Vrijwillige brandweer heeft bestaansrecht Twee benoemingen bij het Rhenense korps Clubhuis voor hockeyvereniging Salamanders? Burgemeester opende nieuwe PUEM-kantoor Busdiensten in de Betuwe worden mogelijk beperkt Lijnen via Resteren 'l minst getroffen Hoera, de school is klaar PUEM trots op nieuwe woning Jeugd-zwemslag in instruetiebad Yan Beek verspeelde koppositie door grote blunder Morgen tweede Puzzelwandeltocht MIST Jk 10550 11079 BURGEMEESTER VAN RHENEN: Nieuwe onder commandant Ex-spuitgast schonk korps SC hilderij GLAASJE OP, LAAT JE RIJDEN Dammen jjjijijjiijiiii!! VEENENDAAL fyiiiiliiiNiii Meer Koperspubliek MARKTBERICHT VRIJDAG 5 JANUARI 1968 RHENEN Tijdens de traditionele Nieuwjaarsbijeenkomst in de brand weercentrale aan de Kerkstraat deelde burgemeester mr. L. Bosch, ridder van Rosenthal, gisteren mee, dat de heer E. van Waveren met ingang van 1 januari is benoemd tot onder-commandant van de vrijwillige brandweer. Hij volgt als zodanig de heer A. Baars op, die in de loop van 1967 aftrad. Voorts deelde de burgemeester mee, dat tot eerste magazijnmeester was benoemd de heer C. J. Overweel. De heer Overweel volgt de heer Van Waveren op. Commandant J. Meijer feliciteert de nieuw benoemde onder-commandant E. van Waveren met zijn promotie. Naast de heer Van Waveren de nieuwe eerste magazijnmeester, de heer C. J. Overweel. De commandanten van Eist en Achter berg, de heren J. L. van Rotterdam (links) en J. van Lienden fungeerden als belang stellende getuigen. Commandant J. Meijer opende de bij eenkomst met een bijzonder woord van welkom tot de burgemeester en de de putaties van de korpsen uit Eist en Ach terberg. De burgemeester stelde ér ver volgens bijzonder veel prijs op deze eerste oefenavond bij te kunnen wonen. „Wanneer ik er niet zou zijn geweest, zou ik de traditie geweld hebben aange daan", merkte hij op. Het verheugde burgemeester Bosch de nieuwe benoemingen bekend te kun nen maken. Zowel tot de heer Van Wa veren als tot de heer Overweel sprak hij bijzonder waarderende woorden, waar uit bleek dat het gemeentebestuur de EDERVEEN Deze week werden in het Groenekruisgebouw de onderlinge competitie-wedstrijden weer hervat. Er werden vijf partijen gespeeld waarvan twee belangrijke voor de bezetting van de bovenste plaatsen. B. v. Beek moest de kopplaats afstaari aan St. Vierwin- den. Van Beek verloor de party van J. Boeve door in de beginfase een grote blunder te maken. St. Vierwinden ondervond veel tegen stand van J. de Koning maar door een betere positie in het eindspel won hij verdiend. De partij tussen G. Vlastuin en T. Middelman was de spannendste van de avond. Het duel eindigde in een remise, waar laatstgenoemde het meest tevreden mee kon zijn. G. van Heerdt toonde zich duidelijk sterker dan A. van Hunnik en won ge makkelijk. G. J. Dikkenberg was opper machtig tegen H. van Nieuwamerongen en behaalde de volle winst. In de onderlinge competitie stijgt de spanning aan de kop, want J. Boeve en G. van Heerdt, die een aantal wedstrij den achter zijn, gaan beslist hoge ogen gooien, evenals Vierwinden. G. Vlastuin D. van Heerdt en A. van Hunnik krij gen het moeilijk om zich te handhaven. VEENENDAAL Wanneer B. en W. van Veenendaal hun goedkeuring verlenen aan het plan, zal de hockey vereniging Salamanders op het Pan huis-complex een eigen clubhuis gaan bouwen. Het bestuur van de hockeyclub had reeds geruime tijd plannen voor de bouw hiervan, daar „dit gebouw in fei te onontbeerlijk is voor een goede sfeer en gezelligheid in de vereniging". Gedurende het bestaan van Sala manders heeft de club nog nooit de beschikking over een gebouw gehad, waarin de leden regelmatig samenko men. Salamanderswil het clubhuis met eigen middelen financieren. De