Holevoetschool is nu hard aan vernieuwing toe Nieuwe Mavem-school in wordt donderdag in gebruik genomen Louis Drost werd „onaangenaam beoordeeld" bij Wageningen TEXTIELGROSSIERDËRIJ TOTAAL UITGEBRAND Verwarming „Tip" op toneel is H grootste probleem Oorzaak en schade nog on bekend Eerste lintje in 1968 voor opzichter A. de Koning Weer prijs in DVS A-loterij 20-jarige Veenendaler ging in training bij Vitesse Schieluitslageii Scherpenzeel Wilskracht '57 komt bijeen Ds. Van de Peut bedankte voor Schelluinen Afdelingsclub Huisvrouwen in Amerongen aan de borrel Opbrengst van NOVIB-collecte Te klein Bad Kwaad BURGERLIJKE STAND AMERONGEN WOENSDAG 3 JANUARI 1968 er toch niet langs. Als het weer mee werkt kunnen de werkzaamheden aan het schoopletn over enkele weken ge reed zijn. zodat en afsluiting van die straat maar heel tijdelijk hoeft te zijn". Hoewel donderdagmiddag de lessen in de nieuwe school beginnen wordt ie pas op woensdag 10 januari officieel ge opend. Dat zal gebeuren tijdens een bij eenkomst van ouders en onderwijzend personeel in de aula van de Christelijke Technische School aan de Industrie laan. Na afloop kan men dan het nieu we gebouw bezichtigen. Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg zal de officiële openingsdaad uitvoeren. bouw aan. Nu is hij bijzonder gelukkig met een nieuwe school In het vooruit zicht. Hij hoopt dat aan het einde van dit jaar de plannen voor de school ge reed zullen komen zodat men binnen afzienbare tijd met de bouw van de nieuwe Holevoetschool kan beginnen. SCIIERPENZEEL De openbare lagere Holevoetschool te Scherpenzeel zal worden vervangen door een nieuw gebouw. In de laatste gemeenteraads vergadering van Scherpenzeel werd door de raadsleden de hoogste priori teit gegeven aan de bouw van een nieuwe school. Het hoofd van de onder wijs-inspectie sprak, toen hij enige tijd geleden een bezoek aan de Hole voetschool bracht, van een „crepeer- geval". Volgens het hoofd van de school, de heer R. Groenveld is dit wel wat erg sterk uitgedrukt. Hij vroeg in februari 1967 restauratie van het ge- SCHERPENZEEL De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de schietvereniging ..Scherpenzeel" luid den: J. Koudijs 90. J. ten Broek 90. P. van Engelenburg 90. A. C. van Dusscho- ten 87, A. van Eist 87, M. Berendse 85, J. Koot 84. J. van Eist 83, H. Pater 82, A. van Wittenberg 82, W. Klumpenaar 81, H. van Droffelaar 74. J. van Enge lenhoven 73, H. Verkerk 68, H. van Gin- kel 60. AMERONGEN Vrijdag, 5 januari wordt in hotel „Buitenlust" te Ameron- gen een ledenvergadering gehouden van de Amerongse zwemclub ..Wilskracht '57". Na de opening staat op de agenda de bespreking van het seizoen 1968; droogtraining gedurende de winter maanden en wat verder ter tafel komt. De vergadering begint om acht uur. RENSWOUDE. Ds. L. v.d. Peut, Hervormd predikant te Renswoude, heeft bedankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de Hervorm de kerkeraad te Schelluinen. worden. Door het gebruikte systeem is dat heel goed mogelijk. De school is van enkel „nieuwtjes" voorzien. Bij de zeer ruime hoof- denkamer zijn twee kleedhokjes ge maakt, ten behoeve van de schoolarts, die in die kamer de kinderen al on derzoeken. In de volgende fase, een ge lijke vleugel als de thans bestaande, zal ook een dergelijk vertrek komen. Binnenkort zal men ook gebruik gaan maken van het materiaal voor de „speel-leermethode". In de eerste plaats was daarvoor geen gelegenheid in het nood onderkomen, terwijl bovendien de leerlingen van klas 1 eerst vertrouwd gemaakt moeten worden met het meest elementaire schoolonderricht. De