Sparta '57 acht zich ten onrechte veroordeeld DE HAR TE WENS VAN RESTEREN Loswal staat geheel blank Zeldenrust rukte op in overgangsklasse MET KALKOEN AAN EEN TOUWTJE DE STADHUISTRAP AF Betuivs voetbal in opspraak Willemse leidt in onderlinge competitie van YOP AGENDA Na veel bier over de kop Biljartcompetitie in de Rijnstreek Overgangsklasse Klasse 1 t/m 4 ETTELIJKE KILOMETERS PER DAG Betaal per kwartaal A. J. Bovenschen: „Geen overtreding" NIEUWJAARSRECEPTIE MIST u uw 10550 Cl 11079 Verzorger Van Eek slaat hard terug in brief Niemand Hoog water in de Rijn DONDERDAG 28 pECEMBER 1967 OPHEUSDEN Tydens de voetbalwedstrijd VVS '65Sparta '57, die enkele weken geleden in Nijmegen plaatsvond, deed zich een onverkwikkelijk incident voor, dat vooral voor het Opheusdense Sparta nare gevolgen heeft gehad. De wedstrijd werd door de scheidsrechter om niet duidelijke reden gestaakt en de KNVB riep de clubs ter verantwoording. De strafcommissie wees Sparta als de schuldige aan en veroordeelde de Opheusdense vereniging tot een geldboete van f 25.gaf twee strafpunten en legde tenslotte de aanvoerder van het team, de heer D. Roodbeen, een schorsing op. Het incident in Nijmegen heeft op nieuw een schaduw geworpen op het Betuwse voetbal, hetgeen tot gevolg heeft, dat bij de verenigingen in deze streek een zekere verontrusting is ont staan. Aangezien met name Betuwse clubs de laatste tijd nogal eens betrok ken zijn geweest bij incidenten op de grasmat, is bij velen de indruk gewekt, dat vooral voetbalverenigingen uit het rivierengebied zich schuldig maken aan ernstige overtredingen. Men kan zich af vragen of dit wel werkelijk zo is. Het zou bijvoorbeeld mogelijk kunnen zijn, dat scheidsrechters bevooroordeeld het veld ingaan, waardoor reeds een ge spannen sfeer aanwezig is. De verzorger van het Opheusdense Sparta'57, de heer B. van Eek, is tegen alle mogelijk verkeerde suggesties in het geweer gekomen. In een brief zette hij zijn zienswijze op de gebeurtenissen uiteen. „Op 25 november werd in Nijmegen de voetbalswedstrijd WS '65-Sparta '57 gespeeld. Ongeveer in de 20ste minuut maakte de middenvoor van Sparta, J. Vermeer, een prachtig doelpunt. Hij nam de bal met zijn hoofd mee en scoorde van de penalty-stip in de linker bovenhoek Scheidsrechter Coops uit De venter keurde dit doelpunt om onbegrij pelijke redenen af. Niemand van Spar ta leverde commentaar, alhoewel men wel de schouders ophaalde. Het spel werd weer hervat en bij één van de uitvallen van V.V.S. maakten de Nijme- genaren een prachtig doelpunt (1-0). Twee minuten later nam een voorhoede speler van V.V.S. de bal duidelijk zichtbaar met de hand mee. Hij gaf hem af aan een speler die buitenspel stond, die de bal tenslotte in het net joeg. De scheidsrechter kende dit doel punt toe, alhoewel de Sparta-grensrech- ter ernstig protesteerde door met zijn vlag te zwaaien. De aanvoerder van Sparta, de heer D. Roodbeen, maakte de arbiter hierop attent, waarop deze laatste reageerde niets met de grens rechter te maken te hebben. Het spel werd opnieuw hervat, maar de wedstrijd werd er door de voorgaande beslissin gen niet mooier op. Enkele Sparta-spelers moesten door mij worden verzorgd, want het bloed liep hun langs de schenen. Ook enkele V.V.S.