Strijd lijkt weer prestigeduel te worden tussen Henk Scholte en Hans Vultink Debutant Jean Bessems verraste met sterk spel Rus Karpof klopte Timman Duel IJsselmeervogels-DOVO: big match om koppositie in 2 C NATIONALE JEUGD DOMINEERDE Prestaties van buitenlandse jeugd vielen me wat tegen' Karei te Winkel ziek terug uit Noorwegen Opnieuw remise Casals boon voor Minaret Court Russische judoka's naar Nederland Afscheidswedstrijd van Dick van Manen Lepesjkin op 500 m bijzonder snel40,4 Waarom doet u het dan niet vaker? YOEÏBALPRQG^MMA Charlie Gaul ernstig gewond bij ongeval Elftallen voor morgen Nationaal kampioenschap kader 47/2 Laat op dreef Talent GVVV op Panhuis tegen team van ex-trainer Baams Tijdens internationale schaatswedstrijden op de Deventer kunstijsbaan Trainer-coach Henk Lamberts: Advies GVV-VV0G VRC-Hatto Heim Vierdeklassers Afd. Utrecht Pagina 9 VRIJDAG 5 JANUARI 1968 HELMOND „Mis Henk Scholte schreeuwde zijn teleurstelling luid door de nog wat kille biljart-arena in Helmond, waar het Nederlands kam pioenschap anker kader 47/2, met Kamervoorzitter Van Thiel als een zeer aandachtig toeschouwer, onderdak heeft gevonden. Een simpel trekstootje was iets te haastig en slordig ingezet en de misser betekende, dat Scholte na 392 caramboles in zijn eerste beurt naar zijn kon stoel terugkeren. Zweetdruppels hadden zijn opmars aan het boveneind van de tafel gemarkeerd. Hij had nu de tijd om ze weg te vegen en overtuigd van eigen kracht te zeggen: „Het is jam mer, dat ik die 400 gemist heb, maar het zal tijdens dit toernooi nog wel een paar keer gebeuren". De ex-Eindhovenaar, die naar Mierlo- lohout is verhuisd en nu door de an nexatie sinds 1 januari inwoner van Helmond is en dus „thuis" speelt, had overigens wel graag die vierhonderd ineens vol gemaakt. Niet, dat hij zo ge brand was op een nieuwe evenaring van het record dat Tini Wijnen, Piet van de Pol en hijzelf (al zes keer) voe ren. Neen, hij had met dit wapenfeit het moreel van Hans Vultink, die vorig jaar in de Noord-Oost Polder Scholte in dit zijn favoriete kaderspelle tje onttroonde, nog meer willen onder graven. Maar het lukte dus niet hele maal. Scholte kon desondanks niet on tevreden zijn. Want vrij laat nadat hij in de tweede beurt de partij tegen Hans Sundquest een uitstekend ver liezer met 99 van acquit en een moyen ne van 69.00 had uitgemaakt kwam GRONINGEN De Rus Karpof heeft de Nederlandse jeugdkampioen schaken Timman in het Niemeyertoer- nooi verslagen. Met dat nieuws kon men gisteravond naar huis toe gaan. Het verdroot velen,want de hoop op een doorstormende Timman was niet gering. Erg logisch is een dergelijke ver wachting evenwel nu ook weer niet. Karpof is niet voor niets meester en als men een dergelijke „functionaris" via de opening kansen biedt kan het kwaad aflopen. Zij nog gezegd dat Tim man een goede kans op hardhan dig tegenspel miste. Jocha bleef in de running door de hangpartij van Hostalet te winnen zonder nog een zet te doen gaf de Spanjaard op en door een remise te gen de Ier Moles. In de klassificatiegroep is de Neder lander Boersma wat opgeklommen, doch hij zal liefst drie man moeten passeren en dat met nog slechts drie partijen te spelen. We hechten er niet al te veel geloof aan. Vandaag heeft Timman wit tegen Jocha en Karpof zwart tegen Hostalet. De resultaten van de afgebroken partijen uit de tweede en derde ronde waren: finalegroep: Jocha Hostalet 1-0 Lewi Karpof 0-1. Klassificatie groep: Meulders Dudek 1-0, Fucak Jacobsen 