school is nog omgeven door een woestenij van grote hopen zand en bij slecht weer door water- en modderpoe len. Want al is de school gereed, het AMERONGEN. Geboren: Erik Willem, z.v. W. G. van den Berg en H. Kroeze; Ghislaine, d.v. J. de Rooij en' B. B. Kampherbeek. Overleden: Steven Meijer, 88 jr. Getrouwd: J. G. de Kruijff, 38 jr. en M. C. Reede, 27 jr.; J. van Breda, 23 jr. en J. Blankestijn, 21 jr. Ingekomen personen: S. van Rooij, van Den Helder; G. van Barneveld, van Gorinchem. Vertrokken personen: E. Talen, naar Voorburg; G. J. van Dongen, naar Em- meloord: C. Pluijgers, naar Tiel; J. W. van Schie, naar Zeist; M. C. de Kruif- Reede, naar Rhenen; J. van Breda- Blankestijn, naar Beusichem; W. Brag- gaar, naar Rhenen; F. J. van der Heij den, naar Echteld. RENSWOUDE. Het toneelgezel schap „TIP" brengt zaterdagavond 6 januari in gebouw „Rehoboth" het blij spel „Een dak tekort" op de planken. Het is geschreven door Jim Keule- mans. De uitvoering begint om acht uur. De voorverkoop van plaatskaarten voor deze winteruitvoering vindt vanaf heden plaats bij de heer H. van Koo- ten, Dorpsstraat 56 te Renswoude. De Holevoetschool werd omstreeks 1915 gebouwd en hoorde tot 1960 tot de gemeente Woudenberg. Sinds de school tot de gemeente Scherpenzeel behoort is de heer R. Groenveld hoofd van de school. Hij heeft er al dikwijls aan ge dacht de Holevoetschool le verlaten om hoofd te worden van een modernere school. „De inhoud van de school, de fijne verhoudingen tussen het onder wijzend personeel, de leerlingen en hun ouders hebben me hier gehouden", zegt hij. Inderdaad is het gebouw geen ideale werkruimte voor een hoofdonderwijzer, evenmin voor de leerlingen. De sala manderkachels die vroeger het ge bouw verwarmden zijn vervangen door oliekachels. Deze kachels hebben echter een te kleine capaciteit om de lokalen te verwarmen. Bovendien wor den de gangen en de toiletten in het geheel niet verwarmd. De heer Groenveld heeft zelf voor een elektrisch straalkacheltje gezorgd in zijn hoofdenkamer. die deze naam eigenlijk niet kan dragen. In feite is deze kamer een hokje, dat met behulp van een houten wand is afgesloten. De verwarming is het grootste pro bleem. Behalve de genoemde gebreken kan ook de zon de lokalen niet ver warmen. De ramen van de lokalen, die naar moderne begrippen veel te hoog zijn aangebracht, zijn naar 't noord-wes ten gericht, zodat alleen laat in de middag de zon door de ramen schijnt. Dan hebben de leerlingen en leerkrach ten de school echter al verlaten. De toiletten worden, zoals gezegd, niet ver- Luxor-Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Elvis a go-go". Morgen, donderdag UTRECHT: Esplanade 10.30 uur: Nieuw jaarstoespraak voorzitter Kamer van Koophandel. Luxor-Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Operatie Vrouwen-Paradijs". Op negenjarige leeftijd liet Louis Drost zich inschrijven bij het Veenen- daalse RK Unitas. Hij voetbalde hier tot zijn vijftiende jaar (slechts éénmaal in het eerste elftal meegespeeld) en ver trok toen naar Wageningen. Na een jaar bij deze vereniging te hebben ge traind, werd hij het volgende seizoen opgenomen in de betaalde jeugdselec- tie. In het derde jaar werd dit elftal kampioen (ook Gijs Heikamp van v.v. Veenendaal behoorde in dit seizoen tot de kernspelers), maar een contract kreeg Drost nog niet. Ook in het vierde jaar bleef hij een I EEN EN DAAL - De textielgrossierderij van N.V. H van de Meer en Zn. aan de Mr. Dr. Schokking straat is gisteravond geheel uitgebrand. De brandweer, die met groot mate rieel was uitgerukt, wist het vuur vrij snel te bedwingen, maar