Veenendaalse sportstichting, die het Panhuis beheert, heeft direct haar volle medewerking verleend. Het standpunt dat B. en W. inne men tèn aanzien van de bouwplannen nog niet bekend. beide functionarissen de nieuwe taken ten volle toevertrouwt. „Ik hoop niet dat we samen veel branden zullen moeten blussen", aldus de burgemees ter, „maar wanneer dat het geval zal zijn, dan ben ik ervan overtuigd dat dit werk bij u in goede handen is." Hij wenste beiden van harte geluk met de verdiende promotie. „Ik wens niet in te gaan op allerlei verhalen, die over de brandweer de ronde doen. Het enige wat ik erover wil zeggen is, dat ik het zal betreuren, wan neer de vrijwilligheid en de corpora ver loren zouden gaan. Er worden in de we reld vele plannen gemaakt. Men denkt dat men die zo maar kan uitvoeren. Maar wat men in het leven opgebouwd heeft is een belangrijk ding. En wan neer dat is gebeurd met het aan de dag leggen van veel trouw en burgerzin, dan heeft zoiets niet alleen een reden, maar ook een recht om te blijven bestaan." „Ik zou de brandweer in zijn huidige constellatie niet graag willen missen", zo ging burgemeester Bosch verder. „Daarom gaan we allemaal rustig door." Commandant J. Meijer dankte de bur gemeester voor diens begeesterende woorden en wenste hem namens alle korpsen in de gemeente eveneens een gelukkig 1968. Ook de heren Van Wave ren en Overweel werden door de heer Meijer gefeliciteerd met hun bevorde ringen. Het college van B. en W. werd dank gebracht voor de financiële steun in het afgelopen jaar en ook voor de mo rele steun, hetgeen de commandant wél zo belangrijk noemde. Hij prees de goede nabuurschap met de korpsen uit de omtrek en was ver heugd dat de landelijke brandweerbon den een actie ontketenen met de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten voor de regeling van de rechtspositie van de vrijwillige brandweerman. In zijn terugblik op het afgelopen jaar herinnerde de heer Meijer aan de zo geslaagde jubileumviering van het Achterbergse korps, aan het afscheid van de heer Van Engelenburg, die hij RHENEN In het oefenlokaal van de brandweerkazerne aan de Kerk straat hangt sinds enkele dagen een mooi schilderij, dat is vervaardigd door oud-onderbrandmeester H. Baars. Het stelt een stadsgezicht voor op Rhenen, met op de voorgrond de vroe gere veerpont en op de achtergrond de Cuneratoren. De heer Baars leeft nog steeds mee met het wel en wee van de vrijwillige brandweer. De brandweerlieden heb ben het schilderij dankbaar aanvaard. Oud-onderbrandmeester Baars moest destijds het korps om gezondheidsre denen vroegtijdig verlaten. Zijn schil derij heeft een blijvende plaats gekre gen in het gebouw, waar hij zovele voetstappen heeft staan. SAA/WVWWWWWWV\AAAAAA/VW\AA»WVSA'* betitelde als een brandweerman-in-hart- en-nieren en hij stond even stil bij de actieve secretaris van Achterberg, de heer D. D. van Eldik, die momenteel in een ziekenhuis verblijft. De materieelvoorziening van de korp sen komt langzaam op gang. In Eist zal de trekker-worden vervangen door een manschappenwagen en Rhenen zal een poederwagen krijgen. Over een dwerg spuitje, ter bijeenkomt getoond, zal nog contact worden opgenomen met het ge meentebestuur. Aan het slot van deze nieuwjaarsbij eenkomst dankte de commandant tal rijke functionarissen voor de betoonde trouw en hulpvaardigheid in het afgelo pen jaar, onder andere de verjongde wedstrijdploeg, de leiders van het wed- strijdwerk en de actieve secretaris van de vereniging de heer H. Hendriks. Met een rokertje, aangeboden door B. en W., en een consumptie in de nieuwe zaal „De Munt", aangeboden door de heer A. Th. Onink, werd de Nieuw jaarsviering besloten, die ook nog werd bijgewoond door de ereleden