1-0. Jacobsen Meulders 0-1, Schaufelberger Boersma V2-V2. Finalegroep, vierde ronde. Karpof (Rusl.) Timman (Ned.) 1-0, Jocha (Hong.) Moles (Ierl.) V2-V2, Danza- ra (Roem) Ligterink (Ned) V»-V», Lewi (Pol) Hostalet (Sp) 1-0. De stand: 1. Karpof 3V2 pnt., 2 .Tim man 3 pnt, 3. Jocha 2V* pnt 4. Dan Zara 2 pnt., 5/6. Lewi en Ligterink IV2 pnt, 7/8 Hostalet en Moles 1 pnt. Klassificatiegroep, vierde ronde: Meulders (Belg) Tate (Eng) 0-1, Boersma (Ned) Dudek (Oost) 1-10, Fucak (Zs)Schaufelberger (Zwi.) V2-V1 Jacobsen (Den) Maeder (W-Dld) 0- 1. De stand: 1/2 Maeder en Schaufel berger 3 pnt, 3,4 Fucak en Tate 2V« pnt. 5/6 Meulders en Boersma 2 pnt, 7/8. Dudek en. Jacobsen V» pnt. PERTH De Australische oud-Wim- bledonkampioene Margaret Court heeft gisteren de eindstrijd bereikt van het tennistoernooi om de kampioenschap pen van West-Australië in Perth. Ze versloeg in de halve finales de negen tienjarige Amerikaanse Rosemary Ca sals in drie harde sets: 46,86, 64. Casals probeerde het spel van haar zes jaar oudere tegenstandster met haar hoge tempo te ontregelen. De rij zige Margaret Court /erloor de eerste set, maar daarna bleken haar kracht en nauwkeurigheid en vooral ook haar grotere ervaring toch van doorslagge vende betekenis te zijn. Hoewel ze het ook in de tweede set bijzonder moeilijk had tegen de felle Amerikaanse, maak te ze via 86 toch gelijk. In de beslis sende set bracht een servicedoorbraak van Court in de zevende game de foe s'issing: 6—4. Hans Vultink tegen Piet Buys tot een succesvol einde. De Aaltenaar, die dit seizoen al in Nunen (47/1) en Kerkrade (17/2) de toorn van Scholte heeft moeten onder vinden, leek door deze toernooien aan geslagen te zijn. Hij speelde ronduit slecht tegen Buys, liep weliswaar met series van 83 en 88 geleidelijk weg, maar had in zijn zesde beurt verder moeten komen dan de 135, waarmee Vultink nu zijn totaal op 385 bracht. Vultink miste toen net zo onwaar schijnlijk als Scholte. Buys profiteerde van deze misser in een serie van 145, waarmee hij zijn moyenne ruimschoots boven de ereklasse-grens van 24 bracht. Immers, ook toen Vultink nog drie beurten bleek te willen vergooien voor de beslissende carambole kon de nu tot rust gekomen Hagenaar zich goed handhaven, zonder overigens gevaar lijk te worden voor de titelhouder. Dat dit kampioenschap een aangele genheid wordt tussen Scholte en Vul tink, vooral nu Tini Wijnen zich plots tot het driebanden heeft bekeerd en zijn naam van de deelnemerslijst van Helmond heeft laten schrappen, werd duidelijk door een nederlaag van de lange Bert van Nijnatten tegen Henk de Kleine. De laatste, die samen met de Limburger Jean Bessems op het laatste moment is ingevallen voor de wegens familie omstandigheden ver hinderde Lambert van Leur en Joop Roodenburg, kwam laat op dreef, maar ontnam toen ook snel Van Nij natten de illusie evenals in Kerkrade want daar werd de Steenbergenaar tweede achter Scholte ook hier een van de tenoren te kunnen zijn. Van Nijnatten zag in drie beurten een% rui me voorsprong (335-215) in een 'onaf wendbare nederlaag verkeren: 377- 400. Talent heeft bepaald de Limburger Bessems. Deze 23-jarige debutant in de ereklasse presteerde het om zonder de gelijke voorbereiding de drieëndertig jaar oudere Janus Jacobs gedecideerd naar de onderste regionen te verwij zen. En dat, terwijl Jacobs in de der de beurt met een serie van 125 was weggelopen. Bessems, een pupil van Re- né Vingerhoedt, bleek echter helemaal niet onder de indruk