„Mensen weten niet dat de kleuterschool bestaat" Flatbewoners zijn yoo rlop nog niet van lawaai verlost Minder ongevallen op Wald. Pyrmontplein Schimmelpenninckgroep bestaat eigenlijk langer Rhenens echtpaar hield kroost van school thuis Veehouder weigerde varkens in te enten Bioscopen in Arnhem Geldzorgen bij neutrale bijzondere kleuterschool Voorzitter schoolbestuur: Wens van opper Bronk: Zwembad in Kesteren MIST Feest in troephuis KANTONGERECHT WAGENINGEN L.H STUDENTEN IN PERCENTA GES San balm Wel T.N.O., geen T.N.O. Joh. A. Koot: Een duistere zaak Begrip Vertrouwen Spaaroverschot Nutsspaarbank Avondgebed week later VERKEERSSITUATIE RESTEREN u uw 50 JAAR VERKENNEN Plannen Zwembad Afhaaldienst voor grof vuil dagblad DE VALLEI? 10550 11079 FATAAL NIET JUIST STIL TE HARD ZATERDAG 6 JANUARI 1968 t i r VEENENDAAL „De mensen weten geloof ik niet eens, dat onze kleuter school bestaat", aldus de heer A. Gossen, voorzitter van het schoolbestuur van de „Gelderse Kleuterschool", de neutrale bijzondere kleuterschool aan de Prins Bernhardlaan, gevestigd in de voormalige Van de Westeringhschool. Men komt op dit moment eigenlijk leerlingen tekort om de twee onderwijzeressen in dienst te houden, hoewel men er net zoveel heeft, dat men er geen mag ont slaan. Dit betekent, dat het schoolbestuur verplicht is een der kleuterleidsters „uit eigen zak" te betalen. „We hebben nu 43 leerlingen en daar moeten er minstens vier bij komen, wil het ministerie bereid zijn een ontheffing te geven. Eerst bij 47 leerlingen komt het salaris van de tweede leerkracht uit de rijkskas. We streven er nu naar zo spoedig mogelijk rond de vijftig leer lingen te krijgen", aldus de heer Gos sen. Vijftig leerlingen vindt hij een mooi aantal. De leerlingenschaal, het getal kinderen, dat men wettelijk vaststelt per onderwijzeres, staat momenteel op 40. „Een klas van 40 leerlingen is na tuurlijk veel te groot om goed mee te kunnen werken. Wij zouden graag twee klassen van ongeveer 25 kinderen heb ben. Maar om dat te bereiken, moeten de ouders eerst weten, dat wij be staan. We kwamen er kortgeleden ach ter, dat er kinderen op de wachtlijst staan voor de openbare kleuterschool, die in het Schrijverspark, of soms nog dichter bij onze school wonen. Het bleek, dat sommige ouders niet eens wisten, dat er aan de Prins Bernhard laan ook een kleuterschool was", aldus de heer Gossen. Een der oorzaken in het teruglopen van het voorheen toch wel bloeiende „Gelderse schooltje", ziet hij in een ver andering van het beleid: „Toen onze stichting startte was er in Gelders Vee- nendaal geen openbare kleuterschool VEENENDAAL De bewoners van de flats in de wijk „de Engelenburg" zijn, naar het zich momenteel laat aanzien, de eerste maanden nog niet verlost van de kwellende geluidshinder veroorzaakt door de verwarmingsketels van de centra le verwarming. Een woordvoerder van het verwarmingsinstallatiebedrijf Gebr. Van Harn N.V., dat de verwarming heeft geplaatst en het geluidsprobleem on derzoekt, vertelde gisteren desgevraagd dat men druk bezig is de zaak te onder zoeken. Het bestuuk- van de wijkgemeenschap „de Engelenburg" gelooft dat het euvel spoediger verholpen kon worden, of wellicht reeds verholpen zou kunnen zijn, wanneer men de hulp in zou roepen van het T.N.O. Om min of meer on verklaarbare redenen schijnt, aldus het bestuur van de wijkgemeenschap, Patri- monium's Bouwvereniging inschakeling van T.N.O. te willen vermijden. Alle flats in „De Engelenburg" wor den vanuit een centrale verwarmd. Het gebouwtje waarin de verwarmingske tels zijn