissie geïnstalleerd voor het muziekleven. Daartoe vond in de raadzaal van het gemeentehuis een ver gadering plaats, die werd geleid door loco-burgemeester, wethouder mr. J- Deen. Er waren alleen afgevaardigden van de muziekverenigingen. Alvorens afge vaardigden in deze commissie te bee- noemen zullen ook de plaatselijke zang verenigingen worden benaderd. Na Nieuwjaar vindt de tweede verga dering plaats. Wanneer die achter de rug is zullen waarschijnlijk de namen van de zitting krijgende leden in de commissie bekend worden. De heer D. Kosters, secretaris van de harmonie „Ons Genoegen", zei het toe te juichen dat het initiatief tot deze commissie is genomen. Volgens hem kan er nu een betere coördinatie tot stand komen en kan in de toekomst worden vooekomen, dat op één dag ver schillende evenementen worden gehou den. stoker-bewaker draagt reeds üe ere medaille in zilver. Vijfentwintig jaar waren in dienst de heren E. Bor, ve ger, C. Turkesteen, monstermaker en C. Vink, garenstomer. Alle jubilarissen kregen van de di rectie een cadeau onder couvert, een rokertje en voor de dames was er een bloemenhulde. De personeelsver eniging bood ook een cadeau onder cou vert aan, terwijl de vakbonden „Uni- tas" en „Eendracht" hun leden een ball-point offreerden. „Het is de eer ste maal, dat alle jubilarissen bij dit bedrijf georganiseerd zijn", vertelde de heer Hannink in zijn toespraakje. LEERSUM Het terrein, groot ca. 5 ha, aan de Scherpenzeelseweg, be stemd voor het bosbad Leersum, zal op 2 januari aan de gemeente Leer sum in eigendom worden overgedra- j gen. Daarmee is dan de eerste grote stap gezet naar de realisering van de grootse plannen. Het ligt in de bedoe ling, dat de gemeente spoedig het ter rein zal overdragen aan de Stichting Bosbad De Utrechtse Heuvelrug. Inmiddels worden door de technische en financiële commissies de ontwor pen plannen verder uitgewerkt. Het landschappelijk plan voorziet in veel beplanting en begroeiing. Ook de propaganda-commissie is druk doende met het voorbereiden van acties onder de bevolking van Leer sum. Daartoe zal deze commissie, die thans onder leiding van de heer Be- nink staat, in de komende weken con tact met vertegenwoordigers van de plaatselijke verenigingen opnemen. Een flinke financiële bijdrage van dee burgerij is nodig, willen de belangrijke overheidssubsidies in voldoende mate worden toegekend. Geboren: Geertje, d.v. H. Dekker en E. van Veldhuizen; Henrica Paulina, d. v. H. L. F. Aalders en H. P. Hannisse; Hendrikus Johannes, z.v. G. J. Weste rink en C. M. R. v.d. Scheur; Jacco, z.v. J. R. v. Kooten en W. van Dolde- ren; Johan Jarobus, z.v. H. v.d. Burg en A. A. van de Logt; Jacob, z.v. H. R. Hazeleger en A. J. v.d. Neut; Mark Randall, z.v. C. M. P. Hoekstra en A. B. Wold; Petronella Sophia, d.v. B. C. v. Eden en G. Huizinga; Marjan Moni que, d.v. D. Oostra en A. J. Luiten; Adrianus Willem, z.v. W. v.d. Zouwen en B. v. Kooten. Getrouwd: J. v. Wijk en E. Haal- boom; A. Kleijer en M. v. Viegen; J. v. Beek en B. v. Galen; H. Ekkelboom en A. Gerritsen; M. v. Kooten en J. Ariessen; G. A. v. Appeldoorn en C. H. Broers; Th. J. Peeters en G. v. d. Bo- venkamp; C. Versteegen en G. Roelofs; B. Bouwman en E. Hengeveld; E. D. Voogd en W. C. H. de Roo; E. Reber- gen en M. C. v. Ginkel; M. L. Boers en P. C. Pater; C. A. Schoeman en G. H. Haan; K. H. Faber en J. Hooijer; D. J. H. Randewijk en S. M. Nijboer; G. v. Surksum en J. T. v. Vuuren; H. Leppers en C. v.d. Berg; R. Bos en C. G. Hardman. Overleden: Hendrika Valkenburg, 87 jr., wed. v. M. Vink. RESTEREN „Komt allen teza men. Met deze inhoudsvolle uitnodi ging moge ik oproepen voor de Volks kerstzang op zaterdagmiddag om 16.