Veenendaals dagblad „Zuivel" moet rol spelen bij produktie „nieuwe eiwitten" Buiten „Hogere" militairen niet meer voor half geld met trein mee Da Nang door Viët Cong met raketten bestookt Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei „Ontwikkeling tegemoet treden als uitdaging" „Zijn hart geeft leven" Nieuwe harttransplantatie verliep zeer voorspoedig Gedagvaarde zegt tegen FBI gelogen te hebben HER VORMINGSPENNING VOORZITTER VAN PRODUKTSCHAP IN NIEUWJAARSREDE: Uitdaging voor prof. Barnard Sovjet-eenheden in Mongolië Nieuwe regeling per 1 juli Sanaa zou door royalisten zijn afgesloten „Ik vreesde de verwoesting van mijn land" Horeca wil toch prijsverhoging REGEN EN SNEEUW VEEL MELK Jaarbegin II DEVALUATIE Spaanse smaa sappelen I1S AP - Vier mannen waren oneer lijk bij de Hoogovens Jongeman beroofde kinderen op straat HOPELOOS KENNEDY-MOORD Vermiste frater uit kanaal opgedregd CONST ANTIJN CONTROLE GESTE Dode door kolendamp Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.). 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Reel.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, ieder woord meer 15 cent. WOENSDAG-3 JANUARI I968 - 42e JAARGANG no. 2 DEN HAAG Het zuivelbedrijfsleven zal moeten overwegen of het een rol zal kunnen spelen bij de produktie, de verwerking of de commercialisatie van de uit andere bronnen dan melk verkregen eiwitten. Ir. B. van Dam, voorzitter van het Produktschap voor Zuivel, gaf deze raad vanmorgen in zijn Nieuwjaarsrede. Hij dacht daarbij aan de voor consumptie geschikte eiwitten, die men thans kan maken uit sojabonen, aardnoten, katoen zaad e.d., vismeel en algen; aan de door Staatsmijnen ^vervaardigde lysine; aan de door microbiologische synthese uit aardolie en aardgas gemaakte ei witten en aan nog meer ontwikkelingen, die op eiwitgebied gaande zijn. Hij was ervan overtuigd, dat men er in zal slagen de gebreken, die de nieu we produkten thans nog tonen, weg te nemen en de kostprijs omlaag te bren gen. Het zuivelbedrijfsleven dient, naar zijn mening, de nieuwe ontwikkelingen als eert uitdaging tegemoet te treden en ervoor te zorgen dat het niet de aan sluiting op de toekomst zal missen. De heer Van Dam kon meedelen, dat in het afgelopen jaar in ons land aan consumptiemelk en consumptiemelkpro- dukten (koffiemelk meegerekend) een procent meer is verkocht dan in het jaar tevoren. Dat komt ongeveer over een met de groei der bevolking. Het aandeel van de losse melk in het tota le pakket is de laatste twee jaren met ruim een kwart verminderd en zal thans minder dan 15 procent zijn. De verpakking van gepasteuriseerde melk bestond, volgens de laatste gegevens voor ongeveer 80 procent uit glazen flessen, voor vijftien procent uit plas tic zakjes en voor 5 procent uit papier. Verkoop van melk tegen stuntprij zen blijft de voorzitter van het pro duktschap zorgen baren. Een jaar ge leden sprak hij de verwachting uit, dat het een verschijnsel van voorbij gaande aard zou zijn. Hij is daarin teleurgesteld: „het verschijnsel is toegenomen, zodat nu volgens de heer Van Dam, in enkele plaatsen werkelijk kan worden gesproken van een storend element. Storend omdat de geregelde melkvoorziening via de thuisbezorging erdoor in gevaar ge bracht kan worden. De Nederlandse melkproduktie, zo vertelde ir. Van Dam, bereikte in 1967 de nieuwe recordhoogte van ruim 7,5 miljard kg, dat is vier procent meer dan in het jaar ervoor. De melkafleve- ring aan fabrieken steeg met vijf pro cent tot 6.9 miljard kilo, eveneens een nieuw record. De binnenlandse afzet van consump tiemelk, gecondenseerde melk (waar onder koffiemelk) en kaas was. glo baal gezien, vrijwel even groot als in 1966; het boterverbruik zakte echter met 16 procent tot 41.000 ton; in 1964 was het nog 58.000 ton. Het gemiddelde wekelijkse verbruik van boter ligt nu op 750 ton, maar nu het prijspeil op 1 april a.s., als de nieuwe EEG-regeling in werking treedt, onvermijdelijk weer hoger wordt, lijkt