Volleybal-vuurwerk in finales van geslaagd kersttoernooi Veenendaalse scholen grossierden in bekers Mevr. Broertjes breit dekens voor daklozen In Resteren: CITO. EN OPENBARE PLO KOMEN ONDER EEN DAK Resteren nu zeker van dorpshuis Winnend lot no 468379 Uit restjes wol Produktie gaat naar Frankrijk San balm Weekagenda Arnhem Veel schade bij botsing AGENDA Triomfen VHMO-groep Passen Dorp Van de Meg af in de sloot Jaarfeest 1 of 13 belletjes Betaal per kwartaal NAGEKOMEN PREDIKBEURT RUWE HANDEN] MIST u uw Bel: 10550 11079 Pagina 3 ZATERDAG 30 DECEMBER 1967 V EENENDA AL Het Kerstvolleybaltoernooi 1967, de monsterproduktie van regisseurs Buys en Van Asselt, is gisteren afgesloten niet een stortbui van spannende matches. De acht zalen waren vooral bij de verschillende fi nales weer gevuld tot aan de nok en trilden op hun grondvesten. Om acht uur reikte burgemeester Hazenberg in Eltheto de bekers uit aan de winnaars uit de VHMO-groep, terwijl de wethouder van sportzaken, de heer C. N. van Kuyk, dat een uur eerder reeds had gedaan aan de hoogst geklas- seerden uit de Ulo-groep in de Koningin Julianaschool VEENENDAAL In het bijzijn van burgemeester mr, dr. J. Hazenberg en de wethouder van Sportzaken de heer C. N: van Kujjk had gisteravond in het raadhuis de trekking van de verloting plaats die in de weken voorafgaande aan St. Nieolaas werd gehouden ten ba te van de actie ..Laat es wat voor het grote bad". Zowel de winkeliersvereni ging „Handel en Nijverheid" als de win keliersvereniging „Zuid" had bjj de uitgifte van de loten hun medewerking verleend. De trekking van de verloting die werd verricht door notaris J. Hage had het volgende resultaat: le prijs een perso nenauto no. 468379; 2e prijs 721761; 3e prijs 310089; 4e prijs 719384; 5e prijs 750091; 6e prijs 727548; 7e prijs 961621; 8e prijs 548356; 9e prijs 458710; 10e prijs 646630; 11e prijs 336101. Burgemeester Hazenberg deelde na afloop van de trekking mee, dat van het oorspronkelijke bedrag van f 60.000,— dat door de bevolking moet worden op gebracht nu nog f 25.000,resteert. „We willen graag een bad in Veenen- daal, maar ook een bad zonder schuld", aldus burgemeester Hazenberg, die ove rigens veel vertrouwen had in het actie comité wat betreft het bijeenbrengen van het resterende bedrag van f 25.000. De resultaten van de trekking werd aangehoord door honderden mensen die via een geluidsinstallatie van de win nende nummers op de hoogte werden gesteld. RENSWOUDE Drie auto's werden beschadigd en een chauffeur werd licht gewond bij een kettingbotsing die vrij dagmorgen op de Dorpsètraat in Rens- woude plaats vond. Het ongeluk gebeur de doordat de bestuurder van een per sonenauto afkomstig uit Amerongen niet tijdig kon stoppen voor een voor hem rijdende luxe auto bestuurd door de heer E. uit Renswoude die op zijn beurt moest stoppen voor een gepar keerde bestelwagen. Een van de auto's wer<d zo zwaar beschadigd, dat er een kraanwagen aan te pas moest komen om het zwaar gehavende vehikel weg te slepen. Heden, zaterdag VEENENDAAL Gebouw Klaas Katerstraat tot 22 uur: Tentoonstelling p.v. ,De Luchtreiziger' BIOSCOOP Luxor Theater .Veenendaal 19.30 uur: „Codenummer L". LEERSUM De Weerwolf 19.30 uur: R B-group „Future". