Belg Gaston Roelants winnaar van Sint Sylvesterloop Mildenberger prolongeerde Europese titel zwaar gewicht FIFA wil ontoelaatbaar voetbal harder aanpakken Zuidafrikaanse Grand Prix voor Schot Jim Clark met Lotus Nederlandse schaatstriomfen in Zakopane SPORT '6' SPORT» Voetbal in het buitenland Nicolai Pilic werd tennisprof Dubbele winst in Bremerhaven Record voor Clark Verjongd damesteam oefende met succes Nationaal jeundteam versloeq Belqië: 10-5 Enkelspeltitels in Port Elizabeth voor Riessen en Walkden Rolf Wolfshohl won cyclocross Cock van der Hulst winnaar „Katenkoers" Mike Hailwood ?<reeci lintfe Rosemary Casals verslagen door Marg. Court-Smith mtr Volleybal-competitie Direct op kop van hier en daar Actus: Internationaal Sensationeel Overal verkrijgbaar a 45 ct. Engeland Spanje Italië Portugal Volleybal Microkorfbal SPORT Landenbasketbal- ioernooi DINSDAG 2 JANUARI 1968 SAO PAULO Gaston Roelants, de 30-jarige Belgische afstandloper, heeft in de nacht van het opde op het nieuwe jaar voor de derde maal de traditionele „Rond de Huizenloop" van Sao Paulo gewonnen. Hij won de wedstrijd over 8,5 km met een voorsprong van 24,5 seconden op de Brit Tim Johnston, een kantoorbediende uit Cambridge. Roelants, houder van de wereldrecords op de 20.000 meter, de één-uurloop en de 3000 meter steeple chase, fihishte in 24 min. 31,2 sec. Johnston's tijd was 24 min. 55,7 sec. en Dave Ellis (Canada) eindigde op de derde plaats van het veld van 260 lopers met een tijd van 25 min. 12,9 sec. JOHANNESBURG De overwin ning van Jim Clark in de Grote Prijs van Zuid-Afrika betekende zijn 25e Grand-Prixoverwinning. Tot nu toe hadden de Argentijn Juan Fangio en Clark beiden het officieuze record in handen met een aantal van 24 zege pralen. BERLIJN Kar! Mildenberger, de 30-jarige Westduitse Europese boks kampioen in het zwaargewicht, heeft zaterdagavond in het met 7000 toe schouwers tot de laatste plaats bezette sportpaleis in Berlijn, met succes zijn titel verdedigd tegen zijn landgenoot, de één jaar jongere, maar 81/2 kg zwaardere en ook een hoofd grotere Gerhard Zech. Mildenberger, die veruit superieur was hij kreeg negen ronden op zijn naam, tegen Zech slechts vier won overtuigend op punten. Alleen door zijn grote moed bleef Zech, die ook in 1965 tegen Mildenberger om de Euro pese titel bokste en toen eveneens ver loor, de volle vijftien ronden op de been Het bloedige gevecht in de eerste ronde reeds raakte Zech aan het rech teroog geblesseerd werd geleid door de Nederlandse scheidsrechter Ben Bril, wiens commentaar na afloop was: „De leeuwenmoed van Zech heeft mij verrast. Mildenberger was overtuigend sterker en aan het einde van het ge vecht had ik zeven punten voorsprong voor hem. Er was voor mij geen twij fel over de uitslag". Zech begon met een sterk offensief, maar van de tweede ronde af dirigeer de de technisch bekwamere Mildenber ger de strijd. In de derde en vierde ronde zag het er naar uit, dat de titel houder naar een snelle overwinning zou gaan. Mildenberger bleek echter onvol doende in conditie om een zege op k.o. te kunnen bewerkstelligen. Dat ge brek aan conditie openbaarde zich het sterkst in de slotfase van de strijd, toen Zech