later op de avond brak dit opnieuw uit. Er ont stond een grote rookontwikkeling. Vol gens een mededeling van de politie werd het noodzakelijk een deel van het gebouw te slopen, om zo de blus- singswerkza am heden te vergemakkelij ken. De voorraad, die verloren is ge gaan bestond hoofdzakelijk uit bon- neterie. Omtrent de oorzaak van de brand stelde de politie een onderzoek in, dat vanochtend nog in volle gang was. Ook de omvang van de schade laat zich nog moeilijk ramen, maar beloopt ze ker enige duizenden guldens. Loeiend zochten de vlammen een uit weg door het dak. AMERONGEN. Op woensdag 17 januari wordt in het Dorpshuis door de afd. Amerongen van de Nederlandse Huisvrouwen vereniging een avond ge organiseerd die gewijd zal zijn aan de likeurstokerij. Het betreft de stokerij van Lucas Bols, opgericht in 1575. Bols is nu een modern bedrijf met vestigingen over vrijwel de gehele wereld. Enkele jaren geleden is van dit bedrijf een film ver vaardigd waarin de smaken van Lucas Bols worden vergeleken met de kleu ren van een andere beroemde Neder lander, nl. Rembrandt. Het blijft in het Dorpshuis echter niet alleen bij het vertonen van deze film. Er zal ook een en ander geproefd kunnen worden. Op deze avond zijn ook de heren wel kom. terwijl tevens introducés kunnen worden meegenomen. D. J. Minderhout rijweg afsluiten VEENENDAAL Tijdens de nieuw jaarsreceptie, die de burgemeester van Veenendaal. mr. dr. J. Hazenberg dins dagmiddag in de trouwzaal van het raadhuis hield voor het personeel van de gemeente^ werd de opzichter-bui tendienst de neer A. de Koning gehul digd wegens zijn 40-jarig dienstver band bij de gemeente. Tijdens de toespraak tot de jubilaris noemde de burgemeester hem „een van die krachten in dienst van de ge meente Veenendaal, waarop de ge meente met recht trots mag zijn". Na mens de gemeente kreeg hij een ca deau onder couvert. Eveneens ter gelegenheid van dit veertigjarig jubileum ontving de jubi laris, die dit jaar gepensioneerd wordt de eremedaille in brons aan de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester zegde mevrouw De Koning toe, dat er „als troostprijs" voor haar een bloem stuk bezorgd zou worden namens het college van burgemeester en wethou ders. Schilders leggen de laatste hand aan de nieuwe school. O schoolplein moet nog helemaal aange legd worden. De school is in een re cord-tijd gebouwd, aldus de heer Min- derhoud. „maar het plein kon nog niet gereed zijn. Voorlopig wil ik het ge meentebestuur vragen de rijweg af te sluiten zodat we die als „speelstraat" kunnen gebruiken. Veel verkeer komt AMERONGEN. Bij de derde trek king van de DVSA-clubhuisloterij is ge trokken lot nummer 654. De gelukkige winnares werd mej. A. Ploeg uit Ame rongen. Zij ontving f 50,-. SCHERPENZEEL De collecte die door de padvinders werd gehouden ten bate van de anti-hongeractie van de Ned. Organisatie voor Internationale Bijstand heeft in Scherpenzeel een be drag van f 349,18 opgebracht. warmd. Om bevriezing te voorkomen sluit de heer Groenveld in de winter maanden de waterleidingen af. Hier door heeft men dan nog slechts de be schikking over twee toiletten. De Holevoetschool is ook te klein ge worden. Toen in 1960 door Scherpen zeel de school werd gerestaureerd sprak men af en toe al van een nieuwe school. Men meende toen echter ook dat de school geen levensvatbaarheid meer had. De heer Groenveld wilde eerst bewijzen dat dit niet het geval was. Hij was overtuigd van de levens vatbaarheid van de school in verband met de uitbreiding van Scherpenzeel, met name het uitbreidingsplan dat ach ter de school is