„Ik stop nog lang niet!" Henk Alberts bleef E.M.M. 40 jaar trouw Retuwse rijschoolhouder geeft al 20 iaar les Raad Lienden hespral begroting voor 1968 Nest verstoord; peertjes dood Huldiging op 5 januari Ds. Loosman beroepen i VUURWERK I AGENDA Brand in «rote proefboerderij 0 p E L CHEVROLET LEVERB0T? TIJD VOOR Gil doodt de leverbot Scheepvaart MIST u uw I Overschot aan boerenkool op Instuif-fuif Vereniging hooTflen scholen opgeheven BURGERLIJKE STAND BURGERLIJKE STAND LEERSUM V.A.B. KfRPESTEIN RHENEN 10550 11079 VRIJDAG 29 DECEMBER 1967 LEERSUM Op dinsdag 2 januari is het 40 jaar geleden dat Henk Al berts zich aanmeldde als lid van de muziekvereniging Eendracht Maakt Macht. „Voor die tijd was ik al een paar jaar lid geweest, maar omdat ik in Rotterdam ging werken moest ik helaas bedanken". In 1920 werd de muziekvereniging opgericht en tot op heden is Leersum zonder muziek on denkbaar. Het is niet zo'n grote ver eniging, maar wel een gezonde en ge zellige eenheid. Henk Alberts denkt er, ondanks zijn 70-jarige leeftijd nog niet over om er mee op te houden. „Zolang ik lopen kan, ga ik 's maandagsavonds naar de repetities". Hij is altijd op de repetitieavonden in de openbare school present. „Nee ik verzuim nooit, zelfs niet voor het mooi ste stuk op de t.v.". In het algemeen worden de repetitie avonden bij E.M.M. goed bezocht. Het is wel eens slechter geweest. De heer Alberts vindt dat de mensen te veel dingen aan hun hoofd hebben, en boven dien werd door overwerk nogal eens verzuimd. Toen onze vereniging pas bestond speelden we op zomeravonden altijd buiten. Ik ging voor het huis op de bank zitten oefenen, en al gauw kwa men andere muzikanten met hun in strument bij me zitten. Op het laatst moesten we hier mee ophouden, want het werd een grote oploop voor het huis. Toch leuk, vooral omdat de leden toen over meer tijd beschikten om sa men buiten de gebruikelijke repetitie- avond om, te repeteren". Henk Alberts is er niet erg over te spreken, dat zo weinig jongelui belang stelling voor de muziek hebben. „Ze houden meer van jazz en hoe dat an dere geschreeuw ook heet. Nee, geef mij maar een pittige mars. Ik zeg altijd tegen de nieuwe muzi kanten die voor het eerst tussen het or kest zitten: Blaas toch, man, al blaas je de boel in het honderd, dat geeft niet". Henk Alberts is nog een rasechte verenigingsman. Hij heeft veel voor zijn vereniging over. Thuis ligt zijn nieuwe instrument heus niet de hele week in de kast. Hij repeteert trouw om „in vorm te blijven". Hij bespeelt in zijn vereniging een waldhoorn, hoe wel hij vroeger meer instrumenten heeft bespeeld. Op vrijdag 5 januari zal Henk Al berts door zijn vereniging worden ge huldigd en dan zal het in hotel Vogele- sang niet aan belangstelling ontbreken. E.M.M. is trots op zulke leden en ze zou graag wat meer mensen heb ben, die, zoals Henk Alberts uit het goede verenigingshout gesneden zijn. mêm Heden, vrijdag VEENENDAAL Raadhuis 21 uur Trekking loterij „Laat es wat". Gebouw Klaaskaterstraat 19-22.30 uur: Tentoonstelling p.v. „De Luchtreizi ger". BIOSCOOP Luxor theater, Veenendaal, 19.30 uur „Codenummer L". Morgen, zaterdag VEENENDAAL Gebouw Klaas Katerstraat 14-22 uur Tentoonstelling p.v. „De Luchtreizi ger". LEERSUM De Weerwolf 19.30 uur R B-group „Future". BIOSCOOP Luxor theater, Veenendaal, 19.30 uur „Codenummer L". LEERSUM Vanochtend om zeven uur brak in Leersum brand uit op de proefboerderij „Schevichoven" van de veeartsenij kundige hogeschool te Utrecht Utrecht. Door snel ingrijpen van de brand weer uit Leersum kon groot