te zijn en ant woordde met reeksen van 118 en 85, die de basis vormden voor zijn zege in veertien beurten: 298-400. „Die jongen komt er wel", zo zei Henk Scholte. „Hij houdt zijn handen net als ik", zei Scholte trots, „maar hij is neg te week. Toen ik zo jong was rende ik al om het biljart". Het was geen verrassing meer toen Bessems ook zijn tweede partij te gen Buys won. De Limburger domi neerde in deze ontmoeting vanaf het begin en kwam met een uitstekend ge speelde serie van 175 in zijn achtste beurt al heel dicht bij de overwinning (386-238). Twee beurten verder kon hij tweede beurt regelrecht de partij zou wijl Piet Buys in de nastoot poedelde. Zeer spannend was de ontmoeting tus sen Sundquesten De Kleine, waarin beiden om beurten de leiding hadden. Maar evenals in de ontmoeting tegen Van Nijnatten bleek De Kleine in de slotfase de langste adem te hebben en maakte met series van 101 en 85 in de negende beurt een einde aan de hoop van Sundquest. DEN HAAG De Russische judo ploeg, die begin februari een tiendaag se tournee door Nederland maakt, zal in drie wedstrijden uitkomen tegen het Nederlandse team. Op 6 februari wordt de eerste wed strijd in Tivoli te Utrecht gehouden, op 10 februari volgt de tweede ontmoe ting in de sportzaal aan de Haagse Steenwijklaan, en het derde treffen is op 11 februari in de Sporthal-Zuid te Amsterdam. Voorafgaande aan de tournee van de Russische ploeg worden op 3 februari in de Kennemersporthal te Haarlem de nationale kampioenschappen voor A- teams (zwarte banden) gehouden. Het traditionele plaatje bij de aanvang van een biljarttoernooi, in dit geval het Nederlands kampioenschap ankerka der 47/2. V.l.n.r. Buys, Jacobs, De Kleine, Van Nijnatten, Bessems, Scholte, Sund quest en Vultink. O De slotpartijen van de eerste dag ver liepen. zonder verrassingen. Scholte en Vultink behaalden zeer ruime overwin ningen op resp. Jacobs (194-400 in tien beurten) en Van Nijnatten (52-400 in drie beurten). Duidelijk herstel was het van Vultink, die na zijn slechte ope ningspartij nu vooral in een serie van 312 tot fluweelachtig kaderspel kwam. Van Nijnatten, die kennelijk de teleur stelling van de nederlaag tegen De Kleine nog niet te boven was en geen behoorlijke stoot kon maken, had zich er al mee verzoend, dat Vultink in die tweede beuert rgelrecht de partij zou uitmaken toen na de 312e carambole van de Aaltenaar de keu-voering plotse ling stokte. Van Nijnatten was echter te aangeslagen om van de extra beurt te profiteren, waarna Vultink met een reeks van 65 de partij besloot. In tegenstelling tot 's middags speel de Scholte zeer krampachtig na een openingsreeks van 111. Hij kreeg ook weinig goed spel van Jacobs, maar had toch eerder dan in de tiende beurt aan de finish moeten zijn. Hoe moeilijk Scholte het had bleek in zijn zesde beurt, toen hij herhaaldelijk de goede a chéval positie had, maar deballen steeds weer uit elkaar zag rollen en hij na 194 strandde. Het resultaat was ten slotte, dat Scholte en Vultink met pre cies hetzelfde moyenne (66.66) de rang lijst aanvoeren voor de eveneens onge slagen De Kleine (34.78) en Bessems (33.33). De stand na twee ronden luidt: 1. Scholte 4 392 66,66 2. Vultink 4 312 66,66 3. De Kleine 4 106 34,78 4. Bessems 4 175 33,33 5. Sundquest 0 99 45,18 6. Buys 0 147 27,05 7. Van Nijnatten 0 77 25,23 8. Jacobs 0 126 20,50 Jacobs (Amsterdam) 298 14 125 21,28 Bessems (Cadier en Keer) 400 14 118 28,57 Van Nijnatten (Steenbergen) 377 14 77 26,92 De Kleine (Mierlohout) 400 14 106 28,57 Vultink (Aalten) 400 9 135 44,44 Buys (Den Haag) 269 9 145 29,88 Sundquest (Den Haag) 138 2 99 69,00 Scholte (Mierlohout) 400 2 392 200,00 Sundquest 359 9 95 39,88 De Kleine 400 9 101 44,44 Bessems 400 10 175 40,00 Buys 245 10 147 24,50 Jacobs 194 10 126 19,40 Scholte 400 10 194 40,00 Van Nijnatten 52 3 36 17,33 Vultink 500 3 312 133,33 VEENENDAAL In de tweede klasse C wordt mor gen vooropgesteld dat de wedstrijden doorgaan een ongetwijfeld spannende strijd geleverd tussen IJsselmeer- vogels en DOVO om de bovenste plaats in deze afdeling. Het strijdtoneel van deze. big match is het zware veld van de Spakenburgers. DOVO neemt momenteel de kopposi tie in met één punt voorsprong op' IJsselmeervogeis, dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. ledereen herinnert zich nog de strijd op het Panhuis, welke de Spakenburgers met 12 wonnen. Het was een dramatisch duel: na enkele minuten schoot Jaap Rebergen in eigen doel en toen bij een gelijke stand in de tweede helft DOVO onophoudelijk op het IJsselmeervogels-doel beukte, maakten de gasten er plotseling, door een snelle uitval, 12 van en grepen daardoor de volle winst. Voor de ontmoeting van morgen is moeilijk een pro- gronse te geven. Qua techniek zijn de Veenendalers veruit superieur. IJs selmeervogeis is echter een enorme vechter (vooral op eigen terrein), die bekend staat om zijn grote uithoudings vermogen. Er zal veel van de DOVO-verdediging afhangen. Weet trainer Hol een wapen te vinden tegen de harde, onnauw keurige passes van IJsselmeervogeis, waar de voorwaart- sen onvermoeibaar op lopen, dan is de thuisclub voor een belangrijk deel lamgelegd. Het enige wapen hiertegen is o.i. een grote snelheid van de DOVO-verdedigers Een definitieve opstelling van de rood-witten is niet be kend. VEENENDAAL Dick van Manen de rechtsbuiten van GVVV zal naar wij vernemen binnenkort een af scheidswedstrijd spelen bij zijn vereni ging. Zoals bekend, vertrekt de blauwwitte aanvaller medio januari naar Coevor- den in verband met een nieuwe werk kring. De wens van Van Manen om dit seizoen nog uit te spelen, gaat dus niet in vervulling. De wedstrijd zal op het Panhuis ge speeld worden. Het bestuur is voornemens afscheid te nemen van de GVVV-voetballer in een belangrijke competitiematch. DEVENTER. De schaatsontmoe- ting tussen de jeugdploegen van Zwe den, Noorwegen, Polen, West-Duitsland, Nederland en een team van de Deven ter IJs-Club, die afgelopen twee da gen op de kunstijsbaan in Deventer werd gehouden, is een volledig Neder lands succes geworden. Zowel bij de A- junioren (17-18 jaar) als bij de B-junio ren (15-16 jaar) eindigde een vertegen woordigend team van de KNSB in het puntenklassement op de eerste plaats. Bij de B-junioren bezette de ploeg van de DIJC in de eindrangschikking de tweede plaats. Alleen op de 500 meter is de buiten landse jeugd er aan te pas gekomen. De Zweed Jansson was in de A-klasse de snelste in 44.7. Bij de B-junioren werd de Noor Kaastad eerste met een tijd van 46.9. Op de 1500 en de 3000 me ter verdwenen de buitenlanders uit de voorste gelederen en moesten zij de eer aan de Nederlandse jeugd laten. De 1500 meter werd in de A-klasse gewon nen door P. Vink (KNSB) in een tijd DEVENTER. „De resultaten van de buitenlandse schaatsjeugd zijn me tegengevallen. Het gemiddelde lag wat laag. De Zweden en Noren spraken op de 500 meter nog wel een belangrijk woordje mee, maar op de 1500 en 3000 meter waren ze nergens meer", aldus