-spelers hadden hun schenen be schadigd. In de 35ste minuut ontstond een aanval van V.V.S. op de rechter vleugel. De spil van Sparta ontnam de rechtsbuiten van V.V.S. de bal, maar werd hierna op onbehoorlijke wijze ge veld. Tot ieders verbazing kreeg nu niet Sparta een vrije trap, maar V.V.S. Dit kon de aanvoerder van Sparta niet meer verwerken, waarna hij tegen de scheidsrechter zei: „Scheidsrechter, dit lijkt nu helemaal nergens meer op". De scheidsrechter reageerde: „Man, je hebt helemaal geen verstand van voet ballen". De aanvoerder van Sparta ant woordde tenslotte: „Ik kon wel eens langer hebben gevoetbald dan u scheids rechter bent geweest." Dit was teveel voor de scheidsrechter, want prompt wees hij naar het kleedlokaal. De mid denvoor van Sparta kwam tussenbeide en merkte op: „Als die man er uit moet dan gaan wij allemaal". De scheidsrech ter scheen zich bedreigd te voelen en staakte de wedstrijd. wedstrijd hebben de spelers in de kleed kamers zelfs gezamenlijk over de ge dragingen van de scheidsrechter zitten napraten. Toen de affaire werd behan deld door de strafcommissie van de K.N.V.B. bleek, dat V.V.S. een rapport had ingestuurd. Hierin wordt beweerd, dat de Sparta-spelers de scheidsrechter hebben bedreigd. Ja, zij zouden de scheidsrechter zelfs een uur hebben op gewacht om hem te molesteren. De aan voerder van Sparta, de heer D. Rood been, die al 25 jaar voetbalt en nog nooit is geschorst of een waarschuwing heeft gehad, zou die een scheidsrechter op hebben staan wachten? Hartelijk be dankt geachte sportvrienden van V.V.S. voor uw „vals" rapport. Ook de rap porteur van de K.N.V.B., die bij de wed strijd aanwezig was, had een eerlijk rapport op moeten maken. Dat is niet gebeurd. Geachte heren van de K.N.V.B., ik heb met belangstelling de strafzaak van de Ajacied Piet Keizer gevolgd en na de zaak Sparta-V.V.S. begin ook ik aan uw kunnen te twijfelen. Ik geloof, dat de voetbalwereld er meer mee gediend was, als er kerels als Leo Horn in het hoofdbestuur zouden zitten." B. VAN ECK Leo Horn De spelers van beide clubs hebben tij dens en na de wedstrijd geen enkel ver keerd woord tegen elkaar gezegd. Ook heeft niemand de scheidsrechter met één woord of vinger bedreigd. Na de Gelukkig Nieuwjaar! Beste lezers en lezeressen, elk jaar brengt nu eenmaal naast prettige din gen ook zijn zorgen en moeilijkheden. Dat leert de ervaring ons wel. Er kan verschil aan mening bestaan over wat onder een gelukkig nieuwjaar verstaan moet worden, maar voor bloemen- en plantenliefhebbers ligt dat geluk ook voor een deel op het terrein van hun liefhebberij, het verzorgen en opkwe ken van planten, hetzij in huis of in de tuin. Als dat allemaal lukt, dan genie ten we er van en voelen ons zeer ge lukkig met ons succes. Wat kunnen we dan intens meeleven met elk brokje na tuur, dat we om ons heen zien ontwik kelen en opgroeien van een zaadje naar het eindresultaat, de bloem en de vrucht. Zo kunnen we ons apartje heb ben buiten het geroezemoes en geraas van de wereld om. We komen nu weer in de tijd van de lengende dagen, die ons de lente weer voorspellen. Het kan nog hard gaan vriezen, er kan nog veel sneeuw komen, maar iedere dag is toch een beetje „lan ger" dan zijn voorganger. Daarom wens ik u, lezers en lezeressen van mijn we kelijks „praatje" op dit ogenblik en op deze plaats van harte „gelukkig nieuw