met de moed der wanhoop een beslissinng trachtte te forceren. Met goed geplaatste stoten bracht Zech zijn tegenstander zelfs nog in gevaar. Het ontbrak de uitdager echter aan voldoen de technisch vermogen om het voor deel, dat hij met zijn treffers verkreeg, uit te buiten. Zelfs in de twaalfde ron de, toen Zech Mildenberger met recht- sen en linksen trof en de kampioen werkelijk in moeilijkheden kwam, bete kende dit voor Zech slechts een inci denteel succesje. Het maande wel Mil denberger tot voorzichtigheid en in de laatste ronden beperkte de kampioen zich er dan ook voornamelijk toe zijn puntenvoorsprong te consolideren. DEN HAAG Het Nederlandse da mesteam is zaterdag in Den Haag weer een ervaring rijker geworden- In de tweede oefenwedstrijd tegen het Tsje chische Jablonek ondervond het nog jonge team de gemiddelde leeftijd ligt even boven de twintig jaar dat, wil het na de successen op het Europe se kampioenschap in Turkije interna tionaal blijven meetellen, het voor elk punt moet vechten. In de eerste set lukte het tegen de fabrieksploeg uit Jablonek, die in Ele na Polakova, Irena Hradkova en Mila Prochackova drie internationals telt. Truus Grunnekemeyer. De vechtlust de en derde set viel Nederland sterk terug. Coach Johan van der Haar, die de selectiegroep een jaar geleden zo sterk wijzigde, dat alleen Hilda Blan ken-van Gulik overbleef, zette vier wis selspeelsters in en experimenteerde met onder meer Ans Snuverink en Truss Grunnekemeyer. De vechtlust verdween echter en het gebrek aan routine deed zich pijnlijk voelen. Lang zaam maar zeker, onder leiding van de nog steeds beter wordende Hilda Blan ken-van Gulik, werd echter datgene teruggevonden, dat in het Nederlands damesvolleybal lang heeft ontbroken: de bereidheid voor elk punt te vechten. Onervaren speelsters als Mathilda van den Berg pasten zich verrassend ge makkelijk aan en dank zij twee setzeges van 16-4 en 15-12 kon Johan van der Haar ervaren, dat de ploeg, die hij rond Hilda Blanken-van Gulik heeft op gebouwd veel van de verwachtingen zal kunnen waarmaken. GRONINGEN Het Nederlandse mikrokorfbalteam (jeugd) heeft zater dag in sporthal De Wijert te Groningen met 105 gewonnen van de Belgische jeugd. Bij de rust was de stand 41 voor onze landgenoten. De combinaties van de Nederlanders verliepen veel vlot ter dan bij de zuiderburen en boven dien was de aanval schotvaardiger. Voor Nederland scoorden: Rudi Emmerik (3), Adri Kamminga (1), Harry Dassen (1), Toos Belt (3), Rob van Pareen (1) en Herman Hulsman (1). Roelant's overwinning in deze 43ste Sint Sylvesterloop, die zo wordt georga niseerd, dat de winnaar rond twaalf uur 's nachts door de finish gaat, was de bekroning van een grootse carrière. Hij won in 1964 en 1965 en werd vorig jaar tweede. De Belgische politie-man was de eenige deelnemer onder de 22 lopers van overzee, die eror kon bogen al eens eerder in deze race te zijn ge start De als tweede aankomende Brit Johnston bijvoorbeeld was een volko men outsider. Deze bracht zijn vakan tie door in Mexico en kwam overgevlo gen naar Brazilië om de officiële Britse deelnemer Dick Taylor te steunen- Eén uur, voordat de gouverneur van de staat Sao Paulo het