Plan kerkelijk Twee directeuren Kimberly Clark gaan vertrekken Valkenburg ,Wat wij geloven" nu in boekvorm centrum van Geref. kerk zal geen doorgang vinden Bioscopen in Utrecht Echtpaar Hoekstra 60 jaar samen Grote uitgave Strooien bij gladheid AGENDA GEMEENTE BESTEEDT GELD NV LIEVER ANDERS u uw wordt wellicht gerestaureerd A. Hasselaar nam afscheid van fa. Bruil Ophalen kadavers Belangri jke mutatie de top m Oude Kerk MIST 10550 BURGERLIJKE STAND RENSWOUDE EDE 11079 VEENENDAAL - Het plan van de Gereformeerde Kerk in Veenendaal om tegenover de Oude kerk aan de Ker kewijk een kerkelijk cen trum te gaan bouwen, waar van de kosten op ongeveer 1 miljoen werden geraamd, zal niet worden gerealiseerd. Pagina 3 ZATERDAG 23 DECEMBER 1967 Ned. Herv. Kerk: 15.00 uur Kerstfeest viering met zondagsschool. Geref. Kerk: 10.00 uur Bijzonder dienst. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 18.00 uur Kerstfeest zondagsschool. RHENEN Geref. Gem. Syn.: 15.00 uur ds. -J. van Haaren uit Amersfoort. ELST Oud Geref. Gem.: 19.00 uur ds. Kamp uit Utrecht. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. De Bie. Oud Geref. Gem.: 9.30 uur leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 uur ds. Van de Poel. dagblad DE VALLEI Bel: Lot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uui uur Het kerkbestuur heeft hiertoe deze week besloten. Van het gebouw was al een maquette gemaakt en verder was er al rijksgoedkeuring voor de bouw aangevraagd. Ds. D. van Enk zei over de achtergronden van het besluit: „Er zijn allerlei omstandigheden die hiertoe hebben geleid. In de eerste plaats de groei van de gemeente. Het is noodza kelijk dat er een derde predikant bij komt. We tellen nu 2600 zielen en dat is geen doen voor twee predikanten. Maar als er een derde bijkomt, zullen we een nieuwe pastorie beschikbaar moeten hebben. Daarmee zal ongeveer een bedrag van een ton gemoeid zijn..." Bovendien houdt men rekening met de mogelijkheid dat er in de toekomst een kerk in het bestemmingsplan De Dragonder zal worden gebouwd en uiteraad zal dit aanzienlijke financiële consequenties hebben, waarmee men nu al rekening wil houden. Volgens de pre dikant bestaat er nu een goede kans dat de Oude Kerk aan de Vaartbrug zal worden gerestaureerd. Aanvankelijk was men van plan dit gebouw te slo pen. „Er zijn echter veel mensen aan de ze kerk gehecht. Bovendien staat het gebouw bijzonder gunstig, een mooiere plaats kun je je niet indenken..." De kerk telt ongeveer 850 zitplaatsen en volgens ds. Van Enk is het aantal kerkgangers de laatste tijd steeds ver der gestegen, vooral vanwege de vele woningen die er in de omgeving zijn bijgebouwd. De Gereformeerde Kerk heeft zo blijkt vooral om financiële redenen van de bouw van het kerkelijk centrum afgezien. Zoals gezegd, was hiermee een bedrag van bijna een miljoen gemoeid. De financiële positie van de gemeente is niet ongunstig, maar dit bedrag zou op dit moment toch een te grote uitga ve zijn. Ds. Van Enk: „We hebben nog een schuld van drie ton op de Petra- kerk en als we dat nieuwe centrum zou den gaan bouwen, kwam daar weer een ton of zeven, acht bij...." Het kerkelijk centrum zou op een terrein, dat omsloten wordt door de Kerkewijk en de Bisschop Davidsgrift en dat tegenover de Oude kerk ligt, worden gebouwd. De opzet ervan was veelzijdig. Behalve een kerkzaal was er een ruime vleugel geprojecteerd, die als gemeenschapsruimte dienst zou gaan doen. Daarnaast waren er vele voorzienin gen getroffen die velerlei vormen van ontspanning, (handenarbeid, biljarten, lezen, converseren) mogelijk maakten en