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal. 15 uur: .Codenummer L'. (I.v.m. Oudjaar geen avondvoorstelling). Overmorgen, maandag VEENENDAAL Raadhuis 11.30-13.00 uur: Nieuwjaars receptie burgemeester en mevrouw Hazenberg-de Jonge. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 15 en 19.30 u.: „Elvis a go-go". RHENEN Stadhuis 16.30-18 uur: Nieuwjaarsrecep tie. LEERSUM Weerwolf 14 u.: Discobal; 19.30 u. „Ma- kin". 213 teams zijn weer opgetreden in het volleybalcircus, dat vrijwel doorlopend massaal werd bezocht. Op het negen tiende achtereenvolgende toernooi heeft pok dit jaar het doorgaans hippe publiek een hoofdrol gespeeld en het heeft door zijn rumoerige en fantasierijke aanmoe digingsrepertoire weer de geweldige sfeer geschapen, die dit sportfestijn zo aantrekkelijk maakt. In de groep van het middelbaar on derwijs behaalde het Christelijk Lyceum Veenendaal donderdag drie bekers. Het Lyceum Arnhem-Oost sleepte zes eerste prijzen in 'de wacht. In de Ulo-groepen waren de Veenen- daalse scholen op de eerste wedstrijddag zeer succesvol. Bij de jongens B won de derde uitgave van de Koningin Ju lianaschool de wisselbeker. Vier teams van de Kon. Julianaschool wonnen een eerste prijs, de Talma- school werd donderdag één maal eerste en de Ichtus-ulo zegevierde in twee poules. Gisteren vierden de Veenendaal- se scholen in beide groepen weer vele triomfen. In de Ulo-groep legden de meisjes A, evenals vorig jaar, weer beslag op de wisselbeker door in de eindstrijd de Ichtus-Ulo en de Chr. Ulo Barneveld te verslaan. In de meisjes B-groep won team 2 van de Chr. Ulo-Barneveld de beker. De drie hoogstgeklasseerde teams in deze poules waren: Meisjes B 1: 1. Kon. Juliana 2 Veenendaal 2. Pallas Athene 1 Ede 3. Openbare ulo Rhenen 3 Meisjes B 2: D Chr. uló Lunteren 2 2. Kon. Juliana Veenendaal 3 3. Minerva Ede 1 Meisjes B 3: 1. Chr. ulo Barneveld 2 2. Openb. ulo Rhenen 2 3. Openb. ulo Doorn 2 De eindstanden in de jongenspoules waren als volgt: BI: 1. Kon. Juliana Veenendaal 3 i 2. Chr. ulo Bennekom 3 3. Talma Veenendaal 2 B 2: 1. Kon. Juliana Veenendaal 4 2. Ichtus Veenendaal 6 3. Pallas Athene Ede 4 B 3: 1. Kon. Juliana Veenendaal 5 2. Talma Veenendaal 1 3. Chr. ulo Barneveld 3 B 4: 1. Talma Veenendaal 3 2. Minerva Ede 2 3. Kon. Juliana Veenendaal 6 B 5: 1. Ichtus Veenendaal 3 2. Chr. ulo Bitterstr. Ede 2 3. Talma Veenendaal 4 B 6: 1. Ichtus Veenendaal 4 2. Kon. Wilh. Wageningen 3 3. RK Padberg Ede 2 B 7: 1. Alfr. Nobel Wageningen 2 2. Ichtus Veenendaal 5 3. Openb. ulo Rhenen 7 B 8: 1. Pallas Athene Ede 2 2. Chr. ulo Doorn 2 3. Chr. ulo Eist 2 De uitslagen van vrijdag luidden: Meisjes A 1: 1. Kon. Juliana Veenendaal 2. Chr. ulo Doorn 3. Alfred Nobelschool Wageningen Meisjes A 2: 1. Ichtus ulo Veenendaal 2. Heemstraschool Driebergen 3. Chr. ulo Lunteren Meisjes A 3: 1. Chr. ulo Barneveld 2. Heemstraschool Driebergen 3. Openb. ulo Rhenen Bij de jongens A werd de Chr. ulo uit Barneveld bekerwinnaar. De Veenen- daalse scholen eindigden in drie poules op de eerste plaats, n.l. Kon. Juliana school I in poule AI; de Ichtus-ulo in Een spelmoment uit het duel tussen de meisjes uit Doorn en Lunteren in de ulo-groep. poule A III en Ichtus-ulo II in poule A IV. De Rhenense Bergschool