A. Baars en C. Mol. u uw dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 uur v»n 17.30— J 19.30 uur 5 uur. w Zaterdags 16.30—17.30 VEENENDAAL Zaterdagmiddag 6 januari wordt de tweede Puzzel wan deltocht georganiseerd in een serie van vier, die door de gezamenlijke Veenen daalse wandelsportverenigingen in de wintermaanden op touw worden gezet om 't contact tussen de wandelaars ook in deze tijd van het jaar levendig te houden. De tocht van zaterdagmiddag gaat om half twee van start vanaf de Bea- trixschool. Voor de eerste mars in deze serie, die op 2 december werd gehouden kwa men rond honderd wandelsportliefheb bers aan de start. De puzzelwandeltoch ten die nog op het programma staan zijn gepland op 3 februari en 2 maart. Iedere wandelaar(ster) wacht een her innering na het volbrengen van de mars. Geboren: Christiaan, z. v. E. de Boer en A. Luning; José Martinez de Lamo, z. v. J. Martinez Gomez en D. de La mo de Lamo; Gerritje, d.v. A. Hardeman en G. C. van den Broek; Teuntje, d.v. H. Aalbers en T. van Dorland; Anne Barbara, d.v. D. D. Schild en M. van Oostende; Robertus Mattheus, 'z. v. P. B. G. Versteeg en B. J. 'Slotboom; Isaac, z. v. J. Bos en P. N. Veenen daal; Jannette, d. v. J. Prins en D. Jansen; Cornelis Jan, z. v. D. de Man en M. P. van der Poel; Evertje Jo hanna, d. v. G. v. d. Kraats en J. Turkesteen; Jeanet Jacqueline, d. v. J. Buitenhuis en A. H. Harmsen; Trijn tje, d. v. D. A. Knevel en A. de Man; Johanna Janna, d. v. D. van den Broek en I. J. Heikamp; Ineke, d. v. A. van Manen en G. Schut; Pauline Jessica, d. v. J. van Rijnbach en K. van der Weele. Getrouwd: J. W. Schuurman en J. C. Budding; H. Drost en H. M. M. I. Boelhouwer; G. Burgstede en G. J. Kroes; K. R. Peeneman en A. Delf- sma; G. H. van den Bosch en J. E. Ver hoef; J. van* Hunnik en C. Vonk; D. C. Rodenburg en A. I. Roozendaal; P. Muller en J. J. W. Weijers; N. Drost en J. van de Pol; C. van Rhenen en H. P. van Spanje; G. van Nieuwame rongen en E. van Kruistum; A. M. Möller en A. M. Beijk; iiii.inranTMilW KESTEREN De busdiensten in de Betuwe, die worden verzorgd door de Betuwse Streekvervoer Maatschappij (BSM) uit Tiel, zullen waarschijnlijk met ingang van de nieuwe dienstregeling in mei worden beperkt. De maatschappij heeft hiertoe voorstellen ingediend bij de betreffende instanties, waarvan de be slissingen binnen enkele weken worden verwacht. Een en ander deelde een woordvoerder van de BSM gisteren mee. De bezui nigingsmaatregel vloeit voort uit grote verliezen, die de vervoeronderneming op de onrendabele lijnen lijdt. De busverbindingen via Kesteren zulT len het minst door de nieuwe regeling worden getroffen. Volgens de woord voerder behoren zij tot de meest renda bele lijnen van de BSM. Overigens zul- VEENENDAAL Donderdagmiddag om kwart over één vertrokken de leer lingen van de hervormde lagere school „De Engelenburg" van de Speelplaats bij het clubhuis van de „Instuif" die vier maanden lang „hun" speelplaats is geweest naar het nieuwe schoolge bouw aan de Fuikenweide. Voorop gingen twee leerlingen met een spandoek: „Hiep, hoep hoera, de nieuwe schoei is klaar", terwijl verder in de stoet door verschil lende leerlingen grote letters op karton meegedragen werden, die samen de naam van de nieuwe school vormden. Bij de nieuwe school, waar ds. A. Vroegindew.eij reeds stond te wachten, werd na het openen van de schooldeur door twee leer lingen, een driewerf hoera op de school uitgebracht. De verdere middag hebben de leerlingen van de jongste school in Veenendaal feestelijk doorgebracht. De nieuwe school wordt woensdag 10 januari officieel door burgemeester mr. dr. J. Hazenberg in gebruik gesteld tij dens een bijeenkomst in de aula van de chr. technische school aan de