ondergebracht is aan een der flats gebouwd. Vooral in deze flat, maar ook in de omliggende blokken hebben de bewoners zeer veel hinder van het dreunende, doordringende ge luid dat door de verwarmingsketels wordt veroorzaakt. Vooral 's nachts wordt men door het lawaai geplaagd. Enige tijd geleden heeft het bestuur van de wijkgemeenschap „De Engelen burg" over dit probleem contact opge nomen met Patrimonium's Bouwver eniging. Men kreeg toen de indruk, dat de zaak binnen afzienbare tijd zou worden opgelost, zou zo spoedig moge lijk met de onderzoekingen beginnen. Bovendien werd het bestuur van de wijkgemeenschap door het bestuur van Patrimonium's Bouwvereniging toege zegd, dat men de wijkgemeenschap van de vordêringen van het onderzoek op de hoogte zou houden. „We hebben sindsdien echter niets meer gehoord van de bouwvereniging", aldus de heer Joh. A. Koot, voorzitter van de wijkgemeenschap „De Engelen burg". „We hebben alle begrip voor de moeilijkheden van Patrimonium's Bouwvereniging wat betreft deze zaak, we willen op niemand's tenen gaan staan, maar het is niet leuk dat we niet op de hoogte worden gehouden". Volgens de heer Koot is het juist in het belang van de bouwvereniging, dat men de flatbewoners voorlicht over de situatie. De mensen weten dan waar ze aan toe zijn, hoe lang ze nog in het lawaai zullen moeten leven of wanneer ze er van verlost zullen zijn. „We we ten echter niets, alleen dat men met het onderzoek bezig is. Het is een duistere zaak", zegt de voorzitter van de wijk gemeenschap, waarna hij nogmaals verzekert begrip te hebben voor de moeilijkheden van Patrimonium's Bouwvereniging. Er is echter nog een punt bijgeko men. De heer Koot vertelde gisteren, dat hij namens het bestuur, Patri monium's Bouwvereniging heeft voor gesteld TNO in te schakelen: „Daar heeft men ervaring met dit soort ge vallen en men zou ongetwijfeld spoe dig tot een oplossing komen", zegt hij. Het bestuur van de bouwvereniging is hier volgens hem echter in het geheel niet van gediend. „Daarom zijn wij als wijkgemeenschap van mening dat men probeert de zaak in eigen beheer te houden en de oorzaak zelf wil onder zoeken. Men is misschien bang dat men, als TNO wordt ingeschakeld, zijn ge zicht zal verliezen". De secretaris van Patrimonium's Bouwvereniging verzekerde echter ook niets te weten van de manier waarop het onderzoek zich afspeelt, behalve dat men volgens de secretaris, de heer S. Kroesbergen, hard aan het werk is. „Wij kunnen niets doen. We hebben het volste vertrouwen in de firma Van Harn. Ze hebben al verschillende din gen toegepast maar het mocht niets ba ten tot nu toe". De heer Kroesbergen zei verder ook niet te weten of de firma Van Harn specialisten had ingeschakeld, eventueel van TNO. Hij maakte er in ieder ge val geen bezwaar tegen. „We moeten de technici rustig hun gang laten gaan en een afwachtende houding aanne men", besloot hij. Een woordvoerder van de firma Van Harn verzekerde dat men druk bezig is met het onderzoek. Er zijn specialisten van eigen bedrijf ingeschakeld, die al verschillende adviezen hebben uitge bracht. Deels dekken deze elkaar, deels ook niet. „We proberen de zaak met onze technische kennis op te lossen", aldus deze zegsman. Hij noemde het betreffende verwarmingsproject vrij nieuw en bovendien: „elk gebouw heeft zijn eigen problemen". De N.V. Van Harn doet volgens hem van alles, maar de zaak is voorlopig nog niet opgelost. „Wat wij doen is niet het formuleren van letters met behulp van een type machine. Wij doen research-werk!" Een research-werk dat nog maanden