eindigde in poule A VI op de eerste plaats. De Openbare ulo-school Rhenen kwam in groep A V niet verder dan een tweede plaats. In de VHMO-groep werd het een complete Veenendaalse aangelegenheid. Zowel bij de meisjes als bij de jongens kwamen alle bekers terecht bij het Christelijk Lyceum te Veenendaal. Bij de jongens kwam voor het eerst het Marnix-college uit Ede niet uit in de finale. De zeer sterke ploeg van het CLV Veenendaal won voor de vijfde maal achtereen de wisselbeker, waardoor de ze trofee eigendom werd van dit team. In een uitermate spannende finale ver sloeg de Veenendaalse formatie het Christelijke-streeklyceum uit Ede. De uitslagen: Jongens A 1 X: 1. CSLE 2. Marnix-college 1 Ede Jongens A 1 Y: 1. Lyceum Veenendaal 2. Lyceum 1 Wageningen Jongens A 2: 1. Marnix 2 Ede 2. Lyceum 2 Wageningen Jongens A 3: 1. Lyceum Arnhem Oost 2 2. Lyceum 2 Veenendaal Jongens A 8: 1. CSLE 5 2. Revius 4 Doorn 3. UTS 7, Veenendaal Jongens A 9: 1. Revius 5, Doorn 2. Lyceum Arnhem Oost 8 3. Lyceum Arnhem Oost 7 Meisjes A 2: 1. Revius 2, Doom 2. Lyceum Arnhem Oost 2 3. Marnix 2, Ede Meisjes A 3: 1. Lyceum Arnhem Oost 3 2. Revius 3, Doorn Jongens B 2: 1. Lyceum 7, Veenendaal 2. Lyceum 6, Veenendaal 3. Marnix 6, Ede Jongens B 7: 1. Revius 8, Doorn 2. Lyceum 11, Veenendaal Jongens B 8: 1. Revius 9, Doorn 2. Lyceum Arnhem Oost 18 Omdat burgemeester Hazenberg we gens zjjn pensionering volgend jaar niet meer in die functie de prijzen kan uit reiken werd hem als aandenken aan het kerstvolleybaltoernooi een zilveren klei nood met inscriptie overhandigd. Vee- nendaals eerste burger was bijzonder verrast door deze geste. Nog blyer was hjj met de constatering dat de wedstrij den ook dit jaar weer een bijzonder sportief verloop hebben gehad. De heer Buys, leider van de wedstrij den in de VHMO-groep besloot het toer nooi met een dankwoord aan alle deel nemers voor hun sportieve inzet. Niet in de laatste plaats was hij blij dat de diverse teams ieder jaar weer naar Vee nendaal komen om aan dit toernooi deel te nemen. De eerste uitgave van de jongensaf deling van Lyceum Arnhem-West was kansloos tegen de CLV-formatie, waarin enkele sterke spelers opereer den. ADVERTENTIE Wie is beweeglijker dan de vrouw des huizes? Zij holt in haar huis van kamer naar keuken, van boven naar beneden, van voor naar ach ter en omgekeerd, tientallen keren per dag. En dan die bel! Verminder althans dat gedraaf naar de voordeur. Betaal uw abon nementsgeld op het dagblad De Vallei voortaan per kwartaal in plaats van per week of maand. En als u een giro-rekening hebt, machtig ons dan het abonnements geld (ƒ11,55 per kwartaal) daar van automatisch af te schrijven. Een desbetreffend machtigingsfor mulier zenden wij u op aanvraag gaarne toe. Maak het U zelf gemakkelijk Veenendaal. Predikbeurt Geref. Gem. (syn.). Nieuwsjaarsdag 14.30 uur: ds. Schipaanboord uit Apeldoorn. VEENENDAAL Als ik wol heb. dun ben ik blij. want dut breien is een echte tijdpassering en anders doe ik toch niks". Aldus mevrouw Broertjes, een van de be woners van het bejaardencentrum ..De Engelenburgh"Dat breien is voor een wat oudere dame in feite niet zo bijzonder, want alle oma's" plegen te breien. Het verschil echter met die andere oudere dames en