jaar". Ik hoop, dat ook in 1968 veel vra gen gesteld worden en mijn „praatjes" u weer veel te zeggen hebben. En, zo als dat ieder jaar hef geval is geweest, zo ook dit jaar, we gaan weer gewoon door.' Nogmaals: Gelukkig Nieuwjaar, succes in al uw ondernemingen. We gaan praten over uw Kerstplan- ten. Na de feestdagen komt men er pas aan toe om zich met de pas gekregen planten te bemoeien. Ik weet, die feest dagen waren nu niet bepaald bevorder lijk om de nodige tijd er aan te beste den. Het bezoek, het lekkere etentje, het feestwijntfe enz. Misschien heeft de Kertster (Poinsettia)oftewel de Eu phorbia pulcherrima, intussen haar blad al laten vallen en prijkt alleen nog de rode bloeiwijze bovenaan de kale sten gel als gevolg van het niet besproeien. Is er nog wel blad aanwezig, dan subiet de bloemenspuit of verstuiver gepakt en eens per dag de bladeren bespuiten. In droge, warme kamers moet men voor de nacht nog even met de bloemenspuit er over heen gaan. De rode schutblade ren en de gele knopvormige bloempjes zelf echter niet bespuiten. Dit moet na gelaten worden om het smetten (smeul) te voorkomen. Als die mooie rode schut bladeren tenslotte afgevallen zijn en al leen nog de kale stengel is overgeble ven, dan verhuist het hele geval vaak naar de vuilnisemmer. Dat mag niet ge beuren! Bij goede behandeling kunt u de Kerstster wel overhouden en kan zij Kerstmis 1968 opnieuw in uw kamer pronken. Ga als volgt te werk: Snijdt de kale stengel tot 10 cm boven de potgrond af, zorg daarbij dat u de snij wond direct afdekt met sigareas, houtskoolpoeder of fijn wit zand, oin het uitstromen van het melksap te voorkomen. Daarna wordt de pot met het kale stompje er gens in de hoek van een kamer gezet op een niet warme plaats. Zij moet dan rusten, we laten haar daar rustig staan, volkomen droog in de pot tot in maart. Dan zet men de plant voor een zonnig raam in een warme kamer, eerst giet men matigjes met lialf-lauw water. Bij her groei meer en meer gieten en om de veertien dagen bemesting toedienen. Heel goed is het, ik zou willen zeggen nog beter is om haar in maart verse potgrond te geven. In juni zet men de Kerstster in de tuin en graaft haar in tot aan de potrand op een beschut en zonnig plekje. Om de 3 weken moet de pot rondgedraaid worden om te voorko men dat de wortels zich buiten de pot in de grond vastzetten. In september zetten we haar weer bimïèn in een lich te zonnige kamer voor het raam en vooral het blad dagelijks bespuiten, ie dere week wordt bemesting gegeven en dan de bloei maar rustig aftvachten. Is het niet iets moois om een Kerstster door juiste behandeling weer zelf in bloei te verkrijgen f Ga te werk zoals ik hierboven uitgebreid vertelde en sticces blijft niet uit. Antxvoord aan H. M. van d. V. te Vee- nendaal: Meneer v. d. V. stelt de vraag waarom stalmest en kalk niet tegelijk ondergespit mag worden. Zie hier mijn antwoord: Kalk verdrijft de ammoniak stikstofuit de stalmest. Ze moeten dus apart worden gegeven. Geef de kalk nu zo spoedig mogelijk en de stalmest in maart. Thomasslakkenmeel bevat Ca (kalk) en Ph (fosfor). U kunt deze met succes nu uitstrooien. Het is een goede bemesting voor het gazon, ik raad u wel aan om in april een overbemes ting te 'geven met Asef-korrelmest. De ze meststof bevat de elementen stik stof, fosfor