vertreksein gaf, was het opgehouden te regenen. Roe lants nam onmiddellijk de leiding, ge volgd door de Zuidslaaf Zuntar, de Brit Johnston en de Zweed Garberud. Na 2500 meter bij de Plaza Patriar- ca was de Zweed teruggevallen en had het leidende drietal van overzee een voorsprong van 20 meter genomen. Alleen Johnston kon nog enige tijd in het spoor blijven van de soepel lopende Roelants. Maar toen deze op de omhoog lopende „Consolation" even versnelde, leek de Brit stil te staan. De Belg ging in verhoogd tempo door en eindigde ten slotte met een voorsprong van 150 me ter. Geheel ontspannen verklaarde hij bij de finish: „Dit was de gemakkelijk ste overwinning, die ik ooit bij een der gelijke wedstrijd heb behaald". De uitslag: 1. Gaston Roelants 24.31.2; 2. Tim Johnston (GB) 24.55.7; 3. Dave Ellis (Canada) 25.12.7; 4- Drago Zjintar (Zuid SI.) 25.19.6; 5. Ken Moore (VS) 25.33; 6. Richard Taylor (GB) 25.36; 7 Carlos Tavares (PortJ. 25.51; 8. Jouko Kuha (Finl.) 25.53; 9. Viktor Mora (Col.) 25-55; 10. Alfons Ida (W Did.) 25.58; 11. André de Hertog (Belg.) 26.11; 13. Gerard Goutailler (Fr.) 26.15. Gaston Roelants op weg naar de over winning. ZÜRICH Sir Stanley Rous, voorzit ter van de Internationale Voetbal Fede ratie (FIFA) wil de strijd tegen de hand over hand toenemende ontoelaat bare gebeurtenissen op voetbalvelden, aanspannen. In het laatste verschenen nummer van het FIFA-bulletin vraagt Sir Stanley de nationale bonden hun me dewerking te verlenen door in te stem men met een aantal wijzigingen in de reglementen. De voorzitter van de FIFA stelt on der andere voor dat een scheidsrechter een wedstrijd onmiddellijk zal staken wanneer hij door een of meer spelers wordt lastig gevallen. Gebeurt zoiets in en wedstrijd voor het een of andere bekertoernooi, dan dient de' ploeg waar toe de zondaars behoren van dat toer nooi te worden uitgesloten. Onvoorwaar delijk verwijdering van het veld be dreigt, bij aanneming van de voorstel len van Sir Stanley Rous, die in vroe ger jaren een vooraanstaand scheids rechter was, ook die spelers, die naar vergeldingsmaatregelen tegenover te genstanders grijpen en zelfs degenen die tegenstander of scheidsrechter on vriendelijke woorden naar het hoofd slingeren. De plannen van Sir Stanley, die bin- WINTERSPELEN Uit 38 landen zijn 1.540 deelnemers ingeschreven voor de Olympische Winterspelen die van 6 tot 18 februari in Grenoble worden ge houden. De Ver. Staten (119) hebben de grootste ploeg, daarna komen West- Duitsland (106), Oost-Duitsland en Frankrijk (95), Oostenrijk en Rusland (92). IJSHOCKEY Het ijshockeyteam van Den Bosch heeft zaterdagavond in Heerenveen voor 3000 toeschouwers met 53 gewonnen van de Canadian Air- force Flyers. De tussenstanden waren 01, 30, 22. Tijdens de wedstrijd liep Bob Boyle, een Canadese speler van Den Bosch een gescheurd schou derblad op. Hij is in het ziekenhuis van Heerenveen opgenomen. Het Moskouse Lokomotiv heeft het jaarlijkse ijshockeytoernooi te Davos om de Spengler Cup gewonnen. De Rus sen versloegen in de finale het Cana dese team van de Kingston Aces met 84 (20, 61, 03). Een Finse selec- tieploeg eindigde op de derde plaats door een overwinning met 92 op een