mevrouw Broertjes is. dat laatsge- noemde geen kleren of kleertjes breit, maar dekens. Zij breit ze reeds enkele jaren voor het ..Albert Schweitzer dorp" in Frankrijk een gemeenschap voor daklozen on der E runs-Nederlandse leiding. Reeds meer dun 15 dekens zijn naar Frankrijk verzonden en als me vrouw Broertjes wol genoeg heeft komen er zes per jaar bij. „Het breien gaat niet zo snel", vertelt ze. „want het gebeurt hele maal van restjes. Ik kan er natuur lijk geen wol voor kopen, want dat komt veel te duur en omdat ik ei genlijk altijd te weinig wol heb, moet ik er heel zuinig mee zijn". Ze is er zuinig mee. Elke deken be staat uit bijna 120 lapjes, maar sommig lapjes zijn gebreid met vijf of zes verschillende soorten wol, allemaal restjes, die op die manier nog goed dienst doen. Voor haar werk kan mevrouw Broertjes alle soorten wol gebruiken: „Als de wol niet zo erg dik is, neem ik gewoon een dubbele draad", legt ze uit. De lapjes, waaruit de dekens vervaar digd worden vertonen grote ver schillen in patroon. Sommige zijn effen, maar met een patroontje ge breid, andere helemaal effen, weer andere met een anders gekleurd figuurtje en ga maar door. Men kan haast geen variatie meer bedenken, of de breister heeft het al gebruikt. Als alle 120 lapjes af zijn „Ik brei er altijd een paar over, want dan heb ik keus" wordt de tafel uitgetrokken en begint het passen en meten. Mevrouw Broertjes stelt er zich niet tevreden"*fneei dé lapjes zo maar aan elkaar te naaien, doch er moet een verantwoord geheel ge maakt worden. Na het passen en meten wordt het geheel vrijwel onzichtbaar aaneengenaaid en dan nog eens nauwkeurig bekeken. Soms komen dan die extra lapjes goed van pas. „Als er ergens een lapje in zit, dat me bij nader inzien niet zo aanstaat, zet ik er weer een ander tussen, net zo lang, totdat ik helemaal tevreden ben". Het resul- taat van haar werk mag gezien worden. Als de deken klaar is wordt er 'n briefkaartje geschreven naar mej. Zwolsman, onderwijzeres aan de Koningin Julianaschool. Die is enke le malen de gast geweest van de heer Guy Barthlémy en mevrouw Greetje Barthlémy-van de Kreek. Dat (artsen) echtpaar heeft elkaar leren kennen in Lambarene, in het 1 zlekérthuis van de bekendé zendings arts, wijlen dr, Albert *£hweitzer. a Terug in Europa voelden ze zich geroepen iets voor de medemens te gaan doen. Het werd het Albert Schweitzerdorp in Frankrijk, waar ze op het terrein van een oud kas teel een geheel dorp opgebouwd hebben voor allerlei soorten men sen die geen thuis meer hebben. De beide artsen werken daar tussen mensen van allerlei nationaliteiten, .met vrijwel altijd de handicap dat er te weinig geld is om dat werk te doen. Mej. Zwolsman, die dit alles gezien heeft is dan ook een beetje contact persoon voor de instelling van de Barthlémy's en Veenendaal en de (zeer) wijde omgeving. Zij zorgt al tijd, dat de dekens van mevrouw Broertjes op de plaats van bestem ming komen. „Ik hoop, dat er nog mensen zijn, die mij restjes wol willen sturen, want dan kan ik doorgaan", zegt mevrouw Broertjes. Wie nog wat wolresten op zolder heeft kan dat kwijt in het bejaardencentrum (bij de receptie eventueel) of bij mej. Zwolsman, telefoon 11513, die wel zorgt, dat het te