gelegen. Deze nieuwe wijk zou volgens hem op de Holevoet school georiënteerd zijn. De levensvatbaarheid is nu wel be wezen. Het aantal leerkrachten is uit gebreid van drie tot vijf. Daar komt nog bij dat er nu geen ruimte meer is voor de schoolarts. Voorheen werd de ze nl. in het handenarbeidlokaal onder gebracht. De hoofdenkamer is hiervoor te klein. Behalve het gebrek aan accommoda tie is ook de toestand van het gebouw slecht. „We kunnen 's zomers niet ven tileren", aldus de heer Groenveld. „Als we een raam opendoen houden we een stuk van het verrotte kozijn in de hand". De muren zijn pas nog gewit maar de plafonds moesten we over slaan. Als we daaraan beginnen heb je kans dat de hele zaak naar beneden komt", vertelde het schoolhoofd. dingen liggen erg goed en dat is echt niet op elke lagere school hetzelfde. Als we nu ook nog een mooi gebouw krij gen zitten we helemaal goed", zegt de heer Groenveld. Hij voegt er enkele suggesties aan toe in verband met de toekomstige functie van het oude schoolgebouw: „Ze zouden er een dorpshuis van kunnen maken. dat heeft Scherpenzeel toch wel nodig. Of een instructiebad, zoals dat elders in Nedefland ook al met een oude school is gedaan. Desnoods maken ze er een opslagplaats van". De planoloog moet de grond voor de nieuwe school nog aanwijzen maar de heer Groenveld denkt, evenals de ge meente, al in een bepaalde richting: „Een terrein aan de Holevoetlaan zou bijzonder geschikt zijn", zegt hij. „Het ligt in het uitbreidingsplan en boven dien is men dan van die gevaarlijke verkeersader, waar de school nu aan ligt, verlost." „Een nieuwe school is de grootste wens van mij en ook van de ouders", gaat de heer Groenveld verder. Hij werkt op zijn school met de modernste onderwijsmethodes. Het gebouw leent zich er echter niet voor. Er is geen ex pressieruimte in de lokalen. Als een kind water nodig heeft moet het de gang op. „Ik hoop dat de plannen te gen het einde van dit jaar gereed zijn. We hebben daarvoor de volle medewer king van de gemeente en ook de in spectie ziet de noodzaak van een nieuw gebouw in. We hebben een bijzonder fijne schoolgemeenschap. Ik heb zo lang ik hier ben nog nooit moeilijkheden met de ouders gehad. De onderlinge verhou- De heer R. Groenveld verwarming „onbezoldigde kracht" van Wagenin gen, hoewel hem andere toezeggingen waren gedaan. In zijn laatste seizoen speelde Wage ningen B vóór de competitie een oefen wedstrijd tegen DEV-Doorn, in welke wedstrijd de Veenendaler geblesseerd raakte. Na een tijd buitenspel te heb ben gestaan door een naargeestige en kelblessure, speelde Drost al gauw weer mee in de competitie en hij stond en kele maanden geleden nog als reserve opgesteld bij Wageningen 1 in de wed strijd tegen Heerenveen. Hij moest ove rigens toen nog invallen. „Plotseling werd ik om duistere rede nen niet m'eer opgesteld door de trainer en daar ik hiervoor geen enkele reden zag. heb ik bedankt bij Wagenin gen." Wij vroegen de heer Leander, secre taris van Wageningen. om commen taar. „Wij hebben heel' prettige erva ringen met Drost en ik persoonlijk be treur het, dat hij weggaat. Toen hij als reserve werd opgesteld (hij was in de laatste wedstrijden niet in al te beste Drost heeft ongeveer vijf jaar bij Wageningen gespeeld en in die tijd is hem nooit een contract aangeboden. Ook kreeg de Veenendaler geen onkos tenvergoeding. De zaak lekte uit, toen Drost enkele weken geleden de trainingsavonden van VRC bezocht om bij deze vereniging zonder verplichtingen te oefenen. Hij is inmiddels benaderd door het Arn hemse Vitesse, waar hij reeds twee maal heeft getraind. „Zeer