onheil worden, voorkomen. De schade bleef be perkt tot het afbranden van een schuur Waaruit 500 kippen gered konden wor den. LEERSUM Geboren: Neeltje, d.v. A. G. Vlot en A. H. van Vendeloo, Zandweg 1 te Leersum; Steven Albert Matthijs, z.v. A. M. Webber en C- C. G. Koenen, Heulweg 1 te Leersum. Gehuwd: W. H .de Jeu en F. Nieu- wenhuis, Amsterdam Vestigingen: Dhr. K. J. de Winter, Peisenlaan 1 gekomen uit Amerongen; Mw. G. A. Antonides-Floor, Ginkelse- weg 17 gekomen uit Utrecht; Dhr. F. A. J- v. Dorst, Scherpenzeelseweg 43 gekomen uit Tiel; Dhr. M. Haddouch, Rijksstraatweg 4 gekomen uit Doorn Fam. W. G. H. van Hoogevest, Kon. Julianalaan 9 gekomen uit Utrecht; Me juffrouw H. W. Driegen, Hoogstraat 8 gekomen uit Assen. ADVERTENTIE Henk Alberts is al 70, maar blaast nog altijd dapper mee. VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE RHENEN. Geboren: Gijsje Wille- mina, d.v. J. Peters en A. van Setten; Teuntje, d.v. H. Aalberts en T. van Dorland (Veenendaal); José, z.v. J^ Martinez Gomez en D. de Lamo de La- mo (Veenendaal); Antonia Jacoba, d.v. J. Veenhof en W. Henzen (Eist); Ger- ritje, d.v. A. Hardeman en G. C. van den Broek (Veenendaal); Lambertus Hendrik, z.v. R. van Leeuwen en J. M. Huydink; Maria Tonia, d.v. G. van Laar en H. van Dijk; Christiaan, z.v. E. de Boer en A. Luning (Veenendaal); Jannigje, d.v. J. van Garderen en W. van den Brandhof; Aaltje Alberta, d.v. G. M. Roseboom en C. van de Geer; Hendrika, d.v. G. M. Roseboom en C. van de Geer; Matthea Johanna Marina, d.v. M. J. W. de Gier en W. van Mourik; Klazines, z.v. K. van Setten en C. v. Dijk Getrouwd: J. de Bode en G. J. van Daalen; H. Drost en H. M. M. I. Boel houwer; E. T. van Donselaar en M. P. C. Blij; J. Laros en N. Verwoerd; M. Mij waart en G. A. Coops; F. Boon- zaai jer en R. G. Hootsen; J. van Koo- ten en L. J. Baars; M. Jansen en A. M. B. Rijkse; F. J. Coumans en P. M. Sciaroni. Overleden: Jantje van de Pol, 76 jr., geh. gew. m. W. van Mourik (Rens- woude); Klaasje Hootsen, 57 jr., e.v. G. M. Weigraven (Veenendaal); Adria- nus Johannes van der Linden, 61 jr., e. v. M. A. Bakker. Elders overleden: te Wageningen: Cornelis Haalboom, 69 jr., e.v. E. Ver- weij; te Utrecht: Wouter Anthonie Hun- telerslag, 54 jr., e.v. R. G. van Dijk. INGEKOMEN PERSONEN: S. E. H. Filali, van Marokko; R. J. van Ee van Driebergen-Rijsenburg; A. van Kranenburg met gezin van Vee nendaal; P. D. Felder, met gezin van Amsterdam; J. M. van der Heijden, g/m Verwoerd, van Loosdrecht; G. G. van Engelenburg, g/m ter Maaten, van Veenendaal. VERTROKKEN PERSONEN: H. M. H. Said, naar Veenendaal; M. Hajji naar Veenendaal; M. M. Bemal- lam, naar Veenendaal; M. H. Moha- med, naar Veenendaal; H. C. J. van den Berg naar Scherpenzeel; A. A. Bachiri, naar Veenendaal; H. van den Berg met gezin naar Veenendaal; C. van den Berg g/m Leppers naar Vee nendaal. G. Vervat, g/m Koster, naar Scher penzeel; P. P. M. Snel, naar Wagenin gen; S. de Jong met gezin naar Vee nendaal; M. van Rotterdam g/m de Vries met gezin naar Den Helder; E. van Hunnik naar Sliedrecht; S. Drost, g/m van Hunnik naar Sliedrecht; R. Spinder g/m van Wijk naar Lienden. Zondag, 31 dec. 1967 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude kerk 9.30 uur: ds. Jongerden; 17.00 uur: ds. Wisger- hof. Julianakerk 9.30 uur: ds. Wisgerhof; 17.00 uur: ds. v. Assenbergh. Vredeskerk 9.00 en 10.30 uur: ds. Vroegindeweij; 17.00 uur: ds. Lange- rak. Sionskerk 9.30 uur: ds. v. Assenbergh; 17.00 uur: ds. Jongerden. Bejaardencentrum 9.30 uur: ds. Lan- gerak. Veeneind 15.00 uur: ds. v. Assenbergh. Dijkstraat 14.45 uur: ds. v. Viegen. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 uur ds. Nijeboer en 19.00 uur ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Oude kerk, 9.30 uur ds. IJtsma; 17.00 uur ds. Overduin. Petrakerk 9.30 uur: ds. Overduin; 17.00 uur ds. IJtsma. Geref. Kerk (OCB): 9.30 en 17.00 uur ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk 9.30 en 17.00 uur: ds. Langbroek. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Keu- ning. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 19.00 uur: mej. Jolles te Soest. R.-K. Kerk: Salvatorkerk 9.00 en 11.00 uur: H. Mis en 17.00 uur: Oudejaars- oefening. Willibrorduskerk 8.00 en 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssa menkomst en 19.30 uur: Verlossings samenkomst. AMERONGEN N. II. Kerk: 10.00 uur dr. J. van Noort; 18.30 uur: ds. G. Kaastra. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Hoorweg; 17.00 uur: ds. L. Zwaan. OVERBERG N. H. Kerk: 10.00 uur ds. G. Kaastra; 18.30 uur ds. C. van Viegen. Oud-Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. ACHTERBERG N. II. Kerk, 10.30 en 18.30 uur ds. J. v. d. Haar. ELST N. H. Kerk, 10.00 uur ds. LanghQut uit Bennekom; 18.00 uur ds. P. M. Breu- gem uit Barneveld. ADVERTENTIE lr\ herfst, winter en.voorjaar'66/'67 werden 250.000 runderen met G11 tabletten behandeld. In het seizoen '67/"68 zullen dat er meer dan een 1/2 miljoen zijn. Horen Uw dieren daar ook bij, of behoort U tot de achterblijvers? Uitsluitend verkrijgbaar bij Uw dierenarts. Gil Geref. Gem., 9.30 en 18.00 u.: leesdienst; SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.30 en 18.30 uur ds. K. J. Schaafsma van Utrecht. Geref. Gem. 10.00 en 18.30 uur de heer B. Roest. Ver. v. Vrjjz. Herv.: 19.15 uur ds. W. F. Monné uit IJsselstein. De dienst wordt gehouden in het Verenigingsgebouw te Woudenberg. Vrije Evang. Gem.: 10.30 uur evang. G. Dolman uit Utrecht. De dienst wordt gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. R.-K. Kerk: 8.30 uur H. Mis. De dienst wordt gehouden in het verenigingsge bouw aan de Molenweg. RHENEN Ned. Herv. Kerk, Cunerakerk, 9.00 uur ds. Van de Haar uit Achterberg; 10.30 uur ds. A. Westra; 18.30 uur ds. N. Kooreman. Bergschool, 9 uur ds. A. Westra. Geref. Kerk, 10 uur ds. L. C. Rietveld uit Wageningen; 17 uur drs. H. Steen- dam uit Wageningen. Geref. Gem. Synodaal: 9.30 ert 17.30 uur leesdienst. Geref. Gem. Nederland, 9.30 en 17.30 uur leesdienst; woensdag 3 januari a.s., 19.30 uur ds. Van Beek uit Opheusden. LEERSUM Ned. Herv. Kerk, 10 en 18.30 uur ds. G. F. Overgaauw. Geref. Kerk: 10 uur ds. L. Zwaan; 17.00 uur ds. L. Hoorweg. R.-K. Kerk, 10.15 uur H. Mis. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 18.30 uur ds. De Bie. Geref. Gem., 9.30 en 18.45 uur ds. Aan- geenbrug. Oud Geref. Gem. 9.30 en 15.00 uur: lees dienst. EDE Oud Geref. Gem., 10 en 15 uur ds. Van de Poel. KESTEREN Ned. Herv. Kerk, 9 uur ds. A. Muilwijk uit Opheusden; 18.30 uur ds. A. Ter louw uit Veenendaal. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk, 10 en 18.30 uur ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal, 10 en 18.30 ,uur leesdienst. Geref. Gem. Nederland, 10 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. Maandag 1 januari. Nieuwjaarsdag. Ned. Herv. Kerk, Julianakerk, 9.30 uur ds. Vroegindeweij. Vredeskerk, 9.30 uur ds. Wisgerhof. Ilerv. Gem. „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk, Oude kerk, 10 u. ds. IJtsma. Petrakerk, geen dienst. Geref. Kerk (OCB): geen dienst. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 uur ds. Langbroek. Pniëlkerk, 9.30 uur ds. Keuning. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 uur ds. Mallan. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 uur leesdienst. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 9.00 en 11.00 uur H. Mis. Willibrorduskerk, 8.00 en 10.00 uur H. Mis. AMERONGEN Geref. Kerk, 10.30 uur, Gemeenschappe lijke Nieuwjaarsdienst met Ned. Herv. Kerk; voorgangers ds. G. Lugtigheid en dr. G. Kaastra. Ned. Herv. Kerk: (zie Geref. Kerk, 10.30 uur). OVERBERG Ned. Herv. Kerk, 10 uur eerw. heer J. M. Meyer. ELST Ned. Herv. Kerk, 10 uur ds. Haring uit Nieuwland, i SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk, 10 uur ds. J. T. Ca zander. Geref. Kerk, 10 uur ds. J. Firet Sr. Geref. Gem., 10 uur de heer B. Roest. RHENEN Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur ds. A. Westra. Geref. Kerk, 10.30 uur ds. A. W. T. Nij^ihuis. EDERVEEN Oud Geref. Gem., 9.30 uur leesdienst; donderdag 4 januari a.s., 19.30 uur: ds. Kamp uit Utrecht. EDE Oud Geref. Gem., 10 uur ds. Van de Poel. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk, 10 uur ds. J. v. d. Haar. LEERSUM Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds. G. F. Over gaauw. Geref. Kerk, 10 uur ds. L. Zwaar,. R.-K. Kerk, 10.15 en 19 uur H. Mis. VEENENDAAL In de aanstaande vacature van ds. J. van Enk is door de Gereformeerde Kerk een beroep uitge bracht op ds. L. Loosman te Scheve- ningen. Ds. Loosman heeft bedankt voor een beroep naar Nyverdal. RHENEN Sinds gisteravond is het water in de Rijn gaan zak ken. De rivier was op verschillende plaatsen huiten haar oevers getre den als gevolg van de dooi op de Bovenrijn in Zuid-Duitsland en Zwitserland en de overvloedige re genval. Even leek het erop, dat er een zelfde situatie z.ou ontslaan als twee jaar geleden toen de uiter waarden blank stonden en het wa ter ver over de zomerdijken kwam. Schipper Cor van de Heuvel uit Rotterdam, wiens Rijnaak vanaf de Kerstdagen een ligplaats heeft geko zen nabij hotel De Stichtse Oever, vertelde gisteren dat het wassende water de scheepvaart geen bijzon dere moeilijkheden oplevert. „Bij hoog water is het zelfs beter varen, met uitzondering van 's nachts want dan kan het gevaarlijk zijn. De kribben staan onder water en je moet dan maar afgaan op je locale kennis...." Het Ingense veer ondervond wel hinder van het wassende water. De met motorkracht aangedreven gier- pont werd Tweede Kerstdag uit de vaart genomen en heeft tot op heden geen dienst gedaan. Personeel van de Provinciale Waterstaat heeft inmid dels een begin gemaakt met het ver hogen van de veerstoepen. Als dit karwei geklaard is, zal de pont als het water opnieuw gaat wassen, niet op non-actief hoeven te worden ge steld. Het veer, dat de verbinding onder houdt tussen Amerongen en Eek en Wiel, heeft nog geen moeilijkheden ondervonden van de hoge water stand. De was van het water heeft zich nogal onverwacht voorgedaan. „Zo vroeg hebben we het nog niet vaak meegemaakt", zei mevrouw Loes van Essen van hotel De Sticht- OPHEUSDEN Vandaag is het pre cies 20 jaar geleden, dat de heer H. J. van de Garde in Opheusden de eerste Betuwse autorijschool begon. Een enigszins bijzonder jubileum aan gezien nog weinig rijscholen in ons land een zo lange levensduur genieten. „Eigenlijk heeft mijn broer me 20 jaar ADVERTENTIE dagblad DE VALLEI? Bel: Lot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uur uur. Zaterdags 16.30—17.30 LIENDEN De voltallige gemeen teraad onder presidium van burge meester