Industrie- laan. len alle gemeenten die de bussen van de BSM aandoen, wel iets van de nieu we regeling merken. Aangezien het openbaar vervoer in de gemeente Kes teren nog verre van ideaal genoemd mag worden, zou een goedkeuring van de nieuwe dienstregeling ernstige pro blemen kunnen opwerpen. Na 't tumult over de plannen om de Betuwespoor lijn op te heffen, schijnt de Betuwe ook in het nieuwe jaar niet van het vervoerprobleem verstoken te blijven. Burgemeester >D. J. Pott van de ge meente Kesteren zou zijn gemeente in plaats van minder graag meer bij het openbaar vervoer zien betrokken. De heer Pott zou graag een busver binding met Veenendaal tot stand ge bracht zien. „Wat betreft het onder wijs en de werkgelegenheid is onze bevolking voor het merendeel op Vee nendaal aangewezen. Als ik aan het onderwijs denk, denk ik aan dè toe komst. Na de invoering van de mam moetwet zal Veenendaal op het gebied van het onderwijs nog meer te bieden hebben. Onze gemeente telt bovendien een groot aantal forensen, die in Veenen daal werkzaam zijn. Als zij niet door bedrijfsbussen worden gehaald en ge bracht, schept het vervoermoeilijkhe- den", aldus burgemeester Pott. Dit is waarschijnlijk ook de oorzaak van het feit, dat dagelijks de afstand Kesteren- Rhenen door honderden scholieren en foensen per fiets wordt afgelegd. Ve len van hen vervolgen hun weg met de bus van Rhenen naar Veenendaal. Een en ander houdt in, dat men bijna een uur onderweg is naar werk of school. Burgemeester Pott denkt aan een busdienst met Veenendaal, die geduren de de eerste tijd alleen in de ochtend uren en in de namiddag behoeft plaats te vinden. Aangezien het Kesterense koperspubliek ook voor een groot deel op Veenendaal is georiënteerd, zou het wenselijk zijn als ook op de vrijdag avonden en de zaterdagen een bus onderneming voor het vervoer zorg droeg. Tenslotte komt een en ander Veenendaal en Kesteren ten goede. Barneveld Coöp. Veluwse Eiérvei- ling Barneveld. Aanvoer 688.460 stuks. Stemming kalm. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gr 10.22 10.73; 56-57 gr 11.53—11.70; 60-61 gr 12.49—13.06; 64-65 gr 13.08—14.01. Barneveld Eierveiling. Aanvoer 691.550 stuks, stemming kalm. Prijzen in guldens per 100 stuks. Eieren van 42-48 gr 9.01—10.65; 52-58 gr 10.02— 11.93; 62-67 gr 12.52—13.45; 71-72 gr 14.07—14.94. Barneveld Eiermarkt. Aanv. plm. 2.100.000 stuks, handel kalm. Eieren van 50-58 gr f 10.5012.50 per 100 stuks, kg-prijs f 2.102.16; eieren van 59-65 gr f 12.7514.10 per 100 stuks, kg-prijs f 2.16—2.17. VEENENDAAL Het nieuwe ge bouw van de PUEM aan de Kerke- wijk, naast de Koningin Julianaschool, is gistermiddag officieel in gebruik ge- steld door burgemeester mr. dr. J. Ha- zenberg. Bij de openingsbijeenkomst was een aantal autoriteiten van de elektriciteitsmij. aanwezig, waaronder de algemeen-directeur h*. J. Th. van de Koogh, adj.-directeur A. J. Human, alsmede een aantal installateurs, waar- s mee de PUEM in deze omgeving sa- menwerkt. Na een korte toespraak van de heer Van de Koogh en de burgemeester werd het gezelschap de nieuwe ruimte van de maatschappij getoond. De heer Van de Koogh vergelijk zijn maatschappij met een pas gehuwd stel letje, dat er trots op is de nieuwe wo ning te laten zien. Dat was volgens hem ook de reden, dat de aanwezigen gister middag uitgenodigd waren. De burgemeester, er op inhakend, zei altijd verheugd te zijn, als hij de blijd schap van inwoners van Veenendaal mocht meevieren. „In Veenendaal, evenals elders in het land, vindt men het doodgewoon, dat men door het sim pel omdraaien van een knopje zijn wo ning kan verlichten. Men realiseert zich niet welke techniek er achter staat om dit mogelijk te maken. Ik ben ver heugd, dat de PUEM in