het onwaarschijnlijk, dat dit quantum wordt gehandhaafd. De uitvoer van boter, gecondenseer de melk zonder suiker en vol melkpoe der nam toe, die van kaas, gesuikerde als plattelander in de winter over snoeisel beschikt en dit on der waardevol plantsoen van boom gaard of tuinderij deponeert, handelt praktisch en met inzicht; hazen en konijnen accepteren het gaarne en tonen zich zelfs kieskeurig, want ze zpeken er de begeerde twijgen van de cox orange precies uit, zoals iedere jager-boomkweker weet. Van hazen gesproken: in een zachte louwmaand plegen de rammelaars reeds de gunst der moeren te werven, waarbij ze el kaar boosaardig achtervolgen en met elan bevechten, zodat de wol van de pels stuift. De langoren kunnen hun minnespel ongestoord volgen, want de jacht eindigde op oudejaarsavond. In een vorstloze winter kan de eerste maand des jaars reeds een worp jon gen leveren, die licht in de krant komt doch iets bijzonders is het niet. Letten we voorts op het reewild. De bok maakt in de wintertijd immers een merkwaardige fase door; eind nov. verloren de kapitale stukken al het gewei en aanstonds begint.de vorming van het nieuwe. In de tweede helft van januari kunnen de met grijze bast overtrokken „kolven" bereids boven de oren uitsteken en nu duurt het nog een week of 6, 8 en de bok ver raadt zijn standplaats door vegen en schuren aan struiken. De jager, die op reewild weidwerkt, moet goed uit de ogen kijken, eer hij de vinger krom maakt, want het is slechts weinige weken geoorloofd op geiten te jagen en wanneer het bastgewei nog maar weinig ontwikkeld is, zou men zich bij snel wisselend wild gemakkelijk kunnen vergissen. 3-1-1968 A. B. WIGMAN gecondenseerde melk en mager melk poeder daalde. De zuivelexport heeft bijna zestig miljoen gulden meer opgebracht dan in 1966, toen de waarde al meer dan een miljard gulden bedroeg. Tr. Van Dam sprak de verwachting uit dat de ge middelde opbrengst van de melk voor de boer over het melkprijsjaar april 1967-april 1968 iets beneden de richt prijs van 35 cent per kilo zal blijven. Van de devaluatie van het Engelse pond en een aantal andere munteenhe den verwachtte ir. Van Dam geen gro te gevolgen voor de in- of uitvoer van zuivelprodukten. De EEG zuivelrege- ling gaat immers bij invoerheffingen en exportrestituties uit van een volledige aanpassing aan de zogenaamde we reldmarktprijzen. Niettemin zijn er op enkele markten voor onze exportprodukten moeilijke si tuaties ontstaan, waarvoor een oplos sing gevonden moet worden. De deva luaties zullen natuurlijk wel invloed heb ben op de financiën van het Europees oriëntatie- en garantiefonds voor de landbouw, doordat, bij export grotere restituties gegeven moeten worden. Over het EEG-zuivelbeleid toonde ir. Van Dam zich ook nu weer weinig enthousiast. Zijn bedenkingen golden niet de resultaten voor de veehouders op korte termijn, want die zijn z.i. wel bevredigend te noemen, maar w|l de toekomstige ontwikkelingen van de zui velindustrie onder de werking van een politiek die een overmatige sterke stpun geeft aan de boterproduktie. Hij vrees de, dat deze industrie daardoor niet tot de ontplooiing zal komen, die nodig is in een sterk geïndustrialiseerde maat schappij. De economische positie van de veehouder kan daardoor op den duur in gevaar komen. ADVERTENTIE Iedere dag weer, 'n heerlijke tractatie BEVERWIJK De politie in Bever wijk heeft vier mannen gearresteerd, die ervan worden verdacht 110 ton be- tonyzerafval ter waarde van 5500 gulden ten nadele van de Hoogovens in IJmui- den te hebben verduisterd. Het zijn de 26-jarige hoofduitvoerder R. I. en de 47-jarige uitvoerder H. B., die beiden in dienst zijn van het Duitse aannemersbedrijf Hochtief, dat werk uitvoert voor de nieuwe walserij van het Hoogovenbedrijf. De Duitsers wa ren in juli van het vorige jaar begon nen hoeveelheden betonijzerafval, „knipsel", weg te nemen en te verko pen. Het geld staken zij in hun eigen zak. UTRECHT Kort nadat hy