UITWASSEN DEDEN ZICH NIET VOOR Studietoelagen van Oudejaarsavondvieringen hadden een rustig verloop Gelders Studiefonds Huizen door GVVV verpletterd met 0-7 Patiënt nam de benen uit ziekenhuis Goed herstel van RCH-herenteam 'iSSlll 11079 Candia '66 won vriendschappelijk Aan gevolgen van ongeval overleden Goede vriendschappelijke wedstrijd MIST Frontale botsing na slippartij Spaarcijfers uit Rhenen Inzinking u uw dagblad DE VALLEI 7 10550 Dames Winnaar auto heeft zich nog niet gemeld DINSDAG 2 JANUARI 1968 VEENENDAAL De Oudejaars avondviering heeft in het verschijnangs- gebied van ons blad over het algemeen een bijzonder rustig verloop gehad. Nergens werden onregelmatigheden ge signaleerd van die omvang zoals wel in enkele grote steden van ons land plaatsvonden en dat betekende ook 'n betrekkelijk rustige Oudejaarsavond- viering voor de dienstdoende leden van de politie- en brandweerkorpsen. Ook het afsteken van vuurwerk had af ge-' zien van enkele geringe brandwondjes weinig om het lijf. Bij de Nieuwjaarsreceptie in Vee- nendaal en Rhenen waren het weer de relfde personen van andere jaren die ook nu weer hun goede wensen kwa men aanbieden. De nieuwjaarsreceptie van burge meester mr. dr. J. Hazenberg en zijn echtgenote had voor de eerste maal plaats in het nieuwe Veenendaalse raadhuis. Ongeveer 200 personen boden hun beste wensen aan in de trouwzaal. Het was voor het Veenendaalse burge meestersechtpaar wegens het aflo pen van de ambtsperiode van burge meester Hazenberg de laatste maal dat rij als zodanig recipieerden. Onder de aanwezigen waren veel raadsleden, be stuursleden van de sportstichting, de leiding van het Veenendaalse politie korps, bestuur van de vereniging Oran jedag, het comité vakantieweek chro nisch zieken, bestuursleden van de win keliersvereniging „Handel en Nijver heid", deputaties van een groot aantal verenigingen, afgevaardigden van de in dustrie en enkele predikanten. En passant maakten velen van de gelegenheid gebruik ook een groot aan tal relaties en bekenden bij het begin van 't nieuwe jaar de hand te drukken. Op Oudejaarsavond kreeg de Veenen daalse politie slechts een melding van verontruste buurtbewoners over een brandje in de omgeving van de dr. De Visserstraat waar de jeugd wat kerst bomen verbrandde. Toen de politie arri veerde was er al niets meer te beken nen. Voor het enige vuurwerkspektakel in de Hoofdstraat zorgde de eigenaar van het Chinese restaurant. De rode resten van het Chinese vuurwerk op het weg dek was het enige dat hieraan de vol gende dag nog herinnerde. Ook in Rhenen had de jaarwisseling een bijzonder rustig verloop. Het ver bod van het gemeentebestuur, om al leen maar vuurwerk te mogen verko pen en afsteken op de laatste werkdag van het jaar, heeft uitstekend gewerkt. Er werd bijna niet geschoten en toen dat wel het geval was hadden de klokken van de Cuneratoren het nieuwe jaar al tien minuten ingeluid, hier en daar werden wat vuurpijlen afgeschoten, maar de knallen waren spaarzaam. De nieuwjaarsreceptie, die op 1 janu ari van half vijf tot zes uur in de raad zaal van het gemeentehuis werd ge houden, trok 126 inwoners. Vorig jaar waren het er 122. Op een totaal bevol kingscijfer van bijna 15.000 zielen. De- Tljdens een ongedwongen bijeenkomst in het nieuwe raadhuis te Veenendaal werd het glas geheven op 1968. Twee leden van de C.H.