Veenendaal nu over een gebouw als dit kan beschik ken, want ik weet, dat men nu nog ge makkelijker voor de afnemers klaar kan staan. Het is altijd zo geweest, dat indien men moeilijkheden had, de PU EM steeds klaar stond, en dat hoort ook voor een „openbaar nutsbedrijf"," aldus de burgemeester verder in zijn toespraak. Bij zijn rondgang door het bedrijf had burgemeester Hazenberg vooral belangstelling voor het onderdelenma- gazijn, de werkplaats en de servicewa gen. VEENENDAAL Ruim 100 jongens en meisjes waren woensdagmorgen naar het instruetiebad gekomen om hun krachten te meten in een serie open zwem wedstrijden. In alle categorieën werden drie wedstrqden gehouden, namelijk schoolslag, rugslag en vrjje slag. Iedere wedstrqd ging over twee banen. De jon gens en meisjes waren ingedeeld naar leeftijdsgroepen. Er werden vaak leuke tijden ge maakt, waarbij de prestaties van Gert van Offeren, die in de categorie jon gens onder de 8 jaar op alle drie de nummers de eerste prijs behaalde, een belofte inhouden voor de toekomst. Ook Hanneke Karstens, Ineke van de Bosch en Els de Ruiter, bij de meisjes en Chris van de Berg bij de jongens ston den driemaal op de hoogste trap van het „erepodium" gevormd door het trapje naar het kantoortje van de bad meester. De winnaars kregen een prijs je en voor alle deelnemers was er bo vendien een reep chocolade als aan moediging. UITSLAGEN: Vrije slag meisjes: Onder 10 jaar: Hanneke Karstens, 32.7; Gerdientje Takken, 40.9; Colien Budding, 53.5. On der 12 jaar: Ineke van de Bosch 24.6; Anneke Jansen 27.1; Mieke Steffens 28.7. Onder 14 jaar: Ria Hoogenhuizen 26.8; Sjaneke van de Berg 27.1; Allie Wijsfeldt 37.1. Onder 16 jaar: Els de Ruiter 23.2; W. Groenhof 28.0; A. Mud der 33.5. Rugslag meisjes: Onder 10 jaar: Hanneke Karstens 37.8; Gerdientje Takken 43.4; Hennie Tichelaar 56.2. Onder 12 jaar: Ineke v. d. Bosch 28.5; Annelies Jansen 30.6; Mieneke Steffers 32.7. Onder 14 jaar: Sjaneke van de Berg 30.7; Ria Hoogerhuizen 32.0; Ma rianne Bouwman 35.6. Onder 16 jaar: Els de Ruiter 25.9; Anja Mudde 33.0; Wilma Groenhof 39.0. Schoolslag meisjes: Onder 10 jaar: Hanneke Karstens 31.2; Gerdientje Tak ken 44.6; Colien Buddingh 45.6. Onder 12 jr. Ineke v.d. Bosch 32.1; Annelies Jansen 33.1; Mieneke Steffens 35.0. Onder 14 jr.: Ria Hoogenhuizen 32.6; Hendrieke van de Weerd 32.6 en Sjaneke van de Berg 33.0. Onder 16 jaar: Els de Ruiter 29.8; A. Mudde 34.1 en Wilma Groen hof 36.2. Schoolslag jongens: Onder 8 jaar: Gert van Offeren 50.0; Dick van Offe ren 51.0; Arie van Barneveld 54.2. On der 10 jaar: Chris van de Berg 42.3; Arie Brouwer 45.4; Jille Visser 49.3. Onder 12 jaar: Gerard van de Uijterd 34.7; Gerard Hup 35.3; Piet Roelofsen 36.0. Onder 14 jaar: Rob Boers 31.8; Herman van Barneveld 32.4; Wim Ke- man 34.8. Onder 16 jaar: Job Moesber gen 29.3; Henk van Ginkel 30.1; Frans Dekkers 31.0. Rugslag jongens: Onder 8 jaar: Gert van Offeren 71.3; Arie van Barneveld 80.3; Anton de Ruiter 92.6. Onder 10 jaar: Chris van de Berg 38.2; Paul Ka- lee 39.1; Arie Brouwer 60.5. Onder 12 jaar: Gerard van de Uijterd 36.0; J. Kui pers 37.9; Piet Roelofsen 40.4. Onder 14 jaar: Wim Keman 32.2; Benito Kause- broek 33.0; Cor van Ravenswaaij 34.6. Onder 16 jaar: Frans Leppers 26.4; Job Moesbergen 27.5; Cor Bouwman 32.2. Vrije slag jongens: Onder 8 jaar: Gert van Offerden 47.0; Guus van de Bosch 59.4; Arie van Barneveld 65.6. Onder 10 jaar: Chris van de Berg 35.5; Arie Brouwer 51.0; Paul Kalee 60.0. Onder 12 jaar: Ben van Kesteren 29.5; Dick van Bommel 31.0; Jurian Kuij- pers 31.8. Onder 14 jaar: Cor Bouwman 25.9; Arnoud Andeweg 26.1; Wim Ke man 26.4. Onder 16 jaar: Job Moesber gen 23.1; Frans Leppers 24.9; Henk v. Ginkel 26.0.

De Vallei | 1968 | | pagina 5