gister morgen twee kinderen had beroofd van een portemonnee met vijftien gul den, bevond de achttienjarige Utrech ter B. zich al in arrest. Dat was te danken aai, de 48-jarige incasseerder C. Spoelstra, die de jongen na een spannende achtervolging overmeester de. De heer Spoelstra had uit zijn auto gezien hoe B. zich in de Kruisstraat meester maakte van het boodschappen netje, dat de negenjarige Mieke Kraan en haar vriendinnetje bij zich hadden. Direct was hij de jongen achterna ge rend. In de Schoolstraat kreeg de heer Spoelstra de jonge straatrover te pak ken. Daarna leverde hij zijn arrestant af op het politiebureau. De 24-jarige Clive Haupt, die gisteren overleed en wiens hart nu klopt in het li chaam van Blaiberg, hier met zijn echtgenote op de dag van zijn huwelijk, drie maanden geleden. Mevrouw Haupt zei gisteravond: „toen de dokters me vroegen of ze Clive's hart mochten gebruiken was ik eerst te zeer overstuur om te kunnen antwoorden. Daarna zei ik dat ze het mochten als ze hem niet konden redden. Het is een troost voor me dat zijn hart nog leven geeft om iemand te laten leven". A KAAPSTAD Prof. Chris Barnard heeft gisteren in het Grc^tï- Schuur-zie- kenhuis na afloop van zyn tweede hartoperatie, waarbij het hart van een kleurling werd overgeplant op de 58-jarige blanke tandarts Philip Blaiberg, voor de radio verklaard, dat deze nog voorspoediger is verlopen dan de trans plantatie op wjjlen Louis Washkansky op 3 december j.l. Volgens Barnard begon het hart na de transplantatie vanzelf weer te klop pen en behoefde het niet, zoals by Washkansky, met een elektrische schok op gang gebracht te worden. De toestand van de joodse tandarts werd bevredigend genoemd. Een team van 16 chirurgen en specialisten was 5 uur bezig geweest met de operatie, de derde van dit soort in de wereld en de tweede die in het Groote Schuurzieken- huis van Kaapstad is uitgevoerd. Voor de transplantatie bij Louis Washkansky was een staf van 30 medici en verpleeg sters in de weer geweest. Binnen een kwartier na het overlij den van de donor de 24-jarige kleur ling Clive Haupt, die maandag op het strand door een hersenbloeding was getroffen werd begonnen met de operatie. Tevoren was vastgesteld, dat Blaiberg en Haupt dezelfde bloedgroep en een zo weinig verschillend weefsel hadden om o psucces te kunnen reke nen. Blaiberg had geen bezwaar ge maakt tegen ontvangst van een hart van een kleurling. Daarvoor hadden de chirurgen een hopeloze strijd gevoerd om het leven van de donor te redden. Clive Haupt was bewusteloos naar het ziekenhuis overgebracht. In de loop van de nacht hield zijn hart op met kloppen, doch het werd door middel van kunstmatige ademhaling weer op gang gebracht. Om half vier gistermorgen toonde de cardiograaf, dat een eind kwam aan het leven van Haupt en werden de voor bereidingen getroffen voor een hart transplantatie. Om vijf uur werden dr. Barnard en zijn staf op de hoogte ge steld en vijf uur en 43 minuten later overleed de donor. Voor de Zuidafrikaanse chirurg Bar nard vormt de operatie van Blaiberg veel meer dan een herhaling van de harttransplantatie bij Louis Washkans ky: het is tevens de aanvaarding van een uitdaging Washkansky die als eerste man in de geschiedenis het hart van een me demens ontving, stierf 18 dagen na de operatie. Verscheidene vooraanstaande medici hadden deze afloop onvermijdelijk ge acht, omdat volgens hen de medische wetenschap nog niet geheel op de hoog te is van de middelen om de afstoting van het overgeplante hart door het or ganisme van de patiënt tegen te gaan. Prof. Barnard heeft echter niet toe gegeven dat Washkansky aan dit af stotingsproces is overleden. Volgens hem verliep het genezingsproces bij Washkansky uitstekend, maar werd 'n longontsteking van de patiënt fataal. Met deze nieuwe hartoperatie wil prof. Barnard bewijzen dat zij die zijn eer ste „experiment te riskant en onryp noemden, ongelijk hadden. Mocht Philip Blaiberg in de komen de dagen of