bestemder plaatse komt. ADVERTENTIE HANDCREME uw handen vragen erom KESTEREN De gemeenteraad van Kesteren heeït gisteravond met alge mene stemmen besloten over te gaan tot verwezenlijking van een gemeenschap pelijke Ulo-scholen is grond gereserveerd ten zuiden van de Rijnbandijk aan scholen zijn thans ondergebracht in houten noodschoten. Voor de gemeenschap pelijke Ulo-scholen is grond gereserveerd ten zuiden van de Rijnbanddijk aan de Nedereindsestraat. „Wij hebben overleg gepleegd met de verschillende instanties en iedereen toonde zich een voorstander van de plannen. De bijzondere en openbare Ulo zullen na realisering van de bouw gebruik kunnen maken van gemeen schappelijke vaklokalen, die door de gecombineerde bouw van een betere outillage kunnen worden voorzien," al dus burgemeester Pott in zijn toelich ting op het raadsvoorstel. Hij merkte echter wel op, dat het gereedkomen van dit project nog wel enige jaren op zich zal laten wachten. Alle raadsfrac ties betuigden hun enthousiasme met het plan dat een aanzienlijke kostenbe sparing inhoudt. Heel wat minder .eensluidend waren de opvattingen van de raad over het verzoek van het Humanistisch Verbond en de Centrale voor Katholieke Militai re Tehuizen om toekenning van een subsidie van vijftig gulden ten bate van het werk onder de militairen. Na verschillende stemmingen kreeg de Centrale voor Katholieke Militaire' Tehuizen wel de gevraagde f. 50, maar het Humanistisch Verbond bleef van dit bedrag verstoken. Ter sprake kwam ook een verzoek van een Opheusdense caféhouder (de heer Bello eigenaar van hotel „De Zwaan"), die de raad toestemming ver zocht zijn zaak op werkdagen tot des nachts twaalf uur geopend te mogen houden. De voorzitter deelde mede, dat van gemeentewege de behoefte gepeild was onder de andere tien caféhouders in de gemeente. Het merendeel was blijkens de mededeling van de voorzit ter niet geporteerd om tot middernacht open te blijven. De heer J. Haan (P.v.d.A.) bestreed deze opvatting. Na onderzoek was hem gebleken dat hieraan wel degelijk be hoefte bestaat. De raad stemde het verzoek' van de heer Bello met zes stemmen voor en zeven stemmen tegen af. VEENENDAAL Geboren: Wille- mijntje, d.v. H. van Kooten en W. van Laar; Cornelia Anthonia, d.v. G. Hei kamp en J. C. van Manen; Adriaan Cornelis, z.v. C. de Poorte en E. van Keulen; Maria Johanna, d.v. H. Pomp en M. P. van de Kraats; Anita, d.v. W. van Engelenburg en D. v. d. Pol; Ger- ritje Gijsberta, d.v. G. G. Willemsen en D. J. Spies; Willemijntje Geertje, d.v. F. van Doorn en S. van Honk; Antho- nie Janette, d.v. T. Robbertsen en G. H. van Scherrenburg; Gijsbertus, z.v. G. Heikamp en J. A. Mol; Aart Jan, z.v. A. Geurtsen en A. Boonzaaijer; Jacob Cornelis z.v. C. Boers en G. Schreutier; Ronald Gerrit z.v. C. Bolderman en W. Breeschoten. Overleden. Klaasje Hootsen, 57 jr., e.v. G. M. Weigraven; Jannetje de Lan ge, 82 jr., wed.v. D. Budding; Jacobus van Renselaar, 55 jr., e.v. M. C. Huls man; Elisabeth W. J. M. Schainck, 84 jr., wed.v. H. Schuilenburg: Johanna W. Budding. 30 jr.. e.v. A. J. Becker- man; Aart Mater, 79 jr., e.v. A. van de Haar; Catharina 53 e.v. G. Schoeman. Zaterdag, 30 december MUSIS SACRUM 20 uur: Arnhem Jazz Concert no. 1, m.m.v. Dave Pike en Jane Lee. Intermezzo: Johnny the Selfkicker. Woensdag. 