kan duren. Intussen zitten de bewoners van de flats in „De Engelenburg" nog met het lawaai. Een flatbewoner zuchtte wan hopig: „Het lijkt wel of het steeds er ger wordt". De kinderen, zowel als de ouders worden steeds weer in hun nachtrust gestoord. Ze wachten met spanning nadere berichten af. en de gemeente Ede wilde ook geen school bouwen. Toen wij het vereiste aantal kinderen bijeen hadden, hebben we de bijzondere kleuterschool opge richt. Na die tijd ook ai onder „Veenen- daals beheer" bleef het een beleid om in elke wijk één kleuterschool te hebben. Wij hebben echter de laatste jaren veel concurrentie van de her vormde kleuterschool. Vooral sinds men in de kleuterschool bij de „Rehobothschool" over een der de lokaal beschikt. Het lijkt wel of de ouders hun kinderen het liefst naar een nieuwe school sturen. Nu geef ik toe, de buitenkant van onze school ziet er niet zo fraai uit, maar enkele jaren ge leden zijn de lokalen aan de binnenzij de, dank zij de steun van de gemeente geheel opgeknapt en aangepast aan de moderne eisen. Van binnen ziet alles er piekfijn uit. van het Rijk te krijgen, terwijl we te gen hebben, om die tweede leerkracht ik niet, als wij niet voldoende leerlin- Maar waar het nu heen moet weet s worden om die leidstnnetigeieuwonge vens gedwongen worden om die leidster uit eigen middelen te betalen, zullen we 't aantal leerlingen op de een of an dere manier beneden de veertig moeten brengen, want het betalen van een kleuterleidster kan gewoon niet. Hou den we er echter maar één over, dan wordt die klas veel te groot naar onze zin. Ik weet echter zeker, dat er nog genoeg kinderen zijn, voor onze school, als de ouders het maar weten te vin den", aldus de heer Gossen. Heden, zaterdag RENSWOUDE Rehoboth 20 u. Uitvoering toneelvereni ging T.I.P. WOUDENBERG Verenigingsgebouw 19.30 u. Jaarfeest Christelijke Plattelands Jongeren afd. Scherpenzeel e.o. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30 u. „Operatie Vrouwen Paradijs". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal „Operatie Vrouwen Paradijs" u. „Lost Command". 15 uur: en 19.30 VEENENDAAL Bij twee kantoren van de Nutsspaarbank werd in de maand december ingelegd f 1.890.585,46 en terugbetaald f 1.447.604,95, zodat er een spaaroverschot f 442.980,51. ontstond van VEENENDAAL Het maandelijkse avondgebed in de Petrakerk, dat voor hedenavond was vastgesteld is uitge steld tot volgende week, zaterdag 13 ja nuari. KESTEREN/OPHEUSDEN in de gemeente Kesteren gebeurden in 1967 in totaal 45 ernstige ongevallen, waarvan twee met dodelijke afloop. Opmer kelijk is hierbij dat in de eerste zes maanden slechts 12 ongevallen plaats von den tegen maar liefst 33 in het laatste halfjaar. Dit aanzienlijke verschil moet volgens de postcommandant van de rijkspolitie in Kesteren, opperwacht meester M. J. Bronk, worden toegeschreven aan de slechte weersomstandig heden in de herfstmaanden. Verheugend is de daling van het aan tal verkeersongevallen op het Waldeck Pyrmontplein in Kesteren. Deze ver mindering wordt door de opperwacht meester toegeschreven aan de plaatsing van een aantal verkeersborden waaron der het bekende „50 km bord". Ook in het komende jaar zal hier streng op de naleving van de maximum snelheid worden gelet. In totaal werden in '67 in de gemeen te Kesteren 200 processen-verbaal ge schreven, terwijl nog 170 betaalde waar schuwingen moesten worden uitgereikt. De meeste bekeuringen moesten wor den gegeven wegens het overtreden van de verkeersregels. Het ovèrschreiden van de maximum snelheid behoorde tot de