-fractie in de Veenendaalse gemeenteraad, de heren C. van Genderen en C. Visser waren ook van de partij op de Nieuwjaarsreceptie. ze receptie werd voor de tweede maal in successie gehouden. Voor burgemeester Bosch, ridder van Rosenthal begon het nieuwe jaar bij zonder ongelukkig. Toen hij na afloop naar huis wilde rijden met zijn auto, bleek hij een lekke band te hebben. Overigens was hij bijzonder tevreden oyer 1967. „Wij zijn steeds geneigd datgene wat we niet kunnen bereiken sterk te bena drukken. Maar wanneer we achteruit zien, mogen we toch wel verheugd zijn over wat er in Rhenen in het oude jaar tot stand kwam. We zijn gespaard gebleven voor grote werkloosheid, met de woningbouw zijn we op de goede weg en wat me bijzonder bij zal blijven 'is de grote mate van zelfwerkzaamheid, waarmee het clubgebouw op „Candia" gereed is gekomen", aldus de burge meester. Ook in Resteren en in Opheusden waar men op vroegere oudejaarsavon den wel eens royaal omsprong met het afsteken van vuurwerk was het bijzon der rustig. In Scherpenzeel werd rond midder nacht op het Plein 1940 een vuur ge stookt van oude materialen maar de po litie hield een oogje in het zeil dat het niet uit de hand liep. In Amerongen en in Leersum werd in twee gevallen doktersassistentie inge roepen bij het behandelen van brand wonden die overigens niet van ernstige aard waren. In onze omgeving legden autodieven wel een bijzondere activiteit aan de dag. Zowel In Wageningen als in Lunteren verdween een personenauto en de poli- litie in de omliggende plaatsen werd verzocht naar de verdwenen auto's uit te zien. Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag VEENENDAAL Verenigingsgebouw Eikenlaan, 14 uur: Kinderfilm: „Toto en de stropers". Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Elvis, a go-go". RHENEN Het eerste elftal van Candia '66 (afdeling zondag) heeft za terdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Leerdam-Sport De Candianen wonnen deze ontmoeting met 10. ARNHEM De Stichting Gelders Studiefonds verleent steun in de kosten, verbonden aan de studie aan een in richting van onderwijs dan wel aan een instelling van kunsten en wetenschap pen, alsook in de kosten, verbonden aan het volgen van een cursus ter verkrij ging van maatschappelijke bekwaamhe den, door begaafde leerlingen, die zelf of wier onderhoudplichtingen niet over de daarvoor benodigde geldmiddelen beschikken. Slechts bij hoge uitzonde ring verleent het fonds een toelage in de kosten van het eerste studiejaar aan een universiteit of hogeschool. Leerlingen van gymnasia, hogere bur- HUIZEN Doordat voor de derde maal het duel IJsselmeervogelsGVVV werd afgelast, trok GVVV naar Huizen om daar tegen de kampioensploeg van vorig jaar aan te treden. Gerard Hoedeman en Cees Hardeman ontbraken in het team. Bennie v.d. Haar speelde nu rechtsback en Coen v.d. Bovenkamp rechtsbui ten. terwijl Beukhof naar het centrum verhuisde. Zowel C. v.d. Bovenkamp als B. v.d. Haar speelde een goede wedstrijd. Het is van GWV-zljde een geweldige wedstrijd geworden tegen het volledige competitie-elftal van Huizen. Huizen dat momenteel met drie punten voorsprong aan kop gaat in 2A bestormde keer op keer het GVVV-doel, maar uitblinker Beukhof was niet te passeren. Piet v.d. Bovenkamp stuwde de driemansvoorhoe de goed en de achterhoede van Huizen werd in de tweede helft dolgedraaid. Trainer Pim v.d. Meent uitte zijn lof over het GVVV-elftal en noemde de zege (07) allerminst geflatteerd. Een goede afsluiting van 1967 voor GVVV dat zijn capaciteiten nog eens dui delijk toonde. VEENENDAAL „Geef mij maar bier en oliebollen in plaats van pillen en poeders", moet F. R. uit Wagenin gen gedacht hebben en hij vertrok oudejaarsavond met de noorderzon uit het Julianaziekenhuis. R. was de dag