en kali in direct opneemba- KESTEREN Eén der grootste wensen in de gemeente Kesteren is de spoedige realisering van het complex dorpshuis, gymnastieklokaal en over dekt instructiebad in de Ned er eindsest raat. Het project is uniek voor de omgeving en misschien zelfs wel een landelijke primeur. Gisteren meldden wij reeds dat het dorpshuis op de urgentielijst voor 1968 is geplaatst. Ook de bouw van het gymnastieklokaal zal eerstdaags beginnen. Alhoewel de bouw van 't overdekte instructiebad nog wel enige tijd op zich zal laten wachten ziet 't er toch naar uit, dat 't gehele complex binnen afzienbare tijd zal zijn gerealiseerd. Naar aanleiding van een bouwtekening gaf een onzer medewerkers een impressie van het project. Op de perspectief-tekening staat links het dorpshuis, rechts (voorgrond) het overdekte instructiebad en eveneens rechts (achtergrond) als hoogste van de drie gebouwen het gymnastieklokaal afgebeeld. RHENEN De enorme was in de boven-Rijn tengevolge van grote hoe veelheden gesmolten sneeuw in de Al pen is intussen ook doorgedrongen tot de beneden-Rijn. Gisteren moest hals over kop de gemeentelijke loswal wor den ontruimd en in de loop van de dag stond alles volkomen blank. De komende dagen zal de was onge twijfeld nog aanhouden. De schepen, die Rhenen aandoen zullen dan moeten laden en lossen op de kade langs de rivier gelegen tussen Veerplein en Los wal. Vermoedelijk zullen de uiterwaarden eveneens onder water komen te staan. Bij een eventueel invallende vorst kan de jeugd in dat geval naar hartelust schaatsenrijden. Een ander lichtpuntje is, dat de graslanden binnendijks goed- re vorm. E. J. GRIJSSEN, RHENEN. Heden, donderdag RENSWOUDE Gemeentehuis 20 uur: Raadsvergade ring. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Codenummer L". Morgen, vrydag VEENENDAAL Postkantoor 912 uur: Verkoopstand kinderpostzegels. Raadhuis 21 uur: Trekking verloting „Laat es wat". Verenigingsgebouw Klaas Katerstraat, 1922.30 uur: Tentoonstelling Post duivenvereniging „De Luchtreiziger". BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Codenummer L". RENSWOUDE De bromfietser Van de G. uit Renswoude raakte dinsdag avond ter hoogte van café „De Hof door een overmatig gebruik van alco hol bezijden het fietspad waardoor hij over de kop sloeg. Van de G. moest met diverse verwondingen worden over gebracht naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal. LEERSUM De stand in de onder linge competitie van damclub VOP uit Leersum is als volgt: Senioren: J. Willemse 7-10, A. J. van de Klift 7-9, C. Schuilenburg 6-7, W. v.d. Broek 6-6, J. Meerbeek 4-5, D. K. Niessen 5-5, G. Leerdam 6-5, H. van Essen 5-4, E. Plantinga 3-3, J. Bijkerk 4-3, D. Verha gen 5-1, H. Wijmans 0-0. Jeugdcompetitie: V. Willemse 5-9, H. van Dijk 7-8, J. van Zoeren 7-7, B. Bloemendal 6-6, C. Dell 3-2, G. van Doorn 4-2, J. Schuilen burg 2-0. Het sneldammen tijdens het toernooi werd gewonnen door J. Meerbeek met 24 punten uit 13 wedstrijden. Tweede werd E. Plantinga met 22 punten en Cor Schuilenburg eindigde met 20 pun ten op de derde plaats. koop aan kunstmest komen door het slib dat achter blijft wanneer het wa ter wegstroomt. Overigens bezorgt de hoge waterstand in de meeste gevallen alleen maar overlast. VEENENDAAL De biljarters uit de biljartcompetitie in de Rijnstreek hebben de eerste competitiehelft afgesloten. De laatste wedstrijd in de hoofdklasse ging tussen de Ingense ploegen Ons Hoekje en Ons Genoegen. Ons Hoekje verloor dit duel met 26. Dit team miste daardoor de kans op één der bovenste plaatsen. 