Henk Lamberts, trainer van de Over ijsselse kernploeg en directeur van de gemeentelijke dienst voor sportzaken, jeugd en recreatie te Deventer. Dit naar aanleiding van de domine rende rol, die de Nederlandse schaats jeugd tijdens internationale wedstrijden met Zweden, Noorwegen, West-Duits land en Polen op de Deventer kunstijs baan woensdag en donderdag heeft ge speeld. De heer Lamberts, die enige tijd ge leden de eervolle uitnodiging van de Canadese schaatsbond kreeg om er in de komende zomer colleges in de me thodiek van het trainen te geven, ver volgde: „Eigenlijk is het niet zo ver wonderlijk, dat onze jeugd tijdens deze wedstrijden de boventoon voerde. De voornaamste oorzaak ligt in het feit dat de trainingen verschillend zijn. Bij de Noorse en Zweedse jeugd is de training gericht op het klassementsrijden. Zij specialiseert zich op de 500 meter en de 1000 meter. De jongens, die in De venter van de partij waren, hadden nog nooit de 3000 meter gereden. Bij ons wordt het accént op de duurconditie gelegd, op de langere afstanden. Hier door heeft de Nederlandse jeugd een goede aansluiting bij de senioren. Bo vendien hebben onze junioren wat meer weerstand, zijn meer gehard. Zij kun nen beter tegen allerlei ongunstige weersomstandigheden en zijn ermee vertrouwd geraakt. Zo ook met de af standen. Wanneer onze jeugd de 3000 meter moet rijden, dan weet ze ook wat 3000 meter schaatsen betekent" Jlenk Lamberts, die de basis heeft gelegd voor de moderne schaatstraining en nog steeds met deze materie bezig is, vertelde over dit onderwerp: „Mijn advies voor een goede training luidt: a. techniek; b. duurconditie en c. sprint. De duurconditie vind ik belangrijker dan de sprint, omdat men van de wat langere afstand beter terug kan vallen naar de sprint dan andersom. Op de 3 km ziet men betrekkelijk gauw of er in de rijder stayersbloed zit, of dat hij zich beter op de korte afstanden kan toeleg gen". We vroegen de heer Lamberts, of de achterstand bij de jeugd van landen als Zweden, Noorwegen, W. Duitsland en Polen ten opzichte van Nederland groot is. „In techniek zijn er praktisch geen verschillen. Het is het gebrek aan con ditie, diede buitenlandse jeugd bij wedstrijden de das omdoet. Polen en W.-Duitsland staan pas aan het begin van de opbouw van de jeugd. In die landen eisten de senioren tot voor kort alle aandacht voor zich op. De Noren en de Zweden zijn er ook nog niet zo lang achter, dat men het van de jeugd moet hebben. In Nederland liggen de zaken gelukkig anders. Wij hebben een stevige basis van goede jeugdrijders en B-rijders, waardoor een gezonde door stroming mogelijk is". ALMA ATA De Russische sprin ter Anatoli Lepesjkin heeft donderdag in Alma Ata een indrukwekkende 500 meter gereden. De 29-jarige ingenieur uit Novosibirsk kwam onder moeilijke omstandigheden lichte vorst en mist op de 798 meter hoog gelegen Spar- takbaan tot 40.4 seconden, de op twee na beste tijd van dit seizoen. Alleen Erhard Keller, die eind december het wereldrecord van Grishin evenaarde (39.5) en later 40 sec. noteerde is snel ler geweest. In deze selectiewedstrij den kwam Grishin overigens niet ver der dan een gedeelde zesde plaats met een tijd van 41.3 seconden. Het tweede onderdeel, dat donderdag werd gereden, de 3.000 meter, leverde een overwinning op voor Ants Antsson die met een tijd van 4.30.3 een nieuw baanrecord vestigde. Opvallend waren de prestaties van de jeugdige Vuri Malykhin, die op beide afstanden zijn persoonlijke records