tevoren bewusteloos en met 'n flinke hersenschudding en nog diverse ande re kwetsuren in het ziekenhuisbed terecht gekomen nadat hij op het Be nedeneind met zijn bestelwagen in de sloot was beland. R. moet op het smalle gedeelte van het Benedeneind niet geheel nuchter veel te hard hebben gereden waardoor hij eerst een dubbele paal van het bovengrondse elektriciteitsnet ramde en vervolgens met de auto over de kop sloeg. Zelf werd hij uit de auto geslingerd even als zijn zwager die door de voorruit sloeg. Laatstgenoemde ging bij de dichtstbijzijnde boerderij hulp halen voor R. die met zijn arm onder de wagen beklemd zat. Toen het oude jaarsavondbezoek uit het ziekenhuis verdwenen was miste men de gewonde R. die naar later bleek 'n bed bij zijn schoonouders in Wageningen prefereerde boven het ziekenhuisbed in Veenendaal. VEENENDAAL De 86-jarige oud- Veenendaler, de heer P. J. Schoeman uit Ede, is oudejaarsdag in het Juliana ziekenhuis overleden. De heer Schoe man werd donderdag 21 december, even als zijn 84-jarige echtgenote, zwaar ge wond, toen de taxi waarin zij zaten te gen een boom botste op de hoek Vijgen dam-Polderweg. De toestand van me vrouw Schoeman is nog steeds ernstig. Een deputatie van het korps rijkspoli tie onder leiding van groepscomman dant adjudant R. Postma, was o&k pre sent bij de nieuwjaarsreceptie van het Rhenense gemeentebestuur. RHENEN Na drie nederlagen zijn de heren van RHC's sterkste heren team er in geslaagd de goede weg te rug te vinden. De wedstrijd tegen kop loper UD van enkele weken geleden had reeds aangetoond, dat dit herstel niet al te lang meer op zich zou laten wachten. Gelukkig kon ook in de wed strijd tegen het Hilversumse HHC op nieuw de sterkste opstelling binnen de lijnen worden gebracht. HHC, dat reeds 4 punten uit 3 wed strijden had verzameld, kwam na een aanvankelijk grote achterstand welis waar gevaarlijk terug, maar de winst ging toch zeer verdiend naar het goed spelende Rhenense team. Ex-voorzitter en -speler Hennie van de Broek was aanwezig om zijn oude ploeg te coachen en ook dit vormde een positief punt. Een geladen ploeg kwam dan ook binnen de lijnen om aan te tonen, dat er toch beslist beter gespeeld kan worden, dan in de eerste wedstrijden van deze competitie. Al vlot nam RHC een 3-0 voorsprong. Wel kwam HHC terug tot 4-3, maar toen draaide de Rhenense aanval al op vol le toeren en dit hield voortdurend ge vaar in voor de overigens fors ingrij pende Hilversumse verdediging. Door dat stevige ingrijpen kwam de anders aan de cirkel zo gevaarlijke Jan van de Pol nauwelijks aan bod. Bovendien trad de scheidsrechter enkele malen te lankmoedig op toen deze RHC-speler bij goede scoringskansen onreglemen tair werd gestopt. Het gevaar moest nu vooral komen van de afstands- schutters van' wie Piet de Zwarte ken nelijk de inspanningen van het water- polotoernooi van zaterdag nog in de be nen had, maar van wie Hans Kok met duidelijk meer inzicht speelde dan vo rige keren en Cees van de Pol aan toonde zijn oude vorm weer te pakken te hebben. Omdat aan de cirkel vooral Sjaak Hoksbergen en Dick de Heus doorgingen met gevaar te stichten kwa men er kansen, die goed werden be nut. Vooral door goed uitgevoerde sprongschoten kon RHC nog voor de rust uitlopen naar een veilig lijkende 10-3 voorsprong.