$0 uur in de grote veilinghal te Resteren. Waarom deze Kerstzang f Om ons zingende voor te bereiden op de komende kerstdagen, waarin wij gedenken Gods welbehagen, Gods liefde met ons. Moge de Volkskerst zang ons ook doen leren en zien, dat er ook eenheid kan zijn ondanks onze grote godsdienstige verscheidenheid. Daarom hoop ik van harte dat wij allen tezamen komen om ons zo te bezinnen op Jezus Christus, Immanu- ël, God met ons". De burgemeester van Resteren D. J. Pott. RHENEN De muziekvereniging „Ons Genoegen" gaat zoals de traditie dat wil in de ochtend van de eerste Kerstdag van vijf tot ongeveer half acht Kerstliederen spelen op verschil lende plaatsen in de gemeente, te be ginnen op het Fred. v. d. Paltshof. Ook „Heimerstein" en de buurtschap Ach terberg zullen worden bezocht. Als ver voer zal gebruik gemaakt worden van een grote vrachtwagen van Van Gend en Loos. RHENEN B. en W. van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat in verband met de beide Kerstdagen op 25 en 26 december a.s. geen huisvuil zal worden opgehaald. Het huisvuil dat normaliter op maan dag 1 januari a.s. zou worden opge haald, zal in verband met Nieuwjaars dag op dinsdag 2 januari worden opge haald Rhenen, 18 december 1967. B. en W. voornoemd, De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal; De secretaris, W. C. Pieters. Heden, vrydag RHENEN Eigen Gebouw, 20.00 uur: Klaverjas- avond RBB. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal: „Flint vecht met vrouwen". Morgen, zaterdag LEERSUM De Weerwolf, 19.30 uur: Verrassing. Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Flint vecht met vrouwen". ADVERTENTIE In herfst, winter en voorjaar'66/'67 werden 250.000 runderen met G11 tabletten behandeld. In het seizoen '67/'68 zullen dat er meer dan een '/z miljoen zijn. Horen Uw dieren daar ook bij, of behoort U tot de achterblijvers? Uitsluitend verkrijgbaar bij Uw dierenarts. GU AMERONGEN Voordat de gemeenteraad gisteravond 5000,subsi die gaf als bijdrage in de bouwkosten van een jeugdcentrum voor de hervorm de gemeente, wilde het merendeel van de raadsleden er zich eerst van over tuigen dat het nieuwe gebouw een open karakter zou krijgen. Burgemeestei jhr. mr. O. R. van den Bosch zei over dit onderwerp, dat het jeugdgebouw in derdaad zou openstaan voor iedere vereniging en dus niet alleen bestemd is als onderdak voor de hervormde jeugd. Hij vestigde er de aandacht op, dat hei centrum beschouwd kan worden als een soort aanvullende accommodatie op het Dorpshuis. Pas nadat de raadsleden deze zekerheden gekregen hadden was men bereid de subsidie te verlenen, met uitzondering van de heren J. v.d. Dik - kenberg (SGP) en R. van Mourik (Gemeentebelang). o o ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE AMERONGEN Evenals voorgaan de jaren zal er ook dit jaar in de Kerstnacht een rondgang door het dorp worden gemaakt om op diverse plaatsen Kerstliederen te zingen. Het bestuur van het chr. gemengd koor „Asaf" nodigt iedereen uit die hieraan wenst deel te nemen om des avonds om 12 uur op het Hofplein aan wezig te zijn om na het klokgelui te voet deze