3 januari STADSSCHOUWBURG 20 uur: Toneel groep Studio met „De architect en de keizer van Assyrië". Donderdag, 4 januari MUSIS SACRUM 20 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Frits Knol, m.m.v. Berl Senofsky, viool. Werken van Glinka, Tsjaikowsky, Adam, Massenet en Chabrier. VEENENDAAL In de nacht van donderdag op vrijdag trof een Veenen daalse politieagent vier jongens zwer vend op de Rondweg aan. Ze vertelden hem dat zij een gehuurde auto in de sloot gereden hadden en nu wandelend op weg naar huis waren. De nachtbrakers waren H. uit Veenen daal, Van de W. en Van de S. uit Opheusden en Van E. uit Kesteren. Van E. had bij Van de Garde in Opheus den een volkswagen gehuurd. Komend uit Overberg hadden zij de bocht in de weg bij de spoorwegovergang bij de Sfaperdijk niet gezien. De wagen kwam in een droge sloot tot stilstand. Met de verplichting in de loop van donder dagmorgen ervoor te zorgen dat de wa gen weer uit de sloot gevist zou wor den werden ze naar huis gestuurd. Voor drie van de vier kwam het einde van dit nachtelijke avontuur met een lange wandeling. dagblad DE VALLEI tot 17.30 uur van 17.30 19.30 uur uur Zaterdags 16.30—17.30 KESTEREN Sinds gisteravond Is het dorp Kesteren zeker van de reali sering van het Dorpshuis, dat zal ver rijzen in de Nedereindsestraat. De raad besloot met algemene stemmen tot ver koop van de grond, groot 1.055 m2, voor een bedrag van 26.902,50. Bo vendien stelde men zonder hoofdelijke stemming enkele subsidies beschik baar, die tezamen ruim anderhalve ton bedragen. Het P.v.d.A.-raadslid, de heer R. de Jongh, merkte op: „Mijn fractie is bij zonder verheugd, dat de bouw van het Dorpshuis thans spoedig gerealiseerd kan worden. Ook spreek dank uit aan allen, die hebben meegewerkt aan de verwezenlijking van dit zo noodzakelijk project voor onze gemeente." De heer G. H. Jansen - Schuiling (SGP) wilde aan het besluit om subsi dies te verlenen toegevoegd hebben, dat het Dorpshuis slechts ten tijde van een ramp op zondag zal worden openge steld. Het bestuur van de stichting „Het Dorpshuis" had de raad reeds meege deeld, dat het Dorpshuis alleen in spe ciale gevallen op zondag open zou zijn. De heer Jansen-Schuiling wilde speciale gevallen veranderd zien in „speciale noodgevallen." Burgemeester D. J. Pott zag, evenals de overige fracties, hiervan het nut niet in. De heer J. den Hartog (AR) en de heer H. Remmelink (gem. bel.) toonden zich verheugd, dat de plannen voor het Dorpshuis thans een definitief stadiw» hadden bereikt. De heer Den Hartog zei te hopen, dat de bouw spoedig zal aan vangen. De heer Remmelink bracht ten slotte nog dank aan de ophalers van d« grote hoeveelheden oud papier, die een zo belangrijke financiële bijdrage tot gevolg hebben gehad. SCHERPENZEEL De afd. Scher- penzeel en omstreken van de Christe lijke Plattelands Jongerenbond (CPJ) houdt voor de leden uit de verschillende districten een tweetal jaarfeesten. Het eerste wordt gehouden in Woudenberg op zaterdag 6 januari in het Vereni gingsgebouw aan de Schans. De tweede feestavond geeft de CPJ voor zijn leden op zaterdag 13 januari in gebouw Rehoboth in Renswoude.

De Vallei | 1967 | | pagina 3