J. C. Hoftijzer heeft zich don derdagmiddag een paar uur bezig ge houden met de behandeling van de ge meentebegroting 1968. De burgemees ter opende deze laatste vergadering van dit jaar met een vrij uitvoerige opsomming van hetgeen in het afgelo pen jaar tot stand kwam. In 1968 zullen «zeker subsidieverzoe ken voor restauratie van de Herv. ker ken Ingen en Ommeren de raad berei ken. De muziekschool Kesteren komt voor deze gemeente onvoldoende uit de verf. De plaatselijke korpsen hebben er geen nut van en ook klassikaal is er geen aanpak. Het toevloeien van kinde ren naar deze school voor particuliere lessen^ verdient de steun der gemeente, maar niet in die financiële mate als nu het geval is. Particulieren, die het zelf kunnen betalen behoeven geen steun van de gemeente. Op een adres van de oudercommis sie der openbare lagere scholen ^n de hoofden dier scholen, besloot de raad tot instelling van een schoolraad. Het vroegere besluit tot instelling van een ouderraad werd ingetrokken. De burgemeester vertelde, dat B. en W. stappen ondernemen om te komen tot de bouw van 3 scholen: een nieuwe openbare lagere school en een openba re kleuterschool in Ingen en een bijzon dere kleuterschool in Lienden. Er zijn al contacten gelegd. De schóól-inspec ties staan achter de plannen. Hij vroeg de raad een principebesluit tot goed keuring der plannen. De school in Ingen zal dan verdwijnen, waardoor de fraaie Hervormde kerk beter tot haar recht komt. De raad zegde medewerking toe. De heer Verkruijl wees er op, dat Ingen zich dient te realiseren, dat, als er een nieuwe openbare school komt, men dan later niet moet komen met plannen van een christelijke school. Als er in Ingen iets van die aard leeft, laat men dan meteen met de plannen komen,dan kan er rekening mee gehouden worden. De burgemeester wéte op de finan ciële gelijkstelling van dfbenbaar en bij zonder onderwijs. Als plannen aan de wet voldoen, zullen ze moeten worden toegestaan. De heer Ruiterkamp (Prot. Chr.) zei dat in Ingen de wens leeft één school te houden, hoewel er wel een groepje zou kunnen komen om een bij zondere school. Persoonlijk is hij voor stander van bijzonder onderwijs, maar hij $ou dit voor Ingen niet verlangen. Het zou een verslechtering van het on derwijs zijn. De bevolking zou met een nieuwe school blij zijn en de kerkvoog dij bijzonder blij, als de oude school verdween. De gemeenterekening 1965 werd voor lopig vastgesteld met een batig slot van de gewone dienst van ruim 25 mille. geleden op het idee gebracht. Ik was samen met hem al ruim 13 jaar bakker geweest, maar voor autorijden en alles wat reed had ik altijd een zwak", ver telde de 48-jarige jubilaris. Op 29 december 1947 startte dé heer Van de Garde in een Ford van 1937 met zijn eerste kandidaat. Precies een jaar later behaalde de Opheusdense in structeur het diploma en al spoedig ging de begeerte, naar een rijbewijs zich voor de heer Van de Garde omzet ten in een druk bezette dagtaak. „In die 20 jaar is er enorm veel ver anderd, zowel voor de kandidaten als de rijschoolhouders. Het verkeer nam schrikwekkend toe, waardoor de eisen aan de examens scherper gesteld moe sten worden. Hierdoor werd ook de op leiding moeilijker en langduriger. Vroe ger had de gemiddelde kandidaat slechts tien lessen nodig, terwijl dit te genwoordig ruim 25 bedraagt. De heer Van de Garde heeft in die 20 jaar 16 auto's versleten, die tezamen ruim 1.600.000 kilometer aflegden, hetgeen neerkomt op 40 maal rond de aarde. De autorijschool heeft de heer Van de Garde een speciale hobby