12 67 29 11 56 32 11 54 34 11 50 38 11 48 40 11 48 40 11 47 41 11 43 45 11 39 49 11 32 56 11 30 58 12 22 74 De stand luidt: Nationaal 1 (Wageningen) Gr. Laken 1 (Maurik) D.O.S. 1 (Ochten) D.O.H. 1 (V'daal) Ons Genoegen 1 (Ingen) Ons Hoekje (Ingen) Zeldenrust 1 (Eist) Terminus 1 (Wageningen) A.B.C. 1 (Maurik) Rijnstroom 1 (Wageningen) O.N.A. 1 (Opheusden) Nationaal 2 (Wageningen) In de Overgangsklasse heeft Zelden rust 2 zijn tWee uitgestelde wedstrijden gespeeld en deze leverden 10 punten op, waardoor het oprukte naar de 3de plaats. De eerste wedstrijd was tegen Recticel uit Kesteren (62) en de tweede ein digde in een gelijk spel tegen Roskam (44) uit Ommeren. Het Rhenense B.V.R. staat bovenaan en zal deze plaats in de tweede helft wel niet meer af staan. De stand na de eerste helft is hier: B.V.R. 1 (Rhenen) 9 61 11 O.N.A. 2 (Opheusden) 9 44 28 Zeldenrust 2 (Eist) 9 38 34 D.O.G. 1 (Veenendaal 9 37 35 Roskam 1 (Ommeren) 9 35 37 Recticel 1 (Kesteren) 9 36 37 Torenzicht 1 (Lienden) 9 30 42 D.V.J. 1 (Kesteren) 9 30 42 Ons Genoegen 2 (Ingen) 9 29 43 V.O.P. 1 (Opheusden) 9 21 51 In de eerste klasse heeft het Elster ADVERTENTIE Dat had u niet gedacht, maar waar is het: elke huisvrouw loopt elke dag heel wat kilometers, alleen al in haar huis. En net als zij boven is, natuurlijk wéér de bel. Ook éénmaal per week (als u weekabonnee van het dagblad De Vallei bent) van onze bezorger. Dét belletje kunt u althans voor komen als u „overschakelt naar kwartaal". Doe dat, want het is gemakkelijk, modern en prak tisch: dan wordt eens per 3 maan den een kwitantie aangeboden. Tenzij u 14 dagen voor het einde van het kwartaal gireert (gironr. 1321600). Het bespaart u incasso kosten. Maak het U zelf gemakkelijk Zeldenrust 3 een .kostbare voorsprong van 4 putrten op Groene Laken 2. On deraan een verwoede strijd tussen To renzicht 2 en Ons Genoegen 3, die met evenveel punten onderaan staan. Zeldenrust 3 (Eist) 9 49 23 Groene Laken 2 (Maurik) 9 45 27 O.D.I. 1 (Lienden) 9 39 33 De Zwaan 1 (Opheusden) 9 39 33 Terminus 2 (Wageningen) 9 39 33 Rijnstroom 2 (Wageningen) 9 38 34 Nationaal 3 (Wageningen) 9 29 43 A.B.C. 2 (Maurik) 9 28 44 Torenzicht 2 (Lienden) 9 27 45 Ons Genoegen 3 (Ingen) 9 27 45 In de 2de klasse staat Torenzicht 4 met een wedstrijd meer gespeeld boven aan. Het heeft al een voorsprong van 7 punten op O.N.A. 3. Torenzicht 4 (Lienden) 10 59 21 O.N.A. 3 (Opheusden) 9 48 24 Driesprong i (Tiel) 9 46 36 Schans 1 (Eek en Wiel) 9 40 32 Vogelenzang 1 (Echteld) 9 34 38 Torenzicht 3 (Lienden) 10 34 46 Ons Genoegen 4 (Ingen) 9 33 39 ABC 3 (Maurik) 9 30 42 Rijnstroom 3 (Wageningen) 9 26 46 Ons Hoekje 2 (Ingen) 9 17 55 EDE „Heden verschenen voor mij, ambtenaar van de burgerlijke stand Het jonge paar, dat in de trouwzaal van De Bergpoort het ja-woord liet klinken, werd gevormd door de Ben- nekomse mej. T. Rijksen en de Veenen- daalse heer K. Roelofsen. De grote verrassing voor de pasgehuwden kwam buiten op het bordes, na de plechtig heid. De nieuwe mevrouw Roelofsen werd hier een levende kalkoen aangeboden, naar