zouden kunnen stimuleren- Het ge bouw zou in totaal 657 zitplaatsen krij gen en werd ontworpen door de Vee- nendaalse architect H. Brouwer. VEENENDAAL De korpschef van de Veenendaalse gemeentepolitie verzoekt ons er op te wijzen dat de inwoners in gevolge de plaatselijke politieverorde ning v e r p I i ch t zijn mee te werken aan de gladheidsbestrjjding, door onder andere de trottoirs voor hun woning te strooien. Het niet naleven van deze ver plichting kan zelfs tot gevolg hebben dat men hjj schade aansprakelijk wordt gesteld. Het bewijs dat er in dit opzicht nog wel eens de hand gelicht wordt met de plaatselijke politieverordening werd donderdagavond jl. geleverd toen op vijf verschillende plaatsen in de gemeente voetgangers ten val kwamen waardoor zij min of meer ernstige verwondingen opliepen. VEENENDAAL Tijdens een onge dwongen receptie gisteren in hotel „La Campagne" te Veenendaal nam de hoofduitvoerder van de fa. Bruil-ApeP- doorn, dhr. A. Hasselaar, afscheid van Veenendaal. Namens 't personeel van de fa. Bruil, afd. Veenendaal, sprak de heer H. Stunnenberg enkele woor den. Hij overhandigde de heer Hasse laar namens het personeel een envelop pe met inhoud en een paar mistlam pen. De heer Hasselaar sprak hiervoor mede namens zijn echtgenote zijn dank uiL De Oude Kerk aan de„Vaartbrug". Waarschijnlijk zal dit gebouw worden gerestaureerd. RENSWOUDE Geboren: David Jan, z.v. J. J. Jagtenberg en J. van de Vliert. Overleden: Jantje van de Pol, 76 jr., wed. van Willem van Mourik. Geboren: Alexandra N., d.v. T. H. Sterenberg en A. D. L. A. Salinas; Gerrit J., z.v. G. B. ter Maaten en J. Vlastuin; Hieke, d.v. G. B. van den Heuvel en R. van Garderen; Ronald G. J., z.v. C. Bolderman en W. Breescho- ten; Esther M. E., d.v. F. L. Jansen van Rosendaal en J. M. Alderlieste; Thomas A., z.v. J. F. W. Wagtho en M. Donkersteeg; Alma, d.v. G. G. Nel- lestijn en H. Wiegeraadt; Anne-Marie C. E., d.v. J. Koppe en A. Bleijen- berg; Gonda M., d.v. T. van der Hoef en J. J. J. van Heerikhuize; Maarten C., z.v.. P. J. H. Jongejan en H. A. Brons; Regina, d.v. A. I. Turchet en A. Krugers; Gerrit, z.v. G. van Groot heest en A. Roelofsen; Jannetje J., d.v. G. van Driesten en H. van den Brink; Marieke, d.v. M. Joosten en J. van Gin- kel; Sander, z.v. M. Nieuwhof en J. Stulp; Albartus, z.v. J. van den Brink en H. Soetendaal; Teunis, z.v. T. Geurt - sen en H. van Leeuwen; Georgius J. C. M., z.v. J. W. M. Schuiten en M. W. L. Oomen; Hans, z.v. H. Beerdsen en H. Roke; Ingeborg E. H., d.v. A. D. Goed hart en H. J. Bakker; Aart J. D., z.v J. D. Kattenbroek en C. van de Weete ring; Herman A. J., z.v. C. J. Fieren G: Herman A. J., z.v. C. J. Fieren en B. W. Knibbe; Lena C., d.v. G. G. van Wakeren en C. Westland: Johan nes J. J., z.v. J. J. Verwaal en A. H Werkman; Jan J., z.v. J. W. Werkman en J. Zwanefeld; Paul C., z.v. D. Smits en A. van den Brink. Ondertrouwd: Huibert Geurtsen en Wijntje Bouw; Jan van Wagensveld en Sophia van Roekei; Theodorus W. J. Albers en Conny Koning; Meeuwis M. van der Pligt en Henriëtte Waaijen- berg; Barend van Geresteijn en Meta H. van den Berg; Klaas Roelofsen en Teuntje Rijksen; Andries M. Heiwegen en Jacoba Methorst. Getrouwd: L. Bacas en R. M. Kloër; L. Zemmouchi en C. S. Haalboom; J. G. Bouwmeester en J. M. Kamps; P. J. Wagenaar en E. J. Dijkhuis; F. M. Hijmans en J. W. Barth; H. Schaaf en H. O. Vos; J. van Riessen en B. R. van Hattum; G. Hazeleger en B. van Veld- huisen; F. J. W. Zoons en J. van Wes- terneng; B. G. Roest en D. Hendriksen; A. Cozijnsen en D. W. Ouwejan; M. A. C. van Egdom en B. Oranje; H. P. M. Zomer en