Zwitsers selectieteam. ATLETIEK Jan Zijderlaan uit Gouda is zondag bij een cross over 8000 meter in Boechout (België) als 2e geëindigd. Hij bleef met zijn tijd van 25 min 43.7 sec achter winnaar Jos Pee- ters (Belg). Derde werd Jos Scheyen (Unitas) in 25.51. Bij een wedstrijd over zes km in Tienen kwam Cortenra van Kimbria Maastricht eveneens tot een 2e plaats. Het parcours was hier aanzien lijk zwaarder blijkens de gemaakte tij den. Cortenra legde de afstand af in 28 min. 59 sec. Voor de Belg Princen werd 28.51 genoteerd. WIELRENNEN Voor een weinig talrijk publiek is de Nederlander Tie- men Groen in de „Nacht van de Vedet ten" van Charleroi verslagen door de Belgische wereld-uurrecordhouder Fer dinand Bracke en de Brit Hugh Porter. Groen, die de sprintwedstrijd won en in de achtervolging Porter met een ver schil van vijf meter de baas bleef, ver loor de puntenrace, de wedstrijd over de kilometer met vliegende start en werd in de tweede achtervolging met een verschil van 15 meter geklopt door Bracke. nenkort aan het uitvoerend comité van de FIFA zullen worden voorgelegd, willen de nationale bonden ook verplich ten de FIFA tenminste veertien dagen voor datum op de hoogte te stellen van wedstrijden, die een vertegenwoordigen de ploeg speelt- Dit, opdat de FIFA, wanneer zij het noodzakelijk acht, een officiële vertegenwoordiger kan afvaar digen. Verder zouden alle commissiele den van de FIFA en van de internatio nale bonden, zoals de Europese Voetbal Unie, de Internationale Voetbal Federa tie rapporten moeten sturen van inter nationale wedstrijden, die deze com missieleden om welke reden dan ook bijwonen. PORT ELIZABETH De Rhodesische speelster Pat Walkden heeft zaterdag de finale van het damesenkelspel gewonnen tijdens het internationale toernooi van Port Elizabeth. Z(j versloeg de Ameri kaanse Carole Grabner met tweemaal 61. De finale damesdubbelspel werd een Engelse zege. Winnie Shaw en Nell Truman bleven met 1-6, 6-4, 6-3 de meerderen over Annette van Zyl (Z.Afr.) en Pat Walkderv De Amerikaan Marty Riessen won de titel in het herenenkelspel. De speler van Evanston (Illinois) versloeg de sterkste speler van Brazilië, Thomas Koch, met 6-4, 6-4, 8-6. In de finale van het heren dubbelspel wonnen de Denen Leschly en Ulrich met 6-2, 11-9 van de Brazilianen Koch en Mandarino. Het gemengd dubbelspel werd gewonnen door Annette van Zyl en McMillan (Z. Afr.) die broer en zus Grabner met 11-9 en 6-3 versloegen. FREIBURG Rolf Wolfshohl heeft op Oudejaarsdag in Freiburg een cy clocross over 23,7 kilometer gewonnen. De Duitse ex-wereldkampioen had veer tien seconden voorsprong op de Zwitser Max Gretener en ruim een minuut op Renato Longo. Karl Stahle, de Duitse kampioen bij de amateurs, werd op ruim anderhalve minuut vijfde en was daarmee de beste amateur. Michel Pelchat, de Franse wereldkampioen bij de amateurs, had een ronde (1580 me ter) achterstand en eindigde op de tien de plaats. De uitslag: 1. Wolfshohl (Did) 23,7 kilometer in 55 minuten en 15 seconden; 2. Max Gretener (Zwits) op 14 secon den; 3. Longo (It) op 1 minuut 9 sec.; 4. Gottschalk (Did) op 1.29; 5. Stahle (Did) op 1.32; 6. Renner (Did) op 1.47. Een cross in de Zwitserse