een oude traditie. De schater lachende bruid was er toch niet happig op om de grote tegenspartelende vogel tegen haar smetteloze witte trouw japon te drukken. Onder toezicht van haar echtgenoot en de bruiloftsgasten en bekenden, heeft zij de kalkoen toen voorzichtig aan een touwtje laten wan delen. Het beest hoefde niet mee in de koets. De schenker heeft het zo lang voor het bruidspaar onder zijn hoede genomen. De laatste wedstrijd van de le helft in de 3de klasse bracht D.O.S. 2 zijn eerste zege op D.V.J. 2 uit Kesteren (62). Torenzicht 5 (Lienden) Groene Laken 3 (Maurik) Roskam 2 (Ommeren) O.D.I. 2 (Lienden) D.O.H. 2 (Veenendaal) B.V.R. 2 (Rhenen) Torenzicht 6 (Lienden) D.V.J. 2 (Kesteren) Zwaan 2 (Opheusden) D.O.S. 2 (Ochten) 10 51 29 9 44 28 9 42 30 9 41 31 9 37 35 9 37 35 10 34 46 9 30 42 9 28 44 9 24 48 dstand als 9 52 20 9 48 24 9 47 25 9 40 32 9 36 36 9 34 38 9 32 40 9 30 42 9 21 51 9 20 52 volgt: Ons Genoegen 5 (Ingen) Recticel 2 (Kesteren) Ons Hoekje 3 (Ingen) Schans 2 (Eek en Wiel) O.D.I. 3 (Lienden) Roskam 3 (Ommeren) Rijnstroom 4 (Wageningen) Driesprong 2 (Tiel) D.V.J. 3 (Kesteren) Torenzicht 7 (Lienden) Woensdagm iddag waren winkels open RHENEN Woensdagmiddag waren vele winkels in de Grebbestad geopend voor het publiek. Normaal zijn de za ken dicht op grond van de door de ge meenteraad destijds vastgestelde veror dening op de halvedagsluiting. waarin wordt bepaald, dat bepaalde branches op die middag gesloten moeten zijn. Waren de Rhenense winkeliers woensdagmiddag dan in overtreding? Volgens de voorzitter van de R.M.C., was dat niet het geval. „Het is al jaren zo, dat na een feest dag die sluiting op woensdagmiddag komt te vervallen, vertelde de heer Bovenschen'. „Ik zou niet weten, waar om dan juist in de week waarin een Tweede Kerstdag valt de zakenlieden op de woensdagmiddag gesloten moe ten zijn". Wij hebben de betreffende verorde ning er op nageslagen en daarin is wonderlijk genoeg die Tweede Kerst dag niet opgenomen. Wanneer in een week bijvoorbeeld Nieuws jaarsdag, Tweede Paasdag, He melvaartsdag of Tweede Pinksterdag vallen, dan is de in die week vallende woensdagmiddagsluiting niet van toe passing- Dat is ook het geval met een of andere nationale feestdag. Maar uit gerekend de woensdagmiddag in de week van Tweede Kerstdag wordt niet als uitzondering in de verordening op de halvedagsluiting genoemd. „Wij hebben er destijds op aange drongen" zegt de R.M.V.-voorzitter, „de de winkeliers op woensdagmiddag open moeten kunnen zijn, wanneer ze in een bepaalde week een dag hebben moeten missen. Ik begrijp niet dat d« Tweede Kerstdag hierop een uitzonde ring maakt. Ik zal informeren en blijkt dat die Tweede Kerstdag niet in de rij van feestdagen is opgenomen, dan zal mijn organisatie alsnog een verzoek richten tot de raad om deze lacune weg te nemen". RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen te Uwer kennis, dat zij ter gelegenheid van de jaarwisseling een receptie houden ten gemeentehuis op Nieuwjaarsdag van 16.30 tot 18.00 uur. Rhenen, 22 december 1967. Burgemeester en wethouders van Rhe nen, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosen thal. dagblad DE VALLEI Bel: tot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uur uur. Zaterdags 16.30—17.30

De Vallei | 1967 | | pagina 5