aanzienlijk verbe terde. Op de 500 meter kwam de 20-ja rige, evenals Kaplan en Matusevitsj, tot 41.6 en op de 3.000 meter tot 4.34.6. van 2.22.8, terwijl de 2e en 3e plaats ook door Nederlanders werd bezet. G. van Gelder (DIJC) triomfeerde op deze afstand bij de B-junioren met een tijd van 2.23.1. Deze twee jongens domi neerden ook op de 3000 meter mét re spectievelijk 5.17.2 en 5.21.6. De buiten landers kwamen pas aan bod op de vierde plaats. De belangrijkse uitslagen waren: A-junioren: 3000 meter: 1. Vink (KN SB) 5.17.2; 2. Rosendaal (KNSB) 5.20.7; 3. Pasman (DIJC) 5.30.6. Eindklassement: 1. KNSB 42.1 pnt.; 2. Zweden 80; 3. Noorwegen 83.2; 4. Deventer IJs Club 84.4 pnt.; 5. Polen 92.5 pnt.; 6. West- Duitsland 131.5 pnt. B-junioren: 3000 meter: 1. Van Gel der (DIJC) 5.21.6; 2. Boer (KNSB) 5.24.0; 3. Valentijn (KNSB) 5.30.2. Eind klassement: 1. KNSB 33.5 pnt.; 2. De venter IJs-Club 67.5; 3. Noorwegen 73.5; 4. Zweden 88.5; 5. West-Duitsland 97- pnt. ROTTERDAM De Nederlandse schaatsploeg, die morgen en zondag op de Deventer kunstijsbaan tegen Noor wegen uitkomt, zal het zeer waarschijn lijk zonder Karei te Winkel moeten doen. Toen de Nederlandse kernploeg gisteren met de Noren op de Rotter damse luchthaven Zestienhoven land de, genoot Te Winkel extra zorg van coach Wim de Graaff. Te Winkel, die zich tijdens de nieuwjaarswedstrijden in Oslo al niet helemaal in orde voelde, heeft waarschijnlijk angina. De Graaff hoopt, dat hij in Deventer zal kunnen beschikken over Rudie Lie- brechts. „We krijgen het waarschijn lijk bijzonder zwaar tegen de Noren en ik geloof niet, dat we revanche kunnen nemen voor de nederlaag, die we vorig jaar in Moskou tijdens de vijflanden- wedstrijd tegen de Noren leden. Ze hebben nu eenmaal betere sprinters. Verkerk en Schenk zullen bij het Europese en wereldkampioenschap de- z£ keer ook aanzienlijk meer concur rentie ondervinden dan vorig jaar. De Noren hebben in Stiansen en Groenvold geduchte klassementsrijders, terwijl uiteraard Fred Anton Maier, die in Os lo voor zijn doen een zeer goede 500 meter reed, door zijn grote stayers kwaliteiten zeer gevaarlijk blijft", al dus De Graaff, die verder bijzonder blij was met de definitieve doorbraak van Nottet naar de internationale top. Peter Nottet zelf was minder tevre den. „Goed, ik heb dan wel mijn eerste grote internationale overwinning be haald, maar ik had zo graag alle vier mijn persoonlijke records verbeterd. Die 1500 meter viel weer wat uit de toon". De Noren hebben wel vertrouwen in het treffen. De lange Maier drukte het als volgt uit: „Onze sprinters zullen het moeten doen". WOG heeft in deze competitie twaalf punten vergaard en staat in de midden moot van de tweede klasse C geklas seerd. Hoewel het een gevaarlijke tegen stander blijft voor GVVV, tippen wij de thuisclub toch als favoriet. Rivaal GVW treedt op het Panhuis aan tegen het Harderwijkse WOG, dat in de uitwedstrijd nogal gelukkig werd verslagen (3-4). Een groot probleem voor de Veenendalers is, dat hun vroe gere trainer Baams oefenmeester is van de gasten en deze kent het spel van GVW uiteraard bijzonder goed. Gezien de resultaten van de vriend schappelijke wedstrijd tegen Huizen vo rige week (de blauwwitten verpletter den deze koploper met 0-7) moet een overwinning zeker mogelijk zijn. In het team speelt Dick van Manen niet mee. Zijn plaats wordt morgen in genomen door Coen van de Bovenkamp, waardoor in de Veenendaalse formatie maar liefst vijf „Van de Bovenkamps" ?ijn