W. L. Dokter; K Wind en W. W. Patty; R. Jansen en A. G. Joos ten; J. Remmerde en W. Hardeman; H. D. M. de Graaf err P. T. J. Möller; C. van der Wal en E. E. C. Steijns; R. H. Nijhoff en E. D. G. Weijman; A. G. .H van Oostenbrugge en M. B.G. Herikhui- sen; G. van Egdom en J. G. Bootsman; J. J. Neijenhuis en G. van Ginkel; H. W. Jansen en E. G. J. Blaak; J. van Roekei en A. Verbeek; A. J. Buitendijk en G. Randwijk; J. A. Budding en L. Rozeboom; C. de Jong en K. F. Wolf- art; G. Jansen en J. J. van Mechelen; J. van Heusden en W. van den Brink; A. H. Voskuil en J. Spelt. Mandagie, 63 jr.; Janna A. van Beek, Overleden: Peter Timmerman, 73 jr.; L. G. Antonie, 2 weken; Hendrik P. Mandagie, 63 jr.; Janna A. van Beek, 74 jr.; Jan van den Brink, 52 jr.; Hil- legie Visser, e.v. J. van den Berg, 92 jr.; Hendrik van de Scheur, 68 jr.; Teunisje Vink, geh. gew. met J. Haver kamp, 75 jr.; Willempje Voet e/v M. van Gestel, 51 jr.; Cornelis J. van den Brink, 72 jr.; Gerrit J. boeleman, 74 jr. Woensdag. 27 december VEENENDAAL Postkantoor 912 uur: Verkoopstand kinderzegels. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. LEERSUM Burgemeester en wethou ders van Leersum brengen ter openbare kennis dat op woensdag 27 dec., de kadavers welke voor 10.30 uur door de gemeentesecretarieën worden doorgege ven zoveel mogelijk nog dezelfde dag worden opgehaald. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: -19.00 uur Kerstviering zondagsschool. LEERSUM Eerste Kerstdag VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur ds. A. Wisgerhof; 17.00 uur dr. C. Graafland. Julianakerk, 9.30 uur ds. A. Vroegin- deweij; 17.00 uur ds. H. Jongerden. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur ds. T. Langerak; 17.00 uur ds. A. Wisgerhof. Sionskerk, 9.30 uur ds. H. Jongerden; 17.00 uur ds. J. van de Haar uit Ach terberg. Bejaardencentrum „De Engelenburg", 9.30 uur dr. C. Graafland. Veeneind, 15.00 uur ds. A. Terlouw. Dijkstraat, 14.45 uur ds. S. P. van As senberg. Herv. Gem. „Sola Fide": 9.00 en 10.30 uur ds. Nijeboer; 14.30 uur Kerstfeest kinderen 4-7 jaar; 17.00 uur Kerst feest oudere kinderen met gemeente. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur ds. J. Overduin; 17.00 uur ds. J. Ytsma. Petrakerk. 9.30 uur ds. J. Ytsma; 17.00 uur geen dienst. Geref. Kerk (O.C.B.): 9.30 uur ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethel kerk, 9.30 en 17.00 uur ds. C. Langbroek. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. J. Keu- ning. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 17.00 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.30 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Leger des Heils: 10.00 uur Heiligings samenkomst; 17.00 uur Verlossingssa menkomst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk; $.30 en 18.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. J. Firet Sr.; 18.30 uur ds. K. A. Schippers. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur dhr. B. Roest. Vrye Evang Gem.: 10.30 uur ds. W. E. van Petegem. De dienst wordt gehou den in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. Ned. Herv. ver. voor Evang.: 10.30 uur prof. dr. R. Bijlsma uit De Bilt; 19.00 uur Kerstfeest zondagsschool. De diensten worden gehouden in het ver enigingsgebouw te Woudenberg. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. G. Kaas tra; 19.00 uur Gemeenschappelijke dienst met Geref. Kerk m.m.v. de mu- ziekver. „Ons Genoegen" en zangkoor „Asaf". Predikanten, ds. L. Hoorweg en ds. J. van Noort. De dienst wordt gehouden in de St. Andrieskerk. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. L. Zwaan; 19.00 uur zie Ned. Herv. Kerk 19.00 u. OVERBERG Ned.- Herv. Kerk: 10.00 uur ds. J. van Noort; .18.30 uur zangdienst, ds. G. Kaastra. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. G. F. Overgaauw. Kerstzangdienst. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. L. Hoorweg; 17.00 uur ds. L. Zwaan. LIENDEN Ncd. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. C. van Viegen uit Overberg; 20.00 uur Kerst zangdienst Chr. gem. koor „Hosanna". RHENEN Ned. Herv. Kerk: 9.00 uur ds. H. Roelof sen uit Zeist. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. A. W. T. Nij- enhuis; 17.00 uur drs. Steendam uit Wageningen. Geref. Gem. Syn.: 10.00 en 17.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Van de Peut; 19.00 uur Interkerkelijke zang- dienst. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. Boerkoel uit Ede; 19.00 uur: zie Ned. Herv. Kerk 19.00 uur. ELST Geref. Gem.: 9.30 en 18.00 uur leesdienst EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. De Bie; 18.30 uur Kerstfeest van zondags school. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 uur leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 15.00 uur ds. Van de Poel. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. De Lint uit Lienden; 18.30 uur ds. Van Drent uit Ede. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Svn.: 10.00 en 18.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 uur ds. M. van Beek. Tweede Kerstdag VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Julianakerk, 9.30 uur ds. T. Langerak; 14.00 uur Kerstfeest viering zondagsschool Samuël. Vredeskerk, 9.30 uur ds. Jac. Schuur man uit Putten; 14.00 uur Kerstfeest viering zondagsschool Samuël. Oude Kerk, 10.00 uur gemeenschappe lijke zangdienst. Meditatie dr. C. Graafland. Sionskerk, 14.30 uur Kerstfeestviering zondagsschool Samuël. Dijkstraat 14.00 uur Kerstfeestviering zondagsschool Samuël. Kade, 14.00 uur Kerstfeestviering zon dagsschool Samuël. Geref. Kerk: Petrakerk, 10.00 u. Jeugd- evangelisatiedienst, ds. J. Ytsma. Sa menzang begint om 9.45. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 10.00 uur Bijzondere samenkomst m.m.v. zang koor „Chrigeza" en jeugdvereniging. Pniëlkerk. 9.30 uur ds. J. Keuning. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 uur dhr. De Groot. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur gezamen lijke dienst m.m.v. ds. J. T. Cazander en ds. J. Firet. Geref. Kerk: zie Ned. Hen-. Kerk 10.00 uur. Geref. Gem.: 10.00 uur dhr. B. Roest. Ver. van Vryz. Herv.: 19.15 uur ds. G. M. Spelberg uit Utrecht. De dienst wordt gehouden in het Verenigings gebouw te Utrecht. Ned. Herv. ver. voor Evang.: 10.30 uur ds. J. D. Smids uit Amersfoort. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 15.00 en 18.30 uur Kerstviering zondagsschool. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. A. Muilwijk (Bed. H. Doop). VEENENDAAL. Binnenkort als streefdatum geldt 1 maart zal er in de directie van Kimberly Clark N.V. een belangrijke mutatie plaats vinden. De heren Watcrscheidt, algemeen directeur, en Abbing, marketing manager, zullen tengevolge van een reorganisatie in de top van het bedrijf, hun functies moeten neerleggen. De directie wenst er op dit moment nog geen mededeling over te doeh wel ke motieven aan deze mutatie ten grondslag liggen. „Wij zullen daartoe over gaan, zodra we worden gemach tigd", zei de heer Jacobsen, financial en administrating manager van het be drijf. dat aan de Groeneveldselaan ge vestigd is. Inmiddels zijn er, volgens de heer Jacobsen al