plaats Teinmauer over 22,5 kilometer werd ge wonnen door de Belg Robert Vermaire, die de negen ronden over het bijzonder zware parcours aflegde in 1 uur, 10 mi nuten en 34 seconden. Huub Harings werd met een achterstand van iets meer dan anderhalve minuut vijfde. De uitslag: 1. Vermaire (B) 22,5 km in 1 u. 10 min. 34 sec; 2. Hermann Gretener (Zwits) op 9 sec; 3. Emanuel Plattner (Zwits.) op 11 sec.; 4. Schare (Zwi) op 1 minuut 23 sec; 5. Huub Ha rings (Nd) op 1.33; 6. Frischknecht op 2.01. Wolfshohl heeft op Nieuwjaarsdag een internationale cyclocross in Cittiglio gewonnen. Hij legde de 24 kilometer af in één uur en tien minuten. De Zwitser Hermann Gretener werd op 52 secon den tweede, terwijl de Italiaan Renato Longo op 55 seconden van de winnaar over de eindstreep ging. WASSENAAR Cock van der Hulst uit Zoeterwoude heeft maandag in Wassenaar de traditionele „Kater- koers" gewonnen. De winnaar reed het 24 kilometer lange, mooie, maar zeer zware parcours, dat was uitgezet in de duinen rondom Wassenaar in één uur, elf minuten en 33 seconden. Cor Rutgers werd op 55 seconden tweede. Van der Hulst en Rutgers hebben het gehele koersbeeld beheerst. Meeteen na de start nestelden zij zich met nog een viertal renners aan de kop van het ren- nersveld, dat al na vier ronden talloze uitvallers telde. Van der Hulst en Rut gers, die halverwege de koers hun naas te belagers, onder wie Jan van Dijk, Dick Wilgenburg en Theo Meijer, al van zich hadden afgeschud, namen steeds meer voorsprong en het leek er bij het ingaan van de laatste ronde sterk op, dat een sprint tussen beide rivalen de beslissing moest brengen. Rutgers zag echter, nadat hij in de eerste fa se van de strijd al met een gebroken pedaal te kampen had gehad, vlak voor het beslissende moment, zijn band van het voorwiel afvliegen. Voordat de on fortuinlijke Noordhollander de tube weer op zijn plaats had gebracht was Van der Hulst al uit het zicht verdwe nen. Onbedreigd behaalde de donkere cross-specialist daarna zijn zoveelste ze ge in dit nog vrij prille winterseizoen. De uitslag luidde. 1. Cock van der Hulst - Zoeterwoude; 2. Cor Rutgers - Naarden; 3. Jan van Dijk - Lisse; 4. Theo Meijer - Denekamp; 5. Dick Wil genburg - Austerlitz; 6. Chris Looyen - Brasschaet (Belg.); 7. Manu Brink man - Rotterdam; 8. Cock van Tol - Alphen aan de Rijn; 9. Willem Vermet ten - Rije; 10. Lieke de Jong - Leider dorp. O Cock van der Hulst: winnaar van de traditionele „Katerkoers". JOHANNESBURG De Schotse cou reur Jim Clark heeft op Nieuwjaarsdag de Grote Prijs van Zuid-Afrika gewon nen. Graham Hill (Eng.), die net als Clark een Ford Lotus reed, werd twee de en Jochen Rindt (Oost.) eindigde in zijn Brabham Repco als derde. De 90.000 toeschouwers die de Kyla- mi-baan omzoomden, zagen Clark bij een zomerse temperatuur al direct de leiding nemen van het uit 23 wagens bestaande rennersveld. Hij werd direct ZAKOPANE De gewestelijke schaatsploeg van Overijssel, aange vuld met de westelijke rijder Ab Krook, heeft rond de jaarwisseling in de Poolse wintersportplaats Zakopane een voortreffelijke indruk gemaakt. Al le rijders verbeterden hun persoonlijke records aanzienlijk. De grote man was Eddy Verheyen, die