meest gemaakte overtredingen. Opmerkelijk was in het afgelopen jaar trouwens de slechte verlichting, die ve le auto's voerden. In 1967 moest voorts proces-verbaal worden opgemaakt voor mishandeling (2), belediging (1), verduistering (1), wisseltruc (1) en het niet naleven van de leerplichtwet. Voorts werden 4 café houders bekeurd in verband met het overtreden van de wet op de kansspe len. Verboden gokautomaten moesten Bel: tot 17.30 uur van 17.30 19.30 uur uur. Zaterdags 16.30—17.30 RHENEN De Jhr. Schimmelpenninckgroep gaat zaterdag 13 januari het vijftigjarig jubileum vieren. Deze Rhenense afdeling van de padvinderij is genoemd naar de zoon van oud-burgemeester G. J. A. Schimmelpenninck, die tijdens de bezetting werd vermoord wegens illegale activiteiten. Eigenlijk dateert de padvinderij in Rhenen al van omstreeks 1910. Het zou dus al acht en vijftig jaar geleden zijn dat de Schimmelpenninckgroep werd op gericht. In het najaar van 1910, na het grote Engelse padvinderskamp in IJmui- den, begonnen in Rhenen de eerste activiteiten. Begin 1911 besloten qen achttal Rhenense jongens, waarvan er Zaterdag 13 januari wordt de jubi leumviering geopend met vlaghijsing om 14.00 uur. Daarna wordt in het troephuis om 17.00 uur een gekostu meerd feest gehouden, waaraan tevens een feestelijke broodmaaltijd is verbon den. Er zullen talrijke genodigden aan wezig zijn, zoals de burgemeester, een afgevaardigde van het hoofdbestuur uit Den Haag en diverse districtsleiders. nog maar enkelen in leven zijn, met „padvinderen" te beginnen. De eerste zorg was een tent. Er werd geld voor ingezameld en de tent, van bruine jute, was er. Al een jaar later kwamen de padvinderspakjes. Er werd kennis ge maakt met een Wageningse troep, ge leid door enige studenten, waarvan de Rhenense jongens de eerste beginselen leerden van het verkennen. In 1913 werden ook in Rhenen de gro te onafhankelijkheidsfeesten gevierd. Het was toen honderd jaar geleden dat de Prins van Oranje in Scheveningen landde. *In Rhenen was toen maar één politieman. De padvinders verleenden toen hulp bij de feesten, door met hun stokken de straten af te zetten. In die zelfde dagen was jhr. J. Schimmelpen ninck bereid de leiding op zich te ne men en vanaf dat moment is het meer georganiseerde padvinderswerk begon nen. Er werd geoefend rond „Heimer- stein". Wijlen Prins Hendrik heeft zelfs het oude troephuis ingewijd, mede als gast van de familie Schimmelpenninck. Dat oude troephuis droeg de naam „Paddegat" en stond in de omgeving WAGENINGEN „Het i6 een treurige zaak dat we in 1968 nog moeten spre ken over leerplicht". Heftig sprak de officier van Justitie, mr J. H. G. Boek raad, deze woorden tijdens de vrijdagse zitting van het Wagenings kanton gerecht uit. Voor de balie stond de man voor wie de woorden bestemd waren, de heer E. van der M. uit Rhenen. Bij herhaling had hij de leerplichtwet overtreden door zijn kinderen niet naar school te sturen. De officier tilde aan het feit bijzonder zwaar en concretiseerde het door de vraag: „ls het juist dat uw vrouw een baby verwacht?" „Ja, in februari". „De hoeveelste?" „De achtste". Cynisch-volgde hierop: „Dan kunnen we nog een heel eind voort met de leerplichtige kinde ren". In zijn requisitoir stelde mr. Boek raad dat de leerplicht niet zo hoog ge noteerd staat in het gezin van Van der M., waarvoor hij beide ouders ver antwoordelijk stelde. „Er moet iets veranderen, zo gaat het van kwaad tot erger". Hij karakteriseerde het geval als „een ernstige zaak" en was van me ning dat „Wie niet horen wil, voelen moet". Wat