rondgang mee te maken. h«to® wellicht ^paalde recreatieve bestemmingen aan de schuren gegeven kunnen worden. „Er bestaat een reeële kans om bijzonder aantrekkelijke din gen te doen". De her Van Mourik zag het anders: „Die schuren zijn me geen cent waard. Ik zou het geld van de gemeente liever aan noodzakelijker werkzaamheden willen besteden..." Ook de heer Tenge zag bezwaren, in tegenstelling tot wet houder K. G. Tiel (CHU), die zei: „Als de schuren van de monumentenlijst zouden worden afgevoerd, missen we een goede financiële kans ze in stand te houden en er een bestemming aan te geven, want het rijk geeft hiervoor ongeveer 80 pet. subsidie". Hij noem de al enige mogelijkheden, waarvoor de schuren zich zouden lenen; een jeugdherberg en een kinderboerderij. Er werd tenslotte gestemd en toen het voorstel met zes tegen vijf stemmen werd aangenomen had de raad daar mee alleen besloten geen gebruik te maken van de mogelijkheid advies uit te brengen aan het ministerie omtrent het al of niet plaatsen van de schuren op de monumentenlijst. Terloops stel de de burgemeester vast, dat de schu ren nu eenmaal op de lijst staan en dat de raad niet bij machte is ze daar vanaf te krijgen. In de vorige vergadering was de ver bouwing van de School met de Bijbel aan de Gasthuisstraat al ruimschoots aan de orde gewest. De raad besloot toen nog geen financiële medewerking te verlenen, omdat men eerst beter in gelicht wenste te worden over de aard van de verbouwing en de kosten daar van. Het schoolbestuur had de raadsle den nu van dit alles op de hoogte ge bracht en uit de verstrekte gegevens bleek dat de totale kosten geraamd werden op f 158.000.- De raad kon zich hiermee verenigen en de gevraagde medewerking kwam er dan ook vlot. Een bedrag van f 190.000.-- werd ten slotte verleend voor de aanleg van we gen en riolering ten behoeve van Bouw- stroom II. In de loop van het volgend jaar zal met de woningbouw worden begonnen. Enkele raadsleden achtten het wen selijk de werkzaamheden openbaar aan te besteden. De burgemeester be loofde dat de gemeenteraad nogmaals aan het woord zal worden gelaten voor dat men tot de definitieve aanbeste ding zal overgaan. VEENENDAAL Wat science-fic tion, wat crime-idem, snufjesspio- nage, ruimtevaart, vrij worstelen, bos jes mooie vrouwen en o ja. ene Derek Flint, alles bijeen in de film „Flint vecht met vrouwen". Derek gespeeld door James Coburn een altijd op zoek naar handige nieuwigheden zijnde geleerde, bewijst zijn land, de Verenigde Staten van Amerika weer eens buitengewone dien sten, als hij in aanraking komt met ene Carter, die de hele wereld naar zijn hand wil zetten en daarbij gebruik maakt van een stelletje vrouwen, die zich in het hoofd gezet hebben dat de wereld beter door vrouwen, geregeerd kan worden. Ergens in het helal zweeft een ruimteplatform, waarmee de vrou wen hun bedoelingen hebben en Car ter de zijne. Als de vrouwen merken, dat ze door Carter bedrogen zijn, hel pen ze natuurlijk Derek bij het onge daan maken van het kwaad. Voor het zover is rolt Derek van het ene avontuur in het andere avon tuurtje. Hij ziet echter kans alles tot een goed einde te brengen, waarbij hij Carter ergens in de ruimte overwint. Hij komt terug met het ruimteplatform waarop twee vrouwelijke kosmonauten geland zijn. Aan het eind van de film vraagt men vanaf de aarde wat ver ontrust, door zijn zwijgen of hij het goed