op de vijf kilometer zijn Inzell-tijd van twee jaar geleden (waarmee het touwtrekken begon om hem alsnog te gen de zin van Huiskes in de kernploeg te krijgen) met ruim vijf seconden ver beterde. Eddy vestigde met 7.47.3 een nieuw baanrecord. Hoe voortreffelijk de conditie van het natuurijs in het op 630 meter gelegen Zakopane was, be wijzen de overige tijden van de eerste dag: 500 meter: 1. Ab Krook (Ned.) 42.0; 2. Eddy Verheyen (Ned.) 43.2; 3. Wi- sotski (Polen) 43.4; 4/5 Piet de Rijke (Ned) en Bert Garagoski (Ned) 44.0; 6. Henk Beltman (Ned.) 44.1. 5000 meter: 1. Eddy Verheyen (Ned-) 7.47.3; 2. Adrie Hekman (Ned.) 7.56.4; 3. Piet de Rijke (Ned.) 8.08.1; 4 Henk Beltman (Ned.) 8.10.2; 5. Ab Krook Ned. 8.11.0; 6. Bert Garagoski (Ned.) 8.11.6. Ook op de 1500 meter en de 10000 meter eindigden Nederlanders op de eerste drie plaatsen. Ab Krook bevestig de .zijn sprintreputatie door de 1500 me ter te winnen in 2.12.8, voor Verheyen (2.13.8). Eddy Verheyen kon op de tien km nog net voor Adrie Hekman blijven (16.31.5 tegen 16.32.8). In het eindklas sement bleef hij bijna drie punten Voor op Krook. De uitslagen van maandag luidden: 1500 meter: 1. Krook 2.12.8; 2. Ver heyen 2.13.8 en 3. Hekman 215.5. 10.000 meter: 1. Verheyen 16.31.5; 2. Hekman 16.32.8 en 3. Garagoski 17.10.5. Eindklassement: 1. Verheyen 184.380, 2. Krook 187.017 en 3- Hekman 187.813 |ptn. LONDEN Bij de jaarlijkse Britse lintjesregen, die altijd rond de jaar wisseling plaats heeft, zijn ook enkele sportmensen bedacht. De motorcou reur Mike Hailwood, sportman van het jaar, is een van hen. De tweevoudige wereldkampioen werd „lid van de Or de van het Britse Koninkrijk". Hail wood woont tegenwoordig in Johan nesburg, waar hij onlangs de Zuid afrikaanse nationaliteit verkreeg. Andere personen, die op sportgebied bekendheid genieten en deelden in de „erestroom" waren: Tony Miller, aan voerder van het Australische rugby- team, Linda Mac Gill Australië zwemster, die na de Olympische Spe len in Tokio levenslang geschorst werd en sindsdien furore heeft gemaakt met Kanaalzwemmen en kolonel Mike Ansell, een van de beste Britse water- polospelers voor de tweede wereld oorlog. Ook Carl Aarvold, president van de Engelse tennisfederatie en voorvechter van 't „open tennis", zag zijn naam op de erelijst vermeld. gevolgd door zijn landgenoot Jackie Stewart en de Engelsman Graham Hill. In het overigens niet hete gevecht dat zich na de tweede ronde tussen de drie leiders ontspon, vebeterde Clark in de vierde en de vijfde ronde en passant het ronderecord (hij bracht het 'op 1 1 min. 24.1 sec.) en schoof Hill heel tac tisch naar de tweede plaats. Stewart die het uiterste uit zijn Matra-Ford pro beerde te halen om het verloren terrein terug te winnen, kwam nog Wel dicht bij de akelig secuur rijdende Hill, maar moest zijn furieuze achtervolgingspo ging toch staken toen een oliepij p het begaf. In een wolk van rook stopte de Schot bij zijn pits, waar hij hoorde dat het euvel onmogelijk snel hersteld kon worden. Ontmoedigd stapte Stewart daarna uit zijn bolide. De Oostenrijker Jochen Rindt, die nu op de derde plaats kwam te liggen, ver dedigde deze positie in de rest van de wedstrijd zeer