opgesteld. Dit was sinds 1965 niet meer het geval. Ook de Veenendaalse Racing Club speelt een thuiswedstrijd. VRC krijgt als tegenstander het Hattemse Hatto Heim, de ploeg waarmee het ook in de pro motiepoule was ingedeeld. In de eerste competitiematch in Hattem speelden de ploegen doelpuntloos gelijk. VRC speelde in deze wedstrijd sterk aanvallend maar had tegen de sterke defensie van Hatto Heim geen kans. De thuisclub beperkte zich overigens tot uitsluitend verdedigend spel. Hatto Heim staat met DETO onder aan de ranglijst. Deze ploegen hebben echter maar drie punten minder verza meld dan de Racers. De thuisclub geven we- de meeste kans op de zege. Op het sportpark in Eist ontvangt Musketiers mogen hekkesluiter ZSGO uit Amsterdam. De gasten hebben uit hun dertien competitieduels slechts twee punten en verkregen die door.... winst op Musketiers. De Elstenaren staan nog drie punten achter op koploper Sparta N. en gaan ADVERTENTIE GVVV (thuis)—WOG: doel: W. van Dijk; achter: G. Beukhof, G. van de Bovenkamp, G. Hoedeman, J. van de Bovenkamp; midden: W. van Eijck, Th. van van de Bovenkamp; voor: Coen van de Bovenkamp, D. van Limburg, J. van Manen en P. van de Bovenkamp. DOVO (uit)IJsselmeervogeis: nog geen definitieve opstelling bekend. VRC (thuis)—-Hatto Heim: doel: A. Cornelissen; achter: L., Rebergen, H. van Capelle, P. Hasselaar, C. Bruis; midden: G. van de Weerdhof, C. Reber gen; voor: W. de Jong, C. Aalbers, P. Rebergen en G. Hasselaar. Sparta '57 (uit)SKV: Heeft in ver band met de weersgesteldheid het elftal nog niet opgesteld. Kesteren (thui$)ESA: geen opstel ling doorgekregen. De Merino's (uit)Blauw-Geel '55: doel: H. v. d. Haar; achter: T. Nagel, J. v. Ginkel, A. v. Kruistum, C. J. Suk kel; midden: W. v. Wakeren, C. Verheu gen; voor: B. v. Kooten, T. v. d. Berg, H. Gaasbeek, A. Aartsen. Musketiers (thuis)ZSGO: doel: C. van Kranenburg; achter: M. van de Klift, G. Slotboom, J. A. Kroesbergen; midden: A. van Dalem, A. Ditewig; voor: C. Ditewig, C. van Hall, T. Heikamp, A. van Kranenburg en C. Henzen. Candia '66 (uit)Hees: wenst geen op stelling te verstrekken. Renswoude (thuis)Scherpenzeel: doel: Van Ommeren; achter: H. v. d. Veer, G. Vink, C. Koetsier, J. de Hartog; midden: R. Dijkstra, M. Hardeman; voor: B. J. Vink, J. Veldhuizen, A. de Jager en G. v. 't Foort. Scherpenzeel (uit)Renswoude: geen opstelling doorgekregen. NS VS (thuis)Langbroek: doel: J. v. Beek; achter: J. Stuivenberg, Jac. Stui- venberg; midden: C. Leppers, P. v. Ewijk, H. Binsbergen; voor: P. Bleijen- berg, H. v. Kesteren, G. de Ruyter, W. v. d. Waal en A. Gaasbeek. morgen ondanks het feit, dat men met enkele invallers opereert be slist winnen. In de vierde klasse A-Oost spelen de Betuwse ploegen een wedstrijd tegen de koplopers in deze afdeling. Het Op- heusdense Sparta '57 moet op bezoek bij SKV uit Wageningen. De (forse) overwinning is onherroepelijk voor de thuisclub. Hekkesluiter Kesteren treedt op eigen veld aan tegen het Arnhemse ESA, dat de leiding enkele weken geleden moest overdragen aan SKV. Met een veranderde tactiek zouden de Betuwnaren in het gunstigste geval een gelijk spel uit het vuur kunnen sle pen. De Merino's is morgen in Ede te gast bij Blauw-Geel '55. In Veenendaal werd het een zege voor De Merino's. Voor de ontmoeting van morgen ligt een gelijk spel voor de hand, daar het vrijwel ge lijkwaardige tegenstanders zijn. Hoewel voor de afdeling Utrecht een winterstop is ingevoerd, die zal duren tot en met 15 januari, heeft