de straf betreft meende hij dat door beider verantwoordelijkheid hier het „gelijke monniken gelij ke kappen" opgaat. Hij dacht aan een onvoorwaardelijke hechtenis, maar wil de nu nog niet zo ver gaan, waarbij hij dé waarschuwing poneerde: „Denk er aan, de gevangenisdeur staat op een kier!" De straf die de officier eiste en waaraan kantonrechter mr. A. C. van den Brand zich conformeerde was één week hechtenis voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en ieder een geld boete van f 75,subsidiair zeven da gen hechtenis. De Lunterse dierenarts H. A. van Riessen trad vrijdagmorgen als deskun dige op in de zaak tegen Willem van der B. uit Lunteren. Van der B. stond te recht omdat hij evenals zijn vader zijn varkens niet had laten inenten tegen mond en klauwzeer. Als argument bracht de verdachte naar voren dat de entstof mogelijk fataal zou zijn voor de dieren. Er waren in een vorig jaar al eens wat dieren gestorven korte tijd na de inenting. De dierenarts was een an dere mening toegedaan en zei de indruk te hebben dat toen het aanwakkeren van 'n latente infectie de doodsoorzaak was geweest. De officier meende in zijn requisitoir dat er bij dergelijke zaken sprake is van een grote verantwoorde lijkheid waarbij belangrijke aspecten om de hoek komen kijken, en waarbij grote belangen aan de orde zijn. Hij eiste een geldboete van f 150,of vijf tien dagen, waarvan als waarschuwing voor de toekomst f 100,voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter schaarde zich achter de eis van de officier. De Veenendaalse groothandel-direc teur Leopold C. (39) stond voor het hek je omdat met een van de wagens van zijn zaak een ongeluk gebeurd was dat te wijten was geweest aan een onvol komenheid van de wagen. De schuld hiervan, zo zei de directeur, was terug te vinden in een reparatie die niet op de juiste wijze zou zijn uitgevoerd. De monteur die de wagen gerepareerd had had dit tegenover de politie echter ont kend, hetgeen C. deed zeggen: „Tegen over de politie wijzen ze alle aanspra kelijkheid af, maar tegenover ons doen ze het tegenovergestelde". De officier vond dat er bij de aansprakelijkheid ook strafrechtelijk vraagtekens kon den geplaatst worden en eiste tegen Leo pold C. ontsiag van rechtsvervolging, waarmee de kantonrechter akkoord ging. Veenendaler Jacob van M. (52) had op de Parkweg in Ede de maximum snelheid overtreden. Excuus: „Ik had er niet bij stil gestaan". Stil gestaan had Van M. inderdaad niet, want hij was het maximum met niet minder dan 22 kilometer te boven gegaan. Tweede ex cuus: „Ik let er altijd op, het is net die ene keer". Daar had de kantonrechter wel van terug en direct hamerde hij er op dat Van M. al vijf keer voor zijn snelheid een proces-verbaal had gehad, en er achter aan: „Dan let u er toch niet zo op". De officier vond het ook maar een trieste zaak en meende dat een ernstige waarschuwing op zijn plaats is. De eis, waar de kantonrechter zich aan confor meerde: f 150,of vijftien dagen en een voorwaardelijke ontzegging van drie maanden met twee jaar proeftijd. Te hard gereden had de jeugdige B. J. van E. uit Otterlo en wel met zijn bromfiets. Excuus: „Het begon iets te regenen". Dat was dan daar aan toe; toen Van E. op zijn f 1165,kostende brommer werd aangehouden trad hij cok nog recalcitrant en onheus op tegen de politie, en dat deed met de 23 kilo meter die hij te hard reed de emmer overlopen. De eis van de officier was dan ook aangepast: f 50,en inbe slagneming van de (opgevoerde) brom fiets, vergezeld gaande met een ont zegging van drie maanden