bekwaam tegen aanval len van de Ferrari van Chris Amon en de voor de renstal van Bruce McLaren debuterende wereldkampioen Denny Hulme, die resp. op de vierde en vijfde plaats eindigden. Voor Ludovico Scar- fiotti kwam het einde halverwege de wedstrijd. De achter het stuur van een Maserati zittende Italiaan, die op dat moment op de zesde plaats lag, moest met lichte brandwonden ijlings uit zijn wagen worden gehaald, nadat een ge broken oliepomp zijn voertuig in een rijdende fakkel had getransformeerd. De uitslag luidde: 1. Jim Clark (Schot land) Lotus Ford 328 km in 1 uur 53 min 56.6 sec (nw. baanrecord), ge middelde snelheid 172.87 km/h.; 2. Gra ham Hill (GB) Lotus Ford 1.54, 21.9; 3. Jochem Rindt (Oost) Brabham Repco 1.54, 27; 4. Chris Amon (NZ) Ferrari 1.54, 32.2; 5. Denis Hulme (NZ) McLaren BRM 1.54, 45.6 en 6. Jean- Pierre Beltoise (Fr) Matra Formule II 1.55, 6.9. PERTH Margaret Court, die onder haar meisjesnaam Margaret Smith de Wimbledontitel veroverde in 1963 en 1965, was de grote ster in het Australi sche damesteam, dat zaterdag in Perth de ploeg van de Ver. Staten met 21 versloeg. Margaret Court versloeg Rose mary Casals met 9-7, 6-1 en won, samen met Gail Shcrriff, in het dubbelspel met 5-7, 10-8, 6-1 van Kathy Harter en Mary Ann Eisel. Kathy Harter won in het tweede enkelspel met 7-5, 6-2 van Les ley Turner. ADVERTENTIE LONDEN Een produktie van drie doelpunten in zeventien minuten heeft Manchester United een zwaarbevochten 32 zege opgeleverd tegen Wolver hampton Wanderers, dat reeds na een halve minuut de score had geopend. Pas een minuut na rust scoorde Bobby Charl ton de gelijkmaker. Dat was het sein voor een serie verwoede aanvallen, die resulteerden in goals van John Aston en Brian Kidd. In de laatste minuten bracht Mike Bailey de achterstand tot 32 terug. Manchester heeft thans de leiding met 35 punten uit 24 wedstrijden voor Liver pool, dat door een 10 zege op Coven try op 32 punten kwam. Leeds United, dat Sheffield Wednesday met 32 ver sloeg, nam de derde plaats over van de plaatsgenoot van de leiders Manchester City, dat op eigen terrein met 20 ver loor van West Bromwich Albion. Leeds heeft 31 punten en Manchester City 30 pnt. Arsenal - Chelsea 11; Burnley - Ever- ton 21; Fulham - Tottenham Hotspur 12; Leeds United - Sheffield Wednes day 32; Leicester City - West Ham United 24; Liverpool - Coventry City 10; Manchester City - West Bromwich Albion 02; Sheffield United - South ampton 4—1; Stoke City-- Nottingham Forest 13; Sunderland Newcastle Uni ted 3—3; Wolverhampton Wanderers - Manchester United "23. Malaga - Pontevedra 31; Real Socie- dad - Elche 50; Espanol - Sabadell 31; Atletico Madrid - Valencia 00; Las Palmas - Real Madrid 22; Atletico Bilbao - Betis 80; Sevilla - Barcelona 21; Zaragoza - Cordova 30; Atletico Madrid heeft de leiding met 19 punten. Barcelona, Real Madrid en Las Palmas delen de tweede plaats met één punt achterstand. Atolanto Bergamo - Spal Ferrare 10; Fiorentina Florence - Mantua 20; Ju- NEW ORLEANS Ook de Zuidsla- vische toptennisspeler Nicolai Pilic heeft zich aangesloten bij de groep van ten- nisprofs, die de Amerikaanse promotor Dave Dixon aan het formeren is en waarvoor hij