Nieuw bad Raadhuis kwam er V- iirijuKiii n r 11 in li I juji 11'» mmjMmmmmmi. Het champagneglas werd lang niet bij alle gebeurte nissen geheven die in 1967 plaats vonden. Wel en wee wisselden elkaar af met dezelfde regelmaat als de uren van het oude jaar verstreken. Er zouden tientallen krantenpagina9s nodig zijn om alles van 1967 nog eens in woord en beeld op te rakelen. Vandaar de greep die we gedaan hebben in ons archief om nog even stil te staan bij het oude jaar. „Werk in uitvoering99 blijft er ongetwijfeld ook in 1968 en we hopen dat dit met veel geluk en voorspoed gepaard zal gaan. WEL ETS WEE IN HET JAAR 1967 In het plan „Molenbrug" waar nog geen steen op de andere stond toen 1967 zijn intrede deed werden goede vorderingen gemaakt. In de laatste maand van dit jaar konden de eerste modelwoningen „den volcke" worden getoond. De imkers uit alle delen van het land waren weer goed vertegenwoordigd op de jaarlijkse Veenendaalse bijen- markt. De levendige handel in korven en volken was voor de ingewijden in de imkerij een aanwijzing dat het weer bergopwaarts gaat met deze liefhebberij. Eist werd begin april van dit jaar opgeschrikt door de gruwelijke moord op de bejaarde alleenwonende Goossen van Piggelen. Een algemeen bekend en geacht in gezetene van Veenendaal, notaris P. W. Maris, droeg zijn notariaat in het afgelopen jaar over aan de heer J. Hage. Het in gebruik nemen van een nieuwe telefooncentrale in Veenendaal be tekende vooral kort daarna nog geen verbetering voor het lokale en inter lokale telefoonverkeer. Het nieuwe instructiebad kwam even eens gereed in 1967. Getuige de wacht lijst die er al voor de opening van het bad moest worden aangelegd voorziet het bad in een grote behoefte. DE GEBEURTENIS van 1967 op het gemeentelijk vlak was het in ge bruik nemen van het nieuwe raad huis te Veenendaal. Hiermee kwam een einde aan een sinds jaren be staande gebrekkige huisvesting van de gemeentelijke diensten. Al werd hier en daar wel wat kritiek ge hoord op de strakke uitvoering in glas en beton, het gebouw heeft inmiddels wel bewezen, dat er effi ciënter gewerkt kan worden dan in „de kennels" waarin de ambtenaren voordien waren gehuisvest. De Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. Graaff van Lynden van Sandenburg verrichtte in het bijzijn van talrijke genodigden de opening van het nieuwe huis van de gemeente. Met name voor de werkgelegenheid in Renswoude was van belang dat de firma Verboom aan de Rijksstraatweg een geheel nieuw fabriekscomplex in gebruik nam. In Scherpenzeel legde oud-wethouder de heer B. Valkenburg de eerste steen voor het nieuwe bejaardencentrum, dat naar verwacht medio volgend jaar kan worden betrokken. si«m

De Vallei | 1967 | | pagina 18