maakt op zijn terugreis. Hij maakt het goed, met in iedere arm eerfc scho ne in ruimtevaartkostuum. Zij belet ten hem te antwoorden, maar zo is De- rek. Tot en met zondagavond in Luxor. De beide kerstdagen draaien er twee films. De eerste „Uit Hollywood's lach fabriek" is een film die is samenge steld uit knipsels van bekende stom me films. Men kan nog eens genieten van Stan Laurel en Oliver Hardy, Dou glas Fairbanks. Charlie Chaplin (in z'n jonge jaren, toen hij zich nog niet Charles liet noemen) boeienkoning Hou- dini, The Sennett Bathing Beauties en anderen. „Frankenstein schiep een vrouw" is de titel, van de film, die Luxor op bei de kerstavonden geeft. Zij die de zoe tigheid en het lekkere eten beu zijn kun nen afleiding vinden in een „weten schappelijke" thriller. Een lelijk meis je springt in het water, wordt dood er uit gehaald, veranderd in een knappe vrouw en ontvangt van Baron Franken stein een wetenschappelijke knutse laar de ziel van een knappe jongen, die geguillotineerd is. De nu knappe Christina gaat op zoek naar degenen, wiens schuld het is dat die jongen ge dood is en vermoordt ze. Frankenstein is er zelf van geschrokken! op zijn standpunt staan. Geruime tijd werd er gediscussieerd over de wenselijkheid een viertal ta baksschuren ten noorden van de Rijks straatweg van de monumentenlijst af te voeren. Het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk had de omgeving van deze schuren al eerder tot „beschermd dorpsgezicht" verklaard, waartegen de raad bij de Kroon in beroep is gegaan. De burgemeester wees de raad erop, dat het financiële voordelen heeft als de schuren zoals nu het geval is, onder Monumentenzorg vallen. Hij zei ook dat er met medewerking van deze in- De bezwaren van de heer Van den Dikkenberg waren ook ditmaal van principiële aard, al vond hij ook dat het onverantwoord was, dat de ge meente aan een dergelijk object geld uitgeeft. „De gemeente is nog armer dan de Hervormde kerk. Waarom kan de kerk zich niet zelf bedruipen?". Bovendien haalde het SGP-raadslid een uitspraak van Maarten Luther aan om aldus zijn afkeuring uit te spreken over de opzet van het kerkelijk jeugd werk. De heer Van Mourik was van oordeel dat het niet noodzakelijk is er weer een gebouw in de gemeente bij te zetten. „We hebben al gebouwen zat", stelde hij. Ir. J. Tenge (WD) opperde de mo gelijkheid het dorpshuis uit te breiden, omdat hij er dan zeker van zou zijn dat de hele gemeenschap er van zou kun nen profiteren. Hij betwijfelde het of dit laatste met het jeugdcentrum van de kerk het geval was. Voor de heer A. v. d. Veer (P.v.d.A.) was het verlenen van subsidie geen probleem. Hij had wel bezwaren tegen de architectuur van het jeugdgebouw. R. van Mourik (Gem. Bel.) al zat „Ik vind het niet bij de omgeving (hoek Nederstraat-Zandvoort, red.) passem..". Evenals de burgemeester wees hij erop, dat de bestaande accommodatie die het dorpshuis biedt, onvoldoende is. Wethouder G. J. van Barneveld (AR) was een warm voorstander van het voorstel. „Ik vind de subsidie eigenlijk nog te laag. We hebben de plicht hier aan onze steun te geven". De totale bouwkosten van het cen trum bedragen f 173.160.-, het aandeel van de gemeente hierin is f 5000.- „Dat is maar drie procent", merkté de wet houder nog op. Hi.j deed een beroep op de heer Van den Dikkenberg om zijn bezwaren te herzien, maar deze bleef

De Vallei | 1967 | | pagina 5