de wed- strijdcommissie van de KNVB voor mor gen toch enkele inhaalwedstrijden ge pland. In de tweede klasse A staan twee duels op het programma. Het Rhenen- se Candia '66 dat twee weken geleden Valleivogels desillusioneerde (7-1), heeft de uitwedstrijd tegen Hees voor de boeg. De gasten zijn favoriet. In Renswoude wordt morgen de streekderby gespeeld tussen de gelijk namige club en het naburige Scherpen zeel. Gezien de stand op de ranglijst moet de thuisclub duidelijk kunnen win nen. Maar in het verleden is gebleken, dat Scherpenzeel in deze derby een gro te kracht kan ontwikkelen. In de derde klasse B krijgt NSVS, dat nog steeds koploper Woudenberg voorbij kan lopen, bezoek van Lang broek. De Veenendalers gaan deze reeds verschillende malen xriigestelde wed strijd o.i. winnen. 2e klasse C: WVF—DOSK, GVW— WOG, SVZW—Excelsior '31, DES— SSVU, UrkCJVV, IJsselmeervogels- DOVO. 3e klasse Oost: Enter VooruitDETO, VoorwaartsElb. Spel., VRCHatto Heim, WZCON, HHCVroomshoopse Boys, DOS '37—OWIOS. 4e klasse A-Oost: VVS '65Otterlo, Ostrabeke—DTS '35, SKV—Sparta '57, KesterenESA, BennekomRedichem, Blauw-Geel '55De Merino's. 4e klasse C-West: HierdenNSC, Jo nathanIJFC, BloemenkwartierABN, MusketiersZSGO, Sparta N.Krom hout. Afdeling Utrecht: 2e klasse A: HeesCandia '66, Rens woudeScherpenzeel. 3e klasse B: NSVSLangbroek. LUXEMBURG De Luxemburgs# wielrenner Charlie Gaul, in 1958 win naar van de Ronde van Frankrijk, is donderdag ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeluk. De renner, die o.a. een schedelbasisfractuur opliep, werd in bewusteloze toestand naar het St. Joseph-ziekenhuis in Luxemburg overgebracht. Aan het eind van de avond verbeterde zijn toestand enigs zins en verklaarden de artsen, dat hij buiten levensgevaar is. Het ongeluk gebeurde enkele kilo meters buiten de stad Luxemburg, op een verlaten bosweg tussen Dommel- dange en Walfhof. Met zijn nieuwe au to de teller wees nog pas 680 kilo meter aan raakte Charlie Gaul door de gladheid in een slip, sloeg enkele malen over de kop en kwam tegen 'n boom tot stilstand. Zijn belangrijkste overwinningen be haalde Charlie Gaul in 1958 (Ronde van Frankrijk) en in 1956 en 1959 (Ron de van Italië). TIFLIS Ook in de derde partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap heeft Andreiko de beste kansen op de overwinning gehad. In het middenspel had de uitdager Koe- perman in een bijna hopeloze positie gemanoevreerd, maar op het moment dat de winst voor het grijpen lag en dat was niet de eerste keer in deze tweekamp koos Andreiko de ver keerde voortzetting, waardoor Koeper- man door degelijk verdedigingswerk weer een punt kon veilig stellen. Het lijkt of wereldkampioen Koeper- man na zijn voortreffelijke prestaties in het recente Russische kampioen schap nu duidelijk de terugslag onder vindt. Zijn prestaties blijven tenminste ver beneden het niveau, dat van hem mag worden verwacht. De derde partij werd begonnen met de Nederlandse variant van de Rafael- opening. Tot in het eerste gedeelte van het middenspel werd vrij weinig tijd verbruikt, beide spelers deden hun zet ten snel en zelfverzekerd. SCHAKEN De Hongaarse groot meester Laszlo Szabo heeft voor de achtste keer de landstitel veroverd. Sza bo was eerder Hongaars kampioen in 1935, 1937, 1946, 1950, 1952, 1954 en 1959. Het toernooi om de Hongaarse titel is nog niet voltooid, maar na de voorlaat ste ronde kan Szabo, die nog zonder ne derlaag is, niet meer worden inr haald.

De Vallei | 1968 | | pagina 9