opvolgers békend. Zij zouden afkomstig zijn van de bui tenlandse dochterbedrijven van Kim- berley £lark, een Amerikaans wereld concern dat vestigingen over de gehe le wereld heeft. De directie van het Veenendaalse be drijf bestaat uit vier personen. Behal ve de beide genoemde directeuren ma ken ook de heren Jacobsen en Krijnen. plant manager, daar nog deel van uit. De directieleden die nu vertrekken zullen geen nieuwe functie krijgen in een ander deel van het concern, maar zij zouden inmiddels al een nieuwe werkkring hebben gevonden. In Veenendaal circuleren geruchten dat de twee directeuren door hun Ame rikaanse werkgevers ontslag is aange zegd. De heer Jacobsen zei desgevraagd deze geruchten niet te kunnen bevesti gen omdat hij op nadere instructies vanuit Amerika wacht. „We waren niet Voorstellingen dagelijks 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag en beide Kerstdagen: 14.15, 16.30 18.45 en 21 uur. CAMERA. Oude Gracht 156: „Bertrand in on(t)roerend goed". CITY. Voorstraat 89, zondag en kerst dagen 13.45. 15.15, 18.45 en 21,15 uur: „Casino Royale". FILMAC, Vredenburg 29, doorlopend vanaf 10 uur (begin laatste voorstel ling 16.30 uur): „Geheim agent Fred Flintstone". PALACE, Vredenburg 29: 18.45 en 21 uur: „Naakt in de val". REMBRANDT. Oude Gracht 73, dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur. Zondag en beide Kerstdagen: 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?" OLYMPIA, Amsterdamsestraatweg 350, zaterdag geen matinee: tot en met zon dag: „Moeder, moeder, wat een broe der", maandag tot en met woensdag: „Tarzan, de geweldige". SCALA, Potterstraat 14: „Angélique en de koning". Tweede Kerstdag 10.30 uur: „Grafin Mariza". STUDIO. Oude Gracht 154, werkdagen 14.45, 19 en 21.30 uur. Zondag en bei de Kerstdagen 14. 16.30, 19 en 21.30 uür: ..A man for all seasons". VREEBURG, Vredenburg 8a alle da gen: 14.30 en 20 uur: „Het is een gek ke, rare, dolle, dwaze wereld". NACHTVOORSTELLINGEN CAMERA. Oude Gracht 156. vrijdag en zaterdag 23.15 uur: „The Key" (Stel la's sleutel). PALACE, Vredenburg 29, vrijdag en za terdag 23.30 uur: „De strijd om de Apache pas". VREEBURG. Vredenburg 8a, vrijdag en zaterdag 23.15 uur: „Helse terreur in Texas". van plan deze zaak nu al bekend te maken", zo deelde hfj mee. Hjj gaf voorts de verzekering dat het bedrijf zelf na 1 januari 1968 met verdere meer gedetailleerde berichten zal ko men. VEENENDAAL Onder de titel „Wat wij geloven, pastorale discussie- interviews" verscheen een bundel inter views van Rik Valkenburg, die voor het merendeel reeds in ons blad verschenen zijn. Van de twintig interviews in de bundei werden er achttien reeds afge drukt. terwijl er twee geheel nieuw zijn. Bovendien zijn er enkele onderge schikte wijzigingen in de tekst aange bracht en heeft de schrijver getracht zoveel mogelijk „bij" te zjjn. Ily ver meldt ondermeer, dat ds. J. Keuning te Veenendaal een beroep naar Canada aangenomen heeft en geeft ook nog een kort commentaar van ds. J. J. Buskes over de „herroeping van Assen - 26". Het boek is een aanwinst voor de geïnteresseerden in het kerkelijk wel en wee. Als naslagwerk heeft het ze ker waarde, al pretendeerd het niet op alle vragen op dit uitgebreide terrein antwoord te geven. Het zal zeker de moeite waard zijn om het te gebrui ken als uitganspunt voor discussies in bijbelkringen, bij mannenverenigingen en dergelijke. Het is in feite Rik Val- kenburgs beste werk. waarbij vooral de deskundige wijze waarop hij de vra gen formuleert, de aandacht trekt. Er zijn wel enkele bedenkingen te maken. De vorm waarin hij zijn discus