* De verdediging speel de in deze periode voortreffelijk en de HHC-aanval kreeg heel weinig kansen en kwam er al eens een schot door de muur, dan was er altijd nog de uitste kend spelende doelman Bijker, voor wie de vaak hoge schoten een dankba re prooi waren. Tot 8-14 in de tweede helft leek er geen vuiltje aan de lucht, maar op on verklaarbare wijze maakte de ploeg toen één van haar beruchte inzinkin gen door. De verdediging greep te traag in tegen de HHC-aanvallers, die hun kans roken. Toen ook de pech een woordje mee ging spreken we telden niet minder dan 7 schoten tegen de paal en lat slonk de prachtige voor sprong snel. Drie minuten voor het ein de was de stand nog 14-13 in het voor deel van RHC en slechts met een uiter ste krachtsinspanning kon de ploeg standhouden tegen de stormlopen van HHC. Het eindsignaal kwam dan ook als een verlossing, maar betekende ge zien het totale wedstrijdbeeld, een ver diende 14-13 overwinning van RHC. De doelpunten kwamen aan RHC-zij de voor de helft van de hand van C. ADVERTENTIE Bei: 9 Cat 17.80 uur van 17.30— Zaterdags 16.30—17.30 v.d. Pol en verder van Piet de Zwarte (3x). Hans Kok (2x) en Jan van de Pol en Cor Dijksma elk éénmaal. Ook de dames speelden een goede partij handbal tegen DSO (koploop- ster) uit Utrecht. Jammer dat hier het gevaar slechts moet komen van Riek Scheeren. Deze scoorde in de eerste helft tweemaal en zorgde daarmede voor een 2-2 ruststand. In de tweede helft had de DSO-ploeg de duidelijke instructie om haar dan ook uit te scha kelen en dat gelukte uitstekend. Ze kwam niet meer in kansrijke positie maar wel ontstonden daardoor voor de overige aanvalsters betere mogelijkhe den, maar er werd onvoldoende van ge profiteerd. DSO liep uit naar 4-2, Iny ter Hogt maakte er 4-3 van, maar daar bij bleef het. De RHC-meisjes junioren wonnen met 5-0 gn 7-0 van respectieve lijk UD en Wijk bij Duurstede. De jongste RHC-uitgave deed het iets minder goed dan vorige we#k. De meisjes verloren met 2-4 en 2-5 van respectievelijk Oranje en Attila. Reeds in de eerste minuut was het raak. Coen v.d. Bovenkamp zette de bal afgemeten voor op het hoofd van Jan van Manen, die vallend over oud- international Westland kopte (0-1). Huizen viel verwoed aan en vooral Veerman excelleerde met zijn fraaie rushes. De verdediging zat echter pot dicht bij GVW en verder dan enkele schoten kwam Huizen niet. D. v. Lim burg, Piet v. d. Bovenkamp en J. van Manen verschenen alleen voor West- land maar deze kon erger voorkomen. Niet na een kwartier toen Dick v. Limburg een solo fraai afrondde (0-2). Even later knalde Dick v. Limburg uit een voorzet van Coen v. d. Bovenkamp hard in (0-3). Keeper Van Dijk moest voor de rust nog enkele malen bliksem snel optreden. Na de rust trok Huizen sterk ten aan val. Maar net veel directer spel van GVW had meer succes (0-4). Kort hierna volgde een vrije trap, slim ge nomen door P. v.d. Bovenkamp en Jan van Manen scoorde opnieuw (0-5). Een voorzet van J. van Manen werd door Dick van Limburg omgezet in een doel punt (0-6) Huizen had geen verweer meer te gen dit sterk.switchende en op de diep tepass spelende GVW. In de laatste minuut zetten Jan en Piet v.d. Boven kamp een 1-2-combinatie op, waaruit Jan v.d. Bovenkamp het zevende doel punt scoorde. Een fraaie overwinning die aanvoer der/doelman Westland de opmerking ontlokte: „9 doelpunten tegen uit 12 competitiewedstrijden en nu 7 in 1 wed strijd". Het 2e elftal verloor van Huizen 2 met 3-1. gerscholen, middelbare meisjesscholen en lycea kunnen in het algemeen niet eerder voor een toelage in aanmerking komen, dan nadat zij de eerste klas van een dergelijke school met goed ge volg hebben doorlopen. In de kosten verbonden aan het volgen gen van kleuteronderwijs, gewoon la ger-, voortgezet lager-, uitgebreid la ger- en buitengewoon lager onderwijs en