weken overlijden, dan zal daaraan vrijwel zeker in grote kring de conclusie worden verbonden, dat men in het Groote Schuur-ziekenhuis de techniek om het afstotingsproces tegen te gaan jiog niet geheel meester is. Blijft de patiënt echter enige maan den of jaren in leven met zijn nieuwe hart, dan is niet alleen het meester schap van prof. Barnard, maar ook het belang van de in Kaapstad verrichte onderzoekingen op het gebied van weefselgroepen en bestrijding van weefselafstoting bevestigd. Philip Blaiberg, de Zuidafrikaanse tandarts die gisteren een ander hart heeft gekregen op een archieffoto van 1932. Een recente foto kon niet van hem worden verstrekt. O Er zijn tot dusver geen protesten op geklonken van apartheidsvoorstanders. Vertegenwoordigers van diverse kerk genootschappen waaronder ook die voor rassenscheiding zijn betuigden hun instemming met de operatie. De hoofdredacteur van een grote krant in Johannesburg antwoordde op de vjraag of hij klachten had ontvangen. „We zijn overstelpt door telefoontjes maar er was niemand die het rasaspect zelfs maar noemde". NEW ORLEANS I)e caféhouder Loran Hall, die door officier van justi-# tie Jim Garrison gedagvaard is in diens" onderzoek naar het vermeende komplot tegen president Kennedy, heeft gisteren toegegeven dat hij tegenover het FBI gelogen heeft tijdens het officiële onder zoek dat na de moord onder leiding van de commissie-Warren werd ingesteld. In een telefonisch interview, hem afge nomen door een in New Orleans ver schijnend blad, verklaarde Hall, die een café drijft te Kernville (Californië) dat Garrison zich waarschijnlijk voor hem interesseert, omdat hij tegen het FBI had gezegd dat hij in Dallas op een bijeenkomst ten huize van een zeke re mevrouw Sylvia Odio was geweest, waar ook een „Leon" Oswald tegen woordig was. Hall zegt nu dat hij nimmer een der gelijke bijeenkomst heeft bijgewoond en dat hij uit angst het tegendeel heeft be weerd. (Garrison houdt vo! dat Hall Lee Harvey Oswald en Jack Ruby heeft gekend). In het interview vertelde Hall dat hij wel twee maanden voor de moord op de president in Dallas was aangehouden en dat hij eerder al in Miami in de cel had gezeten, omdat hij deel had willen nemen aan een invasie op Cuba in gezelschap van anti-Castro- gezinden. Jack Ruby had hij overigens nooit ontmoet De eerste keer dat hij hem zag was op de televisie, toen Ru by Oswald neerschoot. Hall gaf tenslotte toe dat hij een ster ke antipathie jegens Kennedy koesterde, maar zei dat het nooit bij hem was op gekomen de president te vermoorden. Hij zou niet naar New Orleans gaan, tenzij de staat Californië hem uitlever de. Hall maakt zich op het ogenblik veel zorgen: te veel personen die bij deze zaak zijn betrokken, zijn onder ge heimzinnige omstandigheden gestor ven," zei hij. MOSKOU In Mongolië zijn Russi sche tank- en raketeenheden gelegerd, zo is van welingelichte zijde in Moskou meegedeeld. De troepen zouden in de zomer van 1967 naar Mongolië zijn ge zonden toen de toestand ban de grens tussen dit land en China zeer gespan nen was. Mongolië, dat vijf maal zo groot is als Frankrijk, heeft maai* een miljoen inwoners. Het heeft de kant van de Sovjet-Unie gekozen in het ideo logische geschil tussen dit land en Chi na. De Chinese regering heeft het vorig jaar verklaard, dat tienduizenden Rus sische militairen Mongolië tot een bezet land hadden gemaakt. AMSTERDAM Het lichaam dat de rijkspolitie te water maandagmiddag heeft opgedregd uit het water van het Amsterdam-Rijnkanaal bij het IJ, blijkt het stoffelijk overschot te zijn van de 28-jarige frater Anthonius de Leeuw uit Ootmarsum. die sinds zater dag 2 december werd vermist. De man zou op de dag van zijn ver dwijning in overspannen toestand heb ben verkeerd. De doodsoorzaak staat nog niet vast, maar er is. volgens de politie, voorals nog geen aanleiding aan misdrijf te denken. Er zal nog sectie op het lti- chaam worden verricht. UTRECHT Een deel van de militairen zal van 