reeds heeft geëngageerd de Brit Roger Taylor, de Fransman Pierre Barthès, de Zuidafrikaan Cliff Drysdale en de Amerikanen Dennis Ralson en Horst Bucholz. Pilic, die dit jaar te Wimbledon de halve finales in het herenenkelspel bereikte, zal voor zijn handtekening een bedrag van 100.000 dollars (360.000 gld) ontvangen. Zijn laatste wedstrijd als amateur speel de Pilic tegen de Amerikaan Arthur Ashe in de finale herenenkelspel van het Sugar Bowl-toernooi in New Orleans. Pilic werd hierin verslagen met 75, 10—8, 3—6, 9—11, 3—6. VOETBAL Tommy Docherty, die vorig jaar bij Chelsea ontslag heeft ge nomen, heeft op de laatste dag van het oude jaar een tweejarig contract gete kend met Rotherham United, nummer voorlaatst uit de Engelse tweede divisie. ventus Turijn - Internazionale Milaan 32; Lanerossi Vicenza - Sampdoria Genua 00; AC Milaan - Bologna 42; Napels AS Turijn 22; AS Rome - Brescia 20; Varese - Cagliari 21: Na dertien competitiedagen luidt de stand: 1. AC Milaan 19 pnt.; 2/3 AS Rome en Varese 16 pnt.; 4. Napels, Fiorentina en Juventus 15 pnt.; 7. Ca gliari en Internazionale Milaan, beide 14 pnt. Op Oudejaarsdag is Benfica in de Por tugese competitie ingehaald door FC Porto. Benfica verloor met 31 van stadgenoot Sporting, terwijl Porto op eigen terein met 32 zegevierde over Barreirense. Benfica en FC Porto heb ben thans 18 punten uit 11 wedstrijden. Derde staat Sporting met 17 punten. De uitslagen: Varzim - Guimaraes 01; FC Porto - Barreirerense 32; Sporting - Benfica 31; Academica - Setubal 30; San- joanense - Belenenses 11; CUF - Lel- xoes 11; Braga - Tirsense 30. BREMERHAVEN Nederland is de grote triomfator geworden in het lan- denbasketballtoernooi, dat in Bremerha ven is gehouden. De Nederlandse heren- ploeg zegevierde in de finale met 58 52 (27 26) over een Westduitse se- lectieploeg en de nationale damesfor matie, die in de eindstrijd eveneens te genover een Westduitse ploeg stond, won met 55 47 (2732). De Nederlandse en Westduitse heren hebben elkaar geen duimbreed toegege ven. Meer dan vier punten voorsprong kwam zelden voor. Door het goede uit buiten van de kansen was de Neder landse zege, waarin Rijsewijk (16), Boot (13) en Vrolijk (10) een belangrijk aandeel hadden, alleszins verdiend. De meest succesvolle spelers aan Westduit se zijde waren Posern (13), Kiesling en Herman (elk 11). Op de derde plaats eindigden de Amerikaanse „All Stars" door een overwinning met 106 72 (48 41) op België. Ook de dames wedstrijd tussen beide landen gaf een spannend verloop. Tot de stand 4040 hadden beide ploegen nog alle mogelijkheden, maar in de eindfase bleken de Nederlandse dames, bij wie Thea Hoek en Nel in 't Veld met elk 12 punten de meest succesvolle speelsters waren, over de beste condi tie te beschikken en ook zij wonnen ten slotte verdiend. Met 27 punten was in de Westduitse ploeg Gisela Kiesling veruit de beste speelster. DEN HAAG De uitslagen van de wedstrijden, die zaterdag zijn gespeeld voor de eredivisie van de NEVOBO luid den: Heren: Orawi - HML/CLV 31 (15-12, 13-15, 15-3, 15-6); Hevok - Tornado 2—3 (15-12, 11-15, 10-15, 15-13, 10-15); H2C/ Olhaco - AMVJ 1—3 (15-8, 3-15, 11-15, 9-15).

De Vallei | 1968 | | pagina 9