rijden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter verlaagde de grootte van de geldboete tot voor ieder feit (het te hard rijden en het opvoeren) f 1,of een dag voor elk. ten aanzien van het rijden op bromfietsen drie maanden ontzegging voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en onttrekking van de inbeslaggenomen bromfiets. Voor Van E. dus een eigen lijke boete van f 1167,(brommer plus twee maal f L,-)- van het tegenwoordige militaire kerkhof op de Grebbeberg. De „Jhr. Schimmel penninck" heeft gedurende al die ach terliggende jaren veel ups and downs gekend, zoals iedere vereniging die door maakt Nog niet zolang geleden kreeg de groep een nieuw troephuis, dat is ge bouwd aan de Reumersweg nabij het pompstation van de waterleidingmaat schappij. Daarvoor zaten de padvinders in andere onderkomens, "bnder andere in het oude stadhuis op de Vismarkt, op het Paardenveld in een oude goederen wagon van de NBM en in een rustiek gebouwtje op de „Donderberg". worden verwijderd. In de gemeente Kesteren werd verder in 1967 een record aantal inbraken gepleegd (7). De Kesterense politie heeft voor 1968 veel Op het dienstrooster. Bromfietsen zullen dit jaar aan een strenge contro le worden onderworpen. Gebleken ls, dat veel bromfietsen zijn opgevoerd, terwijl de overige uitrusting, zoals ban den etc., ook nogal eens te wensen overlaat. Daarnaast zal een strenger toezicht worden uitgeoefend op de verlichting van automobielen, alsmede op het voor handen hebben van land- en tuinbouw vergiften zonder deze achter slot en grendel te hebben opgeborgen. Ook de inrichting en belading van tractoren en het op verboden plaatsen storten van huisvuil krijgt in 1968 de nodige aan dacht. Eén van de nieuwe taken van de politie is het optreden tegen landschap ontsiering. Hieronder valt bijvoorbeeld het aanbrengen van reclames zonder vergunning. Wat betreft dit soort over tredingen wordt eerdaags in de gemeen te Kesteren een intensieve controle ver wacht. Een van de blijde gebeurtenissen in 1968 voor de Kesterense politie is stel lig de opening van 't nieuwe politiebu reau in Opheusden, waarvan de bouw eind 1967 is begonnen. Volgens de ver wachtingen zal het bureau in het na jaar worden opgeleverd. „Eigenlijk zou ik het liefst zien, dat in 1968 de bouw van een zwembad voor de gemeente Kesteren van start ging", aldus opperwachtmeester Bronk. De opper" uit zijn wens omdat hij gevaar ziet in het zwemmen in de verraderlij ke Linge. Het afgelopen jaar moesten zelfs bekeuringen worden uitgedeeld, nadat een zwemverbod voor dit riviertje was uitgevaardigd. „Om te voorkomen, dat er ernstige ongelukken gebeuren, is het noodzakelijk, dat onze gemeente zo spoedig mogelijk gaat beschikken over een eigen zwembad", zegt de heer Bronk wiens tweede wens een zelfstandige af deling van het Verbond voor Veilig Ver keer in Opheusden is. Deze wensen van een rasechte politie man typeren opperwachtmeester Bronk. Naast zijn politietaak draagt de „opper" ook de dorpssamenleving een warm hart toe. Hierover wordt vanzelfspre kend in het jaaroverzicht 4van de Kes terense politie niet gesproken. Op 1 januari 1968 waren aan de Landbouwhogeschool volledig ingeschreven 2241 studenten (2095 op 1 januari 1967), waarvan 366 (317) vrouwelijke. Van deze stu denten zyn 474 (498) eerstejaars, waarvan 33 (87) vrouwelijke. In 1967 behaalden 152 (164) studenten het diploma landbouwkundig ingenieur. Hiervan waren 11 (22) dames. Een promotie tot doctor in de landbouwkunde had 16 (11) maal plaats. Van de in 1966/1967 ingeschreven