1967 in Vallei en Betuwe m V"- Nieuw pont veer bij Eist EEN OUD BEROEP IN NIEUWE UNIFORMERING Veelbesproken duo vertrok Van bijzonder groot belang voor de huisvesting van enige tientallen be jaarden uit Resteren en wijde om geving was de ingebruikneming van het nieuwe bejaardencentrum „Het Anker". Zowel binnen het bestuur als bij de bewoners deden zich hierna moeilijkheden voor ten aanzien van de plaats van een televisietoestel als recreatie-object voor de bewoners. Een en ander is er mede het gevolg van dat het bejaardencentrum nog steeds niet aan de stichting is over gedragen. In het kader van de kanalisering van de Rijn werd bij Amerongen de nieuwe bogenstuw in gebruik genomen. Veel vrije boeren uit Ederveen en om geving waren in maart naar de boer derij van de heer Evers getrokken om een gerechtelijke verkoping te boycot ten. In Resteren werd een begin gemaakt met de bouw van een nieuw politie bureau. Het brandweerkorps in Achterberg vierde half mei het veertigjarig bestaan. Ter gelegenheid van deze gebeurtenis kreeg het korps nieuwe uniformen. A Ouderling A. Rok in Eist heeft in het nieuwe jaar het uitzicht dat zijn taak aanmerkelijk wordt verlicht door de komst van ds. J. Malenstein. Geduren de 31/2 jaar had de heer Rok de dage lijkse leiding van de hervormde kerk in Eist. Resteren zag in het afgelopen jaar twee veelbesproken figuren vertrek ken. De eerste was de heer M. de Zeeuw, raadslid voor de S.G.P., die tijdens de gemeenteraadsvergaderin gen nog wel eens voor opschudding zorgde en vervolgens ds. C. v. d. Berg, die een beroep aannam naar Noordhorn-Niezijl. De stuwen in de Rijn mogen dan een zegen zijn voor het gewone scheep vaartverkeer, voor de pontveerbazen die zich tot dusver nog bedienden van een gierpont vergt het een aanzien lijke investering. De heer F. H. Spies te Ingen was dan ook min of meer verplicht een motorpont in de vaart te brengen met een aanzienlijk grotere capaciteit dan de oude pont A De eerste bewoners van het nieuwe bejaardencentrum „De Tollenkamp" betrokken al in december van 1966 het nieuwe tehuis aan de Nieuwe Veenendaalseweg te Rhenen. In de eerste maand van het nieuwe jaar werden alle kamers bezet, ruim ander half jaar nadat de eerste spade voor het bejaardencentrum in de grond ging. De chr. kleuterschool te Overberg had het naambord van de nieuwe school gauw klaar toen bekend werd dat 'prins Willem Alexander was geboren. Eind van dit jaar kwamen besprekin gen op gang tussen het gemeente bestuur van Resteren en 'tal van ver enigingen over de bestemming van het oude herenhuis „Da Snellenburg" als jeugdcentrum. In Leersum nam de beatclub „De Weerwolf" bezit van de oude boerderij „De Hof" die mede dank zij een forse gemeentelijke subsidie drastisch werd ge moderniseerd. Verschillende ge organisaties verhieven medio dit jaar hun stem tegen het plan van de Ned. Spoorwegen de Betuwespoorlijn voor het personenvervoer op te heffen.

De Vallei | 1967 | | pagina 19