1 juli af geen reductie meer krijgen op treinkaartjes. Van de zogenaamde vijftig-procentsregeling zul len dan alleen nog gebruik kunnen maken: Dienstplichtige militairen, die voor de eerste oefening onder de wapenen zijn; Te werk gestelde gewetensbezwaarden; Overige militairen beneden de rang van sergeant. MOSKOU De Jemenitische royalis ten hebben alle wegen van de hoofdstad Sanaa naar het noorden en het zuiden van het land en de Rode Zeekust afge sloten, zo meldde het Russische pers bureau Tass. In Sanaa zelf gaat de toestand achteruit. De royalisten heb ben hun positie in de omringende ber gen veilig gesteld en de beschieting van de stad uitgebreid, aldus Tass. NEW YORK Koning Constantijn van Griekenland, nu in ballingschap in Rome, schrijft in het blad Life dat .hij „het tot een gevecht had kunnèn laten komen" tegen de militcdre junta in Athe ne, maar dat hij besloot dit niet te doen uit vrees voor verwoesting, van zijn land. Hij schrijft dat zijn poging geen misluk king was en enkele positieve resultaten heeft voortgebracht. „Ik was mij bewust dat doorgaan betekende totale burger oorlog en de vernietiging van de Griekse strijdkrachten die tegen elkaar zouden vechten. Dat was mijn doelstelling niet. Ik wilde mijn land opbouwen, niet ver woesten". Constantijn beweert dat hij niet eerder tegen de junta is opgetreden uit vrees voor „grenzeloos blqpdvergieten". Hij werd gedwongen te proberen een reor ganisatie van de regering te bewerkstel ligen en de weg te effenen naar verkie zingen. CAIGON De Viët-Cong heeft in de afgelopen nacht de grote Ame- kaanse basis bij Da Nang met zware raketten bestookt. Verscheidene Zuid- viëtnamese militairen werden gedood, vier Amerikanen gewond. Volgens het Amerikaanse opperbevel is de schade licht. Er zouden drie vliegtuigen ver woest of beschadigd zijn, terwijl de 122- Ter gelegenheid van de 450-jarige Hervorming geeft de Koninklijke Begeer een herdenkingspenning uit, die aan de voorzijde een borstbeeld van Maarten Luther in toga toont en aan de keerzijde de slotkapel in Wittenberg, met links op de achtergrond het slot. De randtekst luidt: 1517 Wittenberg 1967. De penning wordt geslagen in goud, zilver en brons. mm raketten waarvan er ongeveer twintig op de basis terecht kwamen, verscheidene branden deden ontstaan. De aanval duurde tien minuten. Een vliegtuig van de Amerikaanse lucht macht bracht het Viët-Cong-geschut tot zwijgen. Alle burgervluchten van de maatschappij Air Viëtnam naar Da Nang zijn tot nader order geannuleerd. De zwaarste aanval van de Viët-Cong op deze door mariniers verdedigde ba sis was die van juli vorig jaar, waarbij dertien Amerikanen het leven verloren en er 173 gewond werden, terwijl elf jachtbommenwerpers en transportvlieg tuigen werden verwoest. Amerikaanse vliegtuigen hebben gis teren na afloop van het nieuwjaarsbe stand boven Noord-Viëtnam goederen treinen en konvooien op de weg aange vallen. Volgens een woordvoerder in Saigon was bet vrachtverkeer in zuide lijke richting volgens waarneming van verkenningsvliegtuigen tijdens het be stand groter dan normaal. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat de V.S. overleg plegen met India, Polen en Canada over een mogelijke versterking van de internationale con trolecommissie voor Cambodja. Deze drie landen verschaffen personeel voor de commissie, die krachtens de Geneef- se akkoorden van 1954 toezicht moet houden op de naleving van de bestands- overeenkomsten voor het voormalige Indo-China. Voor een versterking van de commissie heeft zich vorige week prins Norodom Sihanoek uitgesproken in verband met de, kwestie van het uit wijken van r#ilitairen van Viët-Cong en Noord-Viëtnam naar Cambodjaans ge bied. Het Cambodjaanse staatshoofd be toogde toen, dat de Sovjet-Unie en Po len zich tegen een versterking van de internationale commissie verzetten. Dit is het gevolg van de goedkeuring die staatssecretaris Keizer (Verkeer èn Waterstaat) heeft gegeven aan een