studenten had 68 pet. HBS-B als oplei ding, 21 pet. Gymnasium en 8 pet. Ho gere Agrarische School. Van de overi gen, die een andere vooropleiding had den, kwam het merendeel uit het bui tenland (15 studenten) of uit Suriname, en de Nederlandse Antillen (46 studen ten). In het cursusjaar 1966/'67 was 39 procent van de studenten afkomstig uit steden en 11 procent uit forensenge meenten. Uit plattelandsgemeenten kwam 47 pet. van de studenten. Bij 33 pet. (37 pet. van de mannelijke en 14 pet. van de vrouwelijke stüdenten) wa ren de ouders agrariërs. Van 18 procent van de studenten had de vader een academische opleiding ge noten. De helft van de studenten is af komstig uit drie provincies: Zuid-Hol land 18 pet. Noord Holland 17 procent, Gelderland 15 procent. Daarna volgen: Noord-Brabant 9 pet., Overijssel 8 pet., Utrecht 7 pet., Friesland 6 pet., Lim burg en Groningen elk 5^pet., Drente 4 pet., en Zeeland 3 pet. De overige 3 pet. komen van buiten Nederland. Dc leeftijd van de eerstejaars op 1 september 1966 was: 17 jaar of jonger 14 pet., 18 jaar 31 pet., 19 jaar 23 pet.. 20 jaar 12 pet., 21 jaar en ouder 20 pet., De militaire dienst was door 17 procent bij aankomst in Wageningen reeds vervuld. Van de studenten woonden 79 pet. in Voorstellingen dagelijks en zondags 14.30, 18.45 en 21.00 uur. REMBRANDT, Velperplein: „James Bond 007 - Casino Royal". PALACE, Bakkerstraat, tot en met za terdag: „Invasie op Ambush bay"; zondag toten met woensdag: „De avonturier van de Goudkust". SASKIA, Looierstraat: „Spion aan de muur". LUXOR, Willemsplein: „Mondo bizarro"; zaterdag 23.30 uur: „Sex en magie" en „Satan op hoge hakken''; zondag 12 uur: „Bolshoi Ballet in sprookje Asse poester". STUDIO-A, Lange Wal: „En eeuwig zingen de bossen". de gemeente Wageningen, 15 pet. in de gemeente Wageningen, 15 pet. in aangrenzende gemeenten en de rest el ders. Bij ouders woonden 3 pet. van de studenten. Gehuwd is 10 pet. van de studenten. Ruim 90 pet. van de ingeschrevenen is lid van één van de vijf studentengezel - ligheidsverenigingen. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op dinsdag 9, woensdag 10 en donderdag 11 januari 1968 langs de normale route een vracht auto zullen laten rijden, waarmee grof tuin- en huishoudafval kan worden meegegeven. Hierbij dienst het volgende in acht te worden genomen: le. alle vuil dient netjes te worden verpakt en gebundeld; 2e. ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder zijn dan 15 kg; 3e. er wordt geen grotere hoeveelheid dan 1 m3 meegenomen; 4e. ofschoon wel op dezelfde dag wordt gereden als met de roltrom- melauto dient men het grof vuil vroegtijdig langs de weg te zetten, omdat het tijdstip van ophalen niet gelijk is aan dat van het ledigen van de emmers. Voorts wijzen wij er ngmaals op, dat bij het ledigen van vuilnisemmers in geen geval grof vuil wordt meege nomen, zodat het langs de weg zetten op andere dagen dan de hierboven ge noemde geen zin heeft. Degene die meer dan 1 m3 grof vuil heeft mee te geven, dient dit aan ge meentewerken op te geven voor de le of 3e donderdag van de maand, waar na dit vuil tegen betaling van f 2.50 per m3 zal worden meegenom^s". Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke is eén bedrag van f 5,- per m3 verschuldigd. Met nadruk wordt er op gewezen dat de maandagroute op donderdag wordt gereden. Rhenen, 3 januari 1968. B. en W. van Rhenen, De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal; de secretaris, W. C. Pieters. ADVERTENTIE RUWE HANOENI HANDCREME uw handen vragen erom

De Vallei | 1968 | | pagina 3