sies weergegeven heeft mag dan voor een kranteartikel nog wel aanvaardbaar zijn, de leesbaarheid van een boek wordt er sterk door verminderd. Het was juister geweest, indien hij zijn stof op een andere wijze uitgewerkt had. De volgorde waarin de diverse ihterviews gerangschikt zijn, is eigenlijk te wille keurig om zinvol te zijn. Valkenburg heeft de ondervraagden in alfabetische volgorde geplaatst, waardoor bijvoor voorbeeld de gereformeerde ds. J. Over duin tussen de predikant der gerefor meerde gemeente in Nederland, ds. F. Mallan en de oud-gereformeerde ds. J. van de Poel in komt te staan. Misschien had hij beter in de volgorde kunnen proberen een dwarsdoorsnede van het kerkelijk Nederland te geven. Bedenkin gen zijn er ook tegen het woord „dis cussie-foto", dat gebruikt wordt op een groot aantal plaatsen bij de foto's van de ondervraagden. Ondanks de aanmerkingen, blijft de wens dat dit boek een goed onthaal zal vinden. In ieder geval is er nu de mogelijkheid kennis te nemen van de zienswijze van de ander. Misschien dat dit toch wel belangrijk is in deze tijd waarin oecumene zo vaak ge hoord wordt, dat men de betekenis bij na vergeten is. „Wat wij geloven" is een uitgave van uitgeverij J. van den Tol in Dor drecht. De typografische verzorging was in handen van drukkerij „De Gel derse Vallei" te Veenendaal. De kwa liteit van het papier had. gezien de prijs van rond f 15,wel wat beter gekund. Zaterdags 16.30—17.30 De maquette van het kerkelijk centrum: een imposant gebouw dat echter niet gerealiseerd zal worden. Zaterdag, 23 december KESTEREN Veiling 16.30 uur: Volkskerstzang. LEERSUM De Weerwolf. 19.30 uur: Verrassing. BIOSCOOP Luxortheater, 19.30 uur: „Flint vecht met vrouwen". Zondag, 24 december Maandag, 25 december BIOSCOOP Luxor Theater. Veenendaal, 15 uur: „Uit Hollywoods lachfabriek" en 19.30 u.: „Frankenstein schiep een vrouw". Dinsdag. 26 december LEERSUM De Weerwolf, 14 uur: Discobal. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 15 uur: „Uit Hollywoods lachfabriek" en 19.30 uur: „Frankenstein schiep een vrouw". VEENENDAAL De heer P. Hoekstra en mevrouw A. Hoekstra- Bakker zijn 3 januari zestig jaar ge trouwd. De heer Hoekstra is 80, zijn vrouw 82 jaar. Ze zijn beiden nog goed gezond. Het echtpaar heeft 8 kinderen, 33 kleinkinderen, en 11 achterkleinkinderen. „En er zijn er nog vier op komst", vult mevrouw Hoekstra aan. De heer en mevrouw Hoekstra heb ben zevenenzeventig jaar in Wil- dervank Groningengewoond en wonen sinds juni 1964 in het bejaardencentrum „De Engelen- burgh" te Veenendaal. waar ze het bijzonder goed naar hun zin heb ben: „We worden hier prima ver zorgd", zegt de besnorde heer Hoekstra. Hij is schilder geweest, maar beoefende naast dit beroep nog vele nevenfuncties uit. Om er een paar op te noemen: Hij was veertig jaar voorzitter van Patri monium, veertig jaar bestuurslid van Maatschappelijk Hulpbetoon, tweeëndertig jaar secretaris van de schildersvereniging Veendam-Wil- BIOSCOOP Luxor Theater, 19.30 uur: „Flint vecht met vrouwen". dervank, een regionale vakbond en dertien jaar raadslid in Wilder- vank. „Ik was nooit thuis", zegt de heer Hoekstra, „en mijn vrouw was altijd blij als ik weg was". Mevr. Hoekstra knikt instemmend: „Ja, dan kon ik werken. We hadden een groot huis en in die tijd zeven kinderen". Nu kunnen ze echter uitrusten in de oostvleugel van het bejaardencentrum. „Daar komt niet veel van", zegt de heer Hoekstra. „Er is hier zoveel te doen. Daar ligt een hele stapel kranten. Die moet ik allemaal nog lezen. Ik kom er gewoon niet toe".

De Vallei | 1967 | | pagina 3