binnenkort hoor ik. of Vitesse belangstelling voor me heeft", vertelde de linksbuiten. VEENENDAAL Donderdagmiddag komt er voor de heer D. J. Minder- houd en zijn collega's een einde aan de situatie, dat de leerlingen van de hervormde lagere sehool „De Engelen burg" in twee gebouwen gehuisvest zijn. Bij het begin van het schooljaar 1967/'68 startte men in twee lokalen van het NVV-gebouw en in het ene lo kaal van het Rode Kruisgebouw. Don derdag trekt men in de juist gereedge komen Mavemschool aan de Fuikenwei- de. Gisteren en vandaag heeft het per soneel handen vol wrk gehad om alle materialen in de nieuwe school onder te brengen. De heer Minderhoud, hoofd van de school is heel tevreden met zijn nieu we gebouw. „We hebben een leuke, maar toch ook wel moeilijke tijd van pionieren achter de rug", vertelde hij, „want het werken in verschillende ge bouwen brengt natuurlijk veel extra werk met zich mee. Het is wel een re den om ons nieuwe gebouw extra te waarderen. Alle gemakken, waar je in een normaal schoolgebouw aan gewend was, vallen je dan weer eens op". De heer Minderhoud hoopt, dat nog dit jaar de school afgebouwd zal wor den. Hij startte in september met drie leerkrachten, heeft nu reeds 80 leer lingen en hoopt bij het begin van het volgende schooljaar een volledige zes- klassige school te hebben. Daarvoor moeten de plannen voor bijbouw van nog drie lokalen spoedig uitgevoerd VEENENDAAL „Doordat ik mijns inziens zeer onaangenaam be oordeeld ben door enkele mensen van de voetbalvereniging Wageningen, heb ik verder geen aspiraties meer om nog langer bij uw club te spelen. Ik zeg derhalve bij dezen mijn lidmaatschap op". Dat is in het kort de inhoud van 'n brief, welke de Veenendaler Louis Drost, linksbuiten van Wageningen-B, begin december stuurde aan het be stuur van v.v. Wageningen. De 20- jarige voetballer werd half november plotseling „om duistere redenen" niet meer opgesteld in het elftal gerui me tijd na een vrij ernstige blessure en dit besluit van de trainer is er de hoofdoorzaak van, dat hij Wageningen vaarwel zei. Louis Drost is teleurgesteld. „In mijn team liepen spelers, die aanzienlijk slechter waren en één van hen, die nooit op de training aanwezig was. heeft nu mijn plaats overgenomen. Dat vond ik onredelijk en ik heb daarom besloten mijn lidmaatschap te beëindi gen bij Wageningen. Ik laat geen loopje met me nemen!" „Drost is wat verbitterd", aldus de secretaris van v.v. Wageningen, de heer Leander, „hij was er echt wel weer ingekomen." Volgens hem had Louis Drost in zijn laatste wedstrijden voetbal gedemonstreerd, dat ver bene den zijn kunnen lag. vorm) is hij erg kwaad geworden en heeft ons toen te kennen gegeven, dat hij niet meer voor onze vereniging wens te uit te komen. Zijn blessure is destijds verkeerd be handeld en onze masseur heeft dit weer voor elkaar gemaakt. Drost nam echter geen genoegen met een reserveplaats. Hij was er trouwens beslist wel weer ingekomen..." Op de vraag of zijn plaatsvervanger werkelijk minder capaciteiten had dan hij, antwoordde het bestuurslid bevesti gend. „Maar deze was eveneens pas van een blessure hersteld", wordt er veel betekenend aan toegevoegd. Drost hoopt nu, dat hem een con tract wordt aangeboden bij Vitesse. Mocht dit niet doorgaan, dan denkt hij er sterk over om voorlopig bij een Veenendaalse vereniging te gaan spe len. Welke club weet (of: zegt) h(j niet. Vier Veenendaalse verenigingen hebben hem in ieder geval al meermalen benaderd... O Louis Drost met het duplicaat van zijn brief aan het Wageningen-bestuur. Hij gokt nu op Vitesse J

De Vallei | 1968 | | pagina 3