opgeleverd. In een paar oude schoenendozen toont hij de pasfoto's van alle kandidaten, die dank zij zijn lessen het rijbewijs be haalden. „Ik heb ze allemaal nog van de eerste tot de laatste". ADVERTENTIE BRABER'S Drogisterij en Parfumerie Schrijverspark 75 - Veenendaal.: RHENEN. Veel meisjes en jon gens, die zich aanvankelijk wel hadden aangemeld om de boerenkoolfuif in de Instuif mee te maken, lieten gister avond op het allerlaatste moment ver stek gaan. Het gevolg was dat er te veel boerenkool was klaar gemaakt. De heer B. Both, die de jeugd toe sprak aan het begin van de avond sprak hierover zijn teleurstelling uit. Tochnam dat niet weg, dat degenen die wel waren gekomen, bijzonder veel plezier hebben beléefd. Er waren bo vendien wat meer prijzen te winnen met het bingo-spel dat na het etentje werd .gehouden. Er was veel werk gemaakt, de zaal was sfeervol versierd en de tafels wa ren gezellig gedekt. RHENEN In het bijna ten einde zijnde jaar 1967 is in Ouwehands Die renpark weer veel lief en leed gedeeld. Gelukkig meer lief dan leed, hoewel de laatste uren van het Oudejaar de stem ming in hoofdzaak in mineur was. In mineur om de plotselinge dood van twee in het park geboren jonge ijsbeer- tjes, die intussen al ongeveer vijfen veertig dagen oud waren, maar waar van op zondagmiddag alle levensgees ten waren geweken. De directie had om deze zeldzame ge boorte het grootste stilzwijgen bewaard. Slechts een paar mensen waren op de hoogte. Men had zelfs de berenrots af gesloten en een hangslot op de buiten deur bevestigd om de berenmoeder met haar kroost de zo geboden rust en stil te te bezorgen. Vijf jaar geleden had men ervaren, dat bij het minste of ge ringste lawaai een nest met ijsbeertjes overstuur kan gaan. Ook toen was het een teer bezit, maar desondanks werd er veel publiciteit aan gegeven en op het park werd uitbundig feest gevierd. Men wilde nu van dit alles niets we ten. Des te groter was de teleurstelling om de dood van de tweeling, toen bleek, dat tot nog toe onbekenden de deur van de berenrits hebben geforceerd, kenne lijk binnen zijn geweest, de berin met dit bezoek de stuipen op het lijf hebben gejaagd en daardoor het nest hebben verstoord. Een onderzoek naar de da- der(s) heeft nog niets opgeleverd. De berin zat zondagmiddag bovenop de iglo, waarin zij de jongen ter we reld heeft gebracht. Ze at niet, was erg schuw en bovendien agressief. Een dag later had zij het eerste jong naar bui ten gesleept. Het was al aan het begin van de groeiperiode. De moeder is en kele jaren geleden door tussenkomst van de Noorse regering in het park van de heer Ouwehand aangekomen. Het waren haar eerste jongen DEN HAAG De „Vereniging van hoofden van scholen" is opgeheven. In de algemene ledenvergadering, die gis teren in Den Haag is gehouden, is hier toe besloten. Daarmee is 'n splijtzwam in de kringen van hoofden van scholen van het openbaar onderwijs verdwe nen. Leden van de vereniging zullen wor den benoemd in bestuursfuncties van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP). De 338 leden van de „Vereniging van hoofden van scho len" zullen thans kunnen worden opge nomen in de functiegroep hoofden van scholen van de ABOP. Met de opheffing van de vereniging is een vete bijgelegd, die gedurende zestien jaren twee groeperingen ge scheiden heeft gehouden. MAASTRICHT De Stichting we tenschappelijk onderwijs in Limburg is gisteren eigenaar geworden van een 43 hectaren groot terrein voor de eventue le bouw van 'n universiteit nabij Maas tricht.

De Vallei | 1967 | | pagina 5