desbetreffend verzoek van de Neder landse Spoorwegen. Het was ingegeven door de moeilijke financiële situatie van de spoorwegen. Zij vervoeren we kelijks vele duizenden militairen. Zij, die nog wel reductie krijgen, zullen voor hun inlegvel of legitimatiebewijs per half kalenderjaar drie rijksdaal ders in plaats van één per heel kalen derjaar moeten betalen. De reductieregeling half geld, be rekend over de prijs van een enkele reis bestond al sinds de tweede helft van de-jaren dertig. Na de oorlog konden militairen van de bevrijdings legers op vertoon van hun soldijboekje zelfs gratis met de trein reizen. Voor reizen met bussen van de NS-dochters werd geen korting gegeven. De spoorwegen zien geen tegenstel ling tussen de nu genomen maatregel en het feit, dat bejaarden, die veel per trein reizen, wel een zekere korting krijgen. „Het zijn twee volkomen ver schillende groepen reizigers", werd ge zegd. „Van bejaarden kunnen wij ver wachten, dat zij op ieder willekeurig moment van de dag op reis gaan, van militairen niet". De Spoorwegen ontkennen, dat er enig verband bestaat tussen de nieuwe maatregel en het feit, dat de Federa tieve Spoorweg Vakvereniging al in augustus 1967,had bedacht, dat militai ren in de trein best het volle pond kun nen betalen. „Dit is gewoon een maat regel, die voortspruit uit de noodzaak tot bezuinigen". Het ministérie van Defensie gaf als commentaar. „Wij hebben de regeling altijd als vriendelijke geste van de spoorwegen gezien. Als de spoorwegen uit een oog punt van bezuiniging menen de rege ling te moeten verzwakken kunnen wij daar geen bezwaren tegen maken". „Overigens blijft het gros van de dienstplichtigen wel van de faciliteiten profiteren. Alleen zullen zij voor het inlegvel vijftien gulden moeten gaan betalen tegen nu één rijksdaalder". DEN HAAG Het hotel-, restau rant- en café-bedrijf wil de prijzen van frisdranken, wijnen en bier verder op trekken dan op grond van de verhoog de omzetbelasting is toegestaan. Drs. A. W. Merkx, secretaris van het be drijfschap horeca, heeft hierover giste ren met het ministerie van Economi sche Zaken gesproken. De frisdranken en het bier kosten de ondernemers in deze sector nu 2,2 tot 2 3/4 cent extra per flesje. Voor menig een was dit al aanleiding om de consu mentenprijs met vijf cent te verhogen, wat echter in strijd is met de spelre gels van het ministerie. Een beroep op een eerder gegeven toestemming tot afronding naar boven op vijf cent is volgens het ministerie omgegrond, om dat deze slechts op het betrokken jaar van toepassing was. Niettemin wil het ministerie toch na gaan in hoeverre verdere prijsstijging in de horeca gerechtvaardigd is. Het is bekend dat deze bedrijfstak allerminst floreert. Het overleg over deze kwestie zal op korte termijn worden afgerond. BREDA In het Diaconessenzieken- huis in Breda is gistermiddag de 54- jarige mevrouw Van Oers-Hendriks uit Etten overleden aan de gevolgen van kolendampvergiftiging. Zij lag sinds 15 december in het ziekenhuis, nadat zij door haar zwager bewusteloos in haar huis was gevonden. Haar man was toen al als gevolg van de vergiftiging over leden. "Tke afgelopen nacht heeft het in ons land tijdens opklaringen op ver schillende paatsen 4 tot 5 graden ge vroren, waarbij zich plaatselijk ook mist heeft gevormd. De bewolking nam vanmorgen vroeg al weer snel toe op de nadering van een warmte- front, dat vergezeld van regen en sneeuw over Engeland oostwaarts op drong. Dit front behoort bij een de pressie, die over de oceaan naar Schotland is getrokken. Deze depressie vervolgt nu haar weg in zuidoostelijke richting en zal met regen en sneeuw dicht langs ons land naar de Alpen trekken. Achter de depressie gaat de wind morgen uit het noordwesten waaien en stroomt polaire lucht met enkele buien Neder land binnen. Daar de aanvoer van deze lucht via de Noordzee plaats heeft, zullen de temperaturen in het alge meen iets hoger worden dan vandaag.

De Vallei | 1968 | | pagina 1