waarom aardgasconvector idb- f wSimd arsma van Bij uw melkman hoeft koffiemelk niet meer te kosten dan f. 1.68* en dan krijgt u meteen de allerbeste: 13 x 91 of 1 x 11.55 oudejaarscollecte 1967 een beter woord voor koffiemelk Maak het U zelf gemakkelijk BETAAL PER KWARTAAL!! Midden in deze tijd met zijn grote en snelle veran deringen is hulp nodig. Hulp aan mensen. Hulp die van ons verwacht wordt. Aangepast aan wat nü noodzakelijk is. Nieuw van opzet. Dat werk mag niet ongedaan blijven. Het moet worden voort gezet en uitgebreid. Dat is broodnodig. Daarom vragen we u, aan het eind van'1967: help mee. Met geld. Er is heel veel te doen. Dat is, precies 28 cent goedkoper WOENSDAG 27 DECEMBER 1967 De Hervormde Kerk vraagt u om een bijdrage. In geld Er Is heel veel te doen Jeugdwerk Het jeugdwerk. Helemeal niet een voudig. Maar de moeite waard. Het vraagt om méér mankracht. Om mensen die hun tijd en hun vak ver staan. Zij zijn met te weinig. Er moeten er méér komen. Het werk roept er om. Bejaardenzorg Het gaat niet alleen om een groeiende accommodatie voor de huisvesting van bejaarde mensen. Het gaat ook om aandacht voor hun welzijn. Ze moeten niet alleen onder dak, ze moeten ook onze aandacht en zorg hebben. Er zijn er velen die alleen staan. En we moeten elkaar helpen. Vormingswerk De tijden veranderen snel. „Waar moet dat heen" zeggen velen. Maar dat is een verzuchting, waar we niets mee opschieten. Beter is bezinning. En vorming. Een nieuwe tijd vraagt nieuwe visie. Inzicht in wat de toe komst vraagt van mensen in een nieuwe situatie. Het gaat om de vraagwie zijn wij en wat doen wij. In een onomkeerbaar veranderde wereld. Maatschappelijk werk Er is veel verdriet In deze tijd. Door eigen schuld of door schuld van anderen. Of ook zonder aanwijsbare schuld. Het doet er achteraf zo weinig toe, hoe het komt. Vast staat dat er geholpen moet worden. Er zijn veel mensen, die zich ongelukkig voelen. Door spanningen en fricties, door eenzaamheid of opstandigheid. Mensen in de verdrukking of in de ontwrichting. Het gaat om mensen. Kerkelijk opbouwwerk Er ontstaan nieuwe agglomeraties van bevolking. Door landaanwinning en stedenbouw. De IJsselmeerpolders, de Bijlmermeer, de Prins Alexander- polder en waar al niet. Er moet geholpen worden bij de opbouw van nieuwe gemeenten. Werk In havensteden Ze varen uit en zijn onderweg. De zeelui en de schippers. Ze hebben als ieder ander recht op pastoraat en sociale zorg. En dat werk wordt gedaan. In binnenlandse havens, en ook in buitenlandse.Tot Singapore toe. Al kost het veel, het moet gedaan worden. Nederlanders In het buitenland Er zijn er duizenden. In andere landen. In andere werelddelen. Ze wonen en werken daar in de steden, maar ook ver weg op de plantages, in researchcentra, bij onderwijs en medische zorg. Of bij de hulpverlening in ontwikkelingsgebieden. Er is het werk van „Kerk Overzee". Er is de hulp aan emigrantengemeenten. Want er is behoefte aan menselijk contact, aan geestelijk contact. Opleiding Voor het omvangrijke werk van de kerk is deskundige mankracht nodig en daarom opleiding. Niet alleen van predikanten. Ook van medewerkers in het maatschappelijk werk, het jeugdwerk, het apostolaire werk, het vormingswerk en nog veel meer. Dat is nódig, deskundige mankracht. Want als je helpt moet je het góéd doen. Experimenteren Om doeltreffend werk te doen is soms experimenteel werk noodzakelijk. Met de risico's die daaraan vastzitten. Vaak blijkt het werk voffedig in een bestaande behoefte te voorzien. Een voorbeeld is het recreatiewerk in acht recreatiecentra. Het risico kon indertijd genomen worden, omdat de kerk kon steunen op een brede offervaardigheid. En nu is het werk selfsupporting. En..... We kunnen nog meer noemen. Want er is heel veel te doen. Daarvoor is uw hulp nodig. En daarom durven wij u er rechtstreeks om te vragen. Nu, aan het eind van 1967. Hoeveel gaat u geven Misschien niets. Misschien veel. U bepaalt het zelf. Als het kan, geeft u dan de opbrengst van 2 werk uren, dat is 1/1000ste deel van uw jaarinkomen. Dan kunt u er zeker van zijn, dat uw hulp werkelijk hout snijdt Zo kunt u geven U kunt geven op Oude jaarsdag. In de kerk. Maar u kunt het ook nu direct doen. Op GIRO 50292 van de Nederlandse Hervormde Kerk, den Haag. Schrijft u dan op het strookje: OUDEJAAR 1967. J Santomei Spaar de S-zegels voor verrassend voordelige geschenken Santomel-koflïemelk is een exclusief kwaliteitsprodukt van de melkhandel. Alleen uw melkman verkoopt die heerlijk romige en voordelige Santomei. Dat heeft voordelen: de dagelijkse bezorging aan huis en een altijd betrouwbare kwaliteit. gezinsfles 1000 gram Maar waarom zoudt U als weekabonnee op het dagblad ,,De Vallei" dan niet de meest praktische en goedkope weg volgen en voortaan per kwartaal betalen NU moet U elke week naar de deur, dan één keer per kwartaal. En zelfs dat behoeft niet, als U 14 dagen voor het eind van het kwartaal gireert (no. 1321600)of nog gemakkelijker machtig ons, als U tóch een girorekening hebt, tot automa tische afschrijving, het bespaart U incasso kosten. Een desbetreffend machtigingsformu lier zenden wij U op aanvraag gaarne toe.

De Vallei | 1967 | | pagina 6