in de kosten verbonden aan het be zoeken van lagere nijverheidsscholen of lagere technische scholen verleent het fonds geen toelagen, aangezien uit an deren hoofde daarin is voorzien. Men kan nadere inlichtingen daaromtrent verkrijgen bij de hoofden van deze scho len, alsook ter gemeente-secretarie. De formulieren voor het aanvragen van een studietoelage voor het studie jaar 1968/1969 bij de Stichting Gelders Studiefonds zijn gedurende de maand januari van het jaar 1968 ter gemeente secretarie verkrijgbaar. Men kan alieen dan voor een bijdrage uit het Gelders Studiefonds in aanmer king komen, indien ook tijdig, d.w.z. eveneens gedurende de maand januari van het jaar 1968 een rijksstudietoelage is aangevraagd, en deze om andere re denen dan het inkomen van de ouders wordt afgewezen. Dit betekent dus, dat tegelijkertijd bij twee, eventueel zelfs bij meer instanties kan worden aange vraagd. Voor een tegemoetkoming in de stu diekosten van Rijkswege, kan men zich wenden tot de afd. Rijksstudietoela gen van: 1. het Ministerie van Onderwijs en We tenschappen, Nieuwe Uitleg 1, te 's- Gravenhage, voor alle van rijkswege erkende opleidingen, met uitzonde ring van de bij de hiernagenoemde ministeries vermelde opleidingen: 2. het Ministerie van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk, Steen- voordelaan 370, te Rijswijk (Z.H.), voor muziek, zang, dans en toneel; 3. het Ministerie van Landbouw en Vis serij. Directie Landbouwonderwijs, le van de Boschstr. 4, te 's-Graven- hage, voor de Landbouw Hogeschool te Wageningen (voor lager-, middel baar en hoger land-, tuin- en bos- bou wonderwijs, incl. zuivelonder- wijs kunnen de formulieren vóór de aanvang van het schooljaar bij de directeur van de betreffende school worden aangevraagd); 4. het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, Zeestraat 73, te 's- Gravenhage, voor de opleiding tot wijkverpleegster en voor de voortge zette verpleegsteropleiding. Het is belangrijk tijdig aan te vragen, ook al is het nog niet zeker, dat men verder zal studeren of slaagt voor het eindexamen. VEENENDAAL Twee auto's wer den zwaar beschadigd nadat zij oude jaarsmiddag met elkaar in botsing wa ren gekomen op de Stationsstraat als ge volg van het besneeuwde wegdek. Da Veenendaler D. A. V. slipte en botste frontaal tegen een andere personenauto bestuurd door G. B., eveneens uit Vee nendaal. V. en B. liepen slechts lichte verwondingen op. RHENEN Aan de rijkspostspaar bank kantoor Rhenen werd over decem ber van vorig jaar ingelegd f 117.568.62 en terugbetaald f 88.032.63. In Achterberg werd binnengebracht een bedrag van f 4984.en terugbetaald f 2430.—. VEENENDAAL Tot zaterdag avond laat waren slechts een viertal prijswinnaars komen opdagen van de verloting door de Veenendaalse midden standers ten bate van de actie „Laat 4»s wat voor 't grote bad". De winnaar van de personenauto heeft zich nog niet gemeld. Het duurt evenwel nog een half jaar eer men zijn aanspraken op een van de prijzen heeft verloren. O le prijs een personenauto no. 468379; 2e prijs 721761; 3e prijs 310089; 4e prijs 719384; 5e prijs 750091; 6e prijs 727548; 7e prijs 961621; 8e prijs 548356; 9e prijs 458710; 10e prijs 646630; 11e prijs 336101. De foto boven laat zien hoe druk het vrijdagavond was op het raadhuisplein toen de uitslag van de trekking bekend werd gemaakt via een geluidsinstallatie. Op de rechter foto v.l.n.r. wethouder C. N. van Kuyk, burgemeester Hazenberg, notaris